Сергій Лещенко

Час влаштувати Фірташу холодний душ у Лондоні

18 січня 2014, 00:02

У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів: "Найкраще місце, щоб насолоджуватися багатством, яке ти вкрав у власних співгромадян – це не Україна, а Париж, Лондон чи Нью-Йорк".

Українські олігархи давно зробити свій персональний європейський вибір, тоді як для співгромадян залишили життя на задвірках пострадянського простору.

Наприкінці минулого року небайдужі українці у Лондоні провели серію протестів під офісом та найдорожчою квартирою в світі, що належить Рінату Ахметову – неофіційному мажоритарію Партії регіонів. Наскільки ця тема виявилася болючою для Ахметова, засвідчила його знервована поява перед пікетувальниками донецького палацу олігарха.

Тим часом поза увагою активістів ЄвроМайдану в Лондоні залишається ще одна людина, яка не лише контролює з десяток депутатів, але робить суттєвий внесок у зміцнення режиму Януковича.

Ідеться про Дмитра Фірташа, який став одноосібним розпорядником інформаційної служби каналу "Інтер", котра щовечора влаштовує промивання мізків виборцям в інтересах Януковича.

Напередодні нового року політика каналу "Інтер" зазнала радикальних змін. Новинний блок перейшов під контроль Фірташа – його очолив Антон Нікітін, двоюрідний брат Ганни Безлюдної, яка обіймає посаду директора фірташевської Group DF із зовнішніх зв'язків та комунікацій.

Окрім "злиття" головної новинної програми під Януковичу, Фірташ через підконтрольних йому депутатів солідаризувалися з побиттям ЄвроМайдану 30 листопада 2013 року, оскільки жоден з його соратників-депутатів не проголосував за відставку уряду. Більше того, вони підняли руку (або, принаймні, не відкликали свій голос) при схвалення законів, що запроваджують в Україні диктатуру.

Ідеться про керівника охорони Фірташа Івана Мирного, молодшого партнера Фірташа в "РосУкрЕнерго" Івана Фурсіна, колишнього менеджера Фірташа на "Кримському содовому заводі" та "Кримському титані" Олександра Нечаєва, екс-керівника фірташевського "Чернівцігазу" Геннадія Федоряка, а також інших нардепів, що входять до оточення Фірташа та його партнерів Сергія Льовочкіна (Юлія Льовочкіна, Віктор Жеребнюк) та Юрія Бойка (Юлій Йоффе, Ярослав Москаленко).

В принципі, Фірташ має право на свої переконання та може агітувати навіть за приєднання України до Росії, де живе його колишня "криша" – один з найбільш розшукуваних злочинців ФБР Сєва Могилевич, а також нинішній партнер – вчитель Путіна з дзюдо Аркадій Ротенберг.

Але, ставши апологетом антиєвропейського вибору, особисто Фірташ не хоче насолоджуватися російською глибинкою. Замість подорожей до П'ятигорська або Сочі, він воліє проводити час у Лондоні, Відні, Куршевелі та на Лазуровому узбережжі Франції.

Нинішня здача Фірташем телевізійних активів під контроль влади відбулася майже одночасно з черговими спробами олігарха легалізуватися на Заході.

Для відмиття власної репутації у Великій Британії Фірташ створив організацію під назвою "DF Foundation", яка нещодавно змінила назву на "Firtash Foundation". Адресою реєстрації цієї структури вказано місто Лідс, а її керівницею є дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.Першим масштабним заходом цього фонду стали "Дні України у Великобританії", які у версії "Інтеру" виглядали як "дні Фірташа у Великобританії", оскільки сам герой зі своєю дружиною не зникали з кадру каналу – вони також закупили рекламні матеріали у місцевих виданнях, аби розмістити там компліментарні статті та фотографії Лади Фірташ.

Потяг до самопіару та дикі українські звичаї зіграли злий жарт – на одному зі знімків видно, як український охоронець відтісняє британських фотографів та місцевих мешканців від дружини олігарха у Лондоні.А тепер найцікавіше. Отже, намагаючись завоювати репутацію на Заході, Фірташ обзавівся там зв'язками серед представників місцевої еліти. Для них це – респектабельний бізнесмен з України, і вони гадки не мають про методи, які використовує телеканал цього пана в умовах пропагандистської війни.

Зокрема, своєрідним провідником Фірташа в світ британського істеблішменту став лорд Рісбі. Це – колишній бізнесмен-фінансист із консервативної партії, який отримав місце у верхній палаті парламенту лише декілька років тому.

Лорд Рісбі (насправді його звати Річард Спрінг – Richard Spring) увійшов до оргкомітету Фірташа з проведення Днів України у Лондоні. Крім крісла у верхній палаті британського парламенту, Річард Спрінг є директором такої собі організації "British Ukrainian Society" (Україно-Британське Товариство).

Але, насправді, за солідною назвою вгадується клуб Фірташа за інтересами.

Так, серед членів фірташевського оргкомітету опинилися ще два британських депутати, які також одночасно виявилися директорами Україно-Британського Товариства – це депутат Палати громад Джон Віттігндейл, а також лорд Оксфорд.

Ще один британець з оточення Фірташа – Роберт Шетлер-Джонс (Robert Shetler-Jones), який входить до наглядової ради Group DF, також є директором Україно-Британського Товариства. Більше того, за підписом Шетлер-Джонса ідуть звіти Україно-Британського Товариства до державних органів.Лорд Оксфорд (реальне ім'я – Раймонд Асквіс, Raymond Benedict Asquith) навіть не приховує своєї афіляції з Фірташем – він є членом спостережної ради материнської компанії олігарха Group DF.

А член фірташевського оргкомітету, депутат нижньої палати парламенту Джон Віттінгдейл, окрім керівництва Україно-Британським Товариством, є головою так званої "групи дружби" між Верховною Радою і парламентом Великобританії. Цікаво також, що, окрім Віттінгдейла, до її складу входить уже згаданий лорд Рісбі, який обіймає посаду секретаря.

При чому обидві діяльності у Віттінгдейла переплітаються. Дивіться сюди.

У британському парламенті кожен депутат має звітувати про витрати коштів платників податків, а також про використання грошей сторонніх осіб. І от в своєму останньому звіті депутат Віттінгдейл повідомляє, що витратив 4 тисячі доларів, отримані від Україно-Британського Товариства, для поїздки на Ялтинську конференції Пінчука цього року, але не в якості директора Україно-Британського Товариства, а в якості голови депутатської "групи дружби" між парламентами.

І ще один момент. Звітуючи про витрату 4 тисяч доларів, депутат Віттінгдейл тут же на сайті британського парламенту наводить лондонську адресу Україно-Британського Товариства – 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ.

Саме тут, згідно з реєстраційними документами, донедавна був розташований офіс... Firtash Foundation.

При чому, коли Віттінгдейл вказав цю адресу як адресу Україно-Британського Товариства, викрив сам себе – тому що у решті випадків Україно-Британське Товариство наводить іншу адресу, аби не виникало підозр у їхніх зв"язках з Фірташем: Clearwater House, 4-7 Manchester Street, London.

Далі. Нещодавно у Вашингтоні відбулося закладення першого каменю пам"ятника жертвам Голодоморів. Сам Фірташ, який виділив на монумент 2,5 мільйони доларів на церемонії був відсутній – він нев"їзний до США через зв'язки з Сєвою Могилевичем. Згідно з публікаціями в місцевій пресі, на закладенні каменю в якості представника олігарха був присутній Ентоні Фішер – один з екс-директорів фонду Firtash Foundation і знову ж один із директорів... Україно-Британського Товариства.

Таким чином, щонайменше п'ятеро з 12 директорів Україно-Британського Товариства (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) пов'язані з Фірташем зараз. Крім того, на Фірташа працював політтехнолог Володимир Грановський, який також входить до ради директорів Україно-Британського Товариства.

Що в цій ситуації може робити громада Лондона, аби примусити Фірташа відчути репутаційні ризики від знищення демократії на каналі "Інтер" та в Україні загалом?

По-перше, інформувати названих громадян Британії (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) про те, що їх партнер солідарний з Януковичем у запровадженні диктатури. Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг уже висловив занепокоєння законом, за який голосував охоронець Фірташа пан Мирний.

По-друге, проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.

По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем членів групи дружби між парламентами України та Британії. Ось її склад з числа депутатів Вестмінстера – http://www.publications.parliament.uk/pa/cm/cmallparty/register/ukraine.htm

По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом додатково дослідити причетність Фірташа до організованої злочинності та акцентувати увагу на його зв"язках з Семеном Могилевичем, у чому зізнався сам олігарх, та нев'їзному статусі до США.

По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Окрім британського, Фірташ залишив австрійський слід. У Відні зареєстрована його компанія Centragas Holding GmbH – за адресою Schwindgasse 5/1/4, 1040 Wien. Варто, щоб сусідні офіси знали, поряд з ким вони працюють.

Фірташ обслуговується у Raiffeisen Zentralbank Österreich AG. Банки надзвичайно чутливі до будь-якої негативної інформації. Тому вони були би неприємно здивовані, якби дізналися про нинішню антиєвропейську діяльність клієнта та його сумнівне минуле.

Можливо, це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його особистої кишені.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
Автомайдан Відень _ 18.01.2014 00:47
IP: 74.125.17.---
"Автомайдан Відень" навідався до:
16 січня: до одного з форпостів українських "регіоналів" в Австрії – "фортеці" Газометер на Гуглгассе (Guglgasse) в третьому районі Відня.

12 січня: до одного з австрійських маєтків українських "регіоналів" в селі Тульбінгеркогел (Tulbingerkogel) в Нижній Австрії.
(гугліть Автомайдан Відень Facebook).
-vts-m- _ 18.01.2014 00:44
IP: 74.125.18.---
Явдоха Іванівна:
На себя посмотри, свинья!!!
.
О! І я о том же...
П.С. Какіх времен ви імеете ввіду?
зимняя вишня _ 18.01.2014 00:44
IP: 93.73.142.---
В ФБ на странице Ukraine Days на фотках в компании жены Фирташа можно обнаружить Наливайченко из Удара. Что он там делает?
Светлана Т. _ 18.01.2014 00:44
IP: 46.149.95.---
Bruce Tyler:
Не догадываетесь, что он сделает?
Он объяснит партнёрам, что на него давят, что страшные люди заставляют его, честного бизнесмена.
И не стыдно Фирташу будет сопли пускать?)
barbos _ 18.01.2014 00:42
IP: 91.216.173.---
Сірожа – ти ж знаєш, що Англія приймає у себе усіх покидьків, – лишень би платили гроші.
А з приводу санкцій – так Нуланд же сказала вам, що їх не буде.
--Graffo-- _ 18.01.2014 00:42
IP: 213.130.18.---
Сергій Лещенко:
По-друге,
проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.
.

-Graffo-:
А це вже прямий заклик до створення особі_1 дискомфорту й розголошення адресних даних
Шас вони статтю почнуть шукати

-vts-m-:
Пан Графо ратує за нерозголошення приватних даних в публічних сегментах?
З який пір?
.
Пан Графо тонко стебеться із ялинкових законів
Вочевидь задуже тонко, якщо не зрозуміло
У подальшому буду стебтися грубіше
PraX _ 18.01.2014 00:41
IP: 74.125.18.---
Сусідній режим напряму фінансує антиконституційний режим в Україні, ЄС же нічим не допомогає народу в його боротьбі. Хоч міг би всіх цих фірташив і прочих клюєвих стерти в порох.
Светлана Т. _ 18.01.2014 00:40
IP: 46.149.95.---
Сергей, а разве на Западе не знают олигархов Януковича?
Bruce Tyler _ 18.01.2014 00:39
IP: 92.112.33.---
Не догадываетесь, что он сделает?
Он объяснит партнёрам, что на него давят, что страшные люди заставляют его, честного бизнесмена.
Вадим Кварцяный _ 18.01.2014 00:39
IP: 109.95.50.---
А чому опозиція, тавруючи телеканал "Інтер", жодним словом не згадує Фірташа? Чому не пікетуються його офіси та банк "Надра"?
Silent _ 18.01.2014 00:37
IP: 185.12.8.---
нічого це його не змусить, бандити розуміють тільки закон сили і закон відібраних грошей. Нехай заарештовують його банківські рахунки.
Сергей Просяник _ 18.01.2014 00:37
IP: 93.74.85.---
-Graffo-:
Він же посол. Мовами володіє.
Віталій Гайдай _ 18.01.2014 00:36
IP: 94.179.78.---
це просто стаття? Чи цей посил адресовано конкретним людям в Лондоні?
-vts-m- _ 18.01.2014 00:35
IP: 74.125.18.---
-Graffo-:
Сергій Лещенко:
По-друге,
проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.
.
А це вже прямий заклик до створення особі_1 дискомфорту й розголошення адресних даних
Шас вони статтю почнуть шукати
Пан Графо ратує за нерозголошення приватних даних в публічних сегментах?
З який пір?
-vts-m- _ 18.01.2014 00:34
IP: 74.125.18.---
Явдоха Іванівна:
@ це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його кишені@

Це змусить Сергій Лещенко зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси госдепа.
Да, господа, унилое ето зреліще – красная інтеллігенція, даже с фізматуклоном...
-vts-m- _ 18.01.2014 00:32
IP: 74.125.18.---
Чупа Кабра:
Никогда не могла понять, зачем громадам Украинцев в других странах искренне болеть за нас. Разве что попиариться на камеру для родичей и пообщаться с бывшими соотечественниками вовремя митингов.
Ну, тогда Вам еще многое предстоіт понять...
Надеюсь, Ви еще успеете, еслі, конечно, Ваш возраст не превишает средній возраст мешканців дитячого садочка...
Max B _ 18.01.2014 00:31
IP: 74.125.181.---
Max B:
Сергію, а як бути з Яйценюком?
Я мав на увазі Яценюк.
--Graffo-- _ 18.01.2014 00:31
IP: 213.130.18.---
Сергій Лещенко:
Окрім британського, Фірташ має австрійський слід. У Відні зареєстрована його компанія Centragas Holding GmbH – за адресою Schwindgasse 5/1/4, 1040 Wien. Сусідні офіси повинні знати, поряд з ким вони працюють.
.
Якщо цю інструкцію матеріалізувати, Фірташа точно кондратій прихопить
Сусіди, якщо будуть потривожені маніфестаціями, можуть і до своєї влади звернутися, щоби Фірташа спровалили куди подалі
Max B _ 18.01.2014 00:29
IP: 74.125.181.---
Сергію, а як бути з Яйценюком?
Max B _ 18.01.2014 00:27
IP: 74.125.17.---
Чупа Кабра:

ни под каким соусом.
А под каким соусом покинет её Овощ в направлении Север?
--Graffo-- _ 18.01.2014 00:25
IP: 213.130.18.---
Сергій Лещенко:
По-друге,
проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.
.
А це вже прямий заклик до створення особі_1 дискомфорту й розголошення адресних даних
Шас вони статтю почнуть шукати
Чупа Кабра _ 18.01.2014 00:22
IP: 130.180.209.---
Никогда не могла понять, зачем громадам Украинцев в других странах искренне болеть за нас. Разве что попиариться на камеру для родичей и пообщаться с бывшими соотечественниками вовремя митингов. Болеющие за судьбу Родины ее не покидают ни под каким соусом.
Robert Bruce _ 18.01.2014 00:22
IP: 74.125.17.---
Сергію, ви можете пояснити європейцям, що якщо вони не введуть санкції, то їм прийдеться рахуватись з мільйонами політичних біженців з України. І утримувати вони будуть цих біженців за рахунок своїх платників податків. Якщо ж почнуться військові дії, то біженців буде біля 5 мільйонів а це для Європи уже буде катастрофа!
--Graffo-- _ 18.01.2014 00:19
IP: 213.130.18.---
Сергій Лещенко:
У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів:
"Лучшее место для наслаждения богатством, которое ты украл у своих сограждан – это не Украина, а Париж, Лондон или Нью-Йорк".
.
Шо ось так взяв і на язичії сказав?
Не вірю
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter