Сергій Лещенко

Час влаштувати Фірташу холодний душ у Лондоні

18 січня 2014, 00:02

У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів: "Найкраще місце, щоб насолоджуватися багатством, яке ти вкрав у власних співгромадян – це не Україна, а Париж, Лондон чи Нью-Йорк".

Українські олігархи давно зробити свій персональний європейський вибір, тоді як для співгромадян залишили життя на задвірках пострадянського простору.

Наприкінці минулого року небайдужі українці у Лондоні провели серію протестів під офісом та найдорожчою квартирою в світі, що належить Рінату Ахметову – неофіційному мажоритарію Партії регіонів. Наскільки ця тема виявилася болючою для Ахметова, засвідчила його знервована поява перед пікетувальниками донецького палацу олігарха.

Тим часом поза увагою активістів ЄвроМайдану в Лондоні залишається ще одна людина, яка не лише контролює з десяток депутатів, але робить суттєвий внесок у зміцнення режиму Януковича.

Ідеться про Дмитра Фірташа, який став одноосібним розпорядником інформаційної служби каналу "Інтер", котра щовечора влаштовує промивання мізків виборцям в інтересах Януковича.

Напередодні нового року політика каналу "Інтер" зазнала радикальних змін. Новинний блок перейшов під контроль Фірташа – його очолив Антон Нікітін, двоюрідний брат Ганни Безлюдної, яка обіймає посаду директора фірташевської Group DF із зовнішніх зв'язків та комунікацій.

Окрім "злиття" головної новинної програми під Януковичу, Фірташ через підконтрольних йому депутатів солідаризувалися з побиттям ЄвроМайдану 30 листопада 2013 року, оскільки жоден з його соратників-депутатів не проголосував за відставку уряду. Більше того, вони підняли руку (або, принаймні, не відкликали свій голос) при схвалення законів, що запроваджують в Україні диктатуру.

Ідеться про керівника охорони Фірташа Івана Мирного, молодшого партнера Фірташа в "РосУкрЕнерго" Івана Фурсіна, колишнього менеджера Фірташа на "Кримському содовому заводі" та "Кримському титані" Олександра Нечаєва, екс-керівника фірташевського "Чернівцігазу" Геннадія Федоряка, а також інших нардепів, що входять до оточення Фірташа та його партнерів Сергія Льовочкіна (Юлія Льовочкіна, Віктор Жеребнюк) та Юрія Бойка (Юлій Йоффе, Ярослав Москаленко).

В принципі, Фірташ має право на свої переконання та може агітувати навіть за приєднання України до Росії, де живе його колишня "криша" – один з найбільш розшукуваних злочинців ФБР Сєва Могилевич, а також нинішній партнер – вчитель Путіна з дзюдо Аркадій Ротенберг.

Але, ставши апологетом антиєвропейського вибору, особисто Фірташ не хоче насолоджуватися російською глибинкою. Замість подорожей до П'ятигорська або Сочі, він воліє проводити час у Лондоні, Відні, Куршевелі та на Лазуровому узбережжі Франції.

Нинішня здача Фірташем телевізійних активів під контроль влади відбулася майже одночасно з черговими спробами олігарха легалізуватися на Заході.

Для відмиття власної репутації у Великій Британії Фірташ створив організацію під назвою "DF Foundation", яка нещодавно змінила назву на "Firtash Foundation". Адресою реєстрації цієї структури вказано місто Лідс, а її керівницею є дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.Першим масштабним заходом цього фонду стали "Дні України у Великобританії", які у версії "Інтеру" виглядали як "дні Фірташа у Великобританії", оскільки сам герой зі своєю дружиною не зникали з кадру каналу – вони також закупили рекламні матеріали у місцевих виданнях, аби розмістити там компліментарні статті та фотографії Лади Фірташ.

Потяг до самопіару та дикі українські звичаї зіграли злий жарт – на одному зі знімків видно, як український охоронець відтісняє британських фотографів та місцевих мешканців від дружини олігарха у Лондоні.А тепер найцікавіше. Отже, намагаючись завоювати репутацію на Заході, Фірташ обзавівся там зв'язками серед представників місцевої еліти. Для них це – респектабельний бізнесмен з України, і вони гадки не мають про методи, які використовує телеканал цього пана в умовах пропагандистської війни.

Зокрема, своєрідним провідником Фірташа в світ британського істеблішменту став лорд Рісбі. Це – колишній бізнесмен-фінансист із консервативної партії, який отримав місце у верхній палаті парламенту лише декілька років тому.

Лорд Рісбі (насправді його звати Річард Спрінг – Richard Spring) увійшов до оргкомітету Фірташа з проведення Днів України у Лондоні. Крім крісла у верхній палаті британського парламенту, Річард Спрінг є директором такої собі організації "British Ukrainian Society" (Україно-Британське Товариство).

Але, насправді, за солідною назвою вгадується клуб Фірташа за інтересами.

Так, серед членів фірташевського оргкомітету опинилися ще два британських депутати, які також одночасно виявилися директорами Україно-Британського Товариства – це депутат Палати громад Джон Віттігндейл, а також лорд Оксфорд.

Ще один британець з оточення Фірташа – Роберт Шетлер-Джонс (Robert Shetler-Jones), який входить до наглядової ради Group DF, також є директором Україно-Британського Товариства. Більше того, за підписом Шетлер-Джонса ідуть звіти Україно-Британського Товариства до державних органів.Лорд Оксфорд (реальне ім'я – Раймонд Асквіс, Raymond Benedict Asquith) навіть не приховує своєї афіляції з Фірташем – він є членом спостережної ради материнської компанії олігарха Group DF.

А член фірташевського оргкомітету, депутат нижньої палати парламенту Джон Віттінгдейл, окрім керівництва Україно-Британським Товариством, є головою так званої "групи дружби" між Верховною Радою і парламентом Великобританії. Цікаво також, що, окрім Віттінгдейла, до її складу входить уже згаданий лорд Рісбі, який обіймає посаду секретаря.

При чому обидві діяльності у Віттінгдейла переплітаються. Дивіться сюди.

У британському парламенті кожен депутат має звітувати про витрати коштів платників податків, а також про використання грошей сторонніх осіб. І от в своєму останньому звіті депутат Віттінгдейл повідомляє, що витратив 4 тисячі доларів, отримані від Україно-Британського Товариства, для поїздки на Ялтинську конференції Пінчука цього року, але не в якості директора Україно-Британського Товариства, а в якості голови депутатської "групи дружби" між парламентами.

І ще один момент. Звітуючи про витрату 4 тисяч доларів, депутат Віттінгдейл тут же на сайті британського парламенту наводить лондонську адресу Україно-Британського Товариства – 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ.

Саме тут, згідно з реєстраційними документами, донедавна був розташований офіс... Firtash Foundation.

При чому, коли Віттінгдейл вказав цю адресу як адресу Україно-Британського Товариства, викрив сам себе – тому що у решті випадків Україно-Британське Товариство наводить іншу адресу, аби не виникало підозр у їхніх зв"язках з Фірташем: Clearwater House, 4-7 Manchester Street, London.

Далі. Нещодавно у Вашингтоні відбулося закладення першого каменю пам"ятника жертвам Голодоморів. Сам Фірташ, який виділив на монумент 2,5 мільйони доларів на церемонії був відсутній – він нев"їзний до США через зв'язки з Сєвою Могилевичем. Згідно з публікаціями в місцевій пресі, на закладенні каменю в якості представника олігарха був присутній Ентоні Фішер – один з екс-директорів фонду Firtash Foundation і знову ж один із директорів... Україно-Британського Товариства.

Таким чином, щонайменше п'ятеро з 12 директорів Україно-Британського Товариства (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) пов'язані з Фірташем зараз. Крім того, на Фірташа працював політтехнолог Володимир Грановський, який також входить до ради директорів Україно-Британського Товариства.

Що в цій ситуації може робити громада Лондона, аби примусити Фірташа відчути репутаційні ризики від знищення демократії на каналі "Інтер" та в Україні загалом?

По-перше, інформувати названих громадян Британії (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) про те, що їх партнер солідарний з Януковичем у запровадженні диктатури. Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг уже висловив занепокоєння законом, за який голосував охоронець Фірташа пан Мирний.

По-друге, проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.

По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем членів групи дружби між парламентами України та Британії. Ось її склад з числа депутатів Вестмінстера – http://www.publications.parliament.uk/pa/cm/cmallparty/register/ukraine.htm

По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом додатково дослідити причетність Фірташа до організованої злочинності та акцентувати увагу на його зв"язках з Семеном Могилевичем, у чому зізнався сам олігарх, та нев'їзному статусі до США.

По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Окрім британського, Фірташ залишив австрійський слід. У Відні зареєстрована його компанія Centragas Holding GmbH – за адресою Schwindgasse 5/1/4, 1040 Wien. Варто, щоб сусідні офіси знали, поряд з ким вони працюють.

Фірташ обслуговується у Raiffeisen Zentralbank Österreich AG. Банки надзвичайно чутливі до будь-якої негативної інформації. Тому вони були би неприємно здивовані, якби дізналися про нинішню антиєвропейську діяльність клієнта та його сумнівне минуле.

Можливо, це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його особистої кишені.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
--Graffo-- _ 18.01.2014 01:24
IP: 213.130.18.---
Індра:
МОВА: 1) в якості директора, в якості представника -- правильно так: як директор, як представник [до чого тут якість взагалі?]
.
До окреслення дієприкметникової властивості директора
Словосполучення "як директор", "як представник" теж неоковирні
Куди піднесеніше буде так: "в іпостасі директора", "в іпостасі представника"
:)
DoctorUkraine _ 18.01.2014 01:19
IP: 77.123.20.---
Щодо негайного початку безстрокових Акцій тотального Українського громадського спротиву та НЕПОКОРИ (коротко Всеукраїнський НАРОДНИЙ СТРАЙК). Таким чином антиукраїнські бабуїни з родини регіус 16 січня 2014року своїми послідовними "законами"запхнули,поставили всіх нормальних прямоходячих людей, вільних українців, поза "законом".Позбавили їх більшості базових,наріжних прав людини і вільного громадянина.Тепер і майдан повинен, і ОО разом зі своїми лідерами повинні заявити про нелегітимність мавпячих "законів". Не визнання українцями цих законів,про узурпацію,захоплення мавпячою більшістю українського парламенту.Про нелегітимність будь-яких рішень цього антиукраїнського парламенту.Про нелегітимність мавпячого антиукраїнського уряду.Його опричників на місцях.І його рішень. І нарешті про нелегітимність мавпячого генерала.І будь-яких його рішень.Негайно приступити до підготовки реєстрації в рамках Національного ФРОНТУ МАЙДАН паралельних органів самоуправління на місцях (Страйкомів).
Max B _ 18.01.2014 01:13
IP: 74.125.181.---
Нина Улманн:
Max B:
Нина Улманн:
Старая коммунопиздическая шалава
:))))

Как вы к ней добры.
:)) Та просто нет сил читать бред этой старой алкоголички. Ее банят, а оно лезет и лезет.
""...то я думаю, что в отличие от капиталистических стран, которые пускают в ход такие вещи, как водку и прочий дурман, мы этого не допустим, потому что, как бы они ни были выгодны для торговли, но они поведут нас назад к капитализму, а не вперёд к коммунизму.""

Источник: В. И. Ленин, Полн. собр. соч., изд. 5, том 43, с. 326

Может она сознательно себя мучает капитализмом?)
Індра _ 18.01.2014 01:10
IP: 94.76.81.---
МОВА: 1) в якості директора, в якості представника --- правильно так: як директор, як представник [до чого тут якість взагалі?]; 2) зараз --- синонімом до "зараз" є вислів: "ось в даний момент"; 3) Фірташ обслуговується у Raiffeisen (обслуговується – обслуговує себе) --- правильно так: Фірташа обслуговує Raiffeisen; 4) якби дізналися (дізнали себе) --- правильно так: якби їм стало відомо, якби вони знали, якби знали.

Словник журналістської лексики суржик-українська (там є і про дієслова зворотної дії):
pravda-hydrogen.blogspot. com
Igor Saenko _ 18.01.2014 01:10
IP: 178.92.16.---
Явдоха Іванівна:
@ це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його кишені@

Це змусить Сергій Лещенко зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси госдепа.
========================
а може так..."Це змусить тупого троля (Явдоха Іванівна) зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси ФСБ РФ..."?
Партия Районов _ 18.01.2014 01:09
IP: 195.184.203.---
ОФИСИАЛЬНО!!!!! ЭТО МОНТАЖ СПЕЦСЛУЖБ РОССИИ!!!! ЭТО КЛЕВАТА!!!!
Не вздумайте ЕГО трогать! Товарищъ ОЛЕНЬ очень ценный член!!!! ОН будущий Президент!!!

w w w. youtube.com/watch?v=X4YOvG7xPss#t=301
makovuca _ 18.01.2014 01:06
IP: 74.125.181.---
Агов, захисники фірташів, янеків і" прочих" ПРдушників! Поясніть народу без воплів і матюків, чому все-таки ваші кумири не хочуть жити в такій милій їхньому серці рашці, а пруться до цивілізованого світу? А ви самі? Навіщо вам мучитися з "майданівськими бомжами"? У вас же такий вибір- від Москви до самих до окраїн. Готова тюрма народів. Живи і радуйся.
-vts-m- _ 18.01.2014 01:05
IP: 74.125.18.---
Svyat Nosfer:
Чупа Кабра:
Що в нас за країна, де інтернет-тролі мають вдвічі більше, як вчителі.
Что Ви хототе, сер – ляді (с)...
Svyat Nosfer _ 18.01.2014 01:03
IP: 176.105.41.---
Чупа Кабра:
Совок, бачу, викорінити важко. Міграція зараз звичне явище. І нема чого тут людей обмовляти. Мігранти є в кожній країні. Скажу більше, я впевнений, що мігрант, який з-за кордону пересилає сюди гроші – позитивно впливає на укр. економіку більше, ніж Ви. Промили людям мізки. Або люди відробляють свою копійчину в інтернеті. Що в нас за країна, де інтернет-тролі мають вдвічі більше, як вчителі.
Нина Улманн _ 18.01.2014 01:01
IP: 74.125.17.---
Max B:
Нина Улманн:
Старая коммунопиздическая шалава
:))))

Как вы к ней добры.
:)) Та просто нет сил читать бред этой старой алкоголички. Ее банят, а оно лезет и лезет.
Nina Uhlmann _ 18.01.2014 00:58
IP: 74.125.181.---
barbos:
Grish7:
Як знавець англійської і як відомий премійований журналіст Лещенко міг би просто виступити в провідних західних ЗМІ з циклом статей про Фірташа. Вся еліта дізналася б, хто є їхній новоявлений український колега.
Натомість великий журналіст Лещенко придумав зовсім інший спосіб насолити олігархові: через українське видання (!) закликає українську діаспору в Лондоні (!) брязкати каструлями під вікнами офісів Фірташа, щоб привернути увагу сусідів...
А чому б не зробити з лондонськими та віденськими офісами те, що зробили в Києві з міськадміністрацією? Тоді точно про антидемократа Фірташа в Європі знатиме кожен пес...
Кулуарами ходять вперті чутки, що Фірташ чи то власник, чи то спонсор УП. А Льовочкін (партнер Фірташа) – лєпший корєш Сірожі та Мустафи.
Это что ж за такие кулуары? В твоем писюаре?
Max B _ 18.01.2014 00:57
IP: 74.125.181.---
Нина Улманн:
Старая коммунопиздическая шалава
:))))

Как вы к ней добры.
Margarita Filipova _ 18.01.2014 00:57
IP: 95.134.115.---
Ради справедливости, у Фирташа и Ахметова должна земля гореть под ногами. Лещенко вносит в это свой вклад. За это ему респект. А если среди комментаторов есть люди, которые сочувствуют этим особам, никто им не запрещает устроить акцию в защиту олигархов. Смелее, господа.
Olga Marsh _ 18.01.2014 00:56
IP: 74.125.181.---
найсмішніше те що поки їхні банки радо приймають грошики олігархів їхні Парламенти пишуть для звичайного пересічного громадянина такі цидулки як Money Laundering Regulations. Двоморді гіпокрити.
живий _ 18.01.2014 00:55
IP: 74.125.181.---
санкції прийдуть. з 3кв14. єс бюрократична машина. вони на звіт обсє реагують.
арешт рахунків, активів, заборона вїзду, антидемпінгові розслідування.

див. інші режими. і на курс білоруського зайця, кубинського песо, іранського ріала, венесуельського болівара.
--Graffo-- _ 18.01.2014 00:55
IP: 213.130.18.---
Явдоха Іванівна:
-vts-m-:
Явдоха Іванівна:

На себя посмотри, свинья!!!.
.
Фі, пані Явдохо, як нешляхетно, не по-слобожанськи
Вам після півночі шлея під хвіст попала?
.
-vts-m- _ 18.01.2014 00:52
IP: 74.125.18.---
barbos:
Кулуарами ходять вперті чутки, що Фірташ чи то власник, чи то спонсор УП. А Льовочкін (партнер Фірташа) – лєпший корєш Сірожі та Мустафи.
Словно мухі тут і там
Ходят слухі по углам
А беззубие старухі
Іх разносют по домам...
Sergey Panajev _ 18.01.2014 00:51
IP: 37.229.174.---
Толково описано. От би лохторат зігнаий у Маріїнський ознайомився з тим як пропагандист Таможенного союзу уже пристроївся на цивілізованому Заході. В Україні вони з Хряком не визнають голодомору, а там 2,5 млн. на пам*ятник Що за підлі істоти ця риго-анальна групіровка. Правда європейці, в даному випадку,британці теж огидні людці. І все прекрасно знають. Тому і санкцій нема, шо мають шкурний інтерес. Та якщо це вилізе на суд пересічного обивателя, то дійсно ті лорди задумаються. Дружба з мерзотником вилізе їм боком.В Британії виборці жартувать не стануть.
Нина Улманн _ 18.01.2014 00:51
IP: 74.125.181.---
Явдоха Іванівна:
@ це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його кишені@

Це змусить Сергій Лещенко зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси госдепа.
Старая коммунопиздическая шалава уже не знает, под каким именем здесь ср-ть. Ее банят, банят, а оно лезет и лезет. Шо! И Фирташу уже вылизываешь? А как же коммунопиздические принципы?
Геннадий Забродский _ 18.01.2014 00:51
IP: 178.54.105.---
Давайте перекриємо центральну вулицю Лондона, та захопимо будівлю мерії Лондона!! ВСІ НА МАЙДАН У ЛОНДОНІ!!!

Ах, не вийде. Бомжей з майдану в Лондон не пустять
--Graffo-- _ 18.01.2014 00:49
IP: 213.130.18.---
Сергей Просяник:
-Graffo-:
Він же посол. Мовами володіє.
.
У мене чомусь жевріє переконання, що інтерв'ю Гербст дав таки англійською
Це вже Лещенко імпровізацію замастачив
-vts-m- _ 18.01.2014 00:49
IP: 74.125.18.---
Grish7:
Як знавець англійської і як відомий премійований журналіст Лещенко міг би просто виступити в провідних західних ЗМІ з циклом статей про Фірташа...
І непременно перекрить все автостради і аеропорт "Хітроу"...
barbos _ 18.01.2014 00:48
IP: 91.216.173.---
Grish7:
Як знавець англійської і як відомий премійований журналіст Лещенко міг би просто виступити в провідних західних ЗМІ з циклом статей про Фірташа. Вся еліта дізналася б, хто є їхній новоявлений український колега.
Натомість великий журналіст Лещенко придумав зовсім інший спосіб насолити олігархові: через українське видання (!) закликає українську діаспору в Лондоні (!) брязкати каструлями під вікнами офісів Фірташа, щоб привернути увагу сусідів...
А чому б не зробити з лондонськими та віденськими офісами те, що зробили в Києві з міськадміністрацією? Тоді точно про антидемократа Фірташа в Європі знатиме кожен пес...
Кулуарами ходять вперті чутки, що Фірташ чи то власник, чи то спонсор УП. А Льовочкін (партнер Фірташа) – лєпший корєш Сірожі та Мустафи.
Max B _ 18.01.2014 00:48
IP: 74.125.181.---
""Можливо, це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його кишені.""

Якщо він Ющенка та ще й п'ятьох лордів купив, то що заставить його це зрозуміти? Інтереси кишені не тільки Фірташу важливі, а й британцям, що й не дивно. Дивно те, що до лорди до селинина опустилися.

По великому рахунку Фірташ & Co стоять за нинішнім станом справ в Україні.
Яна Верещака _ 18.01.2014 00:48
IP: 81.95.180.---
Необходимо,чтобы эта статья скорее попала в какое-нибудь лондонское издание. Сергей, Вы делаете очень большое дело. Если каждый,в меру своей возможности будет наносить уколы власти, она лопнет))
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter