Сергій Лещенко

Час влаштувати Фірташу холодний душ у Лондоні

18 січня 2014, 00:02

У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів: "Найкраще місце, щоб насолоджуватися багатством, яке ти вкрав у власних співгромадян – це не Україна, а Париж, Лондон чи Нью-Йорк".

Українські олігархи давно зробити свій персональний європейський вибір, тоді як для співгромадян залишили життя на задвірках пострадянського простору.

Наприкінці минулого року небайдужі українці у Лондоні провели серію протестів під офісом та найдорожчою квартирою в світі, що належить Рінату Ахметову – неофіційному мажоритарію Партії регіонів. Наскільки ця тема виявилася болючою для Ахметова, засвідчила його знервована поява перед пікетувальниками донецького палацу олігарха.

Тим часом поза увагою активістів ЄвроМайдану в Лондоні залишається ще одна людина, яка не лише контролює з десяток депутатів, але робить суттєвий внесок у зміцнення режиму Януковича.

Ідеться про Дмитра Фірташа, який став одноосібним розпорядником інформаційної служби каналу "Інтер", котра щовечора влаштовує промивання мізків виборцям в інтересах Януковича.

Напередодні нового року політика каналу "Інтер" зазнала радикальних змін. Новинний блок перейшов під контроль Фірташа – його очолив Антон Нікітін, двоюрідний брат Ганни Безлюдної, яка обіймає посаду директора фірташевської Group DF із зовнішніх зв'язків та комунікацій.

Окрім "злиття" головної новинної програми під Януковичу, Фірташ через підконтрольних йому депутатів солідаризувалися з побиттям ЄвроМайдану 30 листопада 2013 року, оскільки жоден з його соратників-депутатів не проголосував за відставку уряду. Більше того, вони підняли руку (або, принаймні, не відкликали свій голос) при схвалення законів, що запроваджують в Україні диктатуру.

Ідеться про керівника охорони Фірташа Івана Мирного, молодшого партнера Фірташа в "РосУкрЕнерго" Івана Фурсіна, колишнього менеджера Фірташа на "Кримському содовому заводі" та "Кримському титані" Олександра Нечаєва, екс-керівника фірташевського "Чернівцігазу" Геннадія Федоряка, а також інших нардепів, що входять до оточення Фірташа та його партнерів Сергія Льовочкіна (Юлія Льовочкіна, Віктор Жеребнюк) та Юрія Бойка (Юлій Йоффе, Ярослав Москаленко).

В принципі, Фірташ має право на свої переконання та може агітувати навіть за приєднання України до Росії, де живе його колишня "криша" – один з найбільш розшукуваних злочинців ФБР Сєва Могилевич, а також нинішній партнер – вчитель Путіна з дзюдо Аркадій Ротенберг.

Але, ставши апологетом антиєвропейського вибору, особисто Фірташ не хоче насолоджуватися російською глибинкою. Замість подорожей до П'ятигорська або Сочі, він воліє проводити час у Лондоні, Відні, Куршевелі та на Лазуровому узбережжі Франції.

Нинішня здача Фірташем телевізійних активів під контроль влади відбулася майже одночасно з черговими спробами олігарха легалізуватися на Заході.

Для відмиття власної репутації у Великій Британії Фірташ створив організацію під назвою "DF Foundation", яка нещодавно змінила назву на "Firtash Foundation". Адресою реєстрації цієї структури вказано місто Лідс, а її керівницею є дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.Першим масштабним заходом цього фонду стали "Дні України у Великобританії", які у версії "Інтеру" виглядали як "дні Фірташа у Великобританії", оскільки сам герой зі своєю дружиною не зникали з кадру каналу – вони також закупили рекламні матеріали у місцевих виданнях, аби розмістити там компліментарні статті та фотографії Лади Фірташ.

Потяг до самопіару та дикі українські звичаї зіграли злий жарт – на одному зі знімків видно, як український охоронець відтісняє британських фотографів та місцевих мешканців від дружини олігарха у Лондоні.А тепер найцікавіше. Отже, намагаючись завоювати репутацію на Заході, Фірташ обзавівся там зв'язками серед представників місцевої еліти. Для них це – респектабельний бізнесмен з України, і вони гадки не мають про методи, які використовує телеканал цього пана в умовах пропагандистської війни.

Зокрема, своєрідним провідником Фірташа в світ британського істеблішменту став лорд Рісбі. Це – колишній бізнесмен-фінансист із консервативної партії, який отримав місце у верхній палаті парламенту лише декілька років тому.

Лорд Рісбі (насправді його звати Річард Спрінг – Richard Spring) увійшов до оргкомітету Фірташа з проведення Днів України у Лондоні. Крім крісла у верхній палаті британського парламенту, Річард Спрінг є директором такої собі організації "British Ukrainian Society" (Україно-Британське Товариство).

Але, насправді, за солідною назвою вгадується клуб Фірташа за інтересами.

Так, серед членів фірташевського оргкомітету опинилися ще два британських депутати, які також одночасно виявилися директорами Україно-Британського Товариства – це депутат Палати громад Джон Віттігндейл, а також лорд Оксфорд.

Ще один британець з оточення Фірташа – Роберт Шетлер-Джонс (Robert Shetler-Jones), який входить до наглядової ради Group DF, також є директором Україно-Британського Товариства. Більше того, за підписом Шетлер-Джонса ідуть звіти Україно-Британського Товариства до державних органів.Лорд Оксфорд (реальне ім'я – Раймонд Асквіс, Raymond Benedict Asquith) навіть не приховує своєї афіляції з Фірташем – він є членом спостережної ради материнської компанії олігарха Group DF.

А член фірташевського оргкомітету, депутат нижньої палати парламенту Джон Віттінгдейл, окрім керівництва Україно-Британським Товариством, є головою так званої "групи дружби" між Верховною Радою і парламентом Великобританії. Цікаво також, що, окрім Віттінгдейла, до її складу входить уже згаданий лорд Рісбі, який обіймає посаду секретаря.

При чому обидві діяльності у Віттінгдейла переплітаються. Дивіться сюди.

У британському парламенті кожен депутат має звітувати про витрати коштів платників податків, а також про використання грошей сторонніх осіб. І от в своєму останньому звіті депутат Віттінгдейл повідомляє, що витратив 4 тисячі доларів, отримані від Україно-Британського Товариства, для поїздки на Ялтинську конференції Пінчука цього року, але не в якості директора Україно-Британського Товариства, а в якості голови депутатської "групи дружби" між парламентами.

І ще один момент. Звітуючи про витрату 4 тисяч доларів, депутат Віттінгдейл тут же на сайті британського парламенту наводить лондонську адресу Україно-Британського Товариства – 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ.

Саме тут, згідно з реєстраційними документами, донедавна був розташований офіс... Firtash Foundation.

При чому, коли Віттінгдейл вказав цю адресу як адресу Україно-Британського Товариства, викрив сам себе – тому що у решті випадків Україно-Британське Товариство наводить іншу адресу, аби не виникало підозр у їхніх зв"язках з Фірташем: Clearwater House, 4-7 Manchester Street, London.

Далі. Нещодавно у Вашингтоні відбулося закладення першого каменю пам"ятника жертвам Голодоморів. Сам Фірташ, який виділив на монумент 2,5 мільйони доларів на церемонії був відсутній – він нев"їзний до США через зв'язки з Сєвою Могилевичем. Згідно з публікаціями в місцевій пресі, на закладенні каменю в якості представника олігарха був присутній Ентоні Фішер – один з екс-директорів фонду Firtash Foundation і знову ж один із директорів... Україно-Британського Товариства.

Таким чином, щонайменше п'ятеро з 12 директорів Україно-Британського Товариства (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) пов'язані з Фірташем зараз. Крім того, на Фірташа працював політтехнолог Володимир Грановський, який також входить до ради директорів Україно-Британського Товариства.

Що в цій ситуації може робити громада Лондона, аби примусити Фірташа відчути репутаційні ризики від знищення демократії на каналі "Інтер" та в Україні загалом?

По-перше, інформувати названих громадян Британії (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) про те, що їх партнер солідарний з Януковичем у запровадженні диктатури. Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг уже висловив занепокоєння законом, за який голосував охоронець Фірташа пан Мирний.

По-друге, проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.

По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем членів групи дружби між парламентами України та Британії. Ось її склад з числа депутатів Вестмінстера – http://www.publications.parliament.uk/pa/cm/cmallparty/register/ukraine.htm

По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом додатково дослідити причетність Фірташа до організованої злочинності та акцентувати увагу на його зв"язках з Семеном Могилевичем, у чому зізнався сам олігарх, та нев'їзному статусі до США.

По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Окрім британського, Фірташ залишив австрійський слід. У Відні зареєстрована його компанія Centragas Holding GmbH – за адресою Schwindgasse 5/1/4, 1040 Wien. Варто, щоб сусідні офіси знали, поряд з ким вони працюють.

Фірташ обслуговується у Raiffeisen Zentralbank Österreich AG. Банки надзвичайно чутливі до будь-якої негативної інформації. Тому вони були би неприємно здивовані, якби дізналися про нинішню антиєвропейську діяльність клієнта та його сумнівне минуле.

Можливо, це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його особистої кишені.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
Nick Gluch _ 18.01.2014 07:31
IP: 95.134.61.---
Пан Лещенко! Непонятно из Вашей статьи, кто будет выполнять "пункты" (інформувати...проводити мирні пікети...інформувати про знищення демократії Фірташем...клопотати перед Скотланд-Ярдом...встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британі) Вот Вы, Лещенко, лично этим и займитесь. БАБЛО которое Вам заплатили надо отрабатывать. А заниматься подстрекательством ума много не надо.
Anonefrom Prescient _ 18.01.2014 07:16
IP: 194.213.104.---
Слухай ти вроді з росії Ти не чув що через Україну більшість країн мають намір ігнорувати олімпіаду у вас, на кавказі? А вашому прєвосходітєльству вже відмовили в зустрічі з Європєйськими лідерами? Це одно і теж? – з цієї Опери?
І чи ще якісь санкції проти вас будуть? Ти не в курсі? Бо судячи з преси Заходу всієї країни саме вас звинувачують за "Бєзпрєдєл" в Україні.
Віталій Цибуляк _ 18.01.2014 06:33
IP: 78.111.187.---
Класна інформація, Сергію.
Anonefrom Prescient _ 18.01.2014 06:31
IP: 194.213.104.---
А чи можливим це є?
Як ось: Коли велищезний канал ніс дезінформацію для всієї країни і став фактично рупором ворожої держави.- покарання за це? – Наприклад конфіскація.
" БєзпрєдєЛ " в.інфломаційному просторі це не менший злочин ніж вкрасти вагон стодоларових баксів.
Николай Злочевский _ 18.01.2014 06:09
IP: 176.8.216.---
-Graffo-:
Індра:
МОВА: 1) в якості директора, в якості представника – правильно так: як директор, як представник [до чого тут якість взагалі?]
.
До окреслення дієприкметникової властивості директора
Словосполучення "як директор", "як представник" теж неоковирні
Куди піднесеніше буде так: "в іпостасі директора", "в іпостасі представника"
:)
Ни хрена себе!
Uilfred _ 18.01.2014 06:00
IP: 78.26.128.---
starui:
Заграница нам поможет?- ((
Путин нам поможет?
Uilfred _ 18.01.2014 06:00
IP: 78.26.128.---
Настардамус:
А может не холодный душ делать...а легкий профилактический минетик???
Ты предложил ты и делай. Похоже у тебя в этом богатый опыт здесь, а будет и за бугром.
starui _ 18.01.2014 05:45
IP: 77.52.85.---
Заграница нам поможет?- ((
PraX _ 18.01.2014 05:16
IP: 74.125.18.---
Вони нам недопоможуть. Мусимо самі боротись.

Змушений платити в їх общак (бюджет) не бажаючи щоб ці гроші дістались мєнтам – тітушкам і іншим рабам режиму.
Маєш газову плиту без лічильника – тоді просто вмикаєш 4-камфорки на повну. Спалиш за місяць тисячу кубів на 2500 грн., – заплатиш 17 грн. Решта це твої податки.
Настардамус _ 18.01.2014 04:48
IP: 212.90.48.---
А может не холодный душ делать......а легкий профилактический минетик???
Іван Сірко _ 18.01.2014 04:28
IP: 78.111.186.---
дуже правельне рішення,треба відкривати очі європейцям на цих бабуїнів
docvit _ 18.01.2014 03:48
IP: 74.125.19.---
чи хтось з провладноі камарильі має власність в Маямі. Ми ім тут влаштуєм відпочинок. Прошу проінформувати
bartman _ 18.01.2014 03:43
IP: 74.125.17.---
Павел:
Здесь всё понятно,чётко и обстоятельно. Непонятно только,кому предназначалась многомесячная изматывающая сага про Лазаренко? Или может с него всё началось,а народ уже взял и подумал...
в точку.
Сірога, щас по новаму закону ми імєєм всє шанси пасадіть Пашу і Шуріка тімашєнка – ЗАОЧНО.!!!
проштудіруй там какіє шанси послє прігавора сдєлать іх екстрадіцію
Eugene Makhonko _ 18.01.2014 03:38
IP: 74.125.181.---
Всё, что нажито непосильным трудом... И кто теперь скажет, что украинские олигархи – не самые трудолюбивые люди в мире, если за такое короткое время столько себе, родимым, "натрудили".
Теперь у них осталась одна головная боль: докармливание до смерти той рабочей силы, которая им больше не нужна. Потому что в стране столько народу не нужно ни в качестве рабочей силы, ни в качестве потребителей. А обслуга и охрана у них укомплектована, сыта и довольна, ещё и на тролей деньжата остались, в наивной надежде "чёрного кобеля отмыть добела"
Тур _ 18.01.2014 03:30
IP: 94.231.187.---
Коротше, треба "чмирити чесного бізнесмена" Фірташа в Лондоні по максимуму!!!
Mount Wilson _ 18.01.2014 02:50
IP: 74.125.181.---
Федір К:
Геннадий Забродский:
Давайте перекриємо центральну вулицю Лондона, та захопимо будівлю мерії Лондона!! ВСІ НА МАЙДАН У ЛОНДОНІ!!!
Ах, не вийде. Бомжей з майдану в Лондон не пустять
Чому ж не вийде, Гєша? Знову "ослоумієм" вирішив "бляснуть"?
Їх Парламент стоїть фасадом на Темзу, а позаду, майже вся Парламентська площа (Parliament Square) виділена під громадянський Майдан, де ставить палатки будь-хто і будь-коли, протестує скільки бажає, та ще й добре охороняється констеблями. От Гепіних головорізів та безмозких тітушок, готових вбивати й різати, зроду не було)))
Знову ти щось мекнув, не подумавши. Мабуть, нічим)))
Да сразу видно что Гена большой спец по Лондону, как Могилёв практически, который Гайд-парк перенёс на окраину столицы Британии. И вообще чувствуется что человек имеет хорошошее понятие о демократии в развитых странах почерпнутые похоже из программ Димки Киселёва, "не читал, но осуждаю".
Cinderella _ 18.01.2014 02:49
IP: 93.73.60.---
Какую паутину сплел негодник...
Как подсадил, прикупил лохов от политики...
В стиле Зюсса готов пожертвовать огромные деньги, покупая всех и вся...
Негодяй.
Федір К _ 18.01.2014 02:37
IP: 78.25.36.---
Геннадий Забродский:
Давайте перекриємо центральну вулицю Лондона, та захопимо будівлю мерії Лондона!! ВСІ НА МАЙДАН У ЛОНДОНІ!!!
Ах, не вийде. Бомжей з майдану в Лондон не пустять
Чому ж не вийде, Гєша? Знову "ослоумієм" вирішив "бляснуть"?
Їх Парламент стоїть фасадом на Темзу, а позаду, майже вся Парламентська площа (Parliament Square) виділена під громадянський Майдан, де ставить палатки будь-хто і будь-коли, протестує скільки бажає, та ще й добре охороняється констеблями. От Гепіних головорізів та безмозких тітушок, готових вбивати й різати, зроду не було)))
Знову ти щось мекнув, не подумавши. Мабуть, нічим)))
Нина Улманн _ 18.01.2014 02:30
IP: 74.125.181.---
А Лещенку – респект! Огромный! Он делает свою работу качественно и очень профессионально! Спасибо!
Нина Улманн _ 18.01.2014 02:27
IP: 74.125.181.---
Max B:
Нина Улманн:
Max B:
Нина Улманн:
Старая коммунопиздическая шалава
:))))

Как вы к ней добры.
:)) Та просто нет сил читать бред этой старой алкоголички. Ее банят, а оно лезет и лезет.
""...то я думаю, что в отличие от капиталистических стран, которые пускают в ход такие вещи, как водку и прочий дурман, мы этого не допустим, потому что, как бы они ни были выгодны для торговли, но они поведут нас назад к капитализму, а не вперёд к коммунизму.""

Источник: В. И. Ленин, Полн. собр. соч., изд. 5, том 43, с. 326

Может она сознательно себя мучает капитализмом?)
Та да! Это какой-то коммунопиздический мазохизм... Весь мир – враги. За грамоту – животы надрывать и жизнь отдавать. Не за себя, семью и своих детей... А за вождей...За их вонючую авантюру...
Павел _ 18.01.2014 02:22
IP: 93.72.31.---
Здесь всё понятно,чётко и обстоятельно. Непонятно только,кому предназначалась многомесячная изматывающая сага про Лазаренко? Или может с него всё началось,а народ уже взял и подумал...
Fedor Bokhovchuk _ 18.01.2014 02:10
IP: 74.125.181.---
-vts-m-:
а що ще має Лещенко зробити за нас чи він мало зараз робить? а ви будете сидіти та пєтросяніти? дуже смішно
George Kombucha _ 18.01.2014 01:32
IP: 74.125.181.---
Is there English translation of this article?
Kozak Nevada _ 18.01.2014 01:32
IP: 91.124.11.---
-Graffo-:
Сергій Лещенко:
У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів:
"Лучшее место для наслаждения богатством, которое ты украл у своих сограждан – это не Украина, а Париж, Лондон или Нью-Йорк".
.
Шо ось так взяв і на язичії сказав?
Не вірю
+100
Mount Wilson _ 18.01.2014 01:30
IP: 74.125.181.---
Гнать всю эту шелупонь, их жён, детей и т.д. из Европ на Россию.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter