Сергій Лещенко

Час влаштувати Фірташу холодний душ у Лондоні

18 січня 2014, 00:02

У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів: "Найкраще місце, щоб насолоджуватися багатством, яке ти вкрав у власних співгромадян – це не Україна, а Париж, Лондон чи Нью-Йорк".

Українські олігархи давно зробити свій персональний європейський вибір, тоді як для співгромадян залишили життя на задвірках пострадянського простору.

Наприкінці минулого року небайдужі українці у Лондоні провели серію протестів під офісом та найдорожчою квартирою в світі, що належить Рінату Ахметову – неофіційному мажоритарію Партії регіонів. Наскільки ця тема виявилася болючою для Ахметова, засвідчила його знервована поява перед пікетувальниками донецького палацу олігарха.

Тим часом поза увагою активістів ЄвроМайдану в Лондоні залишається ще одна людина, яка не лише контролює з десяток депутатів, але робить суттєвий внесок у зміцнення режиму Януковича.

Ідеться про Дмитра Фірташа, який став одноосібним розпорядником інформаційної служби каналу "Інтер", котра щовечора влаштовує промивання мізків виборцям в інтересах Януковича.

Напередодні нового року політика каналу "Інтер" зазнала радикальних змін. Новинний блок перейшов під контроль Фірташа – його очолив Антон Нікітін, двоюрідний брат Ганни Безлюдної, яка обіймає посаду директора фірташевської Group DF із зовнішніх зв'язків та комунікацій.

Окрім "злиття" головної новинної програми під Януковичу, Фірташ через підконтрольних йому депутатів солідаризувалися з побиттям ЄвроМайдану 30 листопада 2013 року, оскільки жоден з його соратників-депутатів не проголосував за відставку уряду. Більше того, вони підняли руку (або, принаймні, не відкликали свій голос) при схвалення законів, що запроваджують в Україні диктатуру.

Ідеться про керівника охорони Фірташа Івана Мирного, молодшого партнера Фірташа в "РосУкрЕнерго" Івана Фурсіна, колишнього менеджера Фірташа на "Кримському содовому заводі" та "Кримському титані" Олександра Нечаєва, екс-керівника фірташевського "Чернівцігазу" Геннадія Федоряка, а також інших нардепів, що входять до оточення Фірташа та його партнерів Сергія Льовочкіна (Юлія Льовочкіна, Віктор Жеребнюк) та Юрія Бойка (Юлій Йоффе, Ярослав Москаленко).

В принципі, Фірташ має право на свої переконання та може агітувати навіть за приєднання України до Росії, де живе його колишня "криша" – один з найбільш розшукуваних злочинців ФБР Сєва Могилевич, а також нинішній партнер – вчитель Путіна з дзюдо Аркадій Ротенберг.

Але, ставши апологетом антиєвропейського вибору, особисто Фірташ не хоче насолоджуватися російською глибинкою. Замість подорожей до П'ятигорська або Сочі, він воліє проводити час у Лондоні, Відні, Куршевелі та на Лазуровому узбережжі Франції.

Нинішня здача Фірташем телевізійних активів під контроль влади відбулася майже одночасно з черговими спробами олігарха легалізуватися на Заході.

Для відмиття власної репутації у Великій Британії Фірташ створив організацію під назвою "DF Foundation", яка нещодавно змінила назву на "Firtash Foundation". Адресою реєстрації цієї структури вказано місто Лідс, а її керівницею є дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.Першим масштабним заходом цього фонду стали "Дні України у Великобританії", які у версії "Інтеру" виглядали як "дні Фірташа у Великобританії", оскільки сам герой зі своєю дружиною не зникали з кадру каналу – вони також закупили рекламні матеріали у місцевих виданнях, аби розмістити там компліментарні статті та фотографії Лади Фірташ.

Потяг до самопіару та дикі українські звичаї зіграли злий жарт – на одному зі знімків видно, як український охоронець відтісняє британських фотографів та місцевих мешканців від дружини олігарха у Лондоні.А тепер найцікавіше. Отже, намагаючись завоювати репутацію на Заході, Фірташ обзавівся там зв'язками серед представників місцевої еліти. Для них це – респектабельний бізнесмен з України, і вони гадки не мають про методи, які використовує телеканал цього пана в умовах пропагандистської війни.

Зокрема, своєрідним провідником Фірташа в світ британського істеблішменту став лорд Рісбі. Це – колишній бізнесмен-фінансист із консервативної партії, який отримав місце у верхній палаті парламенту лише декілька років тому.

Лорд Рісбі (насправді його звати Річард Спрінг – Richard Spring) увійшов до оргкомітету Фірташа з проведення Днів України у Лондоні. Крім крісла у верхній палаті британського парламенту, Річард Спрінг є директором такої собі організації "British Ukrainian Society" (Україно-Британське Товариство).

Але, насправді, за солідною назвою вгадується клуб Фірташа за інтересами.

Так, серед членів фірташевського оргкомітету опинилися ще два британських депутати, які також одночасно виявилися директорами Україно-Британського Товариства – це депутат Палати громад Джон Віттігндейл, а також лорд Оксфорд.

Ще один британець з оточення Фірташа – Роберт Шетлер-Джонс (Robert Shetler-Jones), який входить до наглядової ради Group DF, також є директором Україно-Британського Товариства. Більше того, за підписом Шетлер-Джонса ідуть звіти Україно-Британського Товариства до державних органів.Лорд Оксфорд (реальне ім'я – Раймонд Асквіс, Raymond Benedict Asquith) навіть не приховує своєї афіляції з Фірташем – він є членом спостережної ради материнської компанії олігарха Group DF.

А член фірташевського оргкомітету, депутат нижньої палати парламенту Джон Віттінгдейл, окрім керівництва Україно-Британським Товариством, є головою так званої "групи дружби" між Верховною Радою і парламентом Великобританії. Цікаво також, що, окрім Віттінгдейла, до її складу входить уже згаданий лорд Рісбі, який обіймає посаду секретаря.

При чому обидві діяльності у Віттінгдейла переплітаються. Дивіться сюди.

У британському парламенті кожен депутат має звітувати про витрати коштів платників податків, а також про використання грошей сторонніх осіб. І от в своєму останньому звіті депутат Віттінгдейл повідомляє, що витратив 4 тисячі доларів, отримані від Україно-Британського Товариства, для поїздки на Ялтинську конференції Пінчука цього року, але не в якості директора Україно-Британського Товариства, а в якості голови депутатської "групи дружби" між парламентами.

І ще один момент. Звітуючи про витрату 4 тисяч доларів, депутат Віттінгдейл тут же на сайті британського парламенту наводить лондонську адресу Україно-Британського Товариства – 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ.

Саме тут, згідно з реєстраційними документами, донедавна був розташований офіс... Firtash Foundation.

При чому, коли Віттінгдейл вказав цю адресу як адресу Україно-Британського Товариства, викрив сам себе – тому що у решті випадків Україно-Британське Товариство наводить іншу адресу, аби не виникало підозр у їхніх зв"язках з Фірташем: Clearwater House, 4-7 Manchester Street, London.

Далі. Нещодавно у Вашингтоні відбулося закладення першого каменю пам"ятника жертвам Голодоморів. Сам Фірташ, який виділив на монумент 2,5 мільйони доларів на церемонії був відсутній – він нев"їзний до США через зв'язки з Сєвою Могилевичем. Згідно з публікаціями в місцевій пресі, на закладенні каменю в якості представника олігарха був присутній Ентоні Фішер – один з екс-директорів фонду Firtash Foundation і знову ж один із директорів... Україно-Британського Товариства.

Таким чином, щонайменше п'ятеро з 12 директорів Україно-Британського Товариства (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) пов'язані з Фірташем зараз. Крім того, на Фірташа працював політтехнолог Володимир Грановський, який також входить до ради директорів Україно-Британського Товариства.

Що в цій ситуації може робити громада Лондона, аби примусити Фірташа відчути репутаційні ризики від знищення демократії на каналі "Інтер" та в Україні загалом?

По-перше, інформувати названих громадян Британії (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) про те, що їх партнер солідарний з Януковичем у запровадженні диктатури. Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг уже висловив занепокоєння законом, за який голосував охоронець Фірташа пан Мирний.

По-друге, проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.

По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем членів групи дружби між парламентами України та Британії. Ось її склад з числа депутатів Вестмінстера – http://www.publications.parliament.uk/pa/cm/cmallparty/register/ukraine.htm

По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом додатково дослідити причетність Фірташа до організованої злочинності та акцентувати увагу на його зв"язках з Семеном Могилевичем, у чому зізнався сам олігарх, та нев'їзному статусі до США.

По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Окрім британського, Фірташ залишив австрійський слід. У Відні зареєстрована його компанія Centragas Holding GmbH – за адресою Schwindgasse 5/1/4, 1040 Wien. Варто, щоб сусідні офіси знали, поряд з ким вони працюють.

Фірташ обслуговується у Raiffeisen Zentralbank Österreich AG. Банки надзвичайно чутливі до будь-якої негативної інформації. Тому вони були би неприємно здивовані, якби дізналися про нинішню антиєвропейську діяльність клієнта та його сумнівне минуле.

Можливо, це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його особистої кишені.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
Анатолий Панов _ 18.01.2014 21:59
IP: 78.111.186.---
НЕ БУДЬТЕ НАЇВНИМИ. ЯНУК...ВИКОНУЄ ВОЛЮ НАШОГО НОВОГО ПРЕЗ... П-У-Т-І-Н-А!!!!!!!і і генерал- губернатором УКРАЇНИ 15Р... БУДЕ ТОЙ, КОГО ПИЗНАЧИТЬ П-У-Т-І-Н. У-Р-Р-Р-Я-А-А!!!!!!!!!!!
Bohdanchyck _ 18.01.2014 21:12
IP: 74.125.181.---
"Тим часом поза увагою активістів ЄвроМайдану в Лондоні залишається ще ОДНА людина"

Ще ОДНА людина? Сергію, ви напевно жартуєте – "огласите весь список"!
Був час, коли ви нас запевняли, що в Україні важливе тільки ОДНЕ авто – БМВ малого Ющенка...
Max B _ 18.01.2014 19:38
IP: 74.125.181.---
А Явдоха просто дятел, зі струсом мозху)
Max B _ 18.01.2014 19:32
IP: 74.125.181.---
Явдоха Іванівна:

Да у товарищей демократов с судом проблемы. Даже Пол Пота не смогли засудить!!!
Начитался Салот Сар (это его настоящее имя) "Капитала" Маркса и взял, как и все коммбандюки, погоняло из сокращения "POLitique POTentielle" – одним словом Pol-Pot.

Хотя, если правильно – то он Пол Поц)

А засудили его свои – отравили, как и положено паукам в банке. Сообщите срочно об этом Вашему Пахану, ведь его татту-обереги в виде куполов ему не помогут.
Рома Крючковский _ 18.01.2014 18:44
IP: 46.250.15.---
360 ЛЕТ ПЕРЕЯСЛАВСКОЙ РАДЫ!
28/01.2014
Собор славянских народов Украины, РФ и Белоруссии выступил за единение народов трех стран

"Мы обращаемся к правительствам Украины, Беларуси, России и братского Казахстана с призывом немедленно возобновить переговоры об участии Украины в Едином экономическом пространстве и завершить их до начала 2015 года, – говорится в итоговой декларации форума. – Мы обращаемся к парламентам Беларуси, России, Казахстана с просьбой об оказании политической поддержки формированию Евразийского экономического союза с участием Украины. Мы всецело поддерживаем идею народного волеизъявления о присоединении Украины к Таможенному союзу и Единому экономическому пространству Беларуси, России и Казахстана".
kren _ 18.01.2014 18:21
IP: 188.0.104.---
тато:
kren:
Да, рєжим большєвіков бил обрєчьон... Але проблема в тому, що життя пересічного українця (моє в т.ч.) може закінчитись швидше ніж режим урли... А ще хотілось пожити в людській країні.
Мова йде зовсім не про режим,а окремі його явища в конкретних персонах.
тато _ 18.01.2014 17:21
IP: 92.113.247.---
kren:
Да, рєжим большєвіков бил обрєчьон... Але проблема в тому, що життя пересічного українця (моє в т.ч.) може закінчитись швидше ніж режим урли... А ще хотілось пожити в людській країні.
kren _ 18.01.2014 16:20
IP: 188.0.104.---
Нина Улманн:
Явдоха Іванівна:
.
Да у товарищей демократов с судом проблемы. Даже Пол Пота не смогли засудить!!![/QUOTE

Режим большевиков СССР был обречен, если историю впаривали советским гражданам такие исторички...

Ви знаєте,Ваші спроби посперечатися з процесамим еволюції,як на мене,виглядають...
дещо самовпевненими.
Распутин _ 18.01.2014 15:48
IP: 46.247.187.---
Сергей,им не душ холодный требуется,а горячая-прегорячая адская баня.
Нина Улманн _ 18.01.2014 14:41
IP: 74.125.181.---
Явдоха Іванівна:
.
Да у товарищей демократов с судом проблемы. Даже Пол Пота не смогли засудить!!![/QUOTE

Режим большевиков СССР был обречен, если историю впаривали советским гражданам такие исторички... Относительно Пол Пота. Тогда, в тех условиях (противостояние США и СССР, Вьетнама и Китая, Китая и СССР) у Пол Пота появилась поддержка не только со стороны Китая, но также Таиланда и США, которые разделяли его враждебность к Вьетнаму. Опасаясь вторжения вьетнамских войск, Таиланд сошёлся с Китаем и предоставил убежище красным кхмерам в обмен на прекращении китайской помощи коммунистам Таиланда, которые в стиле большевиков вели партизанскую войну в собственной стране. США, установившие на фоне советско-китайского раскола дружеские отношения с Пекином, абсолютно не противодействовали такому союзу. В те времена все пакостили всем. А посему Пол Пот удачно вписался в это противостояние. Сталина ведь тоже не осудили за злодеяния... За геноцид собственного народа.
ганна ахметова _ 18.01.2014 13:57
IP: 93.74.80.---
Jeka:
Явдоха Іванівна:
Николай Злочевский:
jurko242:
І шановна Явдоха зовсім не дурнувата!
Миколо, а куда народ попрятался??? Забился в схроны после новых законов???
Народ сьогодні збирається кожен у своєму місці проживання на мітинги, а завтра їдуть всі на Київ, так що Йовдохо, вилазь з СБУшного схрону та йди батю захищати.
Не треба, не треба. Бо вони вдвох як обі с руться, сморіду буде – Київ такої газової атаки не витримає
Jeka _ 18.01.2014 13:47
IP: 178.92.211.---
Явдоха Іванівна:
Николай Злочевский:
jurko242:
І шановна Явдоха зовсім не дурнувата!
Миколо, а куда народ попрятался??? Забился в схроны после новых законов???
Народ сьогодні збирається кожен у своєму місці проживання на мітинги, а завтра їдуть всі на Київ, так що Йовдохо, вилазь з СБУшного схрону та йди батю захищати.
ганна ахметова _ 18.01.2014 13:43
IP: 93.74.80.---
Николай Злочевский:
Явдоха Іванівна:
Николай Злочевский:
jurko242:
І шановна Явдоха зовсім не дурнувата!
Миколо, а куда народ попрятался??? Забился в схроны после новых законов???
В церкве многие, другие готовятся отмечать Крещение (Ющенко – в прорубе, кстати), третьи пристреливают стволи...четвертые ждут их. Вот так, уважаемая Явдоха Ивановна.
Ніку, ну точно. Ваше "уважаемая историчка" звучить як Дорогой, многоуважаемый шкаф! Приветствую твое существование, которое вот уже больше ста лет...
ганна ахметова _ 18.01.2014 13:40
IP: 93.74.80.---
Николай Злочевский:
jurko242:
І шановна Явдоха зовсім не дурнувата!
Хлопці, вітаю. Стара комундристк а – просто жертва світової закуліси. Хитрі іноземні агенти спеціально використовують убогих у своїх пропагандистськиї цілях. Щоб ті, хто читає маячню історичок, думав – яка гидота, ця комунізьма, якщо за неї такі... агітують
Николай Злочевский _ 18.01.2014 13:01
IP: 176.8.216.---
Явдоха Іванівна:
Николай Злочевский:
А У Вас теперь какая политориентация?
Думаю, как всегда. Никому не верю. Нет, Кураеву доверяю. Он против Кириллки-педрилки. И вааще, давно ему доверял.Кстати, и Вам предлагаю уйти от преклонения Кириллке.
А вааще уезжаю скоро в глухое село. Тока Радио-Фм. Скучновато.Через модем нет связи.Но зато свои преимущества.Постоянный ремонт и строителство. Никогда, кстати, не занимался пчеловодством.
Николай Злочевский _ 18.01.2014 12:27
IP: 176.8.216.---
Явдоха Іванівна:
Николай Злочевский:
jurko242:
І шановна Явдоха зовсім не дурнувата!
Миколо, а куда народ попрятался??? Забился в схроны после новых законов???
В церкве многие, другие готовятся отмечать Крещение (Ющенко – в прорубе, кстати), третьи пристреливают стволи...четвертые ждут их. Вот так, уважаемая Явдоха Ивановна. Что-то меня ющенкофанаты раздраконили. Вааще бы не трогал Ющенка, так нет. То Карый припишет ему варну брахмана, то Графинчик с убежденностью францисканского монаха несет хрень...
Николай Злочевский _ 18.01.2014 12:10
IP: 176.8.216.---
jurko242:
І шановна Явдоха зовсім не дурнувата!
Николай Злочевский _ 18.01.2014 12:06
IP: 176.8.216.---
jurko242:
Мене демократична УП блокувала 242 рази, доки не поставив плаваючий IP.зате дурнувата Лола тут у фаворі,

часто адміни УП мене блокували за те, що я називав їх ледащими, кому приємна правда про себе
Пане Юрко, це Ви попутали шановну Явдоху з Лолою.
Taras Petryshyn _ 18.01.2014 12:05
IP: 74.125.183.---
Good job, respect!
jurko242 _ 18.01.2014 11:54
IP: 74.125.181.---
Мене демократична УП блокувала 242 рази, доки не поставив плаваючий IP.зате дурнувата Лола тут у фаворі,

часто адміни УП мене блокували за те, що я називав їх ледащими, кому приємна правда про себе
Тарас Трутень _ 18.01.2014 11:36
IP: 37.115.60.---
Uruz:
Тарас Трутень:
А, зрозумів. Мене демократична УП заблокувала лише в коментах до новин.
Видно, десь я наклеп якийсь зробив)
да у них там просто проблемы, день можно отписываться в новостях, день нельзя. меня життя уже год блокирует, за то, что я опровергала их статьи о покорных китайцах. была у них такая навязчивая тема
та ні – пишуть прямим текстом – Ваш акаунт заблокований
Margarita Filipova _ 18.01.2014 11:35
IP: 92.112.249.---
Uruz:
Тарас Трутень:
А, зрозумів. Мене демократична УП заблокувала лише в коментах до новин.
Видно, десь я наклеп якийсь зробив)
да у них там просто проблемы, день можно отписываться в новостях, день нельзя. меня життя уже год блокирует, за то, что я опровергала их статьи о покорных китайцах. была у них такая навязчивая тема
Не выдумывайте. У них просто технические проблемы. У всех блокируются посты. Особенно, если с цитатой
Margarita Filipova _ 18.01.2014 11:33
IP: 92.112.249.---
С олигархами, которые поддерживают Януковича, нужно бороться всеми доступными способами. Чем больше будет подобной информации в мире, тем лучше.Благотворитель, блин.
Uruz _ 18.01.2014 11:21
IP: 94.153.48.---
Тарас Трутень:
А, зрозумів. Мене демократична УП заблокувала лише в коментах до новин.
Видно, десь я наклеп якийсь зробив)
да у них там просто проблемы, день можно отписываться в новостях, день нельзя. меня життя уже год блокирует, за то, что я опровергала их статьи о покорных китайцах. была у них такая навязчивая тема
Николай Злочевский _ 18.01.2014 11:16
IP: 176.8.216.---
в День Народженні Ігоря Завадського 20-го січня о 19-й годині в Будинку актора на Яр. Валу 7 відбудеться концерт "Танго свободи", який організовують друзі і учні Завадського.

А слюнтявый Табачник вместе с Димончиком Табачником имею честь пригласить... Интересно, к слюнтявому Табачнику Хфирташ отношения не имеет?!
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter