Сергій Лещенко

Змова. Як Тимошенко віддала Коломойському ''Укрнафту''

24 січня 2015, 02:00

25 січня 2010 року. Було холодно і був розпал виборчої кампанії. Якраз минув тиждень після першого туру виборів президента, який приніс приголомшливий відрив Віктора Януковича від Юлії Тимошенко – десять відсотків. У цей день вся увага суспільства була прикута до зіткнень навколо поліграфічного комбінату "Україна", де друкувалися бюлетені на вибори. Але у тиші кабінетів відбувалися набагато значущі події.

25 січня 2010 року, між першим та другим турами виборів президента, був підписаний документ, який безстроково фіксував інтереси Ігоря Коломойського в управлінні компанією "Укрнафта", контрольний пакет якої належить державі. Про існування такого договору давно ходили чутки, але ми вперше публікуємо сам його текст.

Отже, угоду уклали між собою три сторони. Перша – це "Нафтогаз України", який володіє контрольним пакетом акцій Укрнафти. Друга – це чотири офшорні фірми, три з яких зареєстровані в один день на Кіпрі, а четверта – в місті Чарлстаун острівної держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі. Третьою стороною угоди була сама "Укрнафта".

Учасники угоду уклали принципову домовленість щодо розподілу часток у наглядовій раді – органі, який за цим же документом затверджує персональний склад правління компанії "Укрнафта".

Отже, за цією угодою, за "Нафтогазом" закріплювалося шість членів, за міноритарними акціонерами (читай – компаніями Коломойського) – п'ять та посада голови правління "Укрнафти". При тому, що кворум засідань наглядової ради – вісім (!) осіб.

І найголовніше – в угоді було зафіксовано, що будь-які суперечки щодо її "існування, дійсності або припинення" мають вирішуватися виключно Лондонським судом міжнародного арбітражу.

В угоді також фіксувалося, що частина дивідендів – 800 мільйонів гривень – повинна була бути виплачена державі до 5 лютого 2010 року – тобто до останньої п'ятниці, яка передувала другому туру виборів. Чому до 5 лютого, а не до 5 березня або 5 квітня? Тому що 5 лютого – це був останній день, дозволений для проведення виборчої агітації кандидатів, одним з яких була Тимошенко.Таким чином, за угодою 2010 року держава безстроково зафіксувала неможливість призначати свого керівника "Укрнафти". Фактично – капітуляція перед Коломойським, про мотиви якої зараз воліють не згадувати. Коли днямі автор цих рядків показав Тимошенко документ, вона сказала, що не погоджувала його.

Водночас, згідно з документами, підписанню передував лист від голови "Нафтогазу" Олега Дубіни. Він, зокрема, повідомляє Тимошенко, що "Нафтогаз" підготував остаточну редакцію угоди, яку і подає на розгляд прем'єру в додатку. На титульному аркуші листа Дубіни стоїть її віза "Погоджено. 25.01.2010". Ця віза була оформлена у "фішку" Кабінету міністрів за підписом Тимошенко, адресовану Дубині та поставлену до відома першому віце-прем'єру Турчинову та міністру енергетики Продану.

За інформацією автора, проходження цієї угоди в "Нафтогазі" курував Ігор Діденко – на той час перший заступник голови правління та близький соратник Ігоря Коломойського.

Ця акціонерна угода, навіть якщо буде ухвалено закон про зменшення кворуму в прийнятній редакції (бо нинішня є неробоча), заважає державі призначити свого керівника "Укрнафти". В статут "Укрнафти" внесли положення акціонерної угоди Тимошенко-Дубини – голова правління обирається із кандидатів, запропонованих більшістю голосів міноритарних акціонерів (тобто Коломойський).

Але це ще не все. Увесь склад правління Укрнафти призначається за поданням приватівського голови правління.

Обрати свого голову правління держава зможе, тільки помінявши статут Укрнафти. Але далі ми наштовхуємося на нову фортецю Коломойського – положення, за яким статут можна поміняти лише трьома четвертих голосів!

У "Нафтогазі" думають над планами руйнування невигідної для держави норми про Лондон як місце розгляду суперечки. Так, вони спробують визнати акціонерні домовленості нікчемними, виходячи з Постанови пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2008 року, де вказано, що "діяльність акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні як юридичної особи, відносини між акціонерами (...) регулюються виключно законами та іншими нормативно-правовими актами України".

"У разі укладення акціонерами – іноземними юридичними та фізичними особами – угоди про підпорядкування відносин між акціонерами іноземному праву, такий правочин є нікчемним".


Але, знаючи це, Коломойський не зупинився в тому, щоб наполягати на фіксації Лондона як місця суперечки. І саме там Україні доведеться відповідати за помилки своїх керівників.

Коментарі — 380
Максим Чарушников _ 24.01.2015 15:21
IP: 46.119.125.---
shasta:
shasta:
Максим Чарушников:
Максиме, якщо б "Макуха" була тим, що ви говорите, – Юліні б адвокати порвали Чобота, як тузік тряпку)) а для Заходу – для ЄС в першу чергу – Юля газова рятівниця...))
Ви так любите минуле. Нехай сірожа піховшик чи чобіт напише про те як:
ювт в 1999 відмінила бартерні схеми розрахунків олігархів, через які в бюджет не йшли міліардні податки. В 2000 посадили в тюрму.
В 2005 забрала в ахмєтова і пінчука незаконно приватизовану за 4 млрд криворіжсталь, і бюджет отримав в 6 раз більше – 24 млрд...
В 2009 забрала фірташівського і путінського посередника росукренерго. В 2010 посадили в тюрму.
А в 2010 на яника зробили ставку фірташ, ахмєтов і майже всі українські міліардери, і путін зі своїми міліардерами для грабунку бюджетів україни і рашки та для використання різного роду фінансово-економічних схем.
А Юля – газова рятівниця ЄС це трошки банально. А для сша яка вона рятівниця...
Віктор Марченко _ 24.01.2015 15:21
IP: 74.125.18.---
НЕ ЗНАЮ БІЛЬШ ОГИДНОЇ ПРОКРЕМЛІВСЬКОЇ ПИСАКИ, НІЖ ЛЄЩЕНКО.

Він – більший ворог проукраїнської політики, ніж ДНР і ЛНР разом взяті. Бо діє підло, скрито, прикриваючись "боротьбою за справедливість". Плюнути в пику цьому негіднику – обов'язок кожного українського патріота.

У підсунутих йому матеріалах нема нічого ні протиправного, ні корупційного. Розраховано, як завжди, на приєзжих простаків. Удар, в першу чергу, проти Коломойського – головного спонсора добровольців. Замовники – з кола Порошенко-Фірташ-Путін.

Тимошенко вчинила виправдано. Знаючи, що майно потрапить до рук Януковича, Фірташа або Ахметова, вона вибрала найменше зло. Через те так і казяться прокремлівські олігархи, наймаючи продажних щелкапьорів типу Лєщенка.

Сьогодні через продажність і корумпованість найвищих чиновників гинуть сотні і тисячі наших бійців. Замість того, щоб розслідувати хоча б один епізод, заказушник Лєщенко строчить дешеву "джинсу". Мєлкий ти підлий негідник. Горіти тобі в пеклі!
Николай Южный _ 24.01.2015 15:20
IP: 91.239.137.---
Так що це получаеться і Олег Тягнибок із коліна ізралева.
М_Гайдамака _ 24.01.2015 15:19
IP: 95.67.100.---
4 роки тому травлю Тимошенко очолбвали баба ганя і богословська, потім почались десятки судових справ поки не засадили Юлю в тюрму. А працювала потужна команда – хорошковський, як голова сбу, зрадник портнов, діма, як ображений Юлею, доклав зусиль і ринат, і коли Юлю запроторили за грати почався повний дерибан і зека коронували на царя із повноваженнями самодержця. Але не дивлячись на це навіть пасічник в недавньому інтервю жодного поганого слова не сказав про зека, котрий зараз в Росії, а говорив, що в України загроза номер 1 це Юля, бо вона нібити чекає, коли спіткнеться Петро Олексійович щоб завдати удару. Але чому Серьожа зараз пише таку нікчемну статтю? Чому не пише статтю про техніку, яку на камеру передають арміі і котра, як стверджують очевидці в більшості несправна?
valsh01 _ 24.01.2015 15:17
IP: 188.115.129.---
shasta:
Sergiy Grygoryev:
shasta – Юля не мовчить...
вона скликала позачергову сесію ВР? вона подала закон про імпічмент преза? вона вимагала відповідальності Гелетея, Муженка, Кубіва, Гонтарєвої, Авакова, Наливайченка, Яреми? Вона кинула особисті кошти на АТО? ні, вона зіграла бучне весілля для доці мін за 500 тис баксів... а дві передвиборні оборонні ініціативи ВАНОЇ закінчувалися нічим одразу після виборів. не робіть з космополітки Юлі української націоналістки: для цього у неї надто неукраїнська кАманда і вона сама етнічно, ментально і за діями – не така.
Интересно, а у всех украинских националистов "девичья" память или только у вас? Зайдите на сайт Батькивщины и увидите, что она и требовала, и давала свои деньги, Сколько стоит свадьба дочери не знаю, но в 90-е она была крупным предпринимателем, и деньги понятно откуда. А кто более ментально украинец, Тягнибок – жмущий Хаму руку, или Тимошенко – не покорившаяся даже в тюрьме?
anno_domini _ 24.01.2015 15:10
IP: 109.106.20.---
Думаю, для Юлі настав час говорити до народу, діяти, як політик... Після перемоги Порошенка на президентських виборах, Юля Тимошенко сказала: ну що, я приймаю ці вибори, так вибрав народ. А тепер, коли народ помилився і коли стоїть загроза життю народа та всієї держави, то справжній політик повинен виходити до народу, бо вона набрала народних (чистих) голосів, посівши друге місце, і вимагати від президента, парламента, кабміна зняти рожеві окуляри бізнесових своїх снів, і взятися за роботу на оборону держави та народу. Бо якщо не пробудяться, то скоро їхнього бізнесу, як пар не стане.
Микола Злочевський _ 24.01.2015 15:10
IP: 46.185.100.---
Sergey Kyzmak:
Микола Злочевський:
Як можна зрозумiти, як нема нiяких пояснень?
Пане Кузьмак, я ніколи не воював з патріотами. Тому, оставайтесь юлєфаном, яким і я колись був. Слово дибіл Ви неправильно написали. Потрібно – ДЕБІЛ.
valsh01 _ 24.01.2015 15:04
IP: 188.115.129.---
shasta:
valsh01:
юлеботику, ви потрапили пальцем у небо)) а про жидву – спробуйте заперечити факти. Президент – Вальцман, попередній – Янукович (від Ханука, так звали одного з юдейських каганів Хазарії) з прем"єром хАзаровим, Яценюк – видатний єврей України з жінкою жидівською "принцесою", Юля Капітельман, Гройсман, Коломойський, допа-гепа – взагалі без коментарів... тільки одні одягають вишиванку і кричать Слава Україні, інші, як Табачнік і Медведчук – косоворотка і слава Рассєє!, а такі як Коломойський – відвертий шалом!
а результат їх діяльності – перед очима. чи ви сліпі?
Так вы не из "Свободы"? А то риторика про жидокацапов очень похожа. И запашок от теории жидомасонского всемирного заговора такой мерзопакостный, что аж хочется экран протереть после вас.
А патриот вы Украины или нет не определяется ни бывшей пятой графой в паспорте, ни партийной принадлежностью, ни (о ужас) даже языком на котором говоришь.
shasta _ 24.01.2015 14:59
IP: 37.115.226.---
Sergiy Grygoryev:
shasta – Юля не мовчить. Вимагає РНБО і нарешті почати боронити країну.
Так як ці вимоги вже повторюють всі – від бійців на фронті до закордонних послів, то такі як Лещенко раптово починають витягувати якісь вброси – відволікти увагу від того що відбувається на фронті.
От чому вброс на ЮВТ прямо зараз? Бо наступ Орди, а вона діло говорить.
вона скликала позачергову сесію ВР? вона подала закон про імпічмент преза? вона вимагала відповідальності Гелетея, Муженка, Кубіва, Гонтарєвої, Авакова, Наливайченка, Яреми? Вона кинула особисті кошти на АТО? ні, вона зіграла бучне весілля для доці мін за 500 тис баксів... а дві передвиборні оборонні ініціативи ВАНОЇ закінчувалися нічим одразу після виборів. не робіть з космополітки Юлі української націоналістки: для цього у неї надто неукраїнська кАманда і вона сама етнічно, ментально і за діями – не така.
Николай Южный _ 24.01.2015 14:49
IP: 91.239.137.---
virosvit _ 24.01.2015 14:45
Ну вибачте за морду, а я то думав під золотий дождь трутень попав.
Sergey Kyzmak _ 24.01.2015 14:48
IP: 5.248.93.---
Микола Злочевський:
Як можна зрозумiти, як нема нiяких пояснень?
virosvit _ 24.01.2015 14:45
IP: 89.252.61.---
Николай Южный:
Николай Южный:
А, що це трутень з кирзовою мордою на світ Божий не вилітае. Може зиму тяжко переносить чи весни чекає для обльоту.
Це виповзло моральне бидло, з таким коментом. Якби обличчя президента було від непросихаючої пиятики, то я ще б зрозумів, але ж ти потвора прекрасно знаєш, що це робота кремлівських агентів. Напевно твої колєги.
Sergey Kyzmak _ 24.01.2015 14:40
IP: 5.248.93.---
shasta:
Sergey Kyzmak:
Шаста манiпулятор. Намiшае трохи сумнiвних фактiв,трохи чиiхось домислiв, трохи своеi галiматьйi i видае це за якийсь iнтелектуальний шедевр! Глиста вона i е глиста!
не судіть по собі, пане Глистяк))
нічим заперечити – то повчіть у тряпочку і сопіть у дві дірочки, тільки не отруїться своїм власним смородом, бо трупак ваш смердітиме ще більше.
Ваше лайно нема змiсту заперечувати, бо воно лайно.
Sergiy Grygoryev _ 24.01.2015 14:40
IP: 178.54.58.---
shasta – Юля не мовчить. Вимагає РНБО і нарешті почати боронити країну.
Так як ці вимоги вже повторюють всі – від бійців на фронті до закордонних послів, то такі як Лещенко раптово починають витягувати якісь вброси – відволікти увагу від того що відбувається на фронті.
От чому вброс на ЮВТ прямо зараз? Бо наступ Орди, а вона діло говорить.
Микола Злочевський _ 24.01.2015 14:35
IP: 46.185.100.---
Sergey Kyzmak:
Микола Злочевський:
Sergey Kyzmak:
Микола Злочевський:
Natalia Tyapko:
Сергей Анатольевич Пиховшик.
Це Ви правильно замітили. Перед цим він мочив Порошенка і іже з ним. Уміє...Притому бабло так і тече Сірожі. Але в даному випадку він зачепив шулєршу іще ту...
Памятаєте, як при продажі Криворіжсталі вона говорила з Коломойським:"Ігорьок, понагонимо біомаси..."
.
Про розмову з Коломойським це ви тiльки-що з пальця висмоктали, чи звiдки?
Пане Кузьмак, Ви таки пысатель... Вам уже радили з цього приводу читати...Не можна так на людях виставляти своє (навіть не знаю, як сказати, щоб Вас не образити). Напевно, невігластво...
Читати що? Якщо е, дайте посилання. Чи це вже за гранню?
Читати анекдоти про чукчів...
Ви перепрошую, дибiл?
пане Кузьмак, Ви що, до сих пір не зрозуміли – про що йдеться?
shasta _ 24.01.2015 14:32
IP: 37.115.226.---
valsh01:
юлеботику, ви потрапили пальцем у небо)) а про жидву – спробуйте заперечити факти. Президент – Вальцман, попередній – Янукович (від Ханука, так звали одного з юдейських каганів Хазарії) з прем"єром хАзаровим, Яценюк – видатний єврей України з жінкою жидівською "принцесою", Юля Капітельман, Гройсман, Коломойський, допа-гепа – взагалі без коментарів. Ляшко, Пашинський, Власенко, Гонтарєва, Пінчук, Фельдман, звягільский, Шуфрич, Юга Бойко, Юга і Іраїда Луценки, тягнибок-Фройтман, фаріонша, Сех-Панькевичі, Гурвіц, Клички-Етінзони, Іра Геращенко, Ар"єв і ще 100500 персонажів – з цієї опери. тільки одні одягають вишиванку і кричать Слава Україні, інші, як Табачнік і Медведчук – косоворотка і слава Рассєє!, а такі як Коломойський – відвертий шалом!
а результат їх діяльності – перед очима. чи ви сліпі?
shasta _ 24.01.2015 14:25
IP: 37.115.226.---
вже кілька сайтів виклали документи і карту по мінським домовленостям – аеропорт в ДОнецьку Пєця-Кучма таки здали... державна зрада. УП поки мовчить. Юля, Ляшко, Сєня, Садовий, тягнибочок і тд – теж мовчать. хоча 100%, що документи, які опубліковані сьогодні, були відомі і в когось на руках РАНІШЕ. отже – масштабна державна зрада...
valsh01 _ 24.01.2015 14:24
IP: 188.115.129.---
shasta:
Sewa Mao:
чуєш ти, ган...дон жидокацапський! 1) я дівчина 2) які тобі ще факти, якщо тобі все від Юлі і Бєні – божа роса?
про воду. у твого коханого Бені хіба не три громадянства, включно з Ізраїльським, про що він сам сказав? Хіба Юля Капітельман, Пєця Вальцман, Гройсман, Турчинов-Коган, Янукович, хАзаров, Яценюк та інша шобла – не жидва? запереч, якщо є чим, обрізаний ти наш))
-"Ган...дон жидокацапський" (цит.) -"1) я дівчина" (цит.) – Ирина Дмитриевна, славная вы наша Фарион, здравствуйте. Что, пора новую полит.компанию для Свободы организовывать – засилье жидокацапов? Предыдущая, с украинским языком, уже не очень работает – партнер-"оппонент" в лице ПР сошла со сцены.
shasta _ 24.01.2015 14:23
IP: 37.115.226.---
Sergey Kyzmak:
Шаста манiпулятор. Намiшае трохи сумнiвних фактiв,трохи чиiхось домислiв, трохи своеi галiматьйi i видае це за якийсь iнтелектуальний шедевр! Глиста вона i е глиста!
не судіть по собі, пане Глистяк))
нічим заперечити – то повчіть у тряпочку і сопіть у дві дірочки, тільки не отруїться своїм власним смородом, бо трупак ваш смердітиме ще більше.
Николай Южный _ 24.01.2015 14:19
IP: 91.239.137.---
А, що це трутень з кирзовою мордою на світ Божий не вилітае. Може зиму тяжко переносить чи весни чекає для обльоту.
Петя Хороший _ 24.01.2015 14:19
IP: 94.154.208.---
як же дістали ці тимошенківські боти! Країна за неї майже не голосує а на УП 99%шанувальників її.
Sergey Kyzmak _ 24.01.2015 14:16
IP: 5.248.93.---
Микола Злочевський:
Sergey Kyzmak:
Микола Злочевський:
Sergey Kyzmak:
Микола Злочевський:
Natalia Tyapko:
Сергей Анатольевич Пиховшик.
Це Ви правильно замітили. Перед цим він мочив Порошенка і іже з ним. Уміє...Притому бабло так і тече Сірожі. Але в даному випадку він зачепив шулєршу іще ту...
Памятаєте, як при продажі Криворіжсталі вона говорила з Коломойським:"Ігорьок, понагонимо біомаси..."
.
Про розмову з Коломойським це ви тiльки-що з пальця висмоктали, чи звiдки?
Пане Кузьмак, Ви таки пысатель... Вам уже радили з цього приводу читати...Не можна так на людях виставляти своє (навіть не знаю, як сказати, щоб Вас не образити). Напевно, невігластво...
Читати що? Якщо е, дайте посилання. Чи це вже за гранню?
Читати анекдоти про чукчів...
Ви перепрошую, дибiл?
Sergey Kyzmak _ 24.01.2015 14:15
IP: 5.248.93.---
Шаста манiпулятор. Намiшае трохи сумнiвних фактiв,трохи чиiхось домислiв, трохи своеi галiматьйi i видае це за якийсь iнтелектуальний шедевр! Глиста вона i е глиста!
Ольга Болюх _ 24.01.2015 14:09
IP: 178.93.96.---
Быть депутатом блока Порошенко,значит работать в поте лица,тлько на кого? Я думаю вопрос риторический.Опять тема Тимошенко дает возможность младодепутату плавать на поверхности информационной отвлекаловки от проблем сегодняшнего дня!
То, что Украину завернули в фантик минскими соглашениями, как конфетку Рошен, и дали ее на съедение путину,это сейчас " Шерлок Холмса "не волнует наоборот,он служит информационным прикрытием бнздарного руковолства на всех уровнях вместе с президентом
Gektor _ 24.01.2015 14:08
IP: 94.248.28.---
Виктор Пинчук передаёт привет Коломойскому через УП и ЗН. Элегантненько)
Корупція1155 Уряд реформ337 Україна та Європа955 Aтака Путіна1123 Свобода слова550
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter