Сергій Лещенко

Змова. Як Тимошенко віддала Коломойському ''Укрнафту''

24 січня 2015, 02:00

25 січня 2010 року. Було холодно і був розпал виборчої кампанії. Якраз минув тиждень після першого туру виборів президента, який приніс приголомшливий відрив Віктора Януковича від Юлії Тимошенко – десять відсотків. У цей день вся увага суспільства була прикута до зіткнень навколо поліграфічного комбінату "Україна", де друкувалися бюлетені на вибори. Але у тиші кабінетів відбувалися набагато значущі події.

25 січня 2010 року, між першим та другим турами виборів президента, був підписаний документ, який безстроково фіксував інтереси Ігоря Коломойського в управлінні компанією "Укрнафта", контрольний пакет якої належить державі. Про існування такого договору давно ходили чутки, але ми вперше публікуємо сам його текст.

Отже, угоду уклали між собою три сторони. Перша – це "Нафтогаз України", який володіє контрольним пакетом акцій Укрнафти. Друга – це чотири офшорні фірми, три з яких зареєстровані в один день на Кіпрі, а четверта – в місті Чарлстаун острівної держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі. Третьою стороною угоди була сама "Укрнафта".

Учасники угоду уклали принципову домовленість щодо розподілу часток у наглядовій раді – органі, який за цим же документом затверджує персональний склад правління компанії "Укрнафта".

Отже, за цією угодою, за "Нафтогазом" закріплювалося шість членів, за міноритарними акціонерами (читай – компаніями Коломойського) – п'ять та посада голови правління "Укрнафти". При тому, що кворум засідань наглядової ради – вісім (!) осіб.

І найголовніше – в угоді було зафіксовано, що будь-які суперечки щодо її "існування, дійсності або припинення" мають вирішуватися виключно Лондонським судом міжнародного арбітражу.

В угоді також фіксувалося, що частина дивідендів – 800 мільйонів гривень – повинна була бути виплачена державі до 5 лютого 2010 року – тобто до останньої п'ятниці, яка передувала другому туру виборів. Чому до 5 лютого, а не до 5 березня або 5 квітня? Тому що 5 лютого – це був останній день, дозволений для проведення виборчої агітації кандидатів, одним з яких була Тимошенко.Таким чином, за угодою 2010 року держава безстроково зафіксувала неможливість призначати свого керівника "Укрнафти". Фактично – капітуляція перед Коломойським, про мотиви якої зараз воліють не згадувати. Коли днямі автор цих рядків показав Тимошенко документ, вона сказала, що не погоджувала його.

Водночас, згідно з документами, підписанню передував лист від голови "Нафтогазу" Олега Дубіни. Він, зокрема, повідомляє Тимошенко, що "Нафтогаз" підготував остаточну редакцію угоди, яку і подає на розгляд прем'єру в додатку. На титульному аркуші листа Дубіни стоїть її віза "Погоджено. 25.01.2010". Ця віза була оформлена у "фішку" Кабінету міністрів за підписом Тимошенко, адресовану Дубині та поставлену до відома першому віце-прем'єру Турчинову та міністру енергетики Продану.

За інформацією автора, проходження цієї угоди в "Нафтогазі" курував Ігор Діденко – на той час перший заступник голови правління та близький соратник Ігоря Коломойського.

Ця акціонерна угода, навіть якщо буде ухвалено закон про зменшення кворуму в прийнятній редакції (бо нинішня є неробоча), заважає державі призначити свого керівника "Укрнафти". В статут "Укрнафти" внесли положення акціонерної угоди Тимошенко-Дубини – голова правління обирається із кандидатів, запропонованих більшістю голосів міноритарних акціонерів (тобто Коломойський).

Але це ще не все. Увесь склад правління Укрнафти призначається за поданням приватівського голови правління.

Обрати свого голову правління держава зможе, тільки помінявши статут Укрнафти. Але далі ми наштовхуємося на нову фортецю Коломойського – положення, за яким статут можна поміняти лише трьома четвертих голосів!

У "Нафтогазі" думають над планами руйнування невигідної для держави норми про Лондон як місце розгляду суперечки. Так, вони спробують визнати акціонерні домовленості нікчемними, виходячи з Постанови пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2008 року, де вказано, що "діяльність акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні як юридичної особи, відносини між акціонерами (...) регулюються виключно законами та іншими нормативно-правовими актами України".

"У разі укладення акціонерами – іноземними юридичними та фізичними особами – угоди про підпорядкування відносин між акціонерами іноземному праву, такий правочин є нікчемним".


Але, знаючи це, Коломойський не зупинився в тому, щоб наполягати на фіксації Лондона як місця суперечки. І саме там Україні доведеться відповідати за помилки своїх керівників.

Коментарі — 380
barman _ 24.01.2015 21:46
IP: 74.125.183.---
риторичні питання:
після предявлених кримінальних звинувачень

чи буде мадам Капітельман голосувати за зняття недоторканості.?
чи буде мадам Капітельман голосувати за відставку Яреми.?
Max B _ 24.01.2015 21:45
IP: 74.125.18.---
virosvit:

Кахоча соціологи попереджали, що у тандемі Янукович -Тимошенко виграє Янукович.
Але популізм то велика сила, от і "маємо, те що маємо".
Момент! А хто ті соціологи? Часом не медові противсіхи?)))

Ющенко привів до влади Януковича – як прем'єра (вольовим рішенням), так і президента (з допомогою противсіхства). Це факт.
barman _ 24.01.2015 21:45
IP: 74.125.181.---
риторичні питання:
після предявлених кримінальних звинувачень

чи буде мадам Капітельман голосувати за зняття недоторканості.?
чи буде мадам Капітельман голосувати за відставку Яреми.?
virosvit _ 24.01.2015 21:30
IP: 89.252.61.---
Николай Южный:
Николай Южный:
virosvit:
Ось я подорослішав з лишньою по понятіям хромосомою.
Как говорил Козьма Прутков – Зри в корень...Хорунжевский привел к власти ХАМА кориша твоего...
А по библейским понятиям и духовным нравам -трутень есть Иуда... Аминь.
Щось Ви дядьку часто "зрите на свой корень", тому й думки не зрілі. Ви напевно з тієї братії яка діє по "понятіям", он і Біблії їх шукаєте. Що до сина поліцая, то це Ви сплутали напевне зі своїм фюрером – Януковичем. І не Ющенко обирав Президента, чомусь народ вирішив вивести у другий тур двох пройдисвітів, хоча соціологи попереджали, що у тандемі Янукович -Тимошенко виграє Янукович.
Але популізм то велика сила, от і "маємо, те що маємо".
Max B _ 24.01.2015 21:24
IP: 74.125.18.---
Загадка:

Що спільного у Януковича, Ющенка, Богословської та пана Лещенка?

Відповідь:

При згадці про Тимошенко залишають Майдан. А Яник і Україну залишив.
Andrey Shchesniak _ 24.01.2015 20:51
IP: 5.58.30.---
Льовочкінська підстилка і старий юлефоб, що з нього візьмеш!?
Petya Horoshy _ 24.01.2015 20:07
IP: 94.154.208.---
Miki2:
В любому випадку єдина людина, яка авторитетна, і в світі, і в Україні, і яка реально здатна сказати ПРАВДУ в лице владі, це Тимошенко. Там жодного авторитета, їй по рівню подібного, просто не існує. Ну, переберіть в голові усю нашу політичну "еліту"... І що? Хто? Одна сільповська шпанОта, яка просто має можливість змішувати її з гів...
ЮВТ просто необхідна, як опозиціонерка. Все одно до цього дійдемо.
Треба брати те, що є, а далі видно буде...
Зараз вана злилася з владою, ви її чуєте як опозиціонерку якщо вана навіть проти Яреми підписатися не може?
Сергій Пилипенко _ 24.01.2015 20:04
IP: 74.125.181.---
було б цікаво почути пояснення причетних осіб, підписи яких ми бачимо в наведених документах: що саме спонукало їх так чинити, які були їх мотиви.
сподіваюсь, ніхто з них не має причин приховувати важливі деталі.
можливо, журналіст просто не уявляє всіх обставин тих подій?
Miki2 _ 24.01.2015 20:01
IP: 93.72.11.---
В любому випадку єдина людина, яка авторитетна, і в світі, і в Україні, і яка реально здатна сказати ПРАВДУ в лице владі, це Тимошенко. Там жодного авторитета, їй по рівню подібного, просто не існує. Ну, переберіть в голові усю нашу політичну "еліту"... І що? Хто? Одна сільповська шпанОта, яка просто має можливість змішувати її з гів...
ЮВТ просто необхідна, як опозиціонерка. Все одно до цього дійдемо.
Треба брати те, що є, а далі видно буде...
sidor _ 24.01.2015 19:56
IP: 77.52.74.---
Микола Злочевський:
...Чи у Вас тільки єдина жінка, достойна поваги, про достоїнства якої ви уже достатньо розказали. обізвавши тут на форумі практично всіх остальних жінок, які не бачать тих достоїнств, або вважають їх фальшивими?!...Каких это "всех"?Если вы имеете ввиду ватную Ящерицу?Ну извините,в Украине война,а она лижет просак Богословской-одной из главных звеньев нынешней трагедии Украины.Ей тычешь фейсом в бигморду Богословской,где написано,что она призывает отдать Крым Раше а она посылает на...уй.Это как?Разве это нормально?Поэтому таких как она нужно нейтрализовать сразу.
sidor _ 24.01.2015 19:42
IP: 77.52.74.---
Микола Злочевський:
я "угомонюсь" тогда,когда вы (во множественном числе) перестанете лить фекалии на вентилятор в отношении ПОЛИТИКА и ГОСУДАРСТВЕННОГО ДЕЯТЕЛЯ – ЮВТ. Если вы лижете чоколадные булки (или другие) -это ваше право и вам мешать никто не будет.Чем больше по времени и дальше по глубине будут в анусе ваши язычки-тем будет более спокойно.
sidor _ 24.01.2015 19:32
IP: 77.52.74.---
Miki2:
стадо же "не помнит" как нынешний гений дипломатии и генералиссимус всех времен и народов устроил сахарный шабаш вместе с бензиновыми регионалами в 2009 году.И ЮВТ за МЕСЯЦ смогла устранить эту вакханалию.
Miki2 _ 24.01.2015 19:26
IP: 93.72.11.---
Vasyl Kolisnyk:
Мікі2 – поддерживаю вас на все 100%. Был организован энергорынок, расчеты стали вестись деньгами, а не бартером, и т. д. Донецким (да и не только им) она стала поперек горла, за что ее и выгнали с правительства, а потом в посадили.
Ці тварюки зненавиділи її смертельно, я бачив і чув усю ту кухню не за переказами та інтернетом, а наживо, бо то стосувалося моєї повсякденної роботи, як серед простих шахарів, так і серед найвищих місцевих владних структур
А згадайте, як олігархи наклали в штани після того, як вона ініціювала перепродаж вже по суті ахмєтівсько-пінчуковської Криворіжсталі, а ще нагадаю її тодішні заяви про націоналізацію захапаних на шару "донецькими" 400-т кращих державних підприємств. Ющенко, - куплена з потрохами тварюка, не дав їй тоді розвернутися
Я вже тут не раз говорив, що від кожного керівника найвищої ланки треба брати для держави всю ту користь, на яку той керівник у відповідний момент кар"єри здатен
Як приклад – Черчиль
Марина Литнёвская _ 24.01.2015 19:05
IP: 78.26.249.---
Даже не знаю, когда у Сэрожи прекратятся высеры на ЮТ. Понимаю, что все остальные политики за такую "клиническую" любовь просто набьют морду или прикопают где-то. Только Юля смахивает Сэрожин помет как перхоть.
Я помню 2008 год, когда Тимошенко пыталась попасть на собрание держателей акций УКРНАФТЫ, что бы сменить директора этой компании поставленного Коломойским на директора назначенного КМ, то есть государством. И помню как Балога, даже не Дрыщ сраный, а Балога, приказал Альфе не пускать на территорию предприятия ни премьер-министра ни директора назначенного КМ. Это был коррупционный тандем – Коломойский с Дрыщом и адьютантом Дрыща, главой администрации Дрыща – Балога.
Vasyl Kolisnyk _ 24.01.2015 19:00
IP: 159.224.204.---
Мікі2 – поддерживаю вас на все 100%. Был организован энергорынок, расчеты стали вестись деньгами, а не бартером, и т. д. Донецким (да и не только им) она стала поперек горла, за что ее и выгнали с правительства, а потом в посадили.
Микола Злочевський _ 24.01.2015 18:59
IP: 46.185.100.---
sidor:
shasta:
вже кілька сайтів виклали документи і карту по мінським домовленостям – аеропорт в ДОнецьку Пєця-Кучма таки здали... державна зрада. УП поки мовчить. Юля, Ляшко, Сєня, Садовий, тягнибочок і тд – теж мовчать. хоча 100%, що документи, які опубліковані сьогодні, були відомі і в когось на руках РАНІШЕ. отже – масштабна державна зрада...
пора вам эвакуироваться в спокойное место-ПаРашестан.
Пане Сидір, ви ніяк не угомонитесь?!
Знаєте, як кажуть:

перед паном Сидірком
ходить жінка ходорком.
Передком і задком
перед паном Сидірком...

Чи у Вас тільки єдина жінка, достойна поваги, про достоїнства якої ви уже достатньо розказали. обізвавши тут на форумі практично всіх остальних жінок, які не бачать тих достоїнств, або вважають їх фальшивими?!
Петя Хороший _ 24.01.2015 18:59
IP: 94.154.208.---
sidor:
Петя Хороший:
sidor:
Петя Хороший:
sidor:
Микола Злочевський:
Юлиана Золотарь:
Микола Злочевський:
Я как бы "журналист" и не в партии БПП, да и за ЭТО не голосовала, так что "острите" "умом" с другими, банально выходит!
Вельмишановна пані Юліана, я мав на увазі, що є коменти юлєпшанувальників, за які б варто платити якраз конторі Порошенка...Хоча так не вистачає пана антивіруса і Lohika, які в цьому плані найбільш високооплачуваними повинні б бути.
а вы,оказывается,гамнецо...
Який же ти бридкий, сідор
ну набери в рот дерьма и плюнь в меня.
В гімно не плюють, його змивають.
Жертва аборта.
Саме так, ви жертва аборту бо гімно.
Vasyl Kolisnyk _ 24.01.2015 18:53
IP: 159.224.204.---
Сегодня,во-первых, 24.01.2015г, а не2010г. Во-вторых, идет война, но в парламенте этого не знают. Президент тоже не знает о войне. Спрашивается: зачем нам такой президент и такие депутаты? Сейчас подумалось – видимо это удар по Коломойскому. Работа его команды по организации обороны Украины, стоит ПОПу и его дружбанам (особенно ахметке, фирташу) поперек горла. Так может Вы, уважаемый народный депутат займетесь насущными вопросами. Иначе завтра не будет страны, а Вы перестанете быть депутатом.
Miki2 _ 24.01.2015 18:51
IP: 93.72.11.---
sidor:
больше чем сделала полезного для моего края (донецкая обл.) ЮВТ не сделал никто.Даже донецкий подписчик "мик" и то признал,что ЮВТ нагнула бандюков и те стали платить социалку и з\платы в полном объеме а не 50%. Кучма передал криминалу донбасс. Ющенко-настроил большинство против Украины.За шапкокрада не говорю-все у нас было поделено
Це я писав колись, що Тимошенко через кілька днів після призначення її віце- прем. по паливно-енерг. сектору (2000р.) приїхала в Донецьк, зібрала в залі сотні керівників різного рівня, "бізнесменів" та, що прикметно, головів шахткомів шахт Донеччини і публічно заявила, що примусить усю донецьку вугільну мафію платити податки та, як наслідок, поверне роками накопичені борги шахтарям по зарплатні і пенсіям. Тимошенко, до того взагалі ніхто знати не знав і, звичайно їй, тітці, ніхто не повірив. Але пройшло всього місяця 4-ри, як гамузом були виплачені усі борги. Тимошенко таки примусила цих тварюк ВПЕРШЕ заплатити. Факт.
Николай Южный _ 24.01.2015 18:48
IP: 91.239.137.---
Серожа напиши,что не буть про трутня -Ющенка, как исчадия зла Украины... Хотя бы про не велычку его пасику в Безрадячах... А то все Юлька... Юлька... у некоторых уже судорога руки отнимает – глядя на ЮВТ и сравнивая её со своей жинкой или пассией. Даже прочитай последнюю фразу в ее блоге Богословской с наперсточниками надо кончать...
PS... ты ж вроди бы должен знать, кто готовит и сопровождает договора от подписания до исполнения... не включай дурочку больше... А то мы причислим тебя к лику...
sidor _ 24.01.2015 18:37
IP: 77.52.101.---
shasta:
вже кілька сайтів виклали документи і карту по мінським домовленостям – аеропорт в ДОнецьку Пєця-Кучма таки здали... державна зрада. УП поки мовчить. Юля, Ляшко, Сєня, Садовий, тягнибочок і тд – теж мовчать. хоча 100%, що документи, які опубліковані сьогодні, були відомі і в когось на руках РАНІШЕ. отже – масштабна державна зрада...
пора вам эвакуироваться в спокойное место-ПаРашестан.
sidor _ 24.01.2015 18:34
IP: 77.52.101.---
Петя Хороший:
sidor:
Петя Хороший:
sidor:
Микола Злочевський:
Юлиана Золотарь:
Микола Злочевський:
Я как бы "журналист" и не в партии БПП, да и за ЭТО не голосовала, так что "острите" "умом" с другими, банально выходит!
Вельмишановна пані Юліана, я мав на увазі, що є коменти юлєпшанувальників, за які б варто платити якраз конторі Порошенка...Хоча так не вистачає пана антивіруса і Lohika, які в цьому плані найбільш високооплачуваними повинні б бути.
а вы,оказывается,гамнецо...
Який же ти бридкий, сідор
ну набери в рот дерьма и плюнь в меня.
В гімно не плюють, його змивають.
Жертва аборта.
sidor _ 24.01.2015 18:31
IP: 77.52.101.---
shasta:
...а для Заходу – для ЄС в першу чергу – Юля газова рятівниця, бо за рахунок України вирішила питання транзиту газу до ЄС......Вы недавно с Марса? Тогда привествую одну из инопланетянок на планете Земля! Для информации -в 2009 году,когда Раша перекрыла газ в 20 гр.мороз,ЮВТ ПЕРЕКРЫЛА транзит газа в Европу и пустила реверсом на Юго-Восток.Как сейчас видим -зря.
Петя Хороший _ 24.01.2015 18:30
IP: 94.154.208.---
sidor:
Петя Хороший:
sidor:
Микола Злочевський:
Юлиана Золотарь:
Микола Злочевський:
Я как бы "журналист" и не в партии БПП, да и за ЭТО не голосовала, так что "острите" "умом" с другими, банально выходит!
Вельмишановна пані Юліана, я мав на увазі, що є коменти юлєпшанувальників, за які б варто платити якраз конторі Порошенка...Хоча так не вистачає пана антивіруса і Lohika, які в цьому плані найбільш високооплачуваними повинні б бути.
а вы,оказывается,гамнецо...
Який же ти бридкий, сідор
ну набери в рот дерьма и плюнь в меня.
В гімно не плюють, його змивають.
sidor _ 24.01.2015 18:23
IP: 77.52.101.---
Петя Хороший:
sidor:
Микола Злочевський:
Юлиана Золотарь:
Микола Злочевський:
Я как бы "журналист" и не в партии БПП, да и за ЭТО не голосовала, так что "острите" "умом" с другими, банально выходит!
Вельмишановна пані Юліана, я мав на увазі, що є коменти юлєпшанувальників, за які б варто платити якраз конторі Порошенка...Хоча так не вистачає пана антивіруса і Lohika, які в цьому плані найбільш високооплачуваними повинні б бути.
а вы,оказывается,гамнецо...
Який же ти бридкий, сідор
ну набери в рот дерьма и плюнь в меня.
Корупція1155 Уряд реформ337 Україна та Європа955 Aтака Путіна1123 Свобода слова550
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter