Сергій Лещенко

Змова. Як Тимошенко віддала Коломойському ''Укрнафту''

24 січня 2015, 02:00

25 січня 2010 року. Було холодно і був розпал виборчої кампанії. Якраз минув тиждень після першого туру виборів президента, який приніс приголомшливий відрив Віктора Януковича від Юлії Тимошенко – десять відсотків. У цей день вся увага суспільства була прикута до зіткнень навколо поліграфічного комбінату "Україна", де друкувалися бюлетені на вибори. Але у тиші кабінетів відбувалися набагато значущі події.

25 січня 2010 року, між першим та другим турами виборів президента, був підписаний документ, який безстроково фіксував інтереси Ігоря Коломойського в управлінні компанією "Укрнафта", контрольний пакет якої належить державі. Про існування такого договору давно ходили чутки, але ми вперше публікуємо сам його текст.

Отже, угоду уклали між собою три сторони. Перша – це "Нафтогаз України", який володіє контрольним пакетом акцій Укрнафти. Друга – це чотири офшорні фірми, три з яких зареєстровані в один день на Кіпрі, а четверта – в місті Чарлстаун острівної держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі. Третьою стороною угоди була сама "Укрнафта".

Учасники угоду уклали принципову домовленість щодо розподілу часток у наглядовій раді – органі, який за цим же документом затверджує персональний склад правління компанії "Укрнафта".

Отже, за цією угодою, за "Нафтогазом" закріплювалося шість членів, за міноритарними акціонерами (читай – компаніями Коломойського) – п'ять та посада голови правління "Укрнафти". При тому, що кворум засідань наглядової ради – вісім (!) осіб.

І найголовніше – в угоді було зафіксовано, що будь-які суперечки щодо її "існування, дійсності або припинення" мають вирішуватися виключно Лондонським судом міжнародного арбітражу.

В угоді також фіксувалося, що частина дивідендів – 800 мільйонів гривень – повинна була бути виплачена державі до 5 лютого 2010 року – тобто до останньої п'ятниці, яка передувала другому туру виборів. Чому до 5 лютого, а не до 5 березня або 5 квітня? Тому що 5 лютого – це був останній день, дозволений для проведення виборчої агітації кандидатів, одним з яких була Тимошенко.Таким чином, за угодою 2010 року держава безстроково зафіксувала неможливість призначати свого керівника "Укрнафти". Фактично – капітуляція перед Коломойським, про мотиви якої зараз воліють не згадувати. Коли днямі автор цих рядків показав Тимошенко документ, вона сказала, що не погоджувала його.

Водночас, згідно з документами, підписанню передував лист від голови "Нафтогазу" Олега Дубіни. Він, зокрема, повідомляє Тимошенко, що "Нафтогаз" підготував остаточну редакцію угоди, яку і подає на розгляд прем'єру в додатку. На титульному аркуші листа Дубіни стоїть її віза "Погоджено. 25.01.2010". Ця віза була оформлена у "фішку" Кабінету міністрів за підписом Тимошенко, адресовану Дубині та поставлену до відома першому віце-прем'єру Турчинову та міністру енергетики Продану.

За інформацією автора, проходження цієї угоди в "Нафтогазі" курував Ігор Діденко – на той час перший заступник голови правління та близький соратник Ігоря Коломойського.

Ця акціонерна угода, навіть якщо буде ухвалено закон про зменшення кворуму в прийнятній редакції (бо нинішня є неробоча), заважає державі призначити свого керівника "Укрнафти". В статут "Укрнафти" внесли положення акціонерної угоди Тимошенко-Дубини – голова правління обирається із кандидатів, запропонованих більшістю голосів міноритарних акціонерів (тобто Коломойський).

Але це ще не все. Увесь склад правління Укрнафти призначається за поданням приватівського голови правління.

Обрати свого голову правління держава зможе, тільки помінявши статут Укрнафти. Але далі ми наштовхуємося на нову фортецю Коломойського – положення, за яким статут можна поміняти лише трьома четвертих голосів!

У "Нафтогазі" думають над планами руйнування невигідної для держави норми про Лондон як місце розгляду суперечки. Так, вони спробують визнати акціонерні домовленості нікчемними, виходячи з Постанови пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2008 року, де вказано, що "діяльність акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні як юридичної особи, відносини між акціонерами (...) регулюються виключно законами та іншими нормативно-правовими актами України".

"У разі укладення акціонерами – іноземними юридичними та фізичними особами – угоди про підпорядкування відносин між акціонерами іноземному праву, такий правочин є нікчемним".


Але, знаючи це, Коломойський не зупинився в тому, щоб наполягати на фіксації Лондона як місця суперечки. І саме там Україні доведеться відповідати за помилки своїх керівників.

powered by lun.ua
Коментарі — 376
Pchelka Pchelka _ 24.02.2018 17:59
IP: 35.205.169.---
Прекратіть захищати Юльку! Думайте мозгами а не іншим місцем, коли йдете на вибори, нам ще цю продажню бабу не хватало при владі.Вона нас усіх Путіну з потрохами здасть.
Володимир Володимир _ 02.01.2016 20:10
IP: 37.55.203.---
lohik:
Звичайно він там був і навіть свічку тримав.
Володимир Володимир _ 02.01.2016 20:08
IP: 37.55.203.---
Мдя – маячня!!!
Magistr _ 18.07.2015 09:21
IP: 95.134.73.---
У підсумку:
– Україна отримала 800 млн дівідендів, які не могла б отримати ніяким іншим способом, через блокування цього питання Коломойським
- Ніякого штрафу у 5 млрд доларів немає
-Ніяких негативних юридичних наслідків ця угода не має, адже суд буде в Україні, а меморандуми по українським законам не обо"язкові для виконання сторонами

Виграла Юля чи програла? Чи була зрада? Ні.
Olexiij Babenko _ 05.06.2015 20:14
IP: 46.200.151.---
"назавжди відібрала в держави..." бла-бла-бла. Держава, пане Лєщенко на той момент переходила в лєнне володіння Януковича з дозволу Путіна. А наскільки "назавжди" ми зараз переконуємось, що "назавжди" в природі взагалі небуває.
Aja Sokol _ 02.02.2015 22:16
IP: 74.125.17.---
Дійсно,як брехливий шакалячий юдє-троль затято,наливає екскриментів на свою годувальницю ПОТВОРНУ ІСТОТУ ЗРАДНИЦЮ Ю.Тимошленко. Це ж треба,шизоїд,добалакався,що перевихователька олігархів "об"явила війну"олігархам,не чіпаючи головного олігарха Р.Ахметова,ні слова не пискнув про нього,а олігарху-юдею Коломойському,заміст боротьби з ним,ще й подарувала "УКРНАФТУ".Спільно з олігархами Клюєвими,Курченко провернула оборудку по продажі Путіну Криму і розпочала кріваву війну на Донеччині,разом з ними. І все те у тісній співпраці з Партією регіонів та зрадниками-комуноїдами. Янукович собі ніякого вироку не робив,він виконував (як завжди) наказ бандитського московського кремля – передати естафетну паличку, таком ж його агенту, ШУЛЕРШІ Ю.Тимошенко. І та паскуда виконала всі накази кремля по руйнуванні України.
lohik _ 01.02.2015 21:45
IP: 178.93.177.---
Вороги у Тимошенко – це клан всіх олігархів України, яким вона об*явила війну (включаючи тих, хто живе зараз у Відні)... А також колишні Презики (крім Кравчука)...Та ще з якою лютою ненавистю до неї!
Коли шапкокрад закрив ЮВТ, він сам собі "підписав вирок"...Підпиши Меморандум з ЄС-випусти ЮВТ- вона все рівно би його сожрала (майже безкровно)... Не випустив- пройшла Революція гідності...Так що, як ви не крутіть, а ЮВТ і була тим "каменем", об який спіткнулась минула кримінально-олігархічна влада.
orelchan _ 01.02.2015 19:03
IP: 74.125.181.---
Дегенерате юлє-троль затято перевертає зміст дописів мовби ненавісті до Ю.Тимошенко,як юдейки,тільки б не давати відповіді на скоєння нею кримінальних і державних злочинів,про які доведено С.Лещенко,М.Найємом і іншими журналістами. Та вже за те,що та підла істота Юля скоїла (ОДНОГО ЦЬОГО ДОСТАТНЬО) з "УКРНАФТОЮ"та передала її до рук свого грошовитого хазяина-ОЛІГАРХА Коломойського,треба припинити її нардепство,посадити на ланцюг у звичайну вязницю і провести повне розслідування її підлого злочину проти економічної безпеки України! Уявити собі,щоб вимагали і як би волали паскудниця Юля та,годовані нею тролі,якби те скоїв П.Порошенко,чи що, неможливо,навіть уявити,В.Ющенко. Який же,все ж таки підлий і зрадницький народ тимошенківці!
Микола Злочевський _ 01.02.2015 09:26
IP: 46.185.100.---
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Я просто хочу все знати, навіть про вас...
А я не зобов*язаний про це вам розказувати...Це має щось спільне до теми блогу?...Приставайте краще до своїх двох ідейних баришень...Вони явно недолюблені і одинокі одинокі...Чи жінки вас не цікавлять?...
Та мені і так багато що про вас відомо, пане Лохік...
Надія Захарчук _ 01.02.2015 08:23
IP: 91.206.4.---
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Я просто хочу все знати, навіть про вас...
А я не зобов*язаний про це вам розказувати...Це має щось спільне до теми блогу?...Приставайте краще до своїх двох ідейних баришень...Вони явно недолюблені і одинокі одинокі...Чи жінки вас не цікавлять?...
lohik, це якось дуже жалюгідно ображати жінок та пліткувати, перелюблений ви наш легінь:-)
lohik _ 01.02.2015 00:38
IP: 46.200.204.---
Надія Захарчук:
lohik:
не ображайтесь на нас, ми ж по-доброму, ви собі тату, часом, на руці у вигляді коси ще не зробили?:-)
А при чому тут якась показуха з тату?...В мене більш благородне душевне бажання – захистити ПРинижену і незаконно засуджену жінку, яку захищав весь цивілізований світ, від подальшого незаслуженого та голослівного обріхування та поливання тут її брудом...А злоби та ненависті у цьому світі і так вистачає...І не вистачає християнських цінностей
lohik _ 01.02.2015 00:15
IP: 46.200.204.---
Микола Злочевський:
lohik:
Я просто хочу все знати, навіть про вас...
А я не зобов*язаний про це вам розказувати...Це має щось спільне до теми блогу?...Приставайте краще до своїх двох ідейних баришень...Вони явно недолюблені і одинокі одинокі...Чи жінки вас не цікавлять?...
Надія Захарчук _ 01.02.2015 00:14
IP: 91.206.4.---
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Пане Lohik, щоб не шкоднічала, як погана кішечка і не брехала. От і все...
Це ти більш схожий на тупого шкідливого кота, що висить тут на гілці та спеціалізується на голослівному обріхуванні і обс...нію достойних людей
не ображайтесь на нас, ми ж по-доброму, ви собі тату, часом, на руці у вигляді коси ще не зробили?:-)
lohik _ 01.02.2015 00:07
IP: 46.200.204.---
Микола Злочевський:
Так масон вона, чи ні, пане Лохік?
Це тебе скоріше можна віднести до масонів-юлененависників...Свою ложу вже можете заснувати тут разом з своїми двома такими ж баришнями...
Микола Злочевський _ 31.01.2015 23:59
IP: 46.185.100.---
lohik:
Микола Злочевський:
lohik:
Пане Lohik, щоб не шкоднічала, як погана кішечка і не брехала. От і все...
Це ти більш схожий на тупого шкідливого кота, що висить тут на гілці та спеціалізується на голослівному обріхуванні і обс...нію достойних людей
Я просто хочу все знати, навіть про вас...
Микола Злочевський _ 31.01.2015 23:58
IP: 46.185.100.---
lohik:
Я почав читати її виступ на їх зборах, але не дочитав... думав, що Ви щось відповісте...
Микола Злочевський _ 31.01.2015 23:57
IP: 46.185.100.---
lohik:
Так масон вона, чи ні, пане Лохік?
lohik _ 31.01.2015 23:45
IP: 46.200.204.---
Микола Злочевський:
lohik:
Пане Lohik, щоб не шкоднічала, як погана кішечка і не брехала. От і все...
Це ти більш схожий на тупого шкідливого кота, що висить тут на гілці та спеціалізується на голослівному обріхуванні і обс...нію достойних людей
Микола Злочевський _ 31.01.2015 22:35
IP: 46.185.100.---
lohik:
Пане Lohik, щоб не шкоднічала, як погана кішечка і не брехала. От і все...
Микола Злочевський _ 31.01.2015 22:32
IP: 46.185.100.---
lohik:
Микола Злочевський: Чи вважаю я кожного єврея масоном?...НІ, не вважаю...Так само, як Тимошенко-Грігян не вважаю єврейкою...Тому що євреї признають своїми тільки по лінії матері...А мати Юлії є по національності руская Тєлєгіна...Є ще питання у "слідчого" Злочєвского?
Ще одне питання – ви з антивірусом домашню мережу на базі роутера маєте, чи по черзі коментуєте?Іще. мені пох, чи Тимоха еврейка...Правда, тетя її Телегина дуже на русскую похожа...Хотя і тетя її також пох. Тільки б її племінниця не шкоднічала...
Надія Захарчук _ 31.01.2015 22:06
IP: 91.206.4.---
lohik:
orelchan: Ти упорно доказуєш про Тимошенко, що вона єврейка...А що, бути єврейкою -це злочин?...Вважається, що зараз на головні посади в державній владі в Україні прийшли в основному всі євреї...Хіба вони всі злочинці?...
Це ми ще побачимо. А суть справи справді не в тому хто якого походження.
lohik _ 31.01.2015 21:50
IP: 46.200.204.---
orelchan: Ти упорно доказуєш про Тимошенко, що вона єврейка...А що, бути єврейкою -це злочин?...Вважається, що зараз на головні посади в державній владі в Україні прийшли в основному всі євреї...Хіба вони всі злочинці?...
lohik _ 31.01.2015 21:33
IP: 46.200.204.---
orelchan:
...чому юлє-тролі в очі не БАЖАЮТЬ бачити злодійську здачу Криму,кинутих на призволяще кримських татар Путіну,провокативне АТО,що було виконано Турчиновим і Яценюком під шаленним тиском АМОРАЛЬНОЇ Ю.Тимошенко?.
А чому ти вважаєш, що це відбулось під "шаленим тиском" Тимошенко?...Ти що, там був?...
orelchan _ 31.01.2015 20:53
IP: 74.125.181.---
МАЮЧИ НА УВАЗІ кріваву зраду миру і спокію України Ю.Тимошенко, не треба тицяти постановою суду,бо в нього не було можливості розглянути всі докази її державної зради,які не висунуло державне обвинувачення.АДЖЕ САМА Тимошенко заявила у интерв"ю УП,ЩО ВОНА СВІДОМО ПІДПИСАЛА УГОДУ НА ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ ПО РИНКОВИМ ЦІНАМ,ЩОБ ЗЛІЗТИ З ГАЗОВОЇ ГОЛКИ (тобто,умісно задала шкоду економікі України). По-друге,чому юлє-тролі в очі не БАЖАЮТЬ бачити злодійську здачу Криму,кинутих на призволяще кримських татар Путіну,провокативне АТО,що було виконано Турчиновим і Яценюком під шаленним тиском АМОРАЛЬНОЇ Ю.Тимошенко? Доречі,то діло юдеїв визначати,як їм заманеться,юдейське походження.Інші країни мають на те свій погляд. Те,що призвище матері Ю.Грігян є Тєлєгина,ще не говорить про те,що вона не юдейка.Переважна більшіть призвищ з закінченням -ін,є надбанням представників юдейського етносу.
lohik _ 31.01.2015 19:17
IP: 46.200.204.---
Микола Злочевський: Чи вважаю я кожного єврея масоном?...НІ, не вважаю...Так само, як Тимошенко-Грігян не вважаю єврейкою...Тому що євреї признають своїми тільки по лінії матері...А мати Юлії є по національності руская Тєлєгіна...Є ще питання у "слідчого" Злочєвского?
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter