Сергій Лещенко

Змова. Як Тимошенко віддала Коломойському ''Укрнафту''

24 січня 2015, 02:00

25 січня 2010 року. Було холодно і був розпал виборчої кампанії. Якраз минув тиждень після першого туру виборів президента, який приніс приголомшливий відрив Віктора Януковича від Юлії Тимошенко – десять відсотків. У цей день вся увага суспільства була прикута до зіткнень навколо поліграфічного комбінату "Україна", де друкувалися бюлетені на вибори. Але у тиші кабінетів відбувалися набагато значущі події.

25 січня 2010 року, між першим та другим турами виборів президента, був підписаний документ, який безстроково фіксував інтереси Ігоря Коломойського в управлінні компанією "Укрнафта", контрольний пакет якої належить державі. Про існування такого договору давно ходили чутки, але ми вперше публікуємо сам його текст.

Отже, угоду уклали між собою три сторони. Перша – це "Нафтогаз України", який володіє контрольним пакетом акцій Укрнафти. Друга – це чотири офшорні фірми, три з яких зареєстровані в один день на Кіпрі, а четверта – в місті Чарлстаун острівної держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі. Третьою стороною угоди була сама "Укрнафта".

Учасники угоду уклали принципову домовленість щодо розподілу часток у наглядовій раді – органі, який за цим же документом затверджує персональний склад правління компанії "Укрнафта".

Отже, за цією угодою, за "Нафтогазом" закріплювалося шість членів, за міноритарними акціонерами (читай – компаніями Коломойського) – п'ять та посада голови правління "Укрнафти". При тому, що кворум засідань наглядової ради – вісім (!) осіб.

І найголовніше – в угоді було зафіксовано, що будь-які суперечки щодо її "існування, дійсності або припинення" мають вирішуватися виключно Лондонським судом міжнародного арбітражу.

В угоді також фіксувалося, що частина дивідендів – 800 мільйонів гривень – повинна була бути виплачена державі до 5 лютого 2010 року – тобто до останньої п'ятниці, яка передувала другому туру виборів. Чому до 5 лютого, а не до 5 березня або 5 квітня? Тому що 5 лютого – це був останній день, дозволений для проведення виборчої агітації кандидатів, одним з яких була Тимошенко.Таким чином, за угодою 2010 року держава безстроково зафіксувала неможливість призначати свого керівника "Укрнафти". Фактично – капітуляція перед Коломойським, про мотиви якої зараз воліють не згадувати. Коли днямі автор цих рядків показав Тимошенко документ, вона сказала, що не погоджувала його.

Водночас, згідно з документами, підписанню передував лист від голови "Нафтогазу" Олега Дубіни. Він, зокрема, повідомляє Тимошенко, що "Нафтогаз" підготував остаточну редакцію угоди, яку і подає на розгляд прем'єру в додатку. На титульному аркуші листа Дубіни стоїть її віза "Погоджено. 25.01.2010". Ця віза була оформлена у "фішку" Кабінету міністрів за підписом Тимошенко, адресовану Дубині та поставлену до відома першому віце-прем'єру Турчинову та міністру енергетики Продану.

За інформацією автора, проходження цієї угоди в "Нафтогазі" курував Ігор Діденко – на той час перший заступник голови правління та близький соратник Ігоря Коломойського.

Ця акціонерна угода, навіть якщо буде ухвалено закон про зменшення кворуму в прийнятній редакції (бо нинішня є неробоча), заважає державі призначити свого керівника "Укрнафти". В статут "Укрнафти" внесли положення акціонерної угоди Тимошенко-Дубини – голова правління обирається із кандидатів, запропонованих більшістю голосів міноритарних акціонерів (тобто Коломойський).

Але це ще не все. Увесь склад правління Укрнафти призначається за поданням приватівського голови правління.

Обрати свого голову правління держава зможе, тільки помінявши статут Укрнафти. Але далі ми наштовхуємося на нову фортецю Коломойського – положення, за яким статут можна поміняти лише трьома четвертих голосів!

У "Нафтогазі" думають над планами руйнування невигідної для держави норми про Лондон як місце розгляду суперечки. Так, вони спробують визнати акціонерні домовленості нікчемними, виходячи з Постанови пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2008 року, де вказано, що "діяльність акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні як юридичної особи, відносини між акціонерами (...) регулюються виключно законами та іншими нормативно-правовими актами України".

"У разі укладення акціонерами – іноземними юридичними та фізичними особами – угоди про підпорядкування відносин між акціонерами іноземному праву, такий правочин є нікчемним".


Але, знаючи це, Коломойський не зупинився в тому, щоб наполягати на фіксації Лондона як місця суперечки. І саме там Україні доведеться відповідати за помилки своїх керівників.

Коментарі — 380
Яна Якимцова _ 25.01.2015 15:16
IP: 94.154.208.---
Лещенко видней кто там что кому передавал и где был заговор. Всегда можно оспорить в суде если это неправда. Я и не сомневалась в "честности" Тимошенко.
Хочу пару слов сказать о Коломойском – несмотря на то, что у него "рыло в пушку", как говорят, он сделал для безопасности страны больше чем кто бы то ни был у власти. Хотя это ему не дает повод воровать дальше. В связи с ухудшением положения дел в зоне АТО я знаю, что Днепр. обл как не одна область сейчас собирается серьезно оборонятся. Я знаю точно, что если конфетнику прийдет в голову убрать Коломойского станет на "дыбы" вся область. Люди знают, что кроме него их защитить больше НЕКОМУ, разве что самим палками вооружаться против "Градов" и прочего вооружения.
Также известно, что Коломойский в фин. отношении комфортнее себя чувствовал при и о президента Турчинове. Чья это была марионетка на тот момент все знают. поэтому Лещенко прав. Но почему он не затрагивает вопрос об Ахметке, Ефремове и прочей швали?
lohik _ 25.01.2015 15:00
IP: 94.179.253.---
Микола Злочевський:
lohik:
антивірус:
Шановне панство, як поживаєте во времена смути і нєопредєльонності?
Ви маєте іншу роботу, крім стукати по клавіатурі во времена смути?...Чи ви вже на пенсії?...З такою позицією у у вас скоро може і не бути...Як в ДНР і ЛНР
lohik _ 25.01.2015 14:53
IP: 94.179.253.---
barman:
риторичні питання:
після предявлених кримінальних звинувачень

чи буде мадам Капітельман голосувати за зняття недоторканості.?
чи буде мадам Капітельман голосувати за відставку Яреми.?
Кому і яких кримінальних звинувачень?...
Ви кого питаєте?...Поживемо-побачимо
lohik _ 25.01.2015 14:43
IP: 94.179.253.---
Віктор Марченко _ 25.01.2015 02:06:
ЧОМУ ЛЄЩЕНКО КОПАЄ ПІД КОЛОМОЙСЬКОГО, АЛЕ НЕ ЧІПАЄ НІ ФІРТАША, НІ ЛЬОВОЧКІНА, НІ АХМЕТОВА, НІ ПІНЧУКА, НІ ПОРОШЕНКА? Звідки така вибіркова "справедливість"?

Коломойський – єдиний (!) з олігархів, хто спонсорує добровольців. Ніхто не святий. Але він не лише торгує нафтопродуктами, але й заправляє ними наші БТРи. Щодо Лєщенка, не впевнений, що хоч копійку він пожертвував на війну. Подивіться на його пости. Для нього війна і не починалась. Його не цікавить ні Іловайськ, ні Дон. аеропорт, ні Порошенкові афери з вугіллям і електрикою.

Хто зацікавлений давити Коломойського? Зрозуміло – Путін та його місцеві дружбани – Фірташ, Льовочкін, Ахметов, Порошенко. Лєщенко – публічний рупор закулісної тактики. Продажна політична тварь, яка відкрито працює на прокремлівські інтереси. Багато років послідовно і цілеспрямовано цей Іуда мочить проукраїнські партії і їх лідерів, розчищаючи дорогу януковичам і порошенкам
sidor _ 25.01.2015 14:28
IP: 77.52.35.---
Микола Злочевський:
lohik:
антивірус:
Шановне панство, як поживаєте во времена смути і нєопредєльонності?
"циганочка" з за пічі...А яка вам справа?Энергетичний вурдалак чи що?Лялька вуду вже наготові?Чи забажали поповнити свій електроний гаманець?
Микола Злочевський _ 25.01.2015 14:06
IP: 46.185.100.---
lohik:
антивірус:
Шановне панство, як поживаєте во времена смути і нєопредєльонності?
Beemon _ 25.01.2015 13:35
IP: 37.115.218.---
.
lohik _ 25.01.2015 12:07
IP: 94.179.253.---
Лещенко – працівник на УП. Не здивуюсь, що невдозі почнуть банити коментаторів, які захищають Тимошенко...Там така політика редакції?
lohik _ 25.01.2015 11:57
IP: 94.179.253.---
А що злочинного в цій Угоді?...Була там якась корупція?...Коломойський – патріот України...Завдяки Коломойському загарбниик Путін не пішов на Дніпропетровщину...Тому не треба слухати ПРодажні ЗМІ та їх журналістів
антивірус _ 25.01.2015 11:27
IP: 94.179.253.---
Ніяк не угомониться представник масонської ложі "юлененависниу" Лещенко...
Miki2 _ 25.01.2015 09:59
IP: 93.72.11.---
Max B:
poltavs-ka galushka:
О 2-й ночі Лещенко публікує цю "сенсацію".
А зранку – обстріл Маріуполя.
Ви ще вірите у співпадіння?
І десь далеко шукаєте агентів кремля?
Судячи з дат на документах, цій "сенсації" вже п'ять років.
+

Є десь в південній Америці звичай покійника чере 2 роки відкопати і на його кістки подивитись. Якщо ще не все згнило, то закопують знову і чекають ще наступні два роки.

До чого це знову публікує пан Лещенко? І де його розслідування щодо мафії Януковича?
Petya Horoshy _ 25.01.2015 08:47
IP: 94.154.208.---
Валя Тутка:
Сережа, я тебе не верю, потому что верю БАНДЕ РЫГОВ. Уж они РЫЛИ, РЫЛИ, рыли, рыли, и ты, дружище принимал участие, в США колесил, (здесь с тебя, как с дурака смеются) И что на Юлию нарыли???? Вот эти угоды, напечатанные тобой, заткни себе в одно место.
Стал депутатом, неподкупный ты наш, а продолжаешь МЕЛКОПАКОСТИТЬ, платят маловато??? Будь здоров силуэт " Красной Книги"... дерзай пакостник. А еще очки одел...
1 Да як там вони рили? Зек і не дуже напрягався, він її просто посадив і все. І ПРАВИЛЬНО зробив. ЇЇ взагалі не можна підпускати до документів, вона вже "напідписувала" "писун'я".
2 Логічне питання – навіщо ви читаєте Лещенка якщо йому не вірите? Проходьте повз його статей. Чи желчі багато?

Дякую Вам Лещенко за статтю. Дякую за те, що підписав проти Яреми на відміну від "Писун'ї".
Чекаю від Вас статей щодо Порошенко, ПР та інших. Відкривайте усю правду.
Валя Тутка _ 25.01.2015 06:22
IP: 74.125.181.---
Сережа, я тебе не верю, потому что верю БАНДЕ РЫГОВ. Уж они РЫЛИ, РЫЛИ, рыли, рыли, и ты, дружище принимал участие, в США колесил, (здесь с тебя, как с дурака смеются) И что на Юлию нарыли???? Трудяга ты наша дешевая. Вот эти угоды, напечатанные тобой, заткни себе в одно место.
Было бы здорово, если это произошло с посторонней помощью, что бы было очень больно, угод многовато. Стал депутатом, неподкупный ты наш, а продолжаешь МЕЛКОПАКОСТИТЬ, платят маловато??? Будь здоров силуэт " Красной Книги"... дерзай пакостник. А еще очки одел...
Валя Тутка _ 25.01.2015 05:34
IP: 74.125.181.---
barman:
Буде, ДЕБИЛЕ!!!!
Слава Патриот _ 25.01.2015 02:49
IP: 94.244.58.---
Сережа а слабо про петю или сеню. Или пристрелят. Мелкий гавномет и сраколиз. Столько людей погибших и раненых. Так воруют. Столько предательства. А вы? Вы Бога не боитесь?!
Max B _ 25.01.2015 01:11
IP: 74.125.18.---
virosvit:
Ви шановний навіть з елементарними речами у функціонуванні парламентсько-президентської системи не знайомі. Подання на премєра подає парламентська більшість, ось тоді свиню підсунув Мороз створивши разом з ПР та КПУ цю більшість. І відповідно висунули Януковича. По закону Президент може ветувати тільки один раз, він не ветував бо більшість все рівно вусунула б ту саму кандидатуру.
Це безкоштовний лікбез з моєї сторони.
А хіба Універсал не був ДО призначення прем'єра? Там "високі" домовляючіся сторони все вже прописали.

І свиню підсунув Мороз ЛИШЕ після консультацій з Ющенком.

За безкоштовнісь віддячую надією на ваше прозріння.
sidor _ 25.01.2015 01:03
IP: 77.52.8.---
barman:
sidor:
barman:
риторичні питання:
після предявлених кримінальних
зайді в блог Зураба, он тя мгновєнно забаніт.:-)
сциш сучонок.?
...Тише, тише ходят слухи что человечище НЕ лояльно к оппонентам, ......Вон оно шо.Любитель лизунцов...Ну раз он не лоялен то почему должны быть лояльны к нему?Мне лично фиолетово.Меня на всех сайтах русиш швайн банят,ну и что?Подумаешь,чи не большой пи...ды колпак.Пусть едет в Грузиюили куда там,судя по фамилиё и там пальцы веером распускает.Украинская земля полна талантливых людей.У нас рынок тоже дети гор оккупировали и начинают свои права качать,указывая что и как.Дали пару раз местные в зубы и они сразу стали прислушиваться к мнению других.Масть у них такая-гарячие дети гор.
virosvit _ 25.01.2015 00:44
IP: 89.252.61.---
Max B:
Max B:
virosvit:

Кахоча соціологи попереджали, що у тандемі Янукович -Тимошенко виграє Янукович.
Але популізм то велика сила, от і "маємо, те що маємо".
Момент! А хто ті соціологи? Часом не медові противсіхи?)))
Ющенко привів до влади Януковича – як прем'єра (вольовим рішенням), так і президента (з допомогою противсіхства). Це факт.
Ви шановний навіть з елементарними речами у функціонуванні парламентсько-президентської системи не знайомі. Подання на премєра подає парламентська більшість, ось тоді свиню підсунув Мороз створивши разом з ПР та КПУ цю більшість. І відповідно висунули Януковича. По закону Президент може ветувати тільки один раз, він не ветував бо більшість все рівно вусунула б ту саму кандидатуру.
Це безкоштовний лікбез з моєї сторони.
Max B _ 24.01.2015 23:55
IP: 74.125.18.---
poltavs-ka galushka:
О 2-й ночі Лещенко публікує цю "сенсацію".
А зранку – обстріл Маріуполя.
Ви ще вірите у співпадіння?
І десь далеко шукаєте агентів кремля?
Судячи з дат на документах, цій "сенсації" вже п'ять років.

Є десь в південній Америці звичай покійника чере 2 роки відкопати і на його кістки подивитись. Якщо ще не все згнило, то закопують знову і чекають ще наступні два роки.

До чого це знову публікує пан Лещенко? І де його розслідування щодо мафії Януковича?
poltavs-ka galushka _ 24.01.2015 23:45
IP: 74.125.18.---
О 2-й ночі Лещенко публікує цю "сенсацію".
А зранку – обстріл Маріуполя.
Ви ще вірите у співпадіння?
І десь далеко шукаєте агентів кремля?
Max B _ 24.01.2015 23:17
IP: 74.125.18.---
barman:

смелий ти аднака.
зайді в блог Зураба, он тя мгновєнно забаніт.:-)
сциш сучонок.?
Я перепрошую, але мені цікаві властивості вати.

Навіщо ви закликаєте зайти в блог Зураба, коли пана sidorа там зразу забанять?

Моє запитання зовсім не політичне, я просто хоче збагнути незбагненне.
barman _ 24.01.2015 22:44
IP: 74.125.19.---
sidor:
barman:
риторичні питання:
після предявлених кримінальних звинувачень

чи буде мадам Капітельман голосувати за зняття недоторканості.?
чи буде мадам Капітельман голосувати за відставку Яреми.?
товарисч,именно "батькивщина" подала и продвигает законопроєкт про зняття недоторканості.Пук не засчитан.
смелий ти аднака.
зайді в блог Зураба, он тя мгновєнно забаніт.:-)
сциш сучонок.?
sidor _ 24.01.2015 22:10
IP: 77.52.82.---
barman:
риторичні питання:
після предявлених кримінальних звинувачень

чи буде мадам Капітельман голосувати за зняття недоторканості.?
чи буде мадам Капітельман голосувати за відставку Яреми.?
товарисч,именно "батькивщина" подала и продвигает законопроєкт про зняття недоторканості.Пук не засчитан.
sidor _ 24.01.2015 22:02
IP: 77.52.82.---
virosvit:
Николай Южный:
Николай Южный:
virosvit:
Ось я подорослішав з лишньою по понятіям хромосомою.
Как говорил Козьма Прутков – Зри в корень...Хорунжевский привел к власти ХАМА кориша твоего...
А по библейским понятиям и духовным нравам -трутень есть Иуда... Аминь.
Щось Ви дядьку часто "зрите на свой корень", тому й думки не зрілі. Ви напевно з тієї братії яка діє по "понятіям", он і Біблії їх шукаєте. Що до сина поліцая, то це Ви сплутали напевне зі своїм фюрером – Януковичем. І не Ющенко обирав Президента, чомусь народ вирішив вивести у другий тур двох пройдисвітів, хоча соціологи попереджали, що у тандемі Янукович -Тимошенко виграє Янукович.
Але популізм то велика сила, от і "маємо, те що маємо".
одними из "социологов" були лещи,наемы та иваноффы.Так стонали-так стонали за выбор "меньшего зла"
З.Ы.Кажуть Фирташ вжэ начал петь пиндосам подробно об РосУкрЭнерго.Ждемс начало марлезонского балета с актером-пчеловодом.
Микола Злочевський _ 24.01.2015 22:02
IP: 46.185.100.---
barman:
риторичні питання:
після предявлених кримінальних звинувачень

чи буде мадам Капітельман голосувати за зняття недоторканості.?
чи буде мадам Капітельман голосувати за відставку Яреми.?
Чого ви давите на психіку, пане бармен?
Корупція1155 Уряд реформ337 Україна та Європа955 Aтака Путіна1123 Свобода слова550
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter