Сергій Лещенко

Супер-яхта ''Нашої ряби''. Забаганки мільярдерів та порожній бюджет України

30 грудня 2015, 14:15

Українські аграрії страйкують. Вони бушували під Верховною Радою, а тепер перекривають траси. У понеділок навіть спалили один трактор.

Причина завжди одна – вимога зберегти пільги. Зокрема – спецрежим виплати податку на додану вартість.

За останні роки в Україні непомітно для багатьох виріс цілий олігархічний підвид – аграрне лоббі. У нинішньому парламенті є висуванці найбільших корпорацій – Миронівський хлібопродукт, Кернел, Нібулон, Укрлендфармінг. Брати, сини та медіа-менеджери головних аграрних баронів стали минулого року народними депутатами.

Коли у фракції БПП було оголошено про розподіл депутатів між комітетами, найбільше подалося саме до аграрного – при чому семеро заявили, що хотіли би очолити (!) цей комітет. У підсумку, партія УДАР, коли настала перша черга брати посади у парламенті, попросила та отримала саме лобістську аграрну "тему".

Про те, як аграрне лоббі шантажує владу та домагається збереження пільг, детально описав Дмитро Денков у "Економічній правді". Аграрії не платять ПДВ до бюджету, а накопичують його на спецрахунку "для придбання товарів та послуг на потреби власного виробництва". А далі кожен трактує це в міру своєї розбещеності...

Ціна питання вражає – у 2014 році, для прикладу, приблизна сума пільг за спецрежимом становила 19 мільярдів гривень. При цьому ¾ від пільг за спецрежимом ПДВ дістаються агрохолдингам-птаховиробникам.

Припинити цю практику вже давно вимагає МВФ, який не розуміє, чому американські, європейські та японські платники податків повинні утримувати українські олігархічні клани в умовах, коли уряд у Києві не здатен збирати гроші та запровадити рівні правила для всіх.

Особливо вражає те, що головні бенефіціари спеціального пільгового режиму для аграрної галузі купаються у розкоші.

Цього разу історія про ключового лобіста та аграрного олігарха Юрія Косюка, який збудував імперію "Миронівського хлібопродукту", продукція якої відома всім на ринку під брендом "Наша ряба". Золота епоха для них припала на час, коли соратники Косюка обіймали посади у владі – керівником Державного управління справами при президентові Ющенку був Ігор Тарасюк, а міністром аграрної політики – Юрій Мельник. У другому уряді Януковича "Ряба" примудрилася навіть прилаштувати Мельника міністром села за квотою... комуністів.

Після обрання Порошенка президентом Косюк декілька місяців попрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади. І згодом з'ясувалося, що протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік Януковича.

При цьому за кошти, отримані з бізнес-моделі, фактично датованої українськими платниками податків, Косюк будує величезний маєток на кордоні заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович.

Але ще більш вражає історія про "палац" на воді. Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які... приречені бути разом.

Головна яхта Косюка називається "Ace" ("Туз") і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр.Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник Ace, яхта під назвою "Garçon" ("Гарсон")

Яхта "Ace" була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.

Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно "Garçon" обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів. Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт.Ця флотилія Косюка вже стала легендою в політичних колах України. Переповідають, що яхту разом з додатковим кораблем зустрічали то на Мальдивах, то на Сардінії, а серед завсідників бачили перших осіб нашої держави. Станом на 29 грудня кораблі стояли у Барселоні.Протягом свого нетривалого перебування на державній службі Косюк був змушений заповнити декларацію про майно. Дива не сталося – в ній немає жодного слова ні про його морський палац Ace, ні про допоміжну яхту Garçon. Майно вартістю понад 200 мільйонів доларів залишилося непоміченим... Зате в інших документах – податковому кодексі та бюджеті України – є гарантований пільговий режим для сільгоспвиробників. Яких фактично дотують інші платники податків.

Тому, коли наступного разу ви будете чути завивання "село гине", згадуйте про Ace та його скромного помічника "Гарсона" на додачу.

Коментарі — 187
Шамиль Абдулахман _ 31.12.2015 22:31
IP: 93.126.73.---
Це яхта не косюка, а якоїсь оффшорки... Тому її і немає в декларації косюка... А в порошенка є його оффшорні контори?
антивірус _ 31.12.2015 20:57
IP: 178.92.253.---
Юлія Тимошенко, яка має у ВР 18 голосів, давно пропонує законодавчо обкладати податками (25% як у світі, а не 5% як зараз) мільйонні дивіденди олігархів в Україні...
Але її не чують фракції БПП (140 голосів) та НФ (80 голосів)...Тому олігархи і далі будуть багатіти...
антивірус _ 31.12.2015 20:45
IP: 178.92.253.---
Вся справа в тому, що Лещенко своїми фотками не доказав, що це є яхти саме Косюка, бо сам Косюк на них відсутній...Чомусь в УрКраїні ніхто, в тому числі депутат Лещенко, законодавчо не боряться проти можливості олігархам легально так збагачуватись... з тим, що дозволяє заробляти олігархам мільярди...
.Але потім боряться з їхніми легально купленими яхтами та віллами, розпалюючи ненависть у незаможніх громадян...І що далі?...Де кримінал у діях олігархів
Хіба цю яхту, що на фото ніби-то, приміром, Косюка, Порошенка чи Коломойського, конфіскують в пользу бідних українців?
Всім відомо, що всі олігархи мають мільярди, Бо ЛЕГАЛЬНО багатіють далі, законно скуповуючи майно...Наше законодавство дозволяє їм це робити...
Шамиль Абдулахман _ 31.12.2015 20:43
IP: 93.126.73.---
Теперь и упрекнуть лещенка не в чем...
k0l _ 31.12.2015 17:26
IP: 104.197.239.---
Эй, Народ, не надоело еще оплачивать все эти яхты и дворцы?
Олег Скасків _ 31.12.2015 12:57
IP: 178.150.23.---
seredah:
Олег Скасків:
Сумніваюсь що Косюк достатньо багатий що би купувати яхти по 200 мільйонів. 1.1 мільярда статки, це ж не кеш що лежить в сейфі. Це працюючий бізнес.
Ну і надпис "Yacht Charter Fleet" просто кричить про аренду. Мене особисто не дивує, що доларовий мільярдер може собі дозволити орендувати яхту, нехай за півмільйона доларів заради відпочинку.
"Yacht Charter Fleet" просто кричить що в них нема такої яхти.

yachtcharterfleet.com/charter_search_result.htm?name=Ace

в них є дві яхти – Ace і Ace Six.
але вони зовсім інші.

Ace Косюка – це приватна яхта а не чартер.
.
Дякую за лінк ви підтвердили що стаття Лещенка фейк.

Ось яхта: yachtcharterfleet.com/luxury-charter-yacht-27047/ace.htm
її може орендувати будь хто в кого є мільйон долларів на тиждень. Це раз, до чого тут декларація? Ви декларуєте номер в отелі де відпочиваєте? Це два. До чого тут ПДВ і аграрії? Це три. Про Лещенка висновки робіть самі.
Miki2 _ 31.12.2015 11:20
IP: 178.94.50.---
Драган Зубенко:
Давай Серега, жги исче! Пипл все схавает.Вместо того, чтобы обсудить, что это за непонятный налог -НДС, почему он так называется,как он начисляется,кому его возвращают и зачем вообще это делают,тут развели такой срач,словом, своей цели ты достиг, но это пока...
А ему ж важни одні "расслєдоватєльскіє" рєпортажи... Панти, одні панти, коториє на устранєніє того шо "вскрито", абсолютно не впливають
Чхать на них Порошенко з братвой хотєл і чхаєт успєшно
Miki2 _ 31.12.2015 11:16
IP: 178.94.50.---
Alex Nazim:
Тарас Швец:
Мыкола Задов:
Козлабородый а в чем мы вам завидуем объясни. В том что вы ущербные возамнили себе центром вселенной, или в том что вам недоумкам с комплексом неполноценности для повышения самооценки надо что нибудь спиздить. Да ты не переживай так откроют еще для юродиевых Турцию и повезешь домой в Саратов мамке халат а деверю тапки. В новом году не болей бот,вам ботам болеть нельзя из зарплаты трудодни высчитывают.
Завидуете, потому что Россия всегда лучше вас... на карту хоть посмотри...экономику... мы в космос летаем и Олимпиады проводим и выигрываем, а не вы...
Фсьо, кончилісь ваши олімпіади. Будь щасліва, пока шо, своєму германскому унітазу
Тарас Швец _ 31.12.2015 09:43
IP: 93.178.223.---
Мыкола Задов:
Козлабородый а в чем мы вам завидуем объясни. В том что вы ущербные возамнили себе центром вселенной, или в том что вам недоумкам с комплексом неполноценности для повышения самооценки надо что нибудь спиздить. Да ты не переживай так откроют еще для юродиевых Турцию и повезешь домой в Саратов мамке халат а деверю тапки. В новом году не болей бот,вам ботам болеть нельзя из зарплаты трудодни высчитывают.
mihaylenco _ 31.12.2015 07:30
IP: 37.54.124.---
Max B
Може й так, але ж як таке стверджувати без доказів?

Мені докази не потрібні. Якщо не ці, то щось подібне.

Максиме! А то ти не знаєш, які в нас бізнесмени. Не встигне прищ чиряком зробитися, а смердить на цілу гангрену. Перш, ніж започатковувати бізнес, купує супертачку, та ставить палац. Все зароблене туди вгатить. А потім, якщо пустять далі – в курорти, нові тачки, та палаци, а якщо допустять ще далі, то вже всякі угіддя, літаки, яхти. І в будь якому разі нерухомість в цивілізованому світі. Не в Дубаях, чи Єгиптах. Ні! Там, де не відморозки правлять.
pylypivan _ 31.12.2015 03:55
IP: 23.236.60.---
Миронівський хлібопродукт, Кернел, Нібулон, Укрлендфармінг з жиру бісяться а прості селяни їх мають дотувати із зарплат з високими податками. Село тут ні до чого і грошей цих не побачить. Гроші напряму осідають у агро-олігархів на рахунках на Кіпрі.
Ярослав Бондарь _ 31.12.2015 02:30
IP: 93.74.226.---
Я так понимаю, этот Лещенко или реальный дебил или реальный провокатор.
Из-за того, что правоохранительная и судебная системы страны нем могут заставить играть по правилам пятерку толстосумов, давайте угробим локомотив отечественной экономики, который в 2015 году заработал для страны 35% всей валютной выручки?!

Он таки РЕАЛЬНЫЙ ДЕБИЛ!
Max B _ 31.12.2015 02:17
IP: 104.197.255.---
seredah:
lohik:
Як бачите, шановний, не тільки Юля вміє класти болт на конституцію.
В Вальцмана болт більший.
були мусори під Аваковим – стали під вальцманом.
ловкость рук – і нікакого обмана...
У Вальцмана болт таки більший. Це вже було в порівнянні з болтом Ющенка також незаперечно доведено.
У Юлі болт відсутний – що майже жаль

Але:

1. У обох мужчін відсутні яйця – що було також при Ющенку доведено (соплісльози)
2. У Тимошенко фізіологічних яєць також нема. Тільки політичні, але як показав досвід набагато кріпші за фізіологічні.
3. Що зосталося бідній жінці? Взяти за болт цих прохіндеїв і показати, чого вони варті. Вони були варті співчуття. Як і вся Україна під їхнім керівництвом.
4. Про Шапкокрада тут не згадувалось.
Max B _ 31.12.2015 01:17
IP: 104.197.223.---
lohik:
Max B:
Якщо це так, то дуже прикро. Сергій тепер не тільки журналіст, а й законодавець.
І якщо він заангажовані статті пише, то де гарантії, що він і за закони голосує незаангажовано?
Є дві древні продажні професії – проституція і журналістика.
Сергій має спростувати це твердження.
Просто прикро визнавати, що Майдан 2 змінив шило на мило. Надія ще зостається.
lohik _ 31.12.2015 01:10
IP: 94.178.244.---
Max B:
Якщо це так, то дуже прикро. Сергій тепер не тільки журналіст, а й законодавець.
І якщо він заангажовані статті пише, то де гарантії, що він і за закони голосує незаангажовано?
Є дві древні продажні професії – проституція і журналістика.
Max B _ 31.12.2015 01:03
IP: 130.211.161.---
lohik:
Max B:
seredah:
де Лещенко.?????
Шукає яхти в морі, а може і не яхти, а просто де глибше. Сумно.
Він скоріше всього шукає для своїх "розслідувань" нові рекламні каталоги з фотками крутих яхт...Щоб знову їх повісити на когось і ніякого мошєйнічества
Якщо це так, то дуже прикро. Сергій тепер не тільки журналіст, а й законодавець.
І якщо він заангажовані статті пише, то де гарантії, що він і за закони голосує незаангажовано?
Max B _ 31.12.2015 00:59
IP: 104.197.246.---
seredah:
Max B:
seredah:
Max B:
а прапор то на яхті Ace Six, що на відео – ізраїльський.
як же ти не доглядів.))))
Мені це ні про що не каже.
а мені каже що це ізраїльський сторожевик.
озброєний до зубів охороняє основну яхту.
яка має право тільки на пасивний захист – на ній не може бути зброї.
як на яхті Абрамовича.
Це говорить на користь твердження блогу Лещенка чи навпаки про його заангажованість?

Моя думка проста – Сергій повинен оперувати фактами, а не просто бити по емоціях читачів. Навіщо нам разглядати прапори, коли це за нас повинен зробити автор допису-розслідування?
lohik _ 31.12.2015 00:45
IP: 94.178.244.---
Max B:
seredah:
де Лещенко.?????
Шукає яхти в морі, а може і не яхти, а просто де глибше. Сумно.
Він скоріше всього шукає для своїх "розслідувань" нові рекламні каталоги з фотками крутих яхт...Щоб знову їх повісити на когось і ніякого мошєйнічества
seredah _ 31.12.2015 00:39
IP: 104.197.248.---
Max B:
seredah:
Max B:
а прапор то на яхті Ace Six, що на відео – ізраїльський.
як же ти не доглядів.))))
Мені це ні про що не каже.
а мені каже що це ізраїльський сторожевик.
озброєний до зубів охороняє основну яхту.
яка має право тільки на пасивний захист – на ній не може бути зброї.
як на яхті Абрамовича.
Orest Asgard _ 31.12.2015 00:37
IP: 195.216.205.---
Западное законодательство отрицательно относится к приобретению земель юридическими лицами. Их могут приобретать лишь физические лица, причем подпадающие под определенные, довольно жесткие ограничения. В особенности это касается Европы. Это требования по специальному с/х образованию, опыту работы, проживанию в сельской местности, обладанию соответствующим капиталом для ведения сельского хозяйства. Весь смысл этого законодательства в том, что земля должна находиться в руках у эффективного земельного собственника, как правило, в рамках семейной фермы. (valnet.ru/m7-114.phtml)
Сегодня олигарх. агрохолдинги (Бахматюк, Косюк, Порошенко, Вадатурский, Ахметов и др.) истощают землю техническими культурами, имеют суперприбыль, осуществляя экспорт через оффшоры, а крестьяне довольствуются: "двумя мешками зерна", или1700грн. на пай), тотальная безработица, и рабские условия труда. Агрохолдинги должны платить налоги без льгот, а семейные фермерские хозяйства иметь льготы и преференции.
lohik _ 31.12.2015 00:36
IP: 94.178.244.---
seredah:
lohik:
Як бачите, шановний, не тільки Юля вміє класти болт на конституцію.
В Вальцмана болт більший.
були мусори під Аваковим – стали під вальцманом.
ловкость рук – і нікакого обмана...
А при чому тут Юлька до цих яхт?...У вас явно якась каша в голові
Max B _ 31.12.2015 00:28
IP: 104.197.245.---
seredah:
Max B:
а прапор то на яхті Ace Six, що на відео – ізраїльський.
як же ти не доглядів.))))
Мені це ні про що не каже.
Max B _ 31.12.2015 00:25
IP: 104.197.239.---
seredah:

де Лещенко.?????
Шукає яхти в морі, а може і не яхти, а просто де глибше. Сумно.
seredah _ 31.12.2015 00:24
IP: 130.211.161.---
Max B:
а прапор то на яхті Ace Six, що на відео – ізраїльський.
як же ти не доглядів.))))
luko _ 31.12.2015 00:08
IP: 85.198.147.---
-Vesna- _ 30.12.2015 22:37: "...как этот спецрежим по НДС (накопление НДС на отраслевых спецсчетах) распределялся внутри отрасли?" – "Аграріїв" тут не чути. Адміністрування ПДВ виплекав якийсь Азаров, це дуже ласий шмат (ст. 200 ПКУ) для корупції. В цілому ПДВ податківцми разом з нетямущими депутатами ВР так спотворений щодо задумок авторів ПДВ, що його було б краще задати з чистого листа.
Корупція1189 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter