28 січня 2016, 11:54
Аваков міністр чи італійський бізнесмен? Протокол про корупцію для Авакова (оновлено)
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков суміщав посаду в уряді із бізнесом своєї італійської фірми.
В торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне мною отримано реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.
Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю.
Капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат фірми – дві особи. Арсену Авакову належать всі 100% акцій підприємства.
Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але в квітні 2015 року на зборах фірми AvItalia S.R.L. Аваков фігурував у якості "президента".
У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia S.R.L., які відбулися 30 квітня 2015 року в номері готелю "Київ" у присутності Арсена Авакова та його дружини Інни Авакової.
На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік та розподілено прибуток в розмірі 203 тисячі євро.
Протокол зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим".
Проблема ж полягає в тому, що, за українським законом "Про Кабінет міністрів України", Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, "окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".
Таким чином, підписавши протокол зборів акціонерів в якості "президента", Аваков допустив суміщення роботи міністра внутрішніх справ України з діяльністю в інтересах італійської фірми AvItalia S.R.L.
Закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) забороняв суміщення – "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку..." Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.
Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що "члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".
Збори акціонерів є керівним органом компанії AvItalia S.R.L., входити до яких забороняє закон.
Головувавння Авакова на зборах акціонерів фірми AvItalia S.R.L. явно не можна вважати ні викладацькою, ні науковою, ні творчою діяльністю. А, підписавши протокол зборів, Аваков ухвалив управлінське рішення в інтересах італійської компанії. Іншими словами, задокументував те, що займався бізнесом на посаді міністра.
Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.
Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 172-4), "порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (...) – тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності".
Окрім того, якщо мова ішла би про простого смертного, то наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення є також звільнення з посади. Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки – для цього потрібно ще подання від прем'єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.
За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Тому мною буде спрямовано відповідне звернення до вказаних органів. Окрім того, перевірки вимагає, якою саме нерухомістю володіє та управляє Аваков у Італії. Якщо Національна поліція складе протокол про корупцію на міністра – це буде справжнім визнанням нових стандартів та цінностей у цьому органі. Не гірший піар, ніж селфі та фейсбук-тролінг.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.