Сергій Лещенко

Аваков міністр чи італійський бізнесмен? Протокол про корупцію для Авакова (оновлено)

28 січня 2016, 11:54

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков суміщав посаду в уряді із бізнесом своєї італійської фірми.

В торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне мною отримано реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю.

Капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат фірми – дві особи. Арсену Авакову належать всі 100% акцій підприємства.

Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але в квітні 2015 року на зборах фірми AvItalia S.R.L. Аваков фігурував у якості "президента".

У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia S.R.L., які відбулися 30 квітня 2015 року в номері готелю "Київ" у присутності Арсена Авакова та його дружини Інни Авакової.

На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік та розподілено прибуток в розмірі 203 тисячі євро.

Протокол зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим".

Проблема ж полягає в тому, що, за українським законом "Про Кабінет міністрів України", Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, "окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".

Таким чином, підписавши протокол зборів акціонерів в якості "президента", Аваков допустив суміщення роботи міністра внутрішніх справ України з діяльністю в інтересах італійської фірми AvItalia S.R.L.

Закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) забороняв суміщення – "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку..." Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.

Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що "члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".

Збори акціонерів є керівним органом компанії AvItalia S.R.L., входити до яких забороняє закон.

Головувавння Авакова на зборах акціонерів фірми AvItalia S.R.L. явно не можна вважати ні викладацькою, ні науковою, ні творчою діяльністю. А, підписавши протокол зборів, Аваков ухвалив управлінське рішення в інтересах італійської компанії. Іншими словами, задокументував те, що займався бізнесом на посаді міністра.

Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 172-4), "порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (...) – тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності".

Окрім того, якщо мова ішла би про простого смертного, то наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення є також звільнення з посади. Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки – для цього потрібно ще подання від прем'єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.

За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Тому мною буде спрямовано відповідне звернення до вказаних органів. Окрім того, перевірки вимагає, якою саме нерухомістю володіє та управляє Аваков у Італії. Якщо Національна поліція складе протокол про корупцію на міністра – це буде справжнім визнанням нових стандартів та цінностей у цьому органі. Не гірший піар, ніж селфі та фейсбук-тролінг.

powered by lun.ua
Коментарі — 291
Andriy Fedoruk _ 03.02.2016 16:58
IP: 104.197.65.---
Эдуард Голодницкий:
100500
Ганна Музика _ 02.02.2016 22:36
IP: 37.115.104.---
Фактор Тищенко-Аваков. Группа компаний "Фактор" Сергея Тищенко, с которой связывают депутата Сергея Пашинского и министра Арсена Авакова, отбирает бизнес... и действует при этом явно не в интересах государства.
Orest Asgard _ 02.02.2016 12:09
IP: 80.64.83.---
Негайно ввести компенсаційні (прогресивні) податки на непідтверджене легальними доходами майно суддів і прокурорів-олігархів, "жирних" чинуш податкової та митної служби. Покарати корупційне зло. Щоб корупціонерам не було навіть бажання дертися за посади, в іншому випадку вони будуть лізти на свої місця,як "щурі та таргани", і їх нічим не зупинеш!
Шамиль Абдулахман _ 02.02.2016 12:06
IP: 93.126.73.---
Эдуард Голодницкий:
Думаю, инвестором является оффшорная прокладка, которая заработала эти деньги. А сама прокладка – имеет взнос 1 юро... Не думаю что аваковоригинален в содержании недвижимости на средиземноморье... Пусь сережка косюка посмотрит...
Эдуард Голодницкий _ 02.02.2016 11:46
IP: 212.90.60.---
Сомневаюсь, что из данного материала будет видно нарушение министром норм Конституции по совместительству. Из выписки видно, что руководителем является супруга министра, а министр выпступает участником Società a responsabilità limitata и главой сборов (президентом) участников. Владение корпоративными права согласно украинских законов не считается предпринимательской деятельностью, поэтому скорее всего Аваков в этом констексте ничего не нарушает. Думаю интереснее изучить как Аваковы перечислили взнос в уставной капитал 1,8 млн евро, получали ли они лицензию в НБУ или заводили капитал по другой схеме. За нарушение лицензирования при инвестировании зарубеж НБУ может подать в суд с иском о штрафе в размере самой инвестиции.
Orest Asgard _ 02.02.2016 11:30
IP: 80.64.83.---
Негайно ввести компенсаційні (прогресивні) податки на непідтверджене легальними доходами майно суддів і прокурорів-олігархів, "жирних" чинуш податкової та митної служби. Покарати корупційне зло. Щоб корупціонерам не було навіть бажання дертися за посади, в іншому випадку вони будуть лізти на свої місця,як "щурі та таргани", і їх нічим не зупинеш!
Шамиль Абдулахман _ 02.02.2016 07:05
IP: 93.126.73.---
Это нормальная практика, когда недвижимость сдаваемая в аренду, цепляется на фирму... А законы государства идиотов должны быть подправлены под это... Ибо украина является государством проходимцев и идиотов где первые пишут законы для вторых... Поэтому эти законы – в зад... Если аваков может иметь недаижимость в италии, тотон может иметь там и управляющую фирму. Это не то что порошенка тупо занимается комерцией как в украине, так и в стране агрессоре – россии. Так что сережа может идти лесом... Или..., но вы поняли!...
Сергій Василенко _ 02.02.2016 02:55
IP: 176.241.129.---
Просто цікаво – оці всі придурки, які підлизують вавакову – це і є боти мінстеця?
Orest Asgard _ 01.02.2016 23:27
IP: 80.64.83.---
Сережа, Av (akov) Italіа- это "маленький свечной заводик":  
"Не корысти ради, а токмо волею пославшей мя жены."
Это компания управления семейными активами и трасферными операциями Отца Арсена!
Евгений Парамонов _ 29.01.2016 18:26
IP: 31.223.226.---
Заказуха. Спинным мозгом чувствую, что заказуха.: (
Владимир Басов _ 29.01.2016 17:56
IP: 130.211.137.---
Помнится В.И.Ленин в таких случаях передавал дело в суд.
Другим способом доказать свою правоту невозможно.
Готов ли это сделать А.Аваков – покажет время.
Александр 1 _ 29.01.2016 09:51
IP: 188.163.12.---
-Vesna-:
Если это все, что он нашел об Авакове – то Аваков совсем не страшен.
Мені теж так здається. А. Авакова поки що оцінюю позитивно: вельми розумна людина (розум ціную найбільше), не бідна (що не вважаю недоліком, а навпаки – плюсом), працьовита, смілива, взяв на себе величезну відповідальність в такий тяжкий час і робить все, що може. Головна претензія: залишив в МВД багато старих кадрів високого рангу, в том числі явно корумпованих. Але, як він сам розповів, це була вимушена міра, бо не можливо було раптом керувати сотнями тисяч працівників МВД без старих кадрів, які професіонально знають справу. І ще, здається, він занадто емоційна людина. Але це другорядне. Найважніше те, що ряди МВД треба вичищати постійно, незважаючи на ранги та професійні якості.
-Vesna- _ 29.01.2016 07:51
IP: 93.72.134.---
Victor Kornatch:
Как говорится, Аваков может и сукин сын, но наш сукин сын.Но почему бы в первую очередь не взять под ренген явных врагов укр. государственности Ахметова Ефремова Новинского Колесникова Медведчука гепу с депой и др.В сетях иногда встречаются намёки об их тесных связях со страной агрессором: через кредиты, менеджмент.
На повестке дня – не пустить Авакова в министры МВД в новом КМ.
Задача Лещенко – найти любые формально дискредитирующие его зацепки.
Если это все, что он нашел об Авакове – то Аваков совсем не страшен.
Victor Kornatch _ 29.01.2016 03:17
IP: 23.236.61.---
Как говорится, Аваков может и сукин сын, но наш сукин сын.Но почему бы в первую очередь не взять под ренген явных врагов укр. государственности Ахметова Ефремова Новинского Колесникова Медведчука гепу с депой и др.В сетях иногда встречаются намёки об их тесных связях со страной агрессором: через кредиты, менеджмент.
vila _ 29.01.2016 00:30
IP: 46.201.96.---
Bananio Lopez:
vila:
вот сейчас. заходите на usr. minjust. gov. ua, забивайте слово Рошен в поиск и наслаждайтесь. это же очевидно для тех, кто умеет хотя бы минимально проводить поиск по общедоступными ресурсам.
Я не умею "минимально проводить поиск по общедоступными ресурсам" и соответственно, "наслаждаться". А Вы умеете и уже побывали на ЕГР. Назовите дату внесения записи.

А вообще-то вопрос про "кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи" в определении ЗУ "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (согласно части второй ст. 64-1 Хозяйственного кодекса) было бы не вредно поставить пану Президенту.
Антонина Зубко _ 29.01.2016 00:21
IP: 104.197.22.---
Anatoliy Lomeyko:
Сергей был досточно хорошим журналистом, до тех пор как не стал депутатом! а потом попал под влияние Григоришина и все в глазах только деньги, деньги, какие там уже принципы
Anatoliy Lomeyko _ 29.01.2016 00:19
IP: 134.249.22.---
Павло Щирий:
Anatoliy Lomeyko:
Ось для цього і намагання накопичити грошенят. Саме накопичити, а не заробити. Бо такі види діяльності роботою назвати важко. Можемо їм поспівчувати. Стільки приходиться зусиль прикладати, щоб видати "на гора" якихось казок і неправдивостей. Важко.
Мне не хочется сочувствовать людям. которые врут, пользуясь больными темами стараются себе пробить дорогу вверх. И лещенко теперь стал именно к этим людям относиться, к сожалению.
Anatoliy Lomeyko _ 29.01.2016 00:17
IP: 134.249.22.---
Олена Сидорчук:
Anatoliy Lomeyko:
Авжеж, Лещенко міг би бути непоганим журналістом, якби не подався в політику і не почав працювати на замовлення олігархів. Зрозуміло, що олігархи платять більше, але як же принципи і тому подібне?
Когда начинаются большие деньги, видимо принципы заканчиваются.
И еще хуже то, что эти вбросы леещнко выдает как объективную информацию. А народ у нас всё ещё склонен верить тому, что напечатано\написано\по тв сказали.
Антонина Зубко _ 29.01.2016 00:15
IP: 104.197.236.---
Олена Сидорчук:
Зоряна Хлусів:
Все може бути, можливо і не тільки в тролейбусах продаватимуть) Хто зна, як далі підуть справи, потрібно думати про майбутнє і розвивати бізнес по максимуму.
Бизнес? в нашей стране сейчас с бизнеса только Рошен развивается, все больше никто
Максим Чарушниковв _ 29.01.2016 00:04
IP: 46.118.114.---
т
Bananio Lopez _ 29.01.2016 00:01
IP: 93.73.198.---
vila:
вот сейчас. заходите на usr. minjust. gov. ua, забивайте слово Рошен в поиск и наслаждайтесь. это же очевидно для тех, кто умеет хотя бы минимально проводить поиск по общедоступными ресурсам.
Олена Сидорчук _ 28.01.2016 23:58
IP: 95.158.49.---
Зоряна Хлусів:
Все може бути, можливо і не тільки в тролейбусах продаватимуть) Хто зна, як далі підуть справи, потрібно думати про майбутнє і розвивати бізнес по максимуму.
vila _ 28.01.2016 23:52
IP: 46.201.96.---
Bananio Lopez:
vila:
копипаста из ЕГР по киевской фабрике Рошен.
"КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) – ПОРОШЕНКО ПЕТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ, 01021, УКРАЇНА МІСТО КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОН, ГРУШЕВСЬКОГО, БУДИНОК 9, КВАРТИРА N37".
какие еще вопросы?
Когда сделана эта запись?
Павло Щирий _ 28.01.2016 23:50
IP: 176.36.123.---
Олена Сидорчук:
Игорь Саенко:
Ні в одній країні немає такого контрасту, щоб настільки багато жив президент і настільки ж бідно жили люди. Якщо в Штатах президент також не бідує, то там і люди живуть відповідно, про що і свідчать їхні доходи.
Чому ж нема? майже вся Африка, в південній і цкнтральній Америці. Але там і економіка інша, і традиції, і можливості, і менталітет. Така сукупність факторів, як в Україні рідко деє. Однозначно ми варті і можемо жити краще. Але без брехунів і паразитів.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 23:49
IP: 93.73.198.---
Александр 1:
Цитирую вашу статью (последнее предложение): "Его общее состояние на текущий момент журнал оценил в 750 млн долларов".
ну так с 2014 на 2015 разбогател. а учитывая гривневую скачку – в разы.
Aтака Путіна1232 Корупція1345 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter