Сергій Лещенко

Аваков міністр чи італійський бізнесмен? Протокол про корупцію для Авакова (оновлено)

28 січня 2016, 11:54

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков суміщав посаду в уряді із бізнесом своєї італійської фірми.

В торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне мною отримано реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю.

Капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат фірми – дві особи. Арсену Авакову належать всі 100% акцій підприємства.

Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але в квітні 2015 року на зборах фірми AvItalia S.R.L. Аваков фігурував у якості "президента".

У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia S.R.L., які відбулися 30 квітня 2015 року в номері готелю "Київ" у присутності Арсена Авакова та його дружини Інни Авакової.

На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік та розподілено прибуток в розмірі 203 тисячі євро.

Протокол зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим".

Проблема ж полягає в тому, що, за українським законом "Про Кабінет міністрів України", Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, "окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".

Таким чином, підписавши протокол зборів акціонерів в якості "президента", Аваков допустив суміщення роботи міністра внутрішніх справ України з діяльністю в інтересах італійської фірми AvItalia S.R.L.

Закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) забороняв суміщення – "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку..." Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.

Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що "члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".

Збори акціонерів є керівним органом компанії AvItalia S.R.L., входити до яких забороняє закон.

Головувавння Авакова на зборах акціонерів фірми AvItalia S.R.L. явно не можна вважати ні викладацькою, ні науковою, ні творчою діяльністю. А, підписавши протокол зборів, Аваков ухвалив управлінське рішення в інтересах італійської компанії. Іншими словами, задокументував те, що займався бізнесом на посаді міністра.

Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 172-4), "порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (...) – тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності".

Окрім того, якщо мова ішла би про простого смертного, то наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення є також звільнення з посади. Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки – для цього потрібно ще подання від прем'єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.

За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Тому мною буде спрямовано відповідне звернення до вказаних органів. Окрім того, перевірки вимагає, якою саме нерухомістю володіє та управляє Аваков у Італії. Якщо Національна поліція складе протокол про корупцію на міністра – це буде справжнім визнанням нових стандартів та цінностей у цьому органі. Не гірший піар, ніж селфі та фейсбук-тролінг.

powered by lun.ua
Коментарі — 291
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 21:58
IP: 134.249.22.---
vila:
Но он такой деятельностью не занимается. – я вам задал вопрос – А у вас есть точная информация, что Порошенко, являясь владельцем не ведет предпринимательскую деятельность и никаким образом не влияет на работу своих предпритяий?
И это не потому, что он президент сегодня объявили, что теперь на всех УкрПочтах будут его Рошен продавать?)
Bananio Lopez _ 28.01.2016 21:58
IP: 93.73.198.---
vila:
нет. вы неправы. часть 3 ст. 128 ХК.
"У разі здійснення підприємницької діяльності спільно з іншими громадянами або юридичними особами громадянин має права і обов'язки відповідно засновника та/ або учасника господарського товариства, члена кооперативу".
таким образом, осуществление предпринимательской деятельности возможно и через основание, и через владение предприятием. простите, но это вещи в целом очевидные.
vila _ 28.01.2016 21:54
IP: 46.201.96.---
Bananio Lopez:
vila:
в данном решении позиция г-на Ломейко как раз и подтверждается. более того, в решение КСУ ужата субъектность – речь идёт исключительно об управлении бизнесом, тогда как собственность, как вы, подозреваю, знаете, объединяет в себе три правомочности: владение, пользование (управление), распоряжение. таким образом, Порошенко, даже будь он исключительно управляющим своей компании, не имел бы права занимать пост государственного служащего. ну и нормы конституции у нас имеют прямое действие, кстати.
Насколько мне известно, Порошенко является собственником основных фондов ряда предприятий. В ст. 103 Конституций содержится перечень запрещений для Президента. Этот перечень не содержит запрещения быть собственником чего бы то ни было, в том числе и основных фондов предприятий, независимо от стоимости этих фондов. Ст. 103 запрещает, в частности, заниматься "підприємницькою діяльністю". Но он такой деятельностью не занимается.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 21:50
IP: 93.73.198.---
Александр 1:
Тарас Печерский:
Что за нелепый комментарий? При чем тут зависть? Президент нарушает основной закон, а мы должны молчать?
Какой закон он нарушает? Не говорите ерунды. Он передал все свои активы в управление трастовой компании, о чем давным-давно сообщил общественности. Единственное, что он нарушил, это не выполнил обещания продать весь свой бизнес. Ну это дураком надо быть, чтобы продать все за пол цены в угоду "моралистам".
управление – только одна из составляющих собственности. распоряжается и владеет бизнесом Порошенко. занятие предпринимательской деятельностью предусматривает ВЛАДЕНИЕ, и владельцем в данном случае остается президент. управленцев он может хоть из Индии нанять, если вы понимаете, чем вообще занимается траст – для закона это не имеет ни малейшего значения. не пишите ерунды.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 21:47
IP: 93.73.198.---
hrim:
Игорь Саенко:
Anatoliy Lomeyko:
Да, Лещенко с коррупцией борется как-то избирательно. Почему-то свою партию не трогает. Все только оппонентов критикует. Ну что ж работа есть работа.
...

А Ви знаєте багато прикладів, щоб у США республіканець прилюдно критикував і викривав республіканця, демократ демократа? Міжпартійна боротьба – це норма у демократичних країнах.
Невибіркова, об'єктивна критика усіх представників усіх влад – це справа ЗМІ ("четвертої влади")
выступления Трампа давно смотрели? накануне праймериз республиканцы спокойно могут пусть и дружелюбно, но перемывать друг другу косточки. другое дело, что это делается не для успеха партии, а для личного рейтинга.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 21:46
IP: 93.73.198.---
vila:
осуществляет владение. занятие предпринимательской деятельностью входит в перечень императивных запретов для президента, цитирую ваше же решение КСУ. разъяснение Минъюста от 14.01.11 предусматривает, что занятие предпринимательской деятельностью – это занятие "самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку". если Рошен не подпадает под это определение – то 5 канал так точно. но хотя почему Рошен не подпадает – тоже не понимаю. неприбыльная организация, что ли?
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 21:46
IP: 134.249.22.---
vila:
.
Что конкретно из перечисленного в ст. 103, то есть запрещенного для Президента, осуществляет, по Вашей оценке, Президент Порошенко и на основании каких правовых положений Вы пришли к своему выводу.
А у вас есть точная информация, что Порошенко, являясь владельцем не ведет предпринимательскую деятельность и никаким образом не влияет на работу своих предпритяий?
И это не потому, что он президент сегодня объявили, что теперь на всех УкрПочтах будут его Рошен продавать?)
Так что не нужно разводить софистику, мы все прекрасно понимаем, что на самом деле происходит.
Олена Сидорчук _ 28.01.2016 21:45
IP: 95.158.49.---
Miki2:
Ну, склоняти я вас не буду, це вже якось самі) А щодо Конституції, то вибір за вами, можете читати, можете не читати, від цього мало що залежить. А прикро те, що ті 450 "обраних" її ні разу не читали. От від цього настають справді плачевні наслідки.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 21:43
IP: 93.73.198.---
vila:
Тарас Печерский: 20:52
Александр 1:
Что за нелепый комментарий? При чем тут зависть? Президент нарушает основной закон, а мы должны молчать?
Разъясните, пожалуйста, в контексте, в частности, Решения Конституционного Суда от 13 марта 2012 года N6-рп/2012 zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v006p710-12 какую конкретно норму (нормы) основного закона, то есть Конституции нарушает Президент Порошщенко.
в данном решении позиция г-на Ломейко как раз и подтверждается. более того, в решение КСУ ужата субъектность – речь идёт исключительно об управлении бизнесом, тогда как собственность, как вы, подозреваю, знаете, объединяет в себе три правомочности: владение, пользование (управление), распоряжение. таким образом, Порошенко, даже будь он исключительно управляющим своей компании, не имел бы права занимать пост государственного служащего. ну и нормы конституции у нас имеют прямое действие, кстати.
vila _ 28.01.2016 21:40
IP: 46.201.96.---
Антоха Корольов:
Александр 1:
Не треба пересмикувати, у вас це погано виходить. Читайте Конституцію. Ст. 103 "Президент України не може [...] займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю чи входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку". Все, крапка.
Что конкретно из перечисленного в ст. 103, то есть запрещенного для Президента, осуществляет, по Вашей оценке, Президент Порошенко и на основании каких правовых положений Вы пришли к своему выводу.
Антоха Корольов _ 28.01.2016 21:34
IP: 178.94.206.---
Александр 1:
Не треба пересмикувати, у вас це погано виходить. Читайте Конституцію. Ст. 103 "Президент України не може [...] займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю чи входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку". Все, крапка.
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 21:31
IP: 134.249.22.---
Александр 1:
Какой закон он нарушает? Не говорите ерунды. Он передал все свои активы в управление трастовой компании, о чем давным-давно сообщил общественности. Единственное, что он нарушил, это не выполнил обещания продать весь свой бизнес. Ну это дураком надо быть, чтобы продать все за пол цены в угоду "моралистам".
Закон он нарушил 103 Конституции.
А то что вы пишете про нарушенные обещания – никто Порошенко за язык не тянул, и продажа Рошена была одним из гланых аргументов в его предвыборных обещаниях. Обмануть свой народ – это норма для президента?
Александр 1 _ 28.01.2016 21:25
IP: 188.163.12.---
Тарас Печерский:
Или у нас Пете закон можно нарушать?
Еще раз, как называется закон Украины, который нарушил Порошенко? Дайте ссылку на статью этого закона.
vila _ 28.01.2016 21:23
IP: 46.201.96.---
Тарас Печерский: 20:52
Александр 1:
Что за нелепый комментарий? При чем тут зависть? Президент нарушает основной закон, а мы должны молчать?
Разъясните, пожалуйста, в контексте, в частности, Решения Конституционного Суда от 13 марта 2012 года N6-рп/2012 zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v006p710-12 какую конкретно норму (нормы) основного закона, то есть Конституции нарушает Президент Порошщенко.
hrim _ 28.01.2016 21:22
IP: 104.197.82.---
Игорь Саенко:
Anatoliy Lomeyko:
Да, Лещенко с коррупцией борется как-то избирательно. Почему-то свою партию не трогает. Все только оппонентов критикует. Ну что ж работа есть работа.
......

А Ви знаєте багато прикладів, щоб у США республіканець прилюдно критикував і викривав республіканця, демократ демократа? Міжпартійна боротьба – це норма у демократичних країнах.
Невибіркова, об'єктивна критика усіх представників усіх влад – це справа ЗМІ ("четвертої влади")
Тарас Печерский _ 28.01.2016 21:19
IP: 93.72.19.---
Александр 1:
Траст этот для отвода глаз, прибыль все равно получает Порошенко.
Понятно, что вы его защищаете очень откровенно и топорно, так что спорить с вами нет смысла, будете гнуть свою линию – Петя молодец.
Тарас Печерский _ 28.01.2016 21:17
IP: 93.72.19.---
Александр 1:
А причем тут моральность? В какую году? Он должен продать. Нужно было раньше думать, перед тем, как в президенты пошел и давал данное обещание.
Или у нас Пете закон можно нарушать?
Александр 1 _ 28.01.2016 21:07
IP: 188.163.12.---
Тарас Печерский:
Что за нелепый комментарий? При чем тут зависть? Президент нарушает основной закон, а мы должны молчать?
Какой закон он нарушает? Не говорите ерунды. Он передал все свои активы в управление трастовой компании, о чем давным-давно сообщил общественности. Единственное, что он нарушил, это не выполнил обещания продать весь свой бизнес. Ну это дураком надо быть, чтобы продать все за пол цены в угоду "моралистам".
Игорь Саенко _ 28.01.2016 21:05
IP: 176.36.172.---
Anatoliy Lomeyko:
Да, Лещенко с коррупцией борется как-то избирательно. Почему-то свою партию не трогает. Все только оппонентов критикует. Ну что ж работа есть работа.
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 21:02
IP: 134.249.22.---
Зоряна Хлусів:
Та про яку незаангажованість та об'єктивність може йти мова? Коли людина цілеспрямовано "мочить" одних, і принципово не звертає найменшої уваги на кричущі порушення інших... Ніхто не зможе мені довести, що ця людина – незаангажована і не отримує платні з додаткових джерел за цькування саме тих осіб, яких йому замовили.
Ну иногда сергей пишет каие-то материалы про других, но так, вскользь, не делая их этого вендетты и не по несколько постов в день. Видимо для того, что бы сказать – а я писал про Ложкина/Кононенко и т.д.)
А про НФ – с пристрастием и ежедневно)
Игорь Саенко _ 28.01.2016 21:00
IP: 176.36.172.---
Когда уже Лещенко начнет расследования в деле Порошенко. О Президенте ничего не вспоминает. Как впрочем и о Григоришине. О них упорно ни слова.
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 20:54
IP: 134.249.22.---
Тарас Печерский:
Anatoliy Lomeyko:
Он и не ответит, он делает свою работу. которая явно приносит ему ту зарплату о которой он так мечтал.
ну судя по тому, как лещенко свободно катается по форумам, даже таким как Давос – в средствах или спонсорах у него нат проблем.
Всё бы ничего, но вот депутатская деятельность не предусматривает такие "подарки" от кого бы то ни было.
Но Лещенко видит коррупцию только в НФ, себе и своим из БПП он всё простить готов)
Тарас Печерский _ 28.01.2016 20:52
IP: 93.72.19.---
Александр 1:
Что за нелепый комментарий? При чем тут зависть? Президент нарушает основной закон, а мы должны молчать?
C-men _ 28.01.2016 20:43
IP: 104.197.222.---
Лещенко – как ты там – в зоне АТО – всётакже кайф ловишь под героинчик?
Александр 1 _ 28.01.2016 20:21
IP: 188.163.12.---
Антонина Зубко:
Сергей, может нам расскажите уже наконец-то о бизнесе президента? и речь уже идет не только о Рошене, но и других концернах, которыми усправляет президент
Серьожа! Нічого не кажи їм про бізнес Порошенко. Менше будуть знати, краще будуть спати, бо не будуть заздрити. А кому не спиться, хай сам дізнається.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter