Сергій Лещенко

Аваков міністр чи італійський бізнесмен? Протокол про корупцію для Авакова (оновлено)

28 січня 2016, 11:54

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков суміщав посаду в уряді із бізнесом своєї італійської фірми.

В торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне мною отримано реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю.

Капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат фірми – дві особи. Арсену Авакову належать всі 100% акцій підприємства.

Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але в квітні 2015 року на зборах фірми AvItalia S.R.L. Аваков фігурував у якості "президента".

У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia S.R.L., які відбулися 30 квітня 2015 року в номері готелю "Київ" у присутності Арсена Авакова та його дружини Інни Авакової.

На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік та розподілено прибуток в розмірі 203 тисячі євро.

Протокол зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим".

Проблема ж полягає в тому, що, за українським законом "Про Кабінет міністрів України", Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, "окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".

Таким чином, підписавши протокол зборів акціонерів в якості "президента", Аваков допустив суміщення роботи міністра внутрішніх справ України з діяльністю в інтересах італійської фірми AvItalia S.R.L.

Закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) забороняв суміщення – "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку..." Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.

Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що "члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".

Збори акціонерів є керівним органом компанії AvItalia S.R.L., входити до яких забороняє закон.

Головувавння Авакова на зборах акціонерів фірми AvItalia S.R.L. явно не можна вважати ні викладацькою, ні науковою, ні творчою діяльністю. А, підписавши протокол зборів, Аваков ухвалив управлінське рішення в інтересах італійської компанії. Іншими словами, задокументував те, що займався бізнесом на посаді міністра.

Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 172-4), "порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (...) – тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності".

Окрім того, якщо мова ішла би про простого смертного, то наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення є також звільнення з посади. Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки – для цього потрібно ще подання від прем'єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.

За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Тому мною буде спрямовано відповідне звернення до вказаних органів. Окрім того, перевірки вимагає, якою саме нерухомістю володіє та управляє Аваков у Італії. Якщо Національна поліція складе протокол про корупцію на міністра – це буде справжнім визнанням нових стандартів та цінностей у цьому органі. Не гірший піар, ніж селфі та фейсбук-тролінг.

powered by lun.ua
Коментарі — 291
Олена Сидорчук _ 28.01.2016 23:46
IP: 95.158.49.---
Anatoliy Lomeyko:
Авжеж, Лещенко міг би бути непоганим журналістом, якби не подався в політику і не почав працювати на замовлення олігархів. Зрозуміло, що олігархи платять більше, але як же принципи і тому подібне?
Bananio Lopez _ 28.01.2016 23:45
IP: 93.73.198.---
Игорь Саенко:
Bananio Lopez:
Если Порошенко так будет себя вести, как Янукович, то и его будет ждать та же участь. Люди терпят, терпят, а потом оно лопает. И тогда сносят все на своем пути. Всю неугодную власть.
это плохо. это для страны сейчас – абсолютный коллапс что государства, что экономики, что социальной сферы (естественно). так что здесь вопрос уже перелагается в моральную плоскость: остановить накопление этой ярости в социуме несложно.
Павло Щирий _ 28.01.2016 23:44
IP: 176.36.123.---
Anatoliy Lomeyko:
Игорь Саенко:
Ну не даром говорят – хочешь узнать человека – дай ему денег или власть.
Вот мы и увидели, что власть сделала с Порошенко, и с Лещенко тоже.
Меня удивляет другое – ну не один же день живут, будет и завтра, и президенство и депутатство рано или поздно закончится.
Ось для цього і намагання накопичити грошенят. Саме накопичити, а не заробити. Бо такі види діяльності роботою назвати важко. Можемо їм поспівчувати. Стільки приходиться зусиль прикладати, щоб видати "на гора" якихось казок і неправдивостей. Важко.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 23:44
IP: 93.73.198.---
vila:
Я не адвокат Порошенко. Я только утверждаю, что если его заявление о передаче всех прав по управлению его имуществом стороннем у лицу соответствует действительности, то он не нарушает требование части четвертой статьи 103 Конституции.

Если он врет, а Вы так полагаете, то его нужно "замочить". Давайте, разработайте детально эту сторону и опубликуйте. А я сходу не могу оценить данные реестра, который Вы упомянули. Но думаю, что данные реестра юридически не противоречат утверждениям Президента. Иначе он полный дурак, а дураки миллиардерами не бывают.
копипаста из ЕГР по киевской фабрике Рошен.
"КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) – ПОРОШЕНКО ПЕТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ, 01021, УКРАЇНА МІСТО КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОН, ГРУШЕВСЬКОГО, БУДИНОК 9, КВАРТИРА N37".
какие еще вопросы?
Зоряна Хлусів _ 28.01.2016 23:43
IP: 23.251.145.---
Олена Сидорчук:
Павло Щирий:
Так, тому і намагається якомога більше розвинути свій бізнес, поки знаходиться на цьому посту. Владу він і так контролює, а що ще потрібно? І такі, як Лещенко, ніколи про нього не напишуть, бо не захочуть заради короткотривалої сенсації ризикувати своїм мандатом.
А можливо, і не тільки мандатом. У підсумку – бізнес розвивається, уже на поштах рошенівські відділи організували. Що далі? У тролейбусах будуть торгувати?
Елена Величко _ 28.01.2016 23:42
IP: 178.94.183.---
Елена Величко:
Елена Величко:
От ОСНОВНА ДУМКА – ЗАКОН повинен попереджувати КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ, тобто чітко ВИМАГАТИ
продати усі корпоративні права та підприємства, об сумніву не було, що посадовці збагачуютья на посадових місцях. А чи Закон про попередження корупції має такі норми? От вже й корупція, бо такі депутати не приймуть необхідні закони – коло.
I ЗВОРОТНІЙ зв"язок – якщо депутатів та посадовців не зобов"язати продавати комерційні активи -
ЗНОВУ будемо мати таких депутатів та посадовців та корупцію, тобто НЕпродаж комерційних
активів посадовцями – ПРЯМА КОРУПЦІЯ та ПОРОДЖУЄ корупцію.
А підтвердження як Бюджет приймали, "прилетіли" та собі повибивали, а у дітей сніданок відібрали
- усі проголосували, ніхто про соціалку не сказав, про те, що матерям треба дати кошти, бо коли така смертність, шо ніхто вже не народжує, то ми як нація стаємо все слабкішими.
Павло Щирий _ 28.01.2016 23:40
IP: 176.36.123.---
sidor:
Pixel:
...1) підпис Авакова під протоколом зборів акціонерів як президента компаниії при відсутності ЙОГО прізвища в установчих реєстраційних документах;...Так це подделка документов! Щас Риба увидит ваш пост и ще на одну статью министру пидозру могут объявить!
Там йдеться про цифровий підпис (firma digitale – Цифровий підпис). Але це не міняє суті. Навіщо проводити збори в Києві, якщо є інтернет. Та ще й якщо компанія складається з однієї людини. Якщо підпис цифровий, напевно по інтернету. А якщо по інтернету, навіщо паперовий носій. Несінітниця. фейк.
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 23:39
IP: 134.249.22.---
Игорь Саенко:
Ну не даром говорят – хочешь узнать человека – дай ему денег или власть.
Вот мы и увидели, что власть сделала с Порошенко, и с Лещенко тоже.
Меня удивляет другое – ну не один же день живут, будет и завтра, и президенство и депутатство рано или поздно закончится.
Олена Сидорчук _ 28.01.2016 23:38
IP: 95.158.49.---
Игорь Саенко:
Ні в одній країні немає такого контрасту, щоб настільки багато жив президент і настільки ж бідно жили люди. Якщо в Штатах президент також не бідує, то там і люди живуть відповідно, про що і свідчать їхні доходи.
Александр 1 _ 28.01.2016 23:37
IP: 188.163.12.---
Bananio Lopez:
Форбс вам тоже не верит. и ВВС даже не верит, поразительно.bbc. com /russian /international/2015/05/ 150526_poroshenko_year_in_business – убирайте пробелы, читайте и опровергайте, если есть чем.
Цитирую вашу статью (последнее предложение): "Его общее состояние на текущий момент журнал оценил в 750 млн долларов".
Игорь Саенко _ 28.01.2016 23:36
IP: 176.36.172.---
Олена Сидорчук:
А откуда он так обогатился? За наш, за людской счет. Чтобы за свое недолгое президенство стать миллиардером. В какой стране такое возможно?
-Vesna- _ 28.01.2016 23:35
IP: 93.72.134.---
Bananio Lopez:
-Vesna-:
Отнюдь.
Тут явно коррупция светит.
И даже видно (грубо) какая.
Связання с инвест деятельностью Гонтаревой и западными траншами. Для страны траншами – а не для шоколадок.
не, это уже вообще другой вопрос. тут я с вами и не спорю. если говорить конкретно о владении бизнесом и моральной/нормативно-правовой стороне этого вопроса – то вот тут к месту наша дискуссия. а коррупционные схемы Валюхи – само собой.
Ну оки.
Просто это ответ на вопрос о 'процветании бизнеса президента."

PS не так уже важно ИМХО передал ли свои активы в управление президент.
На этом историческом этапе состояния Украины.
А ответ на вопрос – почему страна беднеет – а президент багатеет.
Олена Сидорчук _ 28.01.2016 23:35
IP: 95.158.49.---
Павло Щирий:
Так, тому і намагається якомога більше розвинути свій бізнес, поки знаходиться на цьому посту. Владу він і так контролює, а що ще потрібно? І такі, як Лещенко, ніколи про нього не напишуть, бо не захочуть заради короткотривалої сенсації ризикувати своїм мандатом.
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 23:34
IP: 134.249.22.---
Павло Щирий:
А де ж третя сторінка цього "протоколу"? І де цей "протокол" зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим". Нема ніякого підтвердження оригінальності, Але є підозра, що це є просто звичайні папірці, створені в будь-якому графічному редакторі. І отсканені. Доведіть протилежне.
Я уверен, что не в последний раз мы от Лещенко такие "документы" видим. Это прокатывает, народ у нас не привык сильно в подробности вдаваться, вот и мастерит Лещенко из того что есть "доказательства".
Игорь Саенко _ 28.01.2016 23:34
IP: 176.36.172.---
Bananio Lopez:
Если Порошенко так будет себя вести, как Янукович, то и его будет ждать та же участь. Люди терпят, терпят, а потом оно лопает. И тогда сносят все на своем пути. Всю неугодную власть.
vila _ 28.01.2016 23:32
IP: 46.201.96.---
Bananio Lopez:
vila:
погодите. разве? почему-то я себе думал, что это как раз одно и то же. загружаем ЕДР, смотрим компанию и видим там – участники. и он в числе участников ведь на сегодняшний момент в реестре, верно? не траст – а он. и собственник – тоже.
Я не адвокат Порошенко. Я только утверждаю, что если его заявление о передаче всех прав по управлению его имуществом стороннем у лицу соответствует действительности, то он не нарушает требование части четвертой статьи 103 Конституции.

Если он врет, а Вы так полагаете, то его нужно "замочить". Давайте, разработайте детально эту сторону и опубликуйте. А я сходу не могу оценить данные реестра, который Вы упомянули. Но думаю, что данные реестра юридически не противоречат утверждениям Президента. Иначе он полный дурак, а дураки миллиардерами не бывают.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 23:31
IP: 93.73.198.---
Антонина Зубко:
честно говоря теперь стыдно перед парнями, которые там на Майдане в феврале отдали свои жизни! стыдно перед родителями, что их дети умерли, а в стране так ничего и не изменилось! и депутаты такие жн остались как были раньше
стыдно. мне стыдно перед боевыми побратимами, которые погибли. ничего не поделаешь – мы должны толкать камень и дробить его, пускай и мелкими шагами и поломанными инструментами. думали, что Януковощ всесилен – вовсе нет. и Петр Алексеич тоже – чем быстрее он это поймет, тем большая вероятность, что его срок закончится хорошо.
Павло Щирий _ 28.01.2016 23:31
IP: 176.36.123.---
Олена Сидорчук:
Інна Синьогорова:
Віддав одну компанію у траст і пишається. Але передав у траст – це не продав, як бачимо, бізнес процвітає, вже навіть в поштових відділеннях продаватимуть шоколадки. Впевнена, що окрім цієї компанії в нього їх ще з десяток.
Звичайно. Президенство не вічне. Колись закінчиться. А виробництво реального продукта, який користується попитом.- основа будь-якої економіки. І приватної – також.
Олена Сидорчук _ 28.01.2016 23:30
IP: 95.158.49.---
Александр 1:
Я особисто не перераховувала його статки, тому не можу з впевненістю сказати, на стільки він збагатився. Але нещодавно його офіційно визнали мільярдером. Хотілося б поцікавитися, звідки Ви брали ті дані про його збагачення?
sidor _ 28.01.2016 23:30
IP: 104.197.212.---
Pixel:
...1) підпис Авакова під протоколом зборів акціонерів як президента компаниії при відсутності ЙОГО прізвища в установчих реєстраційних документах;......Так це подделка документов! Щас Риба увидит ваш пост и ще на одну статью министру пидозру могут объявить!
Bananio Lopez _ 28.01.2016 23:29
IP: 93.73.198.---
-Vesna-:
Отнюдь.
Тут явно коррупция светит.
И даже видно (грубо) какая.
Связання с инвест деятельностью Гонтаревой и западными траншами. Для страны траншами – а не для шоколадок.
не, это уже вообще другой вопрос. тут я с вами и не спорю. если говорить конкретно о владении бизнесом и моральной/нормативно-правовой стороне этого вопроса – то вот тут к месту наша дискуссия. а коррупционные схемы Валюхи – само собой.
Антонина Зубко _ 28.01.2016 23:28
IP: 104.197.220.---
Игорь Саенко:
Антонина Зубко:
Желание иметь большие и легкие деньги делают свое дело. Работают не совсем честными методами. Да еще на этом и пиарятся. А настоящих патриотов нет.
честно говоря теперь стыдно перед парнями, которые там на Майдане в феврале отдали свои жизни! стыдно перед родителями, что их дети умерли, а в стране так ничего и не изменилось! и депутаты такие жн остались как были раньше
-Vesna- _ 28.01.2016 23:26
IP: 93.72.134.---
Bananio Lopez:
нас это интересует – но вы же понимаете, для закона это особого значения не имеет. это вопрос моральный, этический, политический даже – но никак не уголовный. правильно пишет юзер вила – по этим вопросам мы на выборах даем ответы в бюллетене.
Отнюдь.
Тут явно коррупция светит.
И даже видно (грубо) какая.
Связання с инвест деятельностью Гонтаревой и западными траншами. Для страны траншами – а не для шоколадок.
Павло Щирий _ 28.01.2016 23:24
IP: 176.36.123.---
А де ж третя сторінка цього "протоколу"? І де цей "протокол" зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим". Нема ніякого підтвердження оригінальності, Але є підозра, що це є просто звичайні папірці, створені в будь-якому графічному редакторі. І отсканені. Доведіть протилежне.
Bananio Lopez _ 28.01.2016 23:24
IP: 93.73.198.---
Александр 1:
Распространяете ложь. Вот данные о его состоянии по годам.
2012 – 918 млн. $
2013 – 989 млн. $
2014 – 730 млн. $
2015 – 750 млн. $
не верю. Форбс вам тоже не верит. и ВВС даже не верит, поразительно.bbc. com /russian /international/2015/05/ 150526_poroshenko_year_in_business – убирайте пробелы, читайте и опровергайте, если есть чем.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter