Сергій Лещенко

Аваков міністр чи італійський бізнесмен? Протокол про корупцію для Авакова (оновлено)

28 січня 2016, 11:54

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков суміщав посаду в уряді із бізнесом своєї італійської фірми.

В торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне мною отримано реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю.

Капітал склав 1,8 мільйона євро, а штат фірми – дві особи. Арсену Авакову належать всі 100% акцій підприємства.

Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але в квітні 2015 року на зборах фірми AvItalia S.R.L. Аваков фігурував у якості "президента".

У розпорядженні автора є протокол про збори акціонерів фірми AvItalia S.R.L., які відбулися 30 квітня 2015 року в номері готелю "Київ" у присутності Арсена Авакова та його дружини Інни Авакової.

На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 рік та розподілено прибуток в розмірі 203 тисячі євро.

Протокол зборів акціонерів AvItalia S.R.L. підписаний "президентом Арсеном Аваковим".

Проблема ж полягає в тому, що, за українським законом "Про Кабінет міністрів України", Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, "окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".

Таким чином, підписавши протокол зборів акціонерів в якості "президента", Аваков допустив суміщення роботи міністра внутрішніх справ України з діяльністю в інтересах італійської фірми AvItalia S.R.L.

Закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) забороняв суміщення – "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку..." Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.

Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що "члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".

Збори акціонерів є керівним органом компанії AvItalia S.R.L., входити до яких забороняє закон.

Головувавння Авакова на зборах акціонерів фірми AvItalia S.R.L. явно не можна вважати ні викладацькою, ні науковою, ні творчою діяльністю. А, підписавши протокол зборів, Аваков ухвалив управлінське рішення в інтересах італійської компанії. Іншими словами, задокументував те, що займався бізнесом на посаді міністра.

Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 172-4), "порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (...) – тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності".

Окрім того, якщо мова ішла би про простого смертного, то наслідком притягнення до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення є також звільнення з посади. Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки – для цього потрібно ще подання від прем'єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.

За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ. Тому мною буде спрямовано відповідне звернення до вказаних органів. Окрім того, перевірки вимагає, якою саме нерухомістю володіє та управляє Аваков у Італії. Якщо Національна поліція складе протокол про корупцію на міністра – це буде справжнім визнанням нових стандартів та цінностей у цьому органі. Не гірший піар, ніж селфі та фейсбук-тролінг.

powered by lun.ua
Коментарі — 291
Александр Гальченко _ 28.01.2016 20:12
IP: 93.75.8.---
да уж, придется теперь Авакову или крестик снять или трусы одеть;)
Александр 1 _ 28.01.2016 20:08
IP: 188.163.12.---
Вениамин Николаев:
И где теперь магомаев?
Скажіть чесно, що ви з ним зробили? Невже того, той, цей..., навіть страшно уявити. Вийшли за рамки інтелігентної людини?
Елена Величко _ 28.01.2016 19:45
IP: 178.94.183.---
Продовжу. Так от з приводу власності осіб, що є чиновниками в управлінні державою, у тому числі депутатів та інші впливові посади (консультанти). Якщо особа володіє корпоративними правами, то ПОТРІБЕНО в Закон додати чітко та конкретно про продаж корпоративних прав, бо на те вони й корпоративні права, ЩО ДАЮТЬ ПРАВО УПРАВЛЯТИ ТА ОТРИМУВАТИ ПРИБУТОК. Й, здавати в управління, це не означає позбавитися ПРАВ на управління та прибутку.
Тарас Печерский _ 28.01.2016 19:38
IP: 93.72.19.---
Антонина Зубко:
От кого Лещенко получает задания не знаю, но то, что заказуха понятно. У него все посты направлены на одних и тех же, а про друзей Порошенко или его личных он не пишет.
Тарас Печерский _ 28.01.2016 19:37
IP: 93.72.19.---
Антонина Зубко:
Ну да, про Григоришина не пишет ничего, хотя о его махинациях с трансформаторами знают все.
Антонина Зубко _ 28.01.2016 19:37
IP: 104.197.248.---
Інна Синьогорова:
Тарас Печерский:
Anatoliy Lomeyko:
Он и не ответит, он делает свою работу. которая явно приносит ему ту зарплату о которой он так мечтал.
Був би журналістом – не було би питань. Але ж він народний (!) депутат. Щось не пригадую якихось слушних законопроектів від нього. За створенням фейкових новин немає часу?
да посмотрите на то что Сергей в ФБ постит, там же как не пост, то очередное выполнения задания от Григоришина
Тарас Печерский _ 28.01.2016 19:36
IP: 93.72.19.---
Василий Сом:
Деньги всегда выявляют настоящую сущность человека, вот и в случае с Лещенко тоже самое случилось.
Антонина Зубко _ 28.01.2016 19:28
IP: 104.197.233.---
Anatoliy Lomeyko:
Думаю, что и не услышим никакого ответа, на все наши вопросы, потому что пока Сергей работает на Григоришина, то толку не будет
Тарас Печерский _ 28.01.2016 19:05
IP: 93.72.19.---
Жаль только, что нет больше объективности. Лещенко был раньше хорошим журналистом, его многие уважали, а сейчас... но каждый сам выбирает деньги или уважение.
Тарас Печерский _ 28.01.2016 19:04
IP: 93.72.19.---
Інна Синьогорова:
За заказуху зато хорошо платят, а Лещенко вечно жалуется, что зарплата и у журналистов и у депутатов маленькая. Так что хорошо устроился.
Елена Величко _ 28.01.2016 19:02
IP: 178.94.183.---
Тепер мені зрозуміло, чому у нас все так у країні, бо коли комусь вигідно – то оце вже й дивіденти не прибуток та корпоративні права – це не управління пілприємством, звідселя й дивіденди узяли під 5 % самі й встановили, коли у світі ВІД 25%. БО ДИВІДЕНДИ – це % ВІД ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА ЗА % КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ. А Закон "Про запобігання та протидію корупції"...повинен враховувати КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ, бо коли особа має КОРПОРАТИВНІ ПРАВА та управляє державою – це КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ, теж саме коли найближчі родичі мають підприємства та корпоративні права. Так от КОЛИ ЗАКОН ЯК ДИШЛО – то нічого не буде, а як дишло Закон, бо є КОНФлікт інтересів і депутатів, котрі мають самі та їх родичі бізнеса та корпоративні права. Й не ТРЕБА ПЕРЕКРУЧУВАТИ, бо є ЗМІСТ закону, а БУКВУ зробили ті, хто має зацікавленність.
Олександр Бойченко _ 28.01.2016 18:49
IP: 46.30.167.---
От при чому тут Лещенко?

Він МВС, чи СБУ, чи може ГПУ? Ні, – він навіть не репрезентує якусь одну з цих організацій.
Хоча по роботі, складається таке враження, – суттєво замінює їх.

Це той жарт в якому частка жарту.

Щодо критики БПП. Навіть на минулому тижні, Лещенко писанув щось таке, що явно було ДУЖЕ неприємно керівництву і діловарам саме Порошенка. Знайти легко.

Я, особисто, не знаю ЩО ВЗАГАЛІ писати про нашу владу. Усі її гілки чи змієві голови.

Мати начебто не можна. Забанять люто, та й НЕ КУЛЬТУРНО.
Без матів – відразу пройде по статті, що стосується до підбурення до усіляких актів насильства, причому у якихось збочених формах.)

Тому можу сказати просто – як і попередня влада, вони максимально наблизились до терміну НЕЛЮДИ.

Правильно Путін назива їх київськими партнерами. Колеги конкретні.
Зоряна Хлусів _ 28.01.2016 18:28
IP: 104.154.52.---
Та про яку незаангажованість та об'єктивність може йти мова? Коли людина цілеспрямовано "мочить" одних, і принципово не звертає найменшої уваги на кричущі порушення інших... Ніхто не зможе мені довести, що ця людина – незаангажована і не отримує платні з додаткових джерел за цькування саме тих осіб, яких йому замовили.
hrim _ 28.01.2016 18:24
IP: 104.197.22.---
Василий Сом:
"Ну да, но только НЕ журналистскую деятельность. И НА добровольных (БЕЗОПЛАТНЫХ) началах. Читайте внимательно статью 3 закона о статусе народного депутата – там написано ЧЕМ и НА КАКОЙ ОСНОВЕ можно заниматься..."
....

Питання неоднозначне, але щодо журналістської діяльності є така особливість.
ЖУРНАЛІСТИ (ЗМІ) – "ЧЕТВЕРТА ВЛАДА", призначення якої критично висвітлювати діяльність трьох основних. Оскільки не може журналіст бути об'єктивним, перебуваючи в одній із гілок ВЛАДИ (у нашому випадку в парламенті), у демократичних країнах таких відраховують із своїх журналістських товариств, спілок, асоціацій.

Знову про "пом'якшуючі обставини".
Якщо Сергій Лещенко у публікаціях не вказує ЖУРНАЛІСТ (у цьому блозі це так), тоді його публікації – це форма політичної діяльності парламентаря з усіма наслідками щодо незаангажованості, об'єктивності.
Інна Синьогорова _ 28.01.2016 18:13
IP: 176.36.46.---
Тарас Печерский:
Anatoliy Lomeyko:
Он и не ответит, он делает свою работу. которая явно приносит ему ту зарплату о которой он так мечтал.
Був би журналістом – не було би питань. Але ж він народний (!) депутат. Щось не пригадую якихось слушних законопроектів від нього. За створенням фейкових новин немає часу?
Тарас Печерский _ 28.01.2016 18:09
IP: 93.72.19.---
Антонина Зубко:
А чего о них рассказывать, о них и так все знают.
Вопрос в другом, когда начнется порицание и заявки в НАБУ или гпу?
Тарас Печерский _ 28.01.2016 18:07
IP: 93.72.19.---
Anatoliy Lomeyko:
Он и не ответит, он делает свою работу. которая явно приносит ему ту зарплату о которой он так мечтал.
Anatoliy Lomeyko _ 28.01.2016 18:04
IP: 134.249.22.---
Тарас Печерский:
Anatoliy Lomeyko:
Лещенко не только журналист, но и депутат. И законодательных инициатив в плане борьбы с коррупцией от нет ноль, зато фейкометание поставлено на конвеер.
Вообще не понимаю, как депутат может быть журналистом? Он ведь явно необъективен и всегда будет отстаивать интересы партии, членом которой он является.
А леещнко меньше всего волнует наше понимание.Уже сколько раз его спрашивали – как так, и ответа что-то до сих пор никто не услышал.
-Vesna- _ 28.01.2016 18:01
IP: 93.72.134.---
Антонина Зубко:
Сергей, может нам расскажите уже наконец-то о бизнесе президента? и речь уже идет не только о Рошене, но и других концернах, которыми усправляет президент
Потому что сейчас они пытаются сместить Авакова с должности министра МВД в предверии создания нового КабМина. Президента Рошена пока нет.

И было бы ценно, для страны, если бы Сергей написал РЕАЛЬНУЮ причину Аваковского отвода.

Только не надо про итальянский бизнес и тому подобное.
Антонина Зубко _ 28.01.2016 17:54
IP: 104.154.52.---
Сергей, может нам расскажите уже наконец-то о бизнесе президента? и речь уже идет не только о Рошене, но и других концернах, которыми усправляет президент
Антонина Зубко _ 28.01.2016 17:48
IP: 104.197.237.---
Тарас Печерский:
это просто полная неразбериха! все что хотят то и делают и Сергей не стал исключением, как можно совмещать несовместимое! меня просто удивляет такая безответственность
Miki2 _ 28.01.2016 17:45
IP: 178.94.46.---
Вениамин Николаев:
Воспитанием блесну,
На_уй не послав Весну.
А іщьо,
Сільнєй блісньош,
Єслі нафуй,
Всьо ж пашльош

Будь мущіной,
Вєньямін,
В етом здєсь,
Ти нє адін!
Тарас Печерский _ 28.01.2016 17:41
IP: 93.72.19.---
Вот почему то о том, что у Порошенко бизнес, который он не продает и тем самым нарушает закон он не пишет. А как то и защищал его в вэтом.
hrim _ 28.01.2016 17:41
IP: 104.197.239.---
Василий Сом:
сергій лещенко:
аваков міністр чи італійський бізнесмен?
Ты, для начала, сам серёжа определись – ты депутат или журналист?
Если ты депутат – то когда ты, в конце то концов, удосужишься законотворческой деятельностью (прямые обязанности депутата) заняться???
Если ты всё же журналист – то когда мандат сдашь???
И вот только потом можешь с шашкой наголо раскрывать коррупцию и подавать иски о раскрытых тобой коррупционных схемах в НАБУ, прокуратуру и т.д. и т.п.
-
В таком положении, которое ты серёжа занял, ТЕБЕ НЕТ ДОВЕРИЯ...
......

У Сергія Лещенка є "пом'якшуючі обставини" – нардеп має право на творчу діяльність (тут журналістську) у вільний від основної роботи час.
Тарас Печерский _ 28.01.2016 17:40
IP: 93.72.19.---
Anatoliy Lomeyko:
Лещенко не только журналист, но и депутат. И законодательных инициатив в плане борьбы с коррупцией от нет ноль, зато фейкометание поставлено на конвеер.
Вообще не понимаю, как депутат может быть журналистом? Он ведь явно необъективен и всегда будет отстаивать интересы партии, членом которой он является.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter