Роман Маселко

Маленька брехня для прикриття великого обману?

31 грудня 2017, 15:33

"Маленька брехня громадських активістів – все заради ПІАРу?" – під таким заголовком у переддень Нового Року з'явилась новина... Ні, не на типових "зливних бачках", а на офіційній сторінці та сайті Вищої ради правосуддя.Що ж змусило працівників ВРП відірватись від нарізки новорічного олів'є та писати такі гостроти проти активістів? Виявилося, що це було відповіддю на мій пост, де я згадав навіть не саму Вищу раду правосуддя, а обіцянку Президента, дану у 2015 році під час програмного інтерв'ю Першому національному.

Тоді Президент сказав: "Я не приймаю, коли судді-хабарники, коли судді, які засуджували автомайданівців, судді які засуджували політичних лідерів опозиції через кругову поруку, будуть думати, що їм це мине. Вони будуть у в'язниці".

Я згадав ці слова, бо саме 29 грудня 2017 року, акурат на 4-ту річницю поїздки автомайдану до Межигір'я, Петро Порошенко підписав Указ про призначення суддями Світлани Захарчук, Марини Антонюк та Марії Зелінської. Це саме ті судді, які в часи Революції Гідності засуджували невинних за поїздку до резиденції Януковича. Отже, Президент обіцяв їм в'язницю, а натомість надав право безстроково носити суддівську мантію та здійснювати "правосуддя".

Одразу відповім тим, хто нагадує про повноваження Президента: мовляв, він не може не призначити суддів, на яких внесено подання Вищої ради правосуддя. І взагалі – не Президент проводить відбір, призначення і звільнення суддів. Так, але хіба Президент садить у в'язницю? Чому тоді він стверджував, що ці судді будуть там? Мова не про безпосередні дії Президента, а про вектори руху, які безумовно визначає саме Президент. Тому говорити "при чому тут Президент", коли саме він ініціював реформу, яка призводить до таких результатів, це те ж саме, що говорити – "при чому тут Янукович, він же ж не розстрілював Небесну Сотню і не уповноважений керувати беркутами".

Вочевидь саме нагадування про невиконані обіцянки Президента змусило Вищу раду правосуддя так бурхливо реагувати і зробити звинувачення щодо мене, яке елементарно спростувати.

Я заявив, що ці судді "засуджували автомайданівців". І вони таки засуджували. Невинних. За неіснуючі порушення. На підставі сфальшованих документів. Усі троє.

Для прикладу, ось рішення судді С. Захарчук

Марина Антонюк позбавляла автомайданівців прав керування транспортними засобами, а Марія Зелінська штрафувала абсолютно невинних водіїв за поїздку до Межигіря.

Дійсно, ні Вища рада правосуддя, ні Вища кваліфікаційна комісія суддів не визнала ці факти достатніми, щоб не призначати цих суддів. Але чи такі рішення є обгрунтованими та справедливими?

Нагадую, що відповідно до п. 48 Перехідних положень Закону "Про судоустрій та статус суддів" ВРП має право не вносити подання про призначення судді при наявності обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв'язку з таким призначенням. Чи призначення "суддів Майдану" на посади безстровоко позитивно вплине на і так лежачу довіру до суду? Отож.

Давайте більш детально проаналізуємо, які рішення виносили ці судді і чи справді не було підстав для їх непризначення.

Суддя Подільського районного суду м.Києва Світлана Захарчук.

Ця суддя розглядала три справи, що мали стосунок до поїздки до Межигір'я 29.12.13. В одній із справ вона чітко для себе ідентифікувала, що власник автомобіля дійсно не мав жодного стосунку до акцій протестів. До цього водія вона не застосувала санкції та закрила провадження.

Зате інших двох, які не заперечували свою причетність до Євромайдану, вона позбавила прав керування транспортними засобами, незважаючи на те, що водії надавали докази їхньої невинуватості і у справі не було жодних доказів їхньої вини. Один з водіїв (Олександр Катруша), взагалі у той час, коли його начебто зупиняли працівники ДАІ, був у зовсім іншому місці на тренуванні з волейболу. На суд він привів 3-ох свідків та просив витребувати дані з камер відеоспостереження, але суддя Захарчук відкинула усі клопотання та докази та визнала його винним. До речі, на її засіданні були спостерігачі, яким вона забороняла робити будь-яку фіксацію судового процесу. Але вони таки зробили аудіозапис і те, як Захарчук вела цю справу можна послухати тут .

Ще одне рішення про позбавлення прав вона винесла щодо Дробота О.П.

Обидва рішення судді С.Захарчук були визнані Апеляційним судом м.Києва незаконними та скасовані у звязку з відсутністю події правопорушення. Одне з рішень виносив діючий член ВРП – М.Худик

Тимчасова спеціальна комісія рішенням від 19 травня 2015 року N31/02-15 визнала у діях Захарчук порушення присяги і рекомендувала її звільнити. Однак Вища рада юстиції (як тоді називалася ВРП) хоча і встановила порушення у її діях, вирішила, що підстав для звільнення немає та направила цю справу у Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Я був одним з адвокатів Олександра Катруші і ми навели аргументів, чому С.Захарчук порушила присягу, однак Вища рада юстиції повністю їх проігнорувала і навіть не згадала про них у своєму рішенні. Але член ВРП Андрій Бойко написав окрему думку, де чітко вказав, що дії С.Захарчук заслуговують на її звільненняРішення С. Захарчук нічим не відрізняється від рішень, за які ВРП звільняла інших суддів, але вона уникла звільнення завдяки прецеденту "Чауса-Бенедисюка". Тоді ВРЮ потрібно було зберегти на посаді суддю Чауса, який виніс "потрібне" рішення по справі Корбана. Внаслідок цього був створений прецедент – одне неправосудне рішення не є підставою для звільнення. Завдяки цьому багато суддів Майдану уникли відповідальності, у т.ч. Захарчук. І саме ВРП є відповідальним за створення такого правила.

До речі, доповідачем по справі С.Захарчук була член Вищої ради правосуддя та переможець конкурсу до Верховного Суду Алла Лесько. Її дії як члена ВРП при розгляді даної справи стали однією з підстав винесення Громадською радою доброчесності висновку про невідповідність Алли Лесько критеріям доброчесності.

Ви не знайдете у відкритому доступі Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів по судді С.Захарчук. І тільки з допису ВРП ми дізнаємось, що ВККС взагалі не знайшла у діях Захарчук жодних порушень.

ВРП декілька раз переносила розгляд питання, щодо С.Захарчук, але 07 листопада 2017 року таки внесла подання про призначення її безстроково, незважаючи на звернення від громадських організацій, що це вкрай негативно вплине на довіру до судової влади.

Суддя Шевченківського районного суду м.Києва Марина Антонюк.

Ця суддя не лише виносила рішення стосовно учасників поїздки до Межигір'я, але на пряме питання просто брехала членам ВРП, що не виносила таких рішень. Однак вона винесла, як мінімум, дві постанови про позбавлення прав керування, повязаних з поїздкою до Межигіря (справа N761/47/14-п та N761/2801/14-п). Таку ж неправду М.Антонюк вказала у Декларації доброчесності.

Звертаю увагу, що суддя ретельно приховує факт винесення цих рішень і до сих пір ви не знайдете рішень Антонюк щодо автомайданівців у Реєстрі судових рішень.

А уникла вона покарання разом з відомим суддею О.Лінником, який нещодавно виніс знущально м'який вирок тітушководу Юрію Крисіну. У серпні 2014 року за скаргою Павла Петренка стосовно Лінника та Антонюк було порушено дисциплінарну справу. Ця справа лежала у ВККС і вже чинний склад ВККС, який очолює Сергій Козьяков протягом року нічого не робив, а потім припинив провадження щодо неї ... у зв'язку із пропуском строку притягнення до відповідальності.Окрім справ Майдану вона засвітилась у дуже цікавій справі одеського сепаратиста Антона Давидченка. Завдяки зміні реального строку на умовний він втік до Росії, де в ефірі заявив, що йому вдалось виїхати з України завдяки корумпованості українських судів.

Але усе це не завадило їй отримати подання від Вищої ради правосуддя на безстрокове суддівство.

Суддя Соломянського районного суду м.Києва Марія Зелінська.

Ця суддя категорично заперечує, що вона позбавляла когось прав керування транспортними засобами. І це дійсно правда. Я ніколи не стверджував, що вона це робила. Але ця суддя у часи Майдану притягнула, як мінімум, трьох учасників поїздки до Межигір'я до відповідальності у вигляді штрафу (справа 1, справа 2, справа 3) [/URL]. Водіїв під час суду не було, у матеріалах не було підтвердження їхньої вини, рапорти були сфальшовані. Але суддя вирішила, що вони винні.Одна з цих водіїв – Юля Волкова, чий автомобіль 23 січня 2014 року на пров. Кріпосному було вщент розбито беркутівцями. Вона навіть не знала, що її судили за ту поїздку.

І суддя явно лукавить, коли стверджує, що не знала про засудження автомайданівців, бо сама ж скасувала свою постанову на підставі спеціального Закону "Про недопущення переслідування...". Тобто вона сама їх ідентифікувала як учасників акцій протесту.

До речі, М.Зелінська відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону "Про очищення влади" підлягає люстрації і має бути звільнена за сам факт винесення таких рішень. Департамент люстрації Мінюсту подавав такі звернення, але ВРП відмовилась звільняти суддів. Наразі справа знаходиться у суді.

Рішення усіх трьох суддів є аналогічними сотням інших рішень, які виносились з метою переслідувань учасників акцій протестів, базувались на фальсифікованих документах та неіснуючих порушеннях, а також містять очевидні ознаки неправосудності. Ці рішення є предметом розслідування у рамках кримінального провадження, що здійснюється Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ. Окрім того є дані, які засвідчують що вони виносились на підставі вказівок з Адміністрації Президента Януковича. Про такі вказівки дала покази одна з членів ВРП – Ірина Мамонтова. Також є дані, що у Шевченківському суді такі рішення виносились під тиском колишньої голови цього суду – Мєлєшак О.В. Тобто усі ці рішення не були результатом помилки, а на виконання вказівок з метою переслідування учасників протестів.

Таким чином, жодної неправди стосовно суддів у моєму пості не було, а брехнею є заголовок новини ВРП про "маленьку брехню активістів".

Кілька слів про інші аргументи у дописі ВРП.

"Сам по собі факт розгляду певної категорії справ не є і не може бути підставою для звільнення судді" – пишуть високооплачувані спеціалісти з ВРП. Але чомусь забувають, що є Закон "Про очищення влади" (т.зв. люстрацію), відповідно до якого підставою для звільнення суддів є сам факт притягнення ними до адмінвідповідальності осіб, звільнених у подальшому від відповідальності за спеціальним законом "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21.02.2014 N743-VII. Тому таке твердження ВРП, користуючись термінологію самоє ВРП, є брехнею.

Ще ВРП наводить дуже цікаву статистику – "166 суддів були звільнені за скоєння істотного дисциплінарного проступку у період з 1.01.2017 по 1.12.2017. Таких масових звільнень в системі не було за весь період діяльності Ради." Я навіть заскріню це твердження.Це викликає щире здивування, бо за даними сайту ВРП за весь 2017 рік Радою було прийнято рішення про притягнення до відповідальності усього 96 суддів, з яких лише 56 – про звільнення На даний момент 6 рішень про звільнення вже скасовано самою ВРП. Тобто максимум 50 суддів звільнено за порушення. А загалом за 2,5 роки діяльності цього складу ВРП звільнено лише 10 % від загального числа "суддів Майдану". Тобто 166 звільнених суддів – чергова "маленька брехня".

Але хочу звернути увагу на найважливіший момент. ВРП обґрунтовує свою позицію тим, що і ВРП, і ВККС належно перевірили усі наведені факти щодо суддів і дійшли висновку, що цих суддів не можна звільняти. При цьому вказують недостовірну інформацію. Зокрема, стверджується, що "рішення та мотиви їх прийняття оприлюднені". Однак це неправда – рішення ВККС щодо цих суддів, не є публічними, їх немає на сайті ВККС і ніхто не може ознайомитися з ними.

І цей меседж найстрашніший. Бо для "оновлених" ВРП та ВККС, які відповідають за реалізацію судової реформи і які постійно хвалить Президент засудження невинного не є перешкодою для призначення такого судді безстроково, а що вже говорити про покарання. Байдуже цим органам і на очікування суспільства, яке вимагає очищення від таких "суддів". Байдуже і на довіру до суду, яка за таких призначень не має жодних шансів зрости. Очевидно, що і ВРП і ВККС мають іншу мету

За таких обставин обіцянки Президента, щодо результатів судової реформи матимуть долю обіцянки про покарання суддів, які засуджували автомайданівців.

Брехнею ВРП намагаються приховати черговий великий обман усього суспільства в його очікуванні на справедливі та чесні суди.

І саме ці рішення ВРП, ВККС, Президента, а не тривожні пости активістів провокують ненависть до суддів і недовіру до судів та судової реформи.

Коментарі — 133
Andrey Kononenko _ 01.01.2018 01:12
IP: 188.163.73.---
Orest Jj:
как народность украинцы смогли выжить ассимилируя разного рода оккупантов
Сидор, вы выпили.
Orest Jj _ 01.01.2018 00:48
IP: 77.52.68.---
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
Поэтому, будучи в массе русскоязычным, с легкостью отказывается от русского в пользу украинского или любого другого языка какой предложат, если это приблизит к материальным ценностям.
А украиноязычные тоже отказываются в пользу любого другого языка, какой предложат, если это приблизит к материальным ценностям?
Сидор, вы набухались и теперь весело рассказываете, что украинцы абсолютно продажные, или это на трезвую голову?
не, это я скопипастил с ватного? ресурса. Там автор бает именно о русскоязычных.
С чего вы решили о продажности украинцев? Вы живете в Украине и не понимаете, что как народность украинцы смогли выжить ассимилируя разного рода оккупантов а не побеждать их боевыми действиями.
При том, что народность украинская, действительно, любит сытно есть и сладко спать, а не глодать кору во имя чего то эфимерного.
Прочтите Костомарова.
Andrey Kononenko _ 01.01.2018 00:14
IP: 188.163.73.---
Orest Jj:
Поэтому, будучи в массе русскоязычным, с легкостью отказывается от русского в пользу украинского или любого другого языка какой предложат, если это приблизит к материальным ценностям.
А украиноязычные тоже отказываются в пользу любого другого языка, какой предложат, если это приблизит к материальным ценностям?
Сидор, вы набухались и теперь весело рассказываете, что украинцы абсолютно продажные, или это на трезвую голову?
Orest Jj _ 31.12.2017 23:33
IP: 77.52.68.---
....Русский язык и русскоязычность для членов украинского общества не является какой-то скрепой – просто набор звуков для коммуникации.
Украинское общество стремится к достатку и комфорту, красивым вещам и вкусной еде. Поэтому, будучи в массе русскоязычным, с легкостью отказывается от русского в пользу украинского или любого другого языка какой предложат, если это приблизит к материальным ценностям.

Россия, которая в отношении своего населения действует только кнутом, а пряником подкармливает одних бюрократов, будет и дальше непривлекательна, в каком бы тяжелом положении ни оказалось украинское общество. Такие варианты как отдаться России, чтобы она навела такие же порядки, как у себя, снятся украинскому общестку только в страшных снах.

Надежды россиян на то, что Украина скоро развалится и хо/хлы приползут обратно – очень глупы и наивны.
Leonid Sobolevsky _ 31.12.2017 23:31
IP: 35.195.88.---
Николай Чаварга:
Есенин писал в Чёрном человеке-
Этот человек проживал в стране самых отвратительных громил и шарлатанов
Поэты таки всё видят.
seloiludy _ 31.12.2017 22:18
IP: 185.11.31.---
Orest Jj:
seloiludy:
Если набрать Гугл, то о русских, итальянцах, французах и других народностях пишут много философов и иногда совсем противоположные вещи.
Если в Гугле набить "украинец", то найдёшь только отзывы ботаников, футурологов, ветеринаров и биологов и ни одного исследователя человеческой жизни.
"Кормилец", ты наш... До мнений европейских и мировых философов доберемся позже. Пока цитируем ваших авторитетов
":Русская История до Петра Великого – одна панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело". – Ф. Тютчев
Алекс Правен _ 31.12.2017 21:58
IP: 35.205.33.---
Николай Чаварга:
не 86%. реально голосуют за путина примерно 50%, остальное приписывают. В одном районе одной области тупо по российски забыли прислать "наблюдателей" и отослали в ЦВК настоящие протоколы. Всех руководителей района сняли
Николай Чаварга _ 31.12.2017 21:45
IP: 188.163.73.---
seloiludy:
"Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто на изнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир..." – И.А.Ильин (1882-1954), русский философ
- Неважко здогадатися, що б він сказав тепер, зокрема про Пуйло, про 86%, про цього Ореста... підписали будапештське надувательство, потім напали, окупували Крим, окупували Луган/дон, і нас же звинувачують в фашизмі. В історії планети Земля такого ще не було. Цьому явищу треба придумати термін. може "русская душа"?

Я звертаюсь до етнічних росіян. Не всі ви такі, – всього лише 86%, а 14% з вас є нормальними, але ми маємо повне право знехтувати чотирнадцятьма процентами. Я не знаю, чого побажати вам з нагоди свята Нового року. Ви вже не можете змінити ситуацію – щоб вас стало 86%. Ви вже не відноситеся до людей.
Николай Чаварга _ 31.12.2017 21:42
IP: 188.163.73.---
seloiludy:
"Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто на изнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир..." – И.А.Ильин (1882-1954), русский философ
- Неважко здогадатися, що б він сказав тепер, зокрема про Пуйло, про 86%, про цього Ореста... підписали будапештське надувательство, потім напали, окупували Крим, окупували Луган/дон, і нас же звинувачують в фашизмі. В історії планети Земля такого ще не було. Цьому явищу треба придумати термін. може "русская душа"?

Я звертаюсь до етнічних росіян. Не всі ви такі, – всього лише 86%, а 14% з вас є нормальними, але ми маємо повне право знехтувати чотирнадцятьма процентами. Я не знаю, чого побажати вам з нагоди свята Нового року. Ви вже не можете змінити ситуацію – щоб вас стало 86%. Ви вже не відноситеся до людей.
Orest Jj _ 31.12.2017 21:19
IP: 35.205.33.---
Дорогие украинцы, вот и подходит к концу ваш национальный год "петуха".
В следующему году "собаки", вам – собакам, желаю что бы хозяева вам послабили цепь и вы смогли вылизать свою задницу!
С Новым Годом!!!
Infinity Angle _ 31.12.2017 21:09
IP: 35.185.149.---
Володимир Іванюк:
суддівський підкоритник, не відривайся від помиїв, бо захлинешся
Orest Jj _ 31.12.2017 21:09
IP: 35.195.176.---
majorvihr:
Orest Jj:
Воронежский дурак повнісью сошел с ума...Орест жигадо хватит писать ерунду.
- после "рехорм "две трети украинских детей не получили прививки от кори и от осьпы!
Слава Украине!!!
majorvihr _ 31.12.2017 21:05
IP: 35.201.163.---
Orest Jj:
Воронежський дурак повнісью з'їхав з глузду...Орест жигадо хватить писати дурню.
majorvihr _ 31.12.2017 20:59
IP: 104.199.209.---
Петро виявився добрячим брехуном.ех!
Orest Jj _ 31.12.2017 20:53
IP: 35.195.174.---
Владимир Шевченко:
Автор хорошую ремарочку сделал – президент задает вектор! Вот так мы и живем, за тем антигосударственным вектором!
Чи что за такой вектор?
- украинцы сбегают от этих реформ в Россию и в Польшу!?
Володимир Шевченко _ 31.12.2017 20:36
IP: 35.187.20.---
Автор гарну ремарочку зробив – президент задає вектор! От так ми і живемо, за тим антидержавним вектором!
Антон Андреев _ 31.12.2017 20:13
IP: 78.26.151.---
Вам же сказали – реформа идёт. Вот поменяли названия судов с районных на окружные. Всё хорошо. Что не понятно?
Volodymyr_R _ 31.12.2017 19:50
IP: 80.77.32.---
Як говорив один персонаж у фільмі "сімнадцять миттєвостей весни" – маленький обман викликає велике недовір'я. Воістину!
Не дай Боже, якщо ВРП повторить практику ВРЮ бути гарантом кругової поруки корумпованих суддів!
Orest Jj _ 31.12.2017 19:45
IP: 35.195.76.---
seloiludy:
Если набрать Гугл, то о русских, итальянцах, французах и других народностях пишут много философов и иногда совсем противоположные вещи.
Если в Гугле набить "украинец", то найдёшь только отзывы ботаников, футурологов, ветеринаров и биологов и ни одного исследователя человеческой жизни.
kundeliaka _ 31.12.2017 19:44
IP: 104.155.29.---
Немає Майбутнього у Хохлостану. Паскуданє населення. Навіть Пєтю нема накого поміняти... Вся та голота, що вилизує владний "шоколадний" отвір у сраці, так само готове вилизувати Будь-у-Кого, аби заробити на чарку.
kirilo _ 31.12.2017 19:42
IP: 195.78.246.---
Орест Клименко:
контекст спрятан в ВККС.
Это такая контора, где хоронят последнюю надежду на справедливость, т.е. декларируемое Верховенство Права.
kirilo _ 31.12.2017 19:40
IP: 195.78.246.---
seloiludy:
Блестящая цитата. 100% верно.
kundeliaka _ 31.12.2017 19:35
IP: 35.195.152.---
Бо Пэтя так само брехливий і так само Жадібний до грошей як ті судді, яких призначили. А чому Б "ні": повно родичів з кацапії (навіть будиночок біля януковичів біля МКАД вже Є), електорат – мовчки проковтнули і Офшори із сліпими трастами, і "електронні декларації", і тарифи ЖКХ, і курс валюти, і все інше... Суспільні пристрасті гасять відправкою в АТО, Безробіття – також гаситься відправкою в АТО, залишились лише "терпили" що мовчки ковтають брехню з Радіо-Телебачення-Інтернет... Янукович хоча Б соромився своїх вчинків, а до влади прийшла нахабна гидота.
Oleg Zdyrko _ 31.12.2017 19:20
IP: 37.55.203.---
Orest Jj:
Марш за "ПАРЕБРИК..." Лишньохромосомне!!!
seloiludy _ 31.12.2017 19:02
IP: 185.11.31.---
Orest Jj:
Можно в Новый 2018 Год немного набраться русского мужества и провозгласить период американского падения влияния в мире, но сразу скажу, что я не имею только победу России над этим мировым злом. Мир многогранен: Китай, Турция, Саудовская Аравия, Индия то же хотят вгрызться в мировой пирог управления миром. В этих странах сильно развивается экономика, они уже влияют на экономику мира и мировые потоки финансов и сырья.Но наша Россия, сильна не только ресурсами, а теперь мы видим и политическим весом, военным паритетом с США и сильным духом нашего самосознания.
Мы победим этого трёхголового Змея Горыныча!
"Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто на изнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир..." – И.А.Ильин (1882-1954), русский философ
Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter