Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Опозиція не готова до виборів. Жодних

17 грудня 2013, 13:13

Здавалося, вибори у 5 "проблемних округах", що відбулися позавчора, мали б стати апофеозом переможної консолідації опозиції. Те, як у цих округах відбулося волевиявлення минулого разу, коли було сформовано нинішній парламент, а також стояння майданів у кількох містах України мало б сприяти перемозі єдиних кандидатів від опозиції. Натомість споглядаємо сумну картину цілковитої, майже, поразки.

У чому її причини? На це питання опозиція, передовсім, має відповісти сама собі, бо в умовах нинішньої суспільної кризи до неї звернуті погляди мільйонів громадян, бо наближаються вибори президента та місцевих рад, бо не виключено, що реально постане питання про дострокові вибори парламенту.

Отже, виборча кампанія у п'ятірці проблемних, не була піднесена опозицією до рівня загальнонаціональної – не було створено об'єднаного міжпартійного штабу опозиції по виборах у цих округах; опозиція майже не використала своїх можливостей підключити до кампанії загальнонаціональні ЗМІ – опозиційні телеканали перш за все. Не було створено синергетичного ефекту від підготовки та всеукраїнського оприлюднення спільних засад виборчих програм кандидатів у цих п'яти округах. Між тим єдина виборча платформа п'яти опозиціонерів могла б стати прообразом програми єдиного кандидата від опозиції на виборах президента.

Вочевидь, що самим опозиційним кандидатам у цих округах довелося пережити нелегкий рік після минулих виборів. Вони були предметом прискіпливої уваги з боку опонентів. Що вже говорити про технології висунення "клонів", "перенаселеність" бюлетенів та інші способи маніпуляцій волевиявленням та фальсифікацій його підсумків. Одначе, на минулих виборах опозиція була готовою до застосування такого арсеналу. То, що ж трапилося нині?

Особливий подив викликає ситуація у 223 виборчому окрузі – Шевченківському районі Києва. Тут стоїть Майдан. Тут сконцентровано компетентного та самодостатнього виборця, тут основним опонентом єдиного кандидата від опозиції Юрія Левченка виступає багаторічний керівник району, щодо якого порушувалися кримінальні справи, Віктор Пилипишин, тут екзитполи зафіксували розрив між кандидатами у 17% на користь опозиціонера... І раптом його поразка? Що називається: "математика не грає". У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців.

Черкаси. "Співаючий ректор", киянин Михайло Поплавський обходить єдиного кандидата від опозиції, колишнього заступника міського голови Черкас Миколу Булатецького. Навіть екзитполи віддають перевагу "співакові". Самим лише підкупом цей результат пояснити неможливо, бо явка виборців на дільниці склала лише 47%. Ті 53%, які прігнорували вибори, це громадяни, до яких не достукалася саме опозиція. За рік між виборами М. Булатецький втратив 9000 голосів.

Інший "проблемний округ" на Черкащині приніс перемогу кандидату від опозиції Леоніду Даценку. Цей мандат її єдиний трофей на повторних виборах.

Миколаївщина. Тут виборча кампанія була найдраматичнішою та просто кримінально небезпечною. Кандидат від опозиції Михайло Корнацький послідовно та мужньо бореться з найогиднішими практиками, що їх застосовує зрощена із криміналом бюрократія. У цьому окрузі знаходиться горезвісна Врадіївка. Увага з боку лідерів опозиції та компетентної грмадськості до цього округу була найпильнішою, і позатим явка виборців склала лише 48%, а переможцем проголошено голову обладміністрації Миколу Круглова.

Аналіз цієї поразки для опозиції має стати одним з базових при плануванні стратегії президентських перегонів.

Щодо виборів на Київщині, то тут опозиція дозволила "розвести себе мов кіщенят". Її кандидата Віктора Романюка просто зняли з перегонів рішенням суду. Можливо помилкою було саме висунення юридично вразливого В. Романюка? З іншого боку – в нього там був найвищий рейтинг з поміж можливих опозиційних кандидатів.

Висновок за підсумками повторних виборів такий – парламентська опозиція за минулий рік не спромоглася на жодні здобутки в ідейному та організаційному плані. Вона лише втрачає. І це в умовах якнайсерйозніших суспільних збурень. Тенденція, одначе. У цьому "політичному закладі" слід щось міняти – або меблі, або політиків, з їхніми політтехнологами разом.

Громадянам, тим часом, у відстоюванні своїх прав та доброї долі країни дедалі більше доводиться сподіватися на власні сили – самоорганізацію, солідарність та природне відчуття справедливості.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Анти Дамбас _ 17.12.2013 14:11
IP: 176.8.130.---
Феликс Антирашист:
В некоторых боевиках или фильмах про криминал есть такой затасканный сюжет: главный герой садится играть в карты с бандитом и мошенником. Тот начинает махлевать. Но,наш парень тоже не промах и махлюет ещё лучше,в результате чего выигрывает. Однако, злодей тут же достаёт пистолет и с улыбкой,типа,ну ты и наивный лох,готовится убить победившего. Но,поскольку наш герой олицетворяет добро и решительность, и у него тоже есть пистолет,к тому же,он ещё и лучше стреляет,то бандит и мошенник заслуженно получает пулю в лоб. Короче,справедливость торжествует. Надеюсь, меня все поняли:)
====
:))) Сомневаюсь, что кое какие дебилы типа Тит: поймут вашу иронию и аналогии.
Василь Гажаман _ 17.12.2013 14:11
IP: 46.203.7.---
Костя, дякую за професійні думки. Треба міняти,,, Правда, меблі тут не винні.
Анти Дамбас _ 17.12.2013 14:09
IP: 176.8.130.---
А это мое мнение обыксПРдах
При слове "эксперт" у меня уже срабатывает рвотный рефлекс. Такого сборища приспособленцев и полных интеллектуальных импотентов, как в Украине, наверное, больше нигде в мире нет. Для меня вообще загадка, каким образом они зарабатывают деньги. Кто им платит, этим бездарностям? Не иначе как из бюджета, из какой-нибудь статьи, выделенной рыгами на ПРопаганду.
polyglot _ 17.12.2013 14:07
IP: 94.248.9.---
Костянтин Матвієнко:
Елена Аитова:
Пропозиції щодо створення загальнонаціонального штабу кампані 5 було доведено до кожного з лідерів опозицї
ОЧЕРЕДНОЙ ШТАБ, ВРОДЕ ШТАБА ЛЕНИНСКИХ СУББОТНИКОВ! Штабист вы наш, как вам самому хочется в парламент, только никто вас пока что не оценил! Где набрать штабов, чтоб дипломатов в аэропортах не били и чтоб хулиганы не получали деньги за митинги!
Феликс Антирашист _ 17.12.2013 14:07
IP: 46.211.128.---
В некоторых боевиках или фильмах про криминал есть такой затасканный сюжет: главный герой садится играть в карты с бандитом и мошенником. Тот начинает махлевать. Но,наш парень тоже не промах и махлюет ещё лучше,в результате чего выигрывает. Однако, злодей тут же достаёт пистолет и с улыбкой,типа,ну ты и наивный лох,готовится убить победившего. Но,поскольку наш герой олицетворяет добро и решительность, и у него тоже есть пистолет,к тому же,он ещё и лучше стреляет,то бандит и мошенник заслуженно получает пулю в лоб. Короче,справедливость торжествует. Надеюсь, меня все поняли:)
Анти Дамбас _ 17.12.2013 14:06
IP: 176.8.130.---
В. Портников: Многие представители гражданского общества, эксперты, журналисты впали в панику, быстро перешедшую в привычный коллаборционизм, стали убеждать Запад договориться с Януковичем "на любых условиях", не то беда. Для меня лично именно эти потерявшие совесть люди стали разочарованием года, но безусловно, что причиной их нравственной капитуляции стало ослиное упрямство президента.
polyglot _ 17.12.2013 14:05
IP: 94.248.9.---
Анти Дамбас:
"Кому-то не нравится легальная оппозиция?

Тогда ему нравится, нынешняя воровская власть?

Ах, всеониодинаковые (вариант обаониодинаковые)!

Тогда таким нравится, что их, как граждан этой страны, в мире отождествляют с полуграмотным трижды судимым существом, которое, узурпировав всю власть в Украине и представляя страну на международной арене, собственное невежество и асоциальность проецирует на вас...

Не?! Так ведь вы говорите, что оппозиция такая же.

Вам не нравятся те, кто на сегодня ассоциируется с парламентской оппозицией?

А у вас есть другая, альтернативная оппозиция?

Неужели это рыбачуковская звиздота типа подПРдышей "Честно"?

Вы звиздите, что хотите сменить эту власть...

Вы можете это сделать сами, без той оппозиции, которая вам не нравится?

Если можете, так делайте. Ах, не можете!!!

Тогда парламентская оппозиция при всех её недостатках ваш единственный союзник...

Не? Тогда идите на...
+1000%
polyglot _ 17.12.2013 14:04
IP: 94.248.9.---
Андрій Кравченко:
Це нагадує ситуацію, коли в людини крадуть валізу, а міліція докоряє людині, чтого це вона так погано доглядає за своїми речами. Чи не виступає автор в ролі такого "міліціянта"?
ЭТО ЕГО ПОСТОЯННОЕ АМПЛУА. Так он вроде и прогрессивный, а оппозиция – недостойная таких, как Матвиенко. Просто гнусность и низость!
Анти Дамбас _ 17.12.2013 14:04
IP: 176.8.130.---
Тит:
Дійсно, як можна було злити 223 округ, в революційному Києві, коли екзит-поли показували 17% відрив Левченка?
===
Да, есть и такие идиоты как ты, которые тупо верят, что диктатуру можно свергнуть выборами.
Бля! И как же вас таких довбней до йуха!!!
Костянтин Матвієнко _ 17.12.2013 14:04
IP: 193.254.217.---
Елена Аитова:
Пропозиції щодо створення загальнонаціонального штабу кампані 5 було доведено до кожного з лідерів опозицї
живий _ 17.12.2013 14:01
IP: 74.125.181.---
такого розвалу між екзитполами і даними цвк давно в україні небуло. причому дані екзитполів рейтинга на минулих виборах в 83,120,206 округах – зійшлись з даними цвк з мізерною похибкою.

потрібно йти шукати гроші й самим крутити каруселі, якось урівноважуючи рівень фальсифікацій. але тут біда "опозиція" в україні – демократи, а тут клин потрібно вишибати клином.
Анти Дамбас _ 17.12.2013 14:00
IP: 176.8.130.---
"Кому-то не нравится легальная оппозиция?

Тогда ему нравится, нынешняя воровская власть?

Ах, всеониодинаковые (вариант обаониодинаковые)!

Тогда таким нравится, что их, как граждан этой страны, в мире отождествляют с полуграмотным трижды судимым существом, которое, узурпировав всю власть в Украине и представляя страну на международной арене, собственное невежество и асоциальность проецирует на вас...

Не?! Так ведь вы говорите, что оппозиция такая же.

Вам не нравятся те, кто на сегодня ассоциируется с парламентской оппозицией?

А у вас есть другая, альтернативная оппозиция?

Неужели это рыбачуковская звиздота типа подПРдышей "Честно"?

Вы звиздите, что хотите сменить эту власть...

Вы можете это сделать сами, без той оппозиции, которая вам не нравится?

Если можете, так делайте. Ах, не можете!!!

Тогда парламентская оппозиция при всех её недостатках ваш единственный союзник...

Не? Тогда идите на...
Kozak Nevada _ 17.12.2013 13:58
IP: 95.132.69.---
Тим не менше, шановні коментатори, опозиція не готова до виборів – критерій один –
перемога – де вона?
виправдати поразку можна, але переможців – не судять.
Переможці переможців несудять
Тит _ 17.12.2013 13:57
IP: 194.50.169.---
питання дострокових виборів. Але як опозиція збирається забезпечити належний контроль і захистити їх результати в масштабах країни, якщо не спромоглася цього зробити у п'яти округах, при максимальній мобілізації власних прихильників? І не в Донбасі чи Запоріжжі, а в Києві та Черкасах!
MUROMEC _ 17.12.2013 13:57
IP: 46.200.40.---
Ще декілька памятників Леніна знесуть і опозиція може собі ставити памятник (хрест)
хельга-київ _ 17.12.2013 13:55
IP: 176.36.95.---
Автор все правильно пише.

Потрібно називати речі своїми іменами, і не плавати в ілюзіях.
Потрібно більш уже свідомому громядянському суспільству ставити чітки вимоги перед собою та особливо перед опозицією. Перевибори всіх і всього, повернення парламентсько-президентської республіки, наприклад, шляхом повернення до Конституції-2004, соціально-економічна програма.
Тит _ 17.12.2013 13:55
IP: 194.50.169.---
Дійсно, як можна було злити 223 округ, в революційному Києві, коли екзит-поли показували 17% відрив Левченка? На підкуп київський виборець не дуже ведеться, і мажоритарні вибори 2012 року це яскраво засвідчили. Залишається одне – масовий вкид бюлетенів за Пилипишина, причому не сотень і не тисяч, а десятків тисяч! То де ж були ті спостерігачі і куди вони дивились, де бодай хоч один відеодоказ? Якщо були маніпуляції з протоколами, знову ж таки – де докази? І як можна жалітися на "тітушок", маючи в Києві багатократну перевагу в "живій силі"? Та можна було на кожну дільницю по кілька десятків відправити для їхньої нейтралізації! Фальшування було масовим і це очевидно, і при цьому "Свобода" досі не надала задокументованих доказів, обмежившись лише голослівними заявами про підкуп, "тітушок", вкидання фальшивих бюлетенів та маніпуляції при підрахунку. Це несерйозно! Опозиція навіть не спромоглася переконати спостерігачів від ПАРЕ у брудності цих виборів. Сумно. Зараз піднімається
Анти Дамбас _ 17.12.2013 13:54
IP: 176.8.130.---
Д. Кольцов:
===
Ну ты, рыг поучающий. Жри свою пакращенную пайку говна из золотого унитаза и не высовывайся. Тут тебе не копанка и не шахта, чтоб внимать твоим политинформациям ригоагитПРопа.
Fan Flutter _ 17.12.2013 13:52
IP: 213.111.80.---
"...дедалі більше доводиться сподіватися на власні сили – самоорганізацію, солідарність та природне відчуття справедливості" – справедливим є повернення до Конституції-2004, яка була чинною з 2006 р. по 2010 р. Янукович В.Ф. разом з провладною більшістю у ВР України мусять відповісти за ШУЛЕРСЬКИЙ ОБМАН!!! – надання від 2010 р. "квазіправомірної" чинності Конституції-1996. Конституційна Асамблея на чолі із Кравчуком Л.М. має завдання НАЗАВЖДИ!!! сховати від світової спільноти цей ГАНЕБНИЙ ОБМАН!!!.
Анти Дамбас _ 17.12.2013 13:52
IP: 176.8.130.---
Роман Курбатов:
====
У тебя, довбень, есть хоть один танк с экипажем и отделение спецназовцев?
И у оопо их нет. А голыми руками донецкую банду, вооруженную до зубов и охраняемую сотнями тысяч мусоров разных категорий, дурило курбатовское, с насиженных мест не сковырнуть.
Если ты и этого не понимаешь, то воообще пашел на йух!
Д. Кольцов _ 17.12.2013 13:51
IP: 91.196.89.---
Старая, старая песня. Если оппозиция проигрывает выборы, то виновата власть, но не тем, что выиграла, а тем, что по их мнению, "фальсыкувала" или "фальшувала" выборы, или электорат – "тупой и продажный". А ведь хорошо известно, что мешает плохому танцору. Скока, скока "народный президент" Ющенко получил на прошлых президентских выборах? Аж 5 %! А ведь в 2004 году как орали "Ющенко – так!" Автор совершенно прав! Но нужно копать глубже. Следует сделать вывод. Думаю, вывод следующий: и на майдане и на евромайдане не народ, а только часть народа. При этом эта часть – толпа тех, кто не мыслит самостоятельно, легко поддается внушению, в основном не занимается производительным трудом. Хлеба и зрелишь – вот из главное желание: "Хочу жить, как у Эуропе", а нужно – хочу работать, как в Европе!.
kren _ 17.12.2013 13:50
IP: 188.0.104.---
a_sudi_kto:
Де і коли хоча б хто був готовий грати в вибри з наперсточниками.
Безумовно,наперсточників під своєю-крішей-обіграти неможливо.Але ж шановний,a_sudi_kto,мова
йде не про пересічних громадян.Опозиція у нас діюча,на відміну від нас,має доступ до інформативних
першоджерел,сама є владою,однією з її гілок,хоч і не має більшості в раді,але представництво ваго
ме,до того ж і на місцях має певний вплив.,та й самі вони люди далеко не бідні.Нелогічно якось,
це ж не сільський дядько на базарі,що попався на "безпрограшну" лотерею.
Анти Дамбас _ 17.12.2013 13:48
IP: 176.8.130.---
Орест Хома:
Консул1:
Роман Курбатов:
=======
Стратеги ПРотивсишные, бля!
Вам, гaндонам, не нравится оппо? Не ведет вас, ослов, на налыгаче в "задок вышневый волохатый"?
Так в чем дело, пусть ваше звиздливое "гражданское опчество" выдвигает своих кандидатов и борется за них. Того же "неполитического" Рыбачука, Вику Сюмар, Мустафу...
А оопо вам ничем не обязана, чтоб вы тут говном истекали на них. Они отвечают перед своими избирателями, а не перед "неполитическими" идиотами.
Hrytsko _ 17.12.2013 13:45
IP: 92.112.64.---
Андрій Кравченко:
Це нагадує ситуацію, коли в людини крадуть валізу, а міліція докоряє людині, чтого це вона так погано доглядає за своїми речами. Чи не виступає автор в ролі такого "міліціянта"?
=====
Хіба ви не знаєте, хто такий цей пан? Це провладний псяюра під личиною "політолога".
Павло Бондарець _ 17.12.2013 13:45
IP: 92.112.149.---
"В наши дни
писатель тот,
кто напишет
марш
и лозунг!"

Ну й толку критикувати (тим більш, коли це скликання не дієве), дайте пару пунктів плану, містер Фікс.
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter