Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Опозиція не готова до виборів. Жодних

17 грудня 2013, 13:13

Здавалося, вибори у 5 "проблемних округах", що відбулися позавчора, мали б стати апофеозом переможної консолідації опозиції. Те, як у цих округах відбулося волевиявлення минулого разу, коли було сформовано нинішній парламент, а також стояння майданів у кількох містах України мало б сприяти перемозі єдиних кандидатів від опозиції. Натомість споглядаємо сумну картину цілковитої, майже, поразки.

У чому її причини? На це питання опозиція, передовсім, має відповісти сама собі, бо в умовах нинішньої суспільної кризи до неї звернуті погляди мільйонів громадян, бо наближаються вибори президента та місцевих рад, бо не виключено, що реально постане питання про дострокові вибори парламенту.

Отже, виборча кампанія у п'ятірці проблемних, не була піднесена опозицією до рівня загальнонаціональної – не було створено об'єднаного міжпартійного штабу опозиції по виборах у цих округах; опозиція майже не використала своїх можливостей підключити до кампанії загальнонаціональні ЗМІ – опозиційні телеканали перш за все. Не було створено синергетичного ефекту від підготовки та всеукраїнського оприлюднення спільних засад виборчих програм кандидатів у цих п'яти округах. Між тим єдина виборча платформа п'яти опозиціонерів могла б стати прообразом програми єдиного кандидата від опозиції на виборах президента.

Вочевидь, що самим опозиційним кандидатам у цих округах довелося пережити нелегкий рік після минулих виборів. Вони були предметом прискіпливої уваги з боку опонентів. Що вже говорити про технології висунення "клонів", "перенаселеність" бюлетенів та інші способи маніпуляцій волевиявленням та фальсифікацій його підсумків. Одначе, на минулих виборах опозиція була готовою до застосування такого арсеналу. То, що ж трапилося нині?

Особливий подив викликає ситуація у 223 виборчому окрузі – Шевченківському районі Києва. Тут стоїть Майдан. Тут сконцентровано компетентного та самодостатнього виборця, тут основним опонентом єдиного кандидата від опозиції Юрія Левченка виступає багаторічний керівник району, щодо якого порушувалися кримінальні справи, Віктор Пилипишин, тут екзитполи зафіксували розрив між кандидатами у 17% на користь опозиціонера... І раптом його поразка? Що називається: "математика не грає". У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців.

Черкаси. "Співаючий ректор", киянин Михайло Поплавський обходить єдиного кандидата від опозиції, колишнього заступника міського голови Черкас Миколу Булатецького. Навіть екзитполи віддають перевагу "співакові". Самим лише підкупом цей результат пояснити неможливо, бо явка виборців на дільниці склала лише 47%. Ті 53%, які прігнорували вибори, це громадяни, до яких не достукалася саме опозиція. За рік між виборами М. Булатецький втратив 9000 голосів.

Інший "проблемний округ" на Черкащині приніс перемогу кандидату від опозиції Леоніду Даценку. Цей мандат її єдиний трофей на повторних виборах.

Миколаївщина. Тут виборча кампанія була найдраматичнішою та просто кримінально небезпечною. Кандидат від опозиції Михайло Корнацький послідовно та мужньо бореться з найогиднішими практиками, що їх застосовує зрощена із криміналом бюрократія. У цьому окрузі знаходиться горезвісна Врадіївка. Увага з боку лідерів опозиції та компетентної грмадськості до цього округу була найпильнішою, і позатим явка виборців склала лише 48%, а переможцем проголошено голову обладміністрації Миколу Круглова.

Аналіз цієї поразки для опозиції має стати одним з базових при плануванні стратегії президентських перегонів.

Щодо виборів на Київщині, то тут опозиція дозволила "розвести себе мов кіщенят". Її кандидата Віктора Романюка просто зняли з перегонів рішенням суду. Можливо помилкою було саме висунення юридично вразливого В. Романюка? З іншого боку – в нього там був найвищий рейтинг з поміж можливих опозиційних кандидатів.

Висновок за підсумками повторних виборів такий – парламентська опозиція за минулий рік не спромоглася на жодні здобутки в ідейному та організаційному плані. Вона лише втрачає. І це в умовах якнайсерйозніших суспільних збурень. Тенденція, одначе. У цьому "політичному закладі" слід щось міняти – або меблі, або політиків, з їхніми політтехнологами разом.

Громадянам, тим часом, у відстоюванні своїх прав та доброї долі країни дедалі більше доводиться сподіватися на власні сили – самоорганізацію, солідарність та природне відчуття справедливості.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Николай Злочевский _ 17.12.2013 15:24
IP: 94.153.87.---
Goverla – krysha mira:
Уважаемый Ге, что вы там накалякали? Проглянул бегло ветки блогов – Вам только ниобий конкурент.
Иван Гонта _ 17.12.2013 15:24
IP: 93.73.27.---
Просто опозиція перестала вважати ці вибори першочерговим завданням. Зараз на часі значно глобальніші виклики і методи їх задоволення, ніж збільшення опозиційних фракцій на 5 мандатів.
Александр 1 _ 17.12.2013 15:21
IP: 95.134.66.---
Лев Глазуновский:
Оппозиции было не до выборов,она в это время дерибанила очередной финансовый кеш,который доставили в Киев самолетом,прямо из США. Эти деньги предназначаются для продолжение "европейского майдана", а то Кличко пожаловался,что они прошлые доллары уже потратили.Вот везет некоторым! А я все думаю:- "откуда Тягнибок берет деньги на строительство роскошного особняка в заповеднике под Киевом?"
А я то подумал (по вашему комментарию статьи Гриценко), что вы написали от души по убеждениям "генетического мусора". Оказывается вы примитивный тролль. Откуда вам знать про "финансовый кеш" для Майдана? Эту брехню распускают только российские спецслужбы.
Костянтин Матвієнко _ 17.12.2013 15:16
IP: 93.73.37.---
Олександр Дядюк:
Чому "навіть майдан"?* Майдан першим це зрозумів.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:12
IP: 94.45.134.---
И похоже, что БЮТ "оседлал" Революцию, пытаясь превратить ее в партийный митинг с целью поднять свой рейтинг к 2015 году. На крови народа.

И даже здесь БЮТовцы поливают грязью простых граждан, забывая о том, что без нашего выхода 1 Декабря – они бы вообще не поставили ни одной палатки.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:11
IP: 94.45.134.---
И похоже, что БЮТ "оседлал" Революцию, пытаясь превратить ее в партийный митинг с целью поднять свой рейтинг к 2015 году. На крови народа.

И даже здесь БЮТовцы поливают грязью простых граждан, забывая о том, что без нашего выхода 1 Декабря – они бы вообще не поставили ни одной палатки.
Феликс Антирашист _ 17.12.2013 15:09
IP: 46.211.131.---
Конечно, в сложившейся ситуации не до шуток,но я приведу в качестве ещё одной аналогии анекдот времён Ел.цина: Утром, после президентских выборов. Звонят Ельцину – Боря,есть две новости: одна хоришая,другая плохая. С какой начать? Ну,давай с плохой, как водится.- Борис... Зюганов набрал 51%. – Эх,мля! А какая же тогда хорошая? – А ты 67%!
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:09
IP: 89.19.98.---
Тит
Я на Вече выхожу, с народом.
А дежурить на ночь – раз приезжал с 23-00 до 02-00. Никаких объявлений, никто ничего не знает, всем на этих киевлян наплевать.
Балом правят партийные активисты. Люди сидят у палаток, греются у костров кучками, на все вопросы отвечают, мол, ничего не знают и смотрят на задающих вопрос, как на дебилов, мол "що вам треба, не заважайте".

В админздания, которые позиционировались как "пункты обогрева" вход только "по перепусткам".
Киевляне топчутся у сцены, как стадо баранов. Никому не нужные и никому не интересные.

Уехал в 00-30 так и не поняв, зачем приезжал. Противно стало.

Потом прочитал кто руководит Майданом – стало еще противнее. Координатор ШНС – Турчинов, а командир самообороны – помощиник депутата Батькивщины Парубия – Левус, а никакие не афганцы.

И этот же Левус недавно заявил, что будет "сокращать число самовольно установленных палаток" – т.е. те люди, которые приехали сами, за свои деньги – по-ихнему чужие, палатки подлежат сносу
Тит _ 17.12.2013 15:05
IP: 194.50.169.---
возможности, и призываю всех кто против овощного беспредела поддержать оппозицию, такую как есть, при всех ее пороках и куче претензий к ней, поскольку сейчас любой "штык" против Овоща на вес золота и "враг моего врага мой друг".
Тит _ 17.12.2013 15:02
IP: 194.50.169.---
Андрей Воронцов:
А тюлькино управленческое творчество мы видели в 2008-2009 годах, когда ГАИшники начали брать по 200 гривен вместо 20, когда лично мне на фирме арестовывали счет за ненахождение по юрадресу и требовали взятки, когда запретили курить/пить/дышать, когда был подан первый законопроект о налоге на недвижимость, когда всерьез обсуждались налоги на пластиковые окна, бойлеры и кондиционеры, когда тЮлька с ТВ сказала "НАПОЛНИТЬ БЮДЖЕТ ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ", когда она же готовила разорительное Евро-2012 и она же готовила коалицию ПРиБЮТ.
А я еще помню повышение импортных пошлин от Терехина и намерение увеличить сбор в ПФ при покупке автомобиля с 3 до 9% (к счастью побоялись), помню налоговую времен Буряка и Кайзермана, ничем не отличающуюся от азаровской, а главное – отсутствие даже попыток очеловечить налоговую, регуляторную, таможенную политику и бороться с коррупцией. Поэтому я тоже против тЮльки на йолке, но на Майдан хожу, и ночую, и в акциях участвую по
Nadiya Boryslavka _ 17.12.2013 15:00
IP: 74.125.183.---
Доктор Хлус:
I на останок. Усi Госпiталi та клiнiки дружньо проголували за Перепишема. Мабуть вiд солiдарностi, як i люди у СIЗО.)))))
А що, цей округ складається виключно з лікарень і тюрем?:-))))))
А тепер по темі. Автор пише, що "екзитполи зафіксували розрив між кандидатами у 17% на користь опозиціонера... І раптом його поразка? Що називається: "математика не грає". Ясно, що не буде грати, адже округ розташований біля иайдану і хто чесно скаже, що він проти опозиції без опаски дістати в голову?! От і маєте розбіжність – самі нагнали істерику, а в кабінці людина голосує так, як вважає за потрібне. Подібно і про "купівлю" голосів...А як ви це бачите реально? А коли взяти до уваги, що і Яценюк, і Гриценко і решта не один раз закликали. що мовляв. люди – гроші беріть, а голосуйте за велінням серця. От вони і проголосували. А решта, це все емоції. Довибори просто показали, що майдан нічого не відзеркалює крім надмірних амбіцій "лідерів" 00!
aselas _ 17.12.2013 14:58
IP: 92.249.116.---
Однажды Лебедь, Рак и Щука...
А вообще полезно почитать историю Украины -Руси, и Шевченка.
Если хотите, что бы ваши дети жили нормально – валите из страны. Потому как вы здесь, да и там
,,будете рабами. Там пахать, а здесь... Пардон. Здесь, чтобы ваши дети жили нормально надо умереть... на баррикадах.
Таки дела.
kozel ynuch _ 17.12.2013 14:54
IP: 93.74.69.---
Таня Киянка:
Щодо 223-го округу.
Автор:"...У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців... ".
Автор має рацію
Ще на виборах минулого року складалось враження, що "Батьківщині" більш вигідний Пилипишин, ніж Левченко.
ВЫ ОШИБАЕТЕСЬ.
Пиля прозженный рыг
kudytam _ 17.12.2013 14:50
IP: 95.133.65.---
Кандидат то від опозиції єдиний у Києві, але він член ВО "Свобода". Недавно її шпана, з мандатами депутатів, завалила і молотами розтрощила вождя пролетаріату. Вождь, справді, кривавий, і його разом з КПУ пора відправляти на звалище. Але на те і мандат дається обранцям, щоб ним вирішувати такі питання, бо він сильніший і вагоміший за молот, хто вміє користуватися. Люди все бачать, і дурість таку не пробачають. Плюс, звичайно, фальсифікації.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 14:48
IP: 94.45.134.---
Таня Киянка:
Ще на виборах минулого року складалось враження, що "Батьківщині" більш вигідний Пилипишин, ніж Левченко.
+100
Доктор Хлус _ 17.12.2013 14:48
IP: 74.125.181.---
I на останок. Усi Госпiталi та клiнiки дружньо проголували за Перепишема. Мабуть вiд солiдарностi, як i люди у СIЗО.)))))
Віктор Ковальов _ 17.12.2013 14:47
IP: 89.252.61.---
Елена Аитова:
Елена Аитова:
ТОЛЬКО ВОТ ОТВЕСТВЕННОСТЬ ВАС ПРОТЫВСИХОВ ЗА ДИКТАТУРУ ВЫ НЕ СМОЕТЕ НИКОГДА
Дві авторитарні партії змагались за право дерибанити країну, і при чому тут виборці, які не хочуть голосувати ні за одну з злодійських партій, та й відсоток їх був невеличкий. Чи Ви нам розповісте казочку про більше, та менше ЗЛО. Ющенко провів чесні та прозорі вибори, без "каруселей", масового вкидування при вимкнутому світлі, без силовиків та тітушок, що "грають" на провладного кандидата. Виходить що він винен, бо не організував "чорних схем" для ЮЛІ. Всі претензії до його величності – виборця, запитайте його, чому його прихильність виявилась більше, за "двічі не судимого".
А може вони просто однакові, тільки той в "Бріоні", а та в "Луї-Віттоні".
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 14:47
IP: 94.45.134.---
А тюлькино управленческое творчество мы видели в 2008-2009 годах, когда ГАИшники начали брать по 200 гривен вместо 20, когда лично мне на фирме арестовывали счет за ненахождение по юрадресу и требовали взятки, когда запретили курить/пить/дышать, когда был подан первый законопроект о налоге на недвижимость, когда всерьез обсуждались налоги на пластиковые окна, бойлеры и кондиционеры, когда тЮлька с ТВ сказала "НАПОЛНИТЬ БЮДЖЕТ ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ", когда она же готовила разорительное Евро-2012 и она же готовила коалицию ПРиБЮТ.
Serhiy Bilyk _ 17.12.2013 14:45
IP: 91.201.68.---
висновок з виборів 15 грудня лише один – Пєдріл потрібно відстрілювати, бо інакше вони не підуть і намалюють собі будь-які цифри на будь-яких виборах
Таня Киянка _ 17.12.2013 14:45
IP: 93.72.227.---
Щодо 223-го округу.
Автор:"...У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців... ".
Автор має рацію
Ще на виборах минулого року складалось враження, що "Батьківщині" більш вигідний Пилипишин, ніж Левченко.
uzol _ 17.12.2013 14:45
IP: 178.165.60.---
223 округ --я не избиратель, но рожу Пилипишина видел и в Харькове...

Говорил что валить ленина преждевременно --- РЕЗУЛЬТАТ ЗАКОНОМЕРЕН!
А мне говорят про экзипол дескать ХОРОШИЙ.-Пусть его оставят на память о псевдопобеде!

Надо уметь проигрывать...
-Vesna- _ 17.12.2013 14:44
IP: 93.72.133.---
Тит:
Анти Дамбас:
Тит:
====
Идиот малолетний, они ЛЕГАЛЬНАЯ оппозиция и они вынуждены так говорить, они не могут напрямую призывать к насильственному свержению диктатуры.
А вт тебя, сволочь, кто заставляет нести ПРопагандистскую чушь про результативные для врагов диктатуры выборы?
Дурь какая-то или бригадир из Зоряного?
Юпитер, ты сердишься, значит ты неправ. Для великовозрастного хама Анти Дамбаса, ругающегося и хамящего как истинный, правоверный рыг-донбасянин, повторяю еще раз – оппозиция должна либо не учавствовать в грязных выборах, либо если уж решила участвовать, то костьми лечь, но мобилизовать своих сторонников и не допустить массовых фальсификаций, или хотя бы задокументировать факты таковых.
Не смешите наши тапки.
Выборов в Украине больше нет.
В этом смысле мы уже в Тайожном союзе.
Доктор Хлус _ 17.12.2013 14:43
IP: 74.125.181.---
Далi про Перепишемо.
Дiльниця 801005 управління освіти. Знову дуже рiзка рiзниця 811 – 204 на користь зрозумiло кого.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 14:42
IP: 94.45.134.---
Анти Дамбас:
Андрей Воронцов:
====
Кацапыдло кирзовое, ты уже видел "юлькину" диктатуру, кроме как в твоих бредовых фантазиях?
Нет?
Тогда оглянись вокруг и ты увидишь диктатуру даунецкой мафии з доном Свинохряком и консильери Клюевым. А то мжеш поехать к Межигорью и полапать 6-метровую стену вокруг имения диктатора.
Если не боишся, естественно, что охрана имения не напхает резиновых дубинок в твой синегнойный зад.
Слушай ты, урод БЮТанутый, ты во-первых не хами.

Во-вторых объясни мне почему на Майдане распоряжаются БЮТовцы Турчинов и Парубий? Почему даже самообороной командуют не Афганцы, а помощник Парубия Левус?

Почему тЮлька на йолке?

Где требования о подписании Ассоциации?

Почему трибуна Майдана контролируется БЮТовцами?

Почему во все здания вход по пропускам Турчинова?

За что вышел народ 1 Декабря?

И почему уже почти никто из Киевлян не идет на Майдан?
Тит _ 17.12.2013 14:39
IP: 194.50.169.---
Анти Дамбас:
Тит:
====
Идиот малолетний, они ЛЕГАЛЬНАЯ оппозиция и они вынуждены так говорить, они не могут напрямую призывать к насильственному свержению диктатуры.
А вт тебя, сволочь, кто заставляет нести ПРопагандистскую чушь про результативные для врагов диктатуры выборы?
Дурь какая-то или бригадир из Зоряного?
Юпитер, ты сердишься, значит ты неправ. Для великовозрастного хама Анти Дамбаса, ругающегося и хамящего как истинный, правоверный рыг-донбасянин, повторяю еще раз – оппозиция должна либо не учавствовать в грязных выборах, либо если уж решила участвовать, то костьми лечь, но мобилизовать своих сторонников и не допустить массовых фальсификаций, или хотя бы задокументировать факты таковых.
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter