Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Опозиція не готова до виборів. Жодних

17 грудня 2013, 13:13

Здавалося, вибори у 5 "проблемних округах", що відбулися позавчора, мали б стати апофеозом переможної консолідації опозиції. Те, як у цих округах відбулося волевиявлення минулого разу, коли було сформовано нинішній парламент, а також стояння майданів у кількох містах України мало б сприяти перемозі єдиних кандидатів від опозиції. Натомість споглядаємо сумну картину цілковитої, майже, поразки.

У чому її причини? На це питання опозиція, передовсім, має відповісти сама собі, бо в умовах нинішньої суспільної кризи до неї звернуті погляди мільйонів громадян, бо наближаються вибори президента та місцевих рад, бо не виключено, що реально постане питання про дострокові вибори парламенту.

Отже, виборча кампанія у п'ятірці проблемних, не була піднесена опозицією до рівня загальнонаціональної – не було створено об'єднаного міжпартійного штабу опозиції по виборах у цих округах; опозиція майже не використала своїх можливостей підключити до кампанії загальнонаціональні ЗМІ – опозиційні телеканали перш за все. Не було створено синергетичного ефекту від підготовки та всеукраїнського оприлюднення спільних засад виборчих програм кандидатів у цих п'яти округах. Між тим єдина виборча платформа п'яти опозиціонерів могла б стати прообразом програми єдиного кандидата від опозиції на виборах президента.

Вочевидь, що самим опозиційним кандидатам у цих округах довелося пережити нелегкий рік після минулих виборів. Вони були предметом прискіпливої уваги з боку опонентів. Що вже говорити про технології висунення "клонів", "перенаселеність" бюлетенів та інші способи маніпуляцій волевиявленням та фальсифікацій його підсумків. Одначе, на минулих виборах опозиція була готовою до застосування такого арсеналу. То, що ж трапилося нині?

Особливий подив викликає ситуація у 223 виборчому окрузі – Шевченківському районі Києва. Тут стоїть Майдан. Тут сконцентровано компетентного та самодостатнього виборця, тут основним опонентом єдиного кандидата від опозиції Юрія Левченка виступає багаторічний керівник району, щодо якого порушувалися кримінальні справи, Віктор Пилипишин, тут екзитполи зафіксували розрив між кандидатами у 17% на користь опозиціонера... І раптом його поразка? Що називається: "математика не грає". У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців.

Черкаси. "Співаючий ректор", киянин Михайло Поплавський обходить єдиного кандидата від опозиції, колишнього заступника міського голови Черкас Миколу Булатецького. Навіть екзитполи віддають перевагу "співакові". Самим лише підкупом цей результат пояснити неможливо, бо явка виборців на дільниці склала лише 47%. Ті 53%, які прігнорували вибори, це громадяни, до яких не достукалася саме опозиція. За рік між виборами М. Булатецький втратив 9000 голосів.

Інший "проблемний округ" на Черкащині приніс перемогу кандидату від опозиції Леоніду Даценку. Цей мандат її єдиний трофей на повторних виборах.

Миколаївщина. Тут виборча кампанія була найдраматичнішою та просто кримінально небезпечною. Кандидат від опозиції Михайло Корнацький послідовно та мужньо бореться з найогиднішими практиками, що їх застосовує зрощена із криміналом бюрократія. У цьому окрузі знаходиться горезвісна Врадіївка. Увага з боку лідерів опозиції та компетентної грмадськості до цього округу була найпильнішою, і позатим явка виборців склала лише 48%, а переможцем проголошено голову обладміністрації Миколу Круглова.

Аналіз цієї поразки для опозиції має стати одним з базових при плануванні стратегії президентських перегонів.

Щодо виборів на Київщині, то тут опозиція дозволила "розвести себе мов кіщенят". Її кандидата Віктора Романюка просто зняли з перегонів рішенням суду. Можливо помилкою було саме висунення юридично вразливого В. Романюка? З іншого боку – в нього там був найвищий рейтинг з поміж можливих опозиційних кандидатів.

Висновок за підсумками повторних виборів такий – парламентська опозиція за минулий рік не спромоглася на жодні здобутки в ідейному та організаційному плані. Вона лише втрачає. І це в умовах якнайсерйозніших суспільних збурень. Тенденція, одначе. У цьому "політичному закладі" слід щось міняти – або меблі, або політиків, з їхніми політтехнологами разом.

Громадянам, тим часом, у відстоюванні своїх прав та доброї долі країни дедалі більше доводиться сподіватися на власні сили – самоорганізацію, солідарність та природне відчуття справедливості.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Андрей Воронцов _ 20.12.2013 08:06
IP: 94.45.134.---
Не помню ни одного предложения от правящей коалиции БЮТ в 2007-2010 гг на предмет – ну к примеру выборности судей или прозрачности распределения пенсионных взносов или декриминализации совковых статей УК типа "нарушения порядка распределения бюджетных средств".

Были только криминализация "хранения порнографии", запрет распития пива, курения в поездах, повышение в 20 раз штрафов за ПДД и т.п. маразматические "реформы".
Andrey Vorontsov _ 20.12.2013 08:01
IP: 94.45.134.---
Олександр Тертичний:
А стратегического Предложения у ОО нет и не будет, потому, что вся их "оппозиционность" сводится к одному – "дайте порулить".
Олександр Тертичний _ 19.12.2013 10:20
IP: 93.75.55.---
Дякую за якісний аналіз, пане Костянтине. Можна продовжити оцей висновок: "Ті 53%, які прігнорували вибори, це громадяни, до яких не достукалася саме опозиція." Тотальна недовіра виборців до УСЬОГО політикуму, разом з опозиційним, віддає перемогу тому, хто платить. Виборець вирішує так: з паршивої вівці хоч вовни жмут. А хто не бере вовну, той взагалі не йде на вибори: (Не достукалися, бо не було з чим стукати. Відсутність стратегічної Пропозиції у ОПО не можуть компенсувати технологи.
Людмила Дяченко _ 18.12.2013 19:19
IP: 94.248.5.---
Що тут не зрозуміло -перемогли ГРОШОВІ МІШКИ!!!Там де грошей, не було "кинуто" – там переміг опозиціонер...Позорище НАРОДУ той "молодий орел",спочатку украв гроші у дітей,бо та наука.яку він дає НІКОМУ НЕ ПОТРІБНА, РОБОТИ під ту поплавківську "освіту" НЕМАЄ,а потім кинув кістку виборцям...
Андрей Воронцов _ 18.12.2013 17:48
IP: 94.45.134.---
А тюлькино управленческое творчество мы видели в 2008-2009 годах, когда ГАИшники начали брать по 200 гривен вместо 20, когда лично мне на фирме арестовывали счет за ненахождение по юрадресу и требовали взятки, когда запретили курить/пить/дышать, когда был подан первый законопроект о налоге на недвижимость, когда всерьез обсуждались налоги на пластиковые окна, бойлеры и кондиционеры, когда тЮлька с ТВ сказала "НАПОЛНИТЬ БЮДЖЕТ ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ", когда она же готовила разорительное Евро-2012 и она же готовила коалицию ПРиБЮТ.
Андрей Воронцов _ 18.12.2013 17:48
IP: 94.45.134.---
Olga Swan:
Банду геть кричали по следующим причинам:
1. Из-за неподписания Соглашения.
2. Из-за избиения студентов и попыток решения проблем с протестами по-белорусски.
3. Банально потому, что "Банду геть" кричать удобнее, нежели "Украина це Европа".

(ну и "Украина це Европа" звучало не раза три).

А сколько народу вышло за вашу тЮльку – было очень хорошо видно сразу, как ее посадили.
Кроме проплаченных бабушек и членов партии – "юлеволю" никто не кричал вообще.
Olga Swan _ 18.12.2013 17:08
IP: 89.252.36.---
Рекорд Надоев:
Viktor Sorochenko:
Проблема в том, что наши оппо – это сборище лузеров и политических импотентов. Миллион человек вышел на улицы – все равно умудрились все проср****
Я уже говорил – в Киеве майдану делать нечего. Ключ к победе в Харькове, и вообще в восточных регионах
Была б Юля – не проср... бы...
Olga Swan _ 18.12.2013 17:06
IP: 89.252.36.---
Андрей Воронцов:
polyglot:
Прошу на майдан, на трибуну с таким призывом! Скольких трусов вдохновляет анонимность!
А ну-ка! Запусти меня на Майдан на трибуну! Туда без визы Турчинова хрен кто попадет. Захватили БЮТовцы Революцию.

А я между прочим в колонне 1 Декабря был, когда твои БЮТовские хозяева на наших следах палатки свои ставили.
Без нас они бы глубоко в заднице были.

Сколько раз Сеня с Турчиновым пытались поднять народ на "юлеволю" – и ЧАВО?

А 1 Декабря Народ сам вышел. Но – за Евроинтеграцию а не за БЮТ и не за "юлеволю". Так что идите под Качановкой палатки ставьте а не в Киеве.
Не правда! На самом деле народ выішел за БАНДУ ГЕТЬ!
Я тоже была в этой колонне 1 декабря!
УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА прозвучало раза три, а БАНДУ ГЕТЬ, ЗЕКА ГЕТЬ – миллион раз народ сказал!
Андрей Воронцов _ 18.12.2013 10:59
IP: 89.19.98.---
Да, и кстати Революция – это не митинг БЮТа.
Андрей Воронцов _ 18.12.2013 10:59
IP: 89.19.98.---
Да, и кстати Революция – это не митинг БЮТа.
Андрей Воронцов _ 18.12.2013 10:58
IP: 94.45.134.---
Сергій Василишин:
Та не експерт він,а просто ПРОТИВСІХ,
ПРиБЮТ – это не ВСІ
Не смущайте народ своей "безальтернативностью".
Сергій Василишин _ 18.12.2013 10:17
IP: 95.158.38.---
Mumuti San:
Хреновый из тебя эксперт, Костя. Не было никаких выборов. Была имитация выборов пополам с бандитизмом в исполнении власти, а выборов как таковых не было.
Та не експерт він,а просто ПРОТИВСІХ,
Mumuti San _ 18.12.2013 09:38
IP: 74.125.17.---
Хреновый из тебя эксперт, Костя. Не было никаких выборов. Была имитация выборов пополам с бандитизмом в исполнении власти, а выборов как таковых не было.
Олександр Олександренко _ 18.12.2013 09:13
IP: 46.211.140.---
Наскільки я розумію автор пропонує готуватись не до виборів,як таких,а гри в наперстки та ще й з шулерами?...Сам процес "волевиявлення" на проблемних округах це що були вибори?А якби перемогли,то чи не прийшов би спецназ і об"явив би переможця,як минулого разу?...Правда в тім,що те,що відбувалось на довиборах не є виборами,це наслідки проблем,які треба знести разом з тими всіма переможцями і Президентом.Не треба навіть перейматись "програшом" у щоу,а не виборах від влади.Треба встановити правила виборів,а потім прийняти в них участь дотримуючись цих правил.Коли один купує голоси,інший вкидає бюлетені,третій не перераховує голоси,а визначає переможця голосуванням,то такі "обрані" депутати не є депутатами.Влада не хоче виборів,вона це продемонструвала.Тому вибори треба проводити на барикадах.Влада не може і не хоче мирного обрання влади,тому я обираю барикади.
Sim Ims _ 17.12.2013 22:10
IP: 62.221.55.---
Думаю, главное, о чем они договорились – о гарантиях убежища Януку в Раше на случай ухудшения ситуации в Украине. Перед бегством Янук должен будет сдать Путину украинские активы и интересы не на 15 млрд, а всё, что сможет. Такая "дорожная карта".

Если Янук удержится – то никакой Европы, а деньги придется отдавать. Опять же активами. Так что Раша ничем не рискует.

Кинули зэку подачку, чтобы дотянуть до 2015 и купить голоса. Но развития в бандостане всё равно не будет.

Раша мало чем рискует: если что не так, в любой момент могут вернуть цену газа к старой. При ухудшении шансов зэка на удержание власти ситуации сдаст всё, о чем договорились, и получит убежище.
Andrey Vorontsov _ 17.12.2013 21:06
IP: 91.209.51.---
И эти 6 вопросов готовы задать с трибуны Майдана 90% киевлян, не просто поддерживающих, а – начавших Революцию 1 Декабря.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 21:05
IP: 91.209.51.---
Ответь-ка лучше на такие вопросы:

1. Почему вход в занятые "для обогрева" здания – по перепусткам.
2. Что значит "самовільно встановлені намети" которые собирается сносить Левус и как это вписывается во Всенародную революцию?
3. Почему координатор Майдана – Турчинов, а командир самообороны – помощник члена политрады Батькивщины Парубия Левус?
4. Почему самообороной руководят не афганцы?
5. Зачем повесили фото Тимошенко на "йолку"?
6. Где "Немедленное подписание Ассоциации" в требованиях Майдана?
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 21:04
IP: 91.209.51.---
И анархизм здесь ни при чем. Я – за мирный протест. Только – мирный протест за ЕВРО. А за БЮТ мы не выходим.
За БЮТ и юлеволю – митингуйте в Качановке, ваши лозунги не имеют ничего общего с лозунгами Народа.

И трибуну с микрофоном верните. И здания наши.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 21:02
IP: 91.209.51.---
polyglot:
Прошу на майдан, на трибуну с таким призывом! Скольких трусов вдохновляет анонимность!
А ну-ка! Запусти меня на Майдан на трибуну! Туда без визы Турчинова хрен кто попадет. Захватили БЮТовцы Революцию.

А я между прочим в колонне 1 Декабря был, когда твои БЮТовские хозяева на наших следах палатки свои ставили.
Без нас они бы глубоко в заднице были.

Сколько раз Сеня с Турчиновым пытались поднять народ на "юлеволю" – и ЧАВО?

А 1 Декабря Народ сам вышел. Но – за Евроинтеграцию а не за БЮТ и не за "юлеволю". Так что идите под Качановкой палатки ставьте а не в Киеве.
polyglot _ 17.12.2013 20:56
IP: 92.49.206.---
Андрей Воронцов:
И я кстати не о призывах к свержению.
Здесь задали вопросы – зачем нам депутаты?
Ответ был такой – "У народа к сожалению нет оружия".

Я задаю вопрос – а депутаты что – пришли с оружием? Они пришли забрать трибуну и здания у народа. Зачем они? Долой! Геть!
Наивный анархизм – это даже не прошлое, а позапрошлое!
polyglot _ 17.12.2013 20:55
IP: 92.49.206.---
Андрей Воронцов:
polyglot:
У компьютеров тысячи смельчаков, а кто из них реально готов сесть за призывы к свержению власти?Прошу записываться! /
А депутаты с неприкосновенностью – зачем? Народ значит будет по тюрьмам сидеть за брошенный в сторону "беркута" окурок, а депутаты боятся призывы озвучивать?

Так в таком случае долой депутатов! Геть!
Прошу на майдан, на трибуну с таким призывом! Скольких трусов вдохновляет анонимность!
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 20:54
IP: 91.209.51.---
И я кстати не о призывах к свержению.
Здесь задали вопросы – зачем нам депутаты?
Ответ был такой – "У народа к сожалению нет оружия".

Я задаю вопрос – а депутаты что – пришли с оружием? Они пришли забрать трибуну и здания у народа. Зачем они? Долой! Геть!
polyglot _ 17.12.2013 20:53
IP: 92.49.206.---
В этой статье больше всего поражает наивный, чисто советский волюнтаризм автора по типу: "Родина сказала – надо, комсомол ответил – есть!" То есть если захотеть, то всего можно добиться, это тупые и ленивые оппозиционеры не добиваются! Увы, идейные стереотипы советского времени крепко засели не только в старческих, но и внекоторых довольно не старых еще мозгах. Полностью сброшены со счетов объективные факторы, которые влияют на избирательный процесс – аморальность и продажность преобладающей части электората. Автор ПРОСТО НЕСПОСОБЕН ПОНЯТЬ, что есть люди, которых вообще не интересует, за кого голосовать, лишь бы дали хоть что-нибудь. И никакими уговорами оппозиционеров эту ситуацию не изменить!
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 20:50
IP: 91.209.51.---
polyglot:
У компьютеров тысячи смельчаков, а кто из них реально готов сесть за призывы к свержению власти?Прошу записываться! /
А депутаты с неприкосновенностью – зачем? Народ значит будет по тюрьмам сидеть за брошенный в сторону "беркута" окурок, а депутаты боятся призывы озвучивать?

Так в таком случае долой депутатов! Геть!
vezutciy _ 17.12.2013 20:35
IP: 74.125.181.---
Спасибо жителям донбаса.
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter