Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Опозиція не готова до виборів. Жодних

17 грудня 2013, 13:13

Здавалося, вибори у 5 "проблемних округах", що відбулися позавчора, мали б стати апофеозом переможної консолідації опозиції. Те, як у цих округах відбулося волевиявлення минулого разу, коли було сформовано нинішній парламент, а також стояння майданів у кількох містах України мало б сприяти перемозі єдиних кандидатів від опозиції. Натомість споглядаємо сумну картину цілковитої, майже, поразки.

У чому її причини? На це питання опозиція, передовсім, має відповісти сама собі, бо в умовах нинішньої суспільної кризи до неї звернуті погляди мільйонів громадян, бо наближаються вибори президента та місцевих рад, бо не виключено, що реально постане питання про дострокові вибори парламенту.

Отже, виборча кампанія у п'ятірці проблемних, не була піднесена опозицією до рівня загальнонаціональної – не було створено об'єднаного міжпартійного штабу опозиції по виборах у цих округах; опозиція майже не використала своїх можливостей підключити до кампанії загальнонаціональні ЗМІ – опозиційні телеканали перш за все. Не було створено синергетичного ефекту від підготовки та всеукраїнського оприлюднення спільних засад виборчих програм кандидатів у цих п'яти округах. Між тим єдина виборча платформа п'яти опозиціонерів могла б стати прообразом програми єдиного кандидата від опозиції на виборах президента.

Вочевидь, що самим опозиційним кандидатам у цих округах довелося пережити нелегкий рік після минулих виборів. Вони були предметом прискіпливої уваги з боку опонентів. Що вже говорити про технології висунення "клонів", "перенаселеність" бюлетенів та інші способи маніпуляцій волевиявленням та фальсифікацій його підсумків. Одначе, на минулих виборах опозиція була готовою до застосування такого арсеналу. То, що ж трапилося нині?

Особливий подив викликає ситуація у 223 виборчому окрузі – Шевченківському районі Києва. Тут стоїть Майдан. Тут сконцентровано компетентного та самодостатнього виборця, тут основним опонентом єдиного кандидата від опозиції Юрія Левченка виступає багаторічний керівник району, щодо якого порушувалися кримінальні справи, Віктор Пилипишин, тут екзитполи зафіксували розрив між кандидатами у 17% на користь опозиціонера... І раптом його поразка? Що називається: "математика не грає". У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців.

Черкаси. "Співаючий ректор", киянин Михайло Поплавський обходить єдиного кандидата від опозиції, колишнього заступника міського голови Черкас Миколу Булатецького. Навіть екзитполи віддають перевагу "співакові". Самим лише підкупом цей результат пояснити неможливо, бо явка виборців на дільниці склала лише 47%. Ті 53%, які прігнорували вибори, це громадяни, до яких не достукалася саме опозиція. За рік між виборами М. Булатецький втратив 9000 голосів.

Інший "проблемний округ" на Черкащині приніс перемогу кандидату від опозиції Леоніду Даценку. Цей мандат її єдиний трофей на повторних виборах.

Миколаївщина. Тут виборча кампанія була найдраматичнішою та просто кримінально небезпечною. Кандидат від опозиції Михайло Корнацький послідовно та мужньо бореться з найогиднішими практиками, що їх застосовує зрощена із криміналом бюрократія. У цьому окрузі знаходиться горезвісна Врадіївка. Увага з боку лідерів опозиції та компетентної грмадськості до цього округу була найпильнішою, і позатим явка виборців склала лише 48%, а переможцем проголошено голову обладміністрації Миколу Круглова.

Аналіз цієї поразки для опозиції має стати одним з базових при плануванні стратегії президентських перегонів.

Щодо виборів на Київщині, то тут опозиція дозволила "розвести себе мов кіщенят". Її кандидата Віктора Романюка просто зняли з перегонів рішенням суду. Можливо помилкою було саме висунення юридично вразливого В. Романюка? З іншого боку – в нього там був найвищий рейтинг з поміж можливих опозиційних кандидатів.

Висновок за підсумками повторних виборів такий – парламентська опозиція за минулий рік не спромоглася на жодні здобутки в ідейному та організаційному плані. Вона лише втрачає. І це в умовах якнайсерйозніших суспільних збурень. Тенденція, одначе. У цьому "політичному закладі" слід щось міняти – або меблі, або політиків, з їхніми політтехнологами разом.

Громадянам, тим часом, у відстоюванні своїх прав та доброї долі країни дедалі більше доводиться сподіватися на власні сили – самоорганізацію, солідарність та природне відчуття справедливості.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Grandfather Drossel _ 17.12.2013 15:55
IP: 74.125.181.---
Николай Злочевский:
Goverla – krysha mira:
Уважаемый Ге, что вы там накалякали? Проглянул бегло ветки блогов – Вам только ниобий конкурент.
У Глеба нет конкурентов!
Только он умеет перевернуть всё с ног на голову, да ещё и в стихах.)))

Ниобий – жалкое и злобное подобие красавца-Глеба.
kren _ 17.12.2013 15:54
IP: 188.0.104.---
ганна ахметова:
Николай Злочевский:
Goverla – krysha mira:
Уважаемый Ге, что вы там накалякали? Проглянул бегло ветки блогов – Вам только ниобий конкурент.
Служил Ге врило рыгоботом,
Ге врило виршики клепал,
но за дерьмовую работу
лишь оплеухи получал
Тобто,виходить,що Ге,доконаний мазохіст?
Николай Злочевский _ 17.12.2013 15:51
IP: 94.153.87.---
ганна ахметова:
Николай Злочевский:
Goverla – krysha mira:
Уважаемый Ге, что вы там накалякали? Проглянул бегло ветки блогов – Вам только ниобий конкурент.
Служил Ге врило рыгоботом,
Ге врило виршики клепал,
но за дерьмовую работу
лишь оплеухи получал
Нормально! Вот Весна все время его ласково так называет дурачком. Но в последнее время – ничтожеством. Интересно – как можно ласково сформулировать слово "ничтожество" в применении к Ге?
Oleg Petrov _ 17.12.2013 15:51
IP: 195.5.10.---
Viktor Sorochenko:
...
Миллион человек вышел на улицы – все равно умудрились все проср****
=======
+100
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:50
IP: 94.45.134.---
ганна ахметова:
Вже над поразкою Грузії?! А може над мазуриком, який вкрав літав, бо кортіло садити калину, коли треба було вести переговори з Росією про газ?! Ну які переговори – Миздобул з фірташем все порішали...
Цитирую. Бойцы вспоминали минувшие дни и битвы, что вместе продули они. – О встрече Президента Украины и Президента Грузии.

Как бы мы ни относились к В.А. Ющенку – но когда украинский премьер в паре с кремлевским диктатором и врагом государства высмеивает украинского Президента и его союзника по ориентации на ЕС и НАТО – то такого премьера можно назвать разве что путинским холуем.

И кстати по ПРиБЮТу Вы ничего не ответили.
Таня Киянка _ 17.12.2013 15:50
IP: 93.72.227.---
Тит:
До речі, щодо Пилипишина. Це ж йому наче б то належить "Експо-плаза" на Нивках? Так там зараз розмістилися кілька сотень майданівців з Львівщини. Як це розуміти?
А зрозуміти це так. Задля перемоги "все средства хороши". Це передвиборчий піар-ход.
За останні десять днів перед виборами у нього була потужна противладна риторика.
Він використав "Майдан" у своїх цілях.
Пилипишин-це не"двуликий Янус",а "многоликий". Його цинізму немає меж.
Viktor Sorochenko _ 17.12.2013 15:49
IP: 95.158.12.---
...и возьмут ответственность за страну на себя. И озвучьте наконец конкретный план шагов, простых и понятных украинскому народу: в экономике, по реформированию прогнившей ментовско-судебно-прокурорской системы, по люстрации и т.д. Тогда оппозиция сможет получить массовую поддержку общества и действительно начать ломать систему. А без этого все стояние на Майдане – бесцельно. Всего лишь выпуск пара народного недовольства, имитация борьбы, которая обречена на поражение. Воскресные псевдовыборы это показали. В очередной раз оппозицию развели как котят, а она пока может только лозунги толкать на сцене. Лузеры тупые. Миллион человек вышел на улицы – все равно умудрились все проср****
Viktor Sorochenko _ 17.12.2013 15:48
IP: 95.158.12.---
Проблема в том, что наши оппо – это сборище лузеров и политических импотентов. Люди на Майдане давно уже ждут от оппозиции четкой и конкретной программы действий по преобразованию страны. Народ уже устал скандировать "Банду гэть!", пора наполнить этот лозунг конкретным содержанием. Все же лежит на поверхности. Объявите наконец всенародный импичмент Януковичу (если не юридический, то хотя бы моральный – чтобы максимально делегитимизировать его в глазах населения) и создайте комитет (правительство) народного доверия. Которое будет постепенно брать инициативу в свои руки. Не только в столице, но и в регионах. И системно давить на режим, выбивая у него точки опоры одну за другой. Позовите туда известных уважаемых людей Запада и Востока Украины, юристов, экономистов, военных, бывших сотрудников спецслужб, моральных авторитетов, технократов-управленцев. Начните формировать альтернативные действующему режиму структуры. Которые в 2015 году (или раньше) станут готовой командой реформаторов...
Николай Злочевский _ 17.12.2013 15:47
IP: 94.153.87.---
Goverla – krysha mira:
Николай Злочевский:
Goverla – krysha mira:
Уважаемый Ге, что вы там накалякали?
Да вот, написал что вы – генетический мусор.
Ужос! А я-то думаю, что наоборот, учитывая Ваше хлипкое здоровьице, неподдающееся лечению современной медициной.
Oleg Petrov _ 17.12.2013 15:47
IP: 195.5.10.---
Тит:
До речі, щодо Пилипишина. Це ж йому наче б то належить "Експо-плаза" на Нивках? Так там зараз розмістилися кілька сотень майданівців з Львівщини. Як це розуміти?
============
а какие есть варианты? Пилипишин поддерживает майдан
Стас Робен _ 17.12.2013 15:47
IP: 93.126.83.---
А чому опозиція повинна бути готова до виборів? Може ви не коректно виразились? Не до виборів, а до їх фальсифікацій? Так це виборами важко назвати! Це війна, а не вибори. Це не вибори, коли возять шобло і воно підкидає бюлетені на кожній виборчій дільниці. Це не вибори, коли у людей забирають паспорти і за них "голосують". Це не вибори, коли дають мзду і за ними встановлюють контроль. Тому, щоб провести вибори, треба максимально зробити, так,щоб кожний виборець зробив це вільно, таємно і без ніякого тиску чи контролю. Для цього повинні бути в країні правоохоронні органи, правосудні суди, відповідальні чиновники та виконавці. А коли ментів кладуть в госпіталь, щоб вони "прогосолували" за вказану їм особу. А вони ще й виконують накази якихось кримінальних елементів.То, вибачте, ні про ніякі вибори не може бути і мови.
ганна ахметова _ 17.12.2013 15:46
IP: 93.74.80.---
Николай Злочевский:
Goverla – krysha mira:
Уважаемый Ге, что вы там накалякали? Проглянул бегло ветки блогов – Вам только ниобий конкурент.
Служил Ге врило рыгоботом,
Ге врило виршики клепал,
но за дерьмовую работу
лишь оплеухи получал
ганна ахметова _ 17.12.2013 15:44
IP: 93.74.80.---
Тит:
Андрей Воронцов:

Вечером и ночью требуется просто физическое присутствие на Майдане, кстати, вчера видел объяву – набор волонтеров на ночное дежурство. Пока блокировали правительственный квартал, требовалось присутствие и там. Днем больше возможностей для активности – пикетирование МВД, ГПУ, судов, сегодня Демальянсовцы тролили Клюева и Овоща-младшего, того который типа "стоматолог".
Ви що не розумієте, що той воронцов – звичайний троль якому потриндіти й погадити на БВТ наказали на банковій?! Зараз Йолкін Кривавий щодня дЯкує тому мерзотнику, який порадив закрити Юлбку, бо була йому торба!
Oleg Petrov _ 17.12.2013 15:43
IP: 195.5.10.---
ни фальсификации, ни подкуп, ни админресурс не оправдывают проигрыш оппозиции.

майдан собрал Янукович, а не оппозиция.

Так что предстоит длительная многолетняя работа по выращиванию оппозиции, которая имела бы народное доверие.
ганна ахметова _ 17.12.2013 15:41
IP: 93.74.80.---
Андрей Воронцов:
Тит
Я верю, что режим видит в БЮТе угрозу, верю.

Проблема в том, что я тоже вижу в БЮТе угрозу. И в БЮТе и в режиме. Одинаковую.

И тЮлькины издевательские хихикания с Путлером – над поражением Грузии я тоже помню.
И ПРиБЮТ с "вечным" премьером и президентом.
Вже над поразкою Грузії?! А може над мазуриком, який вкрав літав, бо кортіло садити калину, коли треба було вести переговори з Росією про газ?! Ну які переговори – Миздобул з фірташем все порішали...
Тит _ 17.12.2013 15:38
IP: 194.50.169.---
До речі, щодо Пилипишина. Це ж йому наче б то належить "Експо-плаза" на Нивках? Так там зараз розмістилися кілька сотень майданівців з Львівщини. Як це розуміти?
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:38
IP: 94.45.134.---
Тит
Я верю, что режим видит в БЮТе угрозу, верю.

Проблема в том, что я тоже вижу в БЮТе угрозу. И в БЮТе и в режиме. Одинаковую.

И тЮлькины издевательские хихикания с Путлером – над поражением Грузии я тоже помню.
И ПРиБЮТ с "вечным" премьером и президентом.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:36
IP: 94.45.134.---
Энджи Кпи

Блин, ну давайте в том же "Фейсбуке" выберем кандидата в Президенты и выдвинем его в 2015. Ну почему тЮлька????????
Тит _ 17.12.2013 15:35
IP: 194.50.169.---
И как бы мы не относились к Йуле и Турчинову, но в "Батькивщине" немало достойных людей, и именно ее власть прессует больше других, последний погром на Туровской тому подтверждение. Если бы режим не видел в ней никакой угрозы, то вряд ли так нагло беспредельничал там как в позапрошлый понедельник.
Андрей Воронцов _ 17.12.2013 15:34
IP: 94.45.134.---
[b]Тит[/b]
Так простое физическое присутствие наверное предполагает возможность погреться, зарядить телефон и т.д. – та даже хотя бы элементарно общаться с людьми и чувствовать себя нужным, чувствовать себя членом коллектива что ли.
Можно и дрова колоть и воду носить и баррикады ремонтировать – вместе, без вот этого "кто не партийный тот не человек".

А днем не у всех возможность есть – люди работают. И ночью – можно вырвать три часа, о которых кстати с трибуны распинались "лидеры".

Понимаете, страшно именно то, что Майдан превращают в Оранжевую-2. Очень этого не хочу.
Энджи Кпи _ 17.12.2013 15:33
IP: 194.125.244.---
Я голосовал за Тимошенко в 2010-м.

И то, что начало происходить, когда до власти дорвались Янукович и "донецкие" сто раз убедило меня насколько я был прав.

Думаю, что выборы 2010 были сфальсифицированы. И сейчас настоящий Президент Украины – за решеткой. А не её законном месте самозванец, вор и мошенник. Главарь шайки бандитов.
Таня Киянка _ 17.12.2013 15:33
IP: 93.72.227.---
kozel ynuch:
Таня Киянка:
Щодо 223-го округу.
Автор:"...У зв'язку з цим виникають величезні питання до опозиції у щирості прагнень перемогти у цьому окрузі. Схоже, що підкуповують не лише малозабезпечених виборців... ".
Автор має рацію
Ще на виборах минулого року складалось враження, що "Батьківщині" більш вигідний Пилипишин, ніж Левченко.
ВЫ ОШИБАЕТЕСЬ.
Пиля прозженный рыг
Я знаю,хто такий Пилипишин дуже добре з власного досвіду, можу навіть сказати Вам,що він-найгірше,що взагалі може бути.
А щодо припущень,про які написав автор і я з ним погодилась – додумайтесь самі.
Николай Злочевский _ 17.12.2013 15:28
IP: 94.153.87.---
Иван Гонта:
Просто опозиція перестала вважати ці вибори першочерговим завданням. Зараз на часі значно глобальніші виклики і методи їх задоволення, ніж збільшення опозиційних фракцій на 5 мандатів.

Шановний пане Іван, от я ще вчора відмычав, що Ви схильні до парадоксального і креативного мислення. Які до дій, що його реалізують.
Тит _ 17.12.2013 15:27
IP: 194.50.169.---
Андрей Воронцов:

Вечером и ночью требуется просто физическое присутствие на Майдане, кстати, вчера видел объяву – набор волонтеров на ночное дежурство. Пока блокировали правительственный квартал, требовалось присутствие и там. Днем больше возможностей для активности – пикетирование МВД, ГПУ, судов, сегодня Демальянсовцы тролили Клюева и Овоща-младшего, того который типа "стоматолог".
runner _ 17.12.2013 15:25
IP: 93.73.34.---
Опозицію треба постійно критикувати, щоб вона стала кращою. Іншої опозиції у нас немає. Щоб прибрати цю владу можна залучати навіть диявола.
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter