Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Остаточний соціологічний розклад напередодні старту виборів Президента

26 грудня 2018, 16:52

Соціологічна група "Рейтинг" сьогодні презентувала підсумки дуже масштабного дослідження настроїв українців щодо широкого спектру соціально-економічних, безпекових та політичних проблем, які сьогодні стоять перед країною.

Перед усім цінність результатів дослідження полягає у можливості порівняти настрої мешканців усіх регіонів країни. Всього було опитано 40 000 громадян виборчого віку. Це при тому, що для України загалом репрезентативна вибірка становить близько 2000 респондентів.

Проект групи "Рейтинг", що носить назву "Портрети регіонів", мав би становити особливу цінність перед усім для органів влади. В умовах, коли в Україні два десятки років не проводився перепис населення, коли країна, як об'єкт управління, мало досліджувалася іншими засобами вивчення, влада діє, виходячи не з об'єктивний показників, – починаючи від демографічних і закінчуючи споживчими чи соціокультурними, – а беручи до уваги лише власні, часто відверто химерні, уявлення про Україну і людей у ній.

Так само результати дослідження становлять неабиякий інтерес для реальних політичних партій та їхніх лідерів, яким наступного року доведеться провести дві виборчі кампанії – президентську і парламентську. Вірогідно, що у партійних середовищах підсумки опитування користуватимуться значно більшою увагою, ніж у кабінетах бюрократії.

Перед усім звертає на себе увагу той факт, що, як в жодній області, місті чи в селі, так і по країні загалом, більшість громадян не дає позитивних оцінок ситуації в країні загалом. Утім, якщо по Україні лише 6% опитаних оцінили цю ситуацію як спокійну, то інтегральний середній показник для областей, де проживають респонденти, становить 27%. Якщо говорити про "рідні для них" місто/село, то нормальною обстановку там вважають вже 43%.

Отож робота центральної влади – президента, уряду і парламенту, перед усім – щодо нормалізації ситуації в країні оцінюється респондентами значно гірше, ніж місцевої.

З цим показником корелює і результат заміру відчуття громадянами зростання рівня корупції. На центральному рівні його угледіли 42%, на обласному – 32%, а у власному населеному пункті – 28%.

Продовжує цей ряд відповідь на питання щодо правильності чи неправильності напрямку розвитку ситуації в країні: 14% стверджують, що події ідуть у правильному напрямку, а 74% протилежної думки.

Сильно розрізняється бачення громадянами першорядних проблем для суспільства загалом і для себе особисто. Якщо війну ("конфлікт на Сході") головною проблемою для країни вважають 72%, а корупцію і хабарництво 41%, то для себе громадяни визначають головними такі перші три проблеми: підвищення вартості комунальних послуг – 52%; маленькі зарплати – 50%; дорожнеча (інфляція) – 40%.

Наведені дані дають змогу краще зрозуміти чому триває стагнація рівня довіри до влади, яка традиційно уособлюється постаттю чинного Президента, водночас зі зростанням рейтингів лідера опозиції Юлією Тимошенко.

Результати дослідження, згідно оприлюдненого сьогодні релізу групи "Рейтинг", такі: "Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка – 11,1%, Ю.Бойка – 9,6%, А.Гриценка – 7,8%, О.Ляшка – 6,6%, С.Вакарчука – 4,6%, Є.Мураєва – 4,5%, О.Шевченка – 4,2%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Водночас, майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах."

Далі: "21% вірять, що на президентських виборах переможе Ю.Тимошенко. За останній рік кількість тих, хто переконаний в її перемозі, зросла удвічі. У перемозі П.Порошенка впевнені 12,8%, що дещо менше ніж попереднього року (15%). Перемогу В.Зеленського бачать близько 5%, Ю.Бойка – 3,5%, О.Ляшка – 2,2%, А.Гриценка – 2,1%. У позитивний результат інших вірять менше 2% опитаних. Ю.Тимошенко у цьому показнику лідирує у всіх областях, за виключенням Львівщини, де більше вірять у перемогу на виборах П.Порошенка. У своїх фаворитах впевнені в основному прихильники Ю.Тимошенко (81%) та П.Порошенка (77%)...

Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів, які мають намір голосувати на виборах. У цьому показнику діючий Глава держави посідає першу сходинку в усіх регіонах, крім Львівщини, де лідером антирейтингу є Ю.Бойко.".

Таким чином маємо загальну диспозицію напередодні старту виборів Президента.

PS

Чимало оглядачів справедливо звертають увагу на "спурт у рейтинговому забігу" популярного гумориста Володимира Зеленського. Судячи з його останніх заяв, він не виключає для себе можливості втрутитися у виборчі перегони. Якщо це станеться, то В. Зеленський забиратиме найбільше голосів у чинного Президента. Природа його естрадно-політичної популярності зумовлена перед усім добре режисованою, і то переважно ним самим, нищівною критикою тих, явищ в українському соціумі, які нерозривно асоціюються у громадян саме з чинною владою – корупція, некомпетентність, безвідповідальність та кругова порука. Готовність підтримати В. Зеленського з боку певної частини громадян являє собою, даруйте, середній палець, показаний суспільством владі.

Проте, аналізувати вплив участі В.Зеленського у виборах президента на їхній кінцевий результат буде доцільним лише після його рішення балотуватися, а також оприлюднення його програмових тез і списку команди.

powered by lun.ua
Коментарі — 109
Gennadiy Kiria _ 30.12.2018 21:15
IP: 37.73.220.---
У Порошенко великий антирейтинг. Він навряд навіть вийде у другий тур і точно не переможе. Після 5 років хаосу люди не відадуть за нього голоса
Артур Григоренко _ 30.12.2018 20:23
IP: 37.115.219.---
Настоящие рейтингы – это местные выборы. Фаворит выборов Юлия Тимошенко. Ее рейтинг на 35%.
Павло Слободян _ 29.12.2018 01:28
IP: 35.235.231.---
Ткачук Юрійович Юрій:
кстати по тимохиной социологии бпп "просто умерла" правда с чего бы "покойник" победил на местных выборах совершенно непонятно
Раз Ви вже заговорили про перемоги, погугліть результати виборів до ОТГ 2015 – 2017 років, та все гарно розписано хто скільки і куди, у відсотках та діаграмах і таблицях. А покійник ще й хороше вміє гроші роздавати та шантажувати!!!
Павло Слободян _ 29.12.2018 01:18
IP: 35.235.231.---
Але згодом Л. Кравчук наляканий повстанням в Москві віце-президента Руцкого проти президента Єльцина вирішив не вводити в Україні посади застипниика президента (мабуть гадав, що його заступник підніме проти нього заколот) і ввів посаду прем'єр міністра. А це призвело до спотвореної форми правління, що ми й спостерігаємо і від чого дуже потерпаємо. Але така форма правління, коли країна потерпає, цілком влаштовує і Петю, і Юлю...
Проблема не в особі президента, а в узаконених функціях аналогічних функціям Горбачова. Україні потрібен президент, який особисто очолює уряд і всю виконавчу гілку влади. Незабутній Іван Плющ не раз кричав із президії ВР: "Україні не потрібні аж два уряди, один на Банковій, а другий на Хрещатику!" Ми ж називаємо президентом генсека коаліції партійок парламентської більшості. Ось тому я за Тимошенко, і за парламентську республіку канцлерського типу!!! І це до речі вірне та стратегічне рішення!
Галина Карабан _ 29.12.2018 01:02
IP: 35.235.224.---
Галина Карабан:
А ще погугліть хо такий цей Кузьо. Спочатку був консультантом Юлії Володимирівни, називався професором якогось там університету та і університетів половини земного шару, потім як виявилося що він самозванець і це все брехня! Тимошенко його виперла за двері! І злоба глибоко засіла в душі!!! І тут йому роботу пропонують у 2016 році із Адміністрації Президента, писати всілякі гадості на Юлію Володимирівну, і розказувати шо чув та бачив поки був у її оточенні!!! Навіть колись писав що Тимошенко брала гроші на виборчу кампанію 2010 року у лідера Лівії Муаммара Каддафі. А ви всі вірте таким хворим, він багато чого порозказує!!!
Галина Карабан _ 29.12.2018 00:49
IP: 35.235.224.---
Індра:
Оксана Борисова:
А між тим в gazeta.ua два дні тому ТАРАС КУЗЬО в статті "Чи не Москва стоїть за Тимошенко?" показує, що керівництво США і їхнє ЦРУ вважають, що Юлія Тимошенко є особа завербована Москвою. Від себе додам, що ВОНА ще й підпрацьовує на жидомасонів.
Просто для інформації: Власником gazeta.ua є Володимир Рубан. У 2001 році Володимир Миколайович керував департаментом засобів масової інформації виборчого блоку "Наша Україна", тобто звідки родом Порошенко. З Ющенковських. А тепер ще одне! Родич цього Рубана, до речі теж Рубан, тільки Юрій Григорович працює... БІНГО!!)) В Адміністрації президента Петра Порошенка!!
Ось тому і Манафортовська пропаганда ще досі діє!!! Ось тому і Тимошенко приписують "масковскую прапіску". Але це все нагла брехня. Маніпулятивна. Скоро все стане на свої місця!!!
Галина Карабан _ 29.12.2018 00:35
IP: 35.235.224.---
Ткачук Юрійович Юрій:
Serhii Yanchenko:
ТИМОХА И СПРАВЕДЛИВОСТЬ? смешнее анекдота я яще не слишал! наелись мы ее справедливости когда она премьером была хватило выше криши
Так, вистачало!!! І продуктів купити, і за хату заплатити, одягнутися, і ще й трохи доларів купити та відкласти на відпочинок за кордоном!!! Ми з чоловіком тоді автомобіль купували в кредит, відсотки адекватні, і з наших зарплат, разом з вищеперерахованим ми автомобіль виплатили за 3 роки!!! Але ж Тимошенко поганий прем'єр міністр!!! І допомогу на дітей я двічі отримувала на 2 та 3 дитину це були суттєві суми, по моєму 5000 та 10000 тис. доларів!!! Так що не грішіть. Жилося тоді краще, можливо просто не було такого вибору широкого як зараз але життя та купівельна і платоспроможність були кращими!!!
Галина Карабан _ 29.12.2018 00:27
IP: 35.235.224.---
Alexander Vasilevsky:
Коли Юля каже що знизить ціну газу в два рази і головні вороги для неї Коболєв і Супрун, то я розумію що ніяких реформ не буде:- (
Так, так!)) А Супрун чи Коболєв щось суттєве для громадян роблять??? Моя мама не може швидку нормально викликати, не хочуть їхати через ПСЕВДО Медреформу. Коболєв виписує собі такі премії що можна було б пенсії та зарплати підняти людям. До речі, премії за виграш у суді по газових "КАБАЛЬНИХ" контрактах пані Тимошенко. Значить не такий він кабальний що змушує Росію платити у разі не виконання зобов'язань перед Україною!!! Тимошенко контракти підписала у 2009 році. Якщо я не помиляюсь, вступає він в дію одразу після підписання терміном на 5 років, тобто у 2014! А де була Юлія Володимирівна тоді??? Правильно, у в'язниці! Хто по новому підписував ці контракти, це треба певно у Яценюка запитати!!!
Артем Жук _ 29.12.2018 00:13
IP: 35.235.226.---
Ткачук Юрійович Юрій:
посмотри динамику курса гривни за год и все поймеш а ведь как папик к вам в ростов убежал знаеш сколько в казне осталось?- 187 тисяч гривен так что начинали мы практически с нуля а нефть мы не продаем – а сколько рост ввп в россии? а милок? 1%процент до 1,5% не дотянули? а у нас больше 3% и это при том что мы еще и армию восстанавливаем воюем мы с вами ребятки хоть вы и стидливо этого не признаете
Згідний! Про приріст ВВП! Про армію частково, тому шо 90% заслуги волонтерів та небайдужих громадян, які підтримували хлопців + 1,5 % військовий збір!!! А про казну, ти чи я чи підприємства перестали сплачувати ПДВ? Чи його хтось відміняв? При купівлі будь якого товару чи продукту ти автоматично сплачуєш ПДВ, так що на пусту казну списувати не потрібно. Але позитивні зміни в країні є, попри війну. Але основних це соціальний захист я цього не бачу. Не по з/п ні по чому іншому, так що звиняй, вибір Юлія Тимошенко.
Артем Жук _ 29.12.2018 00:01
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
А ось результати соціологічного опитування, якому можна довіряти ("Демократичні ініціативи – Бекешкіна), який проведено 19-25 грудня:
Тимошенко – 16,1%
Порошенко – 13,8%
Зеленський – 8,8%
Треба зауважити, що виборча компанія ще не почалась, але виборець вже починає оцінювати реальні заслуги Порошенко перед державою. Тож рано ви, юлеботи, б'єте в барабани.
Що виборець починає оцінювати??? Томос? Добре, це хороша річ! Понад 300 чекали, а з/п, пенсії, якісна медицина, адекватні тарифи, доступні авто??? Це все де???
Алина Ткаченко _ 28.12.2018 21:02
IP: 46.149.92.---
Можна не дивуватися такому маштабному рейтингу Юлії Тимошенко, адже її програма та курс чітко спрямовані на вдосконалення умов життя та саме на усунення як глобальних проблем усієї нація так і підтримки та допомоги кожному громадянові України.
Оксана Борисова _ 28.12.2018 20:53
IP: 35.235.227.---
Тимошенко незаперечено лідирує по всім опросам.Це підтвердили і вибори до громад. І без сумніву ретинги Тимошенко і " Батьківщини" зростатимуть і надалі.
Індра _ 28.12.2018 19:58
IP: 94.76.81.---
Gennadiy Kiria:
Партія Батьківщина перемогла
правильне написанння цієї партії таке: מולדת
Breda _ 28.12.2018 18:22
IP: 92.113.193.---
Александр 1:

Треба зауважити, що виборча компанія ще не почалась, але виборець вже починає оцінювати реальні заслуги Порошенко перед державою.
Капіталізацію мафії?
Gennadiy Kiria _ 28.12.2018 17:23
IP: 37.73.215.---
Ткачук Юрійович Юрій:
Соціологія збігається з рейтингами. Подивіться, партія Юлії Тимошенко перемогла на виборах до громад 23 грудня
Gennadiy Kiria _ 28.12.2018 17:21
IP: 37.73.215.---
Ткачук Юрійович Юрій:
Партія Батьківщина перемогла на виборах до громад за кількістю депутатів
Gennadiy Kiria _ 28.12.2018 17:18
IP: 35.235.227.---
Останні вибори в громадах показали, що Юлія Тимошенко лідер передвиборчої кампанії.
Vika Sherbyna _ 28.12.2018 15:02
IP: 46.211.73.---
Александр 1:
А ось результати соціологічного опитування, якому можна довіряти ("Демократичні ініціативи – Бекешкіна), який проведено 19-25 грудня:
Тимошенко – 16,1%
Порошенко – 13,8%
Зеленський – 8,8%
Треба зауважити, що виборча компанія ще не почалась, але виборець вже починає оцінювати реальні заслуги Порошенко перед державою. Тож рано ви, юлеботи, б'єте в барабани.
По её "явно" неподцензурной оценке он ещё и политик года. Очевидно независимый опрос)
Vika Sherbyna _ 28.12.2018 14:53
IP: 46.211.73.---
Дніпряна Трипільська:
Порошенко – єдиний повністю незалежний президент.
Дивіденди, які надходять тепер за три роки, Порошенко спрямовує на прозору з фінансової точки зору популяризацію розвитку державності, ідей євроатлантичної інтеграції, підтримку створення єдиної помісної православної церкви, розвиток української мови", – заявили в АП.
"На політрекламу Порошенко також витрачає власні кошти – на відміну від багатьох інших політиків... на соціальну доброчинність і зміцнення обороноздатності країни Порошенко (його Фонд і підприємства) до бюджетів різних рівнів Roshen заплатив 8,2 млрд грн податків, зборів, єдиного соціального
Про "незалежный" скажите Путину – он оценит шутку)
Александр 1 _ 28.12.2018 13:21
IP: 188.163.12.---
А ось результати соціологічного опитування, якому можна довіряти ("Демократичні ініціативи – Бекешкіна), який проведено 19-25 грудня:
Тимошенко – 16,1%
Порошенко – 13,8%
Зеленський – 8,8%
Треба зауважити, що виборча компанія ще не почалась, але виборець вже починає оцінювати реальні заслуги Порошенко перед державою. Тож рано ви, юлеботи, б'єте в барабани.
Николай Бужчук _ 28.12.2018 12:59
IP: 46.133.3.---
Ткачук Юрійович Юрій:
а по поводу тимошенко скажу только одно -какую бы "социологию" она себе не рисовала -выборы все покажут -как кстати и местные показали
Согласен с вами! Как раз и чреда последних выборов в ОТГ и показала поддержку Тимошенко и кредит доверия к ней!!! А эти последние это не показатель, главное что 6 предыдущих в её пользу!!!
Николай Бужчук _ 28.12.2018 12:54
IP: 46.133.3.---
Дніпряна Трипільська:

Да вы что??? Дааа??? Не спорю, налоги может и платит, но не в полной мере!!! И не продал он ничего из своего бизнеса. Только передал на управление своим!!!
Николай Бужчук _ 28.12.2018 12:51
IP: 46.133.3.---
Індра:
Log Log:
Індра:
Log Log, лише в країнах де прем'єр і президент поєднані в одну постать є найвищий господарський розвиток і, відповідно, найвищий розвиток країни. Такими країнами є, зокрема: Велика Британія, Німеччина, США, Сінґапур. Розмитись і дублювання – це завжди відставання.
Шановний, Ви про Королеву забули.
Та просто я ще пам'ятаю Богдана Хмельницького, а ви вже про нього забули, як і про наше одвічне звичаєве право.
Вот как раз и нет!!! Там где доминирует парламентская форма правления там государства намного больше развинуты, чем те, которые практитуют либо президентскую либо президентско-парламенскую!!!
Артем Жук _ 28.12.2018 12:46
IP: 46.133.3.---
Індра:
Між іншим, лише у А. Гриценка в програмі зазначено, що президент і прем'єр міністр повинні бути злиті в одну постать. Саме так і планувалась Україна ще в 1990 р. Але згодом Л. Кравчук наляканий повстанням в Москві віце-президента Руцкого проти президента Єльцина вирішив не вводити в Україні посади застипниика президента (мабуть гадав, що його заступник підніме проти нього заколот) і ввів посаду прем'єр міністра. А це призвело до спотвореної форми правління, що ми й спостерігаємо і від чого дуже потерпаємо. Але така форма правління, коли країна потерпає, цілком влаштовує і Петю, і Юлю...
Якраз Тимошенко не хоче злиття з президентом, а парламентську республіку канцлерського типу!!! Це дві різні речі!!!
Adam Shysholik _ 28.12.2018 12:44
IP: 37.54.253.---
Окрім того, її рейтинг підкріплений величезним досвідом, командою та сильною стратегією – "Новий курс".
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter