Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Остаточний соціологічний розклад напередодні старту виборів Президента

26 грудня 2018, 16:52

Соціологічна група "Рейтинг" сьогодні презентувала підсумки дуже масштабного дослідження настроїв українців щодо широкого спектру соціально-економічних, безпекових та політичних проблем, які сьогодні стоять перед країною.

Перед усім цінність результатів дослідження полягає у можливості порівняти настрої мешканців усіх регіонів країни. Всього було опитано 40 000 громадян виборчого віку. Це при тому, що для України загалом репрезентативна вибірка становить близько 2000 респондентів.

Проект групи "Рейтинг", що носить назву "Портрети регіонів", мав би становити особливу цінність перед усім для органів влади. В умовах, коли в Україні два десятки років не проводився перепис населення, коли країна, як об'єкт управління, мало досліджувалася іншими засобами вивчення, влада діє, виходячи не з об'єктивний показників, – починаючи від демографічних і закінчуючи споживчими чи соціокультурними, – а беручи до уваги лише власні, часто відверто химерні, уявлення про Україну і людей у ній.

Так само результати дослідження становлять неабиякий інтерес для реальних політичних партій та їхніх лідерів, яким наступного року доведеться провести дві виборчі кампанії – президентську і парламентську. Вірогідно, що у партійних середовищах підсумки опитування користуватимуться значно більшою увагою, ніж у кабінетах бюрократії.

Перед усім звертає на себе увагу той факт, що, як в жодній області, місті чи в селі, так і по країні загалом, більшість громадян не дає позитивних оцінок ситуації в країні загалом. Утім, якщо по Україні лише 6% опитаних оцінили цю ситуацію як спокійну, то інтегральний середній показник для областей, де проживають респонденти, становить 27%. Якщо говорити про "рідні для них" місто/село, то нормальною обстановку там вважають вже 43%.

Отож робота центральної влади – президента, уряду і парламенту, перед усім – щодо нормалізації ситуації в країні оцінюється респондентами значно гірше, ніж місцевої.

З цим показником корелює і результат заміру відчуття громадянами зростання рівня корупції. На центральному рівні його угледіли 42%, на обласному – 32%, а у власному населеному пункті – 28%.

Продовжує цей ряд відповідь на питання щодо правильності чи неправильності напрямку розвитку ситуації в країні: 14% стверджують, що події ідуть у правильному напрямку, а 74% протилежної думки.

Сильно розрізняється бачення громадянами першорядних проблем для суспільства загалом і для себе особисто. Якщо війну ("конфлікт на Сході") головною проблемою для країни вважають 72%, а корупцію і хабарництво 41%, то для себе громадяни визначають головними такі перші три проблеми: підвищення вартості комунальних послуг – 52%; маленькі зарплати – 50%; дорожнеча (інфляція) – 40%.

Наведені дані дають змогу краще зрозуміти чому триває стагнація рівня довіри до влади, яка традиційно уособлюється постаттю чинного Президента, водночас зі зростанням рейтингів лідера опозиції Юлією Тимошенко.

Результати дослідження, згідно оприлюдненого сьогодні релізу групи "Рейтинг", такі: "Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка – 11,1%, Ю.Бойка – 9,6%, А.Гриценка – 7,8%, О.Ляшка – 6,6%, С.Вакарчука – 4,6%, Є.Мураєва – 4,5%, О.Шевченка – 4,2%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Водночас, майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах."

Далі: "21% вірять, що на президентських виборах переможе Ю.Тимошенко. За останній рік кількість тих, хто переконаний в її перемозі, зросла удвічі. У перемозі П.Порошенка впевнені 12,8%, що дещо менше ніж попереднього року (15%). Перемогу В.Зеленського бачать близько 5%, Ю.Бойка – 3,5%, О.Ляшка – 2,2%, А.Гриценка – 2,1%. У позитивний результат інших вірять менше 2% опитаних. Ю.Тимошенко у цьому показнику лідирує у всіх областях, за виключенням Львівщини, де більше вірять у перемогу на виборах П.Порошенка. У своїх фаворитах впевнені в основному прихильники Ю.Тимошенко (81%) та П.Порошенка (77%)...

Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів, які мають намір голосувати на виборах. У цьому показнику діючий Глава держави посідає першу сходинку в усіх регіонах, крім Львівщини, де лідером антирейтингу є Ю.Бойко.".

Таким чином маємо загальну диспозицію напередодні старту виборів Президента.

PS

Чимало оглядачів справедливо звертають увагу на "спурт у рейтинговому забігу" популярного гумориста Володимира Зеленського. Судячи з його останніх заяв, він не виключає для себе можливості втрутитися у виборчі перегони. Якщо це станеться, то В. Зеленський забиратиме найбільше голосів у чинного Президента. Природа його естрадно-політичної популярності зумовлена перед усім добре режисованою, і то переважно ним самим, нищівною критикою тих, явищ в українському соціумі, які нерозривно асоціюються у громадян саме з чинною владою – корупція, некомпетентність, безвідповідальність та кругова порука. Готовність підтримати В. Зеленського з боку певної частини громадян являє собою, даруйте, середній палець, показаний суспільством владі.

Проте, аналізувати вплив участі В.Зеленського у виборах президента на їхній кінцевий результат буде доцільним лише після його рішення балотуватися, а також оприлюднення його програмових тез і списку команди.

powered by lun.ua
Коментарі — 114
Богдан Розновець _ 27.12.2018 10:39
IP: 35.235.227.---
... отакої.в 2014 році 72% -63% три галицьких області ДАЛИ за могілєвіч-путін-фірташ-порошенко – РАБСТВО улуса... навіть Донбас дав менше за бандита януковича...ще раз ЗАТЯТІ хруні... їх розумом НЕвізьмеш... воно здохне а не вступиться... ментальність... таке...
Ще з давніх-давен неповноцінні чоловіки ненавиділи розумніших за себе жінок, а некрасиві жінки ненавиділи вродливих жінок.
Це психологія неповноцінних людей і з цим нічого не поробиш.
В світовій історії і класичній літературі прикладів тому є тьма-тьмуща.Варто ВИПРАВЛЯТИ помилки вибору 2014 шановні Львівяни... Розум має взяти ВЕРХ над ГОНОРОМ – смертний Гріх... ГОНОШИСТІСЬ Пастви – Доля Дітей і Онуків України... маємо сподівання
Log Log _ 27.12.2018 04:36
IP: 46.133.25.---
Константин Ольшанский:
свергнуть и убить законно избранного Президента
И "люстрировать внука".
Уролог, хватит повторять бред трусливого ворюги.
Весь мир смотрел записи с видеокамер как он собирал свой скарб.
Он подписал договорённости, но не выполнил, а сбежал.
Он и Ваши руки замарал кровью, а Вы не каетесь.
Дніпряна Трипільська _ 27.12.2018 00:17
IP: 93.73.74.---
Політологи недооцінюють вплив на українські настрої Росії. На кожній сільській хаті вісить антена-тарілка, яка приймає усі російські телеканали, які зомбують населення і позбавляють людей здатності критично мислити. Сумно слухати, як як потім ці люди, як зомбі, слово в слово повторюють усі агітки кремля. А ще тисячі проплачених агітаторів, які активно працюють на сільських базарах, автовокзалах, поліклініках, у місцях скупчення людей. Боюсь, що частина населення невиліковно інфіковані російською пропагандою.
Adam Shysholik _ 27.12.2018 00:17
IP: 35.235.226.---
Хочу вірити "Рейтингу", адже похибка мінімальна. Окрім цього, відчувається сильна підтримка Тимошенко серед населення.
Галина Горбенко _ 27.12.2018 00:15
IP: 35.235.226.---
Как всегда, власть хочет запутать народ фейковыми вбросами. Но "Рейтинг" показал реальные цифры. Верим и ждем, когда Тимошенко заменит Порошенко.
Індра _ 26.12.2018 22:03
IP: 94.76.81.---
Tatyana Isaenko
4 перші особи названі як найрейтинговіші ніколи не показували інтересу до розвитку громадянського суспільтва – сильні місцеві громади, узгодженість дій громад і влади, і т.п. Наприклад, як у Юлі так і у Петі в оточенні перебувають основні кримінальні забудовники Києва та ін. міст України. Вони не підтримують громадські слухання – перед тим, як встромити в землю заступа, будівельна компанія мусить провести зустріч з навколишніми мешканцями і запитати у них дозвіл. Де, хто і коли здійснював в Україні таку процедуру? Ніхто, бо вся влада кримінальна. Набудований по всіх містах висотний непотріб непридатний для здорового життя. Хіба ми такі багаті, щоб в найближчі роки все це паскудство позносити? А треба буде, бо за 10 років проживання в таких монстрах не менше 50% народу вже будуть хронічно хворі на незрозумілі захворювання... Чи Юлька, Петька, Володька і Юрка будуть опікувати здоровий спосіб життя українців??? ТА НІКОЛИ!!!
Tatyana Isaenko _ 26.12.2018 21:50
IP: 35.235.231.---
Mykola Ivanov:
Юлія Тимошенко перемагає на презедентських виборах! 40 000 опитаних – похибка майже нульова. Влада намагаєтся все зробити, щоб за рахунок обману, куплених ЗМІ спростувати це, але людей не обманиш!
Цілком з вами згодна.при наближенні виборів порошенко все біільше і більше боїться Юлію Володимирівну
Tatyana Isaenko _ 26.12.2018 21:44
IP: 35.235.231.---
Тимошенко лідирує вже протягом тривалого часу.
Breda _ 26.12.2018 21:10
IP: 95.135.83.---
"Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4% (c)

Ви мене вибачте – але така ситуація навколо коміка Зеленського наводить на дуже сумні думки.
Подивилися його фільм на цю тему – і вперед. Людина навіть пів року не протрималась на посту генерального директора ТВ – каналу... ви не знаєте його – і ви йому довіряєте рулити Україною?
Довірливість і безвідповідальність – одні з найсуттєвіших рис українців.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 21:03
IP: 46.175.138.---
блін хлопці відвів душу на москалі аж настрій піднявся
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:49
IP: 46.175.138.---
Goga Jopss:
постой куда? ты еще не всю ольгинскую методичку отработал- не заплатят простому "воронежскому хуторянину"
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:43
IP: 46.175.138.---
Goga Jopss:
че сказал? ни разу не понял? ты че пока я тут с тобой высокоинтелектуальную беседу веду курнул что ли?
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:40
IP: 46.175.138.---
морковь это у вас (гидота редкостная) а у нас морква – солодка як цукор- знаеш какой из нее салатик получается? а з сальцом?за нее и двадцать не жалко
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:36
IP: 46.175.138.---
посмотри динамику курса гривни за год и все поймеш а ведь как папик к вам в ростов убежал знаеш сколько в казне осталось?- 187 тисяч гривен так что начинали мы практически с нуля а нефть мы не продаем – а сколько рост ввп в россии? а милок? 1%процент до 1,5% не дотянули? а у нас больше 3% и это при том что мы еще и армию восстанавливаем воюем мы с вами ребятки хоть вы и стидливо этого не признаете
Константин Ольшанский _ 26.12.2018 20:30
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Константин Ольшанский:
1. За війну несе відповідальність той, хто її розпочав: Путін.
2. Але, як ви могли бажати мати президентом України двічі судимого малоосвіченого бандита, який чітко демонстрував свій політичний стиль – жити по поняттях? Як у вашому мозку могла прижитись мисль, що верховним головнокомандувачем збройних сил нашої держави може бути колишній зек, який жодного дня не служив в арміЇ...
1. А "розпочав" бы Путин войну, если бы вы не захотели свергнуть и убить законно избранного Президента, замутив под это дело Майдан?
2. Да, Янукович-президент – не предел моих мечтаний. Но я реалист и всегда выбираю лучшее из худшего. Остальные обитатели украинского политического Олимпа были еще хуже – постянуковичское будущее это подтвердило. К тому же, если быть до конца честным, то следует признать – стремноватый бэкграунд Януковича не мешал ему быть вполне приличным госменеджером, это подтверждала вся его предыдущая деятельность.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:28
IP: 46.175.138.---
да нет милый 0,42 уже нет и 0,4 уженет теперь 0,39 так что 250 уже не купиш
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:21
IP: 46.175.138.---
а вот все остальное дорогуша посмотри цыфры товарооборота за последние 4 года там одни слезы остались – и знаеш посмотри заодно курс рубля и гривны тольно одним глазом а то поплохеет почему у вас все так "круто" а рубль вниз да вниз а в украине все плохо (по роств) а гривня вверх идет рулбишка к к гривне то падает
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 20:15
IP: 46.175.138.---
Goga Jopss:
оружие вы точно не продаете какой дурак его покупать будет если вы его безплатно раздаете
Александр 1 _ 26.12.2018 20:09
IP: 188.163.12.---
Константин Ольшанский:
Да, я голосовал за Януковича в расчете на то, что при нем будет мир...
За війну несе відповідальність той, хто її розпочав: Путін. Ви, Веня, тут дійсно не при чому.

Але, як ви могли бажати мати президентом України двічі судимого малоосвіченого бандита, який чітко демонстрував свій політичний стиль – жити по поняттях? Як у вашому мозку могла прижитись мисль, що верховним головнокомандувачем збройних сил нашої держави може бути колишній зек, який жодного дня не служив в армії, тому що сидів у тюрмі? Ви мріяли про стабільність по зековських поняттях? Це просто жах!
Константин Ольшанский _ 26.12.2018 19:54
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Константин Ольшанский:
Уролог, за Януковича Вы голосовали, результат известен.
За войну и убийства Вы несёте ответственность.
Да, я голосовал за Януковича в расчете на то, что при нем будет мир, а также экономическая и политическая стабильность – и результат действительно известен: при нем были мир, а также экономическая и политическая стабильность. А то, что вы и такие, как вы его свергнете и захотите убить – это форс-мажор, который предусмотреть я не мог (поскольку был о вас лучшего мнения и надеялся, что после первого Майдана вы и такие, как вы хоть немного поумнели). Так что за войну и убийства, последовавшие за тем, как вы свергли и захотели убить Януковича ответственность несете вы, а не я.
Log Log _ 26.12.2018 19:49
IP: 46.133.21.---
Ткачук Юрійович Юрій:
Не дискутуйте з ідіотом, він жодної книги у житті не прочитав, не розуміє 90% слів.
Пише як говорить, не відрізняє "не" від "ни", "тоже" від "то же".
Десяти слів без помилки не напише.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 19:27
IP: 46.175.138.---
Serhii Yanchenko:
ТИМОХА И СПРАВЕДЛИВОСТЬ? смешнее анекдота я яще не слишал! наелись мы ее справедливости когда она премьером была хватило выше криши
Log Log _ 26.12.2018 19:24
IP: 46.133.21.---
Константин Ольшанский:
В общем, нужно голосовать за Ю. Бойко.
Уролог, за Януковича Вы голосовали, результат известен.
За войну и убийства Вы несёте ответственность.
А Бойко такой же жулик как Вы. Вы на кредитах, он – на вышках.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 19:21
IP: 46.175.138.---
Serhii Yanchenko:
ДА ТИМОХА И РИСУЕТ НЕДАРОМ У БПП 52 ГОЛОВ ОТГ А У ВАС 5 НУ И ГДЕ ВАША "СОЦЫОЛОГИЯ"
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 19:19
IP: 46.175.138.---
Goga Jopss:
захват украинских военных кораблей это уже конфликт чтобы вы там себе не придумывали- так считает весь мир и даже оон об этом проголосовала и корабли кстати захватили в нейтральных водах и граница там не ваша а наша или ты всерьез думаеш что украденное становится твоим? да и договор от 2003 года об азовском море и керченском проливе что уже не действует? а ведь в нем сказано о свободном проходе украинских военных кораблей через керченсский пролив? или вам как всегда нас,,ть на все договора вами подписанные?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter