Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Остаточний соціологічний розклад напередодні старту виборів Президента

26 грудня 2018, 16:52

Соціологічна група "Рейтинг" сьогодні презентувала підсумки дуже масштабного дослідження настроїв українців щодо широкого спектру соціально-економічних, безпекових та політичних проблем, які сьогодні стоять перед країною.

Перед усім цінність результатів дослідження полягає у можливості порівняти настрої мешканців усіх регіонів країни. Всього було опитано 40 000 громадян виборчого віку. Це при тому, що для України загалом репрезентативна вибірка становить близько 2000 респондентів.

Проект групи "Рейтинг", що носить назву "Портрети регіонів", мав би становити особливу цінність перед усім для органів влади. В умовах, коли в Україні два десятки років не проводився перепис населення, коли країна, як об'єкт управління, мало досліджувалася іншими засобами вивчення, влада діє, виходячи не з об'єктивний показників, – починаючи від демографічних і закінчуючи споживчими чи соціокультурними, – а беручи до уваги лише власні, часто відверто химерні, уявлення про Україну і людей у ній.

Так само результати дослідження становлять неабиякий інтерес для реальних політичних партій та їхніх лідерів, яким наступного року доведеться провести дві виборчі кампанії – президентську і парламентську. Вірогідно, що у партійних середовищах підсумки опитування користуватимуться значно більшою увагою, ніж у кабінетах бюрократії.

Перед усім звертає на себе увагу той факт, що, як в жодній області, місті чи в селі, так і по країні загалом, більшість громадян не дає позитивних оцінок ситуації в країні загалом. Утім, якщо по Україні лише 6% опитаних оцінили цю ситуацію як спокійну, то інтегральний середній показник для областей, де проживають респонденти, становить 27%. Якщо говорити про "рідні для них" місто/село, то нормальною обстановку там вважають вже 43%.

Отож робота центральної влади – президента, уряду і парламенту, перед усім – щодо нормалізації ситуації в країні оцінюється респондентами значно гірше, ніж місцевої.

З цим показником корелює і результат заміру відчуття громадянами зростання рівня корупції. На центральному рівні його угледіли 42%, на обласному – 32%, а у власному населеному пункті – 28%.

Продовжує цей ряд відповідь на питання щодо правильності чи неправильності напрямку розвитку ситуації в країні: 14% стверджують, що події ідуть у правильному напрямку, а 74% протилежної думки.

Сильно розрізняється бачення громадянами першорядних проблем для суспільства загалом і для себе особисто. Якщо війну ("конфлікт на Сході") головною проблемою для країни вважають 72%, а корупцію і хабарництво 41%, то для себе громадяни визначають головними такі перші три проблеми: підвищення вартості комунальних послуг – 52%; маленькі зарплати – 50%; дорожнеча (інфляція) – 40%.

Наведені дані дають змогу краще зрозуміти чому триває стагнація рівня довіри до влади, яка традиційно уособлюється постаттю чинного Президента, водночас зі зростанням рейтингів лідера опозиції Юлією Тимошенко.

Результати дослідження, згідно оприлюдненого сьогодні релізу групи "Рейтинг", такі: "Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка – 11,1%, Ю.Бойка – 9,6%, А.Гриценка – 7,8%, О.Ляшка – 6,6%, С.Вакарчука – 4,6%, Є.Мураєва – 4,5%, О.Шевченка – 4,2%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Водночас, майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах."

Далі: "21% вірять, що на президентських виборах переможе Ю.Тимошенко. За останній рік кількість тих, хто переконаний в її перемозі, зросла удвічі. У перемозі П.Порошенка впевнені 12,8%, що дещо менше ніж попереднього року (15%). Перемогу В.Зеленського бачать близько 5%, Ю.Бойка – 3,5%, О.Ляшка – 2,2%, А.Гриценка – 2,1%. У позитивний результат інших вірять менше 2% опитаних. Ю.Тимошенко у цьому показнику лідирує у всіх областях, за виключенням Львівщини, де більше вірять у перемогу на виборах П.Порошенка. У своїх фаворитах впевнені в основному прихильники Ю.Тимошенко (81%) та П.Порошенка (77%)...

Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів, які мають намір голосувати на виборах. У цьому показнику діючий Глава держави посідає першу сходинку в усіх регіонах, крім Львівщини, де лідером антирейтингу є Ю.Бойко.".

Таким чином маємо загальну диспозицію напередодні старту виборів Президента.

PS

Чимало оглядачів справедливо звертають увагу на "спурт у рейтинговому забігу" популярного гумориста Володимира Зеленського. Судячи з його останніх заяв, він не виключає для себе можливості втрутитися у виборчі перегони. Якщо це станеться, то В. Зеленський забиратиме найбільше голосів у чинного Президента. Природа його естрадно-політичної популярності зумовлена перед усім добре режисованою, і то переважно ним самим, нищівною критикою тих, явищ в українському соціумі, які нерозривно асоціюються у громадян саме з чинною владою – корупція, некомпетентність, безвідповідальність та кругова порука. Готовність підтримати В. Зеленського з боку певної частини громадян являє собою, даруйте, середній палець, показаний суспільством владі.

Проте, аналізувати вплив участі В.Зеленського у виборах президента на їхній кінцевий результат буде доцільним лише після його рішення балотуватися, а також оприлюднення його програмових тез і списку команди.

powered by lun.ua
Коментарі — 114
Serhii Yanchenko _ 26.12.2018 19:18
IP: 95.132.21.---
Ткачук Юрійович Юрій:
а по поводу тимошенко скажу только одно -какую бы "социологию" она себе не рисовала -выборы все покажут -как кстати и местные показали
Ну кто рисует? Не говорите на черное -белое. Все равно ваши патроны проиграют. И справедливость восторжествует
Н.Ф. Пулярус _ 26.12.2018 19:17
IP: 35.235.230.---
Теза про те, що Клоун забирає голоси у Шоколада, вбиває довіру до решти тверджень!
Вірити, що люди обирають між підтримкою чинної влади і голосуванням за блазня можуть тільки повні ідіоти.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 19:11
IP: 46.175.138.---
и наши и русские были в форме с оружием на военных кораблях обе стороны действовали по приказу вышестоящего командования было применение оружыя факт военного инцындента признан и русскими тоже этого достаточно- вечно вы русские себе какое то "международное законодательство" придумываете о котором никто кроме вас не знает
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 19:05
IP: 46.175.138.---
Goga Jopss:
да причем здесь юридическое оформление войны? вопрос о пленных моряках- военные попавшие в плен в военном конфликте между официальними военными структурами разных стран автоматически получают статус военнопленных независимо от признания или непризнания факта войны одним из участников конфликта- даже если это просто пограничный инцындент- когда иранцы взяли в плен британских моряков войны между ираном и британией тоже не было но с ними обращались как с военнопленными и передали британии как военно пленных согласно конвенции
Log Log _ 26.12.2018 19:03
IP: 46.133.21.---
Goga Jopss:
То что в народе.
Амёба, запятые ставить научись, а только после этого рассуждай о войнах.
У тебя познания четырёхлетнего ребёнка, ни одной книги не прочитал.
Шавка тупая, крутишься у людей под ногами.
Константин Ольшанский _ 26.12.2018 18:59
IP: 35.235.227.---
Константин Ольшанский:
Константин Ольшанский:
Скорее всего, этот социологический расклад такой же "остаточный", как и 35,7% голосов, по утверждению тимошенковцев, полученных "Батькивщиной" на последних выборах, которые по итогу оказались 24,2%. Вообще, тимошенковцы ведут себя позорно: идиотически подставляются с примитивным перевиранием результатов соцопросов и выборов, нагоняют в комментарии толпы мегатупорылых ботов и т.д. Срамота.
Впрочем, позорно себя ведут и порошенковцы: нагоняют в комментарии толпы мегатупорылых ботов, пользуются услугами такого отребья, как Уколов и т.д.
В общем, нужно голосовать за Ю. Бойко.
Константин Ольшанский _ 26.12.2018 18:58
IP: 35.235.227.---
Константин Ольшанский:
Скорее всего, этот социологический расклад такой же "остаточный", как и 35,7% голосов, по утверждению тимошенковцев, полученных "Батькивщиной" на последних выборах, которые по итогу оказались 24,2%. Вообще, тимошенковцы ведут себя позорно: идиотически подставляются с примитивным перевиранием результатов соцопросов и выборов, нагоняют в комментарии толпы мегатупорылых ботов и т.д. Срамота.
Впрочем, позорно себя ведут и порошенковцы: нагоняют в комментарии толпы мегатупорылых ботов, пользуются услугами такого отребья, как Уколов и т.д.
Sergei Stoianov _ 26.12.2018 18:55
IP: 195.216.205.---
Много букв, а местные выборы показывают юле истину!
Павло Ямчук _ 26.12.2018 18:54
IP: 176.98.73.---
Придурки (а саме так їх слід називати) у 1917-21 роках, почухавши щось, теж "вірили" в безплатний хавчик від окупантів. І вони – отримали його. В 1932-33. Українська держава їм була "танунах". А от Естонії, Латвії, Литві, Фінляндії, Польщі була не "танунах". Тому вони й не мерли мільйонами, а "вічно нєдовольние" були дуже "давольними", тоді, коли жерли свої дітей. Ця гірка прямота саме для того мною сказана, щоби неминучий канібалістський "танунах" знову не провторився. Ніжні слова "танунахам" – не доходять.
Оксана Борисова _ 26.12.2018 18:54
IP: 35.235.226.---
ViHo:
Нема про що вести з Вами дискусію, ви або не читали програми Ю.В.Тимошенко, або її не розумієте.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 18:54
IP: 46.175.138.---
кстати по тимохиной социологии бпп "просто умерла" правда с чего бы "покойник" победил на местных выборах совершенно непонятно
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 18:51
IP: 46.175.138.---
а по поводу тимошенко скажу только одно -какую бы "социологию" она себе не рисовала -выборы все покажут -как кстати и местные показали
Константин Ольшанский _ 26.12.2018 18:50
IP: 35.235.227.---
Скорее всего, этот социологический расклад такой же "остаточный", как и 35,7% голосов, по утверждению тимошенковцев, полученных "Батькивщиной" на последних выборах, которые по итогу оказались 24,2%. Вообще, тимошенковцы ведут себя позорно: идиотически подставляются с примитивным перевиранием результатов соцопросов и выборов, нагоняют в комментарии толпы мегатупорылых ботов и т.д. Срамота.
Ткачук Юрійович Юрій _ 26.12.2018 18:48
IP: 46.175.138.---
что больше всего удивляет в русских єто способность самим придумывать вранье и свято в него уверовать -ни один из долбое,,в не читал женевскую конвенцию понятия не имет что нерпризнание одним из участников факта войны абсолютно не влияет на действие конвенцыи -для вступления ее в силу достаточно самого факта военного столкновения военнослужащих с оружием. в форме и по приказу- об этом в конвенции спецыально "для дураков " написано -нет придумали себе " войны нет с Украиной" и искренне считают что весь мир разучился читать и верит ихним сказкам -их там нет в крыму! их там нет на Донбасе- дурачки факт агресии россии против Украины с 2014 года признан международным судом оон и подтверден двумя резолюциями оон в прошлом месяце так что ваши сказки для слабоумных можете только друг другу рассказывать
Оксана Борисова _ 26.12.2018 18:46
IP: 35.235.226.---
Goga Jopss:
Любимая песня"рыгов" на стихи Вилкула. Спит и видит,как бы капитулировать.
Індра _ 26.12.2018 18:45
IP: 94.76.81.---
Оксана Борисова:
А між тим в gazeta.ua два дні тому ТАРАС КУЗЬО в статті "Чи не Москва стоїть за Тимошенко?" показує, що керівництво США і їхнє ЦРУ вважають, що Юлія Тимошенко є особа завербована Москвою. Від себе додам, що ВОНА ще й підпрацьовує на жидомасонів.
Оксана Борисова _ 26.12.2018 18:37
IP: 35.235.226.---
Індра:
Це в Вас мізки зламані. Здається ВИ десь з "запоребрика", бо не розумієте, шо хребет УКРАЇНЦЯ – то Богом дарована незламна скеля.
Serhii Yanchenko _ 26.12.2018 18:34
IP: 95.132.21.---
Рейтинг це не шарашкіна кантора))
Serhii Yanchenko _ 26.12.2018 18:32
IP: 95.132.21.---
Друзі, вибірка в опитуваннях була велика. Тож можна з впевненістю сказати, що Юля буде наступним президентом))
ViHo _ 26.12.2018 18:30
IP: 130.180.211.---
Оксана Борисова:
Лидерская позиция Ю.В.Тимошенко – безупречна. И как бы власть не пыталась представлять всё в другом ракурсе, Тимошенко выходит вперёд с большим отрывом.Она предлагает очевидный всем путь выхода из кризиса и экономиеческого подъёма Украины.
Ото ж бо і воно – "...очевидный всем путь выхода из... экономиеческого подъёма Украины".
ViHo _ 26.12.2018 18:26
IP: 130.180.211.---
Про шанси кандидатів краще питати у букмекерів, а не в соціологів. Бо букмекери ризикують власними грошима, а соціологи – лише власною репутацією, а репутація тут цінується не надто високо.
Індра _ 26.12.2018 18:26
IP: 94.76.81.---
Оксана Борисова:
Лидерская позиция Ю.В.Тимошенко – безупречна...

Дамочка, то який же той очевидный всем путь выхода???
Оксана Борисова _ 26.12.2018 18:20
IP: 35.235.226.---
Лидерская позиция Ю.В.Тимошенко – безупречна. И как бы власть не пыталась представлять всё в другом ракурсе, Тимошенко выходит вперёд с большим отрывом.Она предлагает очевидный всем путь выхода из кризиса и экономиеческого подъёма Украины.
Індра _ 26.12.2018 18:17
IP: 94.76.81.---
Оксана Борисова:
ОНА предлагает очевидный всем путь выхода из кризиса и экономиеческого подъёма Украины.
Чи не могли ви розкрити хоча б в коротких тезах путь вихода із крізіса і путь економічєскоґо подйома? Якщо ви є ясновидящою, то буду вам дуже вдячний за викладення путі.
Дякую.
Борис Надточій _ 26.12.2018 18:12
IP: 46.211.65.---
Невже українці такі дурні. що будуть голосувати за артистів без управлінського досвіду чи промосковську свору
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter