Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Російську пропаганду – геть з українського ефіру!

13 серпня 2008, 12:33

1

Зараз саме час, аби Нацрада знайшла можливість прибрати з українського ефіру російські дезінформаційні помиї, які рікою ллються на голови українців через ОРТ, НТВ, РТР, ТВЦ та деякі інші стічні канали.

Загадка, для чого російському телебаченню стільки частот та кнопок на телевізійних пультах, якщо вся ця панель оптово-проституйованих псевдожурналістів управляється однією кнопкою із Кремля?!

Російське ТБ немає нічого спільного ані з інформацією, ані з свободою слова: замість інформації воно постачає глядачам тупу пропаганду, а на тому місті, де в єльцинській Росії буяла свобода слова вирос бронзовий монумент непогрішимого Путіна.

У вівторок ввечері не міг відірватися від випуску новин на ОРТ. Ющенко, Качинський, Адамкус, виявляється, настільки бояться Росії, що в Грузію полетіли через Азербайджан. Не краще виглядав і Саркозі: репортаж про його перебування в Москві було змонтовано так, що Саркозі виглядав таким підлабузником щодо Медведєва, ніби він і не Саркозі, а Багапш, Кокойти чи якась інша маріонетка.

Якщо росіяни не хочуть свободи слова, то це їхня справа. Але чому українці мають ставати жертвами кремлівської пропаганди, яка в ці дні була порядково посилена? Їх ще можна зрозуміти: у них війна з Грузією, що в принципі може диктувати певні обмеження. Те ж саме відбувається в інформаційному просторі Грузії як країни, яка воює, на яку напала Росія.

Але ніхто не повинен обмежувати права українців на різносторонню інформацію про російсько-грузинську війну.

А для вас, Козлов, "Факты" есть...

Наші телеканали намагалися більш-менш балансувати. Значно гірше виглядає ситуація в газетах, частина яких, як відомо, є філіями російських видань.

От, наприклад, "Ізвестія в Українє" у вівторок подали цілий розворот "Конфлікт" – винятково через російські окуляри. Не говорячи вже про першу шпальту: "Россия ввела дополнительные "миротворческие силы". В серед те ж саме – майже дві шпальти російської пропаганди, щоправда, розбавленої репортажем власного журналіста аж із Борисполя.

Ледве чи не пів-"Московського комсомольця в Українє" – тенденційна добірка матеріалів: "Добро пожаловать в ад", "Америка против России", "Способный фашист", "Розсип, не включай заднюю".

Взірцем тенденційності та односторонності можна назвати статті Ігоря Козлова в "Фактах" (у вівторок, і в середу), написані здебільшого за російськими джерелами. Там наводяться і думки "неросійського походження", але якщо заяви росіян подаються як доконані факти, то грузинська версія ставиться від сумнів – в тому числі і через посилання на російські джерела.

Я вже не кажу про газету "Сегодня". Конвент-аналіз теми російсько-грузинської війни не залишає сумнівів: коли Росія нападе на Україну, на цьому видання повісять табличку: "Все ушли фронт" – стріляти в спину українській армії.

powered by lun.ua
Коментарі — 412
vick7777 _ 13.08.2008 15:50
IP: 195.182.194.---
Если внять призывам "псевдополитолага..." автора, то во что превратятся наши СМИ? Что запоете вы, господин Медведев, если запрещать ваши провакационные публикации?
str_Kharkiv _ 13.08.2008 15:49
IP: 92.113.173.---
Скільки коментів з очевидних речей.
1. У сучасному світі інформаційна безпека є основною складовою національної безпеки.
2. Росія – ворог незалежної України. Ніхто ніколи цього не приховував. Вони сприймають лише гопак, та й то гидують ним.
3. Влада, яка неспроможна забезпечити національну безпеку, смертельно небезпечна для країни і повинна негайно бути змінена.
4. Всі розмови про "демократію" та "свободу слова" ведуть лише вороги України (не гопака). Доведення – передивіться ще раз коменти.
Kassandraz _ 13.08.2008 15:47
IP: 194.44.105.---
Цілком правильно,Олеже! Інформаційний простір-один із найважливіших факторів нацбезпеки.На превеликий жаль,той хто мав би дбати про безпеку України,й безпосередньо ті,хто проїдає відповідні статті бюджету,переймаються зовсім не тим.А даремно.Адже згідно із путінським планом повернення України в ярмо росії знищення інформпростору значиться під пунктом 2 (перший-економ експансія,третій-організація кризи влади з касетним скандалом).Втілився,на превеликий жаль цей план геніально,з допомогою перевертнів,пятої колони,агентів фсб,які служать в СБУ.Сьогодні в держави Україна повністю втрачено інфорпростір-жодної загальнодержавної української газети,жодного телеканалу.Із друкованих ЗМІ-за кількістю,масовістю й тиражем-понад 85%-російськомовні й відверто антиукраїнські видання.Оця свобода слова повернулася повним крахом для укр незалежності.Результати останніх виборів не були б такими плачевними,якби ми могли формувати загальнодержавну (продержавницьку!) політику інформатизації суспільства.Уявити собі подібне в якійсь навіть банановій республіці неможливо!ПРо росію не згадувати-тут розправляються навіть з інтернет-виданнями,ломають сайти,через домени "неугодних" коментарів розправляються вірусами.А Нацрада,безпринципна,непатріотична за совїм складом, за стільки років не може розібратися з порнографією,екстремізмом тощо.То де вже їм перейматися інформаційними війнами проти України й захистом самої України, її населення від російсько-фашистської агресії! Геть!
vladimirbabakin _ 13.08.2008 15:42
IP: 92.113.118.---
Вы посмотрите на самые"чесные и демократические СМИ"- Украины,врут в наглую (так делают и америкосы,кстати),так вот Олег,политтехнолог,тебя как раз и учили этой науке,что-бы врать внаглую и тебе верили!так делает и твой лидер"воровка на доверии"Но она ведь молчит!А почему?Ей нужен Юго-восток,перед будующими...!и она может его получить,из двух зол придеться выбирать,так лучше"воровка на доверии" чем помешаный на национализме"шрек"!Если конечно к тому времени,не произойдет чего-то более серьезного,типа Абхазии в Украине,и мы вычестим Украину от бандероской нечести......
Мешт _ 13.08.2008 15:42
IP: 91.190.79.---
Таким авторам більше до вподоби, коли показують позор держави- участь Ющенка в хорі політичних декоративних собачок (краіни Балтіі), які гавкають з-за плеч,,господаря,, не дуже задумуючись про причину. Ну в них комплекс неповноцінності, бояться що про них забудуть, загубляться в дорослому політичному світі, а у НАШОГО що...
Хтось може заперечити "а Качинський?" А політична поведінка Качиньського більше подібна на,,кожен надутий гондон, мнить себе дирижаблем", в ряд з серйозними політиками не ставять, але ж хочеться... Невже Украіні потрібен шлях лакейських собачок Буша (чи ін.), які готові вже лизати то, що ще не випало із задниці,,господаря". Невдячність такого лизання показана на кумові Ющенка. Видно не доходить.
Сiчень _ 13.08.2008 15:40
IP: 79.124.148.---
Старина Паркинсон верно подметил: для каждой сложной проблемы всегда найдется простое, понятное всем, недорогое, НЕПРАВИЛЬНОЕ решение.
Нам слабО создать серьезное, неподкупное аналитическое бумажное издание? Будем перебиваться электронными. Запреты тоже нужны, но в крайних случаях.
То же с языком. Не запрещать русский, а построить сильную справедливую страну, тогда все с гордостью будут учить и говорить на украинском.
Poluhohol _ 13.08.2008 15:33
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 15:28___ димко
13.08.2008 15:15___ Poluhohol
все во вселенной относительно
разница на столько велика, что статистический ответ будет "да"
Ну, подозреваю, что никакой статистики у вас нет, посему апломб ваш ничем не подтвержден. Развейте мои сомнения...:-))))) Статистику на стол.;-))))

Если вы это утверждаете – то некритично мыслите, как минимум (и свистите, как максимум). Почему? Да просто во время войны врут всё ее участники по определению: РФ и Грузия, и амеры, стоящие за Грузией, бо если скажут правду – подставят грузин... Закон войны, однако.:-)))
димко _ 13.08.2008 15:33
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 15:28___ Poluhohol
Простите. Я вот из поколения постарше Пепси. Но я вот не припомню где у нас можно было почерпнуть правду. Может в программе "Вести" или в газете "Правда"? Если я правильно помню, то правда у нас была категорически запрещена на государственном уровне.
DeadMamay _ 13.08.2008 15:33
IP: 82.207.18.---
Всіляку пропаганду геть!Судячи по тону і закликам це пише не Медвєдь,а принаймі Саакашвилі.Але,пане Олеже,дивіться не обісріться,як він.Бо тільки но десь хтось дійсно більш-менш серйозно пукне,то ви перший з мокрими штаньми і ізраїльським пашпортом вплигнете в найближчий рейс до Телявіву і будете гавкати хіба що звідтіля!І не провокуйте просто натовкти вам писок за отакі провокативні істеричні фобські заклики!
Слобода _ 13.08.2008 15:33
IP: 195.34.227.---
Мені цікаво – чому журналіст вимагає заборонити альтернативні канали TV? Свобода слова має на увазі висловлення різних думок. Хіба Україна не займається пропагандою, а США або інші країни. Будь моя воля я дав би доступ, наскільки це можливо в інформаційному полі, різним точкам зору на події.
Даєш 400 каналів TV для всіх: українських, російських, американських, європейських, азіатських, комуністичних, ліберальних і інших!
Комуністи забороняли, а тепер цим стали займатися дерьмократи. Таке враження, що автор перелякався іншої думки.
Poluhohol _ 13.08.2008 15:28
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 15:18___ Эрмизиний
Дядьку, зрите буквально в корень! Просто у нас идет информационная война, и мы в ней актеры, хай йому грець... Просто основную массу здесь присутствующих дискуссия не интересует, подозреваю, потому, что оппоненты из поколения, выбравшего "Пепси" и клипы, они к этому не привыкшие, им не правда нужна, а морально-психологический комфорт и высокая самооценка. А все что длится более 3-х минут, вызывает усталость и раздражение... Всё ведь должно быть просто!
димко _ 13.08.2008 15:28
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 15:15___ Poluhohol
все во вселенной относительно
разница на столько велика, что статистический ответ будет "да"
Alex_N _ 13.08.2008 15:27
IP: 92.113.192.---
13.08.2008 14:54___ Ігор_з_Києва

Российской мысли, что хлопочет,
Чтоб оживить цветущий труп,
"Мертвого льва может пнуть и осел."
димко _ 13.08.2008 15:26
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 15:16___ true
Я Вам не говорю, что они смельчаки. Я Вам говорю, что вполне возможна ситуация, когда для президента Франции опасности нет, а для президента Украины – есть. Эта опасность может быть вполне реальной. Вы этой возможности не учитываете. И делаете категоричные заявления.
димко _ 13.08.2008 15:23
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 15:18___ Эрмизиний

За многолетнюю историю СМИ это отработанная технология. Никаких новаций не требуется.

У нас есть "телекритика" там Вы можете посмотреть мониторинги наших каналов. Например за 2004-й год.

Главное, чтобы этим не занимались чиновники.
yuriy1945 _ 13.08.2008 15:22
IP: 77.121.209.---
O, газета "Сегодня". Это шедевр украинофобии. Есть там такой себе Бузина, называющий себя писателем, историком. Правда, говорят, учился на историческом факультете КГУ и где-то недалеко от Литвина.Оба шуровали историю КПСС. Недавно был в Донбассе. В местных газетах люди пишут о своих насущных проблемах и, поверьте, что, нет такого дерьма и сотой доли, что льет на Украину газета "Сегодня" и эта Бузина, Ну и дал Бог фамилию! А зачем мы ее покупаем? Не знаю кто хазяин, но дать ему зарабатывать на нас...?
yuriy1945 _ 13.08.2008 15:22
IP: 77.121.209.---
O, газета "Сегодня". Это шедевр украинофобии. Есть там такой себе Бузина, называющий себя писателем, историком. Правда, говорят, учился на историческом факультете КГУ и где-то недалеко от Литвина.Оба шуровали историю КПСС. Недавно был в Донбассе. В местных газетах люди пишут о своих насущных проблемах и, поверьте, что, нет такого дерьма и сотой доли, что льет на Украину газета "Сегодня" и эта Бузина, Ну и дал Бог фамилию! А зачем мы ее покупаем? Не знаю кто хазяин, но дать ему зарабатывать на нас...?
Unique _ 13.08.2008 15:21
IP: 91.124.101.---
13.08.2008 15:16___ true
Правильно: Росії тепер тільки дурень не боїться...
Poluhohol _ 13.08.2008 15:21
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 15:10___ Unique
Ви ніколи не зможете оправдати фашизм. – А ви ніколи не зможете оправдати нацизм. Я зараз аналізую не всю історію Росії та Грузії, а виключно конфлікт від 8 серпня, і ваша істерика тут ні до чого.
Мишико вчинив як авторітарний лідер націоналістичної держави (не треба про демократичні вибори та "революцію троянд" – Гитлер теж обирався, і досить законно), він дурний та безвідповідальний політик, коли конфлікт у латентній фазі вирішив перевести у "гарячу" фазу, його уряд такий же дурнуватий бо молодий та недосвічений, а життями вже кортить погратися.
Unique _ 13.08.2008 15:20
IP: 91.124.101.---
13.08.2008 15:07___ Poluhohol

Якщо грузинські десантники у Ханти-Мансійську або в Якутську захищатимуть своїх громадян від російської агресії – думаю, це буде брехнею...
А "раша – гов хоум", чи той же "чемодан-вокзал-росія" – це ж класика.
Всі нації, весь світ виселяє із своїх домівок обнаглілих окупантів.
Так буде і в Придністров'ї, і в Татарстані, і в Якутії, і в Ханти-Мансійській, ніби то автономній, аж допоки не залишиться область суздальських угро-фінів.
Оце і вся Росія, мушу вам сказати. Голова в піску ще жодного страуса не врятувала...
Эрмизиний _ 13.08.2008 15:18
IP: 213.159.237.---
А кто, интересно, будет определять – где информация пропагандистки-лживая, где -отчасти лживая, а где – не лживая и совсем не пропагандистская? Ведь ярлык навесить можно на кого угодно. Я совсем не в восторге от российских СМИ, но на мир нужно смотреть РАЗНЫМИ глазами. Даже, если исходить из логики "Россия-враг", то необходимо и мнение врага учитывать. Если слушать только себя-любимого, то и говорить не о чем – свое мнение и так известно.
true _ 13.08.2008 15:16
IP: 93.74.170.---
Димочка, если бы самолёту с ющером и прочей швалью не разрешили бы влететь на территорию Грузии и не дали бы корридор – это бы тут же оказалось в главных новостях той же Украинской правды. Но тут дело в другом – они просто уписялись от страха, что им придётся лететь в зоне, которая полностью контролируется Россией.
VNC _ 13.08.2008 15:16
IP: 212.82.192.---
13.08.2008 15:13___ Poluhohol

хто більше розповідає про себе хорошого (а хто ж про себе погане розповідає) – той більше й платить. -???????? Повна нісенітниця
І чого ж Ви такий нервовий?;))
Мова з самого початку йшла виключно про мовлення іноземних ЗМІ. Навіть ще вужче – їхніх новин. Чого Ви весь час плигаєте як ота блоха з одного на іншого й самі себе лякаєтесь?;)
Poluhohol _ 13.08.2008 15:15
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 15:10___ димко
В остальное время Вам врут русские каналы. – А укр. и грузинские, американские каналы мне не врут, соответственно? Режут правду-матку?
Nick_M _ 13.08.2008 15:13
IP: 194.44.242.---
13.08.2008 14:45___ ACTIONDIRECT
Очень радует, что это написано однофамильцем российского президента)))
Не очень радует, что твой лидер, Юлия Тимошенко молчит как Муму!)))
Ты ведь не в курсе почему она молчит!!!)))))
1) Внешняя политика – прерогатива президента;
2) Неужели так все однозначно в этой войне, подготовленной кукловодами из Нью-Йорка и их агентами влияния в Европе (Блер, Саркози...),России (Кац в кепке, Жирик, Затулин...), в Украине (наших знаете,думаю). А кукловоды (не агенты влияния) – это те, кто определяет, где организовывать войны, революции, чьи природные ресурсы прибрать к дьявольским рукам.
3) Вы все-таки "поперлись" на концерт Псоя, или нет? Как впечатление, или отзывы не из числа 90% там присутствовавших. Мой друг _кро не желает делиться своими высокохудожественными, тонкими впечатлениями.
Донбас7 Aтака Путіна1205 Уряд реформ398 Корупція1313 Зеленський7
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter