Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Російську пропаганду – геть з українського ефіру!

13 серпня 2008, 12:33

1

Зараз саме час, аби Нацрада знайшла можливість прибрати з українського ефіру російські дезінформаційні помиї, які рікою ллються на голови українців через ОРТ, НТВ, РТР, ТВЦ та деякі інші стічні канали.

Загадка, для чого російському телебаченню стільки частот та кнопок на телевізійних пультах, якщо вся ця панель оптово-проституйованих псевдожурналістів управляється однією кнопкою із Кремля?!

Російське ТБ немає нічого спільного ані з інформацією, ані з свободою слова: замість інформації воно постачає глядачам тупу пропаганду, а на тому місті, де в єльцинській Росії буяла свобода слова вирос бронзовий монумент непогрішимого Путіна.

У вівторок ввечері не міг відірватися від випуску новин на ОРТ. Ющенко, Качинський, Адамкус, виявляється, настільки бояться Росії, що в Грузію полетіли через Азербайджан. Не краще виглядав і Саркозі: репортаж про його перебування в Москві було змонтовано так, що Саркозі виглядав таким підлабузником щодо Медведєва, ніби він і не Саркозі, а Багапш, Кокойти чи якась інша маріонетка.

Якщо росіяни не хочуть свободи слова, то це їхня справа. Але чому українці мають ставати жертвами кремлівської пропаганди, яка в ці дні була порядково посилена? Їх ще можна зрозуміти: у них війна з Грузією, що в принципі може диктувати певні обмеження. Те ж саме відбувається в інформаційному просторі Грузії як країни, яка воює, на яку напала Росія.

Але ніхто не повинен обмежувати права українців на різносторонню інформацію про російсько-грузинську війну.

А для вас, Козлов, "Факты" есть...

Наші телеканали намагалися більш-менш балансувати. Значно гірше виглядає ситуація в газетах, частина яких, як відомо, є філіями російських видань.

От, наприклад, "Ізвестія в Українє" у вівторок подали цілий розворот "Конфлікт" – винятково через російські окуляри. Не говорячи вже про першу шпальту: "Россия ввела дополнительные "миротворческие силы". В серед те ж саме – майже дві шпальти російської пропаганди, щоправда, розбавленої репортажем власного журналіста аж із Борисполя.

Ледве чи не пів-"Московського комсомольця в Українє" – тенденційна добірка матеріалів: "Добро пожаловать в ад", "Америка против России", "Способный фашист", "Розсип, не включай заднюю".

Взірцем тенденційності та односторонності можна назвати статті Ігоря Козлова в "Фактах" (у вівторок, і в середу), написані здебільшого за російськими джерелами. Там наводяться і думки "неросійського походження", але якщо заяви росіян подаються як доконані факти, то грузинська версія ставиться від сумнів – в тому числі і через посилання на російські джерела.

Я вже не кажу про газету "Сегодня". Конвент-аналіз теми російсько-грузинської війни не залишає сумнівів: коли Росія нападе на Україну, на цьому видання повісять табличку: "Все ушли фронт" – стріляти в спину українській армії.

powered by lun.ua
Коментарі — 412
ВасильЦЕ _ 13.08.2008 17:25
IP: 62.64.122.---
Что касается Шустера, то его не на ТРК, а радио Гондураса нужно откомандировать. Его физиономия уже достала в телевизоре, так теперь еще в метро рекламу повесили. Мол ждите скоро на ТРК Украина. Нах он нам тут нужен, еврейчег продажный? БАЙКОТ ПРОДАЖНЫМ РОССИЙСКИМ ЖУРНАЛИСТАМ
Alejander _ 13.08.2008 17:24
IP: 92.112.65.---
После эксцесса на Тузле прошло 4 года. С того времени российская пропаганда успешно переформатировала сознание восточных, южных украинцев, а также крымчан, сделав из них фанатичных симпатиков России, которые уже не воспринимают рационального слова. Сегодня, в случае вооружённого конфликта около 15% украинских граждан поднимут оружие против Украины на стороне России...
семафор _ 13.08.2008 17:22
IP: 77.90.193.---
13.08.2008 17:18___ true
Медведев, не лги. Слышишь, что тебе говорят, кончай брехать! Российских телеканалов сейчас в социальных пакетах каб телевидения нет.


Cам не бреши, сучий сину. РТР, РТВИ... – цього замало?
SittingOnTheFence _ 13.08.2008 17:21
IP: 92.112.105.---
На каком-то российском сайте опубликованы признаки, по которым можно на форумах отличить фсбэшных писак. Уверяю вас, на этом сайте их хватает. Похоже, это Полугоголь, МертваяМама, Тру и т.д. На украинских форумах можно добавить еще один признак: они задают вопрос, почему премьер-министр не лізе поперед батька... висловитись з питань закордонної політики, яка не в її компетенції.
Предлагаю не отвлекаться на ненужные дискуссии с агентами. Это их задача. И Олегу не следует на них реагировать. Не отвлекайтесь, Олег, мы ждем ваших статей.
Слежу за "миротворческой" деятельностью России и вспомнилось из рассказов комбатантов, что такое "красные сапожки". Если оккупанты узнавали, что у девушки парень воюет в УПА, то чтобы она выдала, где находится криївка, применялась к ней такая пытка. Ноги девушки по колено опускали в ведро с водой, а воду кипятили (представляете российского, то-бишь советского офицера за таким занятием?). Затем девушку со сваренными ногами вывозили в лес. Это не было редкостью, но выжить, конечно, смогли считанные. Наши братья-миротворцы не лишены юмора: надо же было это назвать "красными сапожками"! Тревожно мне и за грузинов, и за осетинцев. Гости у них опасные.
Не примите за пропаганду. Так, информация.
АнтиPR_ _ 13.08.2008 17:21
IP: 62.64.122.---
Это продажная журналистка. Благодаря ей у нас в стране возможна российская пропаганда. Если в Раше журналисты по определению не могут быть объективными, у просто нет такого права, то у нас им быть честными никто не мешает. Однако хруст зелени очаровывает наших "глашатых истины". Поэтому в наших СМИ полно всякой пропаганды, в том числе и российской. Поприползали сюда Шустеры с Киеселевыми, начали хапать по взрослому и рассказывать людям кто сегодня у нас плохой а кто хороший
dobro_diy _ 13.08.2008 17:19
IP: 216.191.42.---
У цих панів (путін, лавров, ноговіцин та інші; про т.зв. президента не кажу, очевидно, він – пішак у грі путіна) знесло дах від високих цін на нафту і газ. Вони вже піддають сумніву право всіх (крім матушки рассєї, звичайно) країн озброюватися для власного захисту. Скоро вони скажуть, що Україна не має право тримати війська в Криму, на Донбасі (а далі і по всій Україні – бо це загрожує "русскоязычным соотечествинникам").
Unique _ 13.08.2008 17:19
IP: 91.124.101.---
13.08.2008 16:22___ Fredegond
13.08.2008 16:22___ Poluhohol
Обом дякую за компліменти. Дауни у владі – наша спільна проблема. Разом їх і видавлювати будемо.
А щодо Вашого питання "хто ми?" – то якраз в цьому й відмінності наші: ми дуже добре знаємо, хто ми і короткий курс історії від окупантів нас не влаштовував ніколи.
А Ваше обурення і несприйняття, навіть на підсвідомому рівні, якраз і обумовлено легалізацією правди та самою її присутністю в нашому з Вами повсякденному житті.
Не заперечую, її довго не було і вона справді не мала права на існування. Але так не могло бути вічно. Судячи із:
13.08.2008 16:27___ Poluhohol
13.08.2008 16:27___ Fredegond
13.08.2008 16:31___ Fredegond оця одна-єдина правда недавно окупованих вашими дідусями, які так і не збудували обіцяне світле майбутнє, до "бєлого калєнія" доводить вас обох. Це, звичайно, потішає.
"мои дети попросят с твоих ренту..." Вони все ще вважають себе окупантами?
Не думаю. Мої – дома, місцеві. Претендують на відшкодування за окупацію, геноцид та Голодомори, наперекір вашим родинам Україну розбудовують під прапорами бандерівськими – прадідусів своїх. Але – ненароком, ви все ж відповіли на питання
"ХОТЯТ ЛИ РУССКИЕ ВОЙНЫ?"
Стільки крові вже вам пущено, а ви ще хочете. Думаю – захлинетеся.
Poluhohol _ 13.08.2008 17:19
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 17:11___ димко
Ума-то я и не приметил...:-))))) В чем он у вас хоть выражается? Безответственность и склонность к немотивированной резкости в серьёзных вопросах – заметил. Невзвешенность и безапелляционность – заметил. Ощущение себя солью земли и острием цивилизации – тоже заметил. (Всё прямо как у Саакашвили, отца нации...;-)) А насчет ума пока нет. Объяснитесь... А молодость – быстропроходящий недостаток...;-))))
true _ 13.08.2008 17:18
IP: 93.74.170.---
Медведев, не лги. Слышишь, что тебе говорят, кончай брехать! Российских телеканалов сейчас в социальных пакетах каб телевидения нет. А в не-социальных граждане имеют право смотреть всё, что угодно. Хоть порно, хоть CNN. Хоть китайское телевидение. Но если ты и тебе подобные уроды захотят граждан лишить и этого – последствия для тебя все равно настанут. Подумай про это.
Вася2 _ 13.08.2008 17:17
IP: 77.88.197.---
Згоден з автором – відверто антиукраїнську та антигрузинську брудну агітацію потрібно прибрати з інформаційного простору України, нехай пускають ці канали через супутник, а не через ретранслятори! Я особистовже років 7 не читаю всі ці дешеві газеточки для промивки мізків колишніх "совкових" громадян, які ще досі без розбору споживають те, що їм впихують чи то політики чи то політологи з Москаляндії. Війназ душі та мізки людей в Україні в повному розполі і тут Україна повинна якщо вже не вести наступальну політику, то принаймні захистити власний інформаційно-культурний простір, а то справді вийде так, що після всіх москальських фільмів та серіалів про війну та армію у нас в Україні більшість населення російські війська будуть сприймати як визволителів чи "миротворців". Події в Грузії – цеще одне попередження та нагадування Україні та її свідому прошарку населення, хто є хто в цьому світі і які правила тут діють! Треба дуже серйозно зайнятися концепцією безпеки України від зовнішніх та внутрішніх загроз, бо в іншому випадку наступні повідомлення про пересування російських військ будуть вже з території України!
На мою думку, нашій "керманичам" потрібно згуртуватися та ефективно діяти, а не лише пустословити, для зміцнення економічної та військової могутності країни, подолання внутрішніх негараздів та розвитку країни та громадського сусупілства. Бо, справді, внутрішні чвари та протиріччя, які часто інсценуються та режисуються зовнішніми "друзями" є бічом сьогодення в Україні.
димко _ 13.08.2008 17:14
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 17:10___ Poluhohol

почувствуйте разницу
КОД _ 13.08.2008 17:14
IP: 80.91.175.---
Пане Олеже. Я Вас дуже поважаю. Але ж Ви затесалися в таку сумнівну команду Тимошенко. Я не нахожу цьому виправдання. Вона вже викрита в продажності Путіну. Розумієте? Вона викрита. Вам не огидно з нею знатися?
Poluhohol _ 13.08.2008 17:13
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 17:10___ dmitrij_parhalov
Российские журналисты бегут из сврей станы. У меня есть несколько знакомых, которые приехали сюда работать из Москвы. Там, говорят свободы вобще не дают, пишешь, то что приказывают. Вобщем люди толковые. – Толковость состоит в свободе за чужие бабки безответственно звиздеть, что попало?
димко _ 13.08.2008 17:12
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 17:10___ Poluhohol
и что была цензура на негос сми?
Олег Медведєв _ 13.08.2008 17:12
IP: 194.30.168.---
В тому то ы проблема, що народ не може оцінити, бо в нас є кілька мільйонів людей, для яких брехня з Москви – неначе Слово Боже, бо з Москви. І якщо там кажуть, що земля не кругла, сонце сходить на заході, а українські снайпери стріляють в Грузії – так воно і є.
димко _ 13.08.2008 17:11
IP: 92.112.56.---
13.08.2008 17:06___ Poluhohol
Вас раздражает что мне тридцатник и я моложе и умнее Вас? Не обижайтесь. У Вас тоже, наверное, есть свои сильные стороны.
семафор _ 13.08.2008 17:11
IP: 77.90.193.---
13.08.2008 16:46___ Poluhohol
13.08.2008 16:19___ семафор
Шановний Фельгенгауер, мабуть, такий же росіянин, як я українець...:-)))) Тому й пише туфту усіляку професійно...
Отмотаем назад новостные ленты за 7-е число – покажите мне кто-нибудь сообщение об ураганном минометном обстеле грузин,
Це -тільки одне яке швидко знайшов
А в ньому посилання на РБК і т.д.

Так що Ви – дійсно більший Фельгенгауер ніж українець...:-)))))))))))))))))))
До того ж лінивий та й нахабний, бо вимагаєте замість себе працювати:-)))
Poluhohol _ 13.08.2008 17:10
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 16:59___ димко
Вы были на первомайской демонстрации в 1986 году, умник? – Я не умник, потому что был на первомайской демонстрации в 1986-м. Но не в Киеве... А 26-го был на море...
А вы были во Львовской области и Львове, когда цистерны с фосфором опрокинулись?
dmitrij_parhalov _ 13.08.2008 17:10
IP: 62.64.122.---
Российские журналисты бегут из сврей станы. У меня есть несколько знакомых, которые приехали сюда работать из Москвы. Там, говорят свободы вобще не дают, пишешь, то что приказывают. Вобщем люди толковые. Но тут палка о двух концах. Оттуда ж едет и всякий непотриб вроде Савика Шустера, которые за бабло, за черные гонорары баламутят народ.
Олег Медведєв _ 13.08.2008 17:09
IP: 194.30.168.---
APR, хто хоче слухати російську брехню та ще й платити за це гроші – хай купує тарілки, або скачує через Інтернет. Але крутити це в соціальному пакеті в кабельних мережах – це безглуздя...
APR _ 13.08.2008 17:07
IP: 194.44.136.---
А вчім проблема в нас є декілька своїх загальнонаціональних каналів, через тарілку можна дивитися іноземні, є своя преса і тд – чого боятися в нас весь народ має можливість оцинити як брешуть росіяни на фоні CNN наприклад...
Poluhohol _ 13.08.2008 17:06
IP: 62.80.167.---
13.08.2008 16:57___ димко
А Вы представляете себе каким идиотом Вы выглядите с Вашими речами? –;-)))) Шуткувал я частично.;-)))) А судя по вашей ранимости лет вам не шибко много, и идиотом вы и так выглядите без речений (идиотом, помнится, древние греки якобы называли людей, не участвующих в обсуждении политики на собраниях граждан полисов...)
APR _ 13.08.2008 17:05
IP: 194.44.136.---
Який всетаки дотепний Мєдвєдєв в Росії створили "міністерство правди" – тому ми повинні відключити російські канали...Але ж є ще супутники тому пропоную використатти ще радянські "глушилки" по містах будемо глушити й їх і тоді ми будемо отримувати саму достовірну інформацію від CNN...
Игрек-минус _ 13.08.2008 17:04
IP: 85.90.202.---
kovalevskiy (13.08.2008 15:03) "...А правда насчет Грузии она одна: Грузия первой вероломно начала войну в день открытия Олимпийских Игр и военного преступника Саакашвили, отдавшего преступный приказ открыть огонь из установок "Град" по спящему Цхенвали, надо судить международным трибуналом, как и его оппонента Путина за 2-ю чеченскую войну. И других тут правд нет..."

Kovalevskiy, Вы торопитесь с выводами. На мой взгляд, конечно.

Если бы было так, как Вы пишете, то России не было никакой нужды гнать по своим телеканалам откровенную чёрную пропаганду и ложь – достаточно было бы давать реальные факты.

Авот с этим как раз у кремлёвских правителей проблемы.
И причина этого, на мой взгляд, одна – им есть, что скрывать и именно поэтому Россия оказалась в тотальной политической изоляции.

А что касается начала конфликта, то много признаков говорит за то, что Саакашвили своим ударом упредил сценарий России по окупации Грузии и свержению там законной власти.

И этот план был сорван! – проблема территориальной целостности Грузии переведена в статус интернациональной под международным контролем.
Россия, не достигнув поставленных целей – проиграла.

Великий Лао Цзы написал:

"...Правитель нуждается в войске
И нуждается в Дао,
А Дао исчезает в войне.
Выбор приходит, когда выбора нет,
кроме приказа войскам..."
Олег Медведєв _ 13.08.2008 17:03
IP: 194.30.168.---
Масовані постачання в Грузію озброєння з країн НАТО та України підштовхнули цю країну до агресії проти Південної Осетії. Про це журналістам заявив заступник начальника Генштабу збройних сил РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин, повідомляє "Інтерфакс-Україна". "Не будь Саакашвілі (президент Грузії) озброєний до зубів, він ніколи не прийняв би такого рішення", – сказав Ноговіцин, нове інформаційне обличчя Росії.
Якби Грузія була озброєна до зубів, вона б не програла війну Росії. А от Росія – озброєна до зубів. Її військовий бюджет дорівнює половині державного бюджету України!
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter