Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Берлін і Мінськ

04 лютого 2016, 12:05

Діалог з нашими німецькими колегами. Передаю слово-в-слово.

НІМЦІ:

- Коли буде проголосований "особливий статус Донбаса"? Чому ви не виконуєте Мінськ?

МИ:

- Ми виконали кожен попередній пункт Мінську. Росія ж – не виконала жодного. Не відвела важке озброєння, не припинила стріляти та передавати гроші і зброю через кордон, відмовляється проводити обміни заручниками, зриває ці обміни, не відпускає депутата ПАРЄ – Надію Савченко. Мінськ – не односторонні зобов'язання Украіни!

- Ми все добре знаємо про Росію. Але ви мусите виконувати свою частину зобов'язань. Бо виглядає так, що ви зриваєте Мінські угоди.

МИ:

– Ми готові виконати наступні пункти, як тільки буде виконання попередніх пунктів зі сторони Путіна. Без цього – угоди не мають сенсу, адже встановлюють двосторонні зобов'зання!

Базою Мінську – є припинення вогню. Ви добре знаєте про те, що Росія та сепаратисти, які фінансуються РФ, не виконують перемир'я – лише у січні нас обстріляли більше 1000 разів!

- Ми знаємо, що РФ не виконує Мінськ. Не треба повторювати нам, який поганий Путін. Ми робимо і так все, що можемо. Що ви хочете, щоб ми ще зробили?

МИ:

- Ви маєте тиснути на Росію щодо виконання їх частини, а не на нас! Ми – виконуємо свою.

НІМЦІ:

- Це глухий кут. РФ звинувачує вас у невиконанні і зриві Мінську. І буде права, якщо ви не дасте 300 голосів за зміни до Конституції та особливий Закон про вибори на Донбасі. Коли буде проголосований "особливий статус Донбасу?" Альтернативи Мінську немає. Якщо ви цього не зробите – відверто, немає шансу на продовження європейських санкцій.

МИ:

- Чи вірите ви у те, що Мінські угоди будуть виконані Росією навіть після наших змін до Конституції?! Тим паче, якщо зараз немає жодних сигналів виконання зі сторони Путіна і жодних гарантій такого виконання у майбутньому? Чи готові ви такі гарантії дати?

НІМЦІ:

- Мінськ – це єдиний документ, під яким стоять підписи Порошенка та Путіна. Це все, що у нас є. Ви маєте його виконати. Не діє ваш аргумент – якщо не виконують вони, не будемо виконувати і ми. Це не працює. І Європа відверто втомилася від цього. У нас одне питання: коли ви проголосуєте зміни до Конституції, і коли будуть вибори на Донбасі?

- – -

Відверто: вони злі на нас. Вони стомилися. Один німець дозволив собі хвалити промову Путіна в ООН, заявляючи, що Путін "повернувся" цією промовою на міжнародну арену і потрібен Європі для "вирішення багатьох питань".

Німці, на відміну від поляків, балтійців чи навіть французів, не вірять у Путінську загрозу для себе особисто.

Вони бачать його рівноправним партнером, і хочуть скоріше владнати цю "тягомотину" з Україною – попри будь-яку ціну для нас. Найбільш проукраїнські представники Партії Зелених – залишаються тут майже в опозиції.

...Реформа децентралізації стала для німців своєрідним доказом того, що "конфлікт на Донбасі" стався не тільки через агресію Росії, а через недостатню децентралізацію та передачу прав на Донбас від Києва.

Порошенко сам визнав це, об'єднавши у Конституційних змінах децентралізацію та питання Донбасу.

Лише у Берліні я усвідомила глибину капітуляції для нас у "мінських домовленостях".

Не один раз ми питали дипломатів, як і чому ми підписалися на такі умови?

Найкраща відповідь, яку ми отримали, була приблизно така: "після декількох ночей переговорів, після того, як три ночі не спали Меркель та Олланд, не можна було піти з-за столу, нічого не підписавши".

А потім наступив ранок, потім наш Президент оголосив Мінськ "великою перемогою нашої дипломатії", потім він тисячі разів говорив, що не йдеться про "особливий статус", сподіваючись не зрозуміло на що.

У цій війні ми приходимо до усвідомлення жорсткої доктрини РеалПолітік, де кожен сам за себе, де опиратися можна лише на свій народ та самих себе, де категорично не можна брехати цьому народу, яка б гірка не була правда, і де треба мати план "Б" і "В" виходу з цього туману.

Я безмежно рада, що у Парламенті на сьогодні немає 300 голосів за Мінськ.

Ми виграли собі трошки часу.

Можливо, наша розвідка та РНБО таки подумають над планом "Б".

- – -

Гарна новини у цьому всьому – ми можемо стати справжньою державою, і стати набагато сильнішими, пройшовши наскрізь цей темний тунель і вийшовши на іншу сторону.

Ще одна гарна новина – якщо будемо "слухняними" хлопчиками і дівчатками у впровадженні реформ та виконанні Мінську – Німеччина після довгих переговорів зможе погодити нам великий План "Маршала" для України – в обмін на санкції, які Європа може більше не подовжить – нам можуть дати 150 мільярдів Євро.

І якщо ми будемо мати на той час достойний Уряд, зможемо використати ці мільярди на свою економічну безпеку, реформи та закладання фундаменту точок зростання економіки. І стіна між нами та російським зруйнованим Донбасом паде за 5-6 років.

Коментарі — 182
AC Lemberg _ 04.02.2016 12:50
IP: 104.197.213.---
Оптимістичний сценарій:
Ймовірність, що ВР проголосує поправки "по Донбасу" становить 50/50, тобто 1/2
Ймовірність, що після цього пройдуть вибори в ОРДЛО теж 50/50, тобто 1/2 (разом 1/2*1/2 = 1/4)
Ймовірність, що Росія (навіть потім) виведе війська і віддасть держкордон – теж 1/2 (разом 1/4*1/2 = 1/8)
Ймовірність, що Україна піде швидким шляхом реформ – теж 1/2 (разом 1/8*1/2 = 1/16)
Ймовірність, що буде новий план Маршала – теж 1/2 (разом 1/16*1/2 = 1/32)
Ймовірність, що ЄС розміняє санкції на допомогу Україні – теж 1/2 (разом 1/32*1/2 = 1/64)

Може краще просто піти в казіно і поставити на зеро?
SARA21 _ 04.02.2016 12:49
IP: 91.226.4.---
Одного разу наші дурні, знищили колгоспи,роздали людям землю а земля пустує,знищили коровники молоко пємо із порошку,сметану і кефір теж.Сьогодні хочуть децентралізацію.На Україні багато областей і районів а також сіл не мають роботи.Хто там буде платити податки щоб жив цей район чи область чи місто.ніхто,або мало хто.На Донбасі придурки теж слухають тих дурнів які їх привели до війни,знищили їхні робочі місця,їхні будинки,де візьмуть грошей на відбудову.?Кожна область буде відбудовувати своє,на Донбас захоче дасть захоче не дасть,бо і сама не буде мати,а ще вкрасти захочуть.Вот вам децентралізація.А Меркель і німців ваші проблеми не будуть цікавити,їм приймайте Мінські угоди а дальше ваша проблема буде.Вони дадуть грошей а наші злодюги розкрадуть і бідуйте люди,нікому ви непотрібні.
Александр Перебейнос _ 04.02.2016 12:46
IP: 37.229.247.---
От спасибо! Вот только это прекрасное время не доведется увидеть ни мне, ни тебе, ТП
Logic2009 _ 04.02.2016 12:44
IP: 94.179.67.---
СЕМИЖОПОВ (ник Мыкола Злочевский не путать с Злочевським) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
==================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКО
-Vesna- _ 04.02.2016 12:42
IP: 93.72.134.---
Запускайте вже Немирю в ці міжнародні кулуари... бо від вас усіх толку нема.
Лавров – титан. Йому протистояти можна тільки асиметричними ходами та справжнім мистетцтвом впливати.
руслан49 _ 04.02.2016 12:29
IP: 37.52.21.---
Це добре, що Шкрум так хвилюється за державу і говорить, що "наша розвідка та РНБО таки подумають над планом "Б". Тобто вона говорить, що мінські домовленості не працюють і нас жде затяжна війна з Росією. Але чому тоді цей недоюрист Власенко з Батьківщини агітує не голосувати за передачу всіх даних по призивниках в Генштаб, щоб проводити майбутню мобілізацію. Вже бачили, що попередня мобілізація зірвана. Зараз у кожному воєнкоматі є свої дані, а в Генштабі цієї сукупності даних по всіх призивниках немає. У конкретних воєнкоматах крутять цими призивниками, бо ніхто їх не контролює. А у Власенка є жалюгідний аргумент – ми ще не доросли до НАТО і не скоро туди вступимо, тому не треба централізувати дані по призивниках.
Miki2 _ 04.02.2016 12:25
IP: 178.94.98.---
Альона, добре, що завела тут блог. Говорю це тому, що чув тебе у Шустера. Враження, - на диво позитивне. Чому на диво? З часом сама побачиш. Успіхів.

Щодо теми блогу. Дуже добре. Молодець.
Корупція1206 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter