Оксана Забужко Письменниця, Віце-президент Українського ПЕН-центру

Для чого українцям Інтернет?

19 серпня 2007, 21:41

Це питання виникає в мене щоразу, коли виїжджаю за межі країни – чи то на чергову книжкову презентацію-виступ, чи надовше, з лептопом, щоб спокійно попрацювати. Але мобільник-то однаково всюди, як "мой сурок со мною", а 80% дзвінків, які я отримую, походять від українських журналістів. І кілька разів денно відбувається той самий діалог – дослівно:
- Пані Оксано, добрий день, це газета така-то (телеканал, радіо і т.д.), Ви не могли б відповісти на кілька запитань...
- Перепрошую, я зараз у Греції (Швеції, Індії і т.д.), а роумінг – штука коштовна.
- Ой, вибачте. А коли Ви будете в Києві?
Найсмішніше, що взнати, де я зараз є і коли буду в Києві, можна за один клік – зайшовши на мій офіційний сайт. І заощадити таким чином і собі, й мені часу й грошей. І я ще не зустрічала жодного українського журналіста, який би такою можливістю скористався.
Так само, як не зустрічала жодного шведського, німецького, швейцарського, навіть польського (перелік можна продовжити...), який би нею не скористався. Який, наприклад, з'явився би брати в мене інтерв'ю, не провівши попередньо пошуку в мережі (ну, й не прочитавши, що в його країні з-під мого пера видано, але то вже само собою...). Що вдієш – не привчені наші журналісти "на автоматі" сягати по інтернет для своїх прямих професійних потреб. І підозрюю, що не лише журналісти.
Підозрюю, що в українців взагалі не виробилося звички ставитися до інтернету функціонально. Не "зависати" в ньому для віртуальної "плавби" (таких знаю десятки!), а просто ефективно використовувати – як "вид інформаційного транспорту". Так, як це переважно й робиться в тих країнах, де доступ до мережі має кожен другий. А український сектор інтернету, знов-таки нічого не вдієш, усе ще розвинений слабо. В ньому можливі навіть такі казуси, як на два дні "задубілий" сайт провідної авіакомпанії (!): свідчу як людина, що якраз тоді стояла в "Аеросвіті" на waiting list (гаразд, що їхній офіс від мого дому за кілька кварталів, а якщо хтось живе в Вінниці чи в Луганську?). Яка вже тут ефективність...
А в такому разі див. перше питання: для чого ми вживаємо інтернет? Не знаю, чи проводилися якісь соціологічні дослідження на цю тему, але шалено цікаво було б довідатися: які, власне, потреби в житті українців він задовольняє?


powered by lun.ua
Коментарі — 105
zinik _ 20.08.2007 03:16
IP: 74.103.107.---
никто не спорит с вами в отношении необходимости
иметь дома компьютер и возможности подключиться к интернету.
полностью поддерживаю Marlen в этом вопросе.
ничего нового не могу добавить, кроме того, что
провожу много времени у компьютера и замечаю,
что стала меньше двигаться. компьютер поглощает моё время
и я стала меньше общаться с близкими. это плохо.
но мне не понравилась нотка высокомерности,
когда вы рассказывали, какие умные журналисты на западе
и какие, мягко говоря, не совсем умные украинские,
потому что звонят вам на cell.
хотя может мне показалось, тогда sorry.
vital34 _ 20.08.2007 00:41
IP: 193.41.62.---
Слава, нарешті, знайшла свою героїню – а вона, натомість, шкодує за витраченими на роумінгу грішми. Так – інтернет поки для багатьох із нас є більше видовищем, ніж інструментом. Але зрештою – коли хочеться подорожувати без зайвих витрат – то загальний (публічний) усім відомий телефон – можна і вимкнути. До речі із цікавістю дізнався – що спокійно письменниці працюється тільки закордоном. Нагадує ситуацію із пролетарським письменником Максимом Горьким – йому теж найкраще працювалося на острові Капрі.
Netko _ 20.08.2007 00:00
IP: 194.44.134.---
1.для чого ми вживаємо інтернет?
Інтернет НЕ вживають а використовують
2.живе в Вінниці
Ми не чехи, аби пхати приголосні немов у черзі за ковбасою за часів УРСР. Та ще однакових. У!!! (має бути У)
3.У часи, коли ім'я Оксани Забужко було тотожнім із твором "досліджень", і дехто з моїх колег був у захваті від цього твору й наполегливо агітував його перечитати (і не без успіху), вже тоді я звернув увагу на таке: щось в цьому творі мене (де) нервувало. І пізніше збагнув: мова. Точніше її штучність. Йдеться не про словник, а штучну суміш західноукраїнських слів та висловів (те що я чую в нас у Львові, наприклад) і слів та висловів явно "East Of...Zbruch".
Так от: поставлене пані Оксаною Забужко питання про інтернет і стосунок українців до нього (чи там вони порпаються, і чи вміють відокремити інформативні скарби від строкатого сміття), віддає (пахне) штучністю.
На кшталт: що би такого ще "бовкнути", але відмінного від політики водночас з натяком на оригінальність.

Відразу зазначу, що мій коментар є категорично суб'єктивним і жодним чином не є критикою творчості чи особистості (або й особи) Оксани Забужко, і я не мав наміру "валити" стіни фортець її прихильників чи шанувальників. Отож, прошу не ображатися.
samurai _ 19.08.2007 22:45
IP: 193.109.129.---
Ну, як це – для чого Інтернет? Щоб "все як у людей було"...
Marlen _ 19.08.2007 22:44
IP: 83.186.100.---
Вы, неоднократно, бываете за границей.
Почему бы вам не проаналиазировать достоинства и недостатки социальной системы в развитых странах и в Украине?
Нет, не " взагали", а конкретно... Дайте людям реально понять, почему 80% украинцев живут по скотски, с копеечной зарплатой и с оборзевшими миллиардерами...
Вот это будет интерсно и оправдывать, истинно, ваше журналистское призвание.имхо

Для чого українцям Інтернет?
Именно для этого. Учиться, познавать и сравнивать и,наконец-то, что -то менять...
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter