Сергій Дацюк Філософ

БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ: УКРАЇНА МАЄ ПРАВО НА ЯДЕРНИЙ ЗАХИСТ

07 грудня 2018, 09:06

Що стоїть за вимогою української влади до підписантів Будапештського меморандуму про проведення термінових консультацій?

Ця ідея Юлії Тимошенко була використана недавно українською владою і набула широкого резонансу в Україні та у світі.

Водночас, що стоїть за цією ідеєю, не розуміє значна кількість експертів, зокрема саме ті, які консультують українську владу.

Доводиться визнати, що до консультацій навколо базової проблеми Будапештського меморандуму Україна досі не готова.

Адже останнім часом стратегічні проблеми України швидко переводяться в статус передвиборного піару і руйнуються в своїх засновках і намірах, які не є ані стратегічними, ані принаймні благородними.

Водночас консультації в рамках Будапештського меморандуму це більш серйозно, ніж все, за що бралась досі українська влада під час війни.

Це ж не так званий воєнний стан, щодо якого можна сказати, що "ми вводимо воєнний стан, але воювати не будемо". Можна було трохи попіаритись, а потім вустами Прем'єр-міністра заявити, що воєнний стан може бути достроково припинений в разі нормалізації ситуації...

Що значить нормалізація ситуації у стані війни з 2014 року, пане Прем'єр-міністр? Нормалізація це означає повернення до нормальної війни, коли періодично гинуть українці в зоні розмежування з ТОТ ДЛО, блокується Азовське море, Крим анексований, але ми продовжуємо робити вигляд, що війни немає? Ви ситуацію до Керченської кризи вважаєте нормальною?

Схоже на те, що так само як з піар-метою була використана ситуація з так званим воєнним станом, буде використана ситуація термінових консультацій з підписантами Будапештського меморандуму.

Чи стоїть за ідеєю термінових консультації підписантів Будапештського меморандуму хоча б якась стратегія української влади? Чи є на цю тему розробки Інституту Стратегічних Досліджень, РНБОУ чи Адміністрації Президента?

Можливо це дуже таємні розробки, бо українській громаді про це невідомо.

Які ж проблеми мали бути поставлені Україною на цих термінових консультаціях, якщо б це справді була стратегічна ініціатива?

1. Вочевидь консультації підписантів Будапештського меморандуму це принципово інший формат міжнародних консультацій, ніж Мінський і Нормандський.

Мінський та Нормандський формати за великим рахунком йшли під диктат Росії, бо були розірвані питання агресії Росії на дві великі теми: окремо анексія Росією Криму і окремо агресія Росії щодо ТОТ ДЛО. Зараз США вимагають від України ще і третього розриву – окремо розглядати проблему окупації Росією Азовського моря, причому в двосторонньому форматі переговорів між Україною та Росією без участі міжнародної спільноти.

2. Будапештський меморандум дає можливість зафіксувати Україну як повноправного цілісного суб'єкта, якою вона існувала на момент його підписання (з Кримом, з ТОТ ДЛО, з Азовським морем), і в цьому статусі поставити питання про агресію Росії і відмову її визнавати суверенітет України.

3. Вочевидь консультації підписантів Будапештського меморандуму мають безпосередньо торкатися питання ядерного захисту України.

Україна має прямо сказати, що анексія Криму ніколи би не сталася, якби Росією не був використаний шантаж ядерною зброєю через третіх осіб, на тлі якого Україна відмовилася від військового захисту Криму. Про це публічно заявив Путін у відомому документальному фільмі. Чи наші політики і далі будуть приховувати від української громади цю прикру обставину?

4. Україна має прямо заявити, що казус порушення з боку підписантів "Будапештського меморандуму" гарантій суверенітету України підірвав процес непоширення ядерної зброї набагато більше, ніж це могло би зробити збереження ядерної зброї на території України.

5. Україна має заявити, що оскільки підписанти "Будапештського меморандуму" не надали жодних гарантій суверенітету України, то його умови є такими, в яких Україна має право жорстко вимагати негайно вирішити питання її ядерної захисту.

6. Україна має запропонувати три сценарії свого ядерного захисту:

1) Негайний вступ України до НАТО з обов'язковою умовою отримання "ядерної парасолі".

2) Розміщення ядерної зброї інших країн та ПРО інших країн на території України, які забезпечать Україні ядерний захист.

3) Підтвердження через голосування в ООН для України права на відновлення ядерного статусу.

Можливо може бути якась комбінація цих сценаріїв.

7. В разі якщо підписанти "Будапештського меморандуму" відмовляються виконати ці справедливі вимоги України, то Україна має попередити, що вона вважає підписання "Будапештського меморандуму" помилкою і буде самостійно шукати шляхи відновлення свого ядерного статусу.

Ось направду які проблеми мала би вже оприлюднити українська влада перед тим, як робити заяву про термінові консультації підписантів "Будапештського меморандуму", якщо би це справді була стратегія, а не черговий піар, після якого є всі шанси цю ідею в тому чи іншому вигляді зруйнувати чи дискредитувати.

powered by lun.ua
Коментарі — 137
Ya Yurkiv _ 09.12.2018 11:20
IP: 46.200.203.---
Log Log:
Ya Yurkiv:
З яких це пір пацакська урологія
Слилась в адном паривє с проктологієй?
З тих пір як Воронезький Унітаз і Миколаєвський Уролог почали захищати один одного.
Ми думали собі, що він уролог,
Насправді, з'бочений ОУН проктолог,
І в тому ніц незвичного немає,
В одну трубу з них цінне все стікає,
І десь за обрієм в Південний Буг впадає...
Log Log _ 09.12.2018 04:22
IP: 46.133.122.---
Ya Yurkiv:
З яких це пір пацакська урологія
Слилась в адном паривє с проктологієй?
З тих пір як Воронезький Унітаз і Миколаєвський Уролог почали захищати один одного.
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 22:56
IP: 46.200.203.---
З яких це пір пацакська урологія
Слилась в адном паривє с проктологієй?
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 22:16
IP: 46.200.203.---
Константин Ольшанский:
Константин Ольшанский:
Ya Yurkiv:
В общем, вы – враг СССР и России с безупречной легендой.
Легенда настолько безупречная, что, дабы не разрушать ее, дальше ношения кукиша в кармане по отношению к СССР и России ваша вражеская деятельность не заходила.
Яка в Москві конспірологія,
Як ФСБ давно все знає,
А в Миколаїві пацакська урологія.
Пацакським прастатітом 'мізки заражає
А мєстна СБУ на ці прадєлкі очі закриває?
Log Log _ 08.12.2018 20:40
IP: 46.133.122.---
lohik:
УССР не була ядерною республікою та не мала технологій виготовлення ядерноі зброі...Навіть твелів для роботи нашихАЕС ми не виробляємо...Треба хоча би почати з переробки урану для наших АЕС...
+10000
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 20:34
IP: 46.200.203.---
Георгий Петров:
Любой авианосец это огромная мишень и тисячи трупов.
США создавали авианосцы для усмирения непокорных туземцев и стран с неразвитой военной структурой.
Подплыть, уничтожить примитивную установку ПВО и самолётами, не встречая сопротивления бомбить несчастных туземцев. Чем то напоминает кадры немецких фильмов о бравых воинах Вермахта.
Страна, которая имеет ядерную триаду, эти огромные корыта со стеклянными бусами запугать не могут.
Як свого не маєш, чуже об-раєш!
lohik _ 08.12.2018 19:50
IP: 188.163.32.---
УССР не була ядерною республікою та не мала технологій виготовлення ядерноі зброі...Навіть твелів для роботи нашихАЕС ми не виробляємо...Треба хоча би почати з переробки урану для наших АЕС...
lohik _ 08.12.2018 19:34
IP: 188.163.32.---
Це не Кравчук і Кучма віддали ядерну зброю...Бо не було альтернативи та іншого виходу...При розвалі СССР на територіі всіх союзних республік залишались радянські ядерні боєголовки...Ключ для запуску яких знаходився в Москві...Це загрожувало розповзанню ядерноі зброі та утворенню 15 нових ядерних денжав...Щоб зберегти статус-кво Радою безпеки ООН було прийнято рішення знищити ці боєголовки та частину віддати в Росію...Це було умовою прзнаннямУкраін та інших республік незалежними державами...В противному випадку Украіні грозила ізоляція та невизнання...
Log Log _ 08.12.2018 19:22
IP: 46.133.122.---
Константин Ольшанский:
Но куча недостатков есть и у американских кораблей
"А у вас негров линчуют" (С)
Уролог, ваши совковые аргументы родились раньше Вас.
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 19:16
IP: 46.200.203.---
Георгий Петров:
Ya Yurkiv:
"Адмирал Кузнецов" это продукт Николаевского кораблестроения и все претензии к украинским корабелам.
Кстати, они там что то ещё делают или в России снег чистят!?
"Генерала Шухевича" на кальосах.
lohik _ 08.12.2018 19:13
IP: 188.163.32.---
Щось за міжнародні Миротворчі сили та іхню місію, яка повинна була введена на Донбасі, Петро перестав говорити...Замість цього ввів якийсь незрозумілий нікому воєнний стан...
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 19:10
IP: 46.200.203.---
Константин Ольшанский:
Ya Yurkiv:
Константин Ольшанский:
Ще б пак, "кузнєцова" тоді не було і в памінє...
Понимаю вашу иронию. Не спорю, "Адмирал Кузнецов" – не лучший образец советского (да, еще советского) кораблестроения. Но куча недостатков есть и у американских кораблей. И аварии на них случаются регулярно, и проблемы у них есть с соотношением финансовых затрат к боевой эффективности, и т.д, и т.п. Но я не вижу смысла злословить ни по поводу российских, ни по поводу американских кораблей. Глупо это делать гражданину страны, которой досталось практически все кораблестроение Советского Союза и которая его торжественно умертвила, а потом гордо похоронила.
Справа нє в абразцах, справа в памінє:)
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 18:39
IP: 46.200.203.---
Константин Ольшанский:
Ya Yurkiv:
Константин Ольшанский:
П.С. А з ким і де, японці підписали Акт про капітуляцію, з пацаками чи янками?:)
Акт о капитуляции японцы подписали с СССР и несколькими его шаровиками-союзничками на какой-то американской военной посудине, оставшейся на плаву после Перл-Харбора (то ли "Миссисипи", то ли "Миссури" – не помню точно как она называлась).
Ще б пак, "кузнєцова" тоді не було і в памінє...
Mikhail Smolyanoy _ 08.12.2018 18:05
IP: 35.235.227.---
Ядерний захист – це загальна ядерна смерть для всіх. Чи не так, пане філософ?
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 16:20
IP: 46.200.203.---
Александр 1:
Яка цінна порада! "Негайний вступ України до НАТО з обов'язковою умовою отримання "ядерної парасолі". Добре, що є такі "радники", як Юлія Тимошенко та пан Дацюк. А то Порошенко сидить і думає: "Що робити?". І зовсім нічого не робив, поки Юля не надала пораду. Слава балаболам!

Черговий раз переконався, що влада на порядок мудріша і відповідальніша за філософів і політичних шахраїв.
Вітаю Вас!
Вчора влада, устами керівника фракції БПП Гєрасімова, на 5-ому каналі "розмазала" Варофку по екрану телевізора.
Я давно не бачив, щоби її так публічно ганьбили.
Їй пригадали ВСЬО, так вже напевно дістала Президента, але Порошенко не Ющенко, і терпіти її вибрики не буде.
На закінчення, Гєрасімов запросив її на дебати, хоча по тону його виступу, пасувало би на розстріл:).
Александр 1 _ 08.12.2018 12:47
IP: 188.163.12.---
Яка цінна порада! "Негайний вступ України до НАТО з обов'язковою умовою отримання "ядерної парасолі". Добре, що є такі "радники", як Юлія Тимошенко та пан Дацюк. А то Порошенко сидить і думає: "Що робити?". І зовсім нічого не робив, поки Юля не надала пораду. Слава балаболам!

Черговий раз переконався, що влада на порядок мудріша і відповідальніша за філософів і політичних шахраїв.
Log Log _ 08.12.2018 10:07
IP: 91.196.178.---
Константин Ольшанский:
Японских милитаристов "прыборкал" СССР
Это такая же правда как то, что вошь кашляет.
Уролог, чёрного кобеля Путлера не отмоете, не старайтесь.
В "узкий мир" Вас не возьмут.
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 09:39
IP: 46.200.203.---
Алекс Бенкендорф:
Ya Yurkiv:
Да плевать, что у кого в голове было при подписании. Вопрос к нашим кудесникам-составителям и, раз уж Вы ответили, к Вам: где конкретные гарантии, формулируемые следующим образом – если произойдет то-то и то-то, тогда мы обязуемся предпринять такие-то шаги, в таких-то объемах и в такие-то сроки?
Джентельмени до такого не опускаються, джентельмени тримають слово:)
А Кравчук і Кучма, підписуючи папірець, теж вважали себе такими.
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 09:32
IP: 46.200.203.---
Ya Yurkiv:
Константин Ольшанский:
Ya Yurkiv:
Константин Ольшанский:
1.Политическая. Питекантроп украинского этнонационализма, вооруженный ядерной дубинкой – это не то, о чем мечтает Запад.
======================
Про це, мабуть, мріяв Степан Бандера ще в далекому 1946 році, коли американці приборкали ядерною палею японських мілітаристів.
Тоді б пацаки існували зараз згідно Меморандуму ОУН...
Японских милитаристов "прыборкал" СССР в результате маленькой победоносной войны августа-сентября 1945-го года, а американцы с целью демонстрации наличия у них ядерного оружия уничтожили атомными бомбами гражданское населения двух мирных японских городов.
П,С, А кто это – пацаки (не по фильму, а по текущему моменту)?
І згідно фільму, і згідно тєкущєму маменту – одне і теж. Здогадайтеся з трьох разів?
П.С. А з ким і де, японці підписали Акт про капітуляцію, з пацаками чи янками?:)
Ya Yurkiv _ 08.12.2018 09:29
IP: 46.200.203.---
Константин Ольшанский:
Ya Yurkiv:
Константин Ольшанский:
1.Политическая. Питекантроп украинского этнонационализма, вооруженный ядерной дубинкой – это не то, о чем мечтает Запад.
======================
Про це, мабуть, мріяв Степан Бандера ще в далекому 1946 році, коли американці приборкали ядерною палею японських мілітаристів.
Тоді б пацаки існували зараз згідно Меморандуму ОУН...
Японских милитаристов "прыборкал" СССР в результате маленькой победоносной войны августа-сентября 1945-го года, а американцы с целью демонстрации наличия у них ядерного оружия уничтожили атомными бомбами гражданское населения двух мирных японских городов.
П,С, А кто это – пацаки (не по фильму, а по текущему моменту)?
І згідно фільму, і згідно тєкущєму маменту – одне і теж. Здогадайтеся з трьох разів?
Petr Harchenko _ 08.12.2018 09:24
IP: 35.235.226.---
Конструктивна стаття. Президенту України, Уряду і Верховній Раді треба прислухатись до аналітичних міркувань Сергія Дацюка.
Алекс Бенкендорф _ 08.12.2018 03:26
IP: 193.106.63.---
Максим Верличенко:
Я говорю о содержании Меморандума. С содержательной точки зрения это бумажка, которая никого и ни к чему не обязывает. Зачем это мифотворчество? Зачем людям вешать лапшу на уши, утверждая, что Будапештский меморандум имеет гарантии?
Log Log _ 08.12.2018 03:23
IP: 46.133.122.---
Соломія Таланова:
Іванна Борис
Хоч би з різних комп'ютерів писали.
ІР демонструє Вашу тупість.
Алекс Бенкендорф _ 08.12.2018 03:22
IP: 193.106.63.---
Ya Yurkiv:
Да плевать, что у кого в голове было при подписании. Вопрос к нашим кудесникам-составителям и, раз уж Вы ответили, к Вам: где конкретные гарантии, формулируемые следующим образом – если произойдет то-то и то-то, тогда мы обязуемся предпринять такие-то шаги, в таких-то объемах и в такие-то сроки?
Log Log _ 08.12.2018 03:12
IP: 46.133.122.---
Соломія Таланова:
Як не соромно Петру, перед виборами, так відкрито, намагатися відбілитися від своєї бездіяльності за всі ці роки...
"Говорила баба до мамої смерті, та все чорт зна що' (С)
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter