Сергій Дацюк Філософ

БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ: УКРАЇНА МАЄ ПРАВО НА ЯДЕРНИЙ ЗАХИСТ

07 грудня 2018, 09:06

Що стоїть за вимогою української влади до підписантів Будапештського меморандуму про проведення термінових консультацій?

Ця ідея Юлії Тимошенко була використана недавно українською владою і набула широкого резонансу в Україні та у світі.

Водночас, що стоїть за цією ідеєю, не розуміє значна кількість експертів, зокрема саме ті, які консультують українську владу.

Доводиться визнати, що до консультацій навколо базової проблеми Будапештського меморандуму Україна досі не готова.

Адже останнім часом стратегічні проблеми України швидко переводяться в статус передвиборного піару і руйнуються в своїх засновках і намірах, які не є ані стратегічними, ані принаймні благородними.

Водночас консультації в рамках Будапештського меморандуму це більш серйозно, ніж все, за що бралась досі українська влада під час війни.

Це ж не так званий воєнний стан, щодо якого можна сказати, що "ми вводимо воєнний стан, але воювати не будемо". Можна було трохи попіаритись, а потім вустами Прем'єр-міністра заявити, що воєнний стан може бути достроково припинений в разі нормалізації ситуації...

Що значить нормалізація ситуації у стані війни з 2014 року, пане Прем'єр-міністр? Нормалізація це означає повернення до нормальної війни, коли періодично гинуть українці в зоні розмежування з ТОТ ДЛО, блокується Азовське море, Крим анексований, але ми продовжуємо робити вигляд, що війни немає? Ви ситуацію до Керченської кризи вважаєте нормальною?

Схоже на те, що так само як з піар-метою була використана ситуація з так званим воєнним станом, буде використана ситуація термінових консультацій з підписантами Будапештського меморандуму.

Чи стоїть за ідеєю термінових консультації підписантів Будапештського меморандуму хоча б якась стратегія української влади? Чи є на цю тему розробки Інституту Стратегічних Досліджень, РНБОУ чи Адміністрації Президента?

Можливо це дуже таємні розробки, бо українській громаді про це невідомо.

Які ж проблеми мали бути поставлені Україною на цих термінових консультаціях, якщо б це справді була стратегічна ініціатива?

1. Вочевидь консультації підписантів Будапештського меморандуму це принципово інший формат міжнародних консультацій, ніж Мінський і Нормандський.

Мінський та Нормандський формати за великим рахунком йшли під диктат Росії, бо були розірвані питання агресії Росії на дві великі теми: окремо анексія Росією Криму і окремо агресія Росії щодо ТОТ ДЛО. Зараз США вимагають від України ще і третього розриву – окремо розглядати проблему окупації Росією Азовського моря, причому в двосторонньому форматі переговорів між Україною та Росією без участі міжнародної спільноти.

2. Будапештський меморандум дає можливість зафіксувати Україну як повноправного цілісного суб'єкта, якою вона існувала на момент його підписання (з Кримом, з ТОТ ДЛО, з Азовським морем), і в цьому статусі поставити питання про агресію Росії і відмову її визнавати суверенітет України.

3. Вочевидь консультації підписантів Будапештського меморандуму мають безпосередньо торкатися питання ядерного захисту України.

Україна має прямо сказати, що анексія Криму ніколи би не сталася, якби Росією не був використаний шантаж ядерною зброєю через третіх осіб, на тлі якого Україна відмовилася від військового захисту Криму. Про це публічно заявив Путін у відомому документальному фільмі. Чи наші політики і далі будуть приховувати від української громади цю прикру обставину?

4. Україна має прямо заявити, що казус порушення з боку підписантів "Будапештського меморандуму" гарантій суверенітету України підірвав процес непоширення ядерної зброї набагато більше, ніж це могло би зробити збереження ядерної зброї на території України.

5. Україна має заявити, що оскільки підписанти "Будапештського меморандуму" не надали жодних гарантій суверенітету України, то його умови є такими, в яких Україна має право жорстко вимагати негайно вирішити питання її ядерної захисту.

6. Україна має запропонувати три сценарії свого ядерного захисту:

1) Негайний вступ України до НАТО з обов'язковою умовою отримання "ядерної парасолі".

2) Розміщення ядерної зброї інших країн та ПРО інших країн на території України, які забезпечать Україні ядерний захист.

3) Підтвердження через голосування в ООН для України права на відновлення ядерного статусу.

Можливо може бути якась комбінація цих сценаріїв.

7. В разі якщо підписанти "Будапештського меморандуму" відмовляються виконати ці справедливі вимоги України, то Україна має попередити, що вона вважає підписання "Будапештського меморандуму" помилкою і буде самостійно шукати шляхи відновлення свого ядерного статусу.

Ось направду які проблеми мала би вже оприлюднити українська влада перед тим, як робити заяву про термінові консультації підписантів "Будапештського меморандуму", якщо би це справді була стратегія, а не черговий піар, після якого є всі шанси цю ідею в тому чи іншому вигляді зруйнувати чи дискредитувати.

powered by lun.ua
Коментарі — 137
Марина Білоус _ 07.12.2018 16:59
IP: 35.235.226.---
Євген Агапов:
Порошенко тільки й може, що повторювати за Тимошенко – на оригінальні ідеї він не здатний.
На жаль наразі в нього набагато більше повноважень, щоб щось зробити.
Порошенко як головнокомандувач не проявив себе. І його піар на армії взагалі не заслужений
Марина Білоус _ 07.12.2018 16:57
IP: 35.235.226.---
Павло Пастушенко:
Бо ми цивілізована країна. Але Мінськ результатів не показав, а тому є сенс у переговорах в Будапештському форматі
Ya Yurkiv _ 07.12.2018 16:56
IP: 46.200.203.---
Mike_Kharkov:
Ya Yurkiv:
...західні підписанти вже відреагували на його порушення фуйлом, а саме, оголосили йому Економічну війну.
Це ВСЕ, що вони можуть зробити для України і всього світу!
Нужно внимательно следить за руками всех, и западных гарантов в том числе:)
Они не договорились с рос. олигархами, но договорились с украинскими. Что из этого следует? а то, что всё крутится вокруг России, а украинцу уготована роль обслуги. Иначе бы начали с перепланировки государства Украина (пл. Маршала и т.п.), не устраивали бы сделок с олигархами за счет народа. Меня лично это "ВСЕ" не устраивает, поскольку в нем нет для украинца ничего.
Якщо "ВСЕ" у світі "крутітца вакруг Рассії", то в чьом дєло...?:)
Марина Білоус _ 07.12.2018 16:56
IP: 35.235.226.---
Хіба не очевидно, що переговори в Мінському форматі не дають результатів?! Росія як вела війну, так і веде. Переговори необхідно вести саме в Будапештському форматі, якщо дійсно є ціль зупинити війну.
Viacheslav Hryhoriev _ 07.12.2018 16:25
IP: 46.211.42.---
"Ця ідея Юлії Тимошенко...". Далі черговий витвір філософа можна не читати
Кирилл Мартынюк _ 07.12.2018 16:08
IP: 35.235.227.---
Марія Гончар:
зараз наш корумпований гарант робить все, що ми чекали від нього 4 роки. Може він і повернеться до Будапешського формату. Але для його рейтингу вже це занадто пізно. Ми доьре пам'ятаємо, як він за ці роки завдяки Мінську добре заробляв зі своїми друзями олігархами на торгівлі з окупованими територіями.
Кирилл Мартынюк _ 07.12.2018 16:05
IP: 35.235.227.---
Всі вже тривалий час розуміють, що Мінськ не працює. Він дав на дуже короткий термін якийсь результат, але вже декілька років війна як тривала, так і триває. Я вважаю, що наш головнокомандуючий повинен шукати нові шляхи виходу з цієї кризи. Але він цього не робить. Добре, що Юлія Володимирівна це робить. З неї буде гарний головнокомандуючий
Анна Павловская _ 07.12.2018 15:52
IP: 35.235.227.---
Олекс Клін:
Анна Павловская:Ви маєте освіту юриста-міжнародника? Читали Будапершський меморандум і маєте свою думку щодо його змісту? То викладіть її у коментах. Лазити по сайтах чужої держави і поливати всіх "солов'іним послідом" – великого розуму не треба.
Якої "чужої держави", яким "солов'їним послідом", йолопе? Свою думку виклала. Не подобається? Не маю тому ради.
Анатолій Базір _ 07.12.2018 15:33
IP: 35.235.226.---
Щось в Україні мало відомо про міжнародний резонанс по вимозі негайних консультацій по "Будапештському меморандуму"??
Галина Петренко _ 07.12.2018 14:58
IP: 212.90.49.---
Дуже схоже, що і воєнний стан і ці розмови влади про консультації в рамках Будапештського формату – все це передвиборчий піар і нічого більше. Все це треба було робити не зараз перед виборами, а на багато раніше. Тому нема віри в те, що чинна влада дійсно щось зробить
Галина Петренко _ 07.12.2018 14:55
IP: 212.90.49.---
Александра Моисеенко:
ЮВТ від самого початку говорила, що треба проводити перемовини у рамках саме Будапештського договору. Але Порошенко з Медведчуком чомусь вирішили вигадати "велосипед" на скору руку
І зараз ми бачимо, що цей "велосипед" нас нікуди не привіз
Александра Моисеенко _ 07.12.2018 14:52
IP: 93.74.187.---
ЮВТ від самого початку говорила, що треба проводити перемовини у рамках саме Будапештського договору. Але Порошенко з Медведчуком чомусь вирішили вигадати "велосипед" на скору руку
Павло Пастушенко _ 07.12.2018 14:44
IP: 35.235.227.---
Не розумію, навіщо у когось питати дозволу на ядерну зброю? Робити тихцем, як Ізраїль, та й все
Наталія Худолій _ 07.12.2018 14:37
IP: 35.235.227.---
Цікава стаття! Дякую, що нагадали про "Будапештський меморандум" і в черговий раз про те, що президентові мир в Україні не вигідний...
Марія Гончар _ 07.12.2018 14:30
IP: 35.235.227.---
Як би ж то президент думав про народ, а не про те, як більше покласти у карман, давно б уже не було війни завдяки "Будапештському меморандуму"!!!
Dmitro Sergienko _ 07.12.2018 14:21
IP: 35.235.227.---
Алекс Бенкендорф:
Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують наступне:
...підтверджують їх зобов'язання утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй.
Так що, це Ви прочитайте уважно!
Artem Yurchenko _ 07.12.2018 14:18
IP: 185.23.166.---
Євген Агапов:
Де тут оригінальність?
Олекс Клін _ 07.12.2018 14:18
IP: 109.86.143.---
Анна Павловская:Ви маєте освіту юриста-міжнародника? Читали Будапершський меморандум і маєте свою думку щодо його змісту? То викладіть її у коментах. Лазити по сайтах чужої держави і поливати всіх "солов'іним послідом" – великого розуму не треба.
Євген Агапов _ 07.12.2018 13:58
IP: 193.93.52.---
Порошенко тільки й може, що повторювати за Тимошенко – на оригінальні ідеї він не здатний.
На жаль наразі в нього набагато більше повноважень, щоб щось зробити.
Анна Павловская _ 07.12.2018 13:33
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Опять этот поросячий визг на пустом месте. Возможно, что-то не так сегодня с солнечной активностью. Надо глянуть, что вас так возбуждает.
Mike_Kharkov _ 07.12.2018 13:28
IP: 178.137.189.---
Ya Yurkiv:
...західні підписанти вже відреагували на його порушення фуйлом, а саме, оголосили йому Економічну війну.
Це ВСЕ, що вони можуть зробити для України і всього світу!
Нужно внимательно следить за руками всех, и западных гарантов в том числе:)
Они не договорились с рос. олигархами, но договорились с украинскими. Что из этого следует? а то, что всё крутится вокруг России, а украинцу уготована роль обслуги. Иначе бы начали с перепланировки государства Украина (пл. Маршала и т.п.), не устраивали бы сделок с олигархами за счет народа. Меня лично это "ВСЕ" не устраивает, поскольку в нем нет для украинца ничего.
Анна Павловская _ 07.12.2018 13:26
IP: 35.235.227.---
Тем мечтателям, кто думает, будто нам предоставят в аренду ядерный зонтик другие, или что нас не сегодня-завтра или при новом президенте гарантированно примут в НАТО и сразу же возьмут под свое крыло, предлагаю запастись попкорном и мечтать дальше. Оно, т.е. НАТО, нам не светит ни сегодня, ни завтра, ни послезавтра, ни через 5 и даже 10 лет. Ядерный щит либо доведется ковать самим, либо...
Log Log _ 07.12.2018 13:26
IP: 178.133.60.---
Анна Павловская – Унитаз Семижопов, позор Воронежа:
то же самое.
Тупица безграмотная, хоть под женщину, хоть под мужчину, хоть под китайца, хоть под украинца, ты
загримироваться неспособен. Твоё слабоумие тебя подводит. Как тут писал один ватник, "заруби себе на носу", что ты кретин и невежда, и ни с кем тебя не спутать.
Юрій Бурий _ 07.12.2018 13:07
IP: 95.133.128.---
Розміщення чужих ядерних сил на території України мало чого дасть без постійного членства України в НАТО, бо Україна не буде мати рішення на його застосування у випадку повторення агресії з боку Мокшанії. Вирішення питання може бути або шляхом негайного повернення до статус-кво території України на січень 2014 року на протязі одного року, або вихід України з Договора про нерозповсюдження ядерної зброї на умовах Будапештського меморандума. І то і інше на умовах гарантійного вступу в НАТО. Але це є завданням для майбутнього Президента (скоріш за все для ЮВТ), бо нині діючий себе скомпроментував себе підписанням ганебних Мінських угод.
Анна Павловская _ 07.12.2018 13:02
IP: 35.235.227.---
К чему эти вопли и сопли на весь мир по принуждению кого-то там выполнить некий протокол о намерениях (меморандум), подписанный за царя Гороха? Поскольку все подписанты-гаранты положили на данный документ большой болт (каждый – по своему), нам сам бог велел сделать то же самое. Только без лишнего шума и оглашения на весь мир, будто мы решили присоединиться к клубу ядерных держав. Сперва надо молча присоединиться, а потом сообщить остальным эту радостную новость. Только так.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter