Сергій Лещенко

Слова Януковича – велика помилка

21 грудня 2011, 22:23

Найбільш знаковим моментом прес-конференції Віктора Януковича стала його відповідь на запитання Мустафи.

Запитання доволі просте:

- Виктор Федорович, вы много раз заявили, что в стране плохо с экономикой, люди не чувствуют улучшения жизни, у нас нет денег в бюджете ни для чернобыльцев, ни для афганцев... В то же время мы ежедневно видим, как улучшаеться лично ваша жизнь. Мы видим, как вы арендуете вертолет за 1 млн долларов у фирмы, которая контролируется вашим сыном. Мы знаем, что в Межигорье продолжается строительство фирмами, которые контролируются вашим сыном. В чем секрет успеха – почему в стране так плохо, а у вас все хорошо?

Нічого нового в словах Мустафи не було – протягом року "Українська правда" писала про всі озвучені ним прояви президентського барства.

Але відповідь Януковича була найгіршим, що він міг зробити в цій ситуації. Своїми словами він показав невдоволення такими запитаннями:

-...О какой сладкой жизни вы говорите, я не знаю, и обсуждаете тему моей семьи. Я вам хочу сказать, что я вам не завидую.

Після цього з залу почали лунати вигуки – не в мікрофон, тому їх не чути на відео – чи сприймати цю заяву Януковича як погрозу.

- Мы с вами друг друга хорошо знаем и понимаем... Остальное додумаете сами, – додав Янукович, звертаючись до Мустафи.Цією відповіддю, яка тривала менше двох хвилин, Янукович затулив дві години прес-конференції.

Весь інтернет обговорює саме ці його слова. На решту запитань ми чули набір політтехнологічних тез, які лунають щоразу. І тільки у репліці на слова Мустафи ми побачили справжнього Януковича.

Президент показав себе людиною, яка ображається, коли журналісти починають питати і писати про те, що він вважає недоторканими темами – розкіш "Межигір'я", оформлення резиденції на підставних осіб, бюджетні кошти на фінансування його примх...

Зрозуміло, що президент не має право так відповідати. Лідер Північної Кореї має. А європейської держави – не має.

По-перше, тому що його вибір працювати на даній посаді є добровільним. Януковича ніхто не примушує до роботи президентом. І частина його роботи – чути неприємні запитання від журналістів та елегантно і, бажано, правдиво їх парирувати.

По-друге, вертоліт, який орендували Януковичу, оплатили за бюджетні кошти. А земля "Межигір'я", згадка про яке так дратує Януковича, все ще перебуває у державній власності – хоча і в оренді фірм Януковича. А ще раніше це взагалі була урядова резиденція, яка внаслідок триходової комбінації виявилася оформленою на траст із Ліхтенштейна і співробітника фірми Олександра Януковича.

Якщо Віктор Янукович вважає, що запитання про його резиденцію та вертоліт – це втручання в приватне життя, то йому варто відмовитися від цієї посади.

Тому що в президента немає приватного життя. Це аксіома європейської політики.

І, нарешті, по-третє. Віктор Янукович не має права так відповідати на запитання Мустафи, тому що його слова "Я вам не заздрю" аж надто очевидно мають нотки погрози.

Що на умі в Януковича – незрозуміло.

У разі, якщо він не замишляє про Мустафу нічого поганого, навколо президента завжди знайдеться ініціативний соратник, який може сприймати його слова буквально і порадувати Януковича тим, що розбереться з набридливим журналістом.

Більше того, серед опонентів Януковича теж знайдуться люди, в голові яких промайнув диявольський план – "після таких слів президента, якщо щось станеться з журналістом, вся відповідальність буде лежати на Януковичі". Тому, щоб дискредитувати Януковича, з журналістом можна зробити щось недобре.

Таким чином, після слів Януковича насправді Мустафа опинився під подвійним ударом.

Ці конспірологічні роздуми можна було би сприймати іронічно, якби 11 років тому не зник засновник цього видання, на сторінках якого я веду блог.

Адміністрації президента слід терміново зняти ризики, які виникли навколо Мустафи. Зробити це можна лише одним способом – публічно показати, що між президентом і журналістом немає конфлікту.

Це можна зробити так, як вчинив Ющенко в 2005 році – надіслати листа. Або дати інтерв'ю. Або якось інакше – але в цій історії слід негайно поставити крапку.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
харківський _ 22.12.2011 11:13
IP: 94.179.81.---
Селянка:
Пане Лещенко!
Щоб мати право вказувати на чужі "великі помилки", тра вчасно вибачатись за власні. Жоден з ресурсів не те що не вибачився, а навіть не промовив банальне "ми помилились" (про пляшечку водички за 300 гривнів).
Якщо і помилились з ЦІНОЮ водички, то як ви виправдовуєте все інше в даному сюжеті? Для "лохів" стоїть "Моршинська", а я втихаря глушу британську водичку? До речі, і 40 гривень за літр води далеко не кожна родина платить. А може ви щомісяця гроші Януковичу відсилаєте?
Kukuruzoff _ 22.12.2011 11:01
IP: 194.44.34.---
Мустафе пора повзрослеть и понять, с кем и с чем мы все имеем дело
Селянка _ 22.12.2011 10:54
IP: 82.193.114.---
Пане Лещенко!
Щоб мати право вказувати на чужі "великі помилки", тра вчасно вибачатись за власні. Жоден з ресурсів не те що не вибачився, а навіть не промовив банальне "ми помилились" (про пляшечку водички за 300 гривнів).
немезіда _ 22.12.2011 10:22
IP: 91.215.146.---
Всі говорять про жахливі злочини влади! Але в програмах жодної з партій немав технології виходу з цього глухого кута! Тільки Всенародний Фронт порятунку України визначив в своїй програмі рецепти! Саме тому депутати мажоритарщики Фронту й мають найбільший рейтинг, який перевищує рейтинги цих жалюгідних опозиціонерів, які здатні обслуговувати інтереси своїх партійних кланів. Див. Програму кандидатів Всенародного Фронту Порятунку України, яка сміло виставлена на сайті ВФПУ – http://lalak.org.ua для о всенародного бговорення.
marie77777 _ 22.12.2011 10:20
IP: 85.223.248.---
По-перше, щира подяка за щоденний невдячний і небезпечний труд чесних журналістів!
По-друге, Мустафі і справді не позаздриш – попасти на зуба такому тупому і мстивому бику...
lakomka _ 22.12.2011 09:52
IP: 93.75.60.---
Произошло то что и должно было произойти!
Вы что наивные лохи? и полагали что Янык работает в поте лица день иночь)) причем даром))
и с водичкой это не казус)) ЭТО ОБРАЗ ЖИЗНИ ЕНАКИВСКОГО БЫДЛА))
socrat21 _ 22.12.2011 09:48
IP: 94.248.72.---
Правдомат:
rascalndear:
socrat21:
молодець! ми видно одгочасно писали...:) [/QUOTE
-
До одного пісуара...
Правильно ПисУАР. См. информацию за 2004 год (Северодонецк, сборище ПР)
Led_Zeppelin _ 22.12.2011 09:43
IP: 193.43.95.---
ira10com:

..."Словоблудіє", уважаемый Запылино, у Сергія Лещенко, который сумел высосать угрозу на пустом месте. И справочку, плиз, сколько Вы податків заплатити.
=================================================
іРачком, а Ви вже в IRS працюєте? Не знав. Може зустрінемося... Про мої податки спитайте в Department of State.:)
Ірачком. Повторюю: Хама ніхто на президента не тягнув. Тому він зобов'язаний відповідати про "секрети свого успіху" в той час, коли закликає "потєрпєть".
rascalndear _ 22.12.2011 09:40
IP: 95.81.49.---
socrat21:
молодець! ми видно одгочасно писали...:)
rascalndear _ 22.12.2011 09:38
IP: 95.81.49.---
Мені здається що Лещенко дуже своєрідно інтерпретує цю прес-конференцію. Враження що Президент якраз і очікував це запитання і відповів так як йому хотілося... тобто, показав звичайному виборцю як тяжко він працює а до питання ніякої відповіді і не дав. Тим більше що пан Наєм сам і усі журналісти на конференції сміялися разом з ним, складаюче враження що ніхто взагалі це питання серіозно не сприймав! Стид і ганьба українській пресі... а те що ця людина ганебний президент вже давно зрозуміло. Мене тільки дивує скільки відгуків тут його зухвале ставлення до нас усіх сприймають як позитив...!
MishaD _ 22.12.2011 09:34
IP: 91.203.60.---
Про "настоящего Януковича" – это вы верно подметили, Сергей.
socrat21 _ 22.12.2011 09:34
IP: 94.248.72.---
Что касается ответа Виктора Федоровича:
- по его мимике и по тому, как у него пересохло во рту (он облизал губы), вопрос его задел за живое
– по сути заданного вопроса ничего не ответил, все свелось к частичному освещению своего распорядка дня за два предыдущих дня
- фраза Мустафе "я вам не завидую" вырвалась у него спонтанно, он еще потом почти 10 секунд (как и в случае с Йолкой) соображал, что же он звезданул.
ВЫВОД: Временная задержка в (к) анале между частями мозга, отвечающими за сознательное и бессознательное равна 10 секунд
Panteleymon _ 22.12.2011 09:30
IP: 99.232.240.---
Янукович вчергове продемонстрував власне недорікувате мислення – мислення розумово відсталої людини. Запитання Мустафи було б доречним, якби воно адресувалося людині з мінімально розвинутим логічним мисленням. А так, це усе рівно, що піти у лікарню ім. Павлова на Куренівці в Києві і те саме запитати психічно хворого. Відповідь, до речі, більш-менш би збігласья у своїй хворій логіці.
немезіда _ 22.12.2011 09:24
IP: 91.215.146.---
Всі говорять про жахливі злочини влади! Але в програмах жодної з партій немав технології виходу з цього глухого кута! Тільки Всенародний Фронт порятунку України визначив в своїй програмі рецепти! Саме тому депутати мажоритарщики Фронту й мають найбільший рейтинг, який перевищує рейтинги цих жалюгідних опозиціонерів, які здатні обслуговувати інтереси своїх партійних кланів. Див. Програму кандидатів Всенародного Фронту Порятунку України, яка сміло виставлена на сайті ВФПУ – http://lalak.org.ua для о всенародного бговорення.
мизантропша _ 22.12.2011 09:17
IP: 193.106.137.---
стрижов:
Янукович вже про це забув. Яка прес-конференція? Какой такой павлин? Не відволікайте від тяжкої праці до 3-ї години ночі. Цікаво, після слів Януковича хто наступний насмілиться запитати щось подібне?
а мене цікавить як це Мустафі вдалося задати таке питання.
Невже не було "фільтрації питань" з боку АП...
як, знаючи гострий язик Мустафи, його взагалі туди пустили?
стрижов _ 22.12.2011 09:11
IP: 212.90.169.---
Янукович вже про це забув. Яка прес-конференція? Какой такой павлин? Не відволікайте від тяжкої праці до 3-ї години ночі. Цікаво, після слів Януковича хто наступний насмілиться запитати щось подібне?
igorsich80 _ 22.12.2011 09:10
IP: 109.201.252.---
"Украинская правда", ну это просто уже оборзели, *ля. Подонок, *ля. Грузин, грузин... Депортировать, его, *ля, в Грузию, выкинуть его там на х...
Чеченцев надо, чтобы украли его и выкинули...
Led_Zeppelin _ 22.12.2011 09:09
IP: 193.43.95.---
ira10com:
PRAV DA _ 22.12.2011 08:42 -----Таке враження, що ви, наша вічно невдоволена камасутра, завидуєте всім.

Вопрос то принципиальный, уважаемая PRAV DA.

Если Мустафа Найем скажет, что он не завидует Януковичу, то по логике Сергія Лещенко, он угрожает Януковичу. И тогда им должна заниматься СБУ.

Если Мустафа Найем скажет, что он завидует Януковичу, то, очевидно, его вопрос этой самой завистью и вызван. На что федорыч ему ответил, что он завистью не страдает.

Ждем, что скажет Мустафа Найем.
===================================
іРачком, для чого це словоблудіє? Навіть, якщо Мустафа заздрить янукОвочу, то хіба це щось змінює? Хам погодився бути президентом. І ми, як платники податків справді маємо знати "секрети його успіхів" в той час, коли він закликає нас терпіти. Он навіть і Ви стоїте іРачком...
мизантропша _ 22.12.2011 08:52
IP: 193.106.137.---
PRAV DA:
Звичайно це була пряма погроза Януковича журналісту Найєму.
І якщо після цього з Найємом щось трапиться – Януковича чекає доля Кучми.
.
доля кучмы – это два срока при власти и безбедное существование после))))
думаю янукович не откажется)
PRAV DA _ 22.12.2011 08:45
IP: 178.94.52.---
"...я вам не завидую."
____

Звичайно це була пряма погроза Януковича журналісту Найєму.
І якщо після цього з Найємом щось трапиться – Януковича чекає доля Кучми.
.
PRAV DA _ 22.12.2011 08:42
IP: 178.94.52.---
ira10com:
Осталось прояснить, завидует ли Мустафа Найем Януковичу?
Таке враження, що ви, наша вічно невдоволена камасутра, завидуєте всім.
Alexasha _ 22.12.2011 08:32
IP: 64.180.57.---
Янык своими угрозами Мустафе спутал Піхвошке все карты:) Піхвошке теперь придётся срочно свою "аналитическую" статью переписывать – стирать имя Лещенки и вписывать Найема:)
мизантропша _ 22.12.2011 08:32
IP: 193.106.137.---
как показывает НАШ опыт... забудем и простим все нашему гаранту через пару дней, бо мы – быдло.
и этим обстоятельством некоторые просто злоупотребляют...
командор _ 22.12.2011 08:26
IP: 94.153.24.---
usergio:

Black_Sea:
антивірус:
Якби Президентом стала Тимошенко, то нам всім не було б так соромно за Україну, як зараз...
Було б просто не до сорому...;)
Бкла би безмежна любов до "любого керівника".
Та бортьба з олігархами з боку трудящих за "справедливість".
Адже путін теж з цього починав.
Путин не боролся с олигархами,он заставил их быть ими,управлять заводами и пароходами, заставил платить налоги и не мимнимизировать их,закрыл или поставил под контроль государства офшоры.
Государство стало выполнять одну из своих основных функций-сбор налогов.
Поэтому и пенсии и зарплаты в России почти в 2 раза выше,чем в Украине.
_Mibrag_ _ 22.12.2011 07:59
IP: 46.150.77.---
а не будет
ни письма, ни интервью...
а будет Ганя Гэрман со своими соплями
Овощ – потерял страх и совесть. Они Тимошенко прессуют – а народ жуёт поп-корн...
А журналист пропадёт – ну, одним больше, одним меньше... чо тут такого
Или ты думаешь, что будет аналог "Украина без Кучмы -2"? Не будет. Ющ опустил всех ниже плинтуса...
Ющ – это причина всех бед. Янукович – только вторая производная...
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter