Сергій Лещенко

Слова Януковича – велика помилка

21 грудня 2011, 22:23

Найбільш знаковим моментом прес-конференції Віктора Януковича стала його відповідь на запитання Мустафи.

Запитання доволі просте:

- Виктор Федорович, вы много раз заявили, что в стране плохо с экономикой, люди не чувствуют улучшения жизни, у нас нет денег в бюджете ни для чернобыльцев, ни для афганцев... В то же время мы ежедневно видим, как улучшаеться лично ваша жизнь. Мы видим, как вы арендуете вертолет за 1 млн долларов у фирмы, которая контролируется вашим сыном. Мы знаем, что в Межигорье продолжается строительство фирмами, которые контролируются вашим сыном. В чем секрет успеха – почему в стране так плохо, а у вас все хорошо?

Нічого нового в словах Мустафи не було – протягом року "Українська правда" писала про всі озвучені ним прояви президентського барства.

Але відповідь Януковича була найгіршим, що він міг зробити в цій ситуації. Своїми словами він показав невдоволення такими запитаннями:

-...О какой сладкой жизни вы говорите, я не знаю, и обсуждаете тему моей семьи. Я вам хочу сказать, что я вам не завидую.

Після цього з залу почали лунати вигуки – не в мікрофон, тому їх не чути на відео – чи сприймати цю заяву Януковича як погрозу.

- Мы с вами друг друга хорошо знаем и понимаем... Остальное додумаете сами, – додав Янукович, звертаючись до Мустафи.Цією відповіддю, яка тривала менше двох хвилин, Янукович затулив дві години прес-конференції.

Весь інтернет обговорює саме ці його слова. На решту запитань ми чули набір політтехнологічних тез, які лунають щоразу. І тільки у репліці на слова Мустафи ми побачили справжнього Януковича.

Президент показав себе людиною, яка ображається, коли журналісти починають питати і писати про те, що він вважає недоторканими темами – розкіш "Межигір'я", оформлення резиденції на підставних осіб, бюджетні кошти на фінансування його примх...

Зрозуміло, що президент не має право так відповідати. Лідер Північної Кореї має. А європейської держави – не має.

По-перше, тому що його вибір працювати на даній посаді є добровільним. Януковича ніхто не примушує до роботи президентом. І частина його роботи – чути неприємні запитання від журналістів та елегантно і, бажано, правдиво їх парирувати.

По-друге, вертоліт, який орендували Януковичу, оплатили за бюджетні кошти. А земля "Межигір'я", згадка про яке так дратує Януковича, все ще перебуває у державній власності – хоча і в оренді фірм Януковича. А ще раніше це взагалі була урядова резиденція, яка внаслідок триходової комбінації виявилася оформленою на траст із Ліхтенштейна і співробітника фірми Олександра Януковича.

Якщо Віктор Янукович вважає, що запитання про його резиденцію та вертоліт – це втручання в приватне життя, то йому варто відмовитися від цієї посади.

Тому що в президента немає приватного життя. Це аксіома європейської політики.

І, нарешті, по-третє. Віктор Янукович не має права так відповідати на запитання Мустафи, тому що його слова "Я вам не заздрю" аж надто очевидно мають нотки погрози.

Що на умі в Януковича – незрозуміло.

У разі, якщо він не замишляє про Мустафу нічого поганого, навколо президента завжди знайдеться ініціативний соратник, який може сприймати його слова буквально і порадувати Януковича тим, що розбереться з набридливим журналістом.

Більше того, серед опонентів Януковича теж знайдуться люди, в голові яких промайнув диявольський план – "після таких слів президента, якщо щось станеться з журналістом, вся відповідальність буде лежати на Януковичі". Тому, щоб дискредитувати Януковича, з журналістом можна зробити щось недобре.

Таким чином, після слів Януковича насправді Мустафа опинився під подвійним ударом.

Ці конспірологічні роздуми можна було би сприймати іронічно, якби 11 років тому не зник засновник цього видання, на сторінках якого я веду блог.

Адміністрації президента слід терміново зняти ризики, які виникли навколо Мустафи. Зробити це можна лише одним способом – публічно показати, що між президентом і журналістом немає конфлікту.

Це можна зробити так, як вчинив Ющенко в 2005 році – надіслати листа. Або дати інтерв'ю. Або якось інакше – але в цій історії слід негайно поставити крапку.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
vts-m _ 21.12.2011 23:40
IP: 91.154.252.---
Всёравноскажу:
lm198:
Всёравноскажу:
Ви – праві, сказав і не подумав, не більше.
Не подумал, сказал, не понял, что сказал, подумал, опять не понял, поулыбался, посоветовал вместо него подумать:)))
Да! Такой у нас Презідент, мать его...
Ех, жизнь моя тяжолая (c)...
Калнішевський _ 21.12.2011 23:39
IP: 77.121.253.---
Чого ми всі чекали від тупого дАнецького бандюгана? ВОНО наче теля те що водять за собою, тягнучі за налигувач. Скільки років, від першого прем'єрства, на вершині владної піраміди, а мичить як той бичара, двох слів не ув'яже а ні російською, а ні українською! Єдине слово – ЧУЧЕЛО!!! Ганьба України на довгі роки.
vicsat _ 21.12.2011 23:39
IP: 95.135.40.---
антивірус:
В Януковича все по Фрейду...Він тугодум і не вміє замасковувати свої думки...Про що думає, те і в словах проскакує...
ну так то всі знають...що він чєловєк-йолка...
Тікать хлопам треба світ за очі...
Он Юлька не втікла і-так тепер вмирає на нарах...і ні НАТО,ні кум з братом вже не спасуть...
Hryhory _ 21.12.2011 23:37
IP: 46.202.153.---
Мустафа не мог не понимать, какого рода вопрос он задает. В известном смысле: каков вопрос таков и ответ! Хотелось бы знать не домыслы Сергея Лещенко, а мнение самого М. Найема. Ранее Мустафа публиковал приглашение желающим дискуссировать с ним в Facebook (е), но на практике этого не делает. Может где-то есть его публикация по поводу "конфликта" с Президентом? Не плохо бы с ней ознакомиться... Не подскажет ли кто?
WildTT _ 21.12.2011 23:36
IP: 92.244.127.---
Флинт:
Наему и Лещенко нельзя ездить с ними на охоту ни в коем случае. Там такие рикошеты гуляют, жутко делается.
Лучше Мустафе прекратить рассекать на мотоцикле. Хотя бы временно. До весны. А если говорить серьёзно, то в электоральной обойме многих политиков первого эшелона есть незначительный, но очень не прогнозируемый процент зомби-фанов. По-моему, это самые непредсказуемые фанатики. Ведь и руки целовали, и типо бензином "шанель" в ВР себя обливали и чиркали спичками неподжигайками... Любой психически нездоровый человек представляет некоторую степень опасности. А если такой человек ещё и политикой интересуется, а если ещё и смотрит пресухи гаранта – то после такой обработки Ганнибал Лектор покажется пушистым хомячком). Охрану надо Мустафе нанять. У Рамзана Кадырова навербовать, или у талибов...Верняк)))))
антивірус _ 21.12.2011 23:33
IP: 91.214.32.---
В Януковича все по Фрейду...Він тугодум і не вміє замасковувати свої думки...Про що думає, те і в словах проскакує...
lm198 _ 21.12.2011 23:32
IP: 178.212.103.---
Всёравноскажу:
Ви – праві, сказав і не подумав, не більше.
Soldat from DD _ 21.12.2011 23:31
IP: 195.140.229.---
Antikriz:
Смысл угрожать в прямом эфире?
Это нормальный человек понимает, что угрожать в прямом эфире – палево. Но припиздент ведь находится в состоянии сильнейшего стресса на пресс-конференции. Кора (и древесина) головного мозга перегружены адреналином, сознание сужено до туннельного, поэтому логические центры заблокированы (если они вообще там когда-то были). Именно по этой причине он не отдавал отчёта в своих словах и лепил языком то, что думал.
Флинт _ 21.12.2011 23:28
IP: 79.208.109.---
Кортежи, гвинтокрилы всякие – это декорация. Вполне возможно, что они гонят "порожняк", а он трудится над пеньками у себя на огороде. Это даже к лучшему, чем меньше он будет появляться на работе, тем меньше будет тяжких плодов его деятельности.
thomas111 _ 21.12.2011 23:28
IP: 95.135.118.---
Мустафа – Ви молодець. І не переживайте- Вам він ще дуже ввічливо відповів, усі очікували, що, як звичайно, пообіцяє голову одірвати.
Vik Nov _ 21.12.2011 23:28
IP: 195.241.90.---
Член парламентской фракции Партии регионов Василий Киселев считает, что смерть экс-губернатора Харьковской области Евгения Кушнарева была не случайной. Об этом он заявил, отвечая на вопросы журналистов в понедельник на пресс-конференции."Это мое личное.http://news.liga.net/news/politics/312904-gibel-kushnareva-obrastaet-somneniyami.htm
bods44 _ 21.12.2011 23:25
IP: 80.239.242.---
vts-m:
Сергій Лещенко:
Спрос:
А если ему "некогда наслаждаться" почему он не живет на Банковой. Неужели нельзя найти там 100 метров квадратных для шикарной спальни и отдыыха без наслаждений? Зачем бывать в межигорьи, если едешь туда только поспать? Зачем эти проблемы с кортежами и вертолетом?
аааа? ответ-то прост.
НЕ БРЕШИ ЛЮДЯМ В ОЧІ
Отличный комментарий. В два хода ломает версию Янукоича[/
QUOTE]Ребята, мне кажется, вы переоцениваете нашего керманыча...
+500
И в самом деле. Для того чтоб чел смог насладится 3 часа в своих хоромах на 3 часа останавливается жизнь большой части Киева из за кортежей.
Дык может ему Юлькину раскладушку отдать. Небось пылится де то в каптерках КМ без дела.
Antikriz _ 21.12.2011 23:24
IP: 193.107.133.---
Самое забавное, что сам Мустафа не считает эти слова угрозой. А вот те, кто рад попиариться сразу увидели угрозу.
Смысл угрожать в прямом эфире? По голосу Мустафы слышно, как сильно он переживает задавая вопрос. Думаю, если бы ему хоть раз угрожали, он бы лестную поэму написал про каждого депутата.
vicsat _ 21.12.2011 23:24
IP: 95.135.40.---
антивірус:
Янукович "возмущался" Мустафою, а в умі, напевно, тримав також Сергія.Лещенка з УП...Критичні статті і розслідування Лещенка більш сміливі, актуальні і жорсткі у відношенні до Януковича, ніж у Мустафи Наєма...
ну так...пристріли Наєма і Лєщенка і всьо...залишать одні журнаЛИЗИ...
Vik Nov _ 21.12.2011 23:23
IP: 195.241.90.---
Другие источники утверждают, что Янукович "выбил министру два зуба".

По словам медиков, Георгий Кирпа сказал о Януковиче и членах его команды: "Таких бандитов я сроду не видел". http://korrespondent.net/worldabus/108636-primanews-kirpa-do-sih-por-v-bolnice-posle-izbieniya-yanukovichem
Флинт _ 21.12.2011 23:23
IP: 79.208.109.---
антивірус:
Янукович "возмущался" Мустафою, а в умі, напевно, тримав також Сергія.Лещенка з УП...Критичні статті і розслідування Лещенка більш сміливі, актуальні і жорсткі у відношенні до Януковича, ніж у Мустафи Наєма...
---Да оба они для него на одно лицо, "казлы, короче".
Soldat from DD _ 21.12.2011 23:22
IP: 195.140.229.---
Почему бы Януковичу не поставить раскладушку в задней комнате, чтобы не тратить несколько часов своего драгоценного (в прямом смысле слова) времени на добиралово? Прецеденты имеются.
vts-m _ 21.12.2011 23:21
IP: 91.154.252.---
wassa14:
Президент пару годин розпинався- в одне вухо влетіло, в інше вилетіло-нічого цікавого.А ось просте питання Мустафи -і вся Україна вже додумає-що мав на думці Янукович чи просто ляпнув не думаючи.Президент як сфінкс загадав загадку-відповіді на яку ніхто не знає,навіть він сам...
Пардон, мадам (ілі месьє), но разгадка проста: наш Презідент как мунімум не Сократ...
ПС Сократ – ето умний человек...
антивірус _ 21.12.2011 23:21
IP: 91.214.32.---
Янукович "возмущался" Мустафою, а в умі, напевно, тримав також Сергія.Лещенка з УП...Критичні статті і розслідування Лещенка більш сміливі, актуальні і жорсткі у відношенні до Януковича, ніж у Мустафи Наєма...
wassa14 _ 21.12.2011 23:19
IP: 46.200.79.---
Президент пару годин розпинався- в одне вухо влетіло, в інше вилетіло-нічого цікавого.А ось просте питання Мустафи -і вся Україна вже додумає-що мав на думці Янукович чи просто ляпнув не думаючи.Президент як сфінкс загадав загадку-відповіді на яку ніхто не знає,навіть він сам...
SIM5 _ 21.12.2011 23:18
IP: 62.221.55.---
антивірус:
Нічого нового про себе Янукович не відкрив...Який він, було відомо всім і раніше...Він просто лишній раз постійно це підтверджує...
Точно. Для придурков и ЭТО ничего не изменит. Или так и должно быть, или он всё равно скоро цивилизуется (в зависимости от вида дури рассуждающего). А для нормальных людей было ясно давно.
al_mich _ 21.12.2011 23:18
IP: 195.191.59.---
Для свого лохторату зійде.
Vik Nov _ 21.12.2011 23:18
IP: 195.241.90.---
PrimaNews: Кирпа до сих пор в больнице после избиения Януковичем http://rupor.info/spec/dosie/novoe-delo/2009/12/18/ubijstvo-i-ubijca-georgija-kirpi-foto/
vts-m _ 21.12.2011 23:16
IP: 91.154.252.---
Сергій Лещенко:
Спрос:
А если ему "некогда наслаждаться" почему он не живет на Банковой. Неужели нельзя найти там 100 метров квадратных для шикарной спальни и отдыыха без наслаждений? Зачем бывать в межигорьи, если едешь туда только поспать? Зачем эти проблемы с кортежами и вертолетом?
аааа? ответ-то прост.
НЕ БРЕШИ ЛЮДЯМ В ОЧІ
Отличный комментарий. В два хода ломает версию Янукоича
Ребята, мне кажется, вы переоцениваете нашего керманыча...
Флинт _ 21.12.2011 23:16
IP: 79.208.109.---
Если это он оговорился, в смысле, чтобы Мустафа ему не завидовал, то это чисто по Фрейду. А вот кого из оппонентов Януковича можно заподозрить в коварном плане, – убить Мустафу и свалить на Януковича, – заподозрил Сергей, даже не могу себе представить. Это бредовая версия. Скорее, Мустафе надо опасаться однопартийцев Януковича, Которые возжелают уготовить Лидеру судьбу Кучмы. Наему и Лещенко нельзя ездить с ними на охоту ни в коем случае. Там такие рикошеты гуляют, жутко делается.
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter