Сергій Лещенко

Слова Януковича – велика помилка

21 грудня 2011, 22:23

Найбільш знаковим моментом прес-конференції Віктора Януковича стала його відповідь на запитання Мустафи.

Запитання доволі просте:

- Виктор Федорович, вы много раз заявили, что в стране плохо с экономикой, люди не чувствуют улучшения жизни, у нас нет денег в бюджете ни для чернобыльцев, ни для афганцев... В то же время мы ежедневно видим, как улучшаеться лично ваша жизнь. Мы видим, как вы арендуете вертолет за 1 млн долларов у фирмы, которая контролируется вашим сыном. Мы знаем, что в Межигорье продолжается строительство фирмами, которые контролируются вашим сыном. В чем секрет успеха – почему в стране так плохо, а у вас все хорошо?

Нічого нового в словах Мустафи не було – протягом року "Українська правда" писала про всі озвучені ним прояви президентського барства.

Але відповідь Януковича була найгіршим, що він міг зробити в цій ситуації. Своїми словами він показав невдоволення такими запитаннями:

-...О какой сладкой жизни вы говорите, я не знаю, и обсуждаете тему моей семьи. Я вам хочу сказать, что я вам не завидую.

Після цього з залу почали лунати вигуки – не в мікрофон, тому їх не чути на відео – чи сприймати цю заяву Януковича як погрозу.

- Мы с вами друг друга хорошо знаем и понимаем... Остальное додумаете сами, – додав Янукович, звертаючись до Мустафи.Цією відповіддю, яка тривала менше двох хвилин, Янукович затулив дві години прес-конференції.

Весь інтернет обговорює саме ці його слова. На решту запитань ми чули набір політтехнологічних тез, які лунають щоразу. І тільки у репліці на слова Мустафи ми побачили справжнього Януковича.

Президент показав себе людиною, яка ображається, коли журналісти починають питати і писати про те, що він вважає недоторканими темами – розкіш "Межигір'я", оформлення резиденції на підставних осіб, бюджетні кошти на фінансування його примх...

Зрозуміло, що президент не має право так відповідати. Лідер Північної Кореї має. А європейської держави – не має.

По-перше, тому що його вибір працювати на даній посаді є добровільним. Януковича ніхто не примушує до роботи президентом. І частина його роботи – чути неприємні запитання від журналістів та елегантно і, бажано, правдиво їх парирувати.

По-друге, вертоліт, який орендували Януковичу, оплатили за бюджетні кошти. А земля "Межигір'я", згадка про яке так дратує Януковича, все ще перебуває у державній власності – хоча і в оренді фірм Януковича. А ще раніше це взагалі була урядова резиденція, яка внаслідок триходової комбінації виявилася оформленою на траст із Ліхтенштейна і співробітника фірми Олександра Януковича.

Якщо Віктор Янукович вважає, що запитання про його резиденцію та вертоліт – це втручання в приватне життя, то йому варто відмовитися від цієї посади.

Тому що в президента немає приватного життя. Це аксіома європейської політики.

І, нарешті, по-третє. Віктор Янукович не має права так відповідати на запитання Мустафи, тому що його слова "Я вам не заздрю" аж надто очевидно мають нотки погрози.

Що на умі в Януковича – незрозуміло.

У разі, якщо він не замишляє про Мустафу нічого поганого, навколо президента завжди знайдеться ініціативний соратник, який може сприймати його слова буквально і порадувати Януковича тим, що розбереться з набридливим журналістом.

Більше того, серед опонентів Януковича теж знайдуться люди, в голові яких промайнув диявольський план – "після таких слів президента, якщо щось станеться з журналістом, вся відповідальність буде лежати на Януковичі". Тому, щоб дискредитувати Януковича, з журналістом можна зробити щось недобре.

Таким чином, після слів Януковича насправді Мустафа опинився під подвійним ударом.

Ці конспірологічні роздуми можна було би сприймати іронічно, якби 11 років тому не зник засновник цього видання, на сторінках якого я веду блог.

Адміністрації президента слід терміново зняти ризики, які виникли навколо Мустафи. Зробити це можна лише одним способом – публічно показати, що між президентом і журналістом немає конфлікту.

Це можна зробити так, як вчинив Ющенко в 2005 році – надіслати листа. Або дати інтерв'ю. Або якось інакше – але в цій історії слід негайно поставити крапку.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
mozg_i _ 22.12.2011 07:39
IP: 95.111.173.---
ira10com:
mozg_i _ 22.12.2011 07:10 -----Убогих обычно жалеют. Чего им завидовать? У Мустафы, в отличие от Харанта, с головой все в порядке.

Если Мустафа Найем не завидует Януковичу, уважаемый mozg_i, то, по логике Сергія Лещенко, он угрожает Януковичу?
-----
Специально перечитала пост, вы считаете, что у Лещенко прослеживается такая логика?)))
пенка _ 22.12.2011 07:21
IP: 46.118.88.---
Вот это и есть победа подсознательного над контролируемым сознанием Не может человек в януковиче соответствовать своей должности Раздвоение личности начнется А это уже болезнь А письмо Мустафе с извинениями и всякими экивоками напишут,еще и воздушный поцелуй к нему приклеят Бумага же все терпит.А вот слово -не воробей,вылетит -не поймаешь. Потому и лепили нам образ" молчаливого прагматика" на президентских выборах,чтобы подсознательное раньше времени не выперло.А Мустафе отдельное спасибо за конкретно сформулированный вопрос гражданина
Chorniy _ 22.12.2011 07:19
IP: 176.8.143.---
Ця людина,якщо так можна назвати нашого президента,проміняла євроінтеграцію України на задоволення почуття помсти Юлії і Луценку.Це ментальність блатного авторитета,для якого "воровская честь" вище за все,навіть за долю держави.На цій пресконференції ще раз з під симпатичної шрековської маски вилізла морда блатного авторитета,яким він насправді являється.
mozg_i _ 22.12.2011 07:10
IP: 95.111.173.---
ira10com:
Осталось прояснить, завидует ли Мустафа Найем Януковичу?
------
Убогих обычно жалеют. Чего им завидовать? У Мустафы, в отличие от Харанта, с головой все в порядке.
Igor_online _ 22.12.2011 05:33
IP: 46.191.217.---
президент Янукович ПОГРОЖУЄ ЖИТТЮ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ! Можливо ВІН (Янукович) вже МАРИТЬ? Чи він (Янукович) ДІЙСНО МСТЛИВА ЛЮДИНА? Перелік: Тимошенко, Луценко... Хто НАСТУПНИЙ? Невже ЖУРНАЛІСТ?!
tech _ 22.12.2011 05:15
IP: 46.247.250.---
Це взагалі нечувано, щоб президент (нібито європейської) країни привселюдно погрожував і робив двозначні натяки журналісту. Неймовірно.
usergio _ 22.12.2011 03:19
IP: 77.122.26.---
Black_Sea:
антивірус:
Якби Президентом стала Тимошенко, то нам всім не було б так соромно за Україну, як зараз...
Було б просто не до сорому...;)
Бкла би безмежна любов до "любого керівника".
Та бортьба з олігархами з боку трудящих за "справедливість".
Адже путін теж з цього починав.
usergio _ 22.12.2011 03:13
IP: 77.122.26.---
inmigrante:
usergio:
inmigrante:
Жрица:
мую, що цей інцидент має вирішитися якнайшвидше і публічно. Бо Мустафа нам дорогий))
----
ничего не угрожает, 100 пудов!
Не згоден.
Коли янік почав відповідати Мустафі, його голос тремтів.
На мій погляд, від злісті.
На фоні злісті, виникла "оговорк

----------
По перше, не злісті, а злості, по друге, голос може і тремтів, але не від злості, а від розгубленності, бо Дарка-шкварка не підготувала на це запитання шпаргалку.
Пацанів не знаєте.
Вони ніколи не вибачаються, й ніколи не розгубляються.
Кожну "нєпонятку" вони сприймають, як виклик, як образу.
Восток дєло тонкоє.
Борисович _ 22.12.2011 02:19
IP: 109.167.79.---
Если заместитель главного редактора просит уменьшить риски для Мустафы Найема, то, скорее всего, к Мустафе приставят госохрану, станут слушать все его телефоны, просматривать все его почтовые ящики. поставят прослушку у него в машине и в рабочем кабинете...

В Украине, как и во всём мире, для уменьшения рисков для жизни и здоровья человека властями принимаются одинаковые меры. В Италии, например, с целью уменьшения рисков для жизни судей, рассматривающих дела о коррупции, судей и их семьи поселяют жить в воинских частях или в тюрьмах, а в США могут пойти на полную замену личности вплоть до изменения внешности.

Всё будет зависеть от того, насколько серьёзно эту запись блога расценят власти Украины.
Fedor K _ 22.12.2011 02:06
IP: 93.127.32.---
"Я Вам не звидую...Остальное додумайте сами". Виктор Федорович забыли, что общались с журналистом. Задача журналиста выслушать ответ на вопрос, записать его, но не ДОДУМЫВАТЬ. Ох, Виктор-свет-Федорович, Вы себе даже не представляете, что может додумать Мустафа
Serge-JPN _ 22.12.2011 01:53
IP: 91.215.125.---
Автору: Сергей, не обольщайтесь...даже если его уговорят на какие-то движения в указанном Вами направлении, это все будет ЛОЖЬ. А правду мы давно знаем. Да, прозвучала команда ФАС. Но ошибка его в том, что это было привселюдно, а не в кабинетике. Поэтому риска нет. Скорее будет целенаправленная работа по дискредитации Мустафы.
Наливайко _ 22.12.2011 01:52
IP: 178.95.23.---
А Мустафе Найему я от всей души желаю долгих, счастливых и бескомпромиссных лет жизни. И уж наверняка – сделать классный репортаж с похорон нынешнего гарантуя. Ибо, если, не дай Бог, с его головы упадет (чуть было не написал: хоть один волос, – ну, в общем, вы меня поняли!), то гражданину Януковичу я откровенно "не завидую". Поскольку отмыть его от этого дела после такого "базара" не сможет уже ни одна прачечная в мире. Даже чисто номинально. Ну, а остальное пусть додумает сам. Если еще осталось, чем.

http://yes1111.livejournal.com/
Наливайко _ 22.12.2011 01:51
IP: 178.95.23.---
Нет, все же незабвенный Леонид Данилович, по сравнению с нынешниньким, был прямо-таки гигантом мысли и настоящим отцом украинской демократии! Говорю без тени иронии. По крайней мере, он, несмотря на свое крайне непростое отношение к убиенному впоследствии Георгию Гонгадзе, никогда не позволял себе угрожать ему открыто, перед телекамерами и многими миллионами свидетелей. Что и дало ему возможность на днях, благодаря вердикту самого гуманного, справедливого и Печерского суда в мире, убедительно доказать свою полнейшую непричастность к убийству Георгия (на сегодня в этом уже никто не сомневается, ведь правда же?!)
Black_Sea _ 22.12.2011 01:35
IP: 46.17.240.---
антивірус:
Якби Президентом стала Тимошенко, то нам всім не було б так соромно за Україну, як зараз...
Було б просто не до сорому...;)
SIM5 _ 22.12.2011 01:33
IP: 62.221.55.---
Alexasha:
*Це можна зробити так, як вчинив Ющенко в 2005 році – надіслати листа. Або дати інтерв'ю. Або якось інакше – але в цій історії слід негайно поставити крапку.*

Размечтались вы, уважаемый Сергей МОРДА. Ющенко хоть и был придурок еще тот, но позвонить вам с извинениями всё же посчитал необходимым. А от нынешнего нашего уголовника – нифига не дождетесь. А будете много вякать – УП вообще прикроют.
Такие вот дела печальные...
Просто не по-пацански это. Братва уважать перестанет...
Ерика _ 22.12.2011 01:32
IP: 141.170.240.---
антивірус:
Якби Президентом стала Тимошенко, то нам всім не було б так соромно за Україну, як зараз...
Одне молоти язиком- а друге перти плуга... Вона вже прем'єром була- не забувайте.
Alexasha _ 22.12.2011 01:29
IP: 208.82.253.---
*Це можна зробити так, як вчинив Ющенко в 2005 році – надіслати листа. Або дати інтерв'ю. Або якось інакше – але в цій історії слід негайно поставити крапку.*

Размечтались вы, уважаемый Сергей МОРДА. Ющенко хоть и был придурок еще тот, но позвонить вам с извинениями всё же посчитал необходимым. А от нынешнего нашего уголовника – нифига не дождетесь. А будете много вякать – УП вообще прикроют.
Такие вот дела печальные...
Ерика _ 22.12.2011 01:21
IP: 141.170.240.---
Ну "косноязичіє" Януковича всім відоме... Я теж не сприйняла його слова за погрозу- атмосфера була не та... Мустафі довгих років життя, листа я думаю надішлють).
антивірус _ 22.12.2011 01:10
IP: 91.214.32.---
Якби Президентом стала Тимошенко, то нам всім не було б так соромно за Україну, як зараз...
usergio _ 22.12.2011 01:07
IP: 77.122.26.---
inmigrante:
Жрица:
Спочатку я теж сприйняла відповідь Президента як погрозу, але потім зрозуміла – тугодум Янукович мав на увазі, що Мустафа заздрить розкошам Міжгірья. Тож і сказав "я вам не заздрю", мовляв, і ви мені не заздріть, це некрасиво. Але другу частину відповіді не зміг швидко сформулювати, ось і сміявся з хвилину. Погрозу, зазвичай, висловлюють без сміху.
Але Лещенко правий: що на умі в Януковича – незрозуміло. Тож підтримую, що цей інцидент має вирішитися якнайшвидше і публічно. Бо Мустафа нам дорогий))
--------
Жрица молодец! Так оно и было! А Дарку-шкварку выгнать в три шеи, не может своего босса натаскать на такие простые вопрысы отвечать. она то знала и про тебя, Серёга и мустафу, и не научила своего шефа правильно говорить. Мустафе ничего не угрожает, 100 пудов!
Не згоден.
Коли янік почав відповідати Мустафі, його голос тремтів.
На мій погляд, від злісті.
На фоні злісті, виникла "оговорка" (по Фройду).
Независимый _ 22.12.2011 01:05
IP: 93.72.242.---
та нееет Сергей! Вы не поняли...
в ответ на заданный вопрос Мустафой "В чем секрет успеха – почему в стране так плохо, а у вас все хорошо?"

Это ответило "Я вам не завидую..."
оно имело ввиду 48 000 000 остальных украинцев которые "молчат и терпят..." и для коих "покращення" на горизонте пока не видно...
антивірус _ 22.12.2011 01:04
IP: 91.214.32.---
inmigrante: В тебе вже Дарка винна...Чому вона повинна вчити самого ПРЕЗИДЕНТА!...Якщо Янукович не тягне на цю посаду і не вміє говорити, то хай йде у відставку...Бо балванка цей бувший завгар Хвьодоровіч!
usergio _ 22.12.2011 01:03
IP: 77.122.26.---
Щось нагадує його посмішку 2005-го року,
коли йшлося про "козлов, які мішають нам жити".
wiederholen _ 22.12.2011 00:57
IP: 95.135.144.---
Ребята,а вас не насторожила эта фраза- Мы с вами друг друга хорошо знаем и понимаем... Остальное додумаете сами, – додав Янукович, звертаючись до Мустафи.---Они в кентах???
Жрица _ 22.12.2011 00:40
IP: 95.132.50.---
Спочатку я теж сприйняла відповідь Президента як погрозу, але потім зрозуміла – тугодум Янукович мав на увазі, що Мустафа заздрить розкошам Міжгірья. Тож і сказав "я вам не заздрю", мовляв, і ви мені не заздріть, це некрасиво. Але другу частину відповіді не зміг швидко сформулювати, ось і сміявся з хвилину. Погрозу, зазвичай, висловлюють без сміху.
Але Лещенко правий: що на умі в Януковича – незрозуміло. Тож підтримую, що цей інцидент має вирішитися якнайшвидше і публічно. Бо Мустафа нам дорогий))
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter