Сергій Лещенко

Слова Януковича – велика помилка

21 грудня 2011, 22:23

Найбільш знаковим моментом прес-конференції Віктора Януковича стала його відповідь на запитання Мустафи.

Запитання доволі просте:

- Виктор Федорович, вы много раз заявили, что в стране плохо с экономикой, люди не чувствуют улучшения жизни, у нас нет денег в бюджете ни для чернобыльцев, ни для афганцев... В то же время мы ежедневно видим, как улучшаеться лично ваша жизнь. Мы видим, как вы арендуете вертолет за 1 млн долларов у фирмы, которая контролируется вашим сыном. Мы знаем, что в Межигорье продолжается строительство фирмами, которые контролируются вашим сыном. В чем секрет успеха – почему в стране так плохо, а у вас все хорошо?

Нічого нового в словах Мустафи не було – протягом року "Українська правда" писала про всі озвучені ним прояви президентського барства.

Але відповідь Януковича була найгіршим, що він міг зробити в цій ситуації. Своїми словами він показав невдоволення такими запитаннями:

-...О какой сладкой жизни вы говорите, я не знаю, и обсуждаете тему моей семьи. Я вам хочу сказать, что я вам не завидую.

Після цього з залу почали лунати вигуки – не в мікрофон, тому їх не чути на відео – чи сприймати цю заяву Януковича як погрозу.

- Мы с вами друг друга хорошо знаем и понимаем... Остальное додумаете сами, – додав Янукович, звертаючись до Мустафи.Цією відповіддю, яка тривала менше двох хвилин, Янукович затулив дві години прес-конференції.

Весь інтернет обговорює саме ці його слова. На решту запитань ми чули набір політтехнологічних тез, які лунають щоразу. І тільки у репліці на слова Мустафи ми побачили справжнього Януковича.

Президент показав себе людиною, яка ображається, коли журналісти починають питати і писати про те, що він вважає недоторканими темами – розкіш "Межигір'я", оформлення резиденції на підставних осіб, бюджетні кошти на фінансування його примх...

Зрозуміло, що президент не має право так відповідати. Лідер Північної Кореї має. А європейської держави – не має.

По-перше, тому що його вибір працювати на даній посаді є добровільним. Януковича ніхто не примушує до роботи президентом. І частина його роботи – чути неприємні запитання від журналістів та елегантно і, бажано, правдиво їх парирувати.

По-друге, вертоліт, який орендували Януковичу, оплатили за бюджетні кошти. А земля "Межигір'я", згадка про яке так дратує Януковича, все ще перебуває у державній власності – хоча і в оренді фірм Януковича. А ще раніше це взагалі була урядова резиденція, яка внаслідок триходової комбінації виявилася оформленою на траст із Ліхтенштейна і співробітника фірми Олександра Януковича.

Якщо Віктор Янукович вважає, що запитання про його резиденцію та вертоліт – це втручання в приватне життя, то йому варто відмовитися від цієї посади.

Тому що в президента немає приватного життя. Це аксіома європейської політики.

І, нарешті, по-третє. Віктор Янукович не має права так відповідати на запитання Мустафи, тому що його слова "Я вам не заздрю" аж надто очевидно мають нотки погрози.

Що на умі в Януковича – незрозуміло.

У разі, якщо він не замишляє про Мустафу нічого поганого, навколо президента завжди знайдеться ініціативний соратник, який може сприймати його слова буквально і порадувати Януковича тим, що розбереться з набридливим журналістом.

Більше того, серед опонентів Януковича теж знайдуться люди, в голові яких промайнув диявольський план – "після таких слів президента, якщо щось станеться з журналістом, вся відповідальність буде лежати на Януковичі". Тому, щоб дискредитувати Януковича, з журналістом можна зробити щось недобре.

Таким чином, після слів Януковича насправді Мустафа опинився під подвійним ударом.

Ці конспірологічні роздуми можна було би сприймати іронічно, якби 11 років тому не зник засновник цього видання, на сторінках якого я веду блог.

Адміністрації президента слід терміново зняти ризики, які виникли навколо Мустафи. Зробити це можна лише одним способом – публічно показати, що між президентом і журналістом немає конфлікту.

Це можна зробити так, як вчинив Ющенко в 2005 році – надіслати листа. Або дати інтерв'ю. Або якось інакше – але в цій історії слід негайно поставити крапку.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
grafo _ 22.12.2011 12:32
IP: 194.44.153.---
Селянка:
Пане Лещенко!
Щоб мати право вказувати на чужі "великі помилки", тра вчасно вибачатись за власні. Жоден з ресурсів не те що не вибачився, а навіть не промовив банальне "ми помилились" (про пляшечку водички за 300 гривнів).

харківський:
Якщо і помилились з ЦІНОЮ водички, то як ви виправдовуєте все інше в даному сюжеті? Для "лохів" стоїть "Моршинська", а я втихаря глушу британську водичку? До речі, і 40 гривень за літр води далеко не кожна родина платить. А може ви щомісяця гроші Януковичу відсилаєте?
===

Схоже на те, що народ вельми радів би, якби Янукович пив московські "Ардві" або "Нарзан"
П'є "Харагейт" і нехай п'є собі на здоров'я, від цього тільки позитив
Адже ментально Янукович уже в Європі
І в цьому нема нічого поганого

Погане те, що журналісти наші плитко мислять, не утруднюють себе глибшим аналізом подій
Що побачили, те і проспівали
.
jurko239 _ 22.12.2011 12:30
IP: 93.220.80.---
Надоещё сказать, что у Путина большой опыт бандитских разборок- он ещё в Питере ходил на них, имея погоняло"Глист",
У Януковича тоже свой опыт бандитских разборок, от ходил на разборки под погонялом"Хам", стоял, качался, почти ничего не говорил, бо не умел,

Но такой наглости от"Глиста" даже Хам не ожидал, поэтому он вернулся из Москвы ни с чем, но по большому счёту на фиг ему Москва- делиться с Путиным? Чего ради?
На фиг ему ЕС- делать вид, что в стране есть хоть какие демократические нормы?
Зачем? Каждый день сидения в кресле приносит ему миллионы, чем больше он задержится, тем больше получит,он же вам прямо сказал: "Чтоя за президент, если я не заработаю 5 миллиардов?" но, как говорится, аппетит приходит во время еды...
jurko239 _ 22.12.2011 12:28
IP: 93.220.80.---
Странно, господа украинцы, что вы не заметили, или не хотели заметить, что Янукович открытым текстом признал- что в обвинении Тимошенко- он главный,
На вопрос журналистки-как долго будет сидеть Тимошенко?- он прямо сказал:" Перед цим ми провели нараду всіх причетних, я їм прямо сказав:"Робіть все акуратно, бо наші дії будуть роздивлятись під мікроскопом"

На самите ЕС он вёлсебя, как пахан на бандитской сходке- шантажировал ЕС вступлением в ЕвроАзс, но европейцы открыто сказали- мы принципами не торгуем, пока Тимошенко в тюрьме ни об какой ассоциации не может быть и речи,

На радостях, что так легко отделался от европейцев, он поспешил на доклад к Путину, который продержал его 6 часов в предбаннике, после чего сильно озадачил, предложив сдать всё и сразу,
Led_Zeppelin _ 22.12.2011 12:28
IP: 193.43.95.---
харківський:
Селянка:
Але комусь же треба "шершавым языком плаката" вилизувати недоліки нашого життя? "Пошукати в провінції цікавих людей із власними поглядами на нагальні проблеми Держави ліньки."
-----------
Людей таких повно та тільки любителі іноземної водички цих людей і на гарматний постріл до влади не допустять.
=========
Чого ж Ви так? Он чи не все Єнакієве з Макіївкою до Києва переїхали... Простіше було б столицю перенести до маКиївки... Економія. Можна було б пару золотих ватеркльозетів купити. Та й Селянка, чей, не з Мейфера, хоча й депутатка...
Селянка _ 22.12.2011 12:27
IP: 82.193.114.---
Led_Zeppelin:
Селянка:
bmi:
"Узнаю коней ретивых..."

Вони вже давно розказали все що знали, а нових обличь катма. Ми все знаєм про умови життя політ-бомонду, а чим живе Україна, що думає – ні.
========================================
"Узнаю свінєй околокоритних..."
А хіба Ви не знаєте що думає Україна?
Щось таке:
http://www.youtube.com/watch?v=LPG0HlyMTbE

...адні вираженія і мєждомєтія...
Завдання журналіста – віднайти тих хто здатен висловлюватись не "аднімі вираженіямі і мєждомєтіямі", тих хто має власні рецепти вирішення болючих проблем. Невже Україна не має таких? Я хочу чути й бачити філософів, бізнесменів, творчу інтелігенцію, чиновництво. Натомість кожного вечора на арені геть заї́жджені солісти.
харківський _ 22.12.2011 12:19
IP: 94.179.81.---
Селянка:
Але комусь же треба "шершавым языком плаката" вилизувати недоліки нашого життя? "Пошукати в провінції цікавих людей із власними поглядами на нагальні проблеми Держави ліньки." Людей таких повно та тільки любителі іноземної водички цих людей і на гарматний постріл до влади не допустять.
Led_Zeppelin _ 22.12.2011 12:18
IP: 193.43.95.---
Селянка:
bmi:
"Узнаю коней ретивых..."

Вони вже давно розказали все що знали, а нових обличь катма. Ми все знаєм про умови життя політ-бомонду, а чим живе Україна, що думає – ні.
========================================
"Узнаю свінєй околокоритних..."
А хіба Ви не знаєте що думає Україна?
Щось таке:
http://www.youtube.com/watch?v=LPG0HlyMTbE

...адні вираженія і мєждомєтія...
Наливайко _ 22.12.2011 12:17
IP: 46.200.71.---
немезіда:
Наливайко:
Друже Наливайко! Мене теж заблокували на УП. Виходить що Притула лягла під жидомасонів точнісінько так як лягала під Литвина!!!
Тому і звертаюся до пана Лещенка. Сподіаюся, йому межигірські мільйони ще очі не позатуляли.
Antikriz _ 22.12.2011 12:16
IP: 193.107.133.---
Селянка:
Пане Лещенко!
Щоб мати право вказувати на чужі "великі помилки", тра вчасно вибачатись за власні. Жоден з ресурсів не те що не вибачився, а навіть не промовив банальне "ми помилились" (про пляшечку водички за 300 гривнів).
Ну, за извинения им не доплачивают в штабе Тимошенко.
немезіда _ 22.12.2011 12:12
IP: 91.215.147.---
Всі говорять про жахливі злочини влади! Але в програмах жодної з партій немав технології виходу з цього глухого кута! Тільки Всенародний Фронт порятунку України визначив в своїй програмі рецепти! Саме тому депутати мажоритарщики Фронту й мають найбільший рейтинг, який перевищує рейтинги цих жалюгідних опозиціонерів, які здатні обслуговувати інтереси своїх партійних кланів. Див. Програму кандидатів Всенародного Фронту Порятунку України, яка сміло виставлена на сайті ВФПУ – http://lalak.org.ua для о всенародного бговорення.
Селянка _ 22.12.2011 12:11
IP: 82.193.114.---
bmi:
"Узнаю коней ретивых..."
Особисто мені не цікаво яку мінералку п'є Президент. А от погляди провінційного чиновництва високого рангу, біснес середовища на енергетичні проблеми України, питання соціальних пільг і т ін. дуже цікаві.
Але ж наші журналісти (той же Наєм) вкотре перетрушують в своїх програмах той самий мотлох – Власенко, Пашинський еt cet. Вони вже давно розказали все що знали, а нових обличь катма. Ми все знаєм про умови життя політ-бомонду, а чим живе Україна, що думає – ні.
немезіда _ 22.12.2011 12:10
IP: 91.215.147.---
Наливайко:
Друже Наливайко! Мене теж заблокували на УП. Виходить що Притула лягла під жидомасонів точнісінько так як лягала під Литвина!!!
bmi _ 22.12.2011 12:06
IP: 178.219.92.---
burj2012:
Народ, которым ты так рвался руководить, беднеет на глазах на фоне твоей открытой, непозволительной роскоши? Почему ты так ненавидишь своих братьев христиан?
______________________
Ви без тіні іронії? Надєляєтє... ето тим, чого в ньому не було й не буде...Нєсвойствєнно ано іму...
Наливайко _ 22.12.2011 12:04
IP: 46.200.71.---
Вибачте, що звертаюся до Вас у такий не зовсім коректний спосіб. Просто не бачу іншого варіанту бути почутим Вами. Дуже чекаю на Вашу відповідь і щиро сподіваюся, що випадки вибіркового застосування правил на УП припиняться раз і назавжди. Щиро Ваш, Олег Левченко, Київ. E-mail: ki_07_57@mail.ru Блог: yes1111.livejournal.comНаписати коментар...
Наливайко _ 22.12.2011 12:04
IP: 46.200.71.---
Пане Сергію!
Дякую Вам за цей матеріал, і взагалі за принциповість у глибокому системному висвітленні темних сторін паразитичного існування "української" бидлоеліти. Власне замітку я вже прокоментував (пости від 22.12.2011 01:51 і 01:51). Але не дає мені спокою одна річ, що відбувається останнім часом. Модератори УП з фанатичною впертістю банять мене, щойно я встигну послати один-два пости. А самі пости одразу затирають. Поки що у блогах мої аккаунти не заблоковані, тому звертаюся до Вас тут – як до людини шанованої і впливової в редакції УП. І прошу розібратися з цією ситуацією, яка видається мені не зовсім нормальною. Про цю тенденцію останніх місяців я вже писав у своєму блозі: http://yes1111.livejournal.com/209320.html
Відтоді мене ще двічі блискавично забанили – під ніками DavyXAM і ьтегакез. Наразі заблоковано всі мої аккаунти на УП. І все було б нічого, якби не така ж дивна поблажливість ваших модераторів до явних тролів і біло-блакитних проплачених ботів.
bmi _ 22.12.2011 12:03
IP: 178.219.92.---
Led_Zeppelin:
Овоч також какаєт в золотий унітаз і на Вас, іРачком, також. Але Вам може це приємно, не знаю.
______________________
Приємно-приємно... Бо проти інших, шо мо і в не золотий, та теж, на голову...- не хце... Видно, шо таке г... – ше й як довподоби..., аргазм в старечому тілі...Коментарі на блогах ірачком – відлуння тіки, стогонів наслаждєнія, удавлєтворєнія і адабрєнія...
burj2012 _ 22.12.2011 11:58
IP: 193.93.17.---
Хм, странно получается, вы не находите? Этот вопрос ВФЯ должен прежде всего задать священник, а не журналист! Пусть православная Церковь наконец-то прекратит лизать власти и как поборница нравственности поспрошает у раба Божия Виктора: А что собственно происходит, чадо? Народ, которым ты так рвался руководить, беднеет на глазах на фоне твоей открытой, непозволительной роскоши? Почему ты так ненавидишь своих братьев христиан?
bmi _ 22.12.2011 11:57
IP: 178.219.92.---
Селянка:
Із завзяттям нишпорити по чужих унітазах, стежити за кожним куснем
____________________
За вашим стежать-нишпорять? Навряд...Мо"правда, сусіди..., та то таке...
А за цим довбоголовим і подібним ворюгам – не стежити тре...
Та – настаясчіх буйних мала..., ото й маєм те шо маємо...
А ви і є апалагєтам існуючого порядку, шарікавим лякаєте...
Led_Zeppelin _ 22.12.2011 11:56
IP: 193.43.95.---
ira10com:

А про закликає "потєрпєть" не могли бы дать ссылочку?
=================================================
ІРачком продовжуєте стояти?

http://blogs.korrespondent.net/users/blog/keit/a48327

Як же це Вас обминуло? "тє, кому хуже всєх – тєрпЙат..." А у Овоча успіх. І у синка-дантиста все ОК. Це ж скільки зубів "вилікував", щоб досягти "успіху"... пока тє, кому хуже всєх, тє молчЯт, тєрпят..."
Voronz _ 22.12.2011 11:54
IP: 89.105.237.---
Задай дураку вопрос!
http://voronz.in.ua/fotos/317
insert_2011 _ 22.12.2011 11:50
IP: 91.124.115.---
На прес-конференції Янукович показав себе таким яким віє в дійсності- НЕДОБРА людина, мстива. СТРАХ І ЖАГА ВЛАДИ ПАРАЛІЗУЮТЬ ЙОГО МИСЛЕННЯ. Погрози на адресу Мустафи чула вся Україна, цим він показав своє єство.
Led_Zeppelin _ 22.12.2011 11:50
IP: 193.43.95.---
ira10com:

Как я ожидала, уважаемый Запылино, платник податків здувся.

А про закликає "потєрпєть" не могли бы дать ссылочку?
==============================================
Нє "какайтє", іРачком. Ви ожидалі, "какая". Я зараз піду до IRS і надам Вам "справочЬку о налоґах". Ожидайтє. Только нє какайтє на УП.

http://www.zavtra.com.ua/news/1/213627/

Овоч також какаєт в золотий унітаз і на Вас, іРачком, також. Але Вам може це приємно, не знаю.
Paraslov _ 22.12.2011 11:35
IP: 94.179.1.---
Только один в том зале был журналистом. Он и загнал тупое бандитское рыло в ступор
Селянка _ 22.12.2011 11:30
IP: 82.193.114.---
харківський:
Селянка:
Пане Лещенко!
Щоб мати право вказувати на чужі "великі помилки", тра вчасно вибачатись за власні. Жоден з ресурсів не те що не вибачився, а навіть не промовив банальне "ми помилились" (про пляшечку водички за 300 гривнів).
Якщо і помилились з ЦІНОЮ водички, то як ви виправдовуєте все інше в даному сюжеті? Для "лохів" стоїть "Моршинська", а я втихаря глушу британську водичку? До речі, і
Все інче в данному сюжеті ще раз наочно продемонструвало обличчя української журналістики.
Із завзяттям нишпорити по чужих унітазах, стежити за кожним куснем що Ви його направляєте до рота... Зате створити хоча б один національний телеканал непідйомна задача. Пошукати в провінції цікавих людей із власними поглядами на нагальні проблеми Держави ліньки. Та й навіщо напружуватись, коли пляшечки водички досить для підтвердження твого статусу журналіста-професіонала.
_Mibrag_ _ 22.12.2011 11:15
IP: 46.150.77.---
сам Янукович – ошибка природы... тупиковая ветвь эволюции
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter