Сергій Лещенко

Змова. Як Тимошенко віддала Коломойському ''Укрнафту''

24 січня 2015, 02:00

25 січня 2010 року. Було холодно і був розпал виборчої кампанії. Якраз минув тиждень після першого туру виборів президента, який приніс приголомшливий відрив Віктора Януковича від Юлії Тимошенко – десять відсотків. У цей день вся увага суспільства була прикута до зіткнень навколо поліграфічного комбінату "Україна", де друкувалися бюлетені на вибори. Але у тиші кабінетів відбувалися набагато значущі події.

25 січня 2010 року, між першим та другим турами виборів президента, був підписаний документ, який безстроково фіксував інтереси Ігоря Коломойського в управлінні компанією "Укрнафта", контрольний пакет якої належить державі. Про існування такого договору давно ходили чутки, але ми вперше публікуємо сам його текст.

Отже, угоду уклали між собою три сторони. Перша – це "Нафтогаз України", який володіє контрольним пакетом акцій Укрнафти. Друга – це чотири офшорні фірми, три з яких зареєстровані в один день на Кіпрі, а четверта – в місті Чарлстаун острівної держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі. Третьою стороною угоди була сама "Укрнафта".

Учасники угоду уклали принципову домовленість щодо розподілу часток у наглядовій раді – органі, який за цим же документом затверджує персональний склад правління компанії "Укрнафта".

Отже, за цією угодою, за "Нафтогазом" закріплювалося шість членів, за міноритарними акціонерами (читай – компаніями Коломойського) – п'ять та посада голови правління "Укрнафти". При тому, що кворум засідань наглядової ради – вісім (!) осіб.

І найголовніше – в угоді було зафіксовано, що будь-які суперечки щодо її "існування, дійсності або припинення" мають вирішуватися виключно Лондонським судом міжнародного арбітражу.

В угоді також фіксувалося, що частина дивідендів – 800 мільйонів гривень – повинна була бути виплачена державі до 5 лютого 2010 року – тобто до останньої п'ятниці, яка передувала другому туру виборів. Чому до 5 лютого, а не до 5 березня або 5 квітня? Тому що 5 лютого – це був останній день, дозволений для проведення виборчої агітації кандидатів, одним з яких була Тимошенко.Таким чином, за угодою 2010 року держава безстроково зафіксувала неможливість призначати свого керівника "Укрнафти". Фактично – капітуляція перед Коломойським, про мотиви якої зараз воліють не згадувати. Коли днямі автор цих рядків показав Тимошенко документ, вона сказала, що не погоджувала його.

Водночас, згідно з документами, підписанню передував лист від голови "Нафтогазу" Олега Дубіни. Він, зокрема, повідомляє Тимошенко, що "Нафтогаз" підготував остаточну редакцію угоди, яку і подає на розгляд прем'єру в додатку. На титульному аркуші листа Дубіни стоїть її віза "Погоджено. 25.01.2010". Ця віза була оформлена у "фішку" Кабінету міністрів за підписом Тимошенко, адресовану Дубині та поставлену до відома першому віце-прем'єру Турчинову та міністру енергетики Продану.

За інформацією автора, проходження цієї угоди в "Нафтогазі" курував Ігор Діденко – на той час перший заступник голови правління та близький соратник Ігоря Коломойського.

Ця акціонерна угода, навіть якщо буде ухвалено закон про зменшення кворуму в прийнятній редакції (бо нинішня є неробоча), заважає державі призначити свого керівника "Укрнафти". В статут "Укрнафти" внесли положення акціонерної угоди Тимошенко-Дубини – голова правління обирається із кандидатів, запропонованих більшістю голосів міноритарних акціонерів (тобто Коломойський).

Але це ще не все. Увесь склад правління Укрнафти призначається за поданням приватівського голови правління.

Обрати свого голову правління держава зможе, тільки помінявши статут Укрнафти. Але далі ми наштовхуємося на нову фортецю Коломойського – положення, за яким статут можна поміняти лише трьома четвертих голосів!

У "Нафтогазі" думають над планами руйнування невигідної для держави норми про Лондон як місце розгляду суперечки. Так, вони спробують визнати акціонерні домовленості нікчемними, виходячи з Постанови пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2008 року, де вказано, що "діяльність акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні як юридичної особи, відносини між акціонерами (...) регулюються виключно законами та іншими нормативно-правовими актами України".

"У разі укладення акціонерами – іноземними юридичними та фізичними особами – угоди про підпорядкування відносин між акціонерами іноземному праву, такий правочин є нікчемним".


Але, знаючи це, Коломойський не зупинився в тому, щоб наполягати на фіксації Лондона як місця суперечки. І саме там Україні доведеться відповідати за помилки своїх керівників.

Коментарі — 380
zoran _ 29.01.2015 19:26
IP: 194.44.212.---
orelchan:
Дурдом на зимних каникулах. Тебя где выловили "вумник"? За такие обвинения могут привлечь и к уголовной ответственности. Аваков! Карты в руки! Сколько можно грязью поливать ЮВТ? Есть суд, который дает правовую оценку действиям личности и только суд вправе назвать гражданина преступником, а не какой-то "ОРЕЛЬХАН"
zoran _ 29.01.2015 19:22
IP: 194.44.212.---
Лещенко! Как бы ты с Наемом красиво вписался с автоматом на груди в каком нибудь батальоне на передовой. Никогда не задумывался? Подумай. Может станешь героем Украины и твое имя впишется в историю нашей страны.Твои опусы уже порядком надоели.
zoran _ 29.01.2015 19:20
IP: 194.44.212.---
Лещенко! Как бы ты с Наемом красиво вписался с автоматом на груди в каком нибудь батальоне на передовой. Никогда не задумывался? Подумай. Может станешь героем Украины и твое имя впишется в историю нашей страны.Твои опусы уже порядком надоели.
San Itar _ 29.01.2015 19:18
IP: 74.125.18.---
Сергій не боїться коментів до своїх блогів, а от таке ніщо як Є. Рибчинський – ні сам нічого путнього не скаже, ні людям себе оцінити не дає. Навіщо взагалі той беззмістовний блог на УП?
orelchan _ 29.01.2015 17:41
IP: 74.125.18.---
Сергей,отцепитесь от Тимошенко. Показывайте народу реалии сегодняшнего дня. Украине нужен мир,а не Ваши застарелые раскопки.

Сергій,може і радий був би не чіпати потвору,кріваву зрадницю підлу і підступну Ю.Тимошенко. Так справа у тому,що переважна більшість жахливих,крівавих реалій сьогодення є наслідки цинічних,злочинних дій держаного злочинця,мерзоти Юлі,яка продала Путіну Крим,без будь-якого спротиву и РОЗПОЧАЛА КРІВАВУ ВІЙНУ В УКРАЇНІ СВОЇМ ПРОВОКАТИВНИМ АТО, ПОРУШИВШИ МИР в УКРАЇНІ СПІЛЬНО з БАНДИТОМ Путіним. Саме її на ланцюгі першою треба притягти до суворої відповідальністі з її виродками-спільниками Турчиновим,С.Соболєвим,Кожем"якіним,Положинським,Аваковим,Яценюком і іншими покидьками-зрадниками,злившими НАКАЗ МАЙДАНА. До чого дійшла потвора Тимошенко,українці по гривні-дві і далі... виділяють допомогу звитяжним українським воякам,а вона,спільно зі своєю дочкою-курвою відкрито,насміхаючися над жертвами,які несе українький народ, за 500 тисяч $ знову весілля грають!
Alexander_II _ 29.01.2015 16:10
IP: 89.252.9.---
orelchan:
Все правильно,Сергію. Підступна і супер-брехлива істота бізнес-шулерша Ю.Тимошенко. Розпродує Україну направо і наліво,згідно зі своїми особистими інтересами.Знана агент-шкідник бандитської кремлівської влади. І,годуємі нею, сотні юлє-тролів,будуть скаженіло обпльовувати тебе за те,що ти їх бридких і підлих рабів мамони,позбавляєшь можливісті годуватися за рахунок коштів,поцупленних зрадницею України Ю.Тимошенко,у українського народу.Звитягі тобі і незламністі.
Ставлю свій підпис під цим коментарем, що досить точно виражає настрої не просто більшості, а переважної більшості прозрівших (на жаль надто пізно!) українців.
Ольга Панченко _ 29.01.2015 15:57
IP: 93.78.84.---
Сергей,отцепитесь от Тимошенко. Показывайте народу реалии сегодняшнего дня. Украине нужен мир,а не Ваши застарелые раскопки.
orelchan _ 28.01.2015 22:39
IP: 74.125.18.---
Все правильно,Сергію. Підступна і супер-брехлива істота бізнес-шулерша Ю.Тимошенко. Розпродує Україну направо і наліво,згідно зі своїми особистими інтересами.Знана агент-шкідник бандитської кремлівської влади. І,годуємі нею, сотні юлє-тролів,будуть скаженіло обпльовувати тебе за те,що ти їх бридких і підлих рабів мамони,позбавляєшь можливісті годуватися за рахунок коштів,поцупленних зрадницею України Ю.Тимошенко,у українського народу.Звитягі тобі і незламністі.
lohik _ 28.01.2015 20:43
IP: 46.201.66.---
Почався новий виток по очорнюванню Тимошенко...Але на іншому рівні спіралі...
Катерина Науменко _ 27.01.2015 22:08
IP: 82.207.11.---
Прочитала блог Ігоря Мірошніченка, де він пише, хто в Лещєнка "папік". Оказується Пінчук. Так ось від кого Сирьожа нагороди отримує! Та ще й американські, як найкращий журналіст. Заробив, заробив цукерку від кучмівських отприсків. ТЬХУ!!!!!
Masha Chayka _ 26.01.2015 22:50
IP: 193.0.205.---
Лещенко я несколько лет слежу за Вашим творчеством периодически Вы пишете про Тимошенко я хочу Вас попросить написать хоть иногда можна без документов про Льовочкина и Ко
Aleksandr Poliakov _ 26.01.2015 15:12
IP: 74.125.18.---
Лещенко и твой супер реально правдивый друг Наем. Какие вы мудаки, по сути...
lohik _ 25.01.2015 23:50
IP: 46.200.248.---
Катерина Науменко:
Заголовок, звичайно, красивий, як і Лєщенко. Якщо була така змова, то чого Коломойський канал 1+1, коли Юлька вийшла з тюрьми першим почав її "мочити" (памятаєте репортаж про її дочку, яка іменини десь відмічала). Мабуть, чи не Фірташ ставку Лєщенку підняв, що нарив такі докази. Хлопчик відпрацьовує. Бо за чиї ж гроші можна було пересиджувати Майдан в Америці. Не розкажеш, Сирьожо? І хто тобі дає команди "фас" саме на Тимошенко?????
Можливо, Юлененависництво...Або олігархи, яким Тимошенко об*явила війну.
lohik _ 25.01.2015 23:41
IP: 46.200.248.---
Коли Тимошенко вийшла з ув*язнення, це явно насторожило багатьох олігархів...
Тому відразу на УП появилась замовна "юлененависницька" стаття С.Лещенка "Стоп, Юля!".
Катерина Науменко _ 25.01.2015 23:33
IP: 178.95.164.---
Заголовок, звичайно, красивий, як і Лєщенко. Якщо була така змова, то чого Коломойський канал 1+1, коли Юлька вийшла з тюрьми першим почав її "мочити" (памятаєте репортаж про її дочку, яка іменини десь відмічала). Мабуть, чи не Фірташ ставку Лєщенку підняв, що нарив такі докази. Хлопчик відпрацьовує. Бо за чиї ж гроші можна було пересиджувати Майдан в Америці. Не розкажеш, Сирьожо? І хто тобі дає команди "фас" саме на Тимошенко?????
lohik _ 25.01.2015 23:23
IP: 46.200.248.---
Сенсації у Лещенка не вийшло...Секретних протоколів там нема...
.Лещенко поширює плітки...
SergiyOL _ 25.01.2015 22:21
IP: 74.125.18.---
Для повного балансу тре розповісти історію з самого початку;
Повбивавби;-) _ 25.01.2015 21:08
IP: 74.125.18.---
ЖурнаШлюшка пЛещенко получил заказ от пархатого Вальцмана мочить Тимошенко. Видимо у Пеци совсем плохи дела. Да и пЛещенку 30 серебряников к депутатской зп не помешает. Только спасет ли это Вальцмана? Нет. Яныка не спасло-а Пороха тем более!!!
Алексей Бурчак _ 25.01.2015 20:39
IP: 92.249.65.---
Выбил у олигархата все таки новый гонорар?
sidor _ 25.01.2015 20:19
IP: 77.52.103.---
Yarko Navalkivskii:
про афери цієї неговорить хіба що лінивий і головне що всюди вона випливає нвіть зараз де її вина неменша чим ЯНУКОВИЧА але він втік а ця ще ПРАЦЮЄ і тому завжди будемо мати сюрпризи по незрозумілих підвищеннях тарифів то що =БОЯК МОЖНА ЗРОЗУМІТИ ЛОГІКУ КОЛИ ЛЮДИ ІДУТЬ ВОЮВАТИ ЇМ У ТИЛУ РОБЛЯТЬ УМОВИ ЗА ЯКИХ ВИЖИТИ НЕРЕАЛЬНО +ОСЬ знову про підвищення ціни на ГАЗ і ніхто так і незнає толком що підписала ця кривенька качечка в ГАЗ угодах де ціна мала падати бо вона залежить від ціни на нафту яка падає кожний день ХТОЖ робить життя УКР нестерпним і де вимога до ОЛІГАРХІВ СКИНУТИ СВОЇ АПЕТИТИ =чому непіднімають питання про скасування того списання по газу для ФІРТАША і т п ЧОМУ ВИ ДУМАЮЧІ ДЕПУТАТИ нескажите СТОП =ПОРА РОБИТИ ЩОСЬ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ УКРАЇНИ і це буде бомбою для путіна і сепарів
начал "за здравие" закончил "за упокой".Пук...,и щас чоколядные противсихи начнуть лобзать друга друга...Стадо и в Украине стадо.
lohik _ 25.01.2015 20:11
IP: 46.201.201.---
Yarko Navalkivskii:
про афери цієї неговорить хіба що лінивий і головне що всюди вона випливає нвіть зараз де її вина неменша чим ЯНУКОВИЧА...
А ви в цьому впевнений?...Виходить, що Верховний Суд, який випровдав Тимошенко від незаконного засудження, зробив це неправильно?...В тебе якась каша в голові
Yarko Navalkivskii _ 25.01.2015 19:47
IP: 188.130.213.---
про афери цієї неговорить хіба що лінивий і головне що всюди вона випливає нвіть зараз де її вина неменша чим ЯНУКОВИЧА але він втік а ця ще ПРАЦЮЄ і тому завжди будемо мати сюрпризи по незрозумілих підвищеннях тарифів то що =БОЯК МОЖНА ЗРОЗУМІТИ ЛОГІКУ КОЛИ ЛЮДИ ІДУТЬ ВОЮВАТИ ЇМ У ТИЛУ РОБЛЯТЬ УМОВИ ЗА ЯКИХ ВИЖИТИ НЕРЕАЛЬНО +ОСЬ знову про підвищення ціни на ГАЗ і ніхто так і незнає толком що підписала ця кривенька качечка в ГАЗ угодах де ціна мала падати бо вона залежить від ціни на нафту яка падає кожний день ХТОЖ робить життя УКР нестерпним і де вимога до ОЛІГАРХІВ СКИНУТИ СВОЇ АПЕТИТИ =чому непіднімають питання про скасування того списання по газу для ФІРТАША і т п ЧОМУ ВИ ДУМАЮЧІ ДЕПУТАТИ нескажите СТОП =ПОРА РОБИТИ ЩОСЬ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ УКРАЇНИ і це буде бомбою для путіна і сепарів
lohik _ 25.01.2015 19:32
IP: 46.201.201.---
sidor:
Яна Якимцова:
Из за таких хамелеонов как ты сейчас Украина утопает в крови.Когда в твой дом придет враг,ты будешь визжать,что пересмотрела свои взгляды на жизнь и теперь уверенна (прочитав журналистские "расследования"),что хохлы-угроза всему миру и нет величественние и справедливее царя ВВХ...Таких как ты в военное время нужно нейтрализовать сразу.
Дери, сідор, цю козу!
sidor _ 25.01.2015 19:26
IP: 77.52.103.---
Яна Якимцова:
sidor:
Причем тут мазохизм, ты хоть знаешь что это??????
Разрыв мышления и тупость у тебя. а то, что я писала другому человеку, адресовалось ему, не тебе и он должен был понять так как сам затрагивал эту тему. Ты всюду вставляешь свой никому не нужный нос!
Паршивая овца у тебя в отражении зеркала.
Уже ничего не хочу пересматривать.
Досвидос!
ню-ню.
Яна Якимцова _ 25.01.2015 19:10
IP: 94.154.208.---
sidor:
Причем тут мазохизм, ты хоть знаешь что это??????
Разрыв мышления и тупость у тебя. а то, что я писала другому человеку, адресовалось ему, не тебе и он должен был понять так как сам затрагивал эту тему. Ты всюду вставляешь свой никому не нужный нос!
Паршивая овца у тебя в отражении зеркала.
Уже ничего не хочу пересматривать.
Досвидос!
Корупція1155 Уряд реформ337 Україна та Європа955 Aтака Путіна1123 Свобода слова550
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter