Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Бойовиків на Донбасі можна класифікувати як міжнародних терористів

14 січня 2018, 12:05

Розгляд закону про реінтеграцію актуалізує суспільну дискусію про можливі сценарії повернення окупованих територій. Одна з вимог російської сторони – проведення амністії для учасників бойових дій з їхньої сторони. Дійсно, в практиці процесів примирення елемент амністії використовується. Проте, амністія поширюється не на всіх учасників парамілітарних формувань. Спеціальні фільтраційні табори і особливі комісії чи трибунали проводять вивчення кожної конкретної справи, і класифікують контингент за чітко встановленими критеріями.

З поширенням гібридних та неконвенційних військових конфліктів постала потреба в правовій оцінці учасників таких неоголошених воєн, і міжнародні організації активно реагують на новітні виклики. Особливу увагу необхідно звернути на Резолюцію 2178 Ради Безпеки ООН, прийняту 24 вересня 2014 року. Даний документ вводить та регулює поняття foreign terrorist fighters – "іноземні терористи-найманці". Термін стосується іноземних громадян, які беруть участь у бойових діях проти законних урядів інших країн. Радбез вимагає від країн-членів ООН прийняти національні законодавчі акти, які допоможуть посилити покарання за участь у військових конфліктах у складі терористичних організацій. Звичайно, в самому тексті резолюції згадані лише окремі терористичні організації – ІДІЛ, афілійовані з "Аль-Каїдою" групи та Фронт Аль-Нусра. Проте, новий термін, введений ООН, може і має бути застосований і до бойовиків інших терористичних організацій. Головний принцип, який допоможе побороти найманство – prosecute or extradite – "карайте або екстрадуйте". Тобто, іноземні бойовики-найманці не повинні бути безкарними, і кара має їх знайти або в країні, де вони воювали, або в країні, громадянами якої вони є.

Для України перша цільова група для застосування цієї правової новели – громадяни тих країн, які ввели в національне законодавство поняття foreign terrorist fighters, і які брали участь у бойових діях у складі формувань ОРДЛО. На сьогодні створено перші прецеденти в судах Великої Британії, Естонії, Латвії, Іспанії, Білорусі, Чехії, Угорщини, Молдови. Частина справ ще перебуває на розгляді у апеляційних інстанціях. Головні аргументи захисту – доводити, що звинувачені займалися на окупованих територіях гуманітарною діяльністю, а фото зі зброєю в руках робили "для приколу". Проте, частина обвинувальних вироків набула чинності, є і прецедент екстрадиції.

Українські дипломати та співробітники відповідних відомств здійснюють комплекс заходів для ствердження невідворотності покарання для всіх виявлених бойовиків з будь-якої країни походження. Делегація ВРУ при ПА ОБСЄ застосовує міжнародно визнаний термін foreign terrorist fighters для характеристики бойовиків, з якими українські війська воюють на Донбасі. В перспективі – класифікація саме таким терміном і російських громадян, які беруть участь у бойових діях. З відповідними правовими наслідками – включення до баз даних, санкції, ордери. Всі ми розуміємо, що без безпосередньої участі іноземців у бойових діях події на Сході будуть розвиватися зовсім за іншим сценарієм. Як класифікувати українських громадян-бойовиків, і хто може мати право на амністію, хто – на обмеження у правах за колабораціонізм, а хто – має понести відповідальність – буде окремо вирішувати законодавець, і цю складну дискусію потрібно починати вже зараз.

У складі ПА ОБСЄ діє спеціальний комітет по протидії терористичним загрозам, в якому працюю і я. Перспективи для ухвалення спеціальних резолюцій ПА ОБСЄ та рекомендацій для країн-членів ОБСЄ є. Хоча є і протидія. Тема боротьби з тероризмом – чи не єдина, щодо якої Російська Федерація веде системний діалог і співпрацю з Заходом. Ще з часів терактів у Нью-Йорку, GWOT (Global War on Terrorism), із продовженням у сирійському питанні. І поширення терміну іноземних терористів-найманців на "ихтамнетов" – викликає негайний рішучий опір.

Створення правової бази, документування участі терористів у бойових діях, запити про міжнародну правову допомогу, включення донбаських бойовиків у відповідні міжнародні документи – це наша дипломатична зброя.

powered by lun.ua
Коментарі — 109
Mykola Fedoriy _ 15.01.2018 14:29
IP: 46.133.247.---
kren:
Mykola Fedoriy:
Звичайно, за Крим можна було Украіні ще поборотись, зробивши з нього спалену землю та тисячі жертв, включаючи мирне населення...Але чи Росія би там капітулювала?...Колись Гітлер без єдиного пострілу взяв Париж...Але ейфорія від цього в німців тривала недовго...
...угу,тільки Ви забуваєте додати,що ейфорія від цього минулася не сама собою.До її припинення
доклалася антигітлєрівська коаліція з її воістину безмежними ресурзами і градіозною,без пребільшен
ня,науковотехнічною і виробничою потенцією.
А також і...гм натуральною оплатою,за припинення ейфорії,один тільки РС.офіційни сплатив 27+ млн.
людських життів.
Звичайно, Украіні своіми ресурсами без міжнародноі коаліціі Крим не відбити...
runner _ 15.01.2018 13:06
IP: 93.73.50.---
Очевидно, Попов проголосував за звільнення Соболєва за відповідне відношення до його сина.
Петро Вірт _ 15.01.2018 12:30
IP: 176.106.214.---
Попов,ти краще за своїм бойовиком дивись тим,що в твоїй сімї живе.Умнічає він тут...
Orest Jj _ 15.01.2018 12:29
IP: 35.195.121.---
Wolf Wiktor:
- а что не было обмена 70 на 300 украинцев, может это и правда гражданская война!?
Orest Jj _ 15.01.2018 11:18
IP: 35.195.176.---
Ritz:
Wolf Wiktor:
Не знаю, с какой целью Вы тиражируете эту чушь, на самом деле все это яркие примеры подмены правды ложью. Россия, как истинная империя лжи, агрессивно вторгшись на нашу территорию, убил десятки тысяч мирных жителей и разрушив инфраструктуру украинских городов, как обычно принимается выдавать ложь. Я понимаю, что эта ложь является пищей для большей части российского народа, которую они поглощают с удовольствием в больших количествах. От всей этой лжи растет чувство омерзения к российской верхушке власти, это же чувство распространяется и на народ этой страны, который не способен унять своих фюреров. Россия пытается всячески уйти от отвенственности за содеянное. Однако люди в цивилизованных странах смогут поставит все на свои места. Момент истины все равно настанет и это почувствуют все без исключения в России.
- а что не было обмена 70 на 300 украинцев, может это и правда гражданская война!?
Ritz _ 15.01.2018 11:10
IP: 35.205.22.---
Wolf Wiktor:
Не знаю, с какой целью Вы тиражируете эту чушь, на самом деле все это яркие примеры подмены правды ложью. Россия, как истинная империя лжи, агрессивно вторгшись на нашу территорию, убив десятки тысяч мирных жителей и разрушив инфраструктуру украинских городов, как обычно принимается выдавать брехню. Я понимаю, что эта брехня является пищей для большей части российского народа, которую они поглощают с удовольствием в больших количествах. От всей этой лжи растет чувство омерзения к российской верхушке власти, это же чувство распространяется и на народ этой страны, который не способен унять своих фюреров. Россия пытается всячески уйти от отвенственности за содеянное. Однако люди в цивилизованных странах смогут поставить все на свои места. Момент истины все равно настанет и это почувствуют все без исключения в России.
Orest Jj _ 15.01.2018 09:43
IP: 35.195.176.---
Anatol Zubenko:
Orest Jj:
Anatol Zubenko:
- Хочешь свой темник переписать!?
ты от себя что нибудь выдай!
Вот себя? Перелом шейки бедра в России не лечится:-денег нет, ползи на кладбище. Сельским пенсионерам денег не платит...Хихукнуть, что ли?
Не повезло тебе это однозначно, будешь в гипсе лежать долго.
– сочувствую.
Orest Jj _ 15.01.2018 09:13
IP: 35.195.158.---
Anatol Zubenko:
- Хочешь свой темник переписать!?
ты от себя что нибудь выдай!
Orest Jj _ 15.01.2018 08:55
IP: 35.195.177.---
Anatol Zubenko:
Orest Jj:
Anatol Zubenko:
Забудьте...Сейчас, главная задача власти, восстановить мобильную связь в ордло...
- Что бы знать когда драпать патриотам!
Понял...А когда вы будете драпать?
Антошка сынок, на Украине все высшие и среднетехнические учебные заведения закрылись до лета из за нехватки дров на отопление зданий!
-такого в СССР не было во время Войны с фашистами!
Ты где живёшь!?
в средневековье!?
Orest Jj _ 15.01.2018 08:45
IP: 35.205.22.---
Anatol Zubenko:
Забудьте...Сейчас, главная задача власти, восстановить мобильную связь в ордло...
- Что бы знать когда драпать патриотам!
kren _ 14.01.2018 22:55
IP: 188.0.104.---
Ілля Мазур:
kren:
Ілля Мазур:
...а то дохтурь Бэня,унічьтожить Вса із свойой сприньцовкі.
Почему вы постоянно пишете чушь: ВСА – это система курсовой устойчивости автомобиля, как я могу уничтожить ее из своей спринцовки?
...гм,вибачаюсь не побачив.
Однак,Бэня,самому клепки не хватило дотумкати,що це опечатка?
я ж,розвивав тему-щодо,п.Сідора.
Там просто мало бути,звертання,займенник Вас.
PS. про культуру скорочень мені відомо зі школи,і в даному разі,вказане скорочення назви девайсу-
не потребує переінакшень бо під УПівську "лексику" не підпадає.
Наталья Карнатова _ 14.01.2018 22:36
IP: 134.249.73.---
kren:
Ілля Мазур:
Orest Jj:
шо, Веня, в очередной раз отхлестали тебя половой тряпкой по фейсу?
Это вот этим вот отхлестали: "Трибунал будет создан...", "Суд будет рассматривать...", "Суд начал рассмотрение...", Канцелярия Прокурора продолжит подробный анализ предполагаемых преступлений"?
Сидор, не встревайте в то, в чем вы нихера не понимаете. А поскольку вы вообще ни в чем нихера не понимаете, так вообще ни во что не встревайте.
...а то дохтурь Бэня,унічьтожить Вса із свойой сприньцовкі.
Ха-ха-ха! ++++++
kren _ 14.01.2018 22:28
IP: 188.0.104.---
Ілля Мазур:
Orest Jj:
шо, Веня, в очередной раз отхлестали тебя половой тряпкой по фейсу?
Это вот этим вот отхлестали: "Трибунал будет создан...", "Суд будет рассматривать...", "Суд начал рассмотрение...", Канцелярия Прокурора продолжит подробный анализ предполагаемых преступлений"?
Сидор, не встревайте в то, в чем вы нихера не понимаете. А поскольку вы вообще ни в чем нихера не понимаете, так вообще ни во что не встревайте.
...а то дохтурь Бэня,унічьтожить Вса із свойой сприньцовкі.
Orest Jj _ 14.01.2018 22:08
IP: 77.52.89.---
Ілля Мазур:
шо, Веня, в очередной раз отхлестали тебя половой тряпкой по фейсу?
Наталья Карнатова _ 14.01.2018 21:47
IP: 134.249.73.---
Ілля Мазур:
Наталья Карнатова:
Ілля Мазур:
Прокурор МУС предоставила свой отчёт по событиям в Украине в интернете на нескольких языках. Свои вопросы об этом документе – к Прокурору.
Если вы не в курсе, в том-то и заключается функция прокурора – обвинять. А функция суда заключается в том, чтобы рассматривать эти обвинения и делать заключения по поводу их состоятельности. И только решения суда, вынесенные им после рассмотрения состоятельности обвинений прокурора является основанием для того, чтобы назвать кого-то преступником.
Так какое у вас образование?
Неужели в международных судах работают люди, которых некий путинский адвокат из народа может обвинить в непрофессионализме?
Прокурор в своём отчёте использует слова "предположительные преступления". Из отчёта:
120. Канцелярия Прокурора продолжит подробный анализ предполагаемых
преступлений, строго руководясь положениями Статута.
Ещё не вечер. Трибунал будет создан.
kren _ 14.01.2018 21:20
IP: 188.0.104.---
Наталья Карнатова:
Ілля Мазур:
[.
Каков юридический статус такого понятия как "предварительный отчет"?
У вас какое образование?
Ватники не понимают. Пропагандисты манипулируют.
Прокурор МУС (это в Гааге) предоставила свой отчёт по событиям в Украине в интернете на нескольких языках. Свои вопросы об этом документе – к Прокурору.
...Бэня не пропагандіст-він Уролог...з образованієм,він власноруч присобачив на свою клістиру трубку
гумову грушу...так шо-Ви там...не очінь...то.
Наталья Карнатова _ 14.01.2018 21:11
IP: 134.249.73.---
Ілля Мазур:
Наталья Карнатова:
Ілля Мазур:
Прокурор МУС в предварительном отчёте уже квалифицировал события на Донбассе как прямой вооружённый конфликт между РФ и Украиной. И что в установлении контроля над Крымским полуостровом принимал участие военный персонал РФ, что ожесточение боёв в Иловайске и Донецке объясняется притоком из РФ войск,транспортных средств и вооружений. Канцелярией Прокурора
зафиксировано более 1 200 случаев предположительного совершения преступлений после 20 февраля 2014 года. Гаага ждёт фюрера-2.
Каков юридический статус такого понятия как "предварительный отчет"?
У вас какое образование?
Ватники не понимают. Пропагандисты манипулируют.
Прокурор МУС (это в Гааге) предоставила свой отчёт по событиям в Украине в интернете на нескольких языках. Свои вопросы об этом документе – к Прокурору.
kren _ 14.01.2018 20:52
IP: 188.0.104.---
Orest Jj:
Anatol Zubenko:
Наталья Карнатова:
Надеяться на суд Гааги?-Это смешно...Вы в этом скоро убедитесь...
Вы не правы, скоро суд в Гааге рассмотрит убийство украинскими ПВО самолёта Ту – 134 над Чёрным морем и вас посядут!!!
..."вас посядут!!!" черговий ноологізмвід воронізького мударя: 35.195.177
...сільон могучім руск язикь...
вже те добре,що хоч не "вас полягут!!!"
Наталья Карнатова _ 14.01.2018 20:45
IP: 134.249.73.---
Ілля Мазур:
Наталья Карнатова:
Иван Спасоненко:
А с какой стати подачу Украиной многочисленных исков против России в суды разных международных инстанций вы выдаете за доказательство совершения Россией правонарушений и преступлений, о которых идет речь в этих исках, на этом основании называя ее виновницей инкриминируемых ей деяний еще до вынесения вердиктов этими судами?
Прокурор МУС в предварительном отчёте уже квалифицировал события на Донбассе как прямой вооружённый конфликт между РФ и Украиной. И что в установлении контроля над Крымским полуостровом принимал участие военный персонал РФ, что референдум в Крыму – недействительный, что ожесточение боёв в Иловайске и Донецке объясняется притоком из РФ войск,
транспортных средств и вооружений для усиления позиций вооруженных групп. Канцелярией Прокурора
зафиксировано более 1 200 случаев предположительного совершения преступлений после 20 февраля 2014 года. Гаага ждёт фюрера-2.
Orest Jj _ 14.01.2018 20:45
IP: 35.187.76.---
Наталья Карнатова:
Вы хотите Путина засудить!?
– а Буша не желаете!?
он народ Ирака просто разбомбил на чисто!
Наталья Карнатова _ 14.01.2018 20:34
IP: 134.249.73.---
Ілля Мазур:
Наталья Карнатова:
Иван Спасоненко:
Суд ООН рассматривает исключительно нарушения конвенций ООН. в 2017 этот суд НАЧАЛ рассмотрение иска Украины против РФ о нарушении конвенций по нарушению прав человека и финансировании терроризма. В этот суд был подан иск и по нарушению морского права.
В МУС также подан иск Украины против РФ (тысячи страниц с фото-видео-свидетельствами-документами и т.п.)
А с какой стати подачу Украиной многочисленных исков против России в суды разных международных инстанций вы выдаете за доказательство совершения Россией правонарушений и преступлений, о которых идет речь в этих исках, на этом основании называя ее виновницей инкриминируемых ей деяний еще до вынесения вердиктов этими судами?
Без перекручиваний-манипуляций не получается? Я написала, что суд доказал? Украина, как обвиняющая сторона представила свои доказательства. Суд будет рассматривать. Гаага-Нюрнберг ещё не начал заседания
Orest Jj _ 14.01.2018 20:32
IP: 35.195.177.---
Anatol Zubenko:
Наталья Карнатова:
Надеяться на суд Гааги?-Это смешно...Вы в этом скоро убедитесь...
Вы не правы, скоро суд в Гааге рассмотрит убийство украинскими ПВО самолёта Ту – 134 над Чёрным морем и вас посядут!!!
kren _ 14.01.2018 20:30
IP: 188.0.104.---
Anatol Zubenko:
Наталья Карнатова:
Сподіватись на суд Гааги?-Це смішно...Ви в цьому скоро переконаєтесь...
...так.п.Anatol,с*уд\-це привілей переможця,а правосуддя-його добра воля.
Наталья Карнатова _ 14.01.2018 20:27
IP: 134.249.73.---
Anatol Zubenko:
Наталья Карнатова:
Сподіватись на суд Гааги?-Це смішно...Ви в цьому скоро переконаєтесь...
Перш за все Україна та українці мають сподіватись на себе. Україна найперша та найголовніша умова стримування агресора. Але й допомога потрібна. Суди таки відбудуться. Строків давності у воєнних злочинах немає. Кремлівский фюрер своє отримає.
Ritz _ 14.01.2018 20:21
IP: 35.195.158.---
Олександр Перший:
Я понимаю, Россия это не Ливия, Иран или Северная Корея. Это беспрецендентный случай. Но у какого Вагнера может быть штатная ЗРК Бук, состоящая на вооружении определенного воинского подразделения Армии России? Мировое сообщество должно дать оценку российской террористической и другим (газовой, кибер, информационной) атакам на цивилизованный мир. Наказание должно быть крайне суровым, иначе любое другое государство, руководство которого будет одурманено либо ценами на нефть, либо еще чем-то, попытается уничтожить наш мир. Сейчас решается будущее планеты.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter