Ірина Славінська Літературний оглядач

ЛГБТ в українському мистецтві та політиці

31 серпня 2013, 11:55

На сайті Громадського радіо з'явився перший епізод мого подкасту "Антена". Це програма про українські культури – і слово "культура" тут не просто так стоїть у множині.

Я хочу роздивитися різні виміри мистецьких практик, які нас оточують. Не обійдеться без кавалку політики та розмов із правозахисниками – на моє глибоке переконання, зараз в Україні політичний контекст дуже тісно пов'язаний із культурним.

Перший епізод "Антени" – це розмова з Максимом Буткевичем про ЛГБТ в українських культурних і політичних практиках.

Слухати на SoundCloud можна тут.

Слухати на сайті "Громадського радіо" можна тут.

Дайджест такий: "Література та мистецькі практики тут є не менш важливими за політичні ініціативи. Вони протидіють дискримінації, перебивають її градус".

Для мене особисто дуже символічним є те, що цей запис знаходиться поруч із записом розмови Наталки Соколенко із Юрієм Луценком. Саме Луценко нещодавно написав, що "Краще дозволити раз в рік гейпаради, ніж щодня чекати російських танків, як у Грузії 2008 року". Про характерність дихотомії між "танками" та "гейпарадами" я не писатиму – надто все це очевидно.

Для тих, хто лінується слухати – написала короткий конспект кількох тез, які звучать у записі.

Чому ідеться не лише про "гомо"

Ідеться про болюче і чутливе запитання, що лягає в площину ширшого кола болючих і чутливих запитань. Ідеться про приниження меншин – це дискримінація, ґеттоїзація, маргіналізація.

Меншини не обов'язково принижувати. Можна просто витісняти та робити невидимими. Не обов'язково до меншин ставитися погано, не обов'язково їх вбивати. Меншини можна вбивати інформативно та комунікаційно – якщо їх немає в інформаційному просторі, то ніби не існує і в реальності.

Замовчування та екзотизація

Коли мова іде про "середню температуру по палаті" ставлення до ЛГБТ-спільноти в Україні, то маємо мовчання-замовчування та екзотизацію.

Наприклад, коли ти говориш, що є проблема, то тобі заперечують, що проблеми нема, бо про неї, мовляв, ніхто не говорить, і тому про це не потрібно говорити. Це замовчування.

Інший епізод на цю ж тему – презентація антології ЛГБТ-поезії "120 сторінок Содому" . Тоді обурення викликали не власне тексти, а слово ЛГБТ на обкладинці. Якби тексти антології були надані поза цим контекстом, їх ті молодики, котрі прийшли громити презентацію, сприйняли б як просто любовну лірику. Це ситуація обурення через те, що хтось "виносить сміття" на люди.

А щодо тенденції екзотизації – то вона дуже пов'язана з тенденцією замовчування.

Наприклад, від гомофобів часто можна почути, що культурний чи політичний простір України окупований ґеями... і далі йде опис персонажа, який схожий чи то на Борю Моїсєєва, чи то на Вєрку Сердючку. Це абсолютно екзотичний персонаж, якого перетворюють на репрезентативного для всієї ЛГБТ-спільноти. Це наслідок відсутності в спільноті ЛГБТ-життя, наслідок його замовчування.

Ґеттоїзація

Цікаво, що коли про ґеїв говориться на спокійнішому та серйознішому рівні, то ми бачимо ще одну тенденцію – це ґеттоїзація. І вона дуже помітна. Наприклад, у висвітленні проблематики ЛГБТ в засобах масової інформації.

Тут ситуація ніби змінилася, бо протягом останніх років з'явилося чимало активістів і активісток, які відкрито говорять про існування ЛГБТ-спільноти, про проблеми ЛГБТ-спільноти. Вони можуть спокійно показати свої обличчя, вони спокійно скажуть на камеру про себе як про представника чи представницю ЛГБТ-спільноти. Тобто тепер ситуація "ми шукали людину нетрадиційної орієнтації, але не знайшли" – неможлива.

Але наявна ситуація ускладнюється тим, що в ЗМІ представники ЛГБТ – "вони", а самі ЗМІ та їхня аудиторія – це "ми". Навіть якщо про цих ЛГБТ-активістів не буде сказано нічого поганого.

Показовий приклад можна знайти в репортажах про марш рівності в Києві, який називають "першим ґей-парадом". Навіть у збалансованих новинних сюжетах синхрони мовців титрували так: "Наталка, представниця сенс-меншини", "Дмитро, представник секс-меншини", "Дітріх, гість з Німеччини", "Тетяна, мешканка Києва".

Тобто тут видно поділ на "мешканців Києва", "гостей іноземних делегацій" і "представників секс-меншин".

Так само журналістам важко звикати до вживання замість слова "гомосексуаліст" – слова "гомосексуал". Вони розуміють, що так правильно, але ідеться про певну інертність мови. А також про те, що люди не розуміють усіх негативних конотацій слова "гомосексуаліст", не розуміють, що це слово відсилає до радянських репресивних практик.

Подібний приклад: коли звучить думка, що права секс-меншин "не на часі", не є "найбільш нагальною", бо "їх мало". Це твердження має під собою абсолютно ірраціональне підґрунтя.

В таких умовах будь-хто, хто виступає за рівність, припинення дискримінаційних практик, на думку багатьох, не може не бути представником ЛГБТ.

Ставлення до ЛГБТ – це лакмусовий папірець. Людина може позиціонувати себе як толерантну, таку, що проти ксенофобії, але, коли ідеться про питання, пов'язані з ЛГБТ, то все змінюється. В голові падає залізна завіса.

Це ж можна сказати і про рівень публічного обговорення. Та бачимо дрімучий рівень невігластва. Особливо в маргінальних або місцевих виданнях.

Закон про протидію дискримінації

Про цей закон було поширене твердження, згідно з яким його впровадження означатиме легалізацію одностатевих шлюбів і всиновлення дітей одностатевими парами. Хоча варто було просто відкрити сайт Верховної Ради та прочитати закон.

У ньому ішлося лише про заборону дискримінації в сфері працевлаштування чи в процесі трудових відносин.

Окремо для тих, хто побоювався за наші кришталеві сімейні цінності, в тому самому законі було сказано, що його норми не поширюються на Сімейний кодекс.

Але навіть згадка про ЛГБТ-спільному в контексті працевлаштування вибила цей закон. Це перебило перспективи на найближчий час – цей пункт був одним із ключових для ЄС та лібералізації візового режиму.

Чому тема ЛГБТ така "страшна"?

Було би добре мати відповідь. Таке відчуття, що відповідь – це цибулина, де постійно бачиш нові шари.

Тут є психологічні причини – індивідуальні та колективні фобії. Є спадок репресивної політики СРСР. Є вплив тюремної субкультури на широкі верстви населення та вплив тюремного етосу на повсякденне життя, особливо на життя менш привілейованих верств населення.

В психологічному плані ґей – це невидимий ворог, якого важко розпізнати, який всюди "тягне своїх". Це enemy within. Це робить ЛГБТ-спільноту зручною для перетворення на цапа-відбувайла.

Ґей-парад і оптимізм

Якщо подивитися на динаміку обговорення теми ЛГБТ, то стає ясно, що обговорення тепер відбувається в ширших колах. До нього долучаються люди, котрі самі не є представниками ЛГБТ-спільноти. Справді почали лунати голоси в медіа. Справді не було жертв під час маршу 25 травня – хоча всі люди, які туди йшли, були готові, що їх звідти винесуть.

Така одинока подія не є індикатором покращення, але в загальному контексті є приводом для оптимізму.

Ліки від гомофобів

Ми маємо мобілізацію гомофобних сил, причому на різних рівнях – від політичного, політично-партійного, парламентського, до grass roots гомофобії (низових організацій). Це неминучий процес. Велика роль у тому, що відбуватиметься, належатиме медіа та масовим практикам. Тут важливими є книжки, фільми тощо.

Вони показують навіть тим, хто не хоче цього бачити, що реальність – набагато різноманітніша та складніша. І що реальності не треба боятись, не треба тікати в обійми дискримінаційних практик.

Література та мистецькі практики взагалі є не менш важливими за політичні ініціативи. Вони протидіють дискримінації, перебивають її градус.

UPD:

На "ВідеоТеці" опублікували оновлення мого відеоблогу – про концепцію програми, перший її випуск і про плани на майбутнє. З дня запису відбулося трохи новин – на рахунках ГР вже трохи більше 3 тисяч гривень (до речі, долучайтеся, тисніть кнопку "Підтримай нас"), перша програма вже вийшла в люди, програму про Форум видавців запишу от-от. Все інше – цілком актуальне досі.

powered by lun.ua
Коментарі — 287
Texnar Texnar _ 01.01.2014 21:39
IP: 178.137.65.---
А чи потрібна нації суспільна мораль? А може від неї відмовитися, як це зробило більшість європейських держав? (я не ханжа, не релігійний фан, я атеїст і раціонально мислячий технар). Так суспільна мораль потрібна нації так же як і водію потрібні правила вуличного руху, електрику – правила техніки безпеки! Нікому в голову ще не прийшла думка, що техніка безпеки ущемляє права електрика!!! То чому мораль ущемляє права людини? І яку небезпеку несе аморальність? Дві небезпеки – швидка – поширення венеричних хвороб, СНІДу і відкладена – виродження нації в результаті демографічної кризи. Усе дуже просто. Для збереження стабільної чисельності народу коефіцієнт відтворення повинен бути 2.11 (в середньому кожна сім'я повинна мати двоє дітей) Діти народжуються тільки в сім'ях, нормально виховати дитину може тільки сім'я (людину ще не клонують).
Texnar Texnar _ 01.01.2014 21:39
IP: 178.137.65.---
У Німеччині, наприклад, яка сама розвинута в Європі, сама сексуально-вільна, де гей-парад – державне свято, а борделі на всі смаки, коефіцієнт відтворення 1.2, і продовжує падати! Кожна четверта німка після 40 років не має дітей! Це тяжка демографічна криза! Думайте самі – повії дітей не народжують, жінки які постійно міняють сексуальних партнерів втрачають здатність народжувати. Не дають потомства гомосексуалісти, лесбіянки, зоофіли. Феміністки не народжують по політичним мотивам. А для чого гетеросексуальному чоловіку створювати сім'ю (це ж відповідальність!), якщо можна задовольнити свою потребу в сексі, пішовши в бордель. Втрати населення компенсуються мігрантами – мусульманами із Азії. Німеччині залишилося недовго, ми ще можемо стати свідками її гибелі, як і більшості європейських держав, що пішли цим шляхом.
Texnar Texnar _ 01.01.2014 21:38
IP: 178.137.65.---
А нам слід не бездумно копіювати чужі і безглузді цінності, які можуть нести для нас небезпеку, а захищати і розвивати власні українські духовні і моральні цінності. На чужих помилках слід вчитися, а не повторювати їх. У Європі слід запозичувати вміння господарювати, вести бізнес, чесне правосуддя, чесну політику, а не самовбивчу аморальність, антилюдську ювенальну юстицію і безглуздий гендер!
vsyo_prosto _ 13.09.2013 14:51
IP: 37.115.209.---
Максим Авраменко:
vsyo_prosto:
"Боже мой, несчастная страна, в которой человек не может распорядиться своей жопой"

Раневская Ф.Г.
Несчастный человек, который употребляет свою ж... не по назначению... А вообще вы перепутали
телесный орган с государственным, куда вас и не хотят пускать те у кого голова не служит ж...й.
Вам никто не мешает совокупляться как вы хотите, это ваше и с этим вы пребудете...
Максим Авраменко _ 13.09.2013 00:21
IP: 93.77.206.---
vsyo_prosto:
"Боже мой, несчастная страна, в которой человек не может распорядиться своей жопой"

Раневская Ф.Г.
vsyo_prosto _ 12.09.2013 20:34
IP: 37.115.209.---
Максим Авраменко:
vsyo_prosto:
Никто "вас" не боится потому что "вы" идёте на само-уничтожение.
Гомофобия это не страх перед геями, это страх потерять собственную ориентацию при первом столкновении с реальностью)
Вон оно как!) Педерастия как значительное достижение "больших городов":) С такими широкими
познаниями уже страной в пору управлять:))) В своём самомнении вы недосягаемы))

"Напрасный труд – нет, их не вразумишь, -
Чем либеральней, тем они пошлее,
Цивилизация – для них фетишь,
Но недоступна им её идея.

Как перед ней не гнитесь, господа,
Вам не снискать признанья от Европы:
В её глазах вы будете всегда
Не слуги просвещенья, а холопы"

Тютчев Ф.И.
Максим Авраменко _ 12.09.2013 19:49
IP: 93.77.206.---
vsyo_prosto:
Никто "вас" не боится потому что "вы" идёте на само-уничтожение.
Гомофобия это не страх перед геями, это страх потерять собственную ориентацию при первом столкновении с реальностью) Это неуверенные в себе люди, замкнутые, лишенные семьи, любви и чувств неудачники, которых нужно жалеть. В основном, это забитые в селе крестьяне, нищие, необразованные, невежды, привыкшие жить в своем маленьком мирке, не желающие менять его на сложный, опасный мир возможностей больших городов.

Когда у человека нет никаких достижений, перспектив, когда он замкнут в своей коморке, он ненавидит всё, что, что успешнее его и боится потерять, прежде всего, именно эту коморку, именно эту свою ориентацию, единственное, что у него есть)
vsyo_prosto _ 12.09.2013 16:44
IP: 37.115.209.---
Maxim Avramenko:
Гомофобные личности даже не представляют какую услугу оказывают лгбт движению, привлекая к этому максимальное количество людей, заставляя их обсуждать эту тему во всех сми и поневоле привыкать к тем фактам, что гомосексуализм существует, его не отменить, не утаить и нет ничего страшного в том, что твой сосед, друг, брат или отец – гей

я желаю каждому, кто кричит, что он человек, а не животное, сначала эволюционировать до человека, а избранным посланникам бога, кричащих о библии, распять себя на кресте -
Оставьте сказку про "гомофобию" себе на ночь. Нет никакой гомофобии, это терминология выдумана
"вами" для культивации образа "вашего" врага. Никто "вас" не боится потому что "вы" идёте на само-
уничтожение. Отношение к "вам", как к болезни, которой нельзя создавать комфортные условия для
её распространения. Ваша эволюция уже закончилась, человеческая стадия для вас уже позади.
Maxim Avramenko _ 12.09.2013 13:38
IP: 93.77.206.---
довольно объективно, адекватно и информационно

Очень хорошо, что о таких вещах говорят и чем чаще, тем лучше. И еще лучше, что темы об лгбт набирают такое количество комментариев, независимо от того, положительные они или негативные. Гомофобные личности даже не представляют какую услугу оказывают лгбт движению, привлекая к этому максимальное количество людей, заставляя их обсуждать эту тему во всех сми и поневоле привыкать к тем фактам, что гомосексуализм существует, его не отменить, не утаить и нет ничего страшного в том, что твой сосед, друг, брат или отец – гей

я желаю каждому, кто кричит, что он человек, а не животное, сначала эволюционировать до человека, а избранным посланникам бога, кричащих о библии, распять себя на кресте – так шанс спасти мир от гомосексуализма будет в разы выше, чем бессмысленное разведение невежественных, и порой, глупейших комментариев в интернете
wed _ 08.09.2013 02:38
IP: 79.139.95.---
хмм, Славінська вважає себе "літ.оглядачем", але пише і говорить переважно про (і за) ЛГБТ о_О
навіть 1-шу свою передачу зробила не "літоглядовою", а про наболіле місце...
vsyo_prosto _ 07.09.2013 10:32
IP: 37.115.209.---
Остап_1:

ЛЮДИНА НЕ ТВАРИНА. Людина створена НА ОБРАЗ і ПОДОБУ Божу.
Для них это ничего не значит, это всего лишь одна из многочисленных точек зрения их
спекулятивного интеллекта, поклоняющегося самому себе и способного воспроизвести
лишь то, что соответствует его собственной природе. Фетиш на всё, форма доминирует,
а значит возможны любые комбинации, которые приносят наслаждения и удовольствия,
которые и являются их богами...
Остап_1 _ 06.09.2013 12:17
IP: 89.209.4.---
Людина ЖИВА РОЗУМНА істота.
Нас всім ПРИНИЖУЮТЬ, відриваючи від РЕАЛЬНОСТІ і ПРАВДИ, від ДУХОВНОСТІ, агресивно нав"язуючи нашій свідомості і уявленню тільки ТВАРИННІ ІНСТИНКТИ.

ЛЮДИНА НЕ ТВАРИНА. Людина створена НА ОБРАЗ і ПОДОБУ Божу.
Я людина! Українці НЕ ТВАРИНИ!!!
Остап_1 _ 06.09.2013 12:09
IP: 89.209.4.---
Одна гарна людина сказала: Ваш бог -електрика.
Панове, поживіть довший час на природі. Всі ваші оманливі уявлення про життя і світ повернуться до дійсності\реальності. Злетить все споживацтво.
Залишиться тільки ПРАВДИВА людська Природа – тіло, душа і дух. Тоді повертайтесь у місто та погляньте на все НОВИМ поглядом. І відвідайте Церкву.
В першу чергу це стосується чоловіків.

Молимось, щоби Господь не допустив в болючий для людства спосіб поверненя до ПРАВДИВОГО, ІСТИННОГО стану.
Остап_1 _ 06.09.2013 12:08
IP: 89.209.4.---
"Homo animal rationale" -Людина жива розумна істота.
Цим людина відрізняється від неживого і тваринного світу. Розумність людини це -можливість пізнання себе і навколишнього світу, можливість аналізу і синтезу, діяльність з розрахунку, БУТИ ДУХОВНОЮ ОСОБОЮ, притримуватись ПРАВДИ, МОРАЛЬНОСТИ, СПРАВЕДЛИВОСТІ, МИЛОСЕРДЯ, т.п.
Міркуючи над "розумністю" прийдемо до "homo capax amoris" – ЛЮДИНА ЗДАТНА ЛЮБИТИ.
Правдиве життя людини пов"язане з ЛЮБОВ"Ю. Ми всі потребуємо любові. В ній полягає СПРАВЖНЯ ВЕЛИЧ людини.
Любов є ОСНОВНИМ і ВРОДЖЕНИМ ПОКЛИКАННЯМ (!) КОЖНОЇ людини.
Існує багато форм любові:
-між батьками і дітьми
-подружня
-до ближнього
-до Бога
-інші
Статеве бажання без віддання один одному в любові, без спільного (подружнього) життя, коїтус в егоїзмі самозадоволення – диявольська справа. (Карл Барт)
Сексуальні пожадання між особами одної статі – НЕ НЕСУТЬ правдивої любові. А отже приводять до КАТОСТРОФІЧНИХ НАСЛІДКІВ. Погляньте на Європу.
Остап_1 _ 06.09.2013 12:08
IP: 89.209.4.---
"Реальність" – одна із основних у філософії категорій необхідних для з'ясування проблеми співвідношення з природним середовищем, з суспільством і сутності діяльності.

"Дійсність" – це все те, що існує як реалізована можливість і функціонує "тепер", маючи в собі власну сутність і закономірність.

Поняття "Буття" етимологічно походить від терміна "бути", а той, в свою чергу, коріниться в слові "жити", тобто, бути узгодженим з навколишнім середовищем, функціонувати в конкретному просторі і часі.
Остап_1 _ 06.09.2013 12:08
IP: 89.209.4.---
Конфуцій казав: "...якби я мав владу керувати, то покращив би мову.Не допускайте жодного свавілля в словах."
Панове, обговорюючи ЛЮБУ тему потрібно ЗНАТИ (!) тлумачення слів і термінів, та ПРАВИЛЬНО (!) їх застосовувати.
Також потрібно відштовхуватися від ПРИРОДНЬОГО ПРАВА, від ПРИРОДИ яка вже Є, від того що ВЖЕ ІСНУЄ, адже люди майже за 4000років досконало пізнали РЕАЛЬНЕ БУТТЯ.
Сьогнішня ситуація з новими "прогресивними" ідеями нагадує -Мы наш, мы новый мир постоим..."
Тому дозвольте нагадати, що в Природі існують ТІЛЬКИ – чоловік (він) та жінка (вона). Чогось середнього (воно) - НЕ ІСНУЄ.
Сім"я- це довготривалий союз між ЧОЛОВІКОМ і ЖІНКОЮ.
ВСЕ ІНШЕ – ПОЗА РЕАЛЬНІСТЮ! А все що поза реальністю -омана, ці "форми життя" лише – намагання копіювати ПРИРОДНЮ ФОРМу, а по СУТІ -ПРОФАНАЦІЯ!
Proffesor _ 05.09.2013 23:23
IP: 89.252.9.---
Не ставив собі за ціль якось образити, принизити чи щось типу того...
Насправді, я в побуті людина надзвичайно толерантна і в мене навіть є знайомі – геї. Тим більше я як переконаний анархіст двома руками за рівність прав всіх людей. Моє особисте відношення до цього питання – обережно-помірковане. Я переконаний, що намагання законодавчо врегулювати етичні питання пов'язані з одностатевими подружжями можливі тільки при нормальній дискусії. І починати цей процес потрібно ну аж ніяк ні з гей-парадів, хоча б з огляду на місцеві cultural refrenses.
На "фріків" ображатися не потрібно. В наших умовах воно все так і виглядає. Може це Вас трохи заспокоїть, але публічні акції гомофобів збирають набагато більше людей просто неадекватних та психів різного калібру. Я не знаю, як там у Франції (хтось тут писав, що там гомофоби збираються і читають Камю), у нас саме сьогодні – це виключно політичний інструмент.
touche _ 05.09.2013 22:54
IP: 99.233.168.---
Proffesor Вельмишановний професоре, на мій погляд, ви занадто звужуєте і одночасно перебільшуєте проблему ЛГБТ. Проблема ЛГБТ – не тільки юридично-фінансова або медиично-етична, а це проблема рівності прав людини взагалі. Щодо прайд-парадів, то тут взагалі у вас повне нерозуміння: по-перше, прайд парад проводиться не, як якась провокація (в цьому перебільшення), тим більше, для найбільш толерантних чи адекватних верств населення. Нема ніяких підтверджень тому. що прайд-паради – "збіговисько фріків". До речі, "фрік" – це не юридичний термін, і навряд чи адекватні чи справді толерантні громадяни називатимуть ЛГБТ фріками. Візьміть приклад країн, де прайд-паради проводяться щорічно. Що хіба тисячи людей, що приходять на прайд-паради якісь неадекватні або вважають ЛГБТ фріками. Навіть за стандартами прайд-парадів на Заході, ті спроби провести прайд-парад в Україні виглядали надзвичайно скромно, і називати це "фріками" неадекватно само по собі.
Proffesor _ 05.09.2013 22:08
IP: 89.252.9.---
touche:
Я чудово розумію, що суть проблеми це питання скоріше характеру юридично-фінансового (оподаткування спадщини, перебування в реанімації, свідчення проти близьких і т.п.), ніж медично-етичного чи, тим більше релігійного. На мій погляд, якщо б ЛГБТ-активісти дійсно вирішували б практичні питання і адекватно формулювали свої вимоги, то результати вже були б досягнуті. Замість того щоб витрачати зусилля на проведення явно провокативного заходу типу гей-параду, який в очах найбільш толерантних і адекватних громадян виглядає, як збіговисько "фріків", корисніше було б направити зусилля на більш практичну діяльність. Наприклад, вимагати змін до нормативних актів, що б дозволили їм знаходитить в реанімації разом з партнером, або відповідно "розрулити" питання щодо свідчення проти близьких. Навряд чи при такій постановці питання суспільство стане висловлювати свій відчайдушний протест.
touche _ 05.09.2013 21:03
IP: 99.233.168.---
Proffesor Можете не сумніватися, що ЛГБТ дуже добре розуміє, що проблема з ЛГБТ в Україні не найголовніша. Проте проблема ЛГБТ в Україні аж ніяк не пов'язана з їх "сексуальними преференціями". І для Вас особисто було б добре це зрозуміти. Хоча, у мене великий сумнів у тому, що ви насправді не розумієте, що проблема ЛГБТ в Україні пов'язана лише з їх бажанням мати рівні права з громадянами "звичайної" або "прямої" сексуальної орієнтації, і не більше того. Але причина у несприйнятті ЛГБТ як рівних у суспільстві України, як на мене, полягає лише у поширеності так-званої "тюремної субкультури", коріння якої прийшлов Україну з Росії, і це несприйняття часто маскується під нібито захист "сімейних цінностей. Як ви думаєте, якщо ЛГБТ дійсно становило таку загрозу " сімейним цінностям" чи страшну загрозу рознесення СНІДу, хіба не криміналізували вже б давно на Заході ЛГБТ?
vsyo_prosto _ 05.09.2013 20:37
IP: 37.115.209.---
Андрій Петрів:
slovoimargines:
touche:
Підтримую на 100%. Коли ЛГБТ стане нормою, на парад вийдуть зоофіли. Потім некрофіли. А там і до педофілів рукою подати.

В 2012 году канадские психологи объявили, что педофилия "является такой же сексуальной ориентацией", как и любая другая. В 2012 году военнослужащим силовых структур США официально разрешили секс с животными, приняв соответствующие поправки в Единый кодекс военной юстиции, 125-я статья которого запрещала содомию и включала пункт о скотоложестве. Пентагон анонсировал намерение устроить праздничный гей-парад в честь годовщины закона о полной отмене введенных ещё "отцами основателями" США ограничений для службы гомосексуалистов в армии. А президент Б. Обама не только высказался за легализацию "однополых браков", но и специальной директивой объявил "борьбу за права сексменьшинств" за рубежом "приоритетом внешней политики США"...
vsyo_prosto _ 05.09.2013 20:31
IP: 37.115.209.---
Андрій Петрів:
Визнавши ЛГБТ як норму, ви позбавите цих моментів мільйони людей. Хай краще усвідомлять свою проблему і спробують її вирiшити.

Если даже они захотят разрешить этот вопрос, то это им сделать уже будет труднее.
Потому что "в сентябре 2012 года, как писала Chicago Tribune, законодатели штата Калифорнии приняли законопроект, запрещающий (вплоть до лишения лицензии) психотерапевтам лечить детей и подростков от гомосексуальности. Новый закон распространяется на всех психологов, консультантов по вопросам семьи и брака, а также социальных работников медучреждений, "способных методами конверсионной психотерапии изменить сексуальную ориентацию лиц, не достигших 18-летнего возраста"." Да, это Америка и один штат, но, как очевидно, в этой теме прогресс с каждым годом
всё больше и потому можно не бояться ошибиться сказав, что такие решения будут иметь широкое распространение.
Андрій Петрів _ 04.09.2013 23:11
IP: 178.95.26.---
І взагалі, я в шоці від озабоченості ЛГБТ темою сісьок-пісьок. Правильно казали, якби люди не переймались всякою фігньою, то давно б уже побудували колонію на Марсі.
Своє сексуальне життя потрібно обговорювати з близькими, а не виставляти на показ.
Всі ці теми про ЛГБТ – від незадоволеності сексуальним життям.
А щодо хлопців-підерасів- визнавши їх, ви не зробите їх щасливими. Це люди із великими психологічними проблемами, і дуже часто нетрадиційна орієнтація це наслідок якоїсь психологічної травми. Потрібна комплексна допомога.
Ми ще майже нічого не знаємо про людину. Людина дуууже складна штука, а взаємовідносини зі світом ще складніші. І в цьому плані сімя як така ще зовсім не вивчена. Але я знаю одне – коли я обнімаю свою малньку донечку, яку народила мені моя кохана дружина, я відчуваю найбільшу радість у всесвіті, стан абсолютного щастя. Визнавши ЛГБТ як норму, ви позбавите цих моментів мільйони людей. Хай краще усвідомлять свою проблему і спробують її вирішити
Андрій Петрів _ 04.09.2013 22:56
IP: 178.95.26.---
slovoimargines:
touche:
slovoimargines "Аби до Вас не ставилися агресивно не треба себе нав"язувати всім і кожному" – А де ви вбачаєте "нав'язування".? Я з таким же успіхом можу сказати це про вас і ваше негативне ставлення до цього. Я висловлюю лише свою думку, підтримуючи її аргументами. ящо у вас вони є, то будь ласка. Якщо нема, то вибачайте.
Пан (чи пані) мені всіляко нав"язують обговорення надуманої проблеми якоїсь там дискримінації педрил. Поки іще ніхто конкретно не навів у чому та дискримінація полягає. У статті пані Славінська каже, що педрил має бути багато в інформаційному просторі і ними суспільство має захоплюватися. То нехай захоплюються ті кого вони захоплюють, я їх не хочу бачити. Отож, сидіть по своїх клубах, створіть для себе телеканал, якщо є необхідність, а я вас не хочу бачити і чути.
Підтримую на 100%. Коли ЛГБТ стане нормою, на парад вийдуть зоофіли. Потім некрофіли. А там і до педофілів рукою подати
Остап_1 _ 04.09.2013 21:27
IP: 89.209.4.---
Proffesor:
Ні, Камю не прийшов...:) Були різні люди, переважала політична риторика,
але це нормально...На такій вулиці, біля такої будівлі...
Я зосередився на молитві, бо "...наша боротьба не проти тіла і крові, а
проти начальства, проти власті і світоправителів темряви віку цього,
проти піднебесних духів злоби"
В котрий раз пересвідчуюсь – Бог діє і ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ. Важливо, що
більшість з присутніх були чоловіки, нормальні, освідчені, шукаючі Правду і готові її відстоювати.
Що до мене, то щодня, це неймовірна захоплива пригода з Богом, адже
кожен день (!) якісь нові відкриття і досвідчення. Про себе, оточуючий
світ, Бога. Бажаю цього всім, панове. Божих благословінь!
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter