Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

З якою програмою ''Свобода'' йде на вибори

01 жовтня 2014, 09:55

"Свобода" йде на дострокові вибори з програмою докорінних перетворень, здійснення яких дозволить українцям побудувати сильну і справедливу Українську державу та перемогти московського агресора.

Виборча програма "Свободи" дає відповідь на 4 головні виклики, які сьогодні є перед Україною та визначають її майбутнє:

1. Як очистити владу і замінити прогнилу систему?

2. Як захистити Україну від агресора і здобути їй гідне місце у світі?

3. Як подолати олігархію, врятувати економіку і підняти рівень життя?

4. Як відкинути "русскій мір" і зберегти національну гідність?

Програмні вимоги, які "Свобода" послідовно відстоює з 1991 року, під час Революції гідності стали вимогами мільйонів українців.

Зокрема, це – люстрація чиновників, підзвітність та відкликання депутатів, чиновників і суддів, демонтаж корупційно-олігархічної системи, зміцнення національної єдності та десовєтизація України.

Зараз ці вимоги перебрали на свої знамена політичні пристосуванці та популісти, які сподіваються за їх допомогою пройти в новий парламент.

Таке вже було в 1991 році, коли вчорашні комуністичні функціонери пішли на вибори під рухівськими гаслами, але нічого не зробили для їхнього виконання. В 2004-2005 роках через ті ж причини зазнала поразки Помаранчева революція. Не можна знову ставати на ті ж самі граблі!

"Свобода" єдина з фракцій парламенту, яка 100-відсотково – повним складом голосувала за люстрацію, відкриті виборчі списки, антикорупційні законопроекти та інші ініціативи, спрямовані на виконання вимог Революції гідності.

Тому сьогодні єдина гарантія реалізації вимог Революції гідності та побудови сильної, справедливої Української держави – більше рішучих голосів, більше націоналістів в новому парламенті.

Повний текст виборчої програми ВО "Свобода":

УКРАЇНСЬКА ПЕРЕМОГА

Програма докорінних перетворень

Як очистити владу і замінити прогнилу систему?

1. Здійснити люстрацію – докорінне очищення влади. Усунути з усіх державних посад аґентуру КҐБ-ФСБ, високопосадовців комуністичного режиму, поплічників Януковича, сепаратистів та окупантів.

2. Скасувати депутатську, суддівську та президентську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів.

3. Запровадити пропорційну систему виборів до парламенту за відкритими виборчими списками.

4. Надати громадянам право відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.

5. Запровадити обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України.

6. Розпустити місцеві держадміністрації. Передати їхні повноваження виконкомам місцевих рад.

7. Перебудувати і скоротити міліцію та інші правоохоронні органи за грузинським зразком.

8. Перевіряти відповідність офіційних доходів держслужбовців та членів їхніх сімей їхнім дійсним витратам і майновому стану.

9. Встановити персональну матеріальну відповідальність чиновників та суддів за неправомірні рішення.

10. Забезпечити рівний доступ усіх учасників виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо. Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії.

11. Зобов'язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своїх власників.

Як захистити Україну і здобути їй гідне місце у світі?

1. Запровадити правовий режим воєнного стану на території, де тривають бойові дії.

2. Забезпечити покриття воєнних видатків країни за рахунок оподаткування надприбутків олігархів.

3. Встановити фінансування ЗСУ на рівні 5% від ВВП.

4. Втілити нову концепцію обороноздатності держави. Розбудовувати високотехнічну професійну армію та масовий народний резерв ЗСУ за швейцарським зразком. Створювати загони територіальної оборони. Запровадити систему загального військового вишколу громадян.

5. Забезпечити високі соціальні гарантії для учасників АТО. Надати їм пільги у навчанні, працевлаштуванні, бізнесі, сплаті комунальних послуг, безкоштовні земельні наділи.

6. Реорганізувати військово-промисловий комплекс для першочергового оснащення Збройних Сил найновішим озброєнням. Заборонити будь-яку військово-технічну співпрацю з РФ.

7. Здійснити необхідні кроки для вступу України в НАТО. Очистити військове командування та силові структури від агентури Москви, зрадників і корупціонерів.

8. Визначити європейський україноцентризм стратегічним курсом Держави. Спрямувати зовнішньополітичні зусилля на побудову тісної політико-економічної співдружності з країнами Балто-Чорноморської осі.

9. Вимагати від держав, які гарантували безпеку України (Будапештський меморандум 1994 р.), дієвого захисту. Укласти двосторонню угоду зі США про надання військово-технічної допомоги.

10. Припинити дипломатичні відносини з Росією до часу припинення її агресії проти України та виплати компенсацій. Притягнути до міжнародної кримінальної відповідальності Путіна та його поплічників за тероризм та воєнні злочини.

11. Встановити візовий режим з РФ та безвізовий – з ЄС.

12. Позбавляти громадянства за сепаратизм, антиукраїнську діяльність та пропаганду.

Як подолати олігархію, врятувати економіку і підняти рівень життя?

1. Ухвалити закон про повернення капіталів з офшорів та ліквідувати схеми їхнього виведення з України.

2. Ліквідувати приватні монополії та олігополії, частка яких перевищує 25% ринку.

3. Заборонити приватизацію стратегічних підприємств і повернути у державну власність вже приватизовані. Повернути державі природні монополії та енергогенеруючі підприємства.

4. Повертати у державну власність підприємства, власники яких не виконують соціальних та інвестиційних зобов'язань.

5. Втілити програму енергонезалежності України за принципом: "зменшення споживання, збільшення видобутку, диверсифікація джерел". Імпортувати не більше ніж 30% енергоносіїв з однієї країни-постачальника.

6. Створити власний замкнутий ядерний цикл. Розвивати альтернативну енергетику.

7. Впроваджувати енергоощадні технології. Зобов'язати споживачів перейти на контрольно-теплові прилади обліку використаних енергоносіїв.

8. Ліквідувати прірву між багатими та бідними шляхом розвитку середнього класу, який становитиме не менше 60% населення.

9. Спростити систему оподаткування і дозвільну систему для ведення бізнесу. Забезпечити пільгові кредити на відкриття малого бізнесу.

10. Розвивати конкурентоспроможні галузі української економіки: сільське господарство, інформаційні технології, авіа-, судно-, машинобудування, енергетику, ВПК, космічну галузь.

11. Заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати землю у довгострокове користування громадянам України із правом родинного успадкування.

12. Обмежити законом відсотки за банківськими кредитами. Ввести кримінальну відповідальність за антисоціальну монетарну політику НБУ.

13. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки".

14. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб.

15. Знизити ціни на товари першої необхідності коштом оподаткування розкоші.

16. Скасувати пенсійну реформу Азарова-Януковича. Узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя пенсіонера. Скасувати пенсійні привілеї. Розпочати перехід до накопичувальної пенсійної системи.

17. Запровадити обов'язкове державне соціальне медичне страхування, яке включатиме базовий пакет медичної допомоги.

18. Надавати пільгові кредити для молоді на здобуття вищої освіти. Забезпечити випускникам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів перше робоче місце.

Як відкинути "рускій мір" і зберегти національну гідність?

1. Утвердити українську мову в статусі єдиної державної (офіційної) на всій території України. Скасувати антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка "Про засади державної мовної політики".

2. Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.

3. Упорядкувати вживання української мови в ЗМІ та в кінопрокаті відповідно до кількості українців – не менше ніж 78% від друкованої площі та ефірного часу.

4. Встановити податкові пільги на виготовлення і поширення україномовної культурної продукції: книговидання, кіновиробництво, концертну діяльність тощо. Збільшити ввізне мито на відповідну іноземну продукцію.

5. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, поширюють дезінформацію або здійснюють антиукраїнську пропаганду. Заборонити трансляцію телесеріалів і програм, в яких принижуються українці.

6. Відновити право громадян на заповнення в Свідоцтві про народження та Паспорті громадянина України графи "національність".

7. Завершити ліквідацію і заборонити використання принизливих для українців імперсько-большевицьких пам'ятників, символів, назв, свят.

8. Заборонити комуністичну ідеологію, на рівні з нацистською, як людиноненависницьку. Заборонити діяльність Комуністичної партії, Партії регіонів та інших організацій, які ведуть антидержавну діяльність.

9. Визнати вояків ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України. Оголосити 14 жовтня – день створення УПА – державним святом.

Так переможемо!

Слава Україні!

powered by lun.ua
Коментарі — 118
Slavko Yurkiv _ 01.10.2014 18:17
IP: 91.200.224.---
Andriy Vilyura:
Slavko Yurkiv:
Єдине, чого можна побажати усім НАЦІОНАЛІСТИЧНИМ Партіям, ТОЛЕРАНТНОСТІ у відношеннях з ПРЕЗИДЕНТОМ.
Жодної ФРОНДИ, бо ПРЕЗИДЕНТ сповідує ту ж саму Програму, але більш зважено, виходячи з конкретних обставин, в які потрапила УКРАЇНА.
З ПРЕЗИДЕНТОМ до ОНОВЛЕНОЇ СПРАВЖНЬОЇ УКРАЇНИ!!!
23 роки демоліберали толерують з ворогами України! До чого це призвело – бачимо! Якщо пРезидент не отямиться,то його чекає ще гірша доля ніж Януковоча.
Якщо усі націоналістичні та проукраїнськи політичні сили не об'єднаються навколо Президента, Україні – кірдик!
Перший, напівкірдик, відбувся у 2010 році, коли не об'єдналися навкруг Ющенка.
Другого, без Єдиного Лідера, Держава НЕ ПЕРЕЖИВЕ.
Згадайте, як було скрутно в "поміжсезонні", коли були без Президента.
Упаси, Боже, Україну од внутрішніх чвар, коли на кордоні – "тварь"!
Іван Мазепа _ 01.10.2014 18:13
IP: 46.200.9.---
Born Sem:
О, ще один троль неадекватний вигулькнув.
А це один із його висерів в ФБ:
"МАФІЯ МАФІЮ НІКОЛИ НЕЗАРЕШТУЄ І НЕПОСАДИТЬ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ТІЛЬКИ ЗАСУДЖУЮТЬ ПРОСТИЙ НАРОД А МАФІЯ ХІБА ЩО СИДИТЬ У ТВІТЕРІ ПИСАК!!"
Born Sem _ 01.10.2014 17:56
IP: 195.5.38.---
Vasylyna Nakonechna:НІКОМУ НЕМОЖНА ДОВІРЯТИ ТИМ ЗІ СТАРОЇ ВЛАДИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ВСІ ХТО ЗАРАЗ Є ПРИ ВЛАДІ ТО Є НАСТОЯЩІ БРЕХУНИ ЗАПРОДАНЦІ УКРАЇНИ ЩОБ ТИ І ВИ ВСІ ЗНАЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗА ВО СВОБОДУ І ЗА СТАРУ ВЛАДУ ГОЛОСУВАТИ НЕМОЖНА НІКОЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vasylyna Nakonechna _ 01.10.2014 17:35
IP: 94.178.172.---
підтримувала свободу на мин виборах і тепер голосуватиму. це єдина політична сила, якій можна довіряти!
Igor Popadyuk _ 01.10.2014 17:33
IP: 93.127.13.---
а що зараз заважає зробити бодай щось з цього переліку?
Іван Мазепа _ 01.10.2014 16:57
IP: 46.200.9.---
Slavko Yurkiv:
Єдине, чого можна побажати усім НАЦІОНАЛІСТИЧНИМ Партіям, ТОЛЕРАНТНОСТІ у відношеннях з ПРЕЗИДЕНТОМ.
Жодної ФРОНДИ, бо ПРЕЗИДЕНТ сповідує ту ж саму Програму, але більш зважено, виходячи з конкретних обставин, в які потрапила УКРАЇНА.
З ПРЕЗИДЕНТОМ до ОНОВЛЕНОЇ СПРАВЖНЬОЇ УКРАЇНИ!!!
===========
З бика впав? Не сподівався...
Takozh _ 01.10.2014 16:55
IP: 176.8.134.---
Іван Мазепа:
Позапарламентська опозиція теж потрібна. Іноді – більше парламентської.
В Раді на опозицію напрошується "Опозиційний блок" з "Сильною Україною". Далі сценарій, як у Грузії, якщо не буде дієвої третьої сили.
Andriy Vilyura _ 01.10.2014 16:49
IP: 213.5.193.---
Slavko Yurkiv:
Єдине, чого можна побажати усім НАЦІОНАЛІСТИЧНИМ Партіям, ТОЛЕРАНТНОСТІ у відношеннях з ПРЕЗИДЕНТОМ.
Жодної ФРОНДИ, бо ПРЕЗИДЕНТ сповідує ту ж саму Програму, але більш зважено, виходячи з конкретних обставин, в які потрапила УКРАЇНА.
З ПРЕЗИДЕНТОМ до ОНОВЛЕНОЇ СПРАВЖНЬОЇ УКРАЇНИ!!!
23 роки демоліберали толерують з ворогами України! До чого це призвело – бачимо! Якщо пРезидент не отямиться,то його чекає ще гірша доля ніж Януковоча.
Slavko Yurkiv _ 01.10.2014 16:37
IP: 91.200.224.---
Єдине, чого можна побажати усім НАЦІОНАЛІСТИЧНИМ Партіям, ТОЛЕРАНТНОСТІ у відношеннях з ПРЕЗИДЕНТОМ.
Жодної ФРОНДИ, бо ПРЕЗИДЕНТ сповідує ту ж саму Програму, але більш зважено, виходячи з конкретних обставин, в які потрапила УКРАЇНА.
З ПРЕЗИДЕНТОМ до ОНОВЛЕНОЇ СПРАВЖНЬОЇ УКРАЇНИ!!!
Slavko Yurkiv _ 01.10.2014 16:27
IP: 91.200.224.---
80000:
Задав просте питання – ти на Майдані – ОЛЕГ-обіцяв очистити владу, оновити суспільство, приборкати корупцію – обіцяв. А за те що ти не виконав ці обіцянки я теж обіцяю називати тебе виключно -МЕРЗЕННА СОБАКА.
Наприклад твій Швайка, заступником має дерибанщика злодюгу із кодла Сівця -Януковича – Атаманюка.
Цей мерзотник плазуючи перед Партією Регіонів розтринькував та дерибанив київські ліси на мільярди долларів. Слухай МЕРЗЕННИЙ ПЕС про свою зграю покидьків. А Швайці зараз нічого робити за рахунок держави та свого, в боргах, дочірнього підприємства, як виручати на мільйони доллярів Юрія Крука викупляючи у "друга рига" – збанкрутіле підприємство. На тій неділі підручні ще одного смердючого сволотівського пса Мохника попалися на дві взятки – 15 та 14 тисяч доллярів. На вибори тобі собака збирають.
Нема у тебе імені шолудивий пес і у зграї твоєї імя – ПСАРНЯ.
ВИСЕР, Сер!
Таня Киянка _ 01.10.2014 16:22
IP: 93.72.230.---
informer:
Мохницкий за 3 месяца все показал вместе с Рудыком
так что скажите им спасибо за то что вас не выберут
я за вас прошлый раз голосовал, но ваша жадность вас погубила
Махніцький на всі закиди сьогодні відповів на прес-конференції. Шукайте на yuotube, бо тут не можна вказувати посилання. І не вірте продажним журналістам.
Andriy Vilyura _ 01.10.2014 16:12
IP: 213.5.193.---
На Свободу покладалися дуже великі надії,як на якісно нову,націоналістичну силу. Тому парирувати гострі притензії до партії голосуваннями – дуже мало! Націоналісти мають рівнятися не на демоліберальних кроликів-боксерів і уподібнюватись їм,вони мають рівнятися на Бандеру,Шухевича,Коновальця та інших героїчних попередників!
Іван Мазепа _ 01.10.2014 15:59
IP: 46.200.9.---
Takozh:

Іван Мазепа:
Takozh:
Іван Мазепа:
От опублікує "Правий сектор" свою програму. Особливо ставлення до землі. Тоді і запитаєте "чому?"
========
Опублікує ПС, якщо щось не так, то сапитаєм в ПС.
А те що витвтряють боксери і кролики із землею зараз без всякої програми, Свободу влаштовує?
За дії "боксеров" та "кроликів" Ви перекладаєте невдовольство на "Свободу". Мова йшла про програмні відмінності між "Свободою" та "Правим сектором", які не дозволяють їм об'єднатися на виборах.
==================
Та не треба флудити.
1. На нікого і нічого я не перекладаю.
2. Не об*єднатися, а хоча б узгодити мажоритарників і не тролити одні інших.
3. А що програмних відмінностей у Свободи з боксерами і кроликами менше ніж з ПС?
Степан Фаріон _ 01.10.2014 15:57
IP: 194.44.203.---
Олександр Олекса:
свобода краща за удар та батьківщину. але гірша за будь-яку нову ще незкурвлену партію.
І судити будуть їх, за ділами їхніми... Проаналізуйте як голосувала Свобода у ВР, а тоді пришивайте ярлик гіршої з незкурвлених партій. А незкурвлені партії вже були, знадайте "Команду озимого покоління" і подібних "метеликів одноденнок"......
Takozh _ 01.10.2014 15:46
IP: 176.8.134.---
Іван Мазепа:
Takozh:
Іван Мазепа:
От опублікує "Правий сектор" свою програму. Особливо ставлення до землі. Тоді і запитаєте "чому?"
========
Опублікує ПС, якщо щось не так, то сапитаєм в ПС.
А те що витвтряють боксери і кролики із землею зараз без всякої програми, Свободу влаштовує?
За дії "боксеров" та "кроликів" Ви перекладаєте невдовольство на "Свободу". Мова йшла про програмні відмінності між "Свободою" та "Правим сектором", які не дозволяють їм об'єднатися на виборах.
Іван Мазепа _ 01.10.2014 15:32
IP: 46.200.9.---
Олександр Олекса:
свобода краща за удар та батьківщину. але гірша за будь-яку нову ще незкурвлену партію.
============
Попрошу назви цих партій, але не кланів.
Олександр Олекса _ 01.10.2014 15:24
IP: 74.125.18.---
свобода краща за удар та батьківщину. але гірша за будь-яку нову ще незкурвлену партію.
Іван Мазепа _ 01.10.2014 15:18
IP: 46.200.9.---
Takozh:
Іван Мазепа:
От опублікує "Правий сектор" свою програму. Особливо ставлення до землі. Тоді і запитаєте "чому?"
========
Опублікує ПС, якщо щось не так, то сапитаєм в ПС.
А те що витвтряють боксери і кролики із землею зараз без всякої програми, Свободу влаштовує?
Takozh _ 01.10.2014 15:07
IP: 176.8.134.---
Іван Мазепа:
От опублікує "Правий сектор" свою програму. Особливо ставлення до землі. Тоді і запитаєте "чому?"
Андрій Андрійченко _ 01.10.2014 15:02
IP: 74.125.181.---
Іван Мазепа:

Я таке чув, що свободівці хотіли домовитись з ПС, але ті сказали, що їм вистачить мажоритарника Яроша, бо список в раду не пройде, і просили не виставляти проти нього сильних кандидатів. Тому як бачите, і з ПС домовленості тривали. З усіма.
80000 _ 01.10.2014 14:55
IP: 46.202.152.---
Задав просте питання – ти на Майдані – ОЛЕГ-обіцяв очистити владу, оновити суспільство, приборкати корупцію – обіцяв. А за те що ти не виконав ці обіцянки я теж обіцяю називати тебе виключно -МЕРЗЕННА СОБАКА.
Наприклад твій Швайка, заступником має дерибанщика злодюгу із кодла Сівця -Януковича – Атаманюка.
Цей мерзотник плазуючи перед Партією Регіонів розтринькував та дерибанив київські ліси на мільярди долларів. Слухай МЕРЗЕННИЙ ПЕС про свою зграю покидьків. А Швайці зараз нічого робити за рахунок держави та свого, в боргах, дочірнього підприємства, як виручати на мільйони доллярів Юрія Крука викупляючи у "друга рига" – збанкрутіле підприємство. На тій неділі підручні ще одного смердючого сволотівського пса Мохника попалися на дві взятки – 15 та 14 тисяч доллярів. На вибори тобі собака збирають.
Нема у тебе імені шолудивий пес і у зграї твоєї імя – ПСАРНЯ.
Іван Мазепа _ 01.10.2014 14:46
IP: 46.200.9.---
Андрій Андрійченко:
Це які ж такі "майданівські" партії? боксерів і кроликів? А скільки тих "майданівських" боксерів і кроликів полягло на тому майдані, що їхні злодійські шайки стали "майданівськими"?

В 2012 була мета звалити тирана, і то тоді боксери підвели і не пристали до цієї угоди, внаслідок чого було втрачено мінімум 50 мандатів. Зараз задача стоїть інша – створити націоналістичну більшість в Раді.
Як Свобода збирається це зробити?

А чому не пішли на таку домовленність із правим сектором, котрі заявлвють що також сповідують націоналізм? Чи іхній націоналізм гірший за дєрмократично-ліберастичну демагогію?

Чи може Свобода декларуючи принципи націоналізму, на ділі проводить діяльність в руслі дєрмократії і ліберастізму. З ким поведешся, в того й наберешся.
Mykola Afanasiev _ 01.10.2014 14:09
IP: 80.64.82.---
Андрій Андрійченко:
Андрій Андрійченко:
Radist2010:

Зараз буде прес-конференція Махніцького на Укрінформі. Там, я думаю, він відповість на всі запитання.
Цікаво – а про "дружбу" з ТММ з якою вони разом на НСК "Олімпійській" на вкраденій ділянці елітне житло будують – mykasiev blogspot com/2014/05/ – питання будуть. А то як Пшонка збіжав – так будівництво зупинилося – як тільки появився ВО – так "ударними темпами" – і жодного бажання повертати покрадене в "патріота" за півроку не помічено було.
Віктор Григорович _ 01.10.2014 14:00
IP: 74.125.18.---
Пане Олеже, у другому розділі йдеться про економіку і я не знайшов пункту про відміну "українського ПДВ", який був в програмі партії перед минулими виборами. А цей злочинний антинародний здирницький податок від "Кучмопінзеника" знищив всю економіку і продовжує нищити з року в рік далі. Свою громадянську позицію українці довели ще в часи Майдану минулою зимою. На Майдані ніхто не вимагав ПДВ, але всього було достатньо для життєзабезпечення. Хто мав, той ділився тим що мав. А в кого не було, той міг скористатись спільним. Тепер важкі воєнні часи і люди підтримують стан армії вчасно і майже достатньо. А держава тільки обдирає громадян цим ПДВ на кожній продажі і віддає його тому, хто можливо і не потребує цих коштів. Єдина можливість зменшити податковий тиск і підняти рівень життя – це коли ви зменшите бюджет України в 4 рази (100 млрд. грн.) А всі необхідні життєві проекти люди як на Майдані забезпечать. Бажаю перемоги українцям на цих виборах. Смерть ворогам!
Igor Melnykovych _ 01.10.2014 13:59
IP: 74.125.181.---
Значит пролюстрируем без закона. Вообще то Порошенко допускает ошибку.Есть такая поговорка " если пьянку нельзя предотвратить,то её надо возглавить".Не опоздай возглавить,пан президент.,а то возглавят другие.Предотвратить всё равно уже нельзя.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter