Сергій Дацюк Філософ

ЧИ ПОТРІБНА НАМ ПРАВДА ПРО ГАЗОВІ УГОДИ З РОСІЄЮ 2009-ГО РОКУ?

06 червня 2017, 09:02

Проміжне рішення Стокгольмського арбітражу не призвело до серйозного аналізу газових угод України з Росією. Як і в часи Президента Ющенко та в часи Кривавого Президента, українські громадяни не поспішають знати правду про газові угоди. Ця проблема, як і за часів Кривавого Президента, вирішується у спрощеному вигляді – приховане продовжують приховувати, а винуватою є та, хто забезпечила підписання контракту.

Українська громада продовжує задовольнятися простою правдою, яку їй постійно підказують офіційні особи, ЗМІ та залучені експерти.

Тож чи прийшов час для того, щоб дізнатися правду? Чи готова українська громада дізнатися правду? Чи зацікавлений правлячий клас, щоб встановити глибинні причин того, що сталося?

За ці дні ми чули немало односторонніх аналізів. Це ж так спокусливо звинуватити в усьому Юлію Тимошенко, і не шукати хоча б правду, не кажучи вже про те, щоб встановити істину в судовому порядку.

Я запропоную своє неполітичне аналітичне бачення цього конфлікту, який поставив Україну на межу економічного виживання та проблематизував існування України як держави.

Перша основоположна причина програшного і невигідного для України газового контракту з Росією 2009 року це двоїстість виконавчої влади, яка зафіксована в Конституції, і яку нинішній правлячий клас все ще не готовий ліквідувати та унормувати як одну виконавчу владу.

Саме це зумовило ситуацію, коли домовлялися по газу два Президенти – Ющенко та Путін, а заключати контракт поїхала Прем'єр-міністр Тимошенко з Путіним. Саме конфлікт Ющенко та Тимошенко за виконавчі повноваження, з одного боку, та персональний конфлікт Ющенка та Путіна з іншого боку, призвів до відсутності єдності виконавчої позиції України на переговорах.

Тодішній Голова "Нафтогазу" Дубина опинився між трьома центрами прийняття рішень – Президентом Росії, Президентом України та Прем'єр-міністром України. Відтак він взагалі не міг представляти інтереси своєї державної корпорації. Тобто конфлікт 2008-2009 року мав чотирьохрівневий характер саме через недолугу українську Конституцію.

1-ий рівень – міжнародний (європейський) конфлікт, коли Європа тиснула на Україну та Росію, бо поставки газу були перекриті.

2-ий рівень – конфлікт між Росією та Україною з приводу різних інтересів: Росія бажала геополітичної залежності України та збереження корупційних схем, а Україна хотіла позбавитися і того, і іншого.

3-й рівень – персональні конфлікти: між двома центрами виконавчої влади в Україні – Президентом та Прем'єр-міністром, а також між Президентами України та Росії, де український Президент попередньо зруйнував всяку можливість брати персональну участь у переговорах (Путін просто не бажав з ним говорити).

4-й рівень – конфлікт корпоративної форми організації газового бізнесу ("Газпром" – "Нафтогаз"), яким управляє конфлікт між державами Росією та Україною.

В сухому залишку – Президент України підставляв Прем'єр-міністра під невигідні умови контракту, постійно дистанційно (всередині України) руйнуючи попередні більш вигідні домовленості

Друга не менш основоположна причина – корупційний конфлікт між Росією та Україною, яку досі ніхто ані в Україні, ані в Росії не хоче обговорювати. Корупційний конфлікт означає, що на тлі такого чотирьохрівневого конфлікту існував інший – прихований п'ятий рівень – конфлікт за корупційну ренту.

Традиційно в Україні і в Росії газовий бізнес це корупційний бізнес президентів. Не уникнув цього і Ющенко. Але оскільки пан Президент позірно був чистоплюєм – "ці руки нічого не крали" – то корупційна схема була реалізована через його близьких.

Після Помаранчевої революції народу потрібно було показати якусь боротьбу з корупцією. Для цього була вибрана ліквідація компанії Фірташа "РосУкрЕнерго". Тобто налагоджена корупційна схема, яка діяла декілька років, була зруйнована. Корупція після контракту-2009 стала менш корпоратизованою і менш публічною. І це, між іншим, заслуга Юлії Тимошенко.

На цьому прихованому п'ятому рівні Президент Ющенко зіграв дуже добре: 1) він поставив собі в заслугу ліквідацію публічної корупцію у вигляді "РосУкрЕнерго"; 2) він замкнув непублічний дрібнокорпоратизований корупційний бізнес на своїх рідних, сам ніби лишаючись весь в білому, а враховуючи ту обставину, що наступні президенти покривають попередніх, то і понині він може не дуже хвилюватися; 3) він тим самим підставив Юлію Тимошенко під невигідний контракт як Прем'єр-міністра і уникнув покарання в майбутньому.

Отже ситуація-2009. Європа тисне. Путін тисне. Ющенко тисне, самоусунувшись від президентських функцій. Олігархи з корупційних схем тиснуть. І навіть Парламент тисне.

В ситуації безпрецедентного п'ятирівневого конфлікту і пятисуб'єктного тиску Україна в особі її Прем'єр-міністра була змушена укласти невигідний контракт з Росією.

Наслідки цього контракту були такі ж безрадісні. Його можна було б в будь-який момент заперечити в суді чи взагалі розірвати. Але корупція в Україні продовжувалася, продажність українського правлячого класу на користь Росії продовжувалася. Тому ми надалі мали Харківські угоди, мародерську корупцію та державну зраду режиму Кривавого Президента. Тому ми зараз маємо контрреволюцію і вічну війну з Росією.

Чому зараз невигідно все це розслідувати і сказати українській громаді правду?

Та тому що політичний вплив мають більшість активних учасників цього конфлікту.

Чи можуть нинішні політики, які покривали і прикривали корупцію Віктора Ющенко в газовому контракті 2009-го року, вимагати розслідування?

Чи можуть нинішні керманичі країни, які їздили до Фірташа укладати олігархічний консенсус в 2014-му, вимагати розслідування?

Чи можуть політики, які влаштували олігархічний контрреволюційний переворот в Парламенті в 2016-му, вимагати розслідування?

Чи можуть посадові особи правових органів, які досі уникають розслідування теперішніх і минулих злочинів нинішніх українських олігархів, вимагати розслідування?

Тобто лишається лише один винуватець – нинішній опозиціонер Юлія Тимошенко, на яку за політичною логікою і потрібно повісити всю відповідальність.

Чи була корупційна провина Юлії Тимошенко за цей контракт?

Ні не було. Це довів суд над нею за часів Кривавого Президента. Якби була хоч найменша підозра, вони б накопали. Бо за цим новим менш корупційним контрактом олігархи понесли явні втрати. Суд на Юлією Тимошенко це було суто олігархічне замовлення.

На Юлію Тимошенко повісили "невигідність для держави умов контракту". Але єдиною умовою невигідності умов цього контракт на фундаментальному рівні є недолуга Конституція, олігархічне влаштування бізнесу та державна корупція. Того ж, хто вперше почав все це руйнувати, назвали "мамою корупції". Це такі аберації мстивої політики, яка не знає жалю, не хоче знати правди, несправедлива і безперспективна.

Юлію Тимошенко багато в чому можна звинувачувати. І в переоцінці ідеалів справедливості. І в нехтуванні інтересами середнього класу на посту Прем'єр-міністра, в чому її тоді звинувачували. І в бажанні домовлятися кулуарно з різними суб'єктами української політики. І в позірній публічності для потреб громади, яка почасти зазнає звинувачення в популізмі.

Але цей газовий контракт вперше почав ліквідацію принаймні публічної української корупції на газових схемах. Цей контракт вперше заклав умови майбутнього оскарження і ліквідації невигідних для України умов, що фактично передбачала Тимошенко, але які в логіці нинішньої політичної помсти зовсім не сприймаються ні владою, ні провладними ЗМІ, ні провладними експертами.

Нинішня безпрецедентна брудна кампанія проти опозиції загалом, проти ВО "Батьківщина" зокрема, проти персонально Юлії Тимошенко це свідчення того, що фундаментальні умови газового контракту 2009 року нікуди не поділися. І раз так, то все може повернутися, але вже в інших схемах.

Глибинні причини, що лежать в основі цього контракту, не зліквідовані. Україна просто через міжнародний суд обмежила несправедливі умови контракту. Але Україна досі не зліквідувала причини, що породили ці несправедливі умови. Тому навіть кінцеве рішення Стокгольмського арбітражу не буде перемогою для України.

Саме тому, щоб відвернути українську громаду від дійсних причин газових угод з Росією, їй нав'язують відповідальність Юлії Тимошенко.

Отже Юля в усьому винувата, і не шукайте інших причин. А в ідеалі давайте третій раз її посадимо в тюрму.

Але "в усьому Юля винувата" – це не просто проста правда. Це така спрощена правда, яка зовсім не правда.

Правда складна.

І як нам бути зі складною правдою?

Чи справді українська громада бажає знати спрощену правду?

Адже спрощена правда ображає і того, хто її пропонує, і того, хто в неї вірить. Спрощена правда творить дурість і безпросвітність, вона відбирає у нас перспективу, віддаляє нас від мудрості, і нищить справедливість.

Чи складна правда зовсім не потрібна українській громаді?

powered by lun.ua
Коментарі — 313
Mykola Fedoriy _ 09.06.2017 11:27
IP: 46.133.163.---
Yaroslav Yurkiv:
Mykola Fedoriy:
Yaroslav Yurkiv:
Вам не потрібно кічитись своім дідом, бо не достойний його, комуно-москальський служако!
А дід Василь мною чомусь хизувався, кічіло хахляцьке?
Ого! Нібито хахол з Росіі називає мене хахлом в Украіні...Чи ви вже там серед москалів не хахол, а свой?...Часом, вже став не Юрков?
Yaroslav Yurkiv _ 09.06.2017 11:13
IP: 104.155.66.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
В опшем, я в тебе не ошипся.
Крепко в тебе засела империя:)
То неправда, я пишу інакше: "В опщєм, ти ва мнє ашипса!"
Yaroslav Yurkiv _ 08.06.2017 15:00
IP: 104.155.11.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
.
І що?
В Європі одна Конституція на всіх?
Ты ещё способен что-то соображать?- тада изучай "конституционные принципы". Эти принципы едины для всех европейских конституций.
Ти, гІмнюку, мені не тикай, а саабражай, що в Український Конституції ти не знайдеш жодних убєждєній, а лише загальновідомі з часів Французької Революції основи громадянських прав, адаптованих для існування Української Держави.
О, ты (вы), уже почитали.
Следующий этап – уяснить роль личности, общчества и государства в современном европейском праве. Взаимодействие между ними.
Пилите, Юркив, пилите, она золотая:)
Постели, гімнюку, ґазетку!
Yaroslav Yurkiv _ 08.06.2017 13:17
IP: 130.211.63.---
алекс23:
Троляка – мерзотник, добряче трудоднів накармував собі.
Трудодні можна ще якось накарбувати, а щось накармувати тобі може хіба що твій дідо.
От тобі твій накармував варофку, а мені мій – Ющенка:)
алекс23 _ 08.06.2017 12:23
IP: 104.155.46.---
Троляка – мерзотник, добряче трудоднів накармував собі.
Yaroslav Yurkiv _ 08.06.2017 11:25
IP: 104.199.44.---
Mykola Fedoriy:
Yaroslav Yurkiv:
Вам не потрібно кічитись своім дідом, бо не достойний його, комуно-москальський служако!
А дід Василь мною чомусь хизувався, кічіло хахляцьке?
алекс23 _ 08.06.2017 10:34
IP: 104.199.44.---
Mykola Fedoriy:
Yaroslav Yurkiv:
Вам не потрібно кічитись своім дідом, бо не достойний його, комуно-москальський служако!
+++++++++++++
Mykola Fedoriy _ 08.06.2017 10:16
IP: 46.133.10.---
Yaroslav Yurkiv:
Вам не потрібно кічитись своім дідом, бо не достойний його, комуно-москальський служако!
Yaroslav Yurkiv _ 08.06.2017 00:07
IP: 130.211.63.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
ааа, так ви ще й мордоровский землевладелец...
========
Так я ж для Неньки цю земельку придбав, так сказать, плацдарм.
многа вас таких "национал- плацдармистов" под "кикиморой". Особенно в нынешней каалиции. И главарь плацдармистов – Пакращенко.
Україна має свої плацдарми з таких, як я, Кацапстан – сваі, з таких, як ви, а вся ваша антимордорська риторика... так це до моменту приходу сваіх на подвір'я, нє?
я-я, натюрлих. Ваши щас захватили власть в стране и устроили геноцид украинскому пиплу. Шапкокради N2. Но вам гарно – ви вжє в Мордорі житло маєтє а їм скоро буде треба шукати притулок. Квартирантами їх візьметє?
Вас, бютопридурків, з задоволенням і назавжди.
Yaroslav Yurkiv _ 08.06.2017 00:06
IP: 104.155.46.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
.
І що?
В Європі одна Конституція на всіх?
Ты ещё способен что-то соображать?- тада изучай "конституционные принципы". Эти принципы едины для всех европейских конституций.
Ти, гІмнюку, мені не тикай, а саабражай, що в Український Конституції ти не знайдеш жодних убєждєній, а лише загальновідомі з часів Французької Революції основи громадянських прав, адаптованих для існування Української Держави.
RABFAK _ 07.06.2017 22:39
IP: 35.187.14.---
Orest Jj:
myshkina:
...І чим швидше вони знищать вану, тим швидше ми знищимо їх...

чим знищєте? Язіком по дупе шо ли? Чи забула шо вимагав евросоюз та що не зробив на їх вимогу Шапкокрад і в що це обернулося?
Аваков роздайот оружиє шоб Юлю того.
тока нада проверять шоб ПМ не заклинил на 3-ем вистреле, как у той татаркі...
алекс23 _ 07.06.2017 22:10
IP: 104.155.11.---
Ющенко агент КДБ, на людях з Путлером грали виставу "Вороги", а за лаштунками дуже лагідно ділили надприбутки від лівого газу через Фірташа. А потім виконавши повністю завдання Кремля в імітації реформ, випустивши пар, і обезвіривши людей після революції, Ющ передав спадщину іншому сексоту Московії Віті Хаму-Шапкіну.
Хлопці робіть висновки по справах їхніх. Кучма-пахан і його діточки Ющ, Яник, РобесП'єр усі сексоти КДБ, вони зберігають, створили і відновлюють цю мерзотну антинародну олігархічну систему, яка цілком працює на гебешні офшори, за ліцензію на особисте збагачення. Вальцман з Ко приблизно повторює той самий трюк, як і "зруками", нівелює другу Революцію. У випадку неможливості перевибору Петі, КДБ буде проводити таку ж саму операцію Спадок, як і Ющ-Яник. Доречі це вже почалося с дискретизацією можливих претендентів.
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 21:18
IP: 46.133.172.---
Всі держави Європи, а не тільки Украіна, закупляють в.Росіі газ...Чому не говорять, що за кошти цих держав, а не тільки завдяки Контракту Тимошенко, Росія фінансує свою армію?...Чи нам повинна давати безплатно?...Чомусь про ліпєцьку фабрику "Рошен", що вона це робить, чомусь не говорять
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 21:01
IP: 46.133.157.---
Якби Росія виграла у Суді свій позов до Украіни за "бери або плати" (що ще не було), то була би винна Тимошенко...А в режиму Порошенка був би великий козир в руках знищити Тимошенко...А так як Росія програла позов, то цю заслугу взяла на себе вже влада як свою перемогу...Хоча рішення Суду було передбачуваним...Хоча фінансового виграшу нема...Украіна як і раніше не платила по цьому правилу, так і далі не буде платити...Але чому така істерика?...Надіялись на програш Украіни, а цього не сталось?...
Orest Jj _ 07.06.2017 20:54
IP: 77.52.15.---
LYCIV_OLGA:
шо би прийшли нові у політику (поки не бачу жодного незамурзаного фейса) треба очистити авгіеві конюшні та припалити голови блакитній гідрі.
Шлях единий – спустити з ланцюга дракона. Поки він буде це кубло пожирати, можна на очищеній терріторії й засівати нові паростки української державності.
LYCIV_OLGA _ 07.06.2017 20:44
IP: 35.187.105.---
(закінчення)
...Як вони тільки не мусолили контракт 2009 року. Що це і зрада, і ціна в 500 доларів, українці в злиднях, і крах України...і все це вона, вона, Тимошенко.
І вістрям на цьому спису був якраз принцип "бери, або плати". І тепер його нема. Чим тикати в Тимошенко? Катастрофа!..." (с)

3. Не так яскраво, але – теж – дохідливо (тут на УП): Блог Ігора Луценко, "Стокгольм. Трохи крапок над і"
LYCIV_OLGA _ 07.06.2017 20:42
IP: 104.199.44.---
(продовження)
...Чи то 43 млрд, чи 70, чи ще якась астрономічна сума, яку вони "видавали на-гора", в радісному передбаченні ії офіційного "затвердження". Потім з цією бамагою вони би риссю побігли до Путькіна, і там вже домовлялися би, як ці грошенята ділити та за якими схемами...
І тут такий облом!... Вся бригада Порошенка в ступорі, в німому зацепенінні...Трагедія – Україна виграла... Скільки було сил, грошей, часу витрачено на те, що ми кругом програємо, що треба, – як казав класик, – "готуватися до землі", а тут несподівана victory... Як кувалдою по їхніх порожніх головах!
Так це тільки один "заєць", якого вони в своїх мріях вже вбили. Там ще один "заєць" (і мабуть – головніший за "клондайкового зайця") – ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА ТИМОШЕНКО!!!
Так, так. Це була головна зброя проти головного ворога мафіозної Системи, проти Тимошенко...
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 07.06.2017 20:40
IP: 104.155.11.---
Ну, що, тема "уходить" з першої сторінки, отже – МОЖЕ й "особисте листування" ("срач") дописувачив – припиняться...Тож я – трошки "за темою"...

1.Щоб нікому, – щодо мене особисто, – "погані думки" в голову не лізли – відразу підкреслю, що твердо переконана в тому, що "Все, кто занимался политикой до 2014 года, должны уйти из нее" (17.06.15. Сергій Гайдай, .../asn.in.ua/ru/news/opinions/vse-kto-zanimalsja-politikojj-do-2014-goda-dolzhny...) В сенсі – вистачить "тасувати" стару колоду мічених олігархами "карт" і грати з цими шулерами за їхніми правилами...

2.А щодо порушеної в блозі теми, то пропоную ознайомитись ось з такою однією особистою думкою, знайденою в Неті:
"...Нафтогаз і не збирався оскаржувати принцип "бери, або плати". Вони подали позов проти Газпрому на переплату, яка було зроблена Януковичем. А тут раптом – БА-БАХ – суд скасував "бери, або плати"...
А цей принцип був для шобли Порошенка "золотим ключиком" до невичерпного Клондайка долярів...
(див.продовження)
Orest Jj _ 07.06.2017 20:24
IP: 77.52.15.---
myshkina:
......І чим швидше вони знищать вану, тим швидше ми знищимо їх......

чим знищєте? Язіком по дупе шо ли? Чи забула шо вимагав евросоюз та що не зробив на їх вимогу Шапкокрад і в що це обернулося?
myshkina _ 07.06.2017 20:18
IP: 104.198.222.---
Nadiya Dovzhenco:
Потрібна правда про сьогоднішні оборудки сьогоднішної влади...
Та знаєм ми всю правду.
Сьогоднішня влада – це наступниця минулої влади Тимошенко.
Всі Пашинські, Авакови, Яценюки, Порошенки – це члени її каманди, які переросли мамку в її жадності до грошей і влади.
І чим швидше вони знищать вану, тим швидше ми знищимо їх.

Даремні потуги тутешніх Сідорів і Лохіків переконати народ що Соня Золота Ручка сама знищить свою бандитську зграю.
таке тільки в кіно буває...
Литвинов Юрий _ 07.06.2017 20:15
IP: 35.187.105.---
Сегодня всем известно, что правящим хапугам правда, как бельмо в глазу. Но парадокс в том, что "избирателю" она тоже ни к чему – за правду гречку не дают.
"Ты хочешь правду"? – Без сомненья,
Она, как Ариадны нить...
"Читай таблицу умноженья!
За правду могут и побить.
Не даром говорят в народе,
Что правда людям лишь во вред,
А нынче только сказки в моде,
Сегодня правда – сущий бред".
Orest Jj _ 07.06.2017 20:02
IP: 77.52.15.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
ааа, так ви ще й мордоровский землевладелец...
========
Так я ж для Неньки цю земельку придбав, так сказать, плацдарм.
многа вас таких "национал- плацдармистов" под "кикиморой". Особенно в нынешней каалиции. И главарь плацдармистов – Пакращенко.
Україна має свої плацдарми з таких, як я, Кацапстан – сваі, з таких, як ви, а вся ваша антимордорська риторика... так це до моменту приходу сваіх на подвір'я, нє?
я-я, натюрлих. Ваши щас захватили власть в стране и устроили геноцид украинскому пиплу. Шапкокради N2. Но вам гарно – ви вжє в Мордорі житло маєтє а їм скоро буде треба шукати притулок. Квартирантами їх візьметє?
Nadiya Dovzhenco _ 07.06.2017 20:00
IP: 95.135.226.---
Потрібна правда про сьогоднішні оборудки сьогоднішної влади. Газові угоди меркнуть перед оборудками Пашинських на воєнній техніці. Саме зараз ця мерзота намагається за 50 процентний відкат впарити українській армії турецький вчорашній день у спецзвязку. Але вертольоти зі спецназом у маєтку Пашинського чомусь не сідають. Газовими угодами десятирічної давності ми воювати не будемо, а от те що деребанять сьогоднішні виб...дки -- це здоровя і життя нащих воїнів.
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 19:55
IP: 46.133.102.---
Ніколи не думав, що П.П. в боротьбі зі своім політичним конкурентом Тимошенко піде по слідах Януковича...Але, видно, ненависть до жінки з косою бере в нього верх над здоровим глуздом...Реакція на це цивілізованого світу не забариться...
Orest Jj _ 07.06.2017 19:45
IP: 77.52.102.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Zurabe Dchugachsvili:
Orest Jj:
Украина закупила 60 ПАЗиков у России, а на эти деньги Путин сделает бонбы и убьёт сотню две патриотив.
- вешайся, а то и до тебя эти бонбы достанут, ой больно будет!!!
хи-хи-хи
Взадов, после того как в центр города, находящийся в 50 км. от передовой, прилетело несколько снарядов "Смерча" и один упал в нескольких десятках метров от детской поликлинике – меня чем то удивить сложно.
Поэтому лично я очень тщательно контролирую покупки что бы не взять товар "майде ин Мордор".
ааа, так ви ще й мордоровский гуманітарщік: зачем пакупать, якщо так роздають...
життя з ватниками- москалями дыэ на вас – на біле говорите чорне, на чорне – біле, нема що відповісти – сам дурак...Ще трохи і будете кричати "слава путину".
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter