Сергій Дацюк Філософ

ЧИ ПОТРІБНА НАМ ПРАВДА ПРО ГАЗОВІ УГОДИ З РОСІЄЮ 2009-ГО РОКУ?

06 червня 2017, 09:02

Проміжне рішення Стокгольмського арбітражу не призвело до серйозного аналізу газових угод України з Росією. Як і в часи Президента Ющенко та в часи Кривавого Президента, українські громадяни не поспішають знати правду про газові угоди. Ця проблема, як і за часів Кривавого Президента, вирішується у спрощеному вигляді – приховане продовжують приховувати, а винуватою є та, хто забезпечила підписання контракту.

Українська громада продовжує задовольнятися простою правдою, яку їй постійно підказують офіційні особи, ЗМІ та залучені експерти.

Тож чи прийшов час для того, щоб дізнатися правду? Чи готова українська громада дізнатися правду? Чи зацікавлений правлячий клас, щоб встановити глибинні причин того, що сталося?

За ці дні ми чули немало односторонніх аналізів. Це ж так спокусливо звинуватити в усьому Юлію Тимошенко, і не шукати хоча б правду, не кажучи вже про те, щоб встановити істину в судовому порядку.

Я запропоную своє неполітичне аналітичне бачення цього конфлікту, який поставив Україну на межу економічного виживання та проблематизував існування України як держави.

Перша основоположна причина програшного і невигідного для України газового контракту з Росією 2009 року це двоїстість виконавчої влади, яка зафіксована в Конституції, і яку нинішній правлячий клас все ще не готовий ліквідувати та унормувати як одну виконавчу владу.

Саме це зумовило ситуацію, коли домовлялися по газу два Президенти – Ющенко та Путін, а заключати контракт поїхала Прем'єр-міністр Тимошенко з Путіним. Саме конфлікт Ющенко та Тимошенко за виконавчі повноваження, з одного боку, та персональний конфлікт Ющенка та Путіна з іншого боку, призвів до відсутності єдності виконавчої позиції України на переговорах.

Тодішній Голова "Нафтогазу" Дубина опинився між трьома центрами прийняття рішень – Президентом Росії, Президентом України та Прем'єр-міністром України. Відтак він взагалі не міг представляти інтереси своєї державної корпорації. Тобто конфлікт 2008-2009 року мав чотирьохрівневий характер саме через недолугу українську Конституцію.

1-ий рівень – міжнародний (європейський) конфлікт, коли Європа тиснула на Україну та Росію, бо поставки газу були перекриті.

2-ий рівень – конфлікт між Росією та Україною з приводу різних інтересів: Росія бажала геополітичної залежності України та збереження корупційних схем, а Україна хотіла позбавитися і того, і іншого.

3-й рівень – персональні конфлікти: між двома центрами виконавчої влади в Україні – Президентом та Прем'єр-міністром, а також між Президентами України та Росії, де український Президент попередньо зруйнував всяку можливість брати персональну участь у переговорах (Путін просто не бажав з ним говорити).

4-й рівень – конфлікт корпоративної форми організації газового бізнесу ("Газпром" – "Нафтогаз"), яким управляє конфлікт між державами Росією та Україною.

В сухому залишку – Президент України підставляв Прем'єр-міністра під невигідні умови контракту, постійно дистанційно (всередині України) руйнуючи попередні більш вигідні домовленості

Друга не менш основоположна причина – корупційний конфлікт між Росією та Україною, яку досі ніхто ані в Україні, ані в Росії не хоче обговорювати. Корупційний конфлікт означає, що на тлі такого чотирьохрівневого конфлікту існував інший – прихований п'ятий рівень – конфлікт за корупційну ренту.

Традиційно в Україні і в Росії газовий бізнес це корупційний бізнес президентів. Не уникнув цього і Ющенко. Але оскільки пан Президент позірно був чистоплюєм – "ці руки нічого не крали" – то корупційна схема була реалізована через його близьких.

Після Помаранчевої революції народу потрібно було показати якусь боротьбу з корупцією. Для цього була вибрана ліквідація компанії Фірташа "РосУкрЕнерго". Тобто налагоджена корупційна схема, яка діяла декілька років, була зруйнована. Корупція після контракту-2009 стала менш корпоратизованою і менш публічною. І це, між іншим, заслуга Юлії Тимошенко.

На цьому прихованому п'ятому рівні Президент Ющенко зіграв дуже добре: 1) він поставив собі в заслугу ліквідацію публічної корупцію у вигляді "РосУкрЕнерго"; 2) він замкнув непублічний дрібнокорпоратизований корупційний бізнес на своїх рідних, сам ніби лишаючись весь в білому, а враховуючи ту обставину, що наступні президенти покривають попередніх, то і понині він може не дуже хвилюватися; 3) він тим самим підставив Юлію Тимошенко під невигідний контракт як Прем'єр-міністра і уникнув покарання в майбутньому.

Отже ситуація-2009. Європа тисне. Путін тисне. Ющенко тисне, самоусунувшись від президентських функцій. Олігархи з корупційних схем тиснуть. І навіть Парламент тисне.

В ситуації безпрецедентного п'ятирівневого конфлікту і пятисуб'єктного тиску Україна в особі її Прем'єр-міністра була змушена укласти невигідний контракт з Росією.

Наслідки цього контракту були такі ж безрадісні. Його можна було б в будь-який момент заперечити в суді чи взагалі розірвати. Але корупція в Україні продовжувалася, продажність українського правлячого класу на користь Росії продовжувалася. Тому ми надалі мали Харківські угоди, мародерську корупцію та державну зраду режиму Кривавого Президента. Тому ми зараз маємо контрреволюцію і вічну війну з Росією.

Чому зараз невигідно все це розслідувати і сказати українській громаді правду?

Та тому що політичний вплив мають більшість активних учасників цього конфлікту.

Чи можуть нинішні політики, які покривали і прикривали корупцію Віктора Ющенко в газовому контракті 2009-го року, вимагати розслідування?

Чи можуть нинішні керманичі країни, які їздили до Фірташа укладати олігархічний консенсус в 2014-му, вимагати розслідування?

Чи можуть політики, які влаштували олігархічний контрреволюційний переворот в Парламенті в 2016-му, вимагати розслідування?

Чи можуть посадові особи правових органів, які досі уникають розслідування теперішніх і минулих злочинів нинішніх українських олігархів, вимагати розслідування?

Тобто лишається лише один винуватець – нинішній опозиціонер Юлія Тимошенко, на яку за політичною логікою і потрібно повісити всю відповідальність.

Чи була корупційна провина Юлії Тимошенко за цей контракт?

Ні не було. Це довів суд над нею за часів Кривавого Президента. Якби була хоч найменша підозра, вони б накопали. Бо за цим новим менш корупційним контрактом олігархи понесли явні втрати. Суд на Юлією Тимошенко це було суто олігархічне замовлення.

На Юлію Тимошенко повісили "невигідність для держави умов контракту". Але єдиною умовою невигідності умов цього контракт на фундаментальному рівні є недолуга Конституція, олігархічне влаштування бізнесу та державна корупція. Того ж, хто вперше почав все це руйнувати, назвали "мамою корупції". Це такі аберації мстивої політики, яка не знає жалю, не хоче знати правди, несправедлива і безперспективна.

Юлію Тимошенко багато в чому можна звинувачувати. І в переоцінці ідеалів справедливості. І в нехтуванні інтересами середнього класу на посту Прем'єр-міністра, в чому її тоді звинувачували. І в бажанні домовлятися кулуарно з різними суб'єктами української політики. І в позірній публічності для потреб громади, яка почасти зазнає звинувачення в популізмі.

Але цей газовий контракт вперше почав ліквідацію принаймні публічної української корупції на газових схемах. Цей контракт вперше заклав умови майбутнього оскарження і ліквідації невигідних для України умов, що фактично передбачала Тимошенко, але які в логіці нинішньої політичної помсти зовсім не сприймаються ні владою, ні провладними ЗМІ, ні провладними експертами.

Нинішня безпрецедентна брудна кампанія проти опозиції загалом, проти ВО "Батьківщина" зокрема, проти персонально Юлії Тимошенко це свідчення того, що фундаментальні умови газового контракту 2009 року нікуди не поділися. І раз так, то все може повернутися, але вже в інших схемах.

Глибинні причини, що лежать в основі цього контракту, не зліквідовані. Україна просто через міжнародний суд обмежила несправедливі умови контракту. Але Україна досі не зліквідувала причини, що породили ці несправедливі умови. Тому навіть кінцеве рішення Стокгольмського арбітражу не буде перемогою для України.

Саме тому, щоб відвернути українську громаду від дійсних причин газових угод з Росією, їй нав'язують відповідальність Юлії Тимошенко.

Отже Юля в усьому винувата, і не шукайте інших причин. А в ідеалі давайте третій раз її посадимо в тюрму.

Але "в усьому Юля винувата" – це не просто проста правда. Це така спрощена правда, яка зовсім не правда.

Правда складна.

І як нам бути зі складною правдою?

Чи справді українська громада бажає знати спрощену правду?

Адже спрощена правда ображає і того, хто її пропонує, і того, хто в неї вірить. Спрощена правда творить дурість і безпросвітність, вона відбирає у нас перспективу, віддаляє нас від мудрості, і нищить справедливість.

Чи складна правда зовсім не потрібна українській громаді?

powered by lun.ua
Коментарі — 313
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 19:45
IP: 46.118.141.---
Видно, Юлія Тимошенко добре наступила на мозолі теперішній владі та ріст іі політичного рейтингу...Тому піднялии із із плесені газову справу, яку вже перелопатила минула влада і на якій попеклися Пшенка з Кірєєвим...Видно нічого нового з компромату нема у нинішньоі влади, якщо вони "по-новому" візьмуться за цю наперед гиблу справу...Цікаво, хто буде зараз новим Пшенкою і Кірєєвим?...
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 19:34
IP: 46.118.141.---
Комітети у ВР – це не суд чи прокуратура...Вони працюють у структурі ВР і пишуть потрібні закони...Комітет ВР з національноі безпеки і оборони прийняв рішення розглянути газові Контракти з Росією 2009 року на предмет зради Юлією Тимошенко державних інтересів...Видно, після цього будуть писати Закон Украіни про заборону Тимошенко займатись політичною діяльністю...Бо, на думку Герасимова, була зависока ціна за газ...А наскільки зависока та яка повинна була бути?...Дехто ввадає, що цього Контракту було непотрібно взагалі, бо ми мали тоді достатньо запасів газу...На все життя?...
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 18:24
IP: 104.199.44.---
Кирюха Корженко:
В современном конституционном праве убеждения не являются предметом спроса. Это личное надбання которое охраняется законом и с которым ты обязан и будешь считаться.
=======
Нє панятна, убєждєнія – то лічноє надбання чи прєдмєт спроса?
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 18:20
IP: 35.187.14.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
К сажелєнію для вас, почтєннєйший, в Україні українське Конституційне Право!
По соврємєнноє треба їхати на вакзал:)
м да, с вами всё панятна. Могли бы и промолчать,не выпячивать свою дикую безграмотность. Вы уже 25 лет пользуетесь нормами европейского конституц права.
І що?
В Європі одна Конституція на всіх?
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 17:50
IP: 104.155.66.---
Кирюха Корженко:
К сажелєнію для вас, почтєннєйший, в Україні українське Конституційне Право!
По соврємєнноє треба їхати на вакзал:)
Mike Naplekov _ 07.06.2017 16:41
IP: 188.163.83.---
valsh01:
Mike_Kharkov:_ 07.06.2017 00:18
Странный вы. Немного. Анонсировали убедительно доказать цифрами, что при премьерстве Тимошенко цена на газ для населения росла особенно быстро и стала просто непосильной для людей.
Вернитесь и прочтите что я анонсировал. Это был тезис о том, что уличая правит. Азарова в грабеже населения на своем газе ЮВТ продолжила ту же ценовую линию придя к премьерству. Разве не следовало немедля вернуть цену поближе к себестоимости (как и было заявлено ЮВТ в 2006-м)? прямо в 2007-м?
Это плохая привычка у вас обвинять кого-то в собственного сочинения грехах.
А цены по годам я привел для наглядности газового бизнеса нашей власти безотносительно к фамилиям.
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 15:24
IP: 104.199.41.---
Геннадий Грозный:
Yaroslav Yurkiv:
Геннадий Грозный:
Yaroslav Yurkiv:
Геннадий Грозный:
Сегодня День рождения Ковпака – самого настоящего украинца.

В отличии от всякой трусливой мрази, типа Бандеры, Шухевича и т. П., Сидор Ковпак был настоящим героем, настоящим украинцем и победителем. Увы, нынешние украинцы себя в герои выбрали проигравших пособников фашистов, Которые к тому же ничем, кроме кровавых расправ НЕ отличились. Но были и другие украинцы, Которые насмерть бились с фашистами, а не укромных местах всю войну просидел.
А это не дед нашева Сидар?
Кстати, драли бандеровцы его и его банду на Ровенщине и в Карпатах, как сидорову козу.
Ковпак партизаном был, а бендеровцы на стороне немцев драли партизан, так что ли!?
Чрму ж?
У своїй сторонці драли всіх, хто хотів драти їх:)
-Немцев они не трогали (ссали), своих убивали!
Запитай у нємцев!
Logic2009 _ 07.06.2017 14:58
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Геннадий Грозный) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Воронежское безмозглое пресмыкающееся,
П О Ш Ё Л________ В О Н
==================================================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 14:02
IP: 104.155.66.---
Геннадий Грозный:
Yaroslav Yurkiv:
Геннадий Грозный:
Сегодня День рождения Ковпака – самого настоящего украинца.

В отличии от всякой трусливой мрази, типа Бандеры, Шухевича и т. П., Сидор Ковпак был настоящим героем, настоящим украинцем и победителем. Увы, нынешние украинцы себя в герои выбрали проигравших пособников фашистов, Которые к тому же ничем, кроме кровавых расправ НЕ отличились. Но были и другие украинцы, Которые насмерть бились с фашистами, а не укромных местах всю войну просидел.
А это не дед нашева Сидар?
Кстати, драли бандеровцы его и его банду на Ровенщине и в Карпатах, как сидорову козу.
Ковпак партизаном был, а бендеровцы на стороне немцев драли партизан, так что ли!?
Чрму ж?
У своїй сторонці драли всіх, хто хотів драти їх:)
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 12:48
IP: 104.155.46.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
в общем, дело то не в этом, какую "веру" исповедовали деды. Слишком много мифов. У внуков уже другие идеалы. И принцип лишь в том, что деды заповилы убеждениями не торговать.
Вы та, сколько раз перекрасились? Вот и барахтаетесь в грязи вси скопом. так оно и дальше будет, бо никому не зазорно в нунешней Украине убеждениями торговать.
Бачу, тваі убєждєнія попитом не користуються, тому і скіглішь?
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 12:47
IP: 104.199.44.---
Геннадий Грозный:
Сегодня День рождения Ковпака – самого настоящего украинца.

В отличии от всякой трусливой мрази, типа Бандеры, Шухевича и т. п., Сидор Ковпак был настоящим героем, настоящим украинцем и победителем. Увы, нынешние украинцы себе в герои выбрали проигравших пособников фашистов, которые к тому же ничем, кроме кровавых расправ не отличились. Но были и другие украинцы, которые насмерть бились с фашистами, а не схронах всю войну просидели.
А це не дід нашева Сідара?
Кстаті, дралі бандерівці його і його банду на Рівенщині та в Карпатах, як сидорову козу.
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 12:11
IP: 130.211.63.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
а я не раз задавал им вопрос почему они не возвращались домой. Прямо ни кто так и не ответил, но скорее всего, потому что там остались такие как вы.
Тому що вони вірили, що Зелений Клин – це Україна!
Та ладна. Обычные прагматики шо убеждениями не торгуют. Знали что проиграли и реванша уже не будет. На кого им было любоваться в советской Украине, на тебя?
А вам папал в руки бренд, случайно так, на голову свалился. И время подоспело удачное. В общем, всё в тваей жизни слажилось как нада.
До речі, всі бандерівці, що вижили, вірили, що реванш прийде, цим жили, і багато хто дочекався!
А бренд мені на голову звалився цілком закономірно, не на твою ж кацапську?:)
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 11:55
IP: 46.133.224.---
Влада Януковича і Порошенка і тут дехто вважає, що газ можна було одержувати "на халяву"?...А Контракт, виявляється, наніс ущерб, бо за газ довелось платити...По ціні як і всі європейські держави платять...Так який ущерб?...Украіна платила по ціні згідно Європейськоі формули, прив'язаноі до світовоі ціни на нафту, що зараз впала...А за принцип "бери або плати" Украіна не заплатила ні копійки...Ущерб би був тоді, якби взагалі не було цього Контракту, що привело б до можливоі екологічноі катастрофи...Бо Путін відкривати вентиль не збирався...
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 11:55
IP: 104.199.44.---
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
Yaroslav Yurkiv:
а я не раз задавал им вопрос почему они не возвращались домой. Прямо ни кто так и не ответил, но скорее всего, потому что там остались такие как вы.
Тому що вони вірили, що Зелений Клин – це Україна!
Та ладна. Обычные прагматики шо убеждениями не торгуют. Знали что проиграли и реванша уже не будет. На кого им было любоваться в советской Украине, на тебя?
А вам папал в руки бренд, случайно так, на голову свалился. И время подоспело удачное. В общем, всё в тваей жизни слажилось как нада.
Мій дід Василь, коли путєшествавал в тих краях в 1948 році, мав випадкову зустріч з дуже поважним паном, який говорив "на язике", і дуже здивував діда, коли сказав йому, що Зелений Клин буде українським.
Але дід Василь вирішив, що помирати вдома все таки спокійніше, і після спецпасєлєнія, в 1956 році, таки повернувся на Вкраїну милу, прихопивши і мене малого.
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 11:47
IP: 104.155.46.---
Mykola Fedoriy:
А який ущерб був для України від правила "бери або плати"?. Ніякого!...Україна ні копійки до того не заплатила за неодержаний газ і дальше платити не буде...Тоді були би підстави наказувати Тимошенко (хоча цей Контракт вона особисто не підписувала) у випадку, коли би Росія виграла цей судовий позов до України і був би призначений штраф...Цим Україні був би нанесений ущерб...Хіба можна судити за діі та правило, яке не нанесло ущербу?...
Що за дурню Ви пишите?
Газпром каже, що рішення стокгольмського суду не є однозначним стосовно "бери або плати".
А якщо це справді так, то таки доведеться віддати Фуйлові варофку?
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 11:07
IP: 46.133.224.---
А який ущерб був для України від правила "бери або плати"?. Ніякого!...Україна ні копійки до того не заплатила за неодержаний газ і дальше платити не буде...Тоді були би підстави наказувати Тимошенко (хоча цей Контракт вона особисто не підписувала) у випадку, коли би Росія виграла цей судовий позов до України і був би призначений штраф...Цим Україні був би нанесений ущерб...Хіба можна судити за діі та правило, яке не нанесло ущербу?...
алекс23 _ 07.06.2017 10:42
IP: 104.155.4.---
Написати коменЮщенко агент КДБ, на людях з Путлером грали виставу "Вороги", а за лаштунками дуже лагідно ділили надприбутки від лівого газу через Фірташа. А потім виконавши повністю завдання Кремля в імітації реформ, випустивши пар, і обезвіривши людей після революції, Ющ передав спадщину іншому сексоту Московії Віті Хаму-Шапкіну.
Хлопці робіть висновки по справах їхніх. Кучма-пахан і його діточки Ющ, Яник, РобесП'єр усі сексоти КДБ, вони зберігають, створили і відновлюють цю мерзотну антинародну олігархічну систему, яка цілком працює на гебешні офшори, за ліцензію на особисте збагачення. Вальцман з Ко приблизно повторює той самий трюк, як і "зруками", нівелює другу Революцію. У випадку неможливості перевибору Петі, КДБ буде проводити таку ж саму операцію Спадок, як і Ющ-Яник. Доречі це вже почалося с дискретизацією можливих претендентів.
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 10:34
IP: 104.155.66.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
ааа, так ви ще й мордоровский землевладелец...
========
Так я ж для Неньки цю земельку придбав, так сказать, плацдарм.
многа вас таких "национал- плацдармистов" под "кикиморой". Особенно в нынешней каалиции. И главарь плацдармистов – Пакращенко.
Україна має свої плацдарми з таких, як я, Кацапстан – сваі, з таких, як ви, а вся ваша антимордорська риторика... так це до моменту приходу сваіх на подвір'я, нє?
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 10:26
IP: 104.199.44.---
Orest Jj:
Zurabe Dchugachsvili:
Orest Jj:
Украина закупила 60 ПАЗиков у России, а на эти деньги Путин сделает бонбы и убьёт сотню две патриотив.
- вешайся, а то и до тебя эти бонбы достанут, ой больно будет!!!
хи-хи-хи
Взадов, после того как в центр города, находящийся в 50 км. от передовой, прилетело несколько снарядов "Смерча" и один упал в нескольких десятках метров от детской поликлинике – меня чем то удивить сложно.
Поэтому лично я очень тщательно контролирую покупки что бы не взять товар "майде ин Мордор".
ааа, так ви ще й мордоровский гуманітарщік: зачем пакупать, якщо так роздають...
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 10:22
IP: 46.133.224.---
Хіба є докази і факти, що газовий Контракт був корупційний?...Чи знайдені відкати в переведені фінансовіі рахунки в Банках на ім*я Тимошенко?...А взагалі Тимошенко цей Контракт особисто не підпиувала, а підписував Дубіна...Так за які дії іі хочуть судити?...Знайдені факти корупціі та особистого збагачення Тимошенко на Контракті?...Пшенка з Кірєєвим вєде обпеклися на цьому ділі та втекли в Росію разом з Януковичем...Зараз ця вся істерика нагадує дежа-вью...Порошенко вирішив йти по слідах Януковича?...
Orest Jj _ 07.06.2017 10:15
IP: 77.52.102.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
ааа, так ви ще й мордоровский землевладелец...
========
Так я ж для Неньки цю земельку придбав, так сказать, плацдарм.
многа вас таких "национал- плацдармистов" под "кикиморой". Особенно в нынешней каалиции. И главарь плацдармистов – Пакращенко.
Orest Jj _ 07.06.2017 10:12
IP: 77.52.102.---
Zurabe Dchugachsvili:
Orest Jj:
Украина закупила 60 ПАЗиков у России, а на эти деньги Путин сделает бонбы и убьёт сотню две патриотив.
- вешайся, а то и до тебя эти бонбы достанут, ой больно будет!!!
хи-хи-хи
Взадов, после того как в центр города, находящийся в 50 км. от передовой, прилетело несколько снарядов "Смерча" и один упал в нескольких десятках метров от детской поликлинике – меня чем то удивить сложно.
Поэтому лично я очень тщательно контролирую покупки что бы не взять товар "майде ин Мордор".
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 10:11
IP: 46.133.224.---
Ми здобули!...Виграли Суд в Стокгольмі!...Не ви виграли, а Росія, яка подала позов, Суд програла...А що виграла Украіна?...Як не платила ні копійки за невибраний газ, так і далі не буде платити...Як і всі інші держави не платили і не платять...
Mykola Fedoriy _ 07.06.2017 10:03
IP: 46.133.224.---
Тут дехто вважає, що газ можна було одержувати "на халяву"...А Контракт, виявляється, наніс ущерб, бо за газ довелось платити...По ціні як і всі європейські держави платять...Так який ущерб?...Украіна платила по ціні згідно формули...За принцип "бери або плати" не заплатила ні копійки...Ущерб би був, якби не було Контракту, що привело б до екологічноі катастрофи...Бо Путін відкривати вентиль не збирався...
Yaroslav Yurkiv _ 07.06.2017 10:02
IP: 104.199.44.---
Orest Jj:
ааа, так ви ще й мордоровский землевладелец...
========
Так я ж для Неньки цю земельку придбав, так сказать, плацдарм.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter