Сергій Дацюк Філософ

ЧИ ПОТРІБНА НАМ ПРАВДА ПРО ГАЗОВІ УГОДИ З РОСІЄЮ 2009-ГО РОКУ?

06 червня 2017, 09:02

Проміжне рішення Стокгольмського арбітражу не призвело до серйозного аналізу газових угод України з Росією. Як і в часи Президента Ющенко та в часи Кривавого Президента, українські громадяни не поспішають знати правду про газові угоди. Ця проблема, як і за часів Кривавого Президента, вирішується у спрощеному вигляді – приховане продовжують приховувати, а винуватою є та, хто забезпечила підписання контракту.

Українська громада продовжує задовольнятися простою правдою, яку їй постійно підказують офіційні особи, ЗМІ та залучені експерти.

Тож чи прийшов час для того, щоб дізнатися правду? Чи готова українська громада дізнатися правду? Чи зацікавлений правлячий клас, щоб встановити глибинні причин того, що сталося?

За ці дні ми чули немало односторонніх аналізів. Це ж так спокусливо звинуватити в усьому Юлію Тимошенко, і не шукати хоча б правду, не кажучи вже про те, щоб встановити істину в судовому порядку.

Я запропоную своє неполітичне аналітичне бачення цього конфлікту, який поставив Україну на межу економічного виживання та проблематизував існування України як держави.

Перша основоположна причина програшного і невигідного для України газового контракту з Росією 2009 року це двоїстість виконавчої влади, яка зафіксована в Конституції, і яку нинішній правлячий клас все ще не готовий ліквідувати та унормувати як одну виконавчу владу.

Саме це зумовило ситуацію, коли домовлялися по газу два Президенти – Ющенко та Путін, а заключати контракт поїхала Прем'єр-міністр Тимошенко з Путіним. Саме конфлікт Ющенко та Тимошенко за виконавчі повноваження, з одного боку, та персональний конфлікт Ющенка та Путіна з іншого боку, призвів до відсутності єдності виконавчої позиції України на переговорах.

Тодішній Голова "Нафтогазу" Дубина опинився між трьома центрами прийняття рішень – Президентом Росії, Президентом України та Прем'єр-міністром України. Відтак він взагалі не міг представляти інтереси своєї державної корпорації. Тобто конфлікт 2008-2009 року мав чотирьохрівневий характер саме через недолугу українську Конституцію.

1-ий рівень – міжнародний (європейський) конфлікт, коли Європа тиснула на Україну та Росію, бо поставки газу були перекриті.

2-ий рівень – конфлікт між Росією та Україною з приводу різних інтересів: Росія бажала геополітичної залежності України та збереження корупційних схем, а Україна хотіла позбавитися і того, і іншого.

3-й рівень – персональні конфлікти: між двома центрами виконавчої влади в Україні – Президентом та Прем'єр-міністром, а також між Президентами України та Росії, де український Президент попередньо зруйнував всяку можливість брати персональну участь у переговорах (Путін просто не бажав з ним говорити).

4-й рівень – конфлікт корпоративної форми організації газового бізнесу ("Газпром" – "Нафтогаз"), яким управляє конфлікт між державами Росією та Україною.

В сухому залишку – Президент України підставляв Прем'єр-міністра під невигідні умови контракту, постійно дистанційно (всередині України) руйнуючи попередні більш вигідні домовленості

Друга не менш основоположна причина – корупційний конфлікт між Росією та Україною, яку досі ніхто ані в Україні, ані в Росії не хоче обговорювати. Корупційний конфлікт означає, що на тлі такого чотирьохрівневого конфлікту існував інший – прихований п'ятий рівень – конфлікт за корупційну ренту.

Традиційно в Україні і в Росії газовий бізнес це корупційний бізнес президентів. Не уникнув цього і Ющенко. Але оскільки пан Президент позірно був чистоплюєм – "ці руки нічого не крали" – то корупційна схема була реалізована через його близьких.

Після Помаранчевої революції народу потрібно було показати якусь боротьбу з корупцією. Для цього була вибрана ліквідація компанії Фірташа "РосУкрЕнерго". Тобто налагоджена корупційна схема, яка діяла декілька років, була зруйнована. Корупція після контракту-2009 стала менш корпоратизованою і менш публічною. І це, між іншим, заслуга Юлії Тимошенко.

На цьому прихованому п'ятому рівні Президент Ющенко зіграв дуже добре: 1) він поставив собі в заслугу ліквідацію публічної корупцію у вигляді "РосУкрЕнерго"; 2) він замкнув непублічний дрібнокорпоратизований корупційний бізнес на своїх рідних, сам ніби лишаючись весь в білому, а враховуючи ту обставину, що наступні президенти покривають попередніх, то і понині він може не дуже хвилюватися; 3) він тим самим підставив Юлію Тимошенко під невигідний контракт як Прем'єр-міністра і уникнув покарання в майбутньому.

Отже ситуація-2009. Європа тисне. Путін тисне. Ющенко тисне, самоусунувшись від президентських функцій. Олігархи з корупційних схем тиснуть. І навіть Парламент тисне.

В ситуації безпрецедентного п'ятирівневого конфлікту і пятисуб'єктного тиску Україна в особі її Прем'єр-міністра була змушена укласти невигідний контракт з Росією.

Наслідки цього контракту були такі ж безрадісні. Його можна було б в будь-який момент заперечити в суді чи взагалі розірвати. Але корупція в Україні продовжувалася, продажність українського правлячого класу на користь Росії продовжувалася. Тому ми надалі мали Харківські угоди, мародерську корупцію та державну зраду режиму Кривавого Президента. Тому ми зараз маємо контрреволюцію і вічну війну з Росією.

Чому зараз невигідно все це розслідувати і сказати українській громаді правду?

Та тому що політичний вплив мають більшість активних учасників цього конфлікту.

Чи можуть нинішні політики, які покривали і прикривали корупцію Віктора Ющенко в газовому контракті 2009-го року, вимагати розслідування?

Чи можуть нинішні керманичі країни, які їздили до Фірташа укладати олігархічний консенсус в 2014-му, вимагати розслідування?

Чи можуть політики, які влаштували олігархічний контрреволюційний переворот в Парламенті в 2016-му, вимагати розслідування?

Чи можуть посадові особи правових органів, які досі уникають розслідування теперішніх і минулих злочинів нинішніх українських олігархів, вимагати розслідування?

Тобто лишається лише один винуватець – нинішній опозиціонер Юлія Тимошенко, на яку за політичною логікою і потрібно повісити всю відповідальність.

Чи була корупційна провина Юлії Тимошенко за цей контракт?

Ні не було. Це довів суд над нею за часів Кривавого Президента. Якби була хоч найменша підозра, вони б накопали. Бо за цим новим менш корупційним контрактом олігархи понесли явні втрати. Суд на Юлією Тимошенко це було суто олігархічне замовлення.

На Юлію Тимошенко повісили "невигідність для держави умов контракту". Але єдиною умовою невигідності умов цього контракт на фундаментальному рівні є недолуга Конституція, олігархічне влаштування бізнесу та державна корупція. Того ж, хто вперше почав все це руйнувати, назвали "мамою корупції". Це такі аберації мстивої політики, яка не знає жалю, не хоче знати правди, несправедлива і безперспективна.

Юлію Тимошенко багато в чому можна звинувачувати. І в переоцінці ідеалів справедливості. І в нехтуванні інтересами середнього класу на посту Прем'єр-міністра, в чому її тоді звинувачували. І в бажанні домовлятися кулуарно з різними суб'єктами української політики. І в позірній публічності для потреб громади, яка почасти зазнає звинувачення в популізмі.

Але цей газовий контракт вперше почав ліквідацію принаймні публічної української корупції на газових схемах. Цей контракт вперше заклав умови майбутнього оскарження і ліквідації невигідних для України умов, що фактично передбачала Тимошенко, але які в логіці нинішньої політичної помсти зовсім не сприймаються ні владою, ні провладними ЗМІ, ні провладними експертами.

Нинішня безпрецедентна брудна кампанія проти опозиції загалом, проти ВО "Батьківщина" зокрема, проти персонально Юлії Тимошенко це свідчення того, що фундаментальні умови газового контракту 2009 року нікуди не поділися. І раз так, то все може повернутися, але вже в інших схемах.

Глибинні причини, що лежать в основі цього контракту, не зліквідовані. Україна просто через міжнародний суд обмежила несправедливі умови контракту. Але Україна досі не зліквідувала причини, що породили ці несправедливі умови. Тому навіть кінцеве рішення Стокгольмського арбітражу не буде перемогою для України.

Саме тому, щоб відвернути українську громаду від дійсних причин газових угод з Росією, їй нав'язують відповідальність Юлії Тимошенко.

Отже Юля в усьому винувата, і не шукайте інших причин. А в ідеалі давайте третій раз її посадимо в тюрму.

Але "в усьому Юля винувата" – це не просто проста правда. Це така спрощена правда, яка зовсім не правда.

Правда складна.

І як нам бути зі складною правдою?

Чи справді українська громада бажає знати спрощену правду?

Адже спрощена правда ображає і того, хто її пропонує, і того, хто в неї вірить. Спрощена правда творить дурість і безпросвітність, вона відбирає у нас перспективу, віддаляє нас від мудрості, і нищить справедливість.

Чи складна правда зовсім не потрібна українській громаді?

powered by lun.ua
Коментарі — 313
valsh01 _ 06.06.2017 21:17
IP: 37.203.19.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Нам говорят, что у украинцев на руках от 80 до 100 млрд. долларов. Фантастические суммы!
===========
Бютобрехня!
Не мають українці стільки рук.
За такие плоские хохмы у нас БьЮТ в еб...ло. Приезжайте, скуштуйте
Orest Jj _ 06.06.2017 21:14
IP: 77.52.102.---
Yaroslav Yurkiv:
......Адже панятна, що більше з газпромом газових угод не буде...

угу. Коболев вжэ сказал, шо если цена на газ с Мордора нас устроит – будем покупать у Мордора а Европу по-боку. Только бизнес и ничего личного.
valsh01 _ 06.06.2017 21:14
IP: 37.203.19.---
Orest Jj:
valsh01:
судя по действиям мармеладников – четко след в след идут по пути Шапкокрада и кО.
Видно точна віборі "на носу".
"Дискредитируя" ЮВТ стадо готовят к легитимизации себя как хозяев на неопределенній срок со всеми вытекающими...
Мне кажется, что и сегодняшние завывания Лышка, и черно-пиарная новостная волна, и приоритет по этому вопросу для стецевской тролле-фермы (куда там им уже с МаЦквой бодаться), всё это мне подсказывает, что шоколадные решили идти по беспределу. И это – не досрочные выборы, а скорее посадка ЮВТ. Под каким предлогом – найдут. За контакт 2009 года. За Киотские деньги. За ее призывы и действия поднять селян в случае принятия земельного закона. На воле Тимошенко для Пети такой враг, который его посадит не на второй срок, а на нары. А этого ему уж очень не хочется.
Yaroslav Yurkiv _ 06.06.2017 21:12
IP: 35.187.14.---
Orest Jj:
Нам говорят, что у украинцев на руках от 80 до 100 млрд. долларов. Фантастические суммы!
===========
Бютобрехня!
Не мають українці стільки рук.
Yaroslav Yurkiv _ 06.06.2017 21:09
IP: 104.199.75.---
valsh01:
bigolow:
бомба...!!!
на нюсвані проаналізували вирок суду 2011 року.
Тимошенко тоді посадили за крадіжку Кіотських грошей.
так що Юлю спокійно можна садити за газовий контракт.

Чорновіл неправий – це не буде повторна посадка за той самий злочин...
Хм... Думал, что украинцы немного поумнели. Оказывается, нет. Ну что ж, пусть ее посадят. Если смогут. Она то выдержит и это испытание. Мотивация у ЮВТ такая, что вряд ли ее смогут сломать. Только убить. А вот выдержит ли Украина еще пару-тройку реформ от ПАПы и Гройсмана? Выдержит ли Украина следующий Майдан, который наверняка будет быстрым, кровавым и разрушительным. Выдержит ли федерализацию (про которую так часто говорит Дацюк). Выдержит ли возвращение Донбасса и регионалов во власть?
А яка в неї може бути мотивація?
Адже панятна, що більше з газпромом газових угод не буде...
Yaroslav Yurkiv _ 06.06.2017 21:06
IP: 104.199.41.---
valsh01:
bigolow:
valsh01:
Тарас Кантор:
в 2009 р. Путін був прем'єром, а не президентом. І домовлялися два прем'єри – Путін і Тимошенко
Вообще то, договор подписывали два субъекта хозяйствования. И под ним стоит подпись Дубины и Миллера, а не Путина и Тимошенко.)
голосів для зняття недоторканості з Тимошенко зараз є близько 300 заявив Ляшко.

невже 300 депутатів не знають того що знаєте ви...??
Я думаю, что за немедленный расстрел Тимошенко нашлось бы в парламенте еще большее количество голосов – уверен, что рекордное количество голосов. Думаю, что примкнули бы и Самопомощь, еврооптимисты, молодые реформаторы, Свобода. Голоса бы на это голосование покупали по наивысшему тарифу))
Да ладно, вана заплатить більше.
Yaroslav Yurkiv _ 06.06.2017 21:05
IP: 104.199.41.---
Oleksander Matvienko:
Не розповсюджуйте брехню: вирок Кіреєва, який на наступних виборах буде другим у списку Батьківщини, є законний і його законність підтверджена апеляційною і касаційною інстанцією.
Красіва!
Yaroslav Yurkiv _ 06.06.2017 21:03
IP: 35.187.105.---
valsh01:
bigolow:

Лет 10 уже интересуюсь политикой. С возрастом пришло)). И поэтому могу сравнить, как за это время меняется аргументация представителей власти против своих оппонентов. А, никак не меняется: 1) оппонент сам во всем виноват,
+1000
чітай ніже
Тимошенко Вальцману – сам дурак...!.
Очень рад.что вы со мной согласны. Может еще с одним согласитесь, что слова Тимошенко и поступки Порошенко имеют разный вес, разные юридические последствия, их реализуют разными ресурсами и возможностями. Другими словами: 1) Петя Юле дело шьет с высоты своих возможностей, а она может только словами отбиваться от него; 2) Петя с Юлей может сделать практически всё, что пожелает, а она может противопоставит ему только свою смелость и мужество; 3) вся мощь государства Украина – за Петю, а за Юлю – только единомышленники и ее слова. Правда, правдивые слова
А ще Ющенко!
Впевнений, він знову спробує взяти її на поруки, а ви лише здатні на ля-ля...
Orest Jj _ 06.06.2017 21:01
IP: 77.52.102.---
valsh01:
судя по действиям мармеладников – четко след в след идут по пути Шапкокрада и кО.
Видно точна віборі "на носу".
"Дискредитируя" ЮВТ стадо готовят к легитимизации себя как хозяев на неопределенній срок со всеми вытекающими...

Olena KSANTOPULOS
... Порошенко, аферист, который лжет, пообещав правду, который зарабатывает деньги, продолжая войну, пообещав мир, который вернул убийце своих солдат, оккупанту и агрессору Путину, статус торгового партнера Украины номер один. Ни дня без прибыли! Между похоронами бойцов, между обстрелами, между смертью и жизнью, президент Порошенко не устает обогащаться.
Нам говорят, что у украинцев на руках от 80 до 100 млрд. долларов. Фантастические суммы! На это богатство надо наложить руку. Для этого обвалили банки и повысили тарифы. Так вот, выживут те, у кого действительно припрятано.
Те, кто будет в состоянии оплачивать коммунальные тарифы, будет нужен правительству и товарищу Порошенко, а те, у кого ничего нет, просто вымрут...
valsh01 _ 06.06.2017 21:00
IP: 37.203.19.---
Oleksander Matvienko:
Не розповсюджуйте брехню: вирок Кіреєва, який на наступних виборах буде другим у списку Батьківщини, є законний і його законність підтверджена апеляційною і касаційною інстанцією.
А я слышал, что Киреева администрация президента уже пригласила вернуться в Украину и принять участие в новом суде против Тимошенко. Их аргументация: 1). Он уже спец по ней. 2). Его не жалко.
valsh01 _ 06.06.2017 20:55
IP: 37.203.19.---
Володимир Драган:
Пане, цікаво матеріал подаєте! Спочатку говорите, що винні всі, а потім – БАХ.

Тимошенко не винна, суд довів!

Риторичне, філософське питання, – "Продалися, чи купили"?
Умеют же перекручивать прочитанное некоторые люди)). Всегда восхищался талантливыми обманщиками. Это же нужно так сместить смысловые акцеты, построить ложные логические конструкции, подобрать для этого убедительные слова, чтоб на "черное" сказать "белое". И чтоб другие не заметили этих подтасовок. Респект и уважуха))
Oleksander Matvienko _ 06.06.2017 20:52
IP: 188.231.190.---
Не розповсюджуйте брехню: вирок Кіреєва, який на наступних виборах буде другим у списку Батьківщини, є законний і його законність підтверджена апеляційною і касаційною інстанцією.
valsh01 _ 06.06.2017 20:48
IP: 37.203.19.---
bigolow:
бомба...!!!
на нюсвані проаналізували вирок суду 2011 року.
Тимошенко тоді посадили за крадіжку Кіотських грошей.
так що Юлю спокійно можна садити за газовий контракт.

Чорновіл неправий – це не буде повторна посадка за той самий злочин...
Хм... Думал, что украинцы немного поумнели. Оказывается, нет. Ну что ж, пусть ее посадят. Если смогут. Она то выдержит и это испытание. Мотивация у ЮВТ такая, что вряд ли ее смогут сломать. Только убить. А вот выдержит ли Украина еще пару-тройку реформ от ПАПы и Гройсмана? Выдержит ли Украина следующий Майдан, который наверняка будет быстрым, кровавым и разрушительным. Выдержит ли федерализацию (про которую так часто говорит Дацюк). Выдержит ли возвращение Донбасса и регионалов во власть?
Oleksander Matvienko _ 06.06.2017 20:46
IP: 188.231.190.---
Yaroslav Yurkiv:
Oleksander Matvienko:
Ну автор чеше. На кого це розраховано? На лохів, які не можуть відрізнити правду від брехні? Тимошенко, порошенко, янукович, ющенко, кучма і їх оточення – це все одне єдине, складові бандовлади, яка окупувала Україну і 23 років грабує українців.
Це ж справжній злочин з Вашої сторони – стільки років тримати в собі таку таємницю!
Тому Україна найбільш корумпована країна в світі і найбідніша країна Європи, бо лохам ще не дійшло, що Україна окупована бандитами, які страшніші за Ху.ла.
valsh01 _ 06.06.2017 20:41
IP: 37.203.19.---
bigolow:
valsh01:
Тарас Кантор:
в 2009 р. Путін був прем'єром, а не президентом. І домовлялися два прем'єри – Путін і Тимошенко
Вообще то, договор подписывали два субъекта хозяйствования. И под ним стоит подпись Дубины и Миллера, а не Путина и Тимошенко.)
голосів для зняття недоторканості з Тимошенко зараз є близько 300 заявив Ляшко.

невже 300 депутатів не знають того що знаєте ви...??
Я думаю, что за немедленный расстрел Тимошенко нашлось бы в парламенте еще большее количество голосов – уверен, что рекордное количество голосов. Думаю, что примкнули бы и Самопомощь, еврооптимисты, молодые реформаторы, Свобода. Голоса бы на это голосование покупали по наивысшему тарифу))
bigolow _ 06.06.2017 20:38
IP: 104.155.46.---
бомба...!!!
на нюсвані проаналізували вирок суду 2011 року.
Тимошенко тоді посадили за крадіжку Кіотських грошей.
так що Юлю спокійно можна садити за газовий контракт.

Чорновіл неправий – це не буде повторна посадка за той самий злочин...
valsh01 _ 06.06.2017 20:36
IP: 37.203.19.---
bigolow:
valsh01:
Лет 10 уже интересуюсь политикой. С возрастом пришло)). И поэтому могу сравнить, как за это время меняется аргументация представителей власти против своих оппонентов. А, никак не меняется: 1) оппонент сам во всем виноват,
+1000
чітай ніже

Тимошенко Вальцману – сам дурак...!.
Очень рад.что вы со мной согласны. Может еще с одним согласитесь, что слова Тимошенко и поступки Порошенко имеют разный вес, разные юридические последствия, их реализуют разными ресурсами и возможностями. Другими словами: 1) Петя Юле дело шьет с высоты своих возможностей, а она может только словами отбиваться от него; 2) Петя с Юлей может сделать практически всё, что пожелает, а она может противопоставит ему только свою смелость и мужество; 3) вся мощь государства Украина – за Петю, а за Юлю – только единомышленники и ее слова. Правда, правдивые слова
Володимир Драган _ 06.06.2017 20:34
IP: 109.86.107.---
Пане, цікаво матеріал подаєте! Спочатку говорите, що винні всі, а потім – БАХ.

Тимошенко не винна, суд довів!

Риторичне, філософське питання, – "Продалися, чи купили"?
bigolow _ 06.06.2017 20:32
IP: 35.185.95.---
valsh01:
Тарас Кантор:
в 2009 р. Путін був прем'єром, а не президентом. І домовлялися два прем'єри – Путін і Тимошенко
Вообще то, договор подписывали два субъекта хозяйствования. И под ним стоит подпись Дубины и Миллера, а не Путина и Тимошенко.)
голосів для зняття недоторканості з Тимошенко зараз є близько 300 заявив Ляшко.

невже 300 депутатів не знають того що знаєте ви...??
valsh01 _ 06.06.2017 20:25
IP: 37.203.19.---
Тарас Кантор:
в 2009 р. Путін був прем'єром, а не президентом. І домовлялися два прем'єри – Путін і Тимошенко
Вообще то, договор подписывали два субъекта хозяйствования. И под ним стоит подпись Дубины и Миллера, а не Путина и Тимошенко. Вы в курсе этого? А еще вы в курсе, что Дубина имел юридическое право не слушать Тимошенко и не подписывать этот договор, если он, как профессионал и гос.управленец, видел в нем нарушение закона и угрозу безопасности страны? Не хотите порасспрашивать Дубину, почему же он ПОДПИСАЛ такой договор и не сел? Он что, признал свою вину и пошел на сделку со следствием?))
bigolow _ 06.06.2017 20:23
IP: 35.185.45.---
valsh01:
Лет 10 уже интересуюсь политикой. С возрастом пришло)). И поэтому могу сравнить, как за это время меняется аргументация представителей власти против своих оппонентов. А, никак не меняется: 1) оппонент сам во всем виноват,
+1000
чітай ніже

Тимошенко Вальцману – сам дурак...!

.
bigolow _ 06.06.2017 20:21
IP: 104.155.46.---
нюсван крутить відповідь Тимошенко Вальцману – сам дурак...!

фі, Юля така хамка...
valsh01 _ 06.06.2017 20:15
IP: 37.203.19.---
Володимир Драган:
Балакуча, невинна винність...
Власне, чому Тимошенко сама не вийде і не скажу, що її змусили дорого купувати, змусили Крим злити.
Суд проти неї підробили.
Щось занадто сильно й часто цей шанований Пан, починає перейматися долею такого непотребу.
Лет 10 уже интересуюсь политикой. С возрастом пришло)). И поэтому могу сравнить, как за это время меняется аргументация представителей власти против своих оппонентов. А, никак не меняется: 1) оппонент сам во всем виноват, мы тут не при чем (не мы срывали подготовленный контракт и не мы доводили Пукина до бешенства, не мы подмяли под себя информационное пространство, не мы давали команду военным не стрелять в Крыму, не мы прикрываемся требованиями МВФ); 2) оппоненты, и вообще все, кто с этим не согласны и пытаются возражать – "непотреб", пособники Путина (американцев, Януковича, евреев, МВФ, инопланетян – вставьте сами по своему вкусу)
bigolow _ 06.06.2017 20:13
IP: 104.199.41.---
Вінник в раді зараз розказує що подання про зняття недоторканості з Тимошенко буде як тільки експертиза покаже скільки грошей україна втратила через газовий контракт.

їм в комітеті потрібні цифри щоб приймати рішення...
Yaroslav Yurkiv _ 06.06.2017 20:12
IP: 104.199.41.---
Тарас Кантор:
в 2009 р. Путін був прем'єром, а не президентом. І домовлялися два прем'єри – Путін і Тимошенко
Читати треба усі дописи від початку, а не вискакувати, як пилип з конопель:)
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter