Сергій Дацюк Філософ

ГАЛИЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

26 вересня 2017, 11:03

Отже в Україні є непублічний консенсус з деяких напрямків культурної політики, але публічної державної культурної політики немає. Цей консенсус укладено галичанами від імені всіх українців з Президентом від імені всієї держави, решта ж українців та решта правлячого класу при цьому проігноровані. Обидві сторони цього консенсусу така ситуація влаштовує. Але чи влаштовує така ситуація всіх українських громадян?

На мою статтю "Українізація та вирішення російського питання" було отримано відгуки – статті Юрія Винничука "З Адольфом під ручку" (20.09), Ореста Друля "Галицький сепаратизм. Як є." (25.09) та Анатолія Якименка "Чому в Україні не буде вирішене російське питання" (25.09).

Саме ці статті доводять, що в Україні таки є консенсус з деяких напрямків культурної політики. Але цей консенсус непублічний, несистемний та нестратегічний.

Зі статтею Винничука я сперечатися не буду – вона про те, який Винничук хороший і який я поганий, тобто беззмістовна щодо культурної політики. А от статті Друля та Якименка чи не вперше вивели питання проукраїнської культурної політики у площину відвертості та спроб публічного формулювання.

Отже зі статтею Ореста Друля я буду сперечатися.

Наведу дві цитати з цієї статт.

"...Галичина в уяві галичан – можу поділитися цією сокровенною таємницею – це і є Україна, чиста Україна без Росії і без всього її 363-річного намулу..."

"...Своїм текстом Дацюк показує, як це працює всередині України: після того, як російський дискурс сепарувався від українського, цей інтелектуал (функцією якого, власне, і є працювати зі смислами) перестав – от точно як описав Алтунян – розуміти український контекст, а кращих українських письменників почав сприймати як носіїв сепаратистичної ідеї..."

Це антагоністично суперечливі тези. Або ж я відірвався від України, але тоді це має бути вся Україна, яка точно не зводиться до Галичини. Або ж Галичина в уяві галичан це і є вся Україна, тоді це дійсно сепаратизм, і я, обстоюючи великоукраїнство, справедливо не сприймаю іронії Андруховича щодо "Эдіной краини".

Люди здебільшого не помічають, як вони дихають. Люди часто не помічають власний егоїзм, лише чужий бачать. Галичани щиро вважають, що їх уявлення про те, що Галичина це і є вся Україна, не є сепаратними. Жодна логіка їх тут не переконає, бо вони вважають, що вони мають право так вважати, а отже мають право на українізацію всієї України. Тобто галичани щиро не розуміють, чому їх називають сепаратистами. Той же автор іншої статті-відгуку Анатолій Якименко теж цього не розуміє, говорячи приблизно те саме про гіперідентичність галичан в Україні і щодо України.

Я уважно прочитав статтю пана Друля. Вона непогано розписує засновки та аргументацію українізації в сфері культурної політики. Але робить традиційну для галичан помилку – вона не враховує системний та стратегічний підхід. Українізація це не тільки мовна натуралізація обивателів через освіту, медіа та видавництво книг. Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Але значна частина індустрії, науки та бізнесу українців зосереджена не в Галичині, а саме на Півдні та на Сході. І ця частина українців навряд чи буде приставати на радикальні рухи галичан в цьому процесі, особливо, якщо відчуватиме тут галицький сепаратизм – галичани це і є вся Україна.

Адже що таке за великим рахунком процес русифікації України ХХ століття? Критикуючи Винничука, можна сказати, що русифікацію значної частини України здійснили не росіяни-голота, про яких він згадує. Русифікацію значної частини України здійснили російські науковці, російські управлінці (чиновники), російські інженери та російські спеціалісти, яких Москва в Україну направляла. І всі ці спеціалісти були навряд чи гірші в плані культури, ніж українці. Просто вони привносили свою культуру. Тобто вони не смерділи та не були більш аморальними за українців того ж соціального статусу.

Цей процес індустріалізації, наукового та управлінського колоніалізму з боку росіян створив загалом сьогоднішню колоніальну Україну. Тобто це той процес, який мала би започаткувати Україна на початку ХХ століття, але який вона не започаткувала через конфлікт всередині еліти та петлюрівщину як регіональний сепаратизм без розуміння важливості держави, армії та стратегічних програм небільшовицького спрямування.

Чому більшовизм перемагає в Україні? Найголовніше, через низький інтелектуальний та концептуальний рівень українського правлячого класу. Фактично нічого крім етнонаціоналізму український правлячий клас на початку ХХ столітті Україні запропонувати не зміг.

Але питання питань – що робити сьогодні з російськомовними українцями, які частіше за все і є тими самими науковцями, управлінцями, бізнесменами та спеціалістами. Ніяка статистика українізації, яку наводить Оресть Друль, тут не допоможе. Тому що російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні.

Можливо, Галичина має визначати напрямок українізації України, але швидкість та рівень радикальності українізації мають визначати інші регіони України, зокрема Південь та Схід України. Саме такий принцип і може бути основою політичної нації. Галицький підхід, що ми краще знаємо не тільки, куди нам потрібно, але і як радикально та швидко це потрібно зробити, – це сепаратний підхід.

Те, що робить сьогодні Збруч, – це вивищення питання української культурної політики над іншими питання державної стратегії та ігнорування цих інших більш важливих питань. Давайте подивимось, що ж це за інші питання.

Нинішній консенсус галицької еліти та Центру в Україні спробував сформулювати Анатолій Якименко: "Ніхто в Україні не буде вирішувати російського питання офіційно. По-перше, це небезпечно і українці на це не підуть. По-друге, до офіційного вирішення не готові обидві сторони.

Українізація та російське питання уже вирішується без етнічних росіян і російськомовної інтелектуальної еліти. Його вирішує українська російськомовна політична верхівка з галицькою елітою, за наступним сценарієм: фасадна українська мова вищої політичної влади, делегування повноважень з українізації галичанам, локалізація процесу в рамках західноукраїнських територій, повна свобода дій в "анклаві" в обмін на політичну підтримку Центру".

Це сепаратний консенсус галичан всередині України задля підтримки корумпованої олігархічної влади Центру. Фактично це корупція з боку галичан. Причому, Якименко не сформулював інші аспекти цього скандального сепаратного консенсусу:

1) Центр використовує небажання галичан воювати за Донбас, намагаючись досягти миру на окупованій території суто засобами міжнародного права.

2) Центр свідомо не збирається розповсюджувати радикальну українізацію на території Сходу та Півдня України, тобто Центр готує ситуацію, коли радикальні закони по українізації будуть саботуватися самим Центром та в цих регіонах.

3) Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії та на русифікованість значної частини правлячого класу в Центрі, допоки він буде демонструвати фасадну українізацію.

4) Галичани закривають очі на корупцію Центру, допоки вони будуть мати виняткові повноваження з українізації всієї України.

5) Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру в обмін на те, щоб ця вибірковість реформування включала радикальну українізацію в країні.

Такий сепаратний консенсус галичан з Центром стає на заваді повноцінним реформам, боротьбі з корупцією, деолігархізації та власне системній та стратегічній українізації, яка би могла бути не настільки радикальною та агресивною щодо російськомовних українців (чи росіян у їх позиціонуванні галичанами), але менш конфліктною та більш ефективною.

Окрім того, вперше в історії незалежної України важливе питання про основи культурної політики вирішується на загальнонаціональній дискусії в Інтернеті в обхід телебачення. Відсутність участі телебачення в такому важливому питанні є частиною цього непублічного галицького консенсусу, тобто це є медіа-політикою Центру, яка передбачає просування маніпулятивного порядку денного в Україні та недопуск критиків влади на телебачення. Це ганебно.

Анатолій Якименко критикує галичан за віру у ідентичність понад усе та за віру у спроможність європейської фундаментальної та християнської філософії.

Я би галичан зокрема, але не тільки галичан, але і всіх українців, критикував би взагалі за віру у ідентичність та відсутність власної спроможності до живої філософії та стратегування.

Коли світ радикально змінюється, замість процесу ідентифікації надважливим стає процес самовизначення. Ідентифікувати завжди можна з минулим чи з тим, що є. Самовизначатися можна у нових та інноваційних процесах.

Самовизначення українців має бути не щодо мови та культури, а щодо мислительних установок, мотиваційних настанов та щодо естетичних орієнтацій. Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією.

Отже не ідентичність, а самовизначення – основа розмежування імперської Росії та постколоніальної України. Тобто, більш важливим за мову та культуру має стати самовизначення щодо майбутнього в технологічних та соціо-культурних інноваціях.

Галицький консенсус є ганебний для України не тільки тому, що він корупційний та непублічний. Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний.

Агов, українські інтелектуали! Своїм мовчанням ви ображаєте українців в цій дискусії.

Ви справді вважаєте, що непублічна і радикальна українізація всередині галицького консенсусу на користь Україні?

Я готовий бути найбільшою сволотою, яка під час війни захищає право росіян Росії та російськомовних в Україні на гідність та майбутнє.

Але ви скажіть це вголос.

powered by lun.ua
Коментарі — 280
LYCIV_OLGA _ 01.10.2017 12:40
IP: 35.189.218.---
Хто завгодно має повне право дякувати авторові блогу за його так звану "філософію"!

Ну, а я "підсумую" трохи інакше.
Бо взагалі то, – стосовно Дацюка особисто, – можна сказати дуже коротко – (Леонід Климчук _ 27.09.2017 11:33): Російськомовний філософствуючий паскудник-малорос, який досі не вибрався з москальської імперії.
А щодо "галичан" взагалі – ДОВОДИТЬСЯ ВИЗНАТИ, що 100-500 разів був правий уродженець Чернігівщини Олександр Довженко, який під час "золотого вересня" 1939 року зазначив у власному щоденнику: "МИ НІКОЛИ НЕ ЗМОЖЕМО ПОДАРУВАТИ ГАЛИЧАНАМ, ЩО ВОНИ КУЛЬТУРНІШІ Й ЛЮДЯНІШІ ВІД НАС"
Егор Быстров _ 30.09.2017 15:23
IP: 93.76.225.---
Спасибі, пане Сергію, за виважене та кваліфіковане висвітлення проблеми. Завжди їз задоволенням читаю Ваші тексти.
З повагою
Yaroslav Yurkiv _ 30.09.2017 13:42
IP: 35.190.221.---
Yuriy Vologjaninov:
Нет плохих народов. Есть плохие власти.
Нет неразумных народов. Есть неразумные власти.
Можна подумати, що Варофка і Ко. с луни прілєтєлі?
Yuriy Vologjaninov _ 30.09.2017 11:52
IP: 109.95.50.---
Нет плохих народов. Есть плохие власти.
Нет неразумных народов. Есть неразумные власти.
Volodymyr Sill _ 30.09.2017 10:19
IP: 94.178.76.---
Petras Rebokov:
Маячня контуженого кремлівським агітпропом.
LYCIV_OLGA _ 30.09.2017 09:23
IP: 35.195.70.---
Mike Naplekov:
(закінчення)
2) Якщо виникло бажання погратися у пінг-понг постами та розвести "срач" ніби-то обговорюючи значення, логічний "обсяг і зміст" деяких термінів – то це – не до мене!
"В сад, сер" (с) І бажано – дитячий! (Безліч (!!!) смайликів "smile")
3) Послухайтесь, – хоч цього разу (!), – дружньої (поки що) поради: "Рашистський провокаторе – перестаньте "прикидатися" (чи придурюватися) і не напружуйтесь так більше (перестаньте постити дурню)!"
LYCIV_OLGA _ 30.09.2017 09:22
IP: 35.195.237.---
Mike Naplekov:
LYCIV_OLGA:
1) Дві людини родом з Галичини, – В'ятрович та Парубій, – це зовсім не "галичанське володарювання" (Смайлик "smile")!
Та почитайте хоч Якименко, він хитріший:)
2) ОУН – не "галицька"! Вищий адміністративний суд 16 січня 2013 підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, якими визнано законним указ президента Віктора Ющенка про ВИЗНАННЯ ЧЛЕНІВ ОУН І ВОЇНІВ УПА УЧАСНИКАМИ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.
Як, як? Вищій олігархічний суд?
3) Тож – ні пересічні, ні "видатні" галичани – сучасний олігархат (в цілому) ніяк не обслуговують
Див. п.2
1) (Смайлик "smile") Ну, якщо ви десь третього "віднайшли", то – це дійсно – "галицька навала"! (Декілька смайликів "smile")
Шукайте ще!...
(див.закінчення)
Yaroslav Yurkiv _ 29.09.2017 18:26
IP: 35.195.121.---
Mike Naplekov:
Yaroslav Yurkiv:
Кожний народ, який себе поважає, зберігає свій культурний код, ...
Ви намагаєтеся нав'язати українцям кацапський культурний код, принижуючи український (див. пьорл про Андроннікова:)
...молодь побачила зразок культури більш для неї привабливий – ЗАХІДНИЙ.
Ваньку валяєте?:)
Кожний народ має як культуру, так і безкультур'я, творить не народ, а особливості, це потім вже все поширюється (оце поширення, доречі, одна з прямих функцій нормальної держави).
І на рівні особливостей (концентрату культури) культура інтернаціональна, бо це правила для існування людини взагалі, правила співіснування.
Поширювати треба оцей концентрат, кращі досягнення світової культури, хай то англійське, російське чи німецьке. До того ж, взаємопроникнення культур є давнім процесом і культура давно вже є цивілізаційною, а не етнічною ознакою.
Ваша особливість полягає в тому, що це Ви Ваньку замордували...
Yaroslav Yurkiv _ 29.09.2017 13:41
IP: 35.190.198.---
Mike Naplekov:
Культура стає інтернаціональною, звідси навіть відсікати, відмежовувати не своє є знищенням культури.
++++++++++++++++++++++

Це совіти збиралися зробити усе інтенаціональним в усьому світі!
Насправді усі культури є національними, що не заважає їм зближатися в якихось аспектах, беручи до уваги інформаційну щільність сучасного світу.
Кожний народ, який себе поважає, зберігає свій культурний код, і передає його з покоління в покоління.
Ви намагаєтеся нав'язати українцям кацапський культурний код, принижуючи український (див. пьорл про Андроннікова:)
А я Вам ще раз повторюю, що кацапська "культура" вже не матиме в Україні попереднього свого значення, тому що молодь побачила зразок культури більш для неї привабливий – ЗАХІДНИЙ.
LYCIV_OLGA _ 29.09.2017 11:07
IP: 35.195.125.---
руслан49:
(закінчення)
Тож – ЛІДЕРУ "САМОПОМОЧІ" АНДРІЮ САДОВОМУ ЗАПРОПОНУВАЛИ ПОСАДУ ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА тільки в якості ЗНУЩАННЯ І ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРИНИЗИТИ ЙОГО, РОЗУМІЮЧИ, ЩО У НЬОГО всього 26 ДЕПУТАТІВ І У НЬОГО НЕМАЄ БІЛЬШОСТІ В ПАРЛАМЕНТІ! (А ще для того, щоб бовдури як ви – повторювали хуцпу про його "відмову")
LYCIV_OLGA _ 29.09.2017 11:03
IP: 35.195.113.---
руслан49:
LYCIV_OLGA:
А між тим, за 26 років незалежності галичани ще ЖОДНОГО разу не були при владі – спочатку київська комуна, потім дніпропетровські директори, далі донецькі бандобізнесюки, тепер вінницькі бариги. Хто може дорікнути Галичині у неправильному владуванні?
(див.закінчення)
Так Садовому пропонували стати керівником уряду. Що він на це сказав – "Ой біда, біда в Україні, а мене хочуть зробити відповідальним. Не піду я туди."
Це типова практика Самопомочі. Волати "Давай, давай", як їм хочеться, а брати відповідальність за пропоновані ними заходи – зась.
(Смайлик "smile") Люба моя дитинко (!!!), для того, щоб займати посаду прем'єр-міністра, потрібно,, щоб на парламентських виборах люди віддали перевагу тій партії, від якої вони хочуть прем'єра. Сам Садовий заявив, що його партія готова нести відповідальність, але є найбільші фракції – БПП та "Народний фронт", і вони мають брати її на себе.
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 29.09.2017 10:56
IP: 35.195.209.---
(продовження і закінчення)
Mike Naplekov:
Та ні!!!...ЦЕ – саме (!) ВИ (!!) ПРИКИДАЄТЕСЬ!!! (Чи то придурюєтеся...)
1) Дві людини родом з Галичини, – В'ятрович та Парубій, – це зовсім не "галичанське володарювання" (Смайлик "smile")!
2) ОУН – не "галицька"! Вищий адміністративний суд 16 січня 2013 підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, якими визнано законним указ президента Віктора Ющенка про ВИЗНАННЯ ЧЛЕНІВ ОУН І ВОЇНІВ УПА УЧАСНИКАМИ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.
3) Тож – ні пересічні, ні "видатні" галичани – сучасний олігархат (в цілому) ніяк не обслуговують!
3) Тож – і ви, рашистський провокаторе – не напружуйтесь так більше!
LYCIV_OLGA _ 29.09.2017 10:54
IP: 35.187.20.---
Mike Naplekov:
LYCIV_OLGA:
І ще – Володимир Скачко _ 26.09.2017 13:36:
... А між тим, за 26 років незалежності галичани ще ЖОДНОГО разу не були при владі – спочатку київська комуна, потім дніпропетровські директори, далі донецькі бандобізнесюки, тепер вінницькі бариги. Хто може дорікнути Галичині у неправильному владуванні?
Прикидується? чи йому і дійсно не можна довіряти студентів.Певно не чув пан ані про В'ятровича, а ні Парубія, ані купу інших "діячів" провладних. І ось, наприклад один з результатів "владування" – коли сейм прийняв постанову про геноцид поляків укр. націоналістами (ОУН), то Рада відповіла що це проти укр. народу. А хто їй дозволяв прирівнювати галицьку ОУН до всього укр. народу? Парубій? він читати не вміє про кого була постанова сейму? чи це і є галицьке владування, пане Скачко, натягування ОУН на Україну? точніше віддане служіння деяких "видатних" галичан олігархії.
(див.продовження)
-Vesna- _ 29.09.2017 10:44
IP: 35.190.221.---
Mike Naplekov:
-Vesna-:
Mike Naplekov:
Чужою культура може бути тільки для дикуна:)
Та що блін за дурниця...
Записуйтесь у загони та починайте палити книжки з "чужою " культурою, ви дуже прогресуєте у плані виокремлення "своєї".
А от знищувати чужу культуру – це дійсно дикунство... яке приходить в голову дикунам.
Ваші причинно-наслідкові ланцюжки... це... жах.
-Vesna- _ 29.09.2017 08:52
IP: 35.195.209.---
Mike Naplekov:
Чужою культура може бути тільки для дикуна:)
Та що блін за дурниця...
Yaroslav Yurkiv _ 28.09.2017 14:42
IP: 35.195.100.---
Mike Naplekov:
Yaroslav Yurkiv:
...Думаю, що більшість сучасного покоління поняття не має, хто це такий?
І Слава Богу, бо це чужа культура, та ще й ворожа, а знати треба в першу чергу свою, рідну.
Знати і шанувати!
Чужою культура може бути тільки для дикуна:)
Свайой чужа культура може бути лише для капцана:)
Yaroslav Yurkiv _ 28.09.2017 11:56
IP: 35.195.195.---
Mike Naplekov:
Пропоную пану Якименко провести простий експеримент – найкращій, найемоціональніший, найіраціональніший текст українською пробубонить хтось, а найгірший, раціонально-імперський російською читає Іраклій Андронніков. І порівняємо почуття що це викликало:)
===============
Та на хєра українцю здався якійсь Андронніков?
Думаю, що більшість сучасного покоління поняття не має, хто це такий?
І Слава Богу, бо це чужа культура, та ще й ворожа, а знати треба в першу чергу свою, рідну.
Знати і шанувати!

"Розкуйтеся, братайтеся!
У чужому краю
Не Шукайте, не питайте
ТОГО, ЩО немає
І на небі, а не тільки
На чужому полі.
В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля..."

+10500!!!
Yaroslav Yurkiv _ 28.09.2017 11:12
IP: 35.195.121.---
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
[.
Я за Хмеля, але не за його помилку, і тим більше, не за польського магната:)
Оце і є погляд на Україну крізь окуляри колонізаторів. Що у вас, що у Майка, що у автора. Якщо Україна була колонією, то сюди могли приїхати тільки ті люди, яким дозволяв це зробити імперський центр. Як і у всіх колоніях на світі. Є ж наука, постколоніальні студії. Все це тепер настільки зрозуміле, що і писати немає сенсу. Дацюка б ніхто не критикував, якби він сказав, що через колоніальне минуле в країні стільки то нащадків колоніальної адміністрації і думаймо як бути.
Де ж ви побачили в Галичині нащадків колоніальної адміністрації?
Є, звичайно, перекинчики, але більшість – супротивники будь-яких колонізаторів!
Тому і вирує нині Україна...
СВОБОДИ хоче!
бун _ 28.09.2017 06:20
IP: 77.123.162.---
Yaroslav Yurkiv:
бун:
[.
Я за Хмеля, але не за його помилку, і тим більше, не за польського магната:)
Оце і є погляд на Україну крізь окуляри колонізаторів. Що у вас, що у Майка, що у автора. Якщо Україна була колонією, то сюди могли приїхати тільки ті люди, яким дозволяв це зробити імперський центр. Як і у всіх колоніях на світі. Є ж наука, постколоніальні студії. Все це тепер настільки зрозуміле, що і писати немає сенсу. Дацюка б ніхто не критикував, якби він сказав, що через колоніальне минуле в країні стільки то нащадків колоніальної адміністрації і думаймо як бути.
руслан49 _ 28.09.2017 05:47
IP: 35.195.151.---
LYCIV_OLGA:
А між тим, за 26 років незалежності галичани ще ЖОДНОГО разу не були при владі – спочатку київська комуна, потім дніпропетровські директори, далі донецькі бандобізнесюки, тепер вінницькі бариги. Хто може дорікнути Галичині у неправильному владуванні?
(див.закінчення)
Так Садовому пропонували стати керівником уряду. Що він на це сказав – "Ой біда, біда в Україні, а мене хочуть зробити відповідальним. Не піду я туди."
Це типова практика Самопомочі. Волати "Давай, давай", як їм хочеться, а брати відповідальність за пропоновані ними заходи – зась.
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 23:44
IP: 35.189.208.---
Mike Naplekov:
Mykola Fedoriy:
Mike Naplekov:
Війн із-за мови та історіі не буває...Війни завжди розв'язуються із-за заволодіння територіями та ресурсами на них...
А АТО буває? а націоналістичні майдани бувають?:)
Громадянські війни якраз і вирішують питання влади, яке є первісним, ресурси з теріторією то вже бонус.
А Крим кацапи захопили з якою метою?
А пів Донбасу?
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 21:45
IP: 35.195.237.---
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
)
Просто такими ми є, мешканці українських рівнин. На відміну вас, горян. Ми щось типу Тіля Уленшпігеля. Проте тепер на наше запитання до рускоязичних яку саме культуру вони відстоюють, то ті відповідають вєлікую культуру Луцка і Полтави, я це про Достоєвського і Гоголя.
Ви мені нагадуєте іншого "справжнього" українця, але пам'ятайте обидва: УП can not carry double!
цей справжній українець, якого ви маєте на увазі, очевидно, джут, якого я ще пам'ятаю сотником, є вашим однодумцем, ви обидва, як він каже, за Хмеля, а я за Вишневецького. А це дві різні України, моя самостійна, ваша московська та польська колонії.
Я за Хмеля, але не за його помилку, і тим більше, не за польського магната:)
Mykola Fedoriy _ 27.09.2017 21:39
IP: 46.118.141.---
Причиною війн ніколи не була мова чи історія...Війни завжди розв'язувались із-за заволодіння чужими територіями та ресурсами на них – людськими, індустріальними та природніми...Це часто окупантами називалось "розширенням життєвого простору
Mykola Fedoriy _ 27.09.2017 21:21
IP: 46.133.243.---
Mike Naplekov:
Війн із-за мови та історіі не буває...Війни завжди розв'язуються із-за заволодіння територіями та ресурсами на них...
LYCIV_OLGA _ 27.09.2017 20:24
IP: 35.195.100.---
(закінчення)
А на завершення – maksimsa _ 27.09.2017 01:04:
...Все мои предки из центральной Украины, все – украиноязычны, но война, институт и последующая служба сделали из моих родителей рускоязычными. Это называется НАСИЛЬСТВЕННАЯ РУСИФИКАЦИЯ, а не те русские ученые и инженеры, которые согласно Дацюку приезжали в Украину и сделали образование и государственную службу ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО рускоязычной. Идиотизм Дацюка заключается и в том, что Галичина виновна в отсутствии реформ в Украине, заключив с олигархами сделку – мы, галичане, занимаемся украинизацией и не мешаем олигархам обворовывать страну. Дацюк бредит. Да, когда-то было больше надежд, что из среды галичан выйдет больше патриотов, талантливых политиков. Но видно НКВД и ГУЛАГ хорошо поработали, чтобы уничтожить лучших людей Галичины, но все же надеюсь, что не настолько хорошо, чтобы ШВАЛЬ, подобная Дацюку, делала в Украине погоду.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter