Сергій Дацюк Філософ

ГАЛИЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

26 вересня 2017, 11:03

Отже в Україні є непублічний консенсус з деяких напрямків культурної політики, але публічної державної культурної політики немає. Цей консенсус укладено галичанами від імені всіх українців з Президентом від імені всієї держави, решта ж українців та решта правлячого класу при цьому проігноровані. Обидві сторони цього консенсусу така ситуація влаштовує. Але чи влаштовує така ситуація всіх українських громадян?

На мою статтю "Українізація та вирішення російського питання" було отримано відгуки – статті Юрія Винничука "З Адольфом під ручку" (20.09), Ореста Друля "Галицький сепаратизм. Як є." (25.09) та Анатолія Якименка "Чому в Україні не буде вирішене російське питання" (25.09).

Саме ці статті доводять, що в Україні таки є консенсус з деяких напрямків культурної політики. Але цей консенсус непублічний, несистемний та нестратегічний.

Зі статтею Винничука я сперечатися не буду – вона про те, який Винничук хороший і який я поганий, тобто беззмістовна щодо культурної політики. А от статті Друля та Якименка чи не вперше вивели питання проукраїнської культурної політики у площину відвертості та спроб публічного формулювання.

Отже зі статтею Ореста Друля я буду сперечатися.

Наведу дві цитати з цієї статт.

"...Галичина в уяві галичан – можу поділитися цією сокровенною таємницею – це і є Україна, чиста Україна без Росії і без всього її 363-річного намулу..."

"...Своїм текстом Дацюк показує, як це працює всередині України: після того, як російський дискурс сепарувався від українського, цей інтелектуал (функцією якого, власне, і є працювати зі смислами) перестав – от точно як описав Алтунян – розуміти український контекст, а кращих українських письменників почав сприймати як носіїв сепаратистичної ідеї..."

Це антагоністично суперечливі тези. Або ж я відірвався від України, але тоді це має бути вся Україна, яка точно не зводиться до Галичини. Або ж Галичина в уяві галичан це і є вся Україна, тоді це дійсно сепаратизм, і я, обстоюючи великоукраїнство, справедливо не сприймаю іронії Андруховича щодо "Эдіной краини".

Люди здебільшого не помічають, як вони дихають. Люди часто не помічають власний егоїзм, лише чужий бачать. Галичани щиро вважають, що їх уявлення про те, що Галичина це і є вся Україна, не є сепаратними. Жодна логіка їх тут не переконає, бо вони вважають, що вони мають право так вважати, а отже мають право на українізацію всієї України. Тобто галичани щиро не розуміють, чому їх називають сепаратистами. Той же автор іншої статті-відгуку Анатолій Якименко теж цього не розуміє, говорячи приблизно те саме про гіперідентичність галичан в Україні і щодо України.

Я уважно прочитав статтю пана Друля. Вона непогано розписує засновки та аргументацію українізації в сфері культурної політики. Але робить традиційну для галичан помилку – вона не враховує системний та стратегічний підхід. Українізація це не тільки мовна натуралізація обивателів через освіту, медіа та видавництво книг. Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Але значна частина індустрії, науки та бізнесу українців зосереджена не в Галичині, а саме на Півдні та на Сході. І ця частина українців навряд чи буде приставати на радикальні рухи галичан в цьому процесі, особливо, якщо відчуватиме тут галицький сепаратизм – галичани це і є вся Україна.

Адже що таке за великим рахунком процес русифікації України ХХ століття? Критикуючи Винничука, можна сказати, що русифікацію значної частини України здійснили не росіяни-голота, про яких він згадує. Русифікацію значної частини України здійснили російські науковці, російські управлінці (чиновники), російські інженери та російські спеціалісти, яких Москва в Україну направляла. І всі ці спеціалісти були навряд чи гірші в плані культури, ніж українці. Просто вони привносили свою культуру. Тобто вони не смерділи та не були більш аморальними за українців того ж соціального статусу.

Цей процес індустріалізації, наукового та управлінського колоніалізму з боку росіян створив загалом сьогоднішню колоніальну Україну. Тобто це той процес, який мала би започаткувати Україна на початку ХХ століття, але який вона не започаткувала через конфлікт всередині еліти та петлюрівщину як регіональний сепаратизм без розуміння важливості держави, армії та стратегічних програм небільшовицького спрямування.

Чому більшовизм перемагає в Україні? Найголовніше, через низький інтелектуальний та концептуальний рівень українського правлячого класу. Фактично нічого крім етнонаціоналізму український правлячий клас на початку ХХ столітті Україні запропонувати не зміг.

Але питання питань – що робити сьогодні з російськомовними українцями, які частіше за все і є тими самими науковцями, управлінцями, бізнесменами та спеціалістами. Ніяка статистика українізації, яку наводить Оресть Друль, тут не допоможе. Тому що російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні.

Можливо, Галичина має визначати напрямок українізації України, але швидкість та рівень радикальності українізації мають визначати інші регіони України, зокрема Південь та Схід України. Саме такий принцип і може бути основою політичної нації. Галицький підхід, що ми краще знаємо не тільки, куди нам потрібно, але і як радикально та швидко це потрібно зробити, – це сепаратний підхід.

Те, що робить сьогодні Збруч, – це вивищення питання української культурної політики над іншими питання державної стратегії та ігнорування цих інших більш важливих питань. Давайте подивимось, що ж це за інші питання.

Нинішній консенсус галицької еліти та Центру в Україні спробував сформулювати Анатолій Якименко: "Ніхто в Україні не буде вирішувати російського питання офіційно. По-перше, це небезпечно і українці на це не підуть. По-друге, до офіційного вирішення не готові обидві сторони.

Українізація та російське питання уже вирішується без етнічних росіян і російськомовної інтелектуальної еліти. Його вирішує українська російськомовна політична верхівка з галицькою елітою, за наступним сценарієм: фасадна українська мова вищої політичної влади, делегування повноважень з українізації галичанам, локалізація процесу в рамках західноукраїнських територій, повна свобода дій в "анклаві" в обмін на політичну підтримку Центру".

Це сепаратний консенсус галичан всередині України задля підтримки корумпованої олігархічної влади Центру. Фактично це корупція з боку галичан. Причому, Якименко не сформулював інші аспекти цього скандального сепаратного консенсусу:

1) Центр використовує небажання галичан воювати за Донбас, намагаючись досягти миру на окупованій території суто засобами міжнародного права.

2) Центр свідомо не збирається розповсюджувати радикальну українізацію на території Сходу та Півдня України, тобто Центр готує ситуацію, коли радикальні закони по українізації будуть саботуватися самим Центром та в цих регіонах.

3) Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії та на русифікованість значної частини правлячого класу в Центрі, допоки він буде демонструвати фасадну українізацію.

4) Галичани закривають очі на корупцію Центру, допоки вони будуть мати виняткові повноваження з українізації всієї України.

5) Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру в обмін на те, щоб ця вибірковість реформування включала радикальну українізацію в країні.

Такий сепаратний консенсус галичан з Центром стає на заваді повноцінним реформам, боротьбі з корупцією, деолігархізації та власне системній та стратегічній українізації, яка би могла бути не настільки радикальною та агресивною щодо російськомовних українців (чи росіян у їх позиціонуванні галичанами), але менш конфліктною та більш ефективною.

Окрім того, вперше в історії незалежної України важливе питання про основи культурної політики вирішується на загальнонаціональній дискусії в Інтернеті в обхід телебачення. Відсутність участі телебачення в такому важливому питанні є частиною цього непублічного галицького консенсусу, тобто це є медіа-політикою Центру, яка передбачає просування маніпулятивного порядку денного в Україні та недопуск критиків влади на телебачення. Це ганебно.

Анатолій Якименко критикує галичан за віру у ідентичність понад усе та за віру у спроможність європейської фундаментальної та християнської філософії.

Я би галичан зокрема, але не тільки галичан, але і всіх українців, критикував би взагалі за віру у ідентичність та відсутність власної спроможності до живої філософії та стратегування.

Коли світ радикально змінюється, замість процесу ідентифікації надважливим стає процес самовизначення. Ідентифікувати завжди можна з минулим чи з тим, що є. Самовизначатися можна у нових та інноваційних процесах.

Самовизначення українців має бути не щодо мови та культури, а щодо мислительних установок, мотиваційних настанов та щодо естетичних орієнтацій. Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією.

Отже не ідентичність, а самовизначення – основа розмежування імперської Росії та постколоніальної України. Тобто, більш важливим за мову та культуру має стати самовизначення щодо майбутнього в технологічних та соціо-культурних інноваціях.

Галицький консенсус є ганебний для України не тільки тому, що він корупційний та непублічний. Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний.

Агов, українські інтелектуали! Своїм мовчанням ви ображаєте українців в цій дискусії.

Ви справді вважаєте, що непублічна і радикальна українізація всередині галицького консенсусу на користь Україні?

Я готовий бути найбільшою сволотою, яка під час війни захищає право росіян Росії та російськомовних в Україні на гідність та майбутнє.

Але ви скажіть це вголос.

powered by lun.ua
Коментарі — 280
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 11:10
IP: 35.189.208.---
Ostap Ko:
А чому, власне, галичани не повинні вимагати українізації, а вимагати інші реформи – повинні? Реформами без Галичини складно займатись?... А українізацією без Галичини хто буде займатись??? Повірте, так не хочеться в Києві, Одесі, Полтаві на запитання, "ти со львова?" Відповідати так я з України.
Відповідайте: "Я – з Лємбергу!", і нехай кацапська собака ламає си голову, гдє ета?
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 11:05
IP: 35.189.215.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
...після завершення впровадження зазначеного вище "мирного плану порошенка-путіна" "миротворці" – українське військо не матиме права носити на шевроні Тризуб, а українські націоналісти – червоно-чорне знамено. Не тому, що їм заборонять, а тому, що не матимуть права...Igor Ovchar
Ну, хоч автомати, будуть мати право носити?
А більше нічого і не потрібно українському націоналістові:)
На добраніч усім!
ото ж и кажу "галичане" и луга/н/донцы – братья.
На добранич
А от ти нам не брат, бо боїшся автомату, як дідько ладану.
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 11:04
IP: 35.190.198.---
Orest Jj:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури.
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
В дуже серемудрий спосіб ви це сдєлалі:)
Просто такими ми є, мешканці українських рівнин. На відміну вас, горян. Ми щось типу Тіля Уленшпігеля. Проте тепер на наше запитання до рускоязичних яку саме культуру вони відстоюють, то ті відповідають вєлікую культуру Луцка і Полтави, я це про Достоєвського і Гоголя.
кому вы это пишете? Комуняке, который живет чуть ли не на красной площади?
Він знає, кому пише, і ти знаєш, але при цьому звіздиш...
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 11:01
IP: 35.195.168.---
Vlad Doroshenko:
Подібно наміру Назарбаєва щодо казахської перевести укр і рос мову на латиницю і обидві зробити держ мовами України. На відміну від рос на кирилиці у наших окупантів. Це стимулює наші майбутні технологічні та соціо-культурні інновації і дасть опору на Захід. Ясно, що фаріоно-тягнибоки будуть триматись за кирилицю.
...аспекти цього скандального сепаратного консенсусу: 6) мліють від постколоніального страждання від влади і окупації і, за словами Драча, сьогодні на колінах селом зустрічають тіло мертвого героя, а завтра гайда на поїзд Львів-Москва на заробітки...
А як бути зі звуками?:)
Ті, котрі давно приїжджають на заробітки в Кацапстан, на коліна не впадуть, бо це люди зі зламаною рубльом психікою.
Як тільки потяг перетинає кордон, вони одразу переходять на язик та хапаються за мобільники, а їх обличчя просвітлюються від очікуваної зустрічі с хазяінам.
Розумію цю публіку в їх бажанні заробити, але не поважаю за принизливу поведінку...
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 10:39
IP: 35.195.100.---
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури.
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
В дуже серемудрий спосіб ви це сдєлалі:)
Просто такими ми є, мешканці українських рівнин. На відміну вас, горян. Ми щось типу Тіля Уленшпігеля. Проте тепер на наше запитання до рускоязичних яку саме культуру вони відстоюють, то ті відповідають вєлікую культуру Луцка і Полтави, я це про Достоєвського і Гоголя.
Ви мені нагадуєте іншого "справжнього" українця, але пам'ятайте обидва: УП can not carry double!
Ua Gall _ 27.09.2017 09:54
IP: 178.212.102.---
пане Даюк,не впихУй нам невпихуемое.

Мягкая земля рождает мягких людей.
царь Кир
Вот как надо проводить украинизацию;
"Став в 1925 главой компартии Украины,каганович повёл"украинизацию республики в необычайно высоком темпе.Уже к февралю 1926 весь УПРАВЛЕНЧЕСКИЙ аппарат должен был завершить проверку на знание
украинского языка.СЛУЖАЩИЕ,не выучившим языка,предлагалось овладеть им в течении трёх месяцев.
Тех,кто не выполнял этого требования ВРЕМЕННО увольняли с работы.
Киевская опера в 1926 была украинизирована на 85%; из семи опер её первого цикла шесть давались на укр.языке,одна на еврейском,а на русском языке,на котором разговаривали 70% рабочих семей Киева, -ни одной."
Балда,а почему у Кагановича получилось?Так захотели евреи.А почему ныне так медленно и долго идёт
украинизация?Так хотят евреи.И почему?Потому шо у нас нет украинских евреев,а только евреи Украины.
А евреи Украины нам не нужны.
Поэтому предлагаю ВРЕМЕННО уволить Авакова и ему подобным...
Orest Jj _ 27.09.2017 09:13
IP: 77.52.95.---
Petras Rebokov:
"В понедельник, 26 сентября, на телеканале "РЕН ТВ" вышла передача "Самые шокирующие гипотезы" под названием "А Земля-то плоская".
В фильме говорится о том, что на самом деле Земля плоская, а фотографии круглой планеты являются фальшивкой.
Герои передачи настаивают, что плоская Земля была на всех древних картах, а о том, что Земля накрыта небесной твердью, говорилось еще в Библии.
Утверждается, что съемки астронавтов в невесомости сняты с помощью компьютерной графики. Цель всей фикции – имитировать бурную деятельность космических агентств, в частности NASA, чтобы получать триллионы долларов в год.

Пы.Сы. В интервью Известиям гендиректор ВЦИОМ Валерий Федоров рассказал, что социологи в ходе опросов обнаружили необычный факт – четверть россиян считают, что Солнце вращается вокруг Земли.
"Это социологический факт, который мы установили, затем перепроверили и снова подтвердили", – рассказал Федоров.
руслан49 _ 27.09.2017 09:09
IP: 35.189.218.---
Petras Rebokov:
руслан49:
Певна розкутість у поведінці жителів Львівської області є. Можливо в час війни вони почувають себе більш захищеними і думають, що у всякому випадку Путін дарує їм автономію. Взяти Самопроміч. Все їм погано, все не так. А як треба. вони не говорять. Але ж тому самому Садовому пропонували пост керівника Уряду. А що він на це відповів – "Ой біда, біда в Україні, а мене хочуть зробити відповідальним, не піду я туди".
Вот хох/лы глупые, хотели американцам в тихую подарить русский Крым под базу НАТО, обломилось, понесли убытки, теперь поносят в этом конфузе только В.В.Путина, но не себя – обосраных по полной.
Спочатку "глупиє хо"хли" кацапам подарілі базу в Криму.
LYCIV_OLGA _ 27.09.2017 09:04
IP: 35.195.195.---
valsh01:
...Один регион – Галичина – взял на себя ответственность подровнять всех украинцев под свой стандарт, и провести украинизацию других регионов страны. Украинцы должны быть такими, как это себе представляют галичане – украиноговорящими (уже сегодня), имеющими родственников в УПА, играющими на трембитах (или цимбалах – всё время путаю). Другие украинцы для них – недо-украинцы.
А власть (по Дацюку – Центр, Киев) это вполне устраивает. Поскольку власти по барабану – и цимбалы, и язык, и украинизация, и объединение украинцев. У нее другой приоритет – бабло. А галичане этому не препятствуют))
Простите, что я вмешиваюсь, но (!) и другие регионы (!!) точно также – ничуть этому "не препятствуют"!!!
mihaylenco _ 27.09.2017 08:36
IP: 93.171.73.---
Щось тут автор накрутив. Вигадав якийсь галицький консенсус... Що галицький сепаратизм в головах існує, сумнівів немає. Це цілком природньо. Так само, як сепаратизм одеський, харківський, чи вінницький. Певна частина суспільства завжди була сепаратистами. І це ні в якому разі не архаїчні, та відсталі люди. Навпаки – це найбільш розвинути, та найбільш активна частина суспільства. Та частина суспільства, яка не бажає терпіти над собою панів з Центру.

Все дуже просто. Щоб не було сепаратизму, повинні діяти закони. Повинні бути не фасадні, а реальні свободи. Щоб окремі люди рвалися жити в Україні. А не навпаки.

Поки окремі люди чимдуж тікають з України, безглуздо очікувати, що не буде великих груп з такими самими бажаннями.
руслан49 _ 27.09.2017 08:29
IP: 35.195.209.---
Певна розкутість у поведінці жителів Львівської області є. Можливо в час війни вони почувають себе більш захищеними і думають, що у всякому випадку Путін дарує їм автономію. Взяти Самопроміч. Все їм погано, все не так. А як треба. вони не говорять. Але ж тому самому Садовому пропонували пост керівника Уряду. А що він на це відповів – "Ой біда, біда в Україні, а мене хочуть зробити відповідальним, не піду я туди".
mihaylenco _ 27.09.2017 08:17
IP: 93.171.73.---
Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Якби це зробили в 1991 році на законодавчому рівні, то культура, освіта, та побут підтяглися б самі по собі. Без усяких окремих законів.
Anatol Zubenko _ 27.09.2017 08:12
IP: 35.187.124.---
maksimsa:
Еще одно, Дацюк обвиняет украинцев в отсутствии стратегического мышления и считает одним из признаков этого украинизацию. Но как раз украинизация является одной из стратегических целей Украины, без чего страна не состоится. Разногласия тут касаются в основном методов и темпов украинизации. Непонимание этого является признаком отсутствия стратегического мышления у "философа" Дацюка, либо это означает, что цели Дацюка отличны от целей большинства украинцев и не имеют ничего общего с построением Украины, как национального государства.
Вот-вот, такие у нас философы...Я вообще сомневаюсь что у него есть диплом, а если есть-тогда он, действительно, редкая сволочь...
Logic2009 _ 27.09.2017 07:36
IP: 91.196.177.---
что бы работать
=============================
Очередной "перл" от безмозглого.
Впору создавать словарь "русского" языка Семижопова.
Иди в третий класс, дегенерат.
Andrey Kononenko _ 27.09.2017 07:25
IP: 188.163.73.---
бун:
Нк згоден с тем, что для украïнофобiв киевская интеллигентка Забужко страшнее галичан.
maksimsa _ 27.09.2017 01:51
IP: 176.38.36.---
Еще одно, Дацюк обвиняет украинцев в отсутствии стратегического мышления и считает одним из признаков этого украинизацию. Но как раз украинизация является одной из стратегических целей Украины, без чего страна не состоится. Разногласия тут касаются в основном методов и темпов украинизации. Непонимание этого является признаком отсутствия стратегического мышления у "философа" Дацюка, либо это означает, что цели Дацюка отличны от целей большинства украинцев и не имеют ничего общего с построением Украины, как национального государства.
maksimsa _ 27.09.2017 01:04
IP: 176.38.36.---
Две совершенно позорные статьи Дацюка. Он хочет, чтобы кто-то назвал его сволочью, you are welcome – Дацюк – мерзкая сволочь. Все мои предки из центральной Украины, все – украиноязычны, но война, институт и последующая служба сделали из моих родителей рускоязычными. Это называется НАСИЛЬСТВЕННАЯ РУСИФИКАЦИЯ, а не те русские ученые и инженеры, которые согласно Дацюку приезжали в Украину и сделале образование и государственную службу ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО рускоязычной. Идиотизм Дацюка заключается и в том, что Галичина виновна в отсутствии реформ в Украине, заключив с олигархами сделку – мы, галичане, занимаемся украинизацией и не мешаем олигархам обворовывать страну. Дацюк бредит. Да, когда-то было больше надежд, что из среды галичан выйдет больше патриотов, талантливых политиков. Но видно НКВД и ГУЛАГ хорошо поработали, чтобы уничтожить лучших людей Галичины, но все же надеюсь, что не настолько хорошо, чтобы ШВАЛЬ, подобная Дацюку, делала в Украине погоду.
бун _ 27.09.2017 01:02
IP: 77.123.162.---
Andrey Kononenko:
бун:
Галичани ніяка не проблема для українофобів, але з них ніхто чомусь не гавкне в сторону Забужко чи Покальчука, бо тоді і по морді можна отримати, по наглой рыжей морде.
Феерия продолжается. Вы верите в то, что пишете?
Андрію, а з чим ви не згодні? Просто треба виходити з колоніальних міфів або емігрувати. В мережі є праці Норта, Фукуями, Де Сото. На форумі у Львові Петро Кралюк презнтував книгу Богдан Хмельницький. Іншими словами, все це дуже банально, Україна є типовою країною європейського фронтиру від фінів на півночі і греків на півдні. І в час інформаційної відкритості продовжувати колоніальні байки абсурдно.
Andrey Kononenko _ 27.09.2017 00:46
IP: 188.163.73.---
Ostap Ko:
А чому, власне, галичани не повинні вимагати українізації, а вимагати інші реформи – повинні? Реформами без Галичини складно займатись?... А українізацією без Галичини хто буде займатись??? Повірте, так не хочеться в Києві, Одесі, Полтаві на запитання, "ти со львова?" Відповідати так я з України.
А вы не разговаривайте со львовским акцентом, и спрашивать не будут.
Andrey Kononenko _ 27.09.2017 00:44
IP: 188.163.73.---
бун:
Галичани ніяка не проблема для українофобів, але з них ніхто чомусь не гавкне в сторону Забужко чи Покальчука, бо тоді і по морді можна отримати, по наглой рыжей морде.
Феерия продолжается. Вы верите в то, что пишете?
Ostap Ko _ 27.09.2017 00:41
IP: 35.195.151.---
А чому, власне, галичани не повинні вимагати українізації, а вимагати інші реформи – повинні? Реформами без Галичини складно займатись?... А українізацією без Галичини хто буде займатись??? Повірте, так не хочеться в Києві, Одесі, Полтаві на запитання, "ти со львова?" Відповідати так я з України.
бун _ 27.09.2017 00:19
IP: 77.123.162.---
Галичани ніяка не проблема для українофобів, але з них ніхто чомусь не гавкне в сторону Забужко чи Покальчука, бо тоді і по морді можна отримати, по наглой рыжей морде.
Orest Jj _ 27.09.2017 00:14
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
...після завершення впровадження зазначеного вище "мирного плану порошенка-путіна" "миротворці" – українське військо не матиме права носити на шевроні Тризуб, а українські націоналісти – червоно-чорне знамено. Не тому, що їм заборонять, а тому, що не матимуть права...Igor Ovchar
Ну, хоч автомати, будуть мати право носити?
А більше нічого і не потрібно українському націоналістові:)
На добраніч усім!
ото ж и кажу "галичане" и луга/н/донцы – братья.
На добранич
Orest Jj _ 27.09.2017 00:11
IP: 77.52.54.---
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури.
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
В дуже серемудрий спосіб ви це сдєлалі:)
Просто такими ми є, мешканці українських рівнин. На відміну вас, горян. Ми щось типу Тіля Уленшпігеля. Проте тепер на наше запитання до рускоязичних яку саме культуру вони відстоюють, то ті відповідають вєлікую культуру Луцка і Полтави, я це про Достоєвського і Гоголя.
кому вы это пишете? Комуняке, который живет чуть ли не на красной площади?
Vlad Doroshenko _ 27.09.2017 00:11
IP: 93.72.70.---
Подібно наміру Назарбаєва щодо казахської перевести укр і рос мову на латиницю і обидві зробити держ мовами України. На відміну від рос на кирилиці у наших окупантів. Це стимулює наші майбутні технологічні та соціо-культурні інновації і дасть опору на Захід. Ясно, що фаріоно-тягнибоки будуть триматись за кирилицю.
...аспекти цього скандального сепаратного консенсусу: 6) мліють від постколоніального страждання від влади і окупації і, за словами Драча, сьогодні на колінах селом зустрічають тіло мертвого героя, а завтра гайда на поїзд Львів-Москва на заробітки. Туди, де більш технологічні робочі місця. Бо швидкі схематозні вітчизняні гроші вбивають залишки ще радянської технології. А етно-банани (укупі з монополістами) добивають написане російською вітчизняне машинобудування і все, що складносформульоване. А Дацюк швидше про сволоту і ганебне ніж про наше щасливе майбуття.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter