Сергій Дацюк Філософ

ГАЛИЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

26 вересня 2017, 11:03

Отже в Україні є непублічний консенсус з деяких напрямків культурної політики, але публічної державної культурної політики немає. Цей консенсус укладено галичанами від імені всіх українців з Президентом від імені всієї держави, решта ж українців та решта правлячого класу при цьому проігноровані. Обидві сторони цього консенсусу така ситуація влаштовує. Але чи влаштовує така ситуація всіх українських громадян?

На мою статтю "Українізація та вирішення російського питання" було отримано відгуки – статті Юрія Винничука "З Адольфом під ручку" (20.09), Ореста Друля "Галицький сепаратизм. Як є." (25.09) та Анатолія Якименка "Чому в Україні не буде вирішене російське питання" (25.09).

Саме ці статті доводять, що в Україні таки є консенсус з деяких напрямків культурної політики. Але цей консенсус непублічний, несистемний та нестратегічний.

Зі статтею Винничука я сперечатися не буду – вона про те, який Винничук хороший і який я поганий, тобто беззмістовна щодо культурної політики. А от статті Друля та Якименка чи не вперше вивели питання проукраїнської культурної політики у площину відвертості та спроб публічного формулювання.

Отже зі статтею Ореста Друля я буду сперечатися.

Наведу дві цитати з цієї статт.

"...Галичина в уяві галичан – можу поділитися цією сокровенною таємницею – це і є Україна, чиста Україна без Росії і без всього її 363-річного намулу..."

"...Своїм текстом Дацюк показує, як це працює всередині України: після того, як російський дискурс сепарувався від українського, цей інтелектуал (функцією якого, власне, і є працювати зі смислами) перестав – от точно як описав Алтунян – розуміти український контекст, а кращих українських письменників почав сприймати як носіїв сепаратистичної ідеї..."

Це антагоністично суперечливі тези. Або ж я відірвався від України, але тоді це має бути вся Україна, яка точно не зводиться до Галичини. Або ж Галичина в уяві галичан це і є вся Україна, тоді це дійсно сепаратизм, і я, обстоюючи великоукраїнство, справедливо не сприймаю іронії Андруховича щодо "Эдіной краини".

Люди здебільшого не помічають, як вони дихають. Люди часто не помічають власний егоїзм, лише чужий бачать. Галичани щиро вважають, що їх уявлення про те, що Галичина це і є вся Україна, не є сепаратними. Жодна логіка їх тут не переконає, бо вони вважають, що вони мають право так вважати, а отже мають право на українізацію всієї України. Тобто галичани щиро не розуміють, чому їх називають сепаратистами. Той же автор іншої статті-відгуку Анатолій Якименко теж цього не розуміє, говорячи приблизно те саме про гіперідентичність галичан в Україні і щодо України.

Я уважно прочитав статтю пана Друля. Вона непогано розписує засновки та аргументацію українізації в сфері культурної політики. Але робить традиційну для галичан помилку – вона не враховує системний та стратегічний підхід. Українізація це не тільки мовна натуралізація обивателів через освіту, медіа та видавництво книг. Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Але значна частина індустрії, науки та бізнесу українців зосереджена не в Галичині, а саме на Півдні та на Сході. І ця частина українців навряд чи буде приставати на радикальні рухи галичан в цьому процесі, особливо, якщо відчуватиме тут галицький сепаратизм – галичани це і є вся Україна.

Адже що таке за великим рахунком процес русифікації України ХХ століття? Критикуючи Винничука, можна сказати, що русифікацію значної частини України здійснили не росіяни-голота, про яких він згадує. Русифікацію значної частини України здійснили російські науковці, російські управлінці (чиновники), російські інженери та російські спеціалісти, яких Москва в Україну направляла. І всі ці спеціалісти були навряд чи гірші в плані культури, ніж українці. Просто вони привносили свою культуру. Тобто вони не смерділи та не були більш аморальними за українців того ж соціального статусу.

Цей процес індустріалізації, наукового та управлінського колоніалізму з боку росіян створив загалом сьогоднішню колоніальну Україну. Тобто це той процес, який мала би започаткувати Україна на початку ХХ століття, але який вона не започаткувала через конфлікт всередині еліти та петлюрівщину як регіональний сепаратизм без розуміння важливості держави, армії та стратегічних програм небільшовицького спрямування.

Чому більшовизм перемагає в Україні? Найголовніше, через низький інтелектуальний та концептуальний рівень українського правлячого класу. Фактично нічого крім етнонаціоналізму український правлячий клас на початку ХХ столітті Україні запропонувати не зміг.

Але питання питань – що робити сьогодні з російськомовними українцями, які частіше за все і є тими самими науковцями, управлінцями, бізнесменами та спеціалістами. Ніяка статистика українізації, яку наводить Оресть Друль, тут не допоможе. Тому що російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні.

Можливо, Галичина має визначати напрямок українізації України, але швидкість та рівень радикальності українізації мають визначати інші регіони України, зокрема Південь та Схід України. Саме такий принцип і може бути основою політичної нації. Галицький підхід, що ми краще знаємо не тільки, куди нам потрібно, але і як радикально та швидко це потрібно зробити, – це сепаратний підхід.

Те, що робить сьогодні Збруч, – це вивищення питання української культурної політики над іншими питання державної стратегії та ігнорування цих інших більш важливих питань. Давайте подивимось, що ж це за інші питання.

Нинішній консенсус галицької еліти та Центру в Україні спробував сформулювати Анатолій Якименко: "Ніхто в Україні не буде вирішувати російського питання офіційно. По-перше, це небезпечно і українці на це не підуть. По-друге, до офіційного вирішення не готові обидві сторони.

Українізація та російське питання уже вирішується без етнічних росіян і російськомовної інтелектуальної еліти. Його вирішує українська російськомовна політична верхівка з галицькою елітою, за наступним сценарієм: фасадна українська мова вищої політичної влади, делегування повноважень з українізації галичанам, локалізація процесу в рамках західноукраїнських територій, повна свобода дій в "анклаві" в обмін на політичну підтримку Центру".

Це сепаратний консенсус галичан всередині України задля підтримки корумпованої олігархічної влади Центру. Фактично це корупція з боку галичан. Причому, Якименко не сформулював інші аспекти цього скандального сепаратного консенсусу:

1) Центр використовує небажання галичан воювати за Донбас, намагаючись досягти миру на окупованій території суто засобами міжнародного права.

2) Центр свідомо не збирається розповсюджувати радикальну українізацію на території Сходу та Півдня України, тобто Центр готує ситуацію, коли радикальні закони по українізації будуть саботуватися самим Центром та в цих регіонах.

3) Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії та на русифікованість значної частини правлячого класу в Центрі, допоки він буде демонструвати фасадну українізацію.

4) Галичани закривають очі на корупцію Центру, допоки вони будуть мати виняткові повноваження з українізації всієї України.

5) Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру в обмін на те, щоб ця вибірковість реформування включала радикальну українізацію в країні.

Такий сепаратний консенсус галичан з Центром стає на заваді повноцінним реформам, боротьбі з корупцією, деолігархізації та власне системній та стратегічній українізації, яка би могла бути не настільки радикальною та агресивною щодо російськомовних українців (чи росіян у їх позиціонуванні галичанами), але менш конфліктною та більш ефективною.

Окрім того, вперше в історії незалежної України важливе питання про основи культурної політики вирішується на загальнонаціональній дискусії в Інтернеті в обхід телебачення. Відсутність участі телебачення в такому важливому питанні є частиною цього непублічного галицького консенсусу, тобто це є медіа-політикою Центру, яка передбачає просування маніпулятивного порядку денного в Україні та недопуск критиків влади на телебачення. Це ганебно.

Анатолій Якименко критикує галичан за віру у ідентичність понад усе та за віру у спроможність європейської фундаментальної та християнської філософії.

Я би галичан зокрема, але не тільки галичан, але і всіх українців, критикував би взагалі за віру у ідентичність та відсутність власної спроможності до живої філософії та стратегування.

Коли світ радикально змінюється, замість процесу ідентифікації надважливим стає процес самовизначення. Ідентифікувати завжди можна з минулим чи з тим, що є. Самовизначатися можна у нових та інноваційних процесах.

Самовизначення українців має бути не щодо мови та культури, а щодо мислительних установок, мотиваційних настанов та щодо естетичних орієнтацій. Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією.

Отже не ідентичність, а самовизначення – основа розмежування імперської Росії та постколоніальної України. Тобто, більш важливим за мову та культуру має стати самовизначення щодо майбутнього в технологічних та соціо-культурних інноваціях.

Галицький консенсус є ганебний для України не тільки тому, що він корупційний та непублічний. Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний.

Агов, українські інтелектуали! Своїм мовчанням ви ображаєте українців в цій дискусії.

Ви справді вважаєте, що непублічна і радикальна українізація всередині галицького консенсусу на користь Україні?

Я готовий бути найбільшою сволотою, яка під час війни захищає право росіян Росії та російськомовних в Україні на гідність та майбутнє.

Але ви скажіть це вголос.

powered by lun.ua
Коментарі — 280
LYCIV_OLGA _ 27.09.2017 20:23
IP: 35.195.195.---
(продовження)
5. "Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру ". Приклад вибіркової реформи – освіта. Погляньте хоча б на заяви "Свободи" з приводу цієї реформи
Надумані ознаки консенсусу, як і надумане бажання видати галичан сепаратистами

І ще – Володимир Скачко _ 26.09.2017 13:36:
А ось ці його слова "російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні" і є основною причиною – автор досі відчуває себе колонізованою особою, для якої сагіб є вищим, кращим, а ми – нічого не варті. А між тим, за 26 років незалежності галичани ще ЖОДНОГО разу не були при владі – спочатку київська комуна, потім дніпропетровські директори, далі донецькі бандобізнесюки, тепер вінницькі бариги. Хто може дорікнути Галичині у неправильному владуванні?
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 27.09.2017 20:22
IP: 35.195.209.---
Отож, що стосується цього (!), – так званого, – опусу (!!), цього, – так званого, "філософа" (!!!) і в якості "проміжного підсумку" – зроблю декілька "перепостів" –

Володимир Скачко _ 26.09.2017 13:34:
Як галичанин протестую проти самого визначення "галицький сепаратизм", яке уснує лише у хворобливій уяві автора. Тим більше – проти ознак корупційного консенсусу, які знову ж таки вифілософував собі наш філософ.
1. "небажання галичан воювати за Донбас..." – та в мене студенти брали відпустки для цього
3. " Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії " – з пальця висмоктано, перші гасла "не купуй російське" з'явилися в Галичині.
4. "Галичани закривають очі на корупцію Центру" цікаво, яким мірилом це виміряно. До цієї корупції скрізь в Україні ставляться однаково – ненавидять і борються. Зрештою, продемонструйте приклади корупції, схваленої галичанами
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 27.09.2017 20:10
IP: 35.195.70.---
Борис Беккер:
В каждой дискуссии должна быть поставлена точка. Думаю, этот мой стишок годичной давности подойдет для подобной цели.
Никогда мы не будем братьями//С ушлой галицкой бандерятиной...
Любезный, да не обольщайтесь вы так!... К вам никто (!) в "братья" и не напрашивался!... Боже, упаси от такого "братства"!

А ваши "руССкомировцы" задали всем украинцам хороший урок."Инъекция" вашей "братской любви" вашего "мира" – еще долго будет выходить из нас, лет так 100, не меньше... И мы будем помнить, и дети наши, и дети наших детей – Крым, Иловайск, Мариуполь, Волноваху, Дебальцево, Зеленополье, Углегорск, сбитый Ан и малазийский Боинг, тысячи погибших и до смерти замученных героев Украины...
Вся эта боль уже в наших генах, а генетическая память штука очень "сУрьЙОзная"...

Так что – не напрягайся, рашистско-колорадская нечисть!
бун _ 27.09.2017 19:30
IP: 77.123.162.---
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
)
Просто такими ми є, мешканці українських рівнин. На відміну вас, горян. Ми щось типу Тіля Уленшпігеля. Проте тепер на наше запитання до рускоязичних яку саме культуру вони відстоюють, то ті відповідають вєлікую культуру Луцка і Полтави, я це про Достоєвського і Гоголя.
Ви мені нагадуєте іншого "справжнього" українця, але пам'ятайте обидва: УП can not carry double!
цей справжній українець, якого ви маєте на увазі, очевидно, джут, якого я ще пам'ятаю сотником, є вашим однодумцем, ви обидва, як він каже, за Хмеля, а я за Вишневецького. А це дві різні України, моя самостійна, ваша московська та польська колонії.
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 18:38
IP: 35.187.20.---
Борис Беккер:
В каждой дискуссии должна быть поставлена точка. Думаю, этот мой стишок годичной давности подойдет для подобной цели.
============
Це вже заіванене послєточіє, пане балватунцьо, а точку поставила київська біня, значно раніше:
Нікагда ми нє будєм братьямі,
Ні па родінє, ні па матєрі...
Ua Gall _ 27.09.2017 16:52
IP: 91.200.113.---
Борис Беккер:
Борис Беккер:
Ua Gall:
Батяр, тут гари не наливають. Йди в піший еротичний вандер.
Борис Беккер:
Yaroslav Yurkiv:
Який ви груньо, пане емерит.
Если кто не понял: разговор с двумя этими гебесами ведется на чисто украинской мове их родного галицкого разлива.
Балда,гляди;у нас я переможу,а у вас как?Не то я побеждю,не то я побездю,но вернее я адалею.Но ведь путьот я адаЛею до я акалею -не большой.На чистом улуском нововЯзе.
ЗашИбись!
Ua Gall _ 27.09.2017 16:43
IP: 91.200.113.---
Борис Беккер:
Yaroslav Yurkiv:

Маски сбросили "братья-гаранты"
В наши земли вошли оккупанты.
Не уйдут оккупанты от мести-
Возвратятся домой"грузом двести".
А.Бывшев
Не деЛай нам хорошо,и нам не будет плохо!
Пропеллер тебе в задницу да в зубы власовский истоптанный триколор!
МЕСТЬ уже не за горами она уже идёт за вами.
Курбан байрам.Аллах акбар!
Борис Беккер _ 27.09.2017 16:29
IP: 35.195.121.---
Борис Беккер:
Ua Gall:
Батяр, тут гари не наливають. Йди в піший еротичний вандер.
Борис Беккер:
Yaroslav Yurkiv:
Який ви груньо, пане емерит.
Если кто не понял: разговор с двумя этими гебесами ведется на чисто украинской мове их родного галицкого разлива.
Борис Беккер _ 27.09.2017 16:23
IP: 35.190.221.---
Yaroslav Yurkiv:
Yaroslav Yurkiv:
До речі, ти мене дуже образив!
Хіба можна мати віди на матір?
За_ъебошили ви Неньку, кацапьйо погане!!!
Який ви груньо, пане емерит.
Борис Беккер _ 27.09.2017 16:16
IP: 35.190.221.---
В каждой дискуссии должна быть поставлена точка. Думаю, этот мой стишок годичной давности подойдет для подобной цели.
Никогда мы не будем братьями//С ушлой галицкой бандерятиной.//С местечковым ее убожеством,//С неприкрытым донцоволожеством.//С уникальным ее умением//Наилегчайшим прикосновением//Лап, по локти пронахтигаленных,//Все вокруг превращать в развалины.//С ренегатства ее осколками,//Со словами, а в них иголками,//С рукавами, а в них стилетами,//Со шкафами, а в них скелетами. //С униатским ее камланием,//С неуемным ее желанием//Агрессивно, настырно, истово//Украинствовать, украинствовать.//Не с желанием даже – с манией//На себя обращать внимание,//Всех надменно уча и выспренно//Что есть истинно, что неистинно.//С симптоматикой наподобие//Одноклеточной русофобии,//С показаниями к санации//Гнойника в виде "культа нации".//Всё отчетливей видим это мы,//Всё рельефнее и поэтому//Никогда мы не будем братьями//С ушлой галицкой бандерятиной.
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 16:13
IP: 104.155.117.---
Yaroslav Yurkiv:
Борис Беккер:
Yaroslav Yurkiv:
Борис Беккер:
Справді, прості та мудрі слова, нє вьюноші, мужа, який знає,звідки укрокацапу загрожує апасность:)
Если бы только мне. Вы ж, уроды, Украину за 26 лет раз_ъебошили в лоскуты.
А у меня на нее, между прочим, были виды...
Шукай другіє...
До речі, ти мене дуже образив!
Хіба можна мати віди на матір?
За_ъебошили ви Неньку, кацапьйо погане!!!
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 15:17
IP: 35.195.151.---
Борис Беккер:
Yaroslav Yurkiv:
Борис Беккер:
Справді, прості та мудрі слова, нє вьюноші, мужа, який знає,звідки укрокацапу загрожує апасность:)
Если бы только мне. Вы ж, уроды, Украину за 26 лет раз_ъебошили в лоскуты.
А у меня на нее, между прочим, были виды...
Шукай другіє...
Борис Беккер _ 27.09.2017 14:53
IP: 104.155.117.---
Yaroslav Yurkiv:
Борис Беккер:
Справді, прості та мудрі слова, нє вьюноші, мужа, який знає,звідки укрокацапу загрожує апасность:)
Если бы только мне. Вы ж, уроды, Украину за 26 лет раз_ъебошили в лоскуты.
А у меня на нее, между прочим, были виды...
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 14:48
IP: 35.187.124.---
Борис Беккер:
Практически, то же самое можно сказать и более простыми словами, правда немного длиннее – опасность галицкого консенсуса для Украины заключается в:
1) Видении галичанами Галичины украинским Пьемонтом, вокруг которого должны объединиться остальные украинские земли;
2) Интегральном украинском национализме с его главной составляющей – русофобией;
3) Агрессивном неприятии советского периода в истории Украины
=====
Справді, прості та мудрі слова, нє вьюноші, мужа, який знає,звідки укрокацапу загрожує апасность:)
Борис Беккер _ 27.09.2017 14:45
IP: 35.190.198.---
Ua Gall:
Батяр, тут гари не наливають. Йди в піший еротичний вандер.
Ua Gall _ 27.09.2017 14:43
IP: 91.200.113.---
Mike Naplekov:

В України тільки два шляхи;бандеризація або бандитизація.
І.Фаріон

О каком консенсусе гаЗпадин гаВаришь?Какой консенсус может быть между УКРАИНЦАМИ и неукраинскими олигархами,для которых деньги-это их НОГИ.
Балда,и как нам избавиться от коррупции?По кушнарёвски.Пригласить 22-х олигархов на охоту...
Не деЛай нам хорошо, и нам не будет плохо!
Ua Gall _ 27.09.2017 14:23
IP: 91.200.113.---
Mike Naplekov:

пане филосоФЕ,не впихУй нам невпихуемое!

Нет "Галицького консенсусу",а есть украинский консенсус и донбасский консенсус,не подменяйте понятия,не делите нас масковскими мерками;
Разделяй и властвуй,
Наливай и пей!
А всех несогласных-
Нагибай и бей!
Не с той ли вы компашки?
Украинский проект предусматривает создание Украинского государства,а добасский проект-Юго-Западного
края России.О чём" ДНР и ЛНР" сами открыто гаВарят,шо они руССкие и хотят в Россию.
Ua Gall _ 27.09.2017 13:47
IP: 91.200.113.---
Борис Беккер:

Не впихУй нам невпихуемое!
1) У каждого государственного народа есть свой Пьемонт;
2) Русофобия -это ответная реакция на;"Украинцев нужно убивать,убивать и убивать,это я вам как
профессор гаВарю."А.Дугин,ему вторит Вал.Коровин;"Украина должна стать НоВоРоссией.За это и воюем." и прочие.
Принцип"Возлюби врагов своих" теряет смысл,если враг тебя уничтожает.
3) Не родилась Украина,а погибла.Зачем вы завалили УНР?

На остальные два утверждения тебе отвечает ребе Менахем М.Шнеерсон;
"Мы очень хорошо знаем,что национализм укрепляет нацию,делает её сильной...Мы не дадим подняться ни одному национализму,а те национальные движения,которые стремятся вывести народ из-под нашего
диктата мы уничтожим огнём и мечом."
ЗашИбись!Не деЛай нам хорошо и нам не будет плохо!
Борис Беккер _ 27.09.2017 13:21
IP: 35.187.20.---
Есть у С. Дацюка еще завихрения, типа утверждения о постколониальном статусе Украины, но, в целом, мне кажется, он на верном пути.
Борис Беккер _ 27.09.2017 13:16
IP: 35.189.215.---
"Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний".

Практически, то же самое можно сказать и более простыми словами, правда немного длиннее – опасность галицкого консенсуса для Украины заключается в:
1) Видении галичанами Галичины украинским Пьемонтом, вокруг которого должны объединиться остальные украинские земли;
2) Интегральном украинском национализме с его главной составляющей – русофобией;
3) Агрессивном неприятии советского периода в истории Украины, в котором было много негативного, но в котором и родились украинское государство и украинская нация в их нынешнем виде;
4) Прихлебательстве, обусловленном пассивным пребыванием Галичины в составе нескольких империй;
5) Непонимании того, что государства нельзя строить на голой идеологии, их нужно строить на экономическом фундаменте.
Ua Gall _ 27.09.2017 11:40
IP: 91.200.113.---
пане Дацюк,не впихУй нам невпихуемое!.

Мягкая земля рождает мягких людей.
царь Кир
ВОТ как надо проводить украинизаци.;
"Став в 1925 главой компартии Украины,Каганович повёл"украинизацию" республики в необычайно высоком темпе.Уже к февралю 1926 весь УПРАВЛЕНЧЕНСКИЙ аппарат должен был завершить проверку на знание украинского языка.
СЛУЖАЩИМ,не выучившим языка,предлагалось овладеть им в течении трёх месяцев.Тех,кто не выполнял этого требования ВРЕМЕННО увольняли с работы.
Киевская опера в 1926 была украинизирована на 85%; из семи опер её первого цикла шесть давалось на украинском языке,одна на иврите,а на русском языке,на котором разговаривали 70% рабочих семей, -ни
одной...
Балда,и почему у Кагановича получилось?Так захотели евреи.А почему ныне так медленно и долго идёт украинизация?Так хотят евреи.А почему?Потому шо у нас нет украинских евреев,а только евреи Украины.
А евреи Украины нам не нужны!Поэтому предлагаю ВРЕМЕННО уволить Авакова и иже с ним.
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 11:38
IP: 35.195.195.---
Ua Gall:
Yaroslav Yurkiv:

Пись-пись,пук-пук,а-а-а,ух!

Сгинь,ряженый!
Он под украинца
Здесь давно косит,
А за пазухой -
Камень носит.

ПОШЁЛ ВОН!!!
Косив Юрків конюшину,
І споглядав на локшину,
Що висить на вухах Галла,
Нєужелі всьо прапала?
Леонід Климчук _ 27.09.2017 11:33
IP: 94.179.61.---
Російськомовний філософствуючий паскудник-малорос, який досі не вибрався з москальської імперії.
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 11:33
IP: 35.195.121.---
mihaylenco:
Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Якби це зробили в 1991 році на законодавчому рівні, то культура, освіта, та побут підтяглися б самі по собі. Без усяких окремих законів.
Я гадаю, що в 1991 році і Ви особисто були ще не готові до такого "укрорадикалізму"?:)
Ua Gall _ 27.09.2017 11:20
IP: 35.195.195.---
Yaroslav Yurkiv:

Пись-пись,пук-пук,а-а-а,ух!

Сгинь,ряженый!
Он под украинца
Здесь давно косит,
А за пазухой -
Камень носит.

ПОШЁЛ ВОН!!!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter