Сергій Дацюк Філософ

ГАЛИЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

26 вересня 2017, 11:03

Отже в Україні є непублічний консенсус з деяких напрямків культурної політики, але публічної державної культурної політики немає. Цей консенсус укладено галичанами від імені всіх українців з Президентом від імені всієї держави, решта ж українців та решта правлячого класу при цьому проігноровані. Обидві сторони цього консенсусу така ситуація влаштовує. Але чи влаштовує така ситуація всіх українських громадян?

На мою статтю "Українізація та вирішення російського питання" було отримано відгуки – статті Юрія Винничука "З Адольфом під ручку" (20.09), Ореста Друля "Галицький сепаратизм. Як є." (25.09) та Анатолія Якименка "Чому в Україні не буде вирішене російське питання" (25.09).

Саме ці статті доводять, що в Україні таки є консенсус з деяких напрямків культурної політики. Але цей консенсус непублічний, несистемний та нестратегічний.

Зі статтею Винничука я сперечатися не буду – вона про те, який Винничук хороший і який я поганий, тобто беззмістовна щодо культурної політики. А от статті Друля та Якименка чи не вперше вивели питання проукраїнської культурної політики у площину відвертості та спроб публічного формулювання.

Отже зі статтею Ореста Друля я буду сперечатися.

Наведу дві цитати з цієї статт.

"...Галичина в уяві галичан – можу поділитися цією сокровенною таємницею – це і є Україна, чиста Україна без Росії і без всього її 363-річного намулу..."

"...Своїм текстом Дацюк показує, як це працює всередині України: після того, як російський дискурс сепарувався від українського, цей інтелектуал (функцією якого, власне, і є працювати зі смислами) перестав – от точно як описав Алтунян – розуміти український контекст, а кращих українських письменників почав сприймати як носіїв сепаратистичної ідеї..."

Це антагоністично суперечливі тези. Або ж я відірвався від України, але тоді це має бути вся Україна, яка точно не зводиться до Галичини. Або ж Галичина в уяві галичан це і є вся Україна, тоді це дійсно сепаратизм, і я, обстоюючи великоукраїнство, справедливо не сприймаю іронії Андруховича щодо "Эдіной краини".

Люди здебільшого не помічають, як вони дихають. Люди часто не помічають власний егоїзм, лише чужий бачать. Галичани щиро вважають, що їх уявлення про те, що Галичина це і є вся Україна, не є сепаратними. Жодна логіка їх тут не переконає, бо вони вважають, що вони мають право так вважати, а отже мають право на українізацію всієї України. Тобто галичани щиро не розуміють, чому їх називають сепаратистами. Той же автор іншої статті-відгуку Анатолій Якименко теж цього не розуміє, говорячи приблизно те саме про гіперідентичність галичан в Україні і щодо України.

Я уважно прочитав статтю пана Друля. Вона непогано розписує засновки та аргументацію українізації в сфері культурної політики. Але робить традиційну для галичан помилку – вона не враховує системний та стратегічний підхід. Українізація це не тільки мовна натуралізація обивателів через освіту, медіа та видавництво книг. Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Але значна частина індустрії, науки та бізнесу українців зосереджена не в Галичині, а саме на Півдні та на Сході. І ця частина українців навряд чи буде приставати на радикальні рухи галичан в цьому процесі, особливо, якщо відчуватиме тут галицький сепаратизм – галичани це і є вся Україна.

Адже що таке за великим рахунком процес русифікації України ХХ століття? Критикуючи Винничука, можна сказати, що русифікацію значної частини України здійснили не росіяни-голота, про яких він згадує. Русифікацію значної частини України здійснили російські науковці, російські управлінці (чиновники), російські інженери та російські спеціалісти, яких Москва в Україну направляла. І всі ці спеціалісти були навряд чи гірші в плані культури, ніж українці. Просто вони привносили свою культуру. Тобто вони не смерділи та не були більш аморальними за українців того ж соціального статусу.

Цей процес індустріалізації, наукового та управлінського колоніалізму з боку росіян створив загалом сьогоднішню колоніальну Україну. Тобто це той процес, який мала би започаткувати Україна на початку ХХ століття, але який вона не започаткувала через конфлікт всередині еліти та петлюрівщину як регіональний сепаратизм без розуміння важливості держави, армії та стратегічних програм небільшовицького спрямування.

Чому більшовизм перемагає в Україні? Найголовніше, через низький інтелектуальний та концептуальний рівень українського правлячого класу. Фактично нічого крім етнонаціоналізму український правлячий клас на початку ХХ столітті Україні запропонувати не зміг.

Але питання питань – що робити сьогодні з російськомовними українцями, які частіше за все і є тими самими науковцями, управлінцями, бізнесменами та спеціалістами. Ніяка статистика українізації, яку наводить Оресть Друль, тут не допоможе. Тому що російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні.

Можливо, Галичина має визначати напрямок українізації України, але швидкість та рівень радикальності українізації мають визначати інші регіони України, зокрема Південь та Схід України. Саме такий принцип і може бути основою політичної нації. Галицький підхід, що ми краще знаємо не тільки, куди нам потрібно, але і як радикально та швидко це потрібно зробити, – це сепаратний підхід.

Те, що робить сьогодні Збруч, – це вивищення питання української культурної політики над іншими питання державної стратегії та ігнорування цих інших більш важливих питань. Давайте подивимось, що ж це за інші питання.

Нинішній консенсус галицької еліти та Центру в Україні спробував сформулювати Анатолій Якименко: "Ніхто в Україні не буде вирішувати російського питання офіційно. По-перше, це небезпечно і українці на це не підуть. По-друге, до офіційного вирішення не готові обидві сторони.

Українізація та російське питання уже вирішується без етнічних росіян і російськомовної інтелектуальної еліти. Його вирішує українська російськомовна політична верхівка з галицькою елітою, за наступним сценарієм: фасадна українська мова вищої політичної влади, делегування повноважень з українізації галичанам, локалізація процесу в рамках західноукраїнських територій, повна свобода дій в "анклаві" в обмін на політичну підтримку Центру".

Це сепаратний консенсус галичан всередині України задля підтримки корумпованої олігархічної влади Центру. Фактично це корупція з боку галичан. Причому, Якименко не сформулював інші аспекти цього скандального сепаратного консенсусу:

1) Центр використовує небажання галичан воювати за Донбас, намагаючись досягти миру на окупованій території суто засобами міжнародного права.

2) Центр свідомо не збирається розповсюджувати радикальну українізацію на території Сходу та Півдня України, тобто Центр готує ситуацію, коли радикальні закони по українізації будуть саботуватися самим Центром та в цих регіонах.

3) Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії та на русифікованість значної частини правлячого класу в Центрі, допоки він буде демонструвати фасадну українізацію.

4) Галичани закривають очі на корупцію Центру, допоки вони будуть мати виняткові повноваження з українізації всієї України.

5) Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру в обмін на те, щоб ця вибірковість реформування включала радикальну українізацію в країні.

Такий сепаратний консенсус галичан з Центром стає на заваді повноцінним реформам, боротьбі з корупцією, деолігархізації та власне системній та стратегічній українізації, яка би могла бути не настільки радикальною та агресивною щодо російськомовних українців (чи росіян у їх позиціонуванні галичанами), але менш конфліктною та більш ефективною.

Окрім того, вперше в історії незалежної України важливе питання про основи культурної політики вирішується на загальнонаціональній дискусії в Інтернеті в обхід телебачення. Відсутність участі телебачення в такому важливому питанні є частиною цього непублічного галицького консенсусу, тобто це є медіа-політикою Центру, яка передбачає просування маніпулятивного порядку денного в Україні та недопуск критиків влади на телебачення. Це ганебно.

Анатолій Якименко критикує галичан за віру у ідентичність понад усе та за віру у спроможність європейської фундаментальної та християнської філософії.

Я би галичан зокрема, але не тільки галичан, але і всіх українців, критикував би взагалі за віру у ідентичність та відсутність власної спроможності до живої філософії та стратегування.

Коли світ радикально змінюється, замість процесу ідентифікації надважливим стає процес самовизначення. Ідентифікувати завжди можна з минулим чи з тим, що є. Самовизначатися можна у нових та інноваційних процесах.

Самовизначення українців має бути не щодо мови та культури, а щодо мислительних установок, мотиваційних настанов та щодо естетичних орієнтацій. Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією.

Отже не ідентичність, а самовизначення – основа розмежування імперської Росії та постколоніальної України. Тобто, більш важливим за мову та культуру має стати самовизначення щодо майбутнього в технологічних та соціо-культурних інноваціях.

Галицький консенсус є ганебний для України не тільки тому, що він корупційний та непублічний. Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний.

Агов, українські інтелектуали! Своїм мовчанням ви ображаєте українців в цій дискусії.

Ви справді вважаєте, що непублічна і радикальна українізація всередині галицького консенсусу на користь Україні?

Я готовий бути найбільшою сволотою, яка під час війни захищає право росіян Росії та російськомовних в Україні на гідність та майбутнє.

Але ви скажіть це вголос.

powered by lun.ua
Коментарі — 280
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:18
IP: 35.187.20.---
Petras Rebokov:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури. Це і Прокопович з Яворським, це і Достоєвський, Гоголь, Чехов, це і батько і син Тарковські. Це наша, хоч і російськомовна, але українська по духу культура. Я поважаю азійські народи РФ, але ви вже якось там самі наводьте в себе порядок.
Яка у хох/лов культура, даже нет сказок украинских!?
Є одна, про кацапа, який 30 лєт і 3 года сідєл на печі, а патом прагаладалсі, і паєхал на нєй в Україну душить хахлов Галадаморам.
бун _ 26.09.2017 23:14
IP: 77.123.162.---
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури. Це і Прокопович з Яворським, це і Достоєвський, Гоголь, Чехов, це і батько і син Тарковські. Це наша, хоч і російськомовна, але українська по духу культура. Я поважаю азійські народи РФ, але ви вже якось там самі наводьте в себе порядок.
І нафіга ви це робили?
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:07
IP: 35.189.208.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Ти поглянь,доразу, як Ро Шень Ко!
ро шень ко – це вжэ "хромая лошара". Помните, так же само наши американские побратимы слили Ющера (щас он пиндосы Фирташа на цугундер натягивают. А Фирташ, пойдя на сделку столько инфы даст...Короче, Ющеру срок светит однозначно – Трама вон под суд тянут а тут какая то мелкая аферистка Кэтрин Ющенко и ее муженек -пчеловод...)?
Храмая в Україні одна лошадь, хоч і на лабутенах...
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:05
IP: 35.195.121.---
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
хто желает на себе нести код нации – на лбу тату с формулами та циферями. Шо би здалека біло видно шо ідет истинній ариец и нужно успеть принять позу и двойнім "ку" приветствовать обладателя малиновіх штанов.
Пана видко по холявах, кацапа – по пришвах!
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:01
IP: 35.189.208.---
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
для того что бі не быть ущемленными – каждая народность имеет право ставить президентом своего кандидата не больше чем 16 летний срок кряду. Даже если действующий презик душечка и ангел для всех – оттянул свой лимит и будь добр без всяких зехеров уступи должность следующему по очереди представителю другой народности.
Для чого так складно?
Нє прощє Лі пєрєєхать гамузом до своєї народнасті?
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:57
IP: 35.187.124.---
Олег Чирва:
Yaroslav Yurkiv:
Олег Чирва:
ТОБТО: 1. Репресії в Україні нічим не відрізнялися від таких в інших місцях СРСР, тобто НЕ МАЛИ НАЦІОНАЛЬНОГО ПІДГРУНТЯ.
+++++++++++
Відрізнялося тим, що в Україні "підгрунтя" було тонше, що означало тотальний геноцид української нації.
***

ТА ТЫ ШО?! Ну и кто или что, по твоему помешало довести ''тотальный геноцид''
до логического конца?! Ну или хотя бы ликвидировать УССР вместе с ещё мовой?!
ДЕШЕВЫЕ СКАЗОЧНИКИ...
А УССР, РСФСР – для чого ліквідовувати, сєр?:)
Orest Jj _ 26.09.2017 22:55
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Ти поглянь,доразу, як Ро Шень Ко!
ро шень ко – це вжэ "хромая лошара". Помните, так же само наши американские побратимы слили Ющера (щас он пиндосы Фирташа на цугундер натягивают. А Фирташ, пойдя на сделку столько инфы даст...Короче, Ющеру срок светит однозначно – Трама вон под суд тянут а тут какая то мелкая аферистка Кэтрин Ющенко и ее муженек -пчеловод...)?
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:55
IP: 35.195.195.---
бун:
Хід галичанами не пройде. Це вже із серії історія повторюється акі трагедія і як фарс. Вже були галичани Сагайдачний, Хмельницький, Яворський со товаріщі, які зробили Україну колонією. Інаф із інаф. Путінські шавки шукають легкого спаринг партнера. А ви хлопці, із справжніми українцями – волинянами, полтавчанами чи черкащанами, тобто спадкоємцями Вишневнцьких-Немиричів потягайтеся.
А jutoспадкоємців, забув?
Віктор Петренко _ 26.09.2017 22:55
IP: 35.202.234.---
Олег Чирва:
Голодомор путіноїде мерзотний-це ШТУЧНО СТВОРЕНИЙ ГОЛОД!!!на території України з метою знищення українського селянства.яке чинило опір насильницькій колективізації. а переважну більшість населення українських сіл склалали якраз етнічні українці.звичайно там жили і представники інших національностей.але їх було зовсім небагато в процентному відношені.тому вилупок путінський Голодомор-це геноцид українського народу!!!
kren _ 26.09.2017 22:53
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
valsh01:
От вони,jutи,Бэні,кравчуки,кучми,єфремови,царьови,януковичі,ахмєтови,юри єнакіївські,порошенки з гройсманамиі "укранїнізують"-то як Ви гадаєте?якою ще може бути така "українізація",як не фасад
ною?
Выкашивание украинской элиты в советское время (а может, и еще раньше), никак не противоречит тезисам этой статьи, что один западный регион Украины диктует сейчас темпы, методы и приоритеты в украинизации всех остальных регионов Украины. И такая несогласованная с другими регионами украинизация не объединяет сегодня украинцев, а, скорее, наоборот. К сожалению, нашей власти и не нужно наше объединение. Давний принцип – "Разделяй и властвуй", мы сейчас ощущаем на своей шкуре.
...ну,Ви вже якось,хочаб собі,вирішить-шо у нас-диктат одного регіона,або-або?
Чи все-таки принцип домінуючої касти-розподіляй і володій.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:52
IP: 35.195.237.---
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури. Це і Прокопович з Яворським, це і Достоєвський, Гоголь, Чехов, це і батько і син Тарковські. Це наша, хоч і російськомовна, але українська по духу культура. Я поважаю азійські народи РФ, але ви вже якось там самі наводьте в себе порядок.
І нафіга ви це робили?
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
Віктор Петренко _ 26.09.2017 22:49
IP: 35.202.20.---
Orest Jj:
ти чучело навів приклад для всіх!!!це форум!!!тут немає якихось обмежень в спілкувані.тому кому хочу тому і пишу.не подобається чувирло-брись звідси))) на одного придурка менше стане!)
Orest Jj _ 26.09.2017 22:45
IP: 77.52.54.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
ну так покажи приклад недоумок-переходь на англійську!!!хоча ти убоге і російської не знаєш,не кажучи вже про українську.
от ты лошара печальная такая тугоумная! Прежде чем советовать что мне нужно – нада задать себе вопрос – а нужно ли это мне?
а це нікого не хвилює!ти навів приклад Сингапуру.а закон чучело один для всіх!)
лошара педальная, по сингапуру я не тебе привел пример. Поентому не сунь свое рыло соевое в калашный ряд.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:42
IP: 35.190.221.---
Petras Rebokov:
valsh01:
Ты гнида выучил мову, скоро придут к тебе наши проверять.
Не выучил – то сразу кастрация!
І одразу побачить і українські фільми, і книжки, і рожеві фасади...
Orest Jj _ 26.09.2017 22:42
IP: 77.52.54.---
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
хто желает на себе нести код нации – на лбу тату с формулами та циферями. Шо би здалека біло видно шо ідет истинній ариец и нужно успеть принять позу и двойнім "ку" приветствовать обладателя малиновіх штанов.
О, так это вы Юркиву скажите, и г-же Фурийон, и прочим тягнибокiвцям.
Юркиву? Старому комуняке? Или Фарионше – комуняке? Или Тягныбоку – бизнес партнеру комуняк и ПрАналовцев? Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил. Националисты) (реновы – чуть ли не сопровождают караваны с Мордора по своей территор
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:39
IP: 35.195.151.---
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Ти поглянь,доразу, як Ро Шень Ко!
Віктор Петренко _ 26.09.2017 22:38
IP: 23.251.149.---
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
ну так покажи приклад недоумок-переходь на англійську!!!хоча ти убоге і російської не знаєш,не кажучи вже про українську.
от ты лошара печальная такая тугоумная! Прежде чем советовать что мне нужно – нада задать себе вопрос – а нужно ли это мне?
а це нікого не хвилює!ти навів приклад Сингапуру.а закон чучело один для всіх!)
Orest Jj _ 26.09.2017 22:33
IP: 77.52.54.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
ну так покажи приклад недоумок-переходь на англійську!!!хоча ти убоге і російської не знаєш,не кажучи вже про українську.
от ты лошара печальная такая тугоумная! Прежде чем советовать что мне нужно – нада задать себе вопрос – а нужно ли это мне?
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:30
IP: 35.187.20.---
Petras Rebokov:
Logic2009:
Олег Чирва:
Сталін був все життя справжнім ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТОМ.
Сталініст і невіглас, десятки книжок доводять його шовінізм.

брехати, мов Троцький.
Типовий штамп совка.
Троцький нічим не кращий і не гірший всієї цієї банди.
Ви такий же "інтернаціоналіст" як всі вони, тобто російський шовініст.
Троцкий был с Украины, такого варвара, могла родить только Украина, а Сталина могла родить только Грузия.
Їх обох раділа імпєрія, як і juta:)
Ostap Kycher:
никто же не забыл как мыздобул говорил в католическом университете, что греко-католики и есть настоящие украинцы
А сам – православний!:)
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:27
IP: 35.195.139.---
Petras Rebokov:
Logic2009:
Олег Чирва:
Сталін був все життя справжнім ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТОМ.
Сталініст і невіглас, десятки книжок доводять його шовінізм.

брехати, мов Троцький.
Типовий штамп совка.
Троцький нічим не кращий і не гірший всієї цієї банди.
Ви такий же "інтернаціоналіст" як всі вони, тобто російський шовініст.
Троцкий был с Украины, такого варвара, могла родить только Украина, а Сталина могла родить только Грузия.
Їх обох раділа імпєрія, як і juta:)
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 22:21
IP: 188.163.73.---
бун:
Хід галичанами не пройде. Це вже із серії історія повторюється акі трагедія і як фарс. Вже були галичани Сагайдачний, Хмельницький, Яворський со товаріщі, які зробили Україну колонією. Інаф із інаф. Путінські шавки шукають легкого спаринг партнера. А ви хлопці, із справжніми українцями – волинянами, полтавчанами чи черкащанами, тобто спадкоємцями Вишневнцьких-Немиричів потягайтеся.
Кхе:) Вот даже бун не удержался, чтоб не опустить немного галичан. Что за день сегодня такой?
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 22:20
IP: 188.163.73.---
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
хто желает на себе нести код нации – на лбу тату с формулами та циферями. Шо би здалека біло видно шо ідет истинній ариец и нужно успеть принять позу и двойнім "ку" приветствовать обладателя малиновіх штанов.
О, так это вы Юркиву скажите, и г-же Фурийон, и прочим тягнибокiвцям.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 22:19
IP: 35.195.151.---
Petras Rebokov:
На украинском языке ни одна точная наука не может быть изложена.
======
Придурку, точні науки ізлагаютца на язикє лохіки:)
бун _ 26.09.2017 22:18
IP: 77.123.162.---
Хід галичанами не пройде. Це вже із серії історія повторюється акі трагедія і як фарс. Вже були галичани Сагайдачний, Хмельницький, Яворський со товаріщі, які зробили Україну колонією. Інаф із інаф. Путінські шавки шукають легкого спаринг партнера. А ви хлопці, із справжніми українцями – волинянами, полтавчанами чи черкащанами, тобто спадкоємцями Вишневнцьких-Немиричів потягайтеся.
Віктор Петренко _ 26.09.2017 22:17
IP: 35.192.9.---
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
ну так покажи приклад недоумок-переходь на англійську!!!хоча ти убоге і російської не знаєш,не кажучи вже про українську.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter