Сергій Дацюк Філософ

ГАЛИЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

26 вересня 2017, 11:03

Отже в Україні є непублічний консенсус з деяких напрямків культурної політики, але публічної державної культурної політики немає. Цей консенсус укладено галичанами від імені всіх українців з Президентом від імені всієї держави, решта ж українців та решта правлячого класу при цьому проігноровані. Обидві сторони цього консенсусу така ситуація влаштовує. Але чи влаштовує така ситуація всіх українських громадян?

На мою статтю "Українізація та вирішення російського питання" було отримано відгуки – статті Юрія Винничука "З Адольфом під ручку" (20.09), Ореста Друля "Галицький сепаратизм. Як є." (25.09) та Анатолія Якименка "Чому в Україні не буде вирішене російське питання" (25.09).

Саме ці статті доводять, що в Україні таки є консенсус з деяких напрямків культурної політики. Але цей консенсус непублічний, несистемний та нестратегічний.

Зі статтею Винничука я сперечатися не буду – вона про те, який Винничук хороший і який я поганий, тобто беззмістовна щодо культурної політики. А от статті Друля та Якименка чи не вперше вивели питання проукраїнської культурної політики у площину відвертості та спроб публічного формулювання.

Отже зі статтею Ореста Друля я буду сперечатися.

Наведу дві цитати з цієї статт.

"...Галичина в уяві галичан – можу поділитися цією сокровенною таємницею – це і є Україна, чиста Україна без Росії і без всього її 363-річного намулу..."

"...Своїм текстом Дацюк показує, як це працює всередині України: після того, як російський дискурс сепарувався від українського, цей інтелектуал (функцією якого, власне, і є працювати зі смислами) перестав – от точно як описав Алтунян – розуміти український контекст, а кращих українських письменників почав сприймати як носіїв сепаратистичної ідеї..."

Це антагоністично суперечливі тези. Або ж я відірвався від України, але тоді це має бути вся Україна, яка точно не зводиться до Галичини. Або ж Галичина в уяві галичан це і є вся Україна, тоді це дійсно сепаратизм, і я, обстоюючи великоукраїнство, справедливо не сприймаю іронії Андруховича щодо "Эдіной краини".

Люди здебільшого не помічають, як вони дихають. Люди часто не помічають власний егоїзм, лише чужий бачать. Галичани щиро вважають, що їх уявлення про те, що Галичина це і є вся Україна, не є сепаратними. Жодна логіка їх тут не переконає, бо вони вважають, що вони мають право так вважати, а отже мають право на українізацію всієї України. Тобто галичани щиро не розуміють, чому їх називають сепаратистами. Той же автор іншої статті-відгуку Анатолій Якименко теж цього не розуміє, говорячи приблизно те саме про гіперідентичність галичан в Україні і щодо України.

Я уважно прочитав статтю пана Друля. Вона непогано розписує засновки та аргументацію українізації в сфері культурної політики. Але робить традиційну для галичан помилку – вона не враховує системний та стратегічний підхід. Українізація це не тільки мовна натуралізація обивателів через освіту, медіа та видавництво книг. Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Але значна частина індустрії, науки та бізнесу українців зосереджена не в Галичині, а саме на Півдні та на Сході. І ця частина українців навряд чи буде приставати на радикальні рухи галичан в цьому процесі, особливо, якщо відчуватиме тут галицький сепаратизм – галичани це і є вся Україна.

Адже що таке за великим рахунком процес русифікації України ХХ століття? Критикуючи Винничука, можна сказати, що русифікацію значної частини України здійснили не росіяни-голота, про яких він згадує. Русифікацію значної частини України здійснили російські науковці, російські управлінці (чиновники), російські інженери та російські спеціалісти, яких Москва в Україну направляла. І всі ці спеціалісти були навряд чи гірші в плані культури, ніж українці. Просто вони привносили свою культуру. Тобто вони не смерділи та не були більш аморальними за українців того ж соціального статусу.

Цей процес індустріалізації, наукового та управлінського колоніалізму з боку росіян створив загалом сьогоднішню колоніальну Україну. Тобто це той процес, який мала би започаткувати Україна на початку ХХ століття, але який вона не започаткувала через конфлікт всередині еліти та петлюрівщину як регіональний сепаратизм без розуміння важливості держави, армії та стратегічних програм небільшовицького спрямування.

Чому більшовизм перемагає в Україні? Найголовніше, через низький інтелектуальний та концептуальний рівень українського правлячого класу. Фактично нічого крім етнонаціоналізму український правлячий клас на початку ХХ столітті Україні запропонувати не зміг.

Але питання питань – що робити сьогодні з російськомовними українцями, які частіше за все і є тими самими науковцями, управлінцями, бізнесменами та спеціалістами. Ніяка статистика українізації, яку наводить Оресть Друль, тут не допоможе. Тому що російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні.

Можливо, Галичина має визначати напрямок українізації України, але швидкість та рівень радикальності українізації мають визначати інші регіони України, зокрема Південь та Схід України. Саме такий принцип і може бути основою політичної нації. Галицький підхід, що ми краще знаємо не тільки, куди нам потрібно, але і як радикально та швидко це потрібно зробити, – це сепаратний підхід.

Те, що робить сьогодні Збруч, – це вивищення питання української культурної політики над іншими питання державної стратегії та ігнорування цих інших більш важливих питань. Давайте подивимось, що ж це за інші питання.

Нинішній консенсус галицької еліти та Центру в Україні спробував сформулювати Анатолій Якименко: "Ніхто в Україні не буде вирішувати російського питання офіційно. По-перше, це небезпечно і українці на це не підуть. По-друге, до офіційного вирішення не готові обидві сторони.

Українізація та російське питання уже вирішується без етнічних росіян і російськомовної інтелектуальної еліти. Його вирішує українська російськомовна політична верхівка з галицькою елітою, за наступним сценарієм: фасадна українська мова вищої політичної влади, делегування повноважень з українізації галичанам, локалізація процесу в рамках західноукраїнських територій, повна свобода дій в "анклаві" в обмін на політичну підтримку Центру".

Це сепаратний консенсус галичан всередині України задля підтримки корумпованої олігархічної влади Центру. Фактично це корупція з боку галичан. Причому, Якименко не сформулював інші аспекти цього скандального сепаратного консенсусу:

1) Центр використовує небажання галичан воювати за Донбас, намагаючись досягти миру на окупованій території суто засобами міжнародного права.

2) Центр свідомо не збирається розповсюджувати радикальну українізацію на території Сходу та Півдня України, тобто Центр готує ситуацію, коли радикальні закони по українізації будуть саботуватися самим Центром та в цих регіонах.

3) Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії та на русифікованість значної частини правлячого класу в Центрі, допоки він буде демонструвати фасадну українізацію.

4) Галичани закривають очі на корупцію Центру, допоки вони будуть мати виняткові повноваження з українізації всієї України.

5) Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру в обмін на те, щоб ця вибірковість реформування включала радикальну українізацію в країні.

Такий сепаратний консенсус галичан з Центром стає на заваді повноцінним реформам, боротьбі з корупцією, деолігархізації та власне системній та стратегічній українізації, яка би могла бути не настільки радикальною та агресивною щодо російськомовних українців (чи росіян у їх позиціонуванні галичанами), але менш конфліктною та більш ефективною.

Окрім того, вперше в історії незалежної України важливе питання про основи культурної політики вирішується на загальнонаціональній дискусії в Інтернеті в обхід телебачення. Відсутність участі телебачення в такому важливому питанні є частиною цього непублічного галицького консенсусу, тобто це є медіа-політикою Центру, яка передбачає просування маніпулятивного порядку денного в Україні та недопуск критиків влади на телебачення. Це ганебно.

Анатолій Якименко критикує галичан за віру у ідентичність понад усе та за віру у спроможність європейської фундаментальної та християнської філософії.

Я би галичан зокрема, але не тільки галичан, але і всіх українців, критикував би взагалі за віру у ідентичність та відсутність власної спроможності до живої філософії та стратегування.

Коли світ радикально змінюється, замість процесу ідентифікації надважливим стає процес самовизначення. Ідентифікувати завжди можна з минулим чи з тим, що є. Самовизначатися можна у нових та інноваційних процесах.

Самовизначення українців має бути не щодо мови та культури, а щодо мислительних установок, мотиваційних настанов та щодо естетичних орієнтацій. Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією.

Отже не ідентичність, а самовизначення – основа розмежування імперської Росії та постколоніальної України. Тобто, більш важливим за мову та культуру має стати самовизначення щодо майбутнього в технологічних та соціо-культурних інноваціях.

Галицький консенсус є ганебний для України не тільки тому, що він корупційний та непублічний. Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний.

Агов, українські інтелектуали! Своїм мовчанням ви ображаєте українців в цій дискусії.

Ви справді вважаєте, що непублічна і радикальна українізація всередині галицького консенсусу на користь Україні?

Я готовий бути найбільшою сволотою, яка під час війни захищає право росіян Росії та російськомовних в Україні на гідність та майбутнє.

Але ви скажіть це вголос.

powered by lun.ua
Коментарі — 280
Олександр Перший _ 26.09.2017 19:06
IP: 188.163.12.---
Олег Чирва:
Сталін був все життя справжнім ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТОМ...
Сталін може і вважав себе інтернаціоналістом, але будь-які національні прояви с початку 30 років вважав небезпечними для СРСР (Російської імперії радянського зразка), тому за російську мову нікого не знищували. А за українську – знищували тисячами і мільйонами (Голодомор-геноцид). Українська нація постраждала найбільше (фізично і духовно), бо була найбільш свободолюбною і тому загрозливою для комуністичної влади.

Тому зараз і стоїть так гостро питання про відродження української нації. А всі шовіністи (російські, угорські та інші) пищать від ненависті та страху втратити чуже тому, що цей процес відбувається. Але це відродження цілком справедливо і неминуче з історичної точки зору.
Олександр Перший _ 26.09.2017 18:46
IP: 188.163.12.---
Олег Чирва:
Щодо "знищених 53 (!!!). словарей" я вже писав – їх і в природі не було і не могло бути...
Писали брехню. Весь список словників, знищених у 1933 р., можу вам привести. Але ось де кілька:
- Галин М. Російсько-український медичний словник – К. 1928
- Горецький П. словник термінів педагогіки, психології – К. 1928
- Дарморос М. Дарморос Л. Словник технічної термінології – К. 1926
- Діленко О. Рос.-укр. словник математичної термінології – Запоріжжя, 1926
- Зенкевич С. Словник хімічної номенклатури (неорганічна хімія) – К. 1928
- Калинович Ф. Астрономічна термінологія і номенклатура – К. 1930
- Калинович Ф. Термінологія теоретичної механіки – К. 1926
- Крамаревський В. та ін. Словник медичної термінології – Х. 1931
...
Не соромно?
Ostap Kycher _ 26.09.2017 18:17
IP: 35.189.218.---
nikolov:

позбавити Дацюка громадянства...!!!!!
====
какого?
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 18:08
IP: 188.163.73.---
Елена Величко:
Andrey Kononenko:
Про те й МОВА, що окрім мовного, є багато ще більш значущих питань, що не вирішуються ні в якому контексті – просто ігноруються, а громадяни плачуть та...
Вы правы. Но языковой вопрос всё равно остаётся.
Неуёмные этнопассионарии давят, чем вызывают ответную реакцию.
Олександр Перший _ 26.09.2017 18:07
IP: 188.163.12.---
Олег Чирва:
Спроба пересмикнути карти не пройде. Це шахрайський спосіб: підсунути звичайні сталінські репресії замість розправи з національними науковими українськими кадрами. Невже всіх цих приведених вами вчених замінили на українців? А словники наукових термінів знищили при цьому?
Елена Величко _ 26.09.2017 18:05
IP: 46.200.252.---
Andrey Kononenko:
Про те й МОВА, що окрім мовного, є багато ще більш значущих питань, що не вирішуються ні в якому контексті – просто ігноруються, а громадяни плачуть та...
А нам постійно мовний підсовують. У нас улітку перевищення токсичних речовин було у сотні разів, й що??? Люди... Навіть не поливали – ВОДА ПОДОРОЖЧАЛА. "Кров людська – не водиця" – так?
Stelja _ 26.09.2017 18:04
IP: 130.180.212.---
Petras Rebokov:
Олександр Перший:
Иван Круча:

[/
QUOTE]На украинском языке ни одна точная наука не может быть изложена.
Брехня повна!Тобто, ви хочете сказати, що українська мова менш наукотворна, ніж російська? Я вам перекладу будь-який текст з російської на українську! Спеціалізовані тексти на рос мові так само пересипані словами іноземного походження, вжиті терміни, запозичені з інших мов! І росіяни не гребують тим, що їхня наукова література просто не існувала б без них. Ба, більше -запозичення триває і далі, бо багато речей з розвалом СРСР просто увірвалися в наше життя. Ваш патріарх кіріл висловив стурбованість цим процесом, проте і "патріарх" і "кіріл" – слова іноземного походження. А ви чомусь приписуєте рос мові якусь фундаментальність, вже давно її немає, немає і фундаментальності російської науки, все залишилося в минулому!
kren _ 26.09.2017 18:02
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
Andrey Kononenko:
С джутом можно не спорить независимо от вашей правоты или неправоты...
Да, я знаю. Он просто использует все приемы, которые, видимо, отработал в адвокатской деятельности в наших коррумпированных судах...особенно, если при этом хорошо "заинтересовать" судью не найти смысла совершения преступления.
...визначальна умова "учпішності" комуно-регіональних адвокатів,з досвідом мента в минулому;-
"хорошо заинтересовать судью"-за ін.умов...тобто змагальність в правових рамках,як на "загнівающєм",
та ще коли суд присяжних,та ще коли в суді преса і глядачі... (жах продажнього мента jutа),де в jutа
нема навіть при марних шансів...заробити собі на шматок чорного хліба.
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 17:48
IP: 188.163.73.---
Елена Величко:
Andrey Kononenko:
Так это причинно-следственные связи, с первого комментария будет понятно о чем написано. Смысл в том, что государство нуждается в строительстве нового, позитивного и т.д., а не отвлечении на...Политический подтекст не выскажу, чтобы был позитив, надо избавиться от негатива и не только мантрой – "усе буде добре" – не помогает мне и др. эта мантра, не помогает,"не допомогла".
Но языковой вопрос не исчезает, даже если вы будете творить сплошной позитив.
Олександр Перший _ 26.09.2017 17:19
IP: 188.163.12.---
Andrey Kononenko:
С джутом можно не спорить независимо от вашей правоты или неправоты. Я ему показывал видео, на котором видно, как боевик стреляет из парка ракетой по кондиционеру, а он продолжает вещать про обстрел Луганска украинской авиацией. Все, как на российском первом канале.
Да, я знаю. Он просто использует все приемы, которые, видимо, отработал в адвокатской деятельности в наших коррумпированных судах. Когда судья принимает во внимание не доказательства, а аргумент, типа, у обвиняемого не было смысла убивать. Возможно в судах такого типа аргумент иногда позволяет скостить срок, особенно, если при этом хорошо "заинтересовать" судью не найти смысла совершения преступления.
Елена Величко _ 26.09.2017 17:13
IP: 46.200.252.---
Andrey Kononenko:
Так это причинно-следственные связи, с первого комментария будет понятно о чем написано. Смысл в том, что государство нуждается в строительстве нового, позитивного и т.д., а не отвлечении на...Политический подтекст не выскажу, чтобы был позитив, надо избавиться от негатива и не только мантрой – "усе буде добре" – не помогает мне и др. эта мантра, не помогает,"не допомогла".
Олександр Перший _ 26.09.2017 17:06
IP: 188.163.12.---
Иван Круча:
В 1930 році засуджено на смерть через розстріл або повільну смерть у сибірських таборах практично всіх членів Української академії наук: С. Єфремов, В. Удовенко, В Підгаєцький, О Гребенецький, В. Гонцов, Й Регмайзе, Г. Иваниця, В. Дога, К. Шило, Г. Голоскевич, Г. Холодний, М. Кривенюк, В. Страшкевич, В. Шарко, В. Дубровський, М. Кудрицький, А. Барабар, М. Слабченко, Р. Виржиківський, О. Яната, М. Данілевський, В. Керпетченко, О. Курило, О. Синявський, Г. Джиджора, П. Клименко, К. Харламович, В. Щербина, Л. Добровольський, К. Лазоверський. Ф. Савченко, М. Калинович, Є. Тимченко, М. Зеров, П. Филипович, А. Лобода, М. Василенко та інші.

Щоб не було спекуляцій зразу зверну увагу, що мова не про знищення лише етнічних українців, а про знищення науковців, які розвивали науку в українському мовному середовищі, на української мові.

Тобто, мова про свідоме знищення української нації.
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 16:49
IP: 188.163.73.---
Олександр Перший:
С джутом можно не спорить независимо от вашей правоты или неправоты. Я ему показывал видео, на котором видно, как боевик стреляет из парка ракетой по кондиционеру, а он продолжает вещать про обстрел Луганска украинской авиацией. Все, как на российском первом канале.
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 16:45
IP: 188.163.73.---
Елена Величко:
Коли читаєш коментарі, то стає багато чого зрозумілого. Ви хоч уявляєте проблеми, з якими зараз стикається людина? Балчун сказав, що основне його досягнення, що ВІН ЖИВИЙ ЗОСТАВСЯ. А багато вже не вижило у цій країні, бо ВИХОДУ нема для людей, а якщо я не знаю мови, МЕНЕ В ЛІКАРНІ будуть обслуговувати? Чи що мені робити? А грошей нема взагалі? Соцполітика тільки для робітників Міністерства, людина хвора, а грошей НЕМА...- та багато іншого. ОТ ПРО ЩО ПИШЕ ДАЦЮК. Я писала, що держава повинна будуватись, одним начхати, а інші -такі ж...підтримують знущання.
Тут тема блога такая – языки и их противостояние, а также этнонационализм, национальная идентификация, галичане, код нации, и прочие этнорадости.
Logic2009 _ 26.09.2017 16:39
IP: 91.196.177.---
Иван Круча:
Бо як же можна так нелюдські підло, мерзенно брехати, що наші академіки, письменники постраждали В ПРОЦЕСІ РУСІФІКАЦІЇ?!
...
"Кізяк" Харківський, Ви про розстріляне відродження не чули?
Сандармох – будинок відпочинку?
Це Ви – Путлеровське лайно, яке корчить з себе знавця.
Олександр Перший _ 26.09.2017 16:39
IP: 188.163.12.---
Иван Круча:
З тим, хто цитує патологічного РАСИСТА Штепу – не дискутую. БО НАДТО БРИДКО.
Ну, звісно, коли немає аргументів, то що ще можна відповісти. Але справа не в П. Штепі. А в тих фактах, які він зібрав по крупицях до купи, і які ви ніколи не зможете спростувати, тому що вони правдиві. А я завжди можу йми користуватись, за що йому велика подяка. Саме за фактаж, а не за де які його емоційні оцінки, на які має право будь-яка людина.

До речі, який ви фахівець, як що для вас важливі не факти те, хто їх наводить?

Тобто, можна вважати, що по фактам знищення української інтелігенції, які я привів, у вас немає заперечень?
Елена Величко _ 26.09.2017 16:36
IP: 46.200.252.---
Yaroslav Yurkiv:
Держава у вигляді СТВОРЕНИХ умов заважає або не заважає жити. Саме через ДЕРЖАВНИЙ механізм створено усі умови у державі. Ви взагалі знаєте, що таке соціальний стандарт та як він працює саме у ЦИВІЛІЗОВАНИХ країнах, бо у нецивілізованих він працює так як ви говорите.
Віктор Петренко _ 26.09.2017 16:36
IP: 35.184.64.---
Иван Круча:
в тебе путінський виродок мало того що з совістю проблеми,так ще й з головою та логікою.причому тут заяви одного українського політика,яких в нас мільйони,до дій Української армії по захисту держави?Михальчишин що головнокомандуючий?
і він казав про Бандерівську армію,а в нас такої немає неук.в нас є Українська армія.яка ЗАХИЩАЛА СВОЮ ЗЕМЛЮ ВІД ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ!!!як робила би БУДЬ-ЯКА АРМІЯ СВІТУ!!! навіть твоя путінська,в подібних випадках!!!
Елена Величко _ 26.09.2017 16:30
IP: 46.200.252.---
Yaroslav Yurkiv:
Ви "совковий синдром" залиште собі. Пенсію маєте? Медициною користуєтесь? та,думаю, що ще багато чого, що називаєте "совком", -маєте, але інші – ні-ні! Нічого від держави іншим, у нас такі олігархи та в мінсоці – ви шукайте щось, а вони мати будуть. ДЕРЖАВА допомагає багатьом й повинна допомагати, бо пересічні не так виховані, особливо у нас,та грошей нема, тим паче йде БЕЗУМОВНИЙ ДОХІД як необхідність, але й тут вкрадуть...
Logic2009 _ 26.09.2017 16:29
IP: 91.196.177.---
Воронежский гитлеровец СЕМИЖОПОВ (ник Petras Rebokov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглый, людоеды из Краснодара твои родственники.
=========================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над оным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ
Віктор Петренко _ 26.09.2017 16:28
IP: 35.184.102.---
Иван Круча:
Віктор Петренко:
Иван Круча:
Logic2009:

Погоджуєтесь, що БУК завезли з Росії?
**** І вкотре – питаннячко: НАВІЩО ЗАВЕЗЛИ "БУК" З РОСІЇ, тим більше – одиночну вогневу установку, в той час, як Буки воюють батареями та дивізіонами?.
О, підляшечок – це вже ближче до справи. А тоді – питаннячко: чому ж РФ ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ПАДІННЯ Боїнга не здійняла всесвітнє виття зі звинуваченням України?
Натомніть, це Україна негайно звинуватила РФ...

НЕ ГОДИТЬСЯ ТВОЯ ВЕРСІЯ...
Україна придурку просто оперативніше відреагувала.росія звинуватила Україну буквально на кілька миттєвостей пізніше.хіба ці миттєвості мають таке велике значення?потім почалась кісєльовська історії на твоїх путінських каналах.просто терористи помилились і росія була розгублена.більше того це можна зрозуміти з перехвачених СБУ переговорах між терористами.і НАЙГОЛОВНІШЕ!!!весь світ визнав що саме бойовики збили літак!!!
Иван Круча _ 26.09.2017 16:19
IP: 193.19.231.---
Олександр Перший: А потім почалось саме те: жорстока русифікація через арешти і розстріли. Вам прізвища навести тих академіків, хто одержав смертну кару? Чи тих академіків, які одержали лише концтабори? Чи лише розстріляних письменників? У мене все є. **** ОКРІМ СОВІСТІ...

Бо як же можна так нелюдські підло, мерзенно брехати, що наші академіки, письменники постраждали В ПРОЦЕСІ РУСІФІКАЦІЇ?!

А за що ж тоді постраждали РУССКИЕ академики, професори, письменники – які були розстріляні водночас з нашими чи сиділи з ними поруч на лагерних нарах. ЇХ ТЕЖ РУСІФІЦИРУВАЛИ, ЧИ ЯК?!

Бачу, Сашко, ти така ж підла істота, як і твій кумир Штепа...
Микола Миколаєнко _ 26.09.2017 16:15
IP: 46.219.219.---
"Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією." – Сергію Аркадійовичу, от нафіга Ви нам нав'язуєте, що якщо щось будувати, то знову з оглядкою на Росію? (Чи Україна має бути лише в певній прив'язці до російської онтології – виростати з неї?)
Попустіться вже нарешті)))
ПС. Традиція загострювати протиріччя (щоб легше було дійти до суті) – це європейська традиція, а замовчування протиріччя (в т.ч., і через навішування ярликів: "фашизм", "сепаратизм", "рагулізм"...) – це азійська традиція. І Ви в даному випадку явно працюєте не в європейській)
ППС. І хотілося б побачити нарешті реальний приклад "мислительних установок, мотиваційних настанов та естетичних орієнтацій", на які, по Вашому, достойно орієнтуватись. Я з задоволення самовизначусь)))
Иван Круча _ 26.09.2017 16:13
IP: 193.19.231.---
Олександр Перший:
"Вони" проводили насильницьку українізацію мало не десять років поспіль, ламаючи через коліно...
Думаєте здивували цим кульбітом? Аж ніяк. Знаємо, що спочатку була признана доцільною лояльна національна політика у колоніях/республіках, тому що треба було на когось спиратись в процесі встановленні та закріплення радянської влади. Але нікого через коліна не ламали. Нікого не розстрілювали. Приведіть мені прізвища тих, кого розстріляли за небажання перейти на українську мову (коли ламали через коліна).

А потім почалось саме те: жорстока русифікація через арешти і розстріли. Вам прізвища навести тих академіків, хто одержав смертну кару? Чи тих академіків, які одержали лише концтабори? Чи лише розстріляних письменників? У мене все є. Спасибі П. Штепа потурбувався, щоб такі, як ви, нам пам'ять не забруднювали.
З тим, хто цитує патологічного РАСИСТА Штепу – не дискутую. БО НАДТО БРИДКО.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 16:13
IP: 35.195.125.---
Елена Величко:
Держава – то система, що створює умови та ДОПОМАГАЄ жити кожному громадянину.
+++++++++
Оце називається совковий синдром:)
Держава не ЗАВАЖАЄ жити та працювати кожному громадянину у відповідності до чинного у цій державі законодавства, а громадянин за це утримує державу своїми податками.
Патерналістський тип держави, яким був савєцкій саюз, геть вбиває будь-яку ініциативу громадян, і здається, назавжди...
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter