Сергій Дацюк Філософ

ГАЛИЦЬКИЙ КОНСЕНСУС

26 вересня 2017, 11:03

Отже в Україні є непублічний консенсус з деяких напрямків культурної політики, але публічної державної культурної політики немає. Цей консенсус укладено галичанами від імені всіх українців з Президентом від імені всієї держави, решта ж українців та решта правлячого класу при цьому проігноровані. Обидві сторони цього консенсусу така ситуація влаштовує. Але чи влаштовує така ситуація всіх українських громадян?

На мою статтю "Українізація та вирішення російського питання" було отримано відгуки – статті Юрія Винничука "З Адольфом під ручку" (20.09), Ореста Друля "Галицький сепаратизм. Як є." (25.09) та Анатолія Якименка "Чому в Україні не буде вирішене російське питання" (25.09).

Саме ці статті доводять, що в Україні таки є консенсус з деяких напрямків культурної політики. Але цей консенсус непублічний, несистемний та нестратегічний.

Зі статтею Винничука я сперечатися не буду – вона про те, який Винничук хороший і який я поганий, тобто беззмістовна щодо культурної політики. А от статті Друля та Якименка чи не вперше вивели питання проукраїнської культурної політики у площину відвертості та спроб публічного формулювання.

Отже зі статтею Ореста Друля я буду сперечатися.

Наведу дві цитати з цієї статт.

"...Галичина в уяві галичан – можу поділитися цією сокровенною таємницею – це і є Україна, чиста Україна без Росії і без всього її 363-річного намулу..."

"...Своїм текстом Дацюк показує, як це працює всередині України: після того, як російський дискурс сепарувався від українського, цей інтелектуал (функцією якого, власне, і є працювати зі смислами) перестав – от точно як описав Алтунян – розуміти український контекст, а кращих українських письменників почав сприймати як носіїв сепаратистичної ідеї..."

Це антагоністично суперечливі тези. Або ж я відірвався від України, але тоді це має бути вся Україна, яка точно не зводиться до Галичини. Або ж Галичина в уяві галичан це і є вся Україна, тоді це дійсно сепаратизм, і я, обстоюючи великоукраїнство, справедливо не сприймаю іронії Андруховича щодо "Эдіной краини".

Люди здебільшого не помічають, як вони дихають. Люди часто не помічають власний егоїзм, лише чужий бачать. Галичани щиро вважають, що їх уявлення про те, що Галичина це і є вся Україна, не є сепаратними. Жодна логіка їх тут не переконає, бо вони вважають, що вони мають право так вважати, а отже мають право на українізацію всієї України. Тобто галичани щиро не розуміють, чому їх називають сепаратистами. Той же автор іншої статті-відгуку Анатолій Якименко теж цього не розуміє, говорячи приблизно те саме про гіперідентичність галичан в Україні і щодо України.

Я уважно прочитав статтю пана Друля. Вона непогано розписує засновки та аргументацію українізації в сфері культурної політики. Але робить традиційну для галичан помилку – вона не враховує системний та стратегічний підхід. Українізація це не тільки мовна натуралізація обивателів через освіту, медіа та видавництво книг. Це, перш за все, українізація науки, державного та муніципального управління і бізнесу (зокрема олігархів).

Але значна частина індустрії, науки та бізнесу українців зосереджена не в Галичині, а саме на Півдні та на Сході. І ця частина українців навряд чи буде приставати на радикальні рухи галичан в цьому процесі, особливо, якщо відчуватиме тут галицький сепаратизм – галичани це і є вся Україна.

Адже що таке за великим рахунком процес русифікації України ХХ століття? Критикуючи Винничука, можна сказати, що русифікацію значної частини України здійснили не росіяни-голота, про яких він згадує. Русифікацію значної частини України здійснили російські науковці, російські управлінці (чиновники), російські інженери та російські спеціалісти, яких Москва в Україну направляла. І всі ці спеціалісти були навряд чи гірші в плані культури, ніж українці. Просто вони привносили свою культуру. Тобто вони не смерділи та не були більш аморальними за українців того ж соціального статусу.

Цей процес індустріалізації, наукового та управлінського колоніалізму з боку росіян створив загалом сьогоднішню колоніальну Україну. Тобто це той процес, який мала би започаткувати Україна на початку ХХ століття, але який вона не започаткувала через конфлікт всередині еліти та петлюрівщину як регіональний сепаратизм без розуміння важливості держави, армії та стратегічних програм небільшовицького спрямування.

Чому більшовизм перемагає в Україні? Найголовніше, через низький інтелектуальний та концептуальний рівень українського правлячого класу. Фактично нічого крім етнонаціоналізму український правлячий клас на початку ХХ столітті Україні запропонувати не зміг.

Але питання питань – що робити сьогодні з російськомовними українцями, які частіше за все і є тими самими науковцями, управлінцями, бізнесменами та спеціалістами. Ніяка статистика українізації, яку наводить Оресть Друль, тут не допоможе. Тому що російськомовних в Україні меншість, але це саме ті управлінці, бізнесмени та спеціалісти, без яких не буде ні зброї, ні економіки, ні системної політики в Україні.

Можливо, Галичина має визначати напрямок українізації України, але швидкість та рівень радикальності українізації мають визначати інші регіони України, зокрема Південь та Схід України. Саме такий принцип і може бути основою політичної нації. Галицький підхід, що ми краще знаємо не тільки, куди нам потрібно, але і як радикально та швидко це потрібно зробити, – це сепаратний підхід.

Те, що робить сьогодні Збруч, – це вивищення питання української культурної політики над іншими питання державної стратегії та ігнорування цих інших більш важливих питань. Давайте подивимось, що ж це за інші питання.

Нинішній консенсус галицької еліти та Центру в Україні спробував сформулювати Анатолій Якименко: "Ніхто в Україні не буде вирішувати російського питання офіційно. По-перше, це небезпечно і українці на це не підуть. По-друге, до офіційного вирішення не готові обидві сторони.

Українізація та російське питання уже вирішується без етнічних росіян і російськомовної інтелектуальної еліти. Його вирішує українська російськомовна політична верхівка з галицькою елітою, за наступним сценарієм: фасадна українська мова вищої політичної влади, делегування повноважень з українізації галичанам, локалізація процесу в рамках західноукраїнських територій, повна свобода дій в "анклаві" в обмін на політичну підтримку Центру".

Це сепаратний консенсус галичан всередині України задля підтримки корумпованої олігархічної влади Центру. Фактично це корупція з боку галичан. Причому, Якименко не сформулював інші аспекти цього скандального сепаратного консенсусу:

1) Центр використовує небажання галичан воювати за Донбас, намагаючись досягти миру на окупованій території суто засобами міжнародного права.

2) Центр свідомо не збирається розповсюджувати радикальну українізацію на території Сходу та Півдня України, тобто Центр готує ситуацію, коли радикальні закони по українізації будуть саботуватися самим Центром та в цих регіонах.

3) Галичани закривають очі на залежність українських олігархів від Росії та на русифікованість значної частини правлячого класу в Центрі, допоки він буде демонструвати фасадну українізацію.

4) Галичани закривають очі на корупцію Центру, допоки вони будуть мати виняткові повноваження з українізації всієї України.

5) Галичани закривають очі на фейкові вибіркові реформи та небажання повноцінного реформування України з боку Центру в обмін на те, щоб ця вибірковість реформування включала радикальну українізацію в країні.

Такий сепаратний консенсус галичан з Центром стає на заваді повноцінним реформам, боротьбі з корупцією, деолігархізації та власне системній та стратегічній українізації, яка би могла бути не настільки радикальною та агресивною щодо російськомовних українців (чи росіян у їх позиціонуванні галичанами), але менш конфліктною та більш ефективною.

Окрім того, вперше в історії незалежної України важливе питання про основи культурної політики вирішується на загальнонаціональній дискусії в Інтернеті в обхід телебачення. Відсутність участі телебачення в такому важливому питанні є частиною цього непублічного галицького консенсусу, тобто це є медіа-політикою Центру, яка передбачає просування маніпулятивного порядку денного в Україні та недопуск критиків влади на телебачення. Це ганебно.

Анатолій Якименко критикує галичан за віру у ідентичність понад усе та за віру у спроможність європейської фундаментальної та християнської філософії.

Я би галичан зокрема, але не тільки галичан, але і всіх українців, критикував би взагалі за віру у ідентичність та відсутність власної спроможності до живої філософії та стратегування.

Коли світ радикально змінюється, замість процесу ідентифікації надважливим стає процес самовизначення. Ідентифікувати завжди можна з минулим чи з тим, що є. Самовизначатися можна у нових та інноваційних процесах.

Самовизначення українців має бути не щодо мови та культури, а щодо мислительних установок, мотиваційних настанов та щодо естетичних орієнтацій. Саме це, що іноді узагальнено називають цінностями, має стати різницею між Україною та Росією.

Отже не ідентичність, а самовизначення – основа розмежування імперської Росії та постколоніальної України. Тобто, більш важливим за мову та культуру має стати самовизначення щодо майбутнього в технологічних та соціо-культурних інноваціях.

Галицький консенсус є ганебний для України не тільки тому, що він корупційний та непублічний. Галицький консенсус є небезпечний для України, тому що він архаїзаційний та за великим рахунком інтелектофобний.

Агов, українські інтелектуали! Своїм мовчанням ви ображаєте українців в цій дискусії.

Ви справді вважаєте, що непублічна і радикальна українізація всередині галицького консенсусу на користь Україні?

Я готовий бути найбільшою сволотою, яка під час війни захищає право росіян Росії та російськомовних в Україні на гідність та майбутнє.

Але ви скажіть це вголос.

powered by lun.ua
Коментарі — 280
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 00:09
IP: 35.195.70.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
...після завершення впровадження зазначеного вище "мирного плану порошенка-путіна" "миротворці" – українське військо не матиме права носити на шевроні Тризуб, а українські націоналісти – червоно-чорне знамено. Не тому, що їм заборонять, а тому, що не матимуть права...Igor Ovchar
Ну, хоч автомати, будуть мати право носити?
А більше нічого і не потрібно українському націоналістові:)
На добраніч усім!
Yaroslav Yurkiv _ 27.09.2017 00:05
IP: 35.189.218.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
та ладно! Тока и умеете що геев по Хрещатику гонять та контрабасом жить. "Галичане" и луга/н/донцы – братья
"Гей!" – то наш поклик!
О, пригадав собі пісню по геїв:
Гей, під горою гей іде,
Гей, малиновий стяг несе,
Гей, марширує наше славне товариство,
Гей, марширує – раз, два, три...
о, бачитє, геі та демос – неразделимі. Ви же в школьніе годі хотели біть одним из 300 спартанцев?
Одним із 400 крутівців...
бун _ 27.09.2017 00:04
IP: 77.123.162.---
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури.
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
В дуже серемудрий спосіб ви це сдєлалі:)
Просто такими ми є, мешканці українських рівнин. На відміну вас, горян. Ми щось типу Тіля Уленшпігеля. Проте тепер на наше запитання до рускоязичних яку саме культуру вони відстоюють, то ті відповідають вєлікую культуру Луцка і Полтави, я це про Достоєвського і Гоголя.
Orest Jj _ 27.09.2017 00:04
IP: 77.52.54.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Халіма Якуб.того ти згадав про Сингапур що там жінка президент?натякаєш на Україну? а точніше хочеш!) нєа.не буде Газовобарижна аферистка президентом України!!!)))
будет – будет! Недаром она Вашингтон охмуряла. Будешь, как провластный холуй, и ей каблуки лабутенов лизать. Вы без хозяина хиреете.
"держу пари" що не буде!!!) да мало кого вона там охмуряла в своєму нікчемному політичному житті:Вашингтон,путіна,лазаренка,медведчука))) програє) і ти Газовобарижний троль цього не витримаєш!)))
сколько ставишь?
Orest Jj _ 27.09.2017 00:03
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
...після завершення впровадження зазначеного вище "мирного плану порошенка-путіна" "миротворці" – українське військо не матиме права носити на шевроні Тризуб, а українські націоналісти – червоно-чорне знамено. Не тому, що їм заборонять, а тому, що не матимуть права...Igor Ovchar
Віктор Петренко _ 26.09.2017 23:59
IP: 35.184.67.---
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Халіма Якуб.того ти згадав про Сингапур що там жінка президент?натякаєш на Україну? а точніше хочеш!) нєа.не буде Газовобарижна аферистка президентом України!!!)))
будет – будет! Недаром она Вашингтон охмуряла. Будешь, как провластный холуй, и ей каблуки лабутенов лизать. Вы без хозяина хиреете.
"держу пари" що не буде!!!) да мало кого вона там охмуряла в своєму нікчемному політичному житті:Вашингтон,путіна,лазаренка,медведчука))) програє) і ти Газовобарижний троль цього не витримаєш!)))
Orest Jj _ 26.09.2017 23:55
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
та ладно! Тока и умеете що геев по Хрещатику гонять та контрабасом жить. "Галичане" и луга/н/донцы – братья
"Гей!" – то наш поклик!
О, пригадав собі пісню по геїв:
Гей, під горою гей іде,
Гей, малиновий стяг несе,
Гей, марширує наше славне товариство,
Гей, марширує – раз, два, три...
о, бачитє, геі та демос – неразделимі. Ви же в школьніе годі хотели біть одним из 300 спартанцев?
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:49
IP: 35.190.198.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
та ладно! Тока и умеете що геев по Хрещатику гонять та контрабасом жить. "Галичане" и луга/н/донцы – братья
"Гей!" – то наш поклик!
О, пригадав собі пісню по геїв:
Гей, під горою гей іде,
Гей, малиновий стяг несе,
Гей, марширує наше славне товариство,
Гей, марширує – раз, два, три...
valsh01 _ 26.09.2017 23:48
IP: 130.0.41.---
kren:
valsh01:
...один западный регион Украины диктует сейчас темпы-методы-приоритеты в украинизации всех остальных регионов
===
...ну,Ви вже якось,хочаб собі,вирішить-шо у нас-диктат одного регіона,або-або?
Чи все-таки принцип домінуючої касти-розподіляй і володій.
Так я уже определился)) Даже – написал)) Один регион – Галичина – взял на себя ответственность подровнять всех украинцев под свой стандарт, и провести украинизацию других регионов страны. Украинцы должны быть такими, как это себе представляют галичане – украиноговорящими (уже сегодня), имеющими родственников в УПА, играющими на трембитах (или цимбалах – всё время путаю). Другие украинцы для них – недо-украинцы.
А власть (по Дацюку – Центр, Киев) это вполне устраивает. Поскольку власти по барабану – и цимбалы, и язык, и украинизация, и объединение украинцев. У нее другой приоритет – бабло. А галичане этому не препятствуют))
Orest Jj _ 26.09.2017 23:46
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
та ладно! Тока и умеете що геев по Хрещатику гонять та контрабасом жить. "Галичане" и луга/н/донцы – братья
"Гей!" – то наш поклик!
догадываюсь що геи – это ваш поклик. Кто громче всех кричит "держи вора"?
Orest Jj _ 26.09.2017 23:44
IP: 77.52.54.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Халіма Якуб.того ти згадав про Сингапур що там жінка президент?натякаєш на Україну? а точніше хочеш!) нєа.не буде Газовобарижна аферистка президентом України!!!)))
будет – будет! Недаром она Вашингтон охмуряла. Будешь, как провластный холуй, и ей каблуки лабутенов лизать. Вы без хозяина хиреете.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:43
IP: 35.189.218.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
та ладно! Тока и умеете що геев по Хрещатику гонять та контрабасом жить. "Галичане" и луга/н/донцы – братья
"Гей!" – то наш поклик!
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 23:43
IP: 188.163.73.---
бун:
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
Да уж, действительно странный день сегодня. День неожиданных открытий.
Orest Jj _ 26.09.2017 23:37
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
та ладно! Тока и умеете що геев по Хрещатику гонять та контрабасом жить. "Галичане" и луга/н/донцы – братья
Orest Jj _ 26.09.2017 23:32
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Ти поглянь,доразу, як Ро Шень Ко!
ро шень ко – це вжэ "хромая лошара". Помните, так же само наши американские побратимы слили Ющера (щас он пиндосы Фирташа на цугундер натягивают. А Фирташ, пойдя на сделку столько инфы даст...Короче, Ющеру срок светит однозначно – Трама вон под суд тянут а тут какая то мелкая аферистка Кэтрин Ющенко и ее муженек -пчеловод...)?
Храмая в Україні одна лошадь, хоч і на лабутенах...
Пакращенко как Димон и Сцарь тэж на подкачке каблуков вигляд представительский мает?
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:32
IP: 35.195.100.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
хто желает на себе нести код нации – на лбу тату с формулами та циферями. Шо би здалека біло видно шо ідет истинній ариец и нужно успеть принять позу и двойнім "ку" приветствовать обладателя малиновіх штанов.
Пана видко по холявах, кацапа – по пришвах!
хоть с вашего окна площадь красная видна, но по календарю 21 век а не 18 или 19.
Врємєна, як і окна, нє вибірают...
Віктор Петренко _ 26.09.2017 23:31
IP: 35.188.191.---
Orest Jj:
Халіма Якуб.того ти згадав про Сингапур що там жінка президент?натякаєш на Україну? а точніше хочеш!) нєа.не буде Газовобарижна аферистка президентом України!!!)))
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:29
IP: 35.195.195.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
ти чучело навів приклад для всіх!!!це форум!!!тут немає якихось обмежень в спілкувані.тому кому хочу тому і пишу.не подобається чувирло-брись звідси))) на одного придурка менше стане!)
лошара педальная, для "всех" – это когда ты пишешь обезличено. А "видповисты / З цитатою" – это касается только того, кому ты отвечаешь / Процитировать (блят, пробоина в защитном поле – вжэ когда то кому то писал подобное).
я тобі чучело вже пояснював що це форум!!!і тут хто кому хоче той і пише!а якщо всяким недоноскам це не подобається то хай забираються геть.зрозумів вилупок?)
У вас обох – чудова техніка, таку б та збірній Україні!
Orest Jj _ 26.09.2017 23:29
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
хто желает на себе нести код нации – на лбу тату с формулами та циферями. Шо би здалека біло видно шо ідет истинній ариец и нужно успеть принять позу и двойнім "ку" приветствовать обладателя малиновіх штанов.
Пана видко по холявах, кацапа – по пришвах!
хоть с вашего окна площадь красная видна, но по календарю 21 век а не 18 или 19.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:27
IP: 35.195.139.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
для того что бі не быть ущемленными – каждая народность имеет право ставить президентом своего кандидата не больше чем 16 летний срок кряду. Даже если действующий презик душечка и ангел для всех – оттянул свой лимит и будь добр без всяких зехеров уступи должность следующему по очереди представителю другой народности.
Для чого так складно?
Нє прощє Лі пєрєєхать гамузом до своєї народнасті?
шо бы никому обидно не было.
Ли ушел с поста в 90-стых годах. Щас там президентом мадам – малазийка.
Там нє тут!
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:26
IP: 104.155.117.---
Orest Jj:
Юркиву вжэ писал – был бы жив Бандера он бы эту шушару давно бы на гилляку определил.
============
Бандера завжди живий, і усі гілляки давно позначені!
Orest Jj _ 26.09.2017 23:25
IP: 77.52.54.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
заипали вжэ с ентими язіками...
Нада как Ли Куань Ю – забил на всех аборигенов большой болт и ввел государственнім английский. Все остальніе – каждій онаніруйте хоть левой хоть правой а нужно к власти обратиться – будь ласка на аглицком.
Да? А как же культурный код нацiї?
для того что бі не быть ущемленными – каждая народность имеет право ставить президентом своего кандидата не больше чем 16 летний срок кряду. Даже если действующий презик душечка и ангел для всех – оттянул свой лимит и будь добр без всяких зехеров уступи должность следующему по очереди представителю другой народности.
Для чого так складно?
Нє прощє Лі пєрєєхать гамузом до своєї народнасті?
шо бы никому обидно не было.
Ли ушел с поста в 90-стых годах. Щас там президентом мадам – малазийка.
Віктор Петренко _ 26.09.2017 23:22
IP: 35.202.178.---
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
ти чучело навів приклад для всіх!!!це форум!!!тут немає якихось обмежень в спілкувані.тому кому хочу тому і пишу.не подобається чувирло-брись звідси))) на одного придурка менше стане!)
лошара педальная, для "всех" – это когда ты пишешь обезличено. А "видповисты / З цитатою" – это касается только того, кому ты отвечаешь / Процитировать (блят, пробоина в защитном поле – вжэ когда то кому то писал подобное).
я тобі чучело вже пояснював що це форум!!!і тут хто кому хоче той і пише!а якщо всяким недоноскам це не подобається то хай забираються геть.зрозумів вилупок?)
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 23:20
IP: 35.195.100.---
бун:
Yaroslav Yurkiv:
бун:
Так, ми, українська шляхта, багато зробили для становлення російської культури. Це і Прокопович з Яворським, це і Достоєвський, Гоголь, Чехов, це і батько і син Тарковські. Це наша, хоч і російськомовна, але українська по духу культура. Я поважаю азійські народи РФ, але ви вже якось там самі наводьте в себе порядок.
І нафіга ви це робили?
Уявімо собі кацапську культуру без цих видатних українських постатей?:)
В такий спосіб ми зруйнували те, що побудували ви, російську імперію. Недарма внук свого чувашського діда Ленін писав з такою ненавистю архискверное подражание архискверному Достоевскому.
В дуже серемудрий спосіб ви це сдєлалі:)
Orest Jj _ 26.09.2017 23:18
IP: 77.52.54.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
ти чучело навів приклад для всіх!!!це форум!!!тут немає якихось обмежень в спілкувані.тому кому хочу тому і пишу.не подобається чувирло-брись звідси))) на одного придурка менше стане!)
лошара педальная, для "всех" – это когда ты пишешь обезличено. А "видповисты / З цитатою" – это касается только того, кому ты отвечаешь / Процитировать (блят, пробоина в защитном поле – вжэ когда то кому то писал подобное).
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter