Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:15
IP: 94.153.84.---
Oleksiy Osiv:
Микола Злочевський:
Пане Максим, тут мова не про кримінал. Тут мова про мову...
Тут мова про те, що ВО "Свобода" та особисто Фаріон дуже активно використовують мовну тему для підняття рейтингу. А тим часом тихенко крадуть. Точно так як це робив Янукович.
Так Ви тоді, щоб було якось до теми, про автора конкретно, напишіть про її крадіжки...Це справді буде бімба...
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 13:14
IP: 46.63.57.---
*говiрки
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 13:13
IP: 46.63.57.---
Александр Пратт:
московит до мене звертайся або українською, або мовчи зовсім... пройшов той час коли я нормально ставився до московської говірком
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:11
IP: 94.153.84.---
Кирилл Корженко:
Микола Злочевський:
Пане Миколо, всё это не то. Не то. У Довженко есть прекрасный рассказ, и неплохой киносценарий к нему "Земля". Вот читаешь Довженко, и нет фальши. Есть правда. есть то, что возрождение украинцев начнется с запаха Земли. Надо заставить украинцев обратиться к Земле украинской, как сумел сделать это Довженко. И тогда начнется возрождение культуры, языка, философии. Не свалился украинский язык украинцам с Неба. В этом процессе возрождения украинской нации сегодня, нет гармонии,нет взаимодействия украинцев с украинским Духом. Кругом фальш. Подделка.
Пане Кирилл, Супер! Ви сьогодні дуже сильні коменти видаєте!
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 13:10
IP: 93.72.224.---
Микола Злочевський:
Пане Максим, тут мова не про кримінал. Тут мова про мову...
Тут мова про те, що ВО "Свобода" та особисто Фаріон дуже активно використовують мовну тему для підняття рейтингу. А тим часом тихенко крадуть. Точно так як це робив Янукович.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 13:06
IP: 93.72.224.---
Кирилл Корженко:
Конечно же, Ирина Фарион, права. Только вот, разделение украинского общества на два лагеря, це дещо умовно. В уяві.
Есть часть украинского общества, люди, которые вели борьбу с режимиом ещё в те тихие мирные времена, когда Ирина Фарион, делала успешную карьеру в КПСС. Это не в обиду. Это в ответ, на упрек мне, русскоязычному украинцу.
Ирина Фарион, не верит русскоязычным украинцам. ну а я, русскоязычный украинец из репрессированой семьи, не верю в идейное перерождение человеческих душ. Для этого есть Чистилища. Не тут. Там.
+100. моя повага.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:06
IP: 91.206.4.---
Владимир Кравченко:
Сприяти любові, прихильності до мови можуть лише дії носія мови, а не словоблуддя на тему українськості. Саме підняття цієї теми з вуст Фаріон або Тягнибока – є надійним щепленням несприйняття теми російськомовними українцями. Будь які крайнощі – ллють воду на млин російської пропаганди ненависті, показують, що таких "горе-політиків" краще не випускати на люди без намордників. Навіть результати виборів нічому їх не навчили.
Слава УКРАЇНІ! Духовна смерть експлуататорам ненависних ідей. (агентам Кремля)
+100
Кирилл Корженко _ 21.02.2015 13:06
IP: 95.135.147.---
Микола Злочевський:
Пане Миколо, всё это не то. Не то. У Довженко есть прекрасный рассказ, и неплохой киносценарий к нему "Земля". Вот читаешь Довженко, и нет фальши. Есть правда. есть то, что возрождение украинцев начнется с запаха Земли. Надо заставить украинцев обратиться к Земле украинской, как сумел сделать это Довженко. И тогда начнется возрождение культуры, языка, философии. Не свалился украинский язык украинцам с Неба. В этом процессе возрождения украинской нации сегодня, нет гармонии,нет взаимодействия украинцев с украинским Духом. Кругом фальш. Подделка.
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:05
IP: 94.153.84.---
Максим Чарушников:
свобода з 2010 року мала в повному підпорядкуванні три області – львівську, тернопільську та івано-франківську. Що зробили? кроїли бюджет, крали землі, трошки контрабанди і т.п. А лдюди і далі бідні. Ця стаття – це шизофренічний брєд.
Пане Максим, тут мова не про кримінал. Тут мова про мову...
Максим Чарушников _ 21.02.2015 13:04
IP: 46.119.125.---
свобода з 2010 року мала в повному підпорядкуванні три області – львівську, тернопільську та івано-франківську. Що зробили? кроїли бюджет, крали землі, трошки контрабанди і т.п. А лдюди і далі бідні. Ця стаття – це шизофренічний брєд.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:01
IP: 91.206.4.---
taksist:
Ингвар Айс:
taksist:
Фарион Ваша? И кто же против? Фарион это диагноз. Тяжелый диагноз. Жириновский местного разлива.
фаріон застерігала обніматися з москалями. одного цього достатньо щоб її НАШОЮ називати. а той, хто проти наших Є ВОРОГ. йдіть вбийтеся о ріг будинку.
І хто то тут поріднився з вражим плем'ям? Цитую промовистий фрагмент біографії, досточтімаї мадам: "У 1980-і роки очолювала гурток загального мовознавства та марксистсько-ленінської естетики. Будучи членом факультетського "Клубу інтернаціональної дружби", неодноразово проводила бесіди з іноземними громадянами з метою кращого вивчення ними російської мови" Тільки не посилайтесь на те що вона грала роль лазутчіка.
Владимир Кравченко _ 21.02.2015 13:01
IP: 91.219.223.---
Сприяти любові, прихильності до мови можуть лише дії носія мови, а не словоблуддя на тему українськості. Саме підняття цієї теми з вуст Фаріон або Тягнибока – є надійним щепленням несприйняття теми російськомовними українцями. Будь які крайнощі – ллють воду на млин російської пропаганди ненависті, показують, що таких "горе-політиків" краще не випускати на люди без намордників. Навіть результати виборів нічому їх не навчили.
Слава УКРАЇНІ! Духовна смерть експлуататорам ненависних ідей. (агентам Кремля)
Микола Злочевський _ 21.02.2015 12:55
IP: 94.153.84.---
Кирилл Корженко:
Катерина Добровольцева:
Що, ватники, знову вас Ірина Фаріон картає за лінивство і легковажність? За відсутність сили духу і достоїнства бути українцями!
Вы хоть знаете, сколько русскоязычных украинцев сгнило в русских лагерях, за незламність духу і віру в українську свободу?
Это не Сотня. И не сотни. Это сотни тысяч.
Пане Кирилл ,я впевнений, що якраз пані Катерина Добровольцева: знає. У неї слово ватники не означає русскоязичниє украинци.
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 12:51
IP: 91.200.224.---
Сергей Бочкарев:
Ortega Gasset "Бунт мас":"Відносна однорідність раси і мови, якою вони втішаються, припускаючи, що тут є чим втішатися, -вислід попереднього політичного об'єднання. Отож, ані кров, ані мова не творять національної держави; це радше сама національна держава вирівнює первісні різниці червоних тілець крові і артикульованих звуків.Дуже рідко, щоб не сказати ніколи, держава поставала з попередньої спільноти крові та мови. Всяка мовна єдність, що охоплює ширшу територію, майже завжди є продуктом попереднього політичного об'єднання. Це вже всім давно відоме, і тим дивнішою є впертість, з якою настоюють на тому, що кров і мова-основа національності.В цьому я бачу стільки ж невдячності, скільки й непослідовності". Але куди йому до текстів про шизофренію, що народжуються у головах сучасних "філософів"
Народ, не имеющий национального самосознания – есть навоз, на котором произрастают другие народы.
Пётр Столыпин
"Практик" завжди має перевагу:)
Надія Захарчук _ 21.02.2015 12:50
IP: 91.206.4.---
taksist:
Надія Захарчук:
п. Ірино, а що це у вас з мовою, я якось збентежена: "пам'яти", у нас вже встановлено якісь нові правила для українською мови, на кшталт: як чуємо, так пишемо. Тоді давайте замість відро будемо писати ведро, як прийнято говорити в регіонах Центральної України. Нам, грішним, таке мабуть можливо пробачити, а до Вас вимоги мають бути крутішими:-)
пам'яти – так пишуть ті, хто хоче відродити сутоукраїнські традиції вимови і синтаксису. вам не сміятися з такого треба а матчастину вивчати, погугліть СКРИПНИКІВКА.
давайте тоді переходити на старослов'янську, чи може будемо дотримуватись Державної, встановленого зразка, вона ж не кухні з подругами спілкується, а звертається до всього українського народу.
Кирилл Корженко _ 21.02.2015 12:47
IP: 95.135.147.---
Катерина Добровольцева:
Що, ватники, знову вас Ірина Фаріон картає за лінивство і легковажність? За відсутність сили духу і достоїнства бути українцями!
Вы хоть знаете, сколько русскоязычных украинцев сгнило в русских лагерях, за незламність духу і віру в українську свободу?
Это не Сотня. И не сотни. Это сотни тысяч.
Катерина Добровольцева _ 21.02.2015 12:42
IP: 46.211.181.---
Що, ватники, знову вас Ірина Фаріон картає за лінивство і легковажність? За відсутність сили духу і достоїнства бути українцями!
Ch Ong _ 21.02.2015 12:41
IP: 46.98.177.---
Кращий заголовок був би іншим: Мовна шизофренія російських шовіністів.
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 12:41
IP: 46.63.57.---
Александр Пратт:
по тобі московит видно яка у нас агресивна українізація...
Кирилл Корженко _ 21.02.2015 12:31
IP: 95.135.147.---
Конечно же, Ирина Фарион, права. Только вот, разделение украинского общества на два лагеря, це дещо умовно. В уяві.
Есть часть украинского общества, люди, которые вели борьбу с режимиом ещё в те тихие мирные времена, когда Ирина Фарион, делала успешную карьеру в КПСС. Это не в обиду. Это в ответ, на упрек мне, русскоязычному украинцу.
Ирина Фарион, не верит русскоязычным украинцам. ну а я, русскоязычный украинец из репрессированой семьи, не верю в идейное перерождение человеческих душ. Для этого есть Чистилища. Не тут. Там.
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 12:28
IP: 46.63.57.---
тільки що перемикав канали, на українській говорили на 4, а на російській 12... давайте добивайте Україну своїм "язиком"... тварини московські

Ірина Фаріон все абсолютно правильно написала
wed _ 21.02.2015 12:27
IP: 74.125.181.---
Микола Злочевський:
...
я вже за це, щоб, навіть правильно написане Фаріон, видавалось від імені когось іншого
...
теж така думка промайнула)))
відомо, "слово не горобець"... а горобців Фаріон свого часу навипускала достатньо,
щоб навіть осмислені позиції сприймалися насторожено (а то й взагалі дискредитувалися), коли озвучуються нею...
Микола Злочевський _ 21.02.2015 12:22
IP: 94.153.84.---
бун:
Якщо вже говорити на повному серйозі, то питання української тепер а часі. Але писати про це має не Фаріон, просто вона може про це писати на рівні науки 150-річної давності. Писати про це мають Сергій Дацюк, Олег Покальчук і ще не більше десятка людей на всю країну. По-перше, до сьогодні мова не була маркером приналежності до нашої української києворуської цивілізації. Саме ця цивілізація єднає нас всіх від Луцька до Харкова, від Чернігова до Ізмаїла. За цінності саме цієї спільної для нас всіх цивілізації протягом останнього року покладено стільки життів кращих синів і дочок нашої землі. І так сталося, що українська мова серед інших зовнішніх маркерів може стати в обороні нас від наступу Орди, який після закінчення мілітарних форм може набрати цілком мирних, наприклад, біженців РФ, які всупереч своїй волі інфіковані ординською етикою та ідеологією. Звичайно, це розуміють і наші російськомовні інтелектуали.
+1501!
Алекс Фибер _ 21.02.2015 12:18
IP: 46.211.210.---
Головне зара мова.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 12:16
IP: 93.72.224.---
.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter