Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Гоцка _ 21.02.2015 10:53
IP: 46.149.90.---
У час війни це однозначно: слугуєшся мовою окупанта – ти посібник його.
Тур _ 21.02.2015 10:51
IP: 195.114.121.---
Алла Новосад:
Вадим Закревский:
З "дівчиною" ви погарячкували. 50-річна Фаріон далеко не дівчина. Те, що вона любить тулити всюди свої фото, нещадно відредаговані фотошопом, тільки підтверджує нещирість цієї особи. Зайдіть у Вікіпедію, там реальний портрет "молодиці". Великий обман починається з дрібниць.
Якщо немає аргументів, то залишається хамство, жовч, брехня, підлість, ненависть, злоба, "водка" і "руssкий мат"!...
Ингвар Айс _ 21.02.2015 10:50
IP: 46.211.137.---
Тур:
Да я же ночей не буду спать без твоей повагы.
Тур _ 21.02.2015 10:48
IP: 195.114.121.---
борода:
taksist Тур

Не вступайте в дискусію з тролями, не звертайте на них уваги. Інакше, Ви працюєте на них-заробляєте їм гроші!!
Та я не їм відповідаю, а нашим людям, що розпізнавали цю путінську заразу і могли постояти за себе, за свою країні, своїх рідних!
Алла Новосад _ 21.02.2015 10:47
IP: 46.185.66.---
Вадим Закревский:
З "дівчиною" ви погарячкували. 50-річна Фаріон далеко не дівчина. Те, що вона любить тулити всюди свої фото, нещадно відредаговані фотошопом, тільки підтверджує нещирість цієї особи. Зайдіть у Вікіпедію, там реальний портрет "молодиці". Великий обман починається з дрібниць.
Тур _ 21.02.2015 10:44
IP: 195.114.121.---
І останнє – зараз на Донбасі, в Криму і в самій Росії можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску ш..., яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Тур _ 21.02.2015 10:41
IP: 195.114.121.---
Ингвар Айс:
Тур:
Что ты там мне повторяешь, вышиватник хренов-обратная сторона ватника? Индульгенцию у тебя должны просить русскоязычные украинцы? 23 года пустопорожнего трепа, но зато на украинском языке. Уймись, либерал.
На мою українську в Україні відповідай українською, а якщо не хочеш чи не можеш, то не розраховуй від мене на елементарну повагу!
На їзике свох "калєг"-тролів в Ольгіне вчи жизні!
борода _ 21.02.2015 10:41
IP: 194.60.252.---
taksist Тур

Не вступайте в дискусію з тролями, не звертайте на них уваги. Інакше, Ви працюєте на них-заробляєте їм гроші!!
taksist _ 21.02.2015 10:39
IP: 74.125.18.---
М_Гайдамака:
Мадам репетуючи так Ви ображаєте тисячі і десятки тисяч російськомовних патріотів, котрі зі зброєю в руках захищають Україну
вам не спадало на думку що російськомовність в тому числі патріотів може когось дратувати чи ображати? чи ви вважаєте що опікуватися треба тільки російськомовними а права україномовних та їхні почуття можна викинути на смітник бо вони люди другого сорту?
мене дратує російська мова. ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ ЖОДНОГО АРГУМЕНТУ ЩОБ НАЗВАТИ МОЮ ПОЗИЦІЮ НЕПРАВИЛЬНОЮ. мою країну ерзає росйськомовна мразота, ворог розмовляє російською і тому я маю повне право ототожнювати ВОРОГ=РОСІЙСЬКОМОВНИЙ. і в такій ситуації російськомовним що на нашому боці прийдеться або нас, україномовних записати на радість путіна у вороги АБО ПЕРЕЙТИ НА УКРАЇНСЬКУ ЩОБ НЕ БУТИ СХОЖИМ НА ВОРОГА.
Тур _ 21.02.2015 10:37
IP: 195.114.121.---
taksist:
Тур:
Українську за пару років в Україні можуть вивчити африканціі, араби, в'єтнамці чи китайці і навіть вивчати українською медицину, як в Тернопільському медині і прекрасно себе почувати в Україні і тільки кацапи, живучи десятиліттями в Україні не хочуть чи не можуть вивчити українську, а ненавидять все українське, нашу землю, народ, серед якого живуть, цю державу!...
не за пару років а за пів року. була передача де ті студенти про це розказували. НЕМАЄ НІЯКИХ ПІДСТАВ НЕ НАЗИВАТИ РОСІЙСЬКОМОВНИХ ОЛІГОФРЕНАМИ НА ТІЛ АФРИКАНСЬКИХ СТУДЕНТІВ, ЩО УКРАЇНСЬКУ ОСИЛИЛИ.
Але в Україні є велика проблема!
Я не можу вірити і довіряти людині, яка прожила все життя в Україні і тупо не може чи не хоче на українську в Україні відповідати українською!!! Я колись думав, що я один такий, але не разпереконувався, що практичнівсі, кого поважаю такої ж думки!...
На українську в Україні відповідайте ураїнською, а між собою спілкутесь як хочете.
Алла Новосад _ 21.02.2015 10:37
IP: 46.185.66.---
Правильна українська мова не заважала свободівцям, що дорвались до корита, красти із завзятістю регіоналів і ганьбити не тільки себе, але й своїх однопартійців зі сходу України, які окрім переслідувань не отримували нічого за свою дійсно патріотичну позицію.
А щодо нібито повернення Фаріон до сутоукраїнських традицій в мові, то вона сама би вже давно мала почати із самої себе і зватись Яриною.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 10:37
IP: 46.211.137.---
Тур:
Что ты там мне повторяешь, вышиватник хренов-обратная сторона ватника? Индульгенцию у тебя должны просить русскоязычные украинцы? 23 года пустопорожнего трепа, но зато на украинском языке. Уймись, либерал.
Вадим Закревский _ 21.02.2015 10:33
IP: 188.191.233.---
Найвишуканіший Ворогом української мови той, хто застосовує її як знаряддя для безглуздої агресії. Ця дівчина-авторка є пустою іграшкою в руках тих, хто вже 23 роки знищує Україну. Мавпа і окуляри...
Тур _ 21.02.2015 10:33
IP: 195.114.121.---
recluse:
Пані Фаріон та її подільникам із "Свободи" варто було б хоч трохи включити мізки і зрозуміти нарешті, що саме така їхня позиція і є однією з причин нинішньої невтышної ситуації на Сході. Але філолог – що з неї візьмеш? Абсолютне нерозуміння сутності суспільно-політичних та етносоціальних процесів.
Як практик,який працював в Донецьку декілька років стверджую, що в Донецьку не було проблеит в рос. мови – це все вигадаликацапи, а була і є проблема в людей розмовляти, навчатись, спілкувати українською, бо їм насильно нав'язували чуже і неприродню для них мову, бо рос. для Росії один з головних способів поневолення націй! Я міг працювати з багатьми людьми в Донецьку пару років і тільки через такий період вони починали зі мною розмовляти чистою українською і не мрогли наговоритись,Ю бо їм нпав'язували десятиліття чужий їзик, як і тепер цей диявольський руцкій мір!
taksist _ 21.02.2015 10:31
IP: 74.125.18.---
Тур:
Українську за пару років в Україні можуть вивчити африканціі, араби, в'єтнамці чи китайці і навіть вивчати українською медицину, як в Тернопільському медині і прекрасно себе почувати в Україні і тільки кацапи, живучи десятиліттями в Україні не хочуть чи не можуть вивчити українську, а ненавидять все українське, нашу землю, народ, серед якого живуть, цю державу!...
не за пару років а за пів року. була передача де ті студенти про це розказували. НЕМАЄ НІЯКИХ ПІДСТАВ НЕ НАЗИВАТИ РОСІЙСЬКОМОВНИХ ОЛІГОФРЕНАМИ НА ТІЛ АФРИКАНСЬКИХ СТУДЕНТІВ, ЩО УКРАЇНСЬКУ ОСИЛИЛИ.
taksist _ 21.02.2015 10:28
IP: 74.125.18.---
Ингвар Айс:
taksist:
Фарион Ваша? И кто же против? Фарион это диагноз. Тяжелый диагноз. Жириновский местного разлива.
фаріон застерігала обніматися з москалями. одного цього достатньо щоб її НАШОЮ називати. а той, хто проти наших Є ВОРОГ. йдіть вбийтеся о ріг будинку.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 10:27
IP: 93.72.224.---
Хвора людина.
Тур _ 21.02.2015 10:27
IP: 195.114.121.---
Ингвар Айс:
taksist:
Фарион Ваша? И кто же против? Фарион это диагноз. Тяжелый диагноз. Жириновский местного разлива.
Я тобі ще раз повторюю ольгінський троль!
Спочатку вивчи українську, а потім вступай в розмову на тему української мові, ''тетка''!
taksist _ 21.02.2015 10:27
IP: 74.125.18.---
Oleg Trigub:
в силах АТО примерно 40 процентов этнически русских и примерно 50 процентов русскоязычных
про 40 відсотків етноросіян ви прибрехали. їм нізвідки взятися, це вигадка. друга цифра трошки завищена але можна з нею погодитися. вона базується на відсутности свідомости у командирів, які й досі дозволяють порушувати закон України про те що в армії виключно українська мова повинна бути.
Тур _ 21.02.2015 10:25
IP: 195.114.121.---
Українську за пару років в Україні можуть вивчити африканціі, араби, в'єтнамці чи китайці і навіть вивчати українською медицину, як в Тернопільському медині і прекрасно себе почувати в Україні і тільки кацапи, живучи десятиліттями в Україні не хочуть чи не можуть вивчити українську, а ненавидять все українське, нашу землю, народ, серед якого живуть, цю державу!...
Ингвар Айс _ 21.02.2015 10:24
IP: 46.211.137.---
taksist:
Фарион Ваша? И кто же против? Фарион это диагноз. Тяжелый диагноз. Жириновский местного разлива.
recluse _ 21.02.2015 10:23
IP: 134.249.39.---
Пані Фаріон та її подільникам із "Свободи" варто було б хоч трохи включити мізки і зрозуміти нарешті, що саме така їхня позиція і є однією з причин нинішньої невтышної ситуації на Сході. Але філолог – що з неї візьмеш? Абсолютне нерозуміння сутності суспільно-політичних та етносоціальних процесів.
taksist _ 21.02.2015 10:22
IP: 74.125.18.---
Andrey Kononenko:
Если проанализировать этот текст, то его автору могут ведь инкриминировать то же, что Ефремову, – разжигание межнациональной вражды. В АТО на стороне Украины воюют очень много русскоязычных.
там повинно бути не ОЧЕНЬ МНОГО а всі. бо саме нацдіяспора росіян дала максимум зрадників і поплічників окупатів.
і не варто у мовному питанні ховатися за воюючих російськомовних. те, що вони воюють не є індульгенцією за вчинення злочинів. бути інфікованим русскім міром і не бажати лікуватися (розмовляти російською) – це злочин.
Анатолій Дмитрук _ 21.02.2015 10:21
IP: 74.125.181.---
Точно і прекрасно написано – СЕРЦЕМ!
Найнеобхідніші слова. Нехлюйське ставлення до МОВИ як головного інформаційного базису робить інформаційний простір черствим і бездуховним.
Не раз -НАВІТЬ У ВЧОРАШНІЙ ПРОМОВІ, - Президент зривався "на слівце" окупантів. Грішать всі високопосадовці – від Ярсенія Петровича і Петра Олексійовича до Гройсмана і депутатів, – російськомовним відмінюванням іменників (згадаю тут "грізне" "дати по зубам" замість українського "по зубах"). І все це "кацапське наповнення" вилазить назовні ДОМІНУВАННЯМ РОСІЙСЬКОГО МЕДІАПРОДУКТУ в нашому інформаційному просторі...навіть відсутністю українського...АЛФАВІТУ (!) на клавіатурах ноутбуків – нам пропонують ВТОРИННІСТЬ. Таким чином, невидимий українофоб єхидно каже: "Наклей собі, коли ти такий патріот".
Далі так бути не може. Це справді ФРОНТ, і напевно, НАЙВАЖЛИВІШИЙ.
Тур _ 21.02.2015 10:21
IP: 195.114.121.---
npvol:
Сказала людина, яка живучи в Україні поняття не має про українську, а лізи "дискутувати" про таку ненависну для неї мову!

А може всьо простіше – олгінський троль чи доморощений зрадник, для якого в е українське, як червона ганчірка для бика!...

І ще – зараз на Донбасі, в Криму і в самій Росії можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску ш..., яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter