Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Miki2 _ 21.02.2015 14:37
IP: 93.72.11.---
taksist:, ти оцих тут чаморошних переїдь хуч одним колесом по черзі... і померти не помруть, а толк може й буде... А для чого ж тобі аж чотири калєса?
Не трогай тіко бєрємєнних, та й на мене случайно не наскоч
sidor _ 21.02.2015 14:36
IP: 77.52.31.---
Александр Пратт:
Zorjan Krasnicki:
Александр Пратт:
яке відношення моя освіта має до знання чужої мови?
ще раз повторюю, до мене звертайся українською мовою, або не пиши мені зовсім!
Если ТЫ понимаешь то,что я пишу,тогда в чем проблема? Не надо к тебе обращаться "ваше величество"? Вот такие взгляды и высказывания приносят только вред стране. Я выступаю за развитие и языка,и культуры,и не только классиков изучать,но и молодых и современных поддерживать. Но не стоит забывать,что на Украине живут и носители других культур,и ничего плохого не будет,если они будут изучать свои культуры и языки.
а шо за культура у других "носителей"?Те,о ком вы пишете даже газет не читают,кроме объявлений.Знакомый учитель математики (русскоязычная) говорит,что просто в шоке от деградации учеников за последние 10 лет.Преподает в одной из "русскоязычных" школ донецкой обл.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 14:34
IP: 46.211.185.---
sidor:
Ви,дядьку, часом не марите? Може треба проспатися?
Надія Захарчук _ 21.02.2015 14:32
IP: 91.206.4.---
Adam Viter:Єдина в РФ Бібліотека української літератури в Москві ліквідована першою...
-----
Ось це, дійсно проблема, на яку наша держава взагалі не звертає увагу. Вже моя рідна сестра в Москві, в сім'ї, на курятину говорить "кура". Вже зовсім забула, що закінчила музичну школу по класу бандури. Вже геть не згадує зауважень нашого батька: "А чого це ви, дівчатка, нерідною мовою до батьків звертаєтесь?" Розумію, що йде війна, тут би захистити хоч тих хто в Україні, але ті покинуті напризволяще українці Росії, могли б бути нашою вагомою підтримкою.
SARA21 _ 21.02.2015 14:32
IP: 91.226.4.---
Можна говорити прекрасно українською мовою,можна кожен день ходити у вишиванці,можна битися в груди що ти патріот,але при цьому нахабно розграбовувати свою обкрадену,згвалтовану,понівечену Україну,і при цьому не мучитися совістю,бо я патріот,правда???мені все можна.Ми вже вибирали Свободу,ми довіряли Свободі,но крім у ВР,,українська,,ми більше нічого не почули від Свободи,а депутати Свободівці так само як і всі обкрадали нас,українців.Тому поки що я не розумію різниці між Свободою і Самопоміччю.Хоч Самопоміч мені здається більш чесніша за Свободу.Мова тоді українська буде цінитися всім народом України,коли влада в Україні не буде красти і не буде принижувати народ.А поки що всі і патріоти і олігархи одним миром мазані.Чому Мохницький не посадив вбивць Небесної Сотні????Скільки йому заплатили.???Чому Сех вианяли із Львівської ОДА.Скільки землі роздерибанила Свобода???
Natalia Berdadyn _ 21.02.2015 14:30
IP: 37.53.92.---
Маємо справу з небаченим досі в історії людської цивілізації фактом: нація, яка, звільнившись від рабства де-юре, здобувши незалежність, право і можливість розбудовувати власну державу, чи не найбільше енергії і коштів витрачає на те, щоб остаточно виродитися, самоліквідуватися, дотла знищити українську мову, національну культуру, духовність. Тобто закінчити злочинний процес геноциду, етноциду і лінгвоциду самогубством, довершити те, чого не встигли зробити впродовж століть усі колонізатори України. Василь Лизанчук

"Йдеться ж навіть не про вживання чи не вживання української мови, а про зживання її зі світу. Подібні ситуації в постколоніальних країнах були, але щоб після здобуття Незалежності у своїй власній державі терпіти таку дискримінацію, такий неприхований цинізм – це безпрецедентно", – наголосила Ліна Костенко.
Ольга Панченко _ 21.02.2015 14:28
IP: 93.78.84.---
Надія Захарчук:
Надо просто понимать,что агрессивную позицию Фарион мало кто из украинцев поддерживает,тому подтверждение -голосование на выборах в ВР. Ее слишком много в СМИ,но это не показатель.
sidor _ 21.02.2015 14:26
IP: 77.52.31.---
Ингвар Айс:
Тур:
Тепер зрозуміло чому Ви вважаєте її своєю, Коммуняк не буває колишніх, як і есесівців. Зрозумів, Покаявся?
скільки тобі роцків,дитино?До розвитку-комунізм це і е капіталізм.Тільки західний капіталізм-це гроші у третини населення зі змогою заробити свій капітал власною працею а комунізм-це гроші у трох-п*яти "жреців".
Natalia Berdadyn _ 21.02.2015 14:26
IP: 37.53.92.---
"Народ, не имеющий национального самосознания – есть навоз, на котором произрастают другие народы". П. Столыпин
psychology.su/slovar/n/nacionalnoe_samosoznanie_2

80% населення Сходу розмовляло українською на початку ХХ ст.
commons.wikimedia.org/wiki/File:PEREPUS_1897.jpg
Джерело:
Первая всеобщая перепись населения Российской Империи 1897 г. Распределение населения по родному языку, губерниям и областям
demoscope.ru/weekly/ssp/rus_lan_97.php?reg=0
Sergio Ugrimow _ 21.02.2015 14:25
IP: 74.125.17.---
Гы, ну те, кого за украинский язык в Добассе растреливают, могут в Россию эмигрировать, чтобы там безопасно его изучать, Википедия:
"Украинский язык относится к одним из распространённых языков Российской Федерации – 7-е место по числу владельцев в России (1,1 млн чел. (вне зависимости от не/родного языка) или 0,82 % от населения страны по переписи 2010; в 2002 году – 4-е место при 1 815 210 владевших или 1,25 %).

В РФ всего несколько украиноязычных школ (в Москве, Башкортостане, Белгородской области и Краснодарском крае) [источник не указан 242 дня] и только одна библиотека украинской литературы в Москве, основателем которой является Юрий Кононенко, ныне не работающий в ней. Однако запросов на учреждение полноформатных школ со стороны родителей и общественных организаций в федеральные и региональные органы управления образованием практически не поступает, поэтому "в Российской Федерации нет школ, где вся учебная программа преподается на украинском языке"[2].
Natalia Berdadyn _ 21.02.2015 14:23
IP: 37.53.92.---
"Народ, не имеющий национального самосознания – есть навоз, на котором произрастают другие народы". П. Столыпин
psychology.su/slovar/n/nacionalnoe_samosoznanie_2

80% населення Сходу розмовляло українською на початку ХХ ст.
upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/8/85/PEREPUS_1897.jpg
Miki2 _ 21.02.2015 14:22
IP: 93.72.11.---
Nadiya Grydasova:
Ніколи й нікого не можна змусити когось чи щось полюбити. І мову так само. Потрібен комплекс культурно-освітніх заходів. наша вчителька української мови зуміла це зробити, на простих прикладах всякчас підкреслюючи її мелодійність. До того ж ми, школярі, свого часу передивилися в українському драматичному театрі ім. Франка всі вистави українських авторів, ходили й в оперний театр, приміром, на балет Скорульського "Лісова пісня", не кажучи вже про опери Лисенка та Гулака-Артемовського. Водила вона нас і в студію видатного скульптора І. Гончара. І, до речі, наша викладачка, до настями закохана в українську мову, не була українкою ні за походженням (наполовину полька – наполовину білоруска), ні за місцем народження (Брест). От і робіть висновки!
Всі школи, вся освіта повинна бути українськими, без варіантів. А все оте, про що Ви говорите, як просто необхідне треба робити.
Освіта – тільки українська. І всьо!
Natalia Berdadyn _ 21.02.2015 14:18
IP: 37.53.92.---
Чотириста віроломних заборон за усіх окупантів. Триста років принижень і спроб знищити.
Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Рятуючи мову
youtube.com/watch?v=odOn_pChu04
wiki
Ассимиля́ция (лат. assimilatio – уподобление) в социологии и этнографии – потеря одной частью социума (или целым этносом) своих отличительных черт и замена заимствованными у другой части (другого этноса). В целом, это этнокультурный сдвиг в самосознании определённой социальной группы, ранее представлявшей иную общность в плане языка, религии или культуры.
Ассимиляция может носить как добровольный характер – увлечение другой более развитой или привлекательной культурой, межнациональные и межконфессионые браки и т. п.; так и принудительный (насильственный) характер – завоевание, численное истребление, вынужденное переселение, законодательная деятельность, направленная на подавление тех или иных культурно-языковых проявлений.
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 14:17
IP: 46.63.57.---
остин:
кому-кому, а от вам московським азіатам, потрібно вже вчити китайську, це ваші майбутні господарі, зміна для монголо-татар
Владимир Антипов _ 21.02.2015 14:16
IP: 74.125.18.---
взмозі сама себе обслуговувати. За логікою деяких ПАТРИОТОВ я мав би викинути її на вулицю ще в серпні того року. але замість того щоб викинути її з хати – російськомовний зять зробив все щоб вона не вмерла з голоду, та не замерзла в хаті, яка під ДНР, бо вона не спілкується російською зі мною... Схаменіться люди! До речі, на блок-постах у Д.о. є хлопці як розмовляють як на державній, так і на мові "окупанта". Я що маю бачити в них зрадників, чи ворогів? З повагою.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 14:12
IP: 91.206.4.---
Nadiya Grydasova:
Ніколи й нікого не можна змусити когось чи щось полюбити. І мову так само. Потрібен комплекс культурно-освітніх заходів. Головне – знайти серед діячів культури й освітян людей, здатних не насаджувати, а прививати любов до мови, мистецтва, традицій, неспотвореної історії... До того ж ми, школярі, свого часу передивилися в українському драматичному театрі ім. Франка всі вистави українських авторів, ходили й в оперний театр, приміром, на балет Скорульського "Лісова пісня", не кажучи вже про опери Лисенка та Гулака-Артемовського. Водила вона нас і в студію видатного скульптора І. Гончара. І, до речі, наша викладачка, до настями закохана в українську мову, не була українкою ні за походженням (наполовину полька – наполовину білоруска), ні за місцем народження (Брест). От і робіть висновки!
Для цього, потрібно кудись подіти п. Фаріон-Хрестоносця. Та я дивлюсь вона дуже енергійна, так що марно сподіваємось.
Любомир Черняховский _ 21.02.2015 14:09
IP: 74.125.18.---
Adam Viter:
100%
Adam Viter _ 21.02.2015 14:06
IP: 91.124.250.---
Єдина в РФ Бібліотека української літератури в Москві – українська бібліотека в Москві, що існувала з 1918 до 1949 року
і знову була створена силами української громади Москви в 1989 й – ліквідована першою?
Це була єдина Бібліотека на 10 мільйонів українців РФ.
А скільки україномовних шкіл, дитячих садочків, ВУЗ, газет, радіо, журналів, книг, телебачення, медіа – інтернет сторінок, інтернет видань в РФ?
Тільки переслідування Бібліотеки української літератури в Москві із боку російської влади!
що був одним з ініціаторів її створення наприкінці 1980-х років, автором книги про історію Бібліотеки.
Кононенко завідував до того відділом російської україніки. Незадовго до цього з біблотеки звільнися семеро співробітників-українців.
24 грудня 2010 року відбувся новий обшук, в ході якого було вилучено жорсткі диски з комп'ютерів бібліотеки, а також читацькі квитки.
Бібліотеку було опечатано і закрито. Читачі на контролі і переслідуються.
Через суд заборонена спілка українців РФ
Ольга Панченко _ 21.02.2015 14:06
IP: 93.78.84.---
taksist:
Уважаю конкретику. Лично Вы что предлагаете,огнем и мечом пройтись по русскоговорящим? Для меня враг – тот кто позарился на территорию Украины и тот кто грабил ее,
при этом,если даже в совершенстве владел украинским.
Научитесь отличать зерна от плевел,псевдопатриотизм от подлинного.
остин _ 21.02.2015 14:05
IP: 95.134.60.---
Zorjan Krasnicki:
Зорян, щоб дати у пику отім москалям, треба починати вчити китайські іерогліфи, ото буде краще.
Владимир Антипов _ 21.02.2015 14:05
IP: 74.125.18.---
Шановні! Почитав коментарі деяких наших співгромадян і мені стало трохи не по собі. Всіх російськомовних чи україномовних ГРОМАДЯН України оголошують ворогами чи ті, або інші. З якого дива? Війна на дворі, а ви тут суперечки розвели на тему мови. Грюкає війна вже в двері як у Львові, так у Київі... Я бачу тут патриотів (или патриотов) які маскуються під якимось ніками, які нічого не говорять про людину. Зрозумійте всі, що не на часі ця дискусія про мову чи язик. З мого профілю можна побачити звідки я пишу ці рядки. Щоб було зрозуміло у яку халепу всі українці (єтнінчі росіяни, єтнічні українці та інші...) "влетіли", то треба не кіно про АТОшку, або війнушку по ТВ дивитись, а відчути все на собі та на долі своєї сім'ї. Я росйіськомовний, який має батька росіянина із Росії, маму українку з Донецької області, тестя та тещу україномовних з Прикарпаття та жінку українку, У мене дома щас ховається від війни україномовна енспроможна теща, яка за 40 років життя на Донеччині не в
Любомир Черняховский _ 21.02.2015 14:04
IP: 74.125.18.---
Zorjan Krasnicki:
Zorjan Krasnicki:
остин:
"Ну как ещё можно натравить один народ на другой"

наприклад окупувати Крим та розв'язати війну? ні, це не підходить? а ну да нацьковує московитів на українців ОМЕРІКА!!!!
5+)))
Miki2 _ 21.02.2015 14:04
IP: 93.72.11.---
п.Фаріон, шоби було зрозуміло про мене, як, мабуть, не рясного тут дописувача, скажу ось що. Я – українець Донбасу в N-ному поколінні, материнська, природня мова, звичайна в такому випадку, - українська. Одним з головних в своєму житті (цієї теми НЕ чомусь соромляться навіть дуже "маститі" українці) я вважаю наступне – мої діти, в умовах зросійщеногот Донбасу, отримали українську освіту і, навіть на роботі працювали українською, тим більше, що професія цього вимагала. Старша моя доня, хоч і вчилася в донецькій аспірантурі, але захистила дисертацію " (на ура" комісією) в Київському ДУ ім. Т.Г.Шевченка. Тема дсертації була пов'язана з Давньою українською літературою.
А, тепер, на своєму прикладі, що робити з мовою. Мою українську школу без всякого дозволу батьків в кінці 60-х перевели махом на російську. Через 20-ть років все це покоління з російської школи говорило і вдома, і на роботі вже, хоч і довбаною, але російською.
Я веду то того, що без всяких варіантів освіта має бути укр
Nadiya Grydasova _ 21.02.2015 14:01
IP: 93.72.152.---
Ніколи й нікого не можна змусити когось чи щось полюбити. І мову так само. Потрібен комплекс культурно-освітніх заходів. Головне – знайти серед діячів культури й освітян людей, здатних не насаджувати, а прививати любов до мови, мистецтва, традицій, неспотвореної історії. Хоча навчалася я в російській школі, наша вчителька української мови зуміла це зробити, на простих прикладах всякчас підкреслюючи її мелодійність. До того ж ми, школярі, свого часу передивилися в українському драматичному театрі ім. Франка всі вистави українських авторів, ходили й в оперний театр, приміром, на балет Скорульського "Лісова пісня", не кажучи вже про опери Лисенка та Гулака-Артемовського. Водила вона нас і в студію видатного скульптора І. Гончара. І, до речі, наша викладачка, до настями закохана в українську мову, не була українкою ні за походженням (наполовину полька – наполовину білоруска), ні за місцем народження (Брест). От і робіть висновки!
sadam _ 21.02.2015 13:57
IP: 194.0.206.---
Zorjan Krasnicki:
Потрібно переходити на українську латиницю, це буде найпотужніший удар по московському улусу!
Це буде повне i безповоротне повернення до європейської сім'ї народів!

Тільки повністю відгородившись від усього московського можна побудувати Велику УКРАЇНСЬКУ Україну!
Ещё один шизофреник.
Донбас7 Aтака Путіна1205 Уряд реформ398 Корупція1313 Зеленський7
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter