Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
бун _ 21.02.2015 12:15
IP: 213.174.2.---
Якщо вже говорити на повному серйозі, то питання української тепер а часі. Але писати про це має не Фаріон, просто вона може про це писати на рівні науки 150-річної давності. Писати про це мають Сергій Дацюк, Олег Покальчук і ще не більше десятка людей на всю країну. По-перше, до сьогодні мова не була маркером приналежності до нашої української києворуської цивілізації. Саме ця цивілізація єднає нас всіх від Луцька до Харкова, від Чернігова до Ізмаїла. За цінності саме цієї спільної для нас всіх цивілізації протягом останнього року покладено стільки життів кращих синів і дочок нашої землі. І так сталося, що українська мова серед інших зовнішніх маркерів може стати в обороні нас від наступу Орди, який після закінчення мілітарних форм може набрати цілком мирних, наприклад, біженців РФ, які всупереч своїй волі інфіковані ординською етикою та ідеологією. Звичайно, це розуміють і наші російськомовні інтелектуали.
taksist _ 21.02.2015 12:15
IP: 74.125.18.---
Yana Grebionkina:
Пані Фаріон забула, як затято кинулася рятувати "мову" рік тому, і налякане її діями населення Сходу України та Криму побігло шукати захисту у Росії?
Зараз знову робите те саме?
ви практично надали фаон статус мегавоїтельки. східпобіг шукати захисту в росії бо росія десятиріччями проводила пропагаду що захисники української мови то нацисти А ВИ ЗАРАЗ ДОПОМАГАЄТЕ ВОРОГУ ПОШИРЮЮЧИ ЙОГО ПОЗИЦІЮ НА ЦЕ ПИТАННЯ.
-Vesna- _ 21.02.2015 12:09
IP: 93.72.133.---
Люди, ну як, ЯК можна бути такими ослами?

Ну хіба на СЬОГОДНІ Росія тільки що змінила тактику – а до того було ЯК?
Не знищення українського контексту?

Ну як ви не розумієте – що в Кремлі руський язик – це ЗБРОЯ!
Відповідно українська мова – це ЩИТ.
Микола Злочевський _ 21.02.2015 12:06
IP: 94.153.84.---
-Vesna-:
Микола Злочевський:
А причому тут назва "МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ".
Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. (c)

Шизофренія – це роздвоєнність свідомості.
Пані Весна, я вже за це, щоб, навіть правильно написане Фаріон, видавалось від імені когось іншого... Але як багато у мене друзів і родичів, які реально російськомовні патріоти. (Звичайно, вони за одну державну мову...).
-Vesna- _ 21.02.2015 12:03
IP: 93.72.133.---
Николай Хлебуш:
краще б Фарион розповіла як швайка зерно по Україні возив укравши миллиард гривен та як Мохніцький за той час шо був генпрокурором 800 мілліонів присвоїв. А то мова-мова.
Россия – там где русский язык (с).
А швайками най Прокуратура займається.
Роман Старецький _ 21.02.2015 12:03
IP: 93.77.135.---
Хвора на голову баба
lodjur _ 21.02.2015 12:02
IP: 74.125.18.---
Валентин Лунейко:
Цілком зрозуміло, що російські шовіністи вкупі з нашими продажними політиканами, сьгодні об'єдналися проти Ірини Фаріон та інших патріотів. Прозрадній владі не потрібна українська Україна, їм потрібні зденаціоналізовані овочі, якими легко маніпулювати.
++++++++++100 %
Микола Злочевський _ 21.02.2015 12:00
IP: 94.153.84.---
Жданов Александр:
"За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком".
- Замуж, дура! Срочно замуж!!! (С)
Ты ж, толстяк, не берешь...Или подумаешь?
-Vesna- _ 21.02.2015 12:00
IP: 93.72.133.---
Микола Злочевський:
А причому тут назва "МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ".
Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. (c)

Шизофренія – це роздвоєнність свідомості.
comandos _ 21.02.2015 12:00
IP: 46.175.144.---
підфарбована комунопідстилка цвірінькає...
taksist _ 21.02.2015 12:00
IP: 74.125.18.---
Килгор Траут:
обожаю украинский язык. пишу с ошибками т. ч. выбачьте. согласен что русский это инструмент имперского подавления. но с сложившейся ситуации ломать через колено нельзя. действовать нужно медленно но неуклонно. кстати очень непросто найти хороший компактный русско-украинский словарь. начинать нужно с этого.
и, кстати, сколько русскоязычных было в небесной сотне? пани фарион займитесь организацией телевизионных курсов украинского, радиостанций с народной музыкой и литературой. качественно сделанные учебные программы дадут больше таких статей. и интересно, как фарион относится к использованию польского – мечтаю найти польку для упражнений в польском языке:-)
нам треба 1. мовний закон в редакції фаріон 2. суспільна згода російськомовних, що вони більше не будуть саботувати розвиток української 3. безумовність і невідворотність покарання тих, хто спробує порушити пункт 2. за таких умов російсьомовність не є проблємою а є тимчасовим недопрацюванням.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 12:00
IP: 93.72.224.---
Полюбойтеся на "подвиги" свободівців у рідному Львові.

youtube.com/watch?v=lfy9MfoE0Ws

Юрій Михальчишин, що весь майдан "геройськи" просидів у Львові, ховаючись від преси, разом з охороною розганяє мітинг львів'ян проти незаконної забудови регіонала-Зубика.
Валерий Казмирчук _ 21.02.2015 11:59
IP: 93.175.197.---
клмн:
Проснулася орлиця, прилетіла на гори гадити.Вибори на носі,потрібно нагадати про себе,щоб народ не забув патріотку КГБістську... ВОНА ДІЙСНО ОРЛИЦЯ... А ОСЬ ТИ – ПРОСТО ГАВНО ПА-РУСьКИ ГАВАРЯЩАЕ А КОСИШ типа я украинец...))))))) хАхОл або ХОХЛО-БАРАН))))))))))
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 11:57
IP: 91.200.224.---
Brentano:
В мовному питанні не потрібно зараз перегибати палицю! Потрібно в першу чергу боротись з корупцією і злочинною бездарністю, бездіяльністю силових структур олігархічно-космополітичної влади. Яка ніяк не може поняти, що за мільйонні і мільярдні злочини потрібно давати довічні вироки,як в США за фінансові махінації (причому це робити потрібно бистро-можна створити громадськи суди, наприклад), а не панькатись з цими бовдурами відмороженними які обкрадають країну під час війни! Це всеодно що лікар замість того щоб перелити кров знекровленому пацієну, навпаки з нього її зливає, шоб продати десь за два рублі...
"Перегибати" справді не варто:)
Пані Ірина переливає свіжу "кров" знемовленому пацієнтові, одночасно зливаючи "чорну".
Ингвар Айс _ 21.02.2015 11:56
IP: 46.211.137.---
Тур:
Тепер зрозуміло чому Ви вважаєте її своєю, Коммуняк не буває колишніх, як і есесівців. Зрозумів, Покаявся?
taksist _ 21.02.2015 11:56
IP: 74.125.18.---
Олег Мартынюк:
Саме через вашу позицію "Свобода" не пройшла до парламенту.
зате через протилежну позицію порошенко став президентом. і скільки він вам навоював? з гівна кулю не зліпиш, держава тримається на тих, хто дотримується принципів.
клмн _ 21.02.2015 11:53
IP: 188.230.96.---
Проснулася орлиця, прилетіла на гори гадити.Вибори на носі,потрібно нагадати про себе,щоб народ не забув патріотку КГБістську.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 11:50
IP: 93.72.224.---
Тур:
За що каятись?! Ти Бог?! Людям за... мозок ком. ідеологією,пропагандою і хто зразу, а хто згодом відкидав від себе цю заразу!... Нехай каються ті, хто всі 23 роки незалежності пхали українцям цю заразу в голови разом з чужим, неприроднім для нас їзиком! Так само, як зараз отруюють людей своїм диявольським руцкім миром, що вони готові вбивати навіть своїх рідних в Україні!...
Слухай, а ти взагалі – здорова людина? До чого тут ота вся галіматья, яку ти напиав? Запитую тебе прямо – чому Фаріон спершу приховувала про своє комуністичне минуле, а потім прямо брехала про те, що була в компартії? І як далі можна вірити цій людині?
Kpucylia _ 21.02.2015 11:50
IP: 74.125.181.---
Фарион – больная тварь, на совести которой немалая доля того, что сейчас происходит.
Александр Бураков _ 21.02.2015 11:49
IP: 213.111.178.---
Коммунистка-львица Фарион, по образованию (включая аспирантуру) филолог русского языка... Она его так долго изучала, что ненавидит... Показатель того, как к ней относятся в обществе – полный провал её выборной компании в РАДУ... По спискам она в прошлый раз прошла, а по мажоритарки, её даже "односельчане" не поддержали!!!!
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 11:47
IP: 93.72.224.---
От мене особисто значно більше турбує питання очищення влади від колишніх регіоналів та їх посіпак. Наприклад, ситуація із забудовником-регіоналом Зубиком, якому львівська "Свобода" незаконно дала дозвіл на зведення житлово-офісного центру на вулиці Озаркевича у Львові. Це місце знаходиться в буферній зоні ЮНЕСКО. Крім того, "Свобода" звільнила забудовника від сплати соціального внеску в розмірі 2 мільйонів гривень.

Але про це Фаріон не напише. Зате напише про МОВУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!одинодин.

Дуже схоже на Януковича. Той на всі питання про обкрадання народу теж розмову переводив на фашистів-бандерівців.
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 11:47
IP: 91.200.224.---
"Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик."
==================================================
Та виплюйте його врешті-решт з своїх писків ті, що мають там свій, рідний!
А ті, що мають кацапський, розділіть хоча б навпіл, якщо вважаєте себе громадянами УКРАЇНИ:)
Олег Барабаш _ 21.02.2015 11:46
IP: 178.214.192.---
- Якою мовою мовчиш? – можна було б спитати у Фаріон, що видає статті "до певної дати", як запрограмована істота. Не мова, а щось таке, котрому немає, та й не буде назви, об'єднує Україну. Бо як тільки хтось постарається це хоч наближено назвати, воно зафіксується і стане об'єктом маніпуляцій. А це ввесь час оновлюється і за динамікою цього оновлення не прослідкує жодна людина. Можна тільки наробити багато лиха, граючи в спрощення і тим самим настроюючи одних проти інших, що і робили КДБ-шники, починаючи з Придністров'я.
Тур _ 21.02.2015 11:45
IP: 195.114.121.---
Oleksiy Osiv:
Тур:
І що далі?! І я вступив в партію на 2-му курсі військового училища і навіть деякий час вірив у всю ту ком. муру!... Але чим більше живу на цьому свті і більше знаю – тим більше ненавиджу всю ту кровожерливу, людиноненависницьку комуністичну ідеологію і всіх тих, хто її поділяє!
Що далі? Далі – визнати свою помилку і покаятися за неї, як от, наприклад, це зробили ви. Але наша левиця-Фаріон обрала брехню, в т.ч. у відповідь на прямі запитання.
За що каятись?! Ти Бог?! Людям за... мозок ком. ідеологією,пропагандою і хто зразу, а хто згодом відкидав від себе цю заразу!... Нехай каються ті, хто всі 23 роки незалежності пхали українцям цю заразу в голови разом з чужим, неприроднім для нас їзиком! Так само, як зараз отруюють людей своїм диявольським руцкім миром, що вони готові вбивати навіть своїх рідних в Україні!...
Олег Макар _ 21.02.2015 11:44
IP: 31.43.66.---
Важливим у мовності є не те, ЯКОЮ БАЛАКАТИ, а ЩО ГОВОРИТИ!
"Спасибі, Боже, що я не москаль! Хай окупанти дякують, що я не Господь!" (захисна молитва бандерівця-УкраОполчєнца)
З таким сусідом й ворога не треба:
Москаль маршує й по мирних костях,
Пекельним силам не збороти Неба,
Червоно-чорний підіймаймо стяг!
Російськомовні бандерівці – сила,
Супроти мародерів із Кремля.
Рідна земля дає героям крила,
Дезертирує "колорадська тля".
Любов всесильна й повсякчас спроможна
Поміч призвати з небесних висот.
Народ лиш з Богом – міць непереможна,
Нація гідних – не бидло й не зброд!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter