Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Oleg Lozynskyi _ 23.02.2016 15:28
IP: 195.22.112.---
Домагайтесь заборони демонстрації по телебаченню в Україні кінофільмів без озвучення українською мовою. Російськомовний кінематограф – найпідступніший русифікатор на даний час. Збирайте петицію до Президента П.Порошенка з вимогою подання у Верховну раду України закону про "ЗАХИСТ УКРАЇНОМОВНОГО ТЕЛЕПРОСТОРУ" зобов'язання демонструвати фільми та мультфільми по телебаченню українською мовою. Телеканали мають на 90-100% кінофільмів давати в ефір в українському усному озвученні.
Kobel Ihor _ 08.03.2015 21:40
IP: 95.69.194.---
tos07:
Фаріон – наш майбутній міністр культури.
де?
19Yurkiv21 _ 02.03.2015 21:30
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21, Мені навіть якось дуже не зручно запитувати, ви може який г-н-рал у відст-вці, то ви ж на фр-нті можете бути дуже корисним. Чи не хочете по-к-цапськи в-юв-ти. Тобто ви погоджуєтесь на п-вну ок-пац-ю України Росією. А далі чудове підпі-ля?
От бачите, навіть в цьому доведеться обирати: поміж "землянкой" та криївкою.
Серед дописувачів УП кожний перший або генерал, або експерт.
Я – не виняток, і Ви – не подарунок:)
Я навіть на стрічку, від нього, не претендую:-)
Хто не претенедує, той варить борщ:)
Якось ви з неповагою, до сарматок, будьте обережним.:-)
Та чому ж?
Український борщ від сарматського витоки має:)
Надія Захарчук _ 02.03.2015 17:05
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21, Мені навіть якось дуже не зручно запитувати, ви може який г-н-рал у відст-вці, то ви ж на фр-нті можете бути дуже корисним. Чи не хочете по-к-цапськи в-юв-ти. Тобто ви погоджуєтесь на п-вну ок-пац-ю України Росією. А далі чудове підпі-ля?
От бачите, навіть в цьому доведеться обирати: поміж "землянкой" та криївкою.
Серед дописувачів УП кожний перший або генерал, або експерт.
Я – не виняток, і Ви – не подарунок:)
Я навіть на стрічку, від нього, не претендую:-)
Хто не претенедує, той варить борщ:)
Якось ви з неповагою, до сарматок, будьте обережним.:-)
19Yurkiv21 _ 01.03.2015 14:00
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21, Мені навіть якось дуже не зручно запитувати, ви може який г-н-рал у відст-вці, то ви ж на фр-нті можете бути дуже корисним. Чи не хочете по-к-цапськи в-юв-ти. Тобто ви погоджуєтесь на п-вну ок-пац-ю України Росією. А далі чудове підпі-ля?
От бачите, навіть в цьому доведеться обирати: поміж "землянкой" та криївкою.
Серед дописувачів УП кожний перший або генерал, або експерт.
Я – не виняток, і Ви – не подарунок:)
Я навіть на стрічку, від нього, не претендую:-)
Хто не претенедує, той варить борщ:)
19Yurkiv21 _ 01.03.2015 13:59
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
Юра Клепак:
Надія Захарчук:
До чого тут національність Ваших родичів і до чого тут карта поляка???????
Йшла мова про відсутність політики підтримки етнічних українців за кордоном, особливо в Росії, Карта Поляка, як аналогія. (Тут понад 400 дописів, треба зануритись, щоб віднайти зв'язок:-) Можливо багато українців мають бажання, відновити зв'язок з Батьківщиною? Що для цього робить наша Держава?
Абсолютно нічого!
Для початку треба "звільнити" державне поле, на якому оратимуть новоприбулі:))
Надія Захарчук _ 28.02.2015 09:35
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21, Мені навіть якось дуже не зручно запитувати, ви може який г-н-рал у відст-вці, то ви ж на фр-нті можете бути дуже корисним. Чи не хочете по-к-цапськи в-юв-ти. Тобто ви погоджуєтесь на п-вну ок-пац-ю України Росією. А далі чудове підпі-ля?
От бачите, навіть в цьому доведеться обирати: поміж "землянкой" та криївкою.
Серед дописувачів УП кожний перший або генерал, або експерт.
Я – не виняток, і Ви – не подарунок:)
Я навіть на стрічку, від нього, не претендую:-)
Надія Захарчук _ 28.02.2015 09:28
IP: 91.206.4.---
Юра Клепак:
Надія Захарчук:
До чого тут національність Ваших родичів і до чого тут карта поляка???????
Йшла мова про відсутність політики підтримки етнічних українців за кордоном, особливо в Росії, Карта Поляка, як аналогія. (Тут понад 400 дописів, треба зануритись, щоб віднайти зв'язок:-) Можливо багато українців мають бажання, відновити зв'язок з Батьківщиною? Що для цього робить наша Держава?
Miki2 _ 27.02.2015 22:55
IP: 93.72.11.---
tos07:
Фаріон – наш майбутній міністр культури.
Мєлко міркуєш.
Ірина Фаріон – наш майбутній Фараон, ... вірніше фараонша... ну, шось на зразок Клєопатри
А Клєопатра, до речі, як і Нефіртітя були теж українками, і на їхнє царство постійно нападали бродячі дикі племена, пращури теперішніх рузьких... Та й Київ з Каїром дуже співзвучні, ... аж дві літери однакові

Історія повторюється
19Yurkiv21 _ 27.02.2015 18:56
IP: 91.200.224.---
dengidengi:
автор и ей подобные шиз_о_иды – главная причина раздора и отсутствия патриотизма на востоке Украины, а, значит. опосредованно являются причиной гибели тысяч украинцев.
Ну, то їдьте на васток Рассеи, там патріотизму – тайга!
dengidengi _ 27.02.2015 14:43
IP: 46.98.88.---
автор и ей подобные шиз_о_иды – главная причина раздора и отсутствия патриотизма на востоке Украины, а, значит. опосредованно являются причиной гибели тысяч украинцев.
tos07 _ 27.02.2015 09:57
IP: 80.91.163.---
Фаріон – наш майбутній міністр культури.
19Yurkiv21 _ 27.02.2015 09:17
IP: 91.200.224.---
Kobel Ihor:
від членства в кпсс відпиралася до останнього, хоча там були мільйони простих людей. І гріха в тому не бачу, сам пробував вступити в молоді роки, але відмовили
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
От бачите, туди тільки "протилежну стать" приймали, причому, з достойних!:)
Kobel Ihor _ 26.02.2015 20:28
IP: 95.69.194.---
Miki2:
Kobel Ihor:
Пані Ірино
Хотілося б дізнатися, скільки вся моя родина, повернула довіру українців, яку втратила через Вас особисто
Дешевий, проросійський, сто разів сказаний трьоп
доповідаю ще раз трьоп:
один раз була на полігоні, де сфоткалася на фоні відновленого БТР за партійні гроші
той БТР не ризикнула навіть до АТО дрставити, щоб не оскорбити свої благородні етнічно-чисті вуха рускіми матюками наших хлопців, які воюють там
від членства в кпсс відпиралася до останнього, хоча там були мільйони простих людей. І гріха в тому не бачу, сам пробував вступити в молоді роки, але відмовили
але сам факт брехні установлено чітко
але питання, скільком пораненим допомогла особисто, залишається
а головне, чому пролетіли на виборах? от через неї і пролетіли-страшилку
Leo Pidchiby _ 25.02.2015 21:33
IP: 94.232.211.---
А тому шукаємо в інеті й читаємо: 98. Як нашому Мінстецю та Lifenews з'їсти?
Natalia Berdadyn _ 25.02.2015 20:39
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
Natalia Berdadyn:
Надія Захарчук:
ні я лише підкреслила, що починати треба з себе, а тоді вже критикувати мовну незграбність суспільства
на підставі огріха у слові, до речі іншомовного походження, ви робите висновок, що я недостатньо володію українською мовою? Тоді це просто намагання з'їхати з теми. А в певних компаніях відверте придирання до слів може привести до небажаних наслідків. Совість є? Не можете визнати неспроможність свої переконань – просто замовкніть. І до чого тут мовна незгарбність суспільства, коли йдеться про те, що велика частина суспільства грає роль жертви політики асиміляції ворожих урядів, і ще й намагається виправдати її. А жертва, нагадаю, завжди має низький статус.
Юра Клепак _ 25.02.2015 11:51
IP: 213.5.195.---
Надія Захарчук:
До чого тут національність Ваших родичів і до чого тут карта поляка???????
19Yurkiv21 _ 25.02.2015 11:41
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21, Мені навіть якось дуже не зручно запитувати, ви може який г-н-рал у відст-вці, то ви ж на фр-нті можете бути дуже корисним. Чи не хочете по-к-цапськи в-юв-ти. Тобто ви погоджуєтесь на п-вну ок-пац-ю України Росією. А далі чудове підпі-ля?
От бачите, навіть в цьому доведеться обирати: поміж "землянкой" та криївкою.
Серед дописувачів УП кожний перший або генерал, або експерт.
Я – не виняток, і Ви – не подарунок:)
Надія Захарчук _ 24.02.2015 23:41
IP: 91.206.4.---
Natalia Berdadyn:
Надія Захарчук:
наскільки я правильно розумію, у вас закінчилися аргументи, але ви залишаєтеся при своїй позиції, яка полягає в тому, аби виправдовувати роль жертви, яку грає більшість населення, жертви політики асиміляції ворожих урядів. При тому переконуючи себе, що це цілком невинна річ, яка не впливає на перспективи України як держави, і як нації, тому її можна відкласти у шухляду до ліпших часів.
ні я лише підкреслила, що починати треба з себе, а тоді вже критикувати мовну незграбність суспільства
Natalia Berdadyn _ 24.02.2015 21:53
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
наскільки я правильно розумію, у вас закінчилися аргументи, але ви залишаєтеся при своїй позиції, яка полягає в тому, аби виправдовувати роль жертви, яку грає більшість населення, жертви політики асиміляції ворожих урядів. При тому переконуючи себе, що це цілком невинна річ, яка не впливає на перспективи України як держави, і як нації, тому її можна відкласти у шухляду до ліпших часів.
Надія Захарчук _ 24.02.2015 20:23
IP: 91.206.4.---
Natalia Berdadyn: вивчіть українську мову, я вам просто рекомендую: "пропоганди","А що має може сказати російськомовний"
Natalia Berdadyn _ 24.02.2015 19:55
IP: 37.53.92.---
У Путина есть конкретные планы по продолжению гибридной войны против всего цивилизованного мира, – нардеп
Стаття на цензорі:
u_putina_est_konkretnye_plany_po_prodoljeniyu_gibridnoyi_voyiny_protiv_vsego_tsivilizovannogo_mira_nardep

"...организация военно-политического подполья в странах Балтии, Беларуси, Казахстане, Греции и других европейских странах; создание подпольной информационной сети; выход из подполья; борьба заавтономизацию русскоговорящих регионов, в том числе в Латвии, Эстонии, Литве , Хорватии, Боснии и Герцеговине и других странах Балкан."
Natalia Berdadyn _ 24.02.2015 19:50
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
...сієте розбрат в час В-йни, вказуючи на мовні відмінності, посеред тих, хто поруч мають стояти в б-ю. Їм в землянках тісно, для того, щоб проводити розмежування.
цей блог написано у міжнародний день рідної мови, що стало приводом до дискусії. До чого тут розбрат? А що має може сказати російськомовний, що мовляв, я тут воюю, а на мене бочку котять, а я можу образитись і воюйте самі собі? Комічно звучить. Розуміють зросійщені українці, що мало би бути, як в нормальних країнах, у сусідів, але просто утвердилися у брехні "какая разница на каком языке" настільки, що не бачать, як повернутися до національної мови. Плюс стереотип про те, що українська меншовартісна, а ще й до того знаходять підтвердження від мільйонів, які такої ж думки, і все – зона комфорту в колонізованій свідомості. А той самий час саме російськомовна група стає мішенню войовничої пропоганди Кремля перед гібридною війною під соусом захисту. Апелюють до захисту свого.
Надія Захарчук _ 24.02.2015 19:11
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21, Мені навіть якось дуже не зручно запитувати, ви може який г-н-рал у відст-вці, то ви ж на фр-нті можете бути дуже корисним. Чи не хочете по-к-цапськи в-юв-ти. Тобто ви погоджуєтесь на п-вну ок-пац-ю України Росією. А далі чудове підпі-ля?
19Yurkiv21 _ 24.02.2015 14:45
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
ви вважаєте, що наші хлопці воюють по-кацапськи?
++
Абсолютно!
Тому що кацапські генерали на чолі.
Як воює кацапський менталітет?
Перш за все, "акапаться поглубже", і тупо чекати коли твої бліндажі пристріляють "градами".
Особливо смішно, коли "акапываются" танкові та аеромобільні бригади.
Скільки ж вони, суки, хлопців понищили за неповний рік внаслідок своїх зрад та професійної непридатності.
Як можна пускати на "передову" невишколені армією батальйони?
Як можна було втратити контроль над східним кордоном навесні минулого року, дозволивши витіснити звідти прикордонні війська, і відкрити прямі поставки зброї і живої сили з Кацапстану?
Як можна було допустити оточення Дебільцево – Полторацького, якщо там було стільки української артилерії?
-
Я ще раз, перепрошую, питання про хлопців які гинуть, а не про генералів
Хлопці воюють так, як "вміють" генерали, полковники...
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter